Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) engusz


engusz
veterán

Üdv PH! kollégák!

Elsősorban azok segítségét, tapasztalatát várom, akiknek a témában említett házuk van. Szóval, kinéztem magamnak. Szeretnék valami szépet, jót. Táp nélkül venném meg és a mostani gépem szerelném át. Vízhűtéssel együtt. És itt el is érkeztünk az első problémához. A radiátor elhelyezése. Nézegettem képeket a házról és csak egy normális helyet találtam.



Így lehet ugye kiszedni a meghajtókat tartó dobozkát. Igen ám, de marad ott egy ''sín''. Ezzel kapcsolatban az lenne a kérdésem, hogy masszív dologról van szó? Vagy könnyebben ellehet távolítani?



Ezt a képet elnézve egy szegeccsel biztosan rögzítve van. Csak kérdés, hogy van-e még valami speciális (a képen nem látszó) dolog, ami megakadályozná ennek az eltváolítását?

Ez lenne a fő szempont, ami alapján eldönteném, hogy megveszem-e a házat. Ha nem tudom oda normálisan beszerelni a radiátort, akkor az nem jó.

Viszont lenne egy másik mod is. Mégpedig az, hogy az elején található egy zár. Arra gondoltam, hogy ez a zárat lelehetne szerelni és a helyére rakni led-et, valami tokkal együtt, hogy jól nézzen ki. Viszont ezzel kapcsolatban sincs semmiféle tapasztalatom. Vajon könnyen lelehet szerelni azt is?



Úgy gondoltam, hogy a HDD ledet moddolnám oda. Csak ugye kérdés, hogy mennyire megvalósítható?



A lényeg végülis az lenne, hogy minnél kevésbé kelljen ''szétbarmolnom'' a házat. Egy oka van. Drága és ezért nincs szívem hozzá.

Előre is köszi!

[Szerkesztve]

Nézzék meg közelebbről! Mert minél közelebb hiszik magukat, annál kevesebbet fognak látni.

(#2) cecko13


cecko13
tag

nekem midi chieftec házam van és ugyanez volt a problémám..

amit csináltam kifúrtam a szegecseket ( IGEN MÁS NEM TARTJA! ) és kikaptam az alsó tálcát..

Láss csodát tökéletes hely lett a radinak

egyébként innen meríthetsz ötleteket:

[L]http://forums.bit-tech.net/showthread.php?t=29556[/L]

(#3) engusz válasza cecko13 (#2) üzenetére


engusz
veterán

Remélem, hogy ennél a háznál sincs másként. Viszont valahogy én is így képzeltem el a radiátor elhelyezését.

Nézzék meg közelebbről! Mert minél közelebb hiszik magukat, annál kevesebbet fognak látni.

(#4) engusz


engusz
veterán

Egy csipetnyi UP. :)

Nézzék meg közelebbről! Mert minél közelebb hiszik magukat, annál kevesebbet fognak látni.

(#5) engusz


engusz
veterán

Senkinek sincs ilyen háza? Lassan meggondolom magam... :)

Nézzék meg közelebbről! Mert minél közelebb hiszik magukat, annál kevesebbet fognak látni.

(#6) LukE válasza engusz (#5) üzenetére


LukE
veterán

u know, kulermaszter lenni draga:D

''Firefoxot hasznaljanak csak a gyavak. Az Explorer az igazi ferfiak bongeszoje! Veszely, kaland, nyitottsag!'' ιQι

(#7) cecko13


cecko13
tag

mire lennél még kiváncsi?

szerintem a HDD led simán megoldható

(#8) engusz válasza LukE (#6) üzenetére


engusz
veterán

Ez olyan 30e Ft lenne táp nélkül. Nekem nagyon tetszik! Ha lesz annyi pénzem, hogy a mostani házamra ráfizessek, akkor rögtön megveszem.

Nézzék meg közelebbről! Mert minél közelebb hiszik magukat, annál kevesebbet fognak látni.

(#9) engusz válasza cecko13 (#7) üzenetére


engusz
veterán

Konkrét tapasztalatokra lennék kíváncsi a házzal kapcsolatban. Lenne lehetőségem megnézni személyesen, de azért nem fogok becammogni az egyik nagykerbe, hogy megfogdossam a házat. :)

Viszont a HDD LED-es mod valóban kivitelezhető. A házban lenne a LED, a kulcslyuk helyén pedig egy henger alakú plexi vagy poliamid. Esetleg lenne a tetején egy minta (belemarva az anyagba).

Nézzék meg közelebbről! Mert minél közelebb hiszik magukat, annál kevesebbet fognak látni.

(#10) cecko13


cecko13
tag

ez a ház ua. mint a midi chieftec csak a külső borítás más a képek alapján..

ha érdekel én most modolom a sajátom elég keményen szétkaptam és újra összeraktam...

szóval ha kiváncsi vagy és pesti vagy megnézheted nálam

(#11) engusz válasza cecko13 (#10) üzenetére


engusz
veterán

Képeket nem tudsz készíteni? :U

Nézzék meg közelebbről! Mert minél közelebb hiszik magukat, annál kevesebbet fognak látni.

(#12) cecko13


cecko13
tag

hát készülök a mod versenyre és addig inkább nem mutogatnám.

(#13) engusz válasza cecko13 (#12) üzenetére


engusz
veterán

Akkor majd ott. ;]

Nézzék meg közelebbről! Mert minél közelebb hiszik magukat, annál kevesebbet fognak látni.

(#14) Savage válasza engusz (#5) üzenetére


Savage
csendes tag

Mire vagy pontosan kíváncsi?

(#15) engusz válasza Savage (#14) üzenetére


engusz
veterán

Olyan jellegű tapasztalatokra, hogy mennyire finom porosodik? Mennyire kényes, tehát mennyire karcolódik? Meg úgy egyébként, hogy rendesen van-e összerakva?

Nézzék meg közelebbről! Mert minél közelebb hiszik magukat, annál kevesebbet fognak látni.

(#16) Savage válasza engusz (#15) üzenetére


Savage
csendes tag

A portartalom egy kicsit szubjektív de az én megitélésem az az, hogy átlagos a pormennyiség vagy egy kicsit kevesebb, bár ez betudható a kevés és alcsony fordulatszámú ventiknek. Amúgy az elején lévő rácsháló szemmeláthatóan megfogja a nagyobb szöszmöszöket.
Karcok terén nem a legelőnyösebb a szine (szürke) bár ami nekem van SX2 annak az alumínium eleje nincs lefújva. Egy nagyon kicsit sikerült megkarcolnom az oldallap levételekor de nem láthatóan. A gyakorlatilag a világos színű házakakat (fehér) ez a probléma nem vagy alig érinti.
Összerakás terén egy hatalmas mérnöki hiba van talán csak: Ha előlapi panelt akarsz beletenni amin ugyebár kiálló potméterek vannak (nállam Aerogate I) az ajtót nem lehhet majd becsukni, hacsak be nem sűlyeszti az ember egy picit a panelt.
Összeségben a látvány kárpótol majd úgyérzem: nállam ATC710-SX2 + Aerogate I + Coolermaster alumínium CD előlapi panel gyönyörűen néz ki.
Viszont nincs reset gomb illetve HDD led ami számomra nem is nagyon hiányzik mostanában, a liláskék power lednek viszont szép szine van sötétben. :)

(#17) engusz válasza Savage (#16) üzenetére


engusz
veterán

Nekem a GX2 lenne, ami ugye fekete. Most van egy Vantec Nexus potméterem, de az ezüst színű. :) Szerintem eladom, ha meglesz az új ház. A Coolermaster-nek van fekete CD előlapi panelje is? Ugyani a fehér Asus optikai egységek nem mutatnának valami jól.

A reset valahogy teljesen elkerülte a figyelmem. Mondjuk már régóta nem is használtam. :) HDD led-et viszont szeretnék magamnak készíteni. Azért, hogy lássam, mikor dolgozik és, hogy a csúnya kulcslyukat eltűntessem.

Nézzék meg közelebbről! Mert minél közelebb hiszik magukat, annál kevesebbet fognak látni.

(#18) Savage válasza engusz (#17) üzenetére


Savage
csendes tag

CM-nek van fekete vagy szürke? CD előlapi panelje. Megemlíteném, hogy felteni csak a hozzáadott 3M-es vagy hasonló kétoldalas ragasztóval lehhet. Reset tényleg nem kell ha nem ragad vagy fagy be az ember gépe. Viszont a Maxtor HDD-m alsó led-ét írás/olvasás közben lehhet látni csak be kell nézni a a légbeömlő rácson. Vagy ha netán elég halk a géped úgy is hallható majd a vinnyó....

(#19) engusz válasza Savage (#18) üzenetére


engusz
veterán

Moddolás ezerrel! :)

Valahogy majd megoldom. De egyelőre csak ~2500 Ft-ért talátam. A kettő együtt 5000 Ft lenne. Annyit pedig nem biztos, hogy szánok rá. Hiszen ott az ajtó. Szerencsére fagyni nem szoktam, ezért nincs szükség a resetre. A HDD-m viszont elég hangos (mivel egy régebbi 7200-es Maxtor). Sajnos hallanai is lehet, mivel már vízhűtésem van.

Tényleg! Most jutott eszembe! Ugye két darab kivehető ''dobzoka'' van. Ha csak az alsót veszem ki és valahogy kimoddolom a tartóját is, akkor a felső dobozka és a ház alja között van kb 17 cm?

Nézzék meg közelebbről! Mert minél közelebb hiszik magukat, annál kevesebbet fognak látni.

(#20) cecko13


cecko13
tag

van! 21 cm

(#21) engusz válasza engusz (#19) üzenetére


engusz
veterán

Erre a magasságra gondoltam...

Nézzék meg közelebbről! Mert minél közelebb hiszik magukat, annál kevesebbet fognak látni.

(#22) engusz válasza cecko13 (#20) üzenetére


engusz
veterán

Az nagyon jó lenne! Akkor bőven elférne a radiátorom állítva! Még úgy is, ha csinálok hozzá valami álvány féleséget.

Nézzék meg közelebbről! Mert minél közelebb hiszik magukat, annál kevesebbet fognak látni.

(#23) cecko13


cecko13
tag

már mondta mhogy én ugyanezt csináltam..

na jó mindjárt kapsz pár képet

(#24) engusz válasza cecko13 (#23) üzenetére


engusz
veterán

Ok, bocsi. Elkerülte a figyelmem. 600 felé áll a fejem.
Egyébként nem saját ötlet. Koppintás...

Nézzék meg közelebbről! Mert minél közelebb hiszik magukat, annál kevesebbet fognak látni.

(#25) cecko13


cecko13
tag

nekem is innen van az idea

(#26) engusz válasza cecko13 (#25) üzenetére


engusz
veterán

Szintén Innovatek? Én most néztem meg és van megfelelő alaktrészem a csövekhez (L alakú csonk és toldás). Már csak a tartó szerkezet kellene, de lehet, hogy lehet külön is rendelni. Meg is érdeklődöm...

Nézzék meg közelebbről! Mert minél közelebb hiszik magukat, annál kevesebbet fognak látni.

(#27) cecko13


cecko13
tag

nem...

maxxpert réz radi - innovatek 90 fokos csonkok kerülnek rá most - +krómozás

full réz spirál mart blokk - plexi tető CCR3 a neve - watercooling.de
-ugyanolyan inoo-s csonk

hydor seltz l20 pump - ház színüre fújva

inno zöld UV csövek

legyártatott réz kiegy tartály + inno csonkok + krómozás -most készül , de ha nem lesz olyan mint amit kitaláltam szerzek vhonnan egy plexit

4 mm plexiből csináltam a tartószerket neki - meg van élvilágítva

már csak a radit és a tartályt várom hogy elkészüljön aztán....

(#28) engusz válasza cecko13 (#27) üzenetére


engusz
veterán

Kíváncsi leszek majd rá! A ház oldala kivan vágva? Vagy van hozzá (gyári) plexis oldallapod?

Nézzék meg közelebbről! Mert minél közelebb hiszik magukat, annál kevesebbet fognak látni.

(#29) cecko13


cecko13
tag

ki lesz vágva még nem jutottam el odáig... nem akarom elkapkodni

a tervek már megvannak szertnék airbrusht is rá

(#30) Tütüm


Tütüm
aktív tag

És hol lehet ilyen fekete CD előlapot kapni MO.-n?Még garanciális a meghajtóm másfél évig és márcsak ez az egy fehér van rajta.

(#31) engusz válasza cecko13 (#29) üzenetére


engusz
veterán

Találtam eredeti oldallapot, már csak az árat kellene hozzá tudnom. De legalább magyarországi nagyker. :)

Nézzék meg közelebbről! Mert minél közelebb hiszik magukat, annál kevesebbet fognak látni.

(#32) engusz válasza Tütüm (#30) üzenetére


engusz
veterán

Például a gepbolt-ban.
[L]http://www.gepbolt.hu/alcsoport.php?f=&a=&gy=COOLER+MASTER&r=&p=3[/L]

Nézzék meg közelebbről! Mert minél közelebb hiszik magukat, annál kevesebbet fognak látni.

(#33) cecko13


cecko13
tag

drága!!!

kisker bruttó 15 pénz

(#34) engusz válasza cecko13 (#33) üzenetére


engusz
veterán

A fene essen beléjük! Drága mulattság lesz ez, kéremszépen! :B

Nézzék meg közelebbről! Mert minél közelebb hiszik magukat, annál kevesebbet fognak látni.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.