Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Codemasters F1 2019

Hozzászólások

(#101) Csoeri79


Csoeri79
csendes tag

Sziasztok!

Második szezonomat játszom 50%-os versenytávval 95%-os ai mellett. 14 verseny után csak(!) a monacoi illetve az olasz versenyhétvégém volt teljesen száraz. A többi futamon vagy az edzéseken, vagy az időmérőn, vagy a versenyen volt eső. Másnál is ez az elosztás? 12-2 az eső javára? Most jön majd Szingapúr, de persze ott is az előrejelzések szerint a versenyen végig ömleni fog az eső.

SC viszont még sosem volt, VSC is csak egyszer, még az első év elején! A beállításokban be van kapcsolva, mégsem volt még soha! Az előző futamon a félreálló Leclercet telibe trafálta Kvyat, őket pedig Riccardo és Stroll. Megnéztem a visszajátszást, ott láttam, hogy szanaszét szóródott a négy autó, mégsem jött a SC! Egyszerűen eltűntek a roncsok kb fél perc alatt! Nálam van valami bibi, vagy nálatok is ez a helyzet?

Egyébként tetszik a játék, sokat játszom vele. De ez a SC dolog nekem nagy csalódás (van egyáltalán?), az állandó esőkbe meg már kezdek belefáradni! Kíváncsi vagyok a válaszaitokra, hogy másnál is ilyen a játék, vagy csak engem "szivat"?!

(#102) 19ati93 válasza Csoeri79 (#101) üzenetére


19ati93
senior tag

Második szezonban vagyok én is, eddig asszem 3 versenyen volt eső. Abból is kettőn felszáradt a vége felé a pálya. Egy volt az ami végig totál esős futam volt, többi mind száraz.

Néha néha eseget időmérőkön vagy edzéseken, de amúgy semmi extrém. Ritkának mondanám.
SC-t én se láttam még careerbe sose, VSC-t is nagyon elvétve. Ez egy bug vagy mi mert mások is pananszkodnak + más gamemodeokban nálam tökéletesen müködik és van SC/VSC. Legyen az Online játék, offline championship mode vagy quick race.

Nekem a fő problémám hogy hiába upgradelem a McLarenemet állandóan az AI is fejleszti az ő autóját, de mintha gyorsabban tenné azt, szóval most így a második szezonban még a random TOP 5-re sincs sok esélyem. :D
Első szezonban sikerült összeszedni 1 győzelmet meg 2-3 dobogót. És 3 vagy 4 pole-t ami meglepett, viszont az a baj hogy néha időmérőn tök lassú az AI.

Második szezonban egy db 5. hely ami a legjobbam egyenlőre. Kicsit szenvedős, utolsó 3-ban van az autó is performance chart szerint.

(#103) bali777 válasza Csoeri79 (#101) üzenetére


bali777
aktív tag

a 2019-cel még nem játszottam sokat offline, talán 3 futamot. A korábbi évek tapasztalata nálam, hogy igencsak eltúlzott az esős versenyek/időmérők aránya. Sokszor online is sokat esik :(
Online nekem volt már VSC, Safety car, csak az egyik időmérőn kóválygott a pályán :)

Meta Quest 3

(#104) iceman007


iceman007
aktív tag

Sziasztok!

Alapvetően Assetto Corsa, RaceRoom, rFactor2 világához tartozom, de szeretem a Forma-1-et és egy kollégával coop módban játszanánk, ezért beruháztam a játékra. Még kevés időt öltem bele, de egyelőre nem sikerült megtalálnom a megfelelő kormánybeálíltásokat G29-hez.
Van aki hasonló cipőben jár/járt?
Van valami mód arra, hogy a FFB clippinget lehessen nézni játékon belül?
Esetleg valami megoldás, hogy hasonló jellegű érzést kapjon az ember mint a fent említett játékokban?

Bármiylen segítséget szívesen veszek, köszi! :)

(#105) 19ati93


19ati93
senior tag

mostanában ezt a hibát dobálja multiban mikor haverommal játszanánk (én vagyok a host, vagy ő mindegy akkor is elöfordul fél órán belül kb mindig):
ötlet valami fixre? netem nem megy el pedig

(#106) Vityaa


Vityaa
tag

Lehetetlen ranked versenyeket futni. Akár mennyire vigyázol, hogy ne menj neki senkinek. Hátulról belédszáll a sok paraszt és már kapod is, hogy ütköztél. Rohadt igazságtalan. Nagy nehezen felküzdöttem magam A-ba. 2 versenyen is nekem jöttek, vissza is dobott B-be. Aztán ha sikerül egy hibátlan versenyt valahogy összehoznod, akkor a verseny végén összeomlik. Hál istennek ez csak 1x fordult elő, de akkor is. :W :O

(#107) bali777 válasza 19ati93 (#105) üzenetére


bali777
aktív tag

Vasárnap hostoltam én is. Második futamnál hibaüzenet nélkül kidobott. Amikor másokhoz csatlakozom, akkor is tapasztalom, hogy a hostoló eltűnik...

Meta Quest 3

(#108) bali777 válasza Vityaa (#106) üzenetére


bali777
aktív tag

Nem lehetetlen, csak türelem és rutin kell hozzá. Bizonyos pályákon szándákosan rontom az időmérőt, hadd törjék magukat előttem. Ez az esetek 80%-ban sajnos működik is.
A büntetés tényleg katasztrófa. A csávó Japánban beleszáll a boxbejáratba, felrepül, pont a fejemre esik, erre kapok 5 mp büntetést.
Ketten összementek előttem tegnap, kisodródtak, de vissza tudtak jönni, erre illegális előzésért mindkettőt vissza kellett engednem...

Meta Quest 3

(#109) bali777 válasza Vityaa (#106) üzenetére


bali777
aktív tag

A magasabb safety rangokkal, főleg az S-sel az a bajom, hogy sokszor nincs senki, akihez besoroljon. Próbálom magam A osztályban tartani. Persze ott a kockázat, hogy oda meg besorol B és C-seket is.

Én a kanyarlevágást sem értem. Tegnap simán nem is kicsi kanyarlevágással előzött meg egy tag rankedben, ahol ugyebár szigorúan veszik a levágásokat, pláne az így történő előzéseket. Nyugodtam mentem tovább rátapadva, biztos voltam az időbüntetésében, erre nem kapott. Ez nem az első fura eset. Lehet valahogy csalni a játékban?

Meta Quest 3

(#110) Vityaa válasza bali777 (#109) üzenetére


Vityaa
tag

A csalásra már én is gondoltam. Nem tudom, lehet e. Van, hogy olyan időket mennek ami lehetetlen. Csak kanyar levágással tudná megfutni, mégsem kapnak büntetést. :( Hosszú évek óta játszok F1-el, de ezek a versenyek katasztrofálisak. Megpördülnek előttem, megállok, hogy ne menjek bele, az egész mezőny elmegy mellettem majd miután kikerülöm illegális előzésért büntetést kapok. :U :F

(#111) 19ati93 válasza bali777 (#107) üzenetére


19ati93
senior tag

Tegnap megpróbáltuk megint. (Én voltam a host.)

Nem volt semmi kidobás miután bezártam totál minden fölös programot (zenelejátszót, chrome, stb) és egyéb dolgokat a PC-n.
3 versenyt kibírt, remélem ezek után is így viselkedik majd ha mindent bezárok.

(#112) bali777 válasza Vityaa (#110) üzenetére


bali777
aktív tag

Lehetetlen időkkel én is találkoztam, de azt hittem, hogy ennyivel jobbak. Most, h mondod, pár idő gyanúsan jó. Egy két alkalommal rácsodálkoztam, hogy hogyan tud időmérőn valaki több másodperccel jobbat menni kvázi az egész mezőnynél. Time trialban is láttam már pár "űridőt"

Meta Quest 3

(#113) bali777 válasza 19ati93 (#111) üzenetére


bali777
aktív tag

Nem mindig fáradt a szerver, akkor lehet nyomni rendesen. Lehet, h az MSI Afterburnert sem szereti

[ Szerkesztve ]

Meta Quest 3

(#114) 19ati93 válasza bali777 (#113) üzenetére


19ati93
senior tag

Az MSI nem ment egyszer sem.

(#115) bali777 válasza 19ati93 (#114) üzenetére


bali777
aktív tag

Nálam igen (hangosan gondolkodtam, bocs). Lehet, nálam párszor ez is bekavart. Feleslegesen is fut, megszokásból. Kikapcsolom és írom majd a tapasztalatot

Meta Quest 3

(#116) kozmy válasza bali777 (#113) üzenetére


kozmy
őstag

Az MSI-nek miköze a játékhoz? Mit befolyásol?

Privát üzenetre illik válaszolni :)

(#117) 19ati93 válasza kozmy (#116) üzenetére


19ati93
senior tag

Néhány játék crashel vagy érdekes dolgokat csinál a rivatuneres overlay miatt, vagy csak maga a háttérben adatokat gyüjtő afterburner piszkál be. Esetleg ha OC-t nyomtál a kártyára Afterburnerrel és nem stabil akkor ezért kavar be.

(#118) kozmy válasza 19ati93 (#117) üzenetére


kozmy
őstag

Ohhj kösziii

Privát üzenetre illik válaszolni :)

(#119) bali777


bali777
aktív tag

Amióta kikapcsolom az MSI AB-t, azóta nincs beragadásom. Még nem volt olyan, hogy pl. egy nyolcfutamos unranked bajnokságot végig tudjak játszani. Tegnap sikerült MSI nélkül

Meta Quest 3

(#120) Vityaa


Vityaa
tag

Hogyan tudom a level szintet növelni, hogy arany vagy platina legyen? Jelenleg 22-es szinten vagyok, de csak bronzba.

(#121) bali777 válasza Vityaa (#120) üzenetére


bali777
aktív tag

Sokat kell játszani. Az XP pontjaid növelik a levelt. Level 50-után mész át ezüst 1-be.

Meta Quest 3

(#122) bali777


bali777
aktív tag

Cheat gyanút lehet valahogy jelenteni? Tegnap spanyolban a csávó akkora tempót ment mind egyenesben, mind kanyarban, ami lehetetlen. Egy körön fél kört vert rám majdnem

Meta Quest 3

(#123) 19ati93 válasza bali777 (#122) üzenetére


19ati93
senior tag

nem igen foglalkoznak vele sajna, én is láttam ilyet előző részekben is

codemasters fórumon tehetsz egy próbát azért

(#124) bali777 válasza 19ati93 (#123) üzenetére


bali777
aktív tag

Köszi, akkor hagyom.

Meta Quest 3

(#125) bali777


bali777
aktív tag

Segítsetek, kérlek!
Online verseny alatt, ha valaki csatlakozik, vagy kilép, akkor a kormányom ránt egyet. Korábbi frissítésnél megszűnt, most visszajött, és még nagyobbat ránt. Tud erre valaki valami megoldást? Monzában az egyes kanyarnál rántott be, akkor lépett be valaki, majdnem kicsúsztam emiatt

Meta Quest 3

(#126) IntelKiller7


IntelKiller7
veterán

Xboxon free weekend alatt játszható a teljes játék. Hajrá.

Battlefield Hungary FB csoport: https://tinyurl.hu/OrvU/ | XO GT: Alwin4K

(#127) 19ati93


19ati93
senior tag

(#128) orc88 válasza 19ati93 (#127) üzenetére


orc88
őstag

Szomorú, ugyanakkor nem meglepő.

"Life's simple: You make choices and you don't look back."

(#129) bali777


bali777
aktív tag

Újra kell húznom a gépem. A különböző pályákra való beállításaimat hova menti?

Meta Quest 3

(#130) 19ati93 válasza bali777 (#129) üzenetére


19ati93
senior tag

steamen a felhőbe ha a sync bevan kapcsolva (alapból bevan)

(#131) bali777 válasza 19ati93 (#130) üzenetére


bali777
aktív tag

Köszönöm

Meta Quest 3

(#132) hhenry válasza orc88 (#128) üzenetére


hhenry
őstag

Azért én nem bánom hol lenne jobb helyen?

(#133) 19ati93 válasza hhenry (#132) üzenetére


19ati93
senior tag

Amúgyse volt rá komoly jelentkező. SMS,vagy Kunos se foglalkozott vele. Kunos most is megszenved a GT játékkal és nem perfekt kicsit se, SMS-t meg hagyjuk is szerintem. :D

(#135) orc88 válasza #46372352 (#134) üzenetére


orc88
őstag

Vram hibának tűnik. Más játéknál is produkál ilyet?

"Life's simple: You make choices and you don't look back."

(#137) kozmy válasza #46372352 (#136) üzenetére


kozmy
őstag

Video kari driver-t frissítsd.

Privát üzenetre illik válaszolni :)

(#139) bali777


bali777
aktív tag

Sziasztok!
Online rankedet nyomja valaki mostanában? Kb. egy hete alig találok játékosokat, általában egyedül vagyok és várok. Vagy jön valaki, vagy nem. Ilyen kevesen játszanak? Nyáron mindig bőven voltak mások is

Más: annak mi értelme van, hogy időmérőn, vagy akár time trialban elvegye a körömet, ha egyenesben nem hagyom el 4 kerékkel a pályát?
Belgium. Utolsó padlógázas szakasz, padlógázas bal kanyarral kb. a a szakasz kétharmadánál. Kissé "kisodródtam" a kerékvetőre, de a bal elsőm és hátsóm 100%-ban a pályán volt, erre elvette az időmérős körömet. És nem csak Spában van így

Meta Quest 3

(#140) bali777 válasza bali777 (#139) üzenetére


bali777
aktív tag

Magamnak megválaszolom. A frissítés megoldotta, már vannak játékostársak :)

Meta Quest 3

(#141) bali777


bali777
aktív tag

Hosszú idő elteltével visszacsúsztam B safety rangba. Hihetetlen, hogy ott mi megy. Olyan, mint egy roncsderbi. Bárki mellett elhúzok az egyenesbe, simán rám húz. Nem is picit, teljes erőből nekem jön oldalról. Kanyarban előzni életveszélyes és esélytelen. Úgyhogy most futok jó néhány futamot a hátsó sorból, hogy visszakerüljek S-be :)

Meta Quest 3

(#142) Redplee


Redplee
senior tag

Hello!

PC csere miatt kérdem, át lehet hozni valahogy az autó setupokat egy új telepítésre? Vagy az egyetlen megoldás, hogy a setupjaimat lescreenshotolom egyesével, minden lapot, és újra csinálom az új telepítésen?

Tech YouTube csatornám: Ren-Tech - Technology Unboxed

(#143) Gbcrtrtlp válasza Redplee (#142) üzenetére


Gbcrtrtlp
csendes tag

A time trial leaderboardok eltárolják a setupot. A megoldás tehát az, hogy legyen minden pályán regisztrált köröd, majd az új gépen visszatöltöd a listából.

(#144) Redplee válasza Gbcrtrtlp (#143) üzenetére


Redplee
senior tag

fasza, szuper ötlet! Köszi!

Tech YouTube csatornám: Ren-Tech - Technology Unboxed

(#145) 19ati93 válasza Redplee (#142) üzenetére


19ati93
senior tag

steam cloudba elmenti a setupokat

(#146) Redplee válasza 19ati93 (#145) üzenetére


Redplee
senior tag

Az meg mi?

Tech YouTube csatornám: Ren-Tech - Technology Unboxed

(#147) 19ati93 válasza Redplee (#146) üzenetére


19ati93
senior tag

Steamen elmenti magától a setupokat a "felhőbe". Alapból bevan kapcsolva ez a lehetőség, de azért csekkold le hogy ki van-e pipálva.
Új gépen letöltöd a játékot és ott lesznek majd a setupok amikor játszol és töltenéd be őket, nem tűnnek csak úgy el.

(#148) Redplee válasza 19ati93 (#147) üzenetére


Redplee
senior tag

Koszonom megnezem ha ify van tenyleg az igen egyszeru :)

Tech YouTube csatornám: Ren-Tech - Technology Unboxed

(#149) Csoeri79


Csoeri79
csendes tag

A héten újra kezdtem a karriert, ezúttal a Williams-el. 4 futam alatt 6-szor(!!) volt SC! Minden versenyen bejött, legutóbb Bakuban 3 alkalommal! Nagyon élvezetes volt így a futam. Még ezzel az állandó esővel kezdhetnének valamit. Tuti kis játék lenne...

(#150) 19ati93 válasza Csoeri79 (#149) üzenetére


19ati93
senior tag

Más is említette hogy mióta új karriert kezdett van SC végre. :K
Csak megcsinálták.

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Codemasters F1 2019
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.