Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Pierre


Pierre
tag

Nem tudja valaki, hogy miért nem tudok számítógépről visszamásolni képeket a Canon A75-ösömre? Akinek ilyen gépe van, tud rá másolni? Fényképezőről számítógépre semmi probléma, csak visszefelé nem megy, és ez idegesít :))

Hous Bin Pharteen

(#2) pilóta válasza Pierre (#1) üzenetére


pilóta
nagyúr

Konkrétan nem ismerem a canont, nekem minoltám van (azon helyből lehet), de a canonoknál úgy tudom, hogy a menüben kell valamit állítani az usb beállítások körül, hogy hagyományos meghajtónak lássa a gép, és onnantól lehet ide-oda másolni rá.

Aki él és nem boldog, az téved!

(#3) Pierre válasza pilóta (#2) üzenetére


Pierre
tag

Igen, én is néztem a menüt, de egyszerűen nem találok ilyen beállítást, de lehet, hogy én vagyok a láma :(. De köszi.

Hous Bin Pharteen

(#4) Efreet válasza Pierre (#3) üzenetére


Efreet
senior tag

a Canon nem jelentkezik meghajtóként, a hozzá kapott CD-ről pakold fel a ZoomBrowsert, annak van ''upload images'' lehetősége

Mindig jó módszer nagybetűvel írni azt, amiről a leghalványabb elképzelésünk sincs. (Douglas Adams: Dirk Gently Holisztikus Nyomozóirodája)

(#5) Davevagyok válasza Pierre (#1) üzenetére


Davevagyok
tag

Használj kártyaolvasót, 3k és megkönnyíti az életed

Dave

(#6) Lidi válasza Efreet (#4) üzenetére


Lidi
aktív tag

Nekem is ilyen gépem van, idegesített engem is. Irtam is a canonnak, azt mondták, hogy talán majd egyszer fejlesztenek a softwaren....

Egyébként lehet feltölteni, de csak original képet, szerksztettet nem.

(#7) pilóta válasza Efreet (#4) üzenetére


pilóta
nagyúr

Az gáz.
Akkor tényleg csak a kártyaolvasó marad...

Aki él és nem boldog, az téved!

(#8) Pierre válasza pilóta (#7) üzenetére


Pierre
tag

Köszi szépen a válaszokat, hát akkor marad ez az uploados cucc, bár kétszer próbáltam és egyszer sem sikerült (saját képet nem töltött vissza, amit előtte 5 másodperccel raktaam át a gépre), de majd még próbálkozom. Köszi szépen mégegyszer!

Szerk: megfontolandó a kártyaolvasó is...

[Szerkesztve]

Hous Bin Pharteen

(#9) simonzé válasza Pierre (#1) üzenetére


simonzé
addikt

Nekem A40-esem, meg A60-asom van. Ezekre nem lehet felmásolni semmit, szerintem az A70/75/80-ra sem. A Zoom Browser c. progi nekem egyáltalán nem jött be, rohadtul zavarnak a .zb állományok is, amiket minden könyvtárba bepakol. :(
A Total Commanderhez van egy bizonyos CanonCam plugin, amivel a Hálózatok között létrejön egy CanonCam ''meghajtó'', amiről sima másolással lehet letölteni a képeket. Feltölteni itt sem enged, de legalább gyors a letötlés.
Letölthető itt: [L]http://clubtotal.free.fr/index.php?dir=WFX/&file=WFX-external_Canon.Camera_1.5%2BSDKlibs.zip[/L]
Először az SDKLibset kell telepíteni, aztán a plugint a readme-ben leírt módon. Ha segítség kell, jelezz mailben!

I don't fit in. I fit out.

(#10) Efreet válasza Lidi (#6) üzenetére


Efreet
senior tag

ettől eltekintve az egyik legokosabb, számomra legjobban használható szoftver a Zoombrowser :) (kép szétválogatás meg ilyesmik terén)

Mindig jó módszer nagybetűvel írni azt, amiről a leghalványabb elképzelésünk sincs. (Douglas Adams: Dirk Gently Holisztikus Nyomozóirodája)

(#11) Jam-Master J


Jam-Master J
aktív tag

Én semmilyen külső progit nem használok az A60asomhoz, az XPnek van saját, nagyon egyszerű képletöltője...Bedugom a fényképezőt, feljön egy kis ablak, megkérdezi, hogy hova tegye a képeket, és hogy letöltés után törölje e gépről és csááá.
Még drivert sem kellett telepíteni.

J. - Annyit dolgozom, hogy az lassan már az ivás rovására megy...

(#12) Lidi válasza simonzé (#9) üzenetére


Lidi
aktív tag

Ezt a plugint én is probaltam, de a mostni verzio a75 el nem megy sajna....

(#13) simonzé válasza Jam-Master J (#11) üzenetére


simonzé
addikt

Ja, az XP beépített letöltője. És arra már találtál magyarázatot, hogy a képek letöltési sorrendje miért az, ami? Hogyan lehetséges, hogy a Hétfőn készült képek közül pár bekerük a csütörtökiek elé, de a Péntekiek után. Persze a keddiek összevissza vannak szórva, mert a szombatiak a hétfőiek és a szerdaiak közé, és után kerültek. Szóval rendszer az nincs benne. :((( Ezért gyűlölöm.

Ráadásul a képek elforgatását is csak akkor veszi figyelembe, ha megfelelő a páratartalom, a nap nem kelt még fel, és pont olyan kedve van. Tipikus Microsoft... :(

I don't fit in. I fit out.

(#14) simonzé válasza Efreet (#10) üzenetére


simonzé
addikt

Ismered a Paint Shop photo albumot? Fényerő korrekció, kultúrált forgatás minőségromlás nélkül (!), letöltés Canon gépekről is (!), albumba rendezés, batch átnevezés, batch átméretezés stb.
Van olcsóbb megoldás is a Photo Illuminator, ami ráadásul magyarul is tud.

I don't fit in. I fit out.

(#15) Jam-Master J válasza simonzé (#13) üzenetére


Jam-Master J
aktív tag

> magyarázatot, hogy a képek letöltési sorrendje miért az, ami?

ÖÖÖ...:D
Hogyhogy miért az, ami? Letöltöm a képeket egy elöre létrehozott könyvtárba, onnan pedig szétszortírozom a megfelelő helyekre...Az elejétől fogva ezt, és pontosan így használom, nem tapasztaltam semmilyen problémát (legalábbis ennél a műveletnél, ahogy csinálom). A letöltött képeknek pedig Picture 001, 002 stb. nevet ad, és olyan sorrendben vannak a képek, amilyen sorrendben fényképeztem a kártyára. Otthon is, cégnél is így működik, nekem semmi bajom nincs vele.

J. - Annyit dolgozom, hogy az lassan már az ivás rovására megy...

(#16) LJoE


LJoE
senior tag

Nekem A70 van és szintén nem sikerült visszatölteni a pár perccel letöltés előtt lőtt, majd utána teljesen békén hagyott, origin képet.
Szóval ez tuti mindegyiknél (canon A classe) így van sajna.

Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye!

(#17) Efreet válasza simonzé (#14) üzenetére


Efreet
senior tag

ismerem, és nagyon sok ingyenes és számomra elérhető programot próbáltam ki, és a Canon automatikus mappákra bontása dátum szerint az, amit egyelőre csak ott találtam. a további képmanipulálást már úgyis irfanview-al csinálok.

Mindig jó módszer nagybetűvel írni azt, amiről a leghalványabb elképzelésünk sincs. (Douglas Adams: Dirk Gently Holisztikus Nyomozóirodája)

(#18) Lidi


Lidi
aktív tag

Van tcmdhez új ( 1.6 ) plugin ! Ezzel már működik. Bár még csak letölteni próbáltam.. az akksi meg lemerült. Majd még tesztelem.

(#19) klimesy


klimesy
csendes tag

Hell!
Nem tudja vki,hogy lehet e webkamerakent is hasznalni a Canon PowerShot A75os digifenygepet? :F Ha igen , hogyan??? Vki segitsen!!!Please!!!! :O

Elore is kosze!!!!

(#20) vicces válasza LJoE (#16) üzenetére


vicces
addikt

nekem simán megy a feltöltés. igaz csak a zoombrowserrel próbáltam. viszont akármiylen videot nem hajlandó feltölteni, csak a sajátját.

:)

(#21) klimesy


klimesy
csendes tag

Hell megint!!!
Nem tudja vki,hogy lehet e webkamerakent is hasznalni a Canon PowerShot A75os digifenygepet? :( Ha igen , hogyan??? Vki segitsen!!!Please!!!! :O

Elore is kosze!!!! :P

(#22) Grisly


Grisly
csendes tag

nekem canon a 70 em van, képeket engedte visszarakni, de videot nem, még a sajátját sem. (canon progival töltöttem vissza)

''Térjetek meg, mert az idő közel''

(#23) simonzé válasza klimesy (#21) üzenetére


simonzé
addikt

Nem lehet webkameraként használni. Az csak az olcsó és általában gagyi gépek egyik extra szolgáltatása. javaslat: Egy olcsóbb webcam 4-5e Ft-ért beszerezhető...

I don't fit in. I fit out.

(#24) klimesy válasza simonzé (#23) üzenetére


klimesy
csendes tag

Koszi, hogy valaszoltal. Nagyon szomoru vagyok:O , hogy nem lehet. De nem baj, webkamerat fillerekert is kapok. Meg1x kosze!!! :))

(#25) ithomas válasza simonzé (#23) üzenetére


ithomas
őstag

Gágyi gép?

Én 10 e körül vettem egy profi fotómasinát ...tud 640*480-at müxik webkamként meg minden amiről Ti Canonosok csak álmodtok.... :DD :DD :DD :DD
Ja és gyárilag tokot is kaptam hozzá,ami a Canonról szintén nem mondható el....:D

Real eyes realize real lies!

(#26) Lidi válasza ithomas (#25) üzenetére


Lidi
aktív tag

10ért profi fotómasina.... :DD

(#27) dwiki válasza simonzé (#23) üzenetére


dwiki
senior tag

Márpedig én úgy tudom (igaz körülményesen) de lehet...
Csak kell hozzá egy tuner kártya, és arra csatlakoztatva megoldható. (Hogy pontosan
hogyan most nemtom, én nem próbáltam, de az index.hu fórumján, A60/vagy A70 -esetelg
A76 - topicban leírják...

Gyorsan fáradsz és már sántítsz? Észrevetted már, hogy a legtöbb normális tevékenység már zavar téged?

(#28) Lidi válasza dwiki (#27) üzenetére


Lidi
aktív tag

Na jó... tuner kártyával nekem is megy, de hát azért ez nem webkamera.

(#29) dwiki válasza ithomas (#25) üzenetére


dwiki
senior tag

Hát éppen az A75 tud 640x480ban rögzíteni, ergo gondolom webkameraként is működhet
ilyen felbontással...
Ja és én kaptam az A75-höz tokot...
(igaz azóta lecseréltem egy jobbra - mármint a tokot)
De persze a az ''ugráló röhögô fejekkel'' megbocsátható a hozzászólás :) ...

Gyorsan fáradsz és már sántítsz? Észrevetted már, hogy a legtöbb normális tevékenység már zavar téged?

(#30) dwiki válasza Lidi (#28) üzenetére


dwiki
senior tag

Ez tény...
De azért - ha több időm lesz - én is kipróbálom hogy mit tud a tunerkártyával...

Gyorsan fáradsz és már sántítsz? Észrevetted már, hogy a legtöbb normális tevékenység már zavar téged?

(#31) dwiki


dwiki
senior tag

Amúgy én is total commander pluginnal használom képletöltésre - driver telepítés nélkül -,
és valóban nem engedi a felmásolást, saját általa fotózott képekhez sem.
Sajna a kártyaolvasó -nálam- nem megoldás, ugyanis a kártyaolvasót nem tudom rádugni a
TV-re...
(Előfordul hogy vinék képeket mutogatni olyan helyre ahol csak TV van. Ilyenkor
ugye rádugom a TV-re a gépet, és mehet a vetítés... Kártyaolvasóval - gondolom -
ez nem igazán megoldható...

Gyorsan fáradsz és már sántítsz? Észrevetted már, hogy a legtöbb normális tevékenység már zavar téged?

(#32) Lidi


Lidi
aktív tag

PC-n betöltöd a képet egy képnézegetőbe, majd lefényképezed a monitort.
Tényleg gáz ez hogy visszafelé nem tudok tölteni szerkesztett képet. :O

Az MM -es digifotó nyomtató masinába lehet cd-n vinni képet, vagy csak mem kártyán ?

(#33) Sipi válasza klimesy (#21) üzenetére


Sipi
addikt

Az A70-esen van egy video/audiokimenet is. Ezt simán rá kell dugni valamilyen videobemenetre a gépen. Ez lehet video-ines videokártya, tunerkártya, digikártya, stb.

Ezek után nem kell semit csinálnod a géppel, ugyanis ez a kimenet rajta arra való, hogy a keresőben látott képet nem az LCD panelre teszi ki, hanem a videokimenetre. Így csak be kell kapcsolni, a keresőjét a megfelelő helyre irányítani, kikapcsolni, hogy 5 perc múlva automatikusan kikapcsoljon :), és a programban megadni azt a videobemenetet a gépben, amire rádugtad a Canont.

Sipi

Mont-joie! Saint Denis! Je trépasse si je faiblis!

(#34) Lidi


Lidi
aktív tag

Nah, végülis sikerült visszatöltenem a gyári softtal szerkesztett képet, de csak jpg-t lehet, csak a gép által készíthető képméretben, és feltöltéskor ujratömöríti a jpg-t !!! :((

(#35) LJoE


LJoE
senior tag

A70-ből webcam már asszem volt valamelyik topicban (de könnyen lehet, hogy nem ph!-n :D )

Elvileg tunerkártyával megy, viszont a canon nem kifejezetten javasolja webcamként való használatot, mert így folyamatosan nyitva a rekesz és az nem tesz jót a CCD-nek stb-stb.

(Lehet, hogy maradi vagyok, de én még mindig azt az elvet vallom, hogy a fényképezőgép legyen fényképezőgép, a webcam meg webcam és passz :D )

Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.