Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Codemasters F1 2015

Hozzászólások

(#201) hermanyi válasza snecy20 (#200) üzenetére


hermanyi
őstag

Mondjuk azért AC és PCars-ban kicsivel többet is kell számolgatnia a masinériának .

[ Szerkesztve ]

Aláírás (nem kötelező megadni - minden hozzászólásnál automatikusan az üzenet végéhez íródik)

(#202) snecy20 válasza hermanyi (#201) üzenetére


snecy20
veterán

Na igen, nem is kevéssel, meg azért grafikában is egy másik szint.

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#203) _stick_


_stick_
őstag

Hali!
Adnátok pár vezetés technikai tanácsot a gumik kímélésére? Továbbra is kínlódok.
TC - full, ABS - ON, Hard AI

(#204) hermanyi válasza _stick_ (#203) üzenetére


hermanyi
őstag

Mindened Be van kapcsolva ami a gumikat kíméli :)
Szóval a kanyarokban rángatod az autót ,vagy nem az ideális íven fordulsz kanyarokban. Ilyen segítségekkel nem lenne szabad ,hogy a gumiknak baja legyen.

Szerk:
Lehet nem melegednek fel a gumijaid üzemi hőfokra és azért csúszkálsz .

[ Szerkesztve ]

Aláírás (nem kötelező megadni - minden hozzászólásnál automatikusan az üzenet végéhez íródik)

(#205) Csapoati válasza _stick_ (#203) üzenetére


Csapoati
nagyúr

Egyenes vonalban fékezz, kigyorsítással várj addig, amíg egyenesbe kerül az autó, 2-esben és 3-asban se padlózd le.

tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

(#206) _stick_


_stick_
őstag

Ok, kipróbálom.
Ti amúgy hogy álltok ezzel a kérdéssel? Már hogy a kopással.

(#207) Csapoati válasza _stick_ (#206) üzenetére


Csapoati
nagyúr

Kopik, de nem vészesen. Nálam minden segítség off (kivéve a váltó, mert még lusta vagyok), de a kitűzött időpontban többnyire ki tudok állni a boxba cserére, nem totál kuka a gumi. Mondjuk Malajziában meg Kínában már kicsit necces volt, de pl Bahreinben még kint is maradhattam volna +1 körre. Vigyázok a kigyorsításoknál, azon múlik a legtöbb.

tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

(#208) Vityaa válasza _stick_ (#206) üzenetére


Vityaa
tag

25 %-os versenyt szoktam menni. 1 kerékcserével teljesen jól lehet teljesíteni. Kipörgésgátló mediumom, fékrásegítés off, abs off.

(#209) snecy20 válasza Csapoati (#207) üzenetére


snecy20
veterán

Manuál váltó hoz pályától függően 0.8-1.5 másodpercet. :)

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#210) Csapoati válasza snecy20 (#209) üzenetére


Csapoati
nagyúr

Azért mondom, hogy még lusta voltam. :) Szokni kell még az irányítást. Bár ha korábban váltok fel, akkor lehet, hogy padlózhatnék is korábban... Na majd megnézem.

tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

(#211) _stick_ válasza _stick_ (#206) üzenetére


_stick_
őstag

Azt hiszem meg lesz a probléma. Kifigyeltem, hogy minden kanyarodásnál és kigyorsításnál a terhet gumi színe, szinte minden esetben vörös lesz. Na, majd megpróbálok erre figyelni.

(#212) d3tox1c


d3tox1c
senior tag

Sziasztok.
Tudtok nekem adni valami beallitast?
Egesz jo lett a jatek, ami viszont nagyon idegesit:rohadtul idiotak az ellenfelek, folyamatosan kiloknek :/
Os4-en jatszok.
Koszi

(#213) snecy20 válasza d3tox1c (#212) üzenetére


snecy20
veterán

Nagyjából így tapasztalom én is, hogy nem nagyon lehet őket normálisan megelőzni, mert biztos hogy beleakadnak az emberbe.

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#214) d3tox1c válasza d3tox1c (#212) üzenetére


d3tox1c
senior tag

Ps4,nem Os :D.
Remelem azert jonnek majd a javitasok,annyira nem rosz jatek ez, csak igy szerintem meg nem kellett volna kiadni :/

(#215) d3tox1c válasza snecy20 (#213) üzenetére


d3tox1c
senior tag

Az a baj, ha ok eloznek engem, akkor is belem akadnak. Tudna elozni jobbrol is, balrol is, de a hulye mintha sinen menne.

(#216) snecy20 válasza d3tox1c (#214) üzenetére


snecy20
veterán

AMúgy nem kell AI ellen játszani. Vagy time trial a setupok belövése végett, vagy multi. :)

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#217) d3tox1c válasza snecy20 (#216) üzenetére


d3tox1c
senior tag

Multit meg nem probaltam, de lehet az lesz.

(#218) Csapoati válasza snecy20 (#216) üzenetére


Csapoati
nagyúr

Pedig a legtöbben szerintem a gép ellen játszanak.

tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

(#219) snecy20 válasza Csapoati (#218) üzenetére


snecy20
veterán

Az világos, csak jelen esetben tényleg nem egy nagy élmény gép ellen játszani, mert rendre tönkreteszik a versenyt. Ha van egy rosszul sikerült indulásom rajtnál, fél mezőny letarol. ;]

[ Szerkesztve ]

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#220) d3tox1c válasza Csapoati (#218) üzenetére


d3tox1c
senior tag

En is ugy jatszanek.
Csak a jatek jelenlegi formajaban ez lehetetlen :(

(#221) }{3@Đ$}{0ot


}{3@Đ$}{0ot
addikt

Srácok,kormánnyal tolja valaki?
Valaki dobhatna egy frankó kis beállítást autóra. (száraz és esős pályára)

Más: Az miért van hogy EASY-n játszok Champioship-ben,és a kocsim alig éri el a 260km/h-t,és az ellenfelek pedig simán elhúznak mellettem vagy 300-al??? Ezt nem értem. :F :F

™MØИ$T€R-EИEЯGY™® || ИVIĐIA® || ᴺᴵѕѕᴀᴺ ᴳᴛЯ The Best ||

(#222) snecy20 válasza }{3@Đ$}{0ot (#221) üzenetére


snecy20
veterán

Default beállításokkal még Monacoban is megvan a 280, szerintem nem vált fel neked bizonyos fokozattól az autó, vagy valami nagyon elkutyulódott a beállításokban. :DDD

[ Szerkesztve ]

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#223) bucketb0b


bucketb0b
őstag

Kipróbáltam már én is a játékot, hát a gépeket megint nem sikerült jól megcsinálniuk :( hozzámérnek és kirepülök, hardon meg verem a Mercit Buttonnel :(
a körítés szép, de ez így megint nem nagy valami.

(#224) }{3@Đ$}{0ot válasza snecy20 (#222) üzenetére


}{3@Đ$}{0ot
addikt

Nem az hogy nem vált fel,hanem lassan gyorsul.
Most azt csináltam hogy átváltottam Mercedes-re és az vagy 2-3-szor jobban gyorsul. De csak az a gáz hogy nálam,mert a gépnél ugyan úgy gyorsul az összes autó. :F

™MØИ$T€R-EИEЯGY™® || ИVIĐIA® || ᴺᴵѕѕᴀᴺ ᴳᴛЯ The Best ||

(#225) snecy20 válasza }{3@Đ$}{0ot (#224) üzenetére


snecy20
veterán

Ja...akkor megvan mire gondolsz. Egy Marussia/Manor jó ha megy 320-at Monzában, egy Mercedes pedig 360 környékén minimális szárnyakkal. Ez direkt ilyen.

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#226) Csoffadalom válasza snecy20 (#222) üzenetére


Csoffadalom
tag

Épp most tapasztaltam két érdekességet. Osztrák nagydíjat kezdtem el. A versenytáv 100%, nehézség expert. Az elején gumistratégia, első bokszkiállás:42968733-42968734-ik körben, a második meg a 15-16-ik-ban. He???? Mindegy, röhögve indítom a versenyt, rajt és az indulás pillanatában defektet kapott a két első kerék....... Itt hajítottam el a irányítót és kapcsoltam ki az egészet a francba.

Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják.

(#227) plman


plman
tag

hogy őszinte legyek nekem kezd elmenni a kedvem. A rajtnál kilöknek a pályáról, és még engem figyelmeztetnek, hogy elhagytam a pályát (mondjuk legalább nem büntetnek), akárhogy óvom a gumikat a többieknek tuti, hogy legalább 4-5 körrel tovább bírja egy-egy szett, ezáltal nekik eggyel kevesebb kiállásból is megvan a futam. A gumi stratégiát nem lehet módosítani se a rajtnál se menet közben, csak meglehet nézni a rajtnál és ennyi. Ha esővel indul a futam akkor tuti, hogy az első kiállásom után 3 körön belül már száraz pályás gumi kell, és mivel a többieknek az inter is tovább bírja mint nekem így megint egy + kiállás a többiekhez képest, meg még + az az időveszteség ameddig visszakóricálok a boxba slickért(mert amikor én cseréltem akkor az inter kellett újból) mert természetesen pont akkor lesz csontszáraz a pálya amikor a többeik épp cserélnek (naná, hogy slickre) én meg pont elhagytam a boxbejáratot. Malajziában 15 másodperccel vezettem az esőben mire a fent leírt folyamat lejátszódott már több mint 1 perc! hátrányom volt az elsőhöz (Rosberg) képest. a futamot vagy 4-5 alkalommal újraindítottam és minden alkalommal ugyanez játszódott le pedig hol korábban hol később áltam ki mint az első alkalomkor.

Na de , hogy pozitívumot is írjak:

A erősorrend kb. reális, a gumik ugyanúgy mint a valóságban csak 2-3 körig tapadnak igazán jól utánna érezhetően veszítenek a tapadásból.

(#228) }{3@Đ$}{0ot


}{3@Đ$}{0ot
addikt

Az üzemanyagot hogy lehet növelni mert mikor elér egy adott körhöz akkor pirossal jelzi hogy kevés a kraft,és ilyen rángatózva megy el nagy nehezen a célig........... :F

™MØИ$T€R-EИEЯGY™® || ИVIĐIA® || ᴺᴵѕѕᴀᴺ ᴳᴛЯ The Best ||

(#229) Csapoati válasza }{3@Đ$}{0ot (#228) üzenetére


Csapoati
nagyúr

Sehogy, az a való életben is fix. Ne használd rich módban sokáig.

plman: Ez a gumikezelési gond nem a játék hibája. Nekem a kitűzött körszámig bírja általában a gumi, igaz óvatosan is kell bánni velük - megint csak ahogy a való életben is.

[ Szerkesztve ]

tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

(#230) plman válasza Csapoati (#229) üzenetére


plman
tag

A bírja a kitűzött körszámig, még egy-két körrel tovább is (igaz akkor már eléggé csuszkálok), viszont a tobbieknek jóval tovább, mint említettem legalább 4-5 kör és ráadásul nem nagyon lassulnak úgy mint én.

mondjuk teszek egy próbát majd az egyik mercivel vagy ferkával (most jelenleg alonsoval megyek) lehet, a különbözö autók gumik kezelését is lemodellekzték.

[ Szerkesztve ]

(#231) Csoffadalom válasza plman (#230) üzenetére


Csoffadalom
tag

Lehet én gyilkolom a gumikat, de eddig minden versenyen 2-3 körrel a jelzett előtt defektet kaptam. Kivéve az előbb említett osztrák versenyt, mert ott már a rajtnál rögtön :W :C . Ettől még mindig röhögnöm kell.

Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják.

(#232) Csapoati válasza plman (#230) üzenetére


Csapoati
nagyúr

Lehet, hogy nagyobb körszámnál ilyen, én még csak 25%-ot mentem. Williamsszel tényleg nem rossz a gumik kopása.

tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

(#233) Chereiose


Chereiose
addikt

Sziasztok,
megjelenéskor sok hiba volt a játékkal, főleg a multival. Ezeket parch formájában javították már, legalább a multi az játszható? :F

(#234) snecy20 válasza Chereiose (#233) üzenetére


snecy20
veterán

Elméletileg a kezdetekkor tapasztalt hibák egy nagyrészét már javították a patchekkel.

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#235) }{3@Đ$}{0ot


}{3@Đ$}{0ot
addikt

Logitech G27-el nagyon durván lehet tolni. :C :C
Akinek kell kormány beállítás abban talán tudok segíteni. :)

™MØИ$T€R-EИEЯGY™® || ИVIĐIA® || ᴺᴵѕѕᴀᴺ ᴳᴛЯ The Best ||

(#236) Chereiose válasza snecy20 (#234) üzenetére


Chereiose
addikt

Tehát akkor kár a multi is használható? :)
Lassan szeretném beszerezni, már egész jó árban van neten cd kulcs...

(#237) kozmy


kozmy
őstag

Nekem a múlti szinte sehogy nem működuk 10ből 2,3 szor ha csatlakozik, akkor is csomót várni kell egy versenyre és akkor is tele van aberráltakkal. Kár hogy a LAN funkciót ki hagyták belőle.

Privát üzenetre illik válaszolni :)

(#238) hermanyi válasza }{3@Đ$}{0ot (#235) üzenetére


hermanyi
őstag

Én megköszönném ha átdobnád a kormány beállításaidat .

Aláírás (nem kötelező megadni - minden hozzászólásnál automatikusan az üzenet végéhez íródik)

(#239) djrobaa


djrobaa
aktív tag

Szevasztok.

Ez a játék nemtudja egyszerre kezelni a kormányt és a pedált? Adott egy CSR Elite és egy CSR Elite pedál. Mindegyik USB porton csatlakozik a géphez. AC és PCars teljesen jól kezeli, de itt vagy az egyiket vagy a másikat tudom csak beállítani. Custom beállítással meg akkora holtjátékot lő be a gép, hogy nem lehet vele elfordulni kanyarban... Valami ötlet?

.:: iPhone 13 Pro 128GB ::. Fanatec CSR Elite Wheel - CSR Elite Pedals

(#240) #96349952


#96349952
törölt tag

Nem értem ezt a sok sírást. Más fórumon már ott tartanak egyesek, hogy lassan best szimulátornak lesz kikiáltva a játék és aki mást mond, az hülye... :C

(#241) bucketb0b válasza #96349952 (#240) üzenetére


bucketb0b
őstag

Lehet az ovis csoport fórumába léptél bele, mert, hogy a codi sosem csinál szimulátort az is biztos :D
Az a baj, hogy a körítés szebbé teszi a játékot.

(#242) #96349952 válasza bucketb0b (#241) üzenetére


#96349952
törölt tag

Nem tudom, de most komolyan, mindenhol azt olvasom, hogy nem vehető komolyan ez a játék, de van 3-4 ember, akik körömszakadtig védik, hogy márpedig ez az igazi F1-es élmény, és nagyon állat lett a handling, szinte már szimulátor és az AI is az eddigi legjobb talán - szerintük. Most akkor mi van? (Persze hajlok arra, hogy a többség véleményét vegyem inkább figyelembe, de nem értem ezt a fanboykodást ettől a néhány arctól, csak megérteném, hogy mi állhat mögötte.)

(#243) hermanyi válasza #96349952 (#242) üzenetére


hermanyi
őstag

Szimulátortól nagyon messze van . Fizika nekem is majdhogynem tetszik, az eddigi részekhez képest szerintem ezen a téren előre léptek .AI sajnos képes hatalmas hibákra (nekem Vettel a mumosom 5 böl 4 szer ö lök ki ) . A kormányomat nem tudom beállítani rendesen sajnos ,ami viszont az elődöknél sikerült ,itt olyan érzésem van ,hogy laggol ,mintha holtjátéka lenne pedig az 0-ára van állítva mindenhol.

Aláírás (nem kötelező megadni - minden hozzászólásnál automatikusan az üzenet végéhez íródik)

(#244) bucketb0b válasza #96349952 (#242) üzenetére


bucketb0b
őstag

Szimulátor sosem lesz ez a játék, akkor már Project Cars vagy Assetto ha szimulátorozni akarsz. Vezetés, hát 1x mentem 25% versenyt, McLarennel vertem a Mercit hardon 10 mp-vel, fordított gumistratégiával az 1. helyről indulva, mert esős kvalit megnyertem 2-3 mp-vel. Az időmérőn egy csomó gép ki lett zárva feltartás vagy szabálytalan boxelhagyás miatt (érdemes megnézni a büntetéseket a Q után :DDD viccesek) szerintem az AI ugyanolyan segghülye, mint eddig és legalább még csal is ugyanúgy, ezen a téren nem volt, de nem is lesz sose előrelépés. Játszhatóságát tekintve még nem tudok érdemben nyilatkozni, kicsit egyszerűbbnek tűnt irányítani és kigyorsítani is akár esőben, mint a tavalyinál pl.

(#245) Csapoati válasza #96349952 (#242) üzenetére


Csapoati
nagyúr

A fizika tényleg sokkal jobb, és az AI is, kivéve, amikor kilöknek. :D Hibák meg érthetetlen tartalmi hiányosságok viszont vannak bőven. Ja a hangok is sokkal jobbak, a tavalyiban csak zümmögtek az autók.

[ Szerkesztve ]

tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

(#246) }{3@Đ$}{0ot válasza hermanyi (#238) üzenetére


}{3@Đ$}{0ot
addikt

Logitech Profilban ezt állítsd be: Global Settings-----Specific Game Settings

Játékban Driving Controls-nál az Input Device értelemszerűen LOGITECH.
Controls Preset-nél pedig Logitech G27,többit nem kell bántani ami lentebb van.
Advanced Wheel Settings-nél minden beállítás 0-ás értéken legyen.
Force Feedback-nél OFF/ FS=0 EF=36 WW=25

™MØИ$T€R-EИEЯGY™® || ИVIĐIA® || ᴺᴵѕѕᴀᴺ ᴳᴛЯ The Best ||

(#247) hermanyi válasza }{3@Đ$}{0ot (#246) üzenetére


hermanyi
őstag

Na én ezt nem találom : Specific Game Settings

Aláírás (nem kötelező megadni - minden hozzászólásnál automatikusan az üzenet végéhez íródik)

(#248) Csapoati válasza hermanyi (#247) üzenetére


Csapoati
nagyúr

Az Edit fülön van alu.

tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

(#249) hermanyi válasza Csapoati (#248) üzenetére


hermanyi
őstag

:R

Aláírás (nem kötelező megadni - minden hozzászólásnál automatikusan az üzenet végéhez íródik)

(#250) hermanyi


hermanyi
őstag

Na most beleszaladtam egy nagy kérdésbe. Száraz pálya időmérő . száraz verseny . Utolsó 6 körre leszakad az ég . Hol lehet megmondani ,hogy milyen gumit tegyenek fel futam közben?

Aláírás (nem kötelező megadni - minden hozzászólásnál automatikusan az üzenet végéhez íródik)

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Codemasters F1 2015
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.