Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) JiM


JiM
tag

Tudnának olyanok véleményt adni, akik ilyen tápot használtak/használnak?
Főleg a hangjára lennék kíváncsi, esetleg viszonyítva másik táphoz.
Köszi!

Sex, ice-cream and rock&roll! :)

(#2) WN31RD válasza JiM (#1) üzenetére


WN31RD
addikt

Ezt olvastad már? :)
http://prohardver.hu/rios3_content.php?mod=20&id=240&p=8

''... we as consumers want our content free (as in Freedom) and if we don't get it, we'll take our content free (as in beer).''

(#3) JiM válasza WN31RD (#2) üzenetére


JiM
tag

Olvastam persze, köszönöm! Csak saját véleményekre lennék kíváncsi, és főleg a zajszintre, amit sajnos a teszt nem hoz...:(

Sex, ice-cream and rock&roll! :)

(#4) WN31RD válasza JiM (#3) üzenetére


WN31RD
addikt

Szerintem kérdezd meg emvy-t (pl. emailben), ő csinálta a tesztet, hátha tud róla mondani valamit.

''... we as consumers want our content free (as in Freedom) and if we don't get it, we'll take our content free (as in beer).''

(#5) RECSKA válasza JiM (#1) üzenetére


RECSKA
veterán

Hi JiM!

Most vettem egy coolink ap400dx-es tápot, és nagyon jó!
Dupla venti, mind a kettő hőmérsékletszabályozós, és eszméletlen halk!
+Nagyon jó minőségű!
Én nem bántam meg, hogy olyat vettem!;]

Nézd meg a hirdetéseim. Finomságok!!!

(#6) JiM válasza RECSKA (#5) üzenetére


JiM
tag

Nah, ennek nagyon örülök, köszi!
Tegnap kipróbáltam egy 450DX-et, de csak simán alaplapra volt rákötve, igazán nagy terhelés nem érte. Hát nem lehetett hallani, hogy ment! :)
Csak attól tartottam, hogy terhelés esetén megnövekszik a ventik fordulata. és hangosabb lesz. Terhelés esetén azért hangosodik egy picit, nem?

Sex, ice-cream and rock&roll! :)

(#7) Versus válasza JiM (#6) üzenetére


Versus
senior tag

Dobj egy emilt mert estére elfelejtem és küldök róla terhelve és terheletlenül egy videót windóz médiában hogy elférjen!

Premium Vintage

(#8) JiM válasza Versus (#7) üzenetére


JiM
tag

Köszi, király vagy! :DD

Sex, ice-cream and rock&roll! :)

(#9) KZT


KZT
tag

A típusjelzéseket most nem tudom,de volt már 400w-osba is nekem,most pedig egy 450w-osat használok.
Halk,megbízható,minőségi,jó.
Ennél többet nem tudok mondani róla.

(#10) magno


magno
csendes tag

Üdv. Nekem nem volt szerencsém a Coolink AP400DX-es táppal ugyhogy most egy Chieftec HPC360 202-es tápot használok. itt a link
http://prohardver.hu/rios3_forum.php?mod=40&id=21312
ezt még a vásárlás után nyitottam ott van leírva a személyes tapasztalatom a Coolink táppal.

forever hardcore

(#11) JiM válasza magno (#10) üzenetére


JiM
tag

Igan, sajnos olvastam...de szerintem egyszerűen (megint) kifogtál egy hibás darabot. Azért annyit esetleg el tudsz mondani, a Chieftekhez képest a hangja milyen? És a Chiefteké?

Sex, ice-cream and rock&roll! :)

(#12) Versus válasza JiM (#8) üzenetére


Versus
senior tag

Elküldtem a videót pár sor kiséretében,sok sikert !

Premium Vintage

(#13) JiM válasza Versus (#12) üzenetére


JiM
tag

NAGYON KÖSZÖNÖM!!!! Írtó rendes vagy komolyan! :))
Codegen-hez képest tényleg kicsit hangosabb, és tényleg érdekes, hogy hírtelen elkezd esni a hangja, ahogy leveszed a házat...
Azért még1 kérdés, mert nem tudom: 400DX vagy 450DX-ed van? :)

Sex, ice-cream and rock&roll! :)

(#14) Versus válasza JiM (#13) üzenetére


Versus
senior tag

450-es de az is 400W-os ! Lehet nem volt egyértelmű azt akartam azzal szemléltetni hogy nagyon gyorsan reagál a legapróbb hőmérséklet változásra is tehát leveszem a ház oldalát beszivja hűvös levegőt és egyből belassít ! Természetesen ezért abban a pillanatban hogy kis langyos levegőt kap a proci hűtőről azonnal gyorsít!

Premium Vintage

(#15) JiM válasza Versus (#14) üzenetére


JiM
tag

Ahh király, azt teszteltem tegnap, mint írtam korábban. Remélem nekem a vízhűtés mellett nem lesznek ilyen gondjaim, a vizecske rögtön elszállítja a meleget a ház mögé :D

Sex, ice-cream and rock&roll! :)

(#16) magno válasza JiM (#11) üzenetére


magno
csendes tag

Hangja nem volt legalábbis én nem hallottam a 4db 8centis venti mellett + proci hűtő (Spire FalconRock 2.) A Chifetec amit a Coolink helyett vettem pontosan az HPC 360-202 P/PFC-s és egy venti van benne azt már egy picit lehet hallani de nam zavaró.

forever hardcore

(#17) JiM


JiM
tag

Szerintetek, a 400W-os halkabb lehet a 350-estől? Azért gondolom ezt, mert egy 400-as könnyebben leadja azt a teljesítményt, ami kell, míg egy 350 esetleg többet dolgozik.

Sex, ice-cream and rock&roll! :)

(#18) detri


detri
aktív tag

Ma vettem egy AP 450DX -es Coolinket, 400ast akartam, de az nem volt sehol. Most újra megnéztem a táp-megatesztet, és csak most látom, hogy ez a 450DX érte el a noname után a legkevesebb pontot a stabilitás tesztben.
Pedig én azért vettem direkt új tápot, hogy ne legyen semmi baj a gépemben. Főleg a winchesterek szokták megsínyleni, ha nem kapnak egyenletes szuflát (bár ez még mindig csak egy erős feltételezés, nem tudom pontosan, h mitől kezdenek el néha kerregő hangot adni (parking position?), majd kifagy a rendszer).
Most akkor lehet, h figyelmetlen voltam, és mellényúltam? Vagy előfordulhat, h csak a tesztben szereplő egyed volt ilyen instabil? (nagyon féltem a winchestereimet... :(( )
Egyébként hangtalannak semmiképpen nem mondanám, de nem is zavaró.

(#19) JiM


JiM
tag

Én a 400DX-et vettem meg múlt héten, egyelőre nagyon király, alig van hangja...

Sex, ice-cream and rock&roll! :)

(#20) detri


detri
aktív tag

Így 3 napi nyüstölés után sajna azt kell mondanom, h semmivel nem halkabb ez a táp, mint ami előtte volt benne Codegen, vagy Acorp. Mikor indul a gép halk, de ha csak áll a gép, és képernyőkímélő megy, már akkor is max rpm -en megy, és hangos. A procihűtőm is lecseréltem pedig 20 dBA -s Igloo-ra, de u.olyan hangos a gépem, mint volt. Fasza... :)

(#21) Dwokfur válasza JiM (#1) üzenetére


Dwokfur
csendes tag

Ide is paste-elem, hogy ne járj úgy, mint én:

''Na emberek.

Én még tavasszal/nyár elején vettem egy Coolink AP-400DX tápot a Mistral-ban. Nem tagadom, melegedett ez, is de forró nem volt, nem tulajdonítottam nagy jelentőséget a dolognak. Tegnap még egy tunerkártyát szerettem volna beszerelni (utolsó simításként) a hónapok alatt összeválogatott, gondosan összeszerelt (alátétezett távtartók, stb...) gépembe. Tegnap ahogy emeltem fel a házat, a 2. centinél egy hangos pukkanás hallatszott, majd fémszag lett. A 25A-s biztosítékot megfektette a cucc. Azt gyanítottam, hogy a füst a táp felől érkezett. Azonnal lehúzgáltam mindent, és rádugtam csak a tápot. A főkapcsoló elbillentése után hangos sercegés, és villódzás jelezte az áthúzást, és füst jött ki a táp belsejéből. Úgy néz ki, hogy a Kingston RAMok, a HDD, a Combo drive, a DVD író, az SB Live túlélte. Nem is értem. Az alaplap nénózik, pedig a videókártya és a memóriák jók. Már csak az a kérdés, hogy magával rántotta-e az alaplapot, a processzort, vagy mindkettőt. Processzoron semmi nem látszik, egyébként sem hinném, hogy zárlatos lenne... Alaplapon sincs elpukkant kondi, vagy ilyesmi. De valamelyik, vagy valamennyi tutira tönkrement.

Ne vegyetek ilyen tápot. Azér vettem, hogy ne egy fospumpa legyen a gépembe, és kiderült, hogy Vargáné és tsa. színvonalon mozog.

Nem remélhetem, hogy bárki is megtéríti a rántott alkatrészek árát. Ha helyre is pofozzák a tápot, a büdös életbe soha nem fogom használni. A cseredarab helyett inkább levásárlom az árát és veszek egy Enermax-ot, vagy egy Chieftec-et. De kérdezem: ezek után miben bízzak? Ez egy 10k HUF nettós táp. Az Enermax is csak 2k HUF nettóval több ennél...

Üdv,
Dw.''

''Jegyezze fel a vádhoz - utasította Metcalf őrnagy a tizedest, aki tudott gyorsírni. - Tiszteletlenül beszélt a feljebbvalójával, amikor nem pofázott közbe.''

(#22) ArmanD.


ArmanD.
őstag

A címben említett Coolink ap-400dx tápot szeretnék venni. Vannak-e tapasztalatok róla, van-e valakinek ilyen, bírja e a tuningot stabil -e? -e -e -e

Szóval várom a hozzászólásokat és előre is köszi

Öreg vagyok már bohócnak!

(#23) ArmanD.


ArmanD.
őstag

A címben említett Coolink ap-400dx tápot szeretnék venni. Vannak-e tapasztalatok róla, van-e valakinek ilyen, bírja e a tuningot stabil -e? -e -e -e

Szóval várom a hozzászólásokat és előre is köszi

Öreg vagyok már bohócnak!

(#24) andorpapa válasza Dwokfur (#21) üzenetére


andorpapa
őstag

Nem védeni akarom a Coolink cuccokat, de ez a hangnem és ez a megnyilvánulás kicsit durva, általánosító és megalapozatlan.

Hogy miért?

1. A jelek szerint eddig 1, azaz egy darab Coolink táppal volt dolgod, tehát messzemenő következtetéseket nem tudsz levonni. Lehet, hogy pont kifogtál egy hibás darabot. Előfordul. Anno a PH! szerver Chieftec tápja is elszállt, ám ettől még nem szarok a Chieftec tápok.

2. Tőled hallom először, hogy beszart a Coolink tápod. Mások is jeleztek már ilyen-olyan hibákat, de ilyen komoly halálról még nem hallottam (ami nem jelenti azt, hogy nem is történt ilyesmi), így az sem mondható, hogy a Coolink a Vargáné új termékcsaládját képezné.

3. Miért küldöd el az egész Coolinkot az anyjába? Hiszen a CPU coolereivel semmi baj nincs! Még nem hallottam olyanról, hogy az U2L vagy a T1B leugrott volna a prociról! Tehát maximum a Coolink tápokat anyázhatod (és ez sem lenne teljesen jogos az első két pontban említettek miatt), de az egész céget lehúzni igen nagyfokú általánosítás.

4. Még ha a Coolink hibája is az egész, akkor sem fogadható el ez a trágárság, legalábbis nem a PROHARDVER! fórumán. Szalonképesebb módon is kifejezhető a cég és annak tápegységei iránt érzett megvetésed.

Bár nekem még szerencsére nem füstölt el tápegységem (pedig jópár évet Acorpon bohóckodtam végig), mégis együtt tudok veled érezni, csupán a fórum szakmaiságát féltve mondom azt, hogy 1 táphalálból nem következik az egész széria ''fostalicskasága''.

COOLNESS! - somebody ssssstop me!

(#25) ArmanD. válasza andorpapa (#24) üzenetére


ArmanD.
őstag

Teljesen igazad van andorpapa!
Valaki akkor tud valami infóval szolgálni mégis milyen feszültségértékeket tud egy erősebb vagy tuningolt gépben??

Öreg vagyok már bohócnak!

(#26) andorpapa válasza ArmanD. (#25) üzenetére


andorpapa
őstag

Nézd meg JiM aláírását! A jelek szerint megvette az AP400DX-et, és egy Bartont húz vele, rendesen. A konfigotok hasonlít, szóval ha nála megy, akkor valószínűleg nálad is menni fog. Ha meg nem menne nála, már biztosan írta volna.

COOLNESS! - somebody ssssstop me!

(#27) Ronin válasza ArmanD. (#25) üzenetére


Ronin
aktív tag

Nálam egy P4-2.4B@3GHz, 2*256 MB PC3200, Inno Ti4200, 40GB Seagate, LG DVD-ROM, Asus P4P800 D.-ot visz ez a táp.

A BIOS az alábbi feszültségértékeket mutatja:

Vcore (1.525) - 1.536
3.3 - 3.360
5 - 5.026
12 - 11.916

+/- néhány század.

A hangjáról sokat nem tudok mondani, mivel a VGA gyári hűtője simán elnyomja.
Nyáron a nagy melegben aért odakapcsolt, de nem volt vészes a hangja, csak úgy hallottam, ha odaraktam a fülemet mellé.

Most már reggel óta megy a gép, jól meg is volt terhelve, ha hozzáérek akkor csak langyos, hátul is csak langyos levegőt fúj ki.

(#28) ArmanD. válasza Ronin (#27) üzenetére


ArmanD.
őstag

Köszi Ronin erre voltam kiváncsi! Örök hála! ;)

[Szerkesztve]

Öreg vagyok már bohócnak!

(#29) JiM


JiM
tag

Nagyon jó, nagyon stabil, visztont a hangjával nem vagyok megelégedve. 36-37foknál bekapcsol egy magasabb fordulatra, engem zavar olyankor.. :(

[Szerkesztve]

Sex, ice-cream and rock&roll! :)

(#30) Robi_73 válasza ArmanD. (#23) üzenetére


Robi_73
őstag

Sziasztok!

Eredetileg ezt a hozzászólást nem ide írtam de most bemásolom hátha segít valakinek.

''Mi a különbség az egyventis és a kétventis között.''

1 ventis:nincs aktív PFC
2 ventis: van aktív PFC+elektromágneses zavarvédelem

Nekem amúgy volt egy Coolink AP-400DX (350w,2venti) tápom,a tapasztalataim a következők voltak.(4 hónap alatt)

+ Stabil feszültségek.
+ Legalább másfélszer olyan nehéz mint a Codegen.
+ Igényes kivitelezés és csomagolás.
+ 3év garancia.
- Amikor kicseréltem a R9600pro kártyámat egy R9800npro vga kártyára teljes terhelésnél a ventik halhatóan belassúltak.(ezért cseréltem le)
- A gép kikapcsolt álapotában is langyos volt a táp.
- Hangosabb mint a 400w-os Codegen tápom volt.

A mostani tápom egy 520W-os Vantec ez már viszont csendes és stabilan elviszi a rendszeremet.

Árak:

+ Coolink 14000 ft (2003.08)
- Vantec 32500 ft (2003.12)


Konklúzió:

Tudom nem egy kategória a Vantec-kel, de a Coolink volt az első táp amiben annyira megbíztam, hogy bekapcsolva mertem hagyni a gépemet napokig.
Stabilabb és megbízhatóbb a noname és Codegen tápoknál,plusz az ára is megfizethető.

By:

[Szerkesztve]

Robi73

(#31) ArmanD. válasza Robi_73 (#30) üzenetére


ArmanD.
őstag

Köszi Robi most aztán minden kérdésemre megkaptam a választ. ;)
A hangra én nem vagyok érzékeny úgyhogy az mindegy hogy hangosabb vagy halkabb, nálam a feszültségértékek stabilitása a mérvadó!
Amúgy akkor örülök, hogy ezt választottam!! :))

[Szerkesztve]

Öreg vagyok már bohócnak!

(#32) Szeke válasza Robi_73 (#30) üzenetére


Szeke
senior tag

És ez a coolink pörög azóta öcsém gépében. A hangjáról nem sokat tudok mondani mert van benne egy régi 7200as 30gigás quantum vinyó, aminek a hangja minden másét elnyomja :C De stabil, és kv7+tbred2000+ +9600xt+vinyó megy benne vígan.

A biztonsági öv lehet, hogy korlátoz a mozgásban, de még mindig nem annyira, mint a tolószék.

(#33) Robi_73 válasza Szeke (#32) üzenetére


Robi_73
őstag

Szia Szeke. :)

Az én gépem:
P4C 2600@3400
Abit IC7
1gb Hynix Ram 400/522
Radeon 9800npro 425/700
2db 120Gb.os vinyó
SB.Live
SMC hálókártya
Plextor Író
Toshiba DVD
TV tuner
3db ház venti
stb.stb...

Ez dúrván 400-410W** és ezt simán elvitte a 350W-os Coolink,azért nem csoda hogy a ventik belassúltak.Én úgy tudom hogy az aktív PFC-s tápok a névleges teljesítményük 85-95%-át, míg a PFC nélküli tápok jó ha a 65-75%-át adják le.
Ez szerintem így néz ki (valós.max.telj.):

Codegen 400W~300W
Coolink 350W~330W
Vantec 520W~500W

Mondjuk ez az én saccolásom, de nálam okosabbak majd kijavítanak ha hülyeséget írtam volna.

**Ezek max teljesítmény adatok mondjuk ilyen áram felvételt nehéz produkálni,mert az összes eszköznek 100%-on kellene dolgoznia amit szerintem nem lehet elérni.Az én gépemnél az átlag felvett teljesítmény 200-350W körül mozoghat.

By:

Robi73

(#34) drumlin222


drumlin222
csendes tag

végigolvastam a fórumot, egyventis coolink tápokat néztem ki.
a hangjukról eléggé megoszlanak a vélemények, valaki szerint hangtalan, valaki viszont azt írta feljebb, hogy hangosabbak mint pl a 300-as codegen. (ami ebben a pillanatban porszívóerejű hanggal süvölt a lábam mellett...)

valaki, plz mondja meg: igazából hangjuk van ezeknek?

(#35) Don Vittorio válasza Robi_73 (#33) üzenetére


Don Vittorio
őstag

Olyan szünetmentes táppal, amelyik usb-vel kapcsolódik a géphez, szépen lehet mérni a fogyasztást. Én most éppen 267,1 Watton vagyok.

40 éve csillagász akartam lenni, de kiderült, hogy színtévesztő vagyok, így nem lehettem. Az élet furcsa fintora és öröme is egyszerre, hogy mióta emberi lelkekkel és tudatokkal foglalkozom, megtaláltam a sötétségnek azt a fokát, amit csillagászként sose tudtam volna testközelből tanulmányozni.

(#36) Roby18


Roby18
csendes tag

Hali srácok...

Nem tudtok nekem valami olyan progit mondani, amivel lemérhetem az összes gépemben lévő eszközöm WATT fogyasztását ? ? ?

Cogito ergo sum

(#37) krisz_23


krisz_23
csendes tag

Sziasztok!

Vettem egy 400-as Coolink tápot(pontosan nem tudom melyik típust), amin 1darab 12centis venti van.
Kérdésem, hogy a táp hátulján van egy 3állású kapcsoló, H,A,L állásokkal.
Tud erről vki nekem mesélni? Mik ezek?

(#38) drumlin222 válasza krisz_23 (#37) üzenetére


drumlin222
csendes tag

milyen hangja van a tápnak?

(#39) Killberk válasza krisz_23 (#37) üzenetére


Killberk
aktív tag

H = High (Asszem kb 1400-as fordulaton pörög a venti)
A = Automata (hőmérséklet függvényében pörög a venti)
L = Low (kb. 800-as fordulat)

A fenti értékek nem 100%-osak. Szalma írt róla valamelyik topilkban. Fejből én ezekre az értékekre emlékszek.

ui: Én is lehet ilyet veszek. Tényleg csendes? Mert nekem most az lenne a fő szempont. Zalman 7000-es mellett menne. Jó lenne ha annál nem lenne hangosabb. :U

[Szerkesztve]

http://killberk.deviantart.com/gallery

(#40) krisz_23


krisz_23
csendes tag

Akkor jól sejtettem...
Alapból A-ra(automatic) van állítva. Én áttettem H-ra(high).
A hangját viszont nem hallottam sokat változni.
Ugy teszteltem, hogy teljesen lehalkítottam a procim ventillátorát(Thermaltake Volcano11). Eddig ilyenkor csak a vid kártyán lévő pici ventillátort lehetett hallani, ha mindenki csendben volt a szobában. És most is. Szóval mindkét állásban nagyon csendes.

(#41) drumlin222


drumlin222
csendes tag

most vettem egy 350x-es tápot a usersben
este megnézem, nagyon remélem, hogy királyság lesz.. :)
most még egy kodegen süvólt benne ezerrel

(#42) sti


sti
tag

Én csak 1 dolgot nem értek:
http://prohardver.hu/rios3_content.php?mod=20&id=240&p=16
csak az eredmény számít táblázat:F
a Coolink AP-350X megveri a nagyobb aktív PCF-es tesóit is, akkor miért nem ilyet vesztek?

(#43) Killberk válasza sti (#42) üzenetére


Killberk
aktív tag

Hát aki DX-et vesz, annak lehet, hogy az aktív PFC vagy a dupla venti számít. Sima X-ek csak egy ventisek. Aki meg X12 vesz, annak egyértelműen a zajszint számít, tekintve, hogy ez jóval halkabb, mint az X ill. DX. Én is most akarok tápot venni (minél elöbb), és Én tuti, hogy csak olyat veszek, amibe 12 centis venti pörög. Ha tudok szerezni Aopen-t, akkor azt, ha nem akkor jó lesz Coolink is. De pl. jó lenne az a CoolMax is, amiről nemrég volt hír radikalmod-on. Csak ilyen szvsz MO.-n még nem igen lehet.

ui: egyébként picit engem is aggaszt, hogy DX Coolinkek vajon miért kevésbé stabilak, mint sima X-ek. :F

http://killberk.deviantart.com/gallery

(#44) tildy


tildy
nagyúr

Nekem ilyen tápom van (nem tudom dxes-e) de 350W-os, aktív pfc-s és iszonyat halk....Magam is meglepődtem:)

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#45) sti válasza Killberk (#43) üzenetére


sti
tag

a hang(hangtalanság:D) miatt nyugodtan lehet AP-350X-et venni már volt és teljesen rendben van az aktív PFC-ről meg nem tudok mit mondani mert olyan még nem volt bár amiket hallottam róluk az alapján nem biztos hogy megérik azt a plusz x ezer ft-t
De ez csak 1 kérdés volt nem akarom senki döntését +?-ezni csak arra vagyok kíváncsi hogy az olvasottak(PH,Chip) után csak nekem volt e egyértelmű h a 350X-es egy best buy cuccos :F

(#46) Killberk válasza sti (#45) üzenetére


Killberk
aktív tag

Igaz, még nem hallottam sima X-est, se semelyiket fentiekből, de szerintem egy Zalman 7000-es (1800rpm-en) mellett már kijöhet a különbség X és X12 között. 12 centis ventivel ellátott tápok külföldi tesztek alapján is a leghalkabbak, szal biztos van különbség akkor köztük, különben nem emelnék ki eme tulajdonságukat. Aktív PFC engem se nagyon motivál, de hát 10-15 ezer forint feletti tápokba már szinte mindegyikbe benn van, szal ez van. Egyébként ami szvsz még igen jó a dupla illetve 12cm ventis tápoknál, hogy szívják ki a meleg levegőt a házból.

http://killberk.deviantart.com/gallery

(#47) tuctuc válasza drumlin222 (#41) üzenetére


tuctuc
aktív tag

Akkor eggyütt voltunk a boltban :), nekem számlázták, amikor bejöttél, hogy van-e coolink. Én a 400X-et vettem, és megdöbbentően halk. (1520-on pörög most) És ha megfogom, abszolút nem melegszik. Szerintem is best buy, ha meg az idő másképp dönt, van 3 év garim...

20 éve a PH-n

(#48) krisz_23


krisz_23
csendes tag

Hali,

Megnéztem, nekem 450X van. Mint már mondtam 1db 12centis venti van benne, hátulján háromállású szabályzóval(H,A,L). Teljesen csendes, jól szívja ki a levegőt a házból.
Örülök, hogy ezt vettem. Igaz bruttó 19-20ért el is várom, hogy jól mükődjön.
Szerintetek mit érdemes kezdeni a régi tápok ventijével? Van értelme beszerelni ház hűtőnek, vagy ahoz túl hangos, lassú, kevés, stb...?

(#49) Killberk válasza krisz_23 (#48) üzenetére


Killberk
aktív tag

Hát elöszőr is, szinte biztos, hogy még egy csatlakozót is kell rá forrasztanod, mert ezek általában be vannak forrasztva táp nyákjára. Zajszintet pedig neked kell eldöntened, hogy zavarna-e a jelenlegi mellett. Teljesítményre jók lehetnek, de ugye minnél lassabb, annál halkabb, és annál kevesebb légmennyiséget mozgat meg. Ha most szinte zajtalan a géped, és mindenkép akarsz plusz házhűtést, akkor esetleg ajánlom Coolink 8 centis ventijét (1900rpm, 21 dB).

http://killberk.deviantart.com/gallery

(#50) drumlin222 válasza tuctuc (#47) üzenetére


drumlin222
csendes tag

tuctuc
:)
azóta én is beizzítottam, egyelőre nem tűnik olyan hiperhalknak. bár a gépemben tutkón a leghangosabb a vgra-ra saját kezüleg felszerelt spéci réz titan ventim...

honnan tudod, hogy mennyi a fordulatszám?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.