Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Codemasters F1 2015

Hozzászólások

(#101) Motion_Blur válasza snecy20 (#100) üzenetére


Motion_Blur
félisten

Esőben? :P

Nálam még mindig kib*szott módon laggol a kormány. Illetve a pedálok is.

Ez a legnagyobb probléma, a többi buggal ellennék de ez nagyban rontja az "élményt" :W

[ Szerkesztve ]

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#102) Rolly Dy07 válasza snecy20 (#100) üzenetére


Rolly Dy07
senior tag

Szerintem is.

Jobbtól nem szégyen kikapni, tanulok tőle! Hacsak egy kanyar bejáratot ellesek már jobb lehetek! A pályán az a lényeg, hogy minél hamarabb takarodj ki a kanyarból! Egyenesben a hülye is tudja nyomni a gázt! Rolly Dy

(#103) snecy20 válasza Motion_Blur (#101) üzenetére


snecy20
veterán

Nekem is vannak kisebb-nagyobb bajaim. ;]
Input lag szintén... Sebességérzet is lehetne picit jobb, a homályosságot meg nehezen viselem mert elég rossz a szemem. Nem tudom ez utóbbi miért kellett bele.

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#104) Steve1207 válasza snecy20 (#103) üzenetére


Steve1207
veterán

Nézd a jó oldalát, aki FXAA-val él, annak nem kell erőforrást fecsérelni az élsimításra :D Én is csak leveszem a szemüvegem és kész is! Persze a blur zavaró.

.

(#105) a_bosszuallo


a_bosszuallo
újonc

Sziasztok!Köszönöm először is a tegnap előtti segítséget.

Meg hánytam vetettem a dolgokat, végül is arra jutottam,hogy veszek egy korményt.

Olcsó,belépőszitű korményra gondoltam.
Nem körrekordokat szeretnék dönteni csupán korcsoyázás nélkül szeretném vezetni az F1 2015öt.

Ezt a korményt néztem ki: TRUST GXT 27

Ez alkalmas lenne az új F1 megfelelő irányítsához?? :R

...az igaz barátokért keresztül megyek a poklon a többieknek pedig megmutatom hogy hol van az...

(#106) Sutee89 válasza a_bosszuallo (#105) üzenetére


Sutee89
aktív tag

Szerintem nem sokan fognak rábeszélni erre a kormányra. Nincs erővisszacsatolás, pontatlan, rossz minőségű műanyag kacat. Olvasd el a topicjában a hozzászólásokat, talán meggondolod magad.

Ha tényleg csak ennyi a keret, akkor Logitech MOMO-t nézz használtan Hardveraprón, ez alá ne add.

(#107) a_bosszuallo


a_bosszuallo
újonc

Más kormény is szóba jöhet.De 15.000ft fölé nem szeretnék menni.
NEM használnám ki egyszerűen

...az igaz barátokért keresztül megyek a poklon a többieknek pedig megmutatom hogy hol van az...

(#108) Sutee89 válasza a_bosszuallo (#107) üzenetére


Sutee89
aktív tag

Én a helyedben vennék egy használt Momo-t, egy-két hónap alatt úgyis kiderül, hogy tetszik-e, akarsz-e kormánnyal játszani, vagy nem. Ha megtetszik a dolog, akkor úgyis kipróbálsz más autós játékokat, esetleg szimulátorokat, és talán váltasz feljebb, ha nem, akkor szerintem 1-2 ezer Ft buktával tovább tudod adni. A TRUST-tól elmenne a kedved az egésztől, ezt garantálom.

[ Szerkesztve ]

(#109) Steve1207 válasza a_bosszuallo (#107) üzenetére


Steve1207
veterán

Nem tudom, hogy mennyire él még a MédiaMárkótól a 60 napos visszavásárlás, szerintem még igen. Ha nem jön be a cucc akkor minden gyári cuccával visszaviszed és visszaadják a vételárat. Én már vásároltam így, viszont pont bejött (nem pc-s dolgot), szóval maradt is. Érdemes még ezt is szemügyre venni.
Vagy a naracssárga e digitális üzlettől, ahol szintén netes vásárlás esetén 14 napig gond nélkül visszaveszik. Én itt már vettem egyszer egy középkategóriás fényképezőt, de gyatrább volt, mint az ezer éves kompaktom. Bevittem a boltba, nagyon rendes volt az eladó srác is, csak megkérdezte, hogy mi volt vele a panaszom, de mondta is, hogy ezek sajnos manapság ilyen minőségűek. A lényeg, hogy neten rendeld.
Szerk.: azért ajánlottam ezt a kettőt, mert nagy lánchálózattal rendelkeznek és pozitív volt a tapasztalatom.

[ Szerkesztve ]

.

(#110) fatal` válasza Sutee89 (#106) üzenetére


fatal`
titán

Én a pedál hiba miatt nem biztos, hogy vennék MOMO-t. Egy Formula Force ex, ha keveset használja viszont sztem nem rossz, és annak nincs típushibája. Nekem is volt a DFGT előtt (illetve még mindig el van rakva tartaléknak) :)

(#111) Jim74


Jim74
nagyúr

R.I.P. Jules :O

(#112) snecy20 válasza Jim74 (#111) üzenetére


snecy20
veterán

Furcsa lesz majd lenyomni úgy pár menetet a tavalyi szezonnal hogy ott van az ellenfelek között a neve...

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#113) Rolly Dy07 válasza snecy20 (#112) üzenetére


Rolly Dy07
senior tag

Tényleg. Isten nyugosztalja. :O

Jobbtól nem szégyen kikapni, tanulok tőle! Hacsak egy kanyar bejáratot ellesek már jobb lehetek! A pályán az a lényeg, hogy minél hamarabb takarodj ki a kanyarból! Egyenesben a hülye is tudja nyomni a gázt! Rolly Dy

(#114) guftabi96


guftabi96
addikt

Sziasztok!
Van, aki G27-tel játssza ezt a hulladékot?
Mit kell állítanom, hogy ne legyen annyira érzékeny a kormány? Nem találtam a játékba semmit, ahol a kormány érzékenységét lehetne állítani.

A játékról: még így nem kényelmes beállításokkal is elmondhatom, hogy csalódás az egész. Már amikor először kipróbáltam, akkor elborzadtam ettől az elmosódott grafikától, aztán ez az érzés egyre jobban erősödött. Undorító ez az effekt, és nem értem, hogy mi értelme van, hogy semmi nem éles :W
Aztán néha gondol egyet, és meg-meg akad a kép. Roppant idegesítő, főleg a kanyarnak a közepén.
Ezt a játékot nem lett volna szabad kiadni ebben az állapotban. Ez így pénzt nem ér, mint ahogy az előző részek se értek túl sokat.
Meddig fogja még a Codemasters évről évre ezeket? Jó lenne már valami másik csapatnak csinálni, mert ez így nem jó.
Nem vártam sokat, de még azokat a minimális elvárásokat is sikerült alulmúlnia... :W

#KeepFightingMichael

(#115) Motion_Blur válasza guftabi96 (#114) üzenetére


Motion_Blur
félisten

Csak a Logitech Profilerben tudod állítani a kormányzási szöget.
Én 360 fokon játszok.

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#116) guftabi96 válasza Motion_Blur (#115) üzenetére


guftabi96
addikt

Persze, azt tudom, de nekem sehogy nem kényelmes. Azt érzem, hogy az autót nem tudom olyan finoman irányítani, mert túlságosan érzékeny.
Mondjuk azon a tényen, hogy számomra a játék kuka, ez már nem változtat.

#KeepFightingMichael

(#117) Motion_Blur válasza guftabi96 (#116) üzenetére


Motion_Blur
félisten

Én is így érzem, olyan mintha lenne deadzone, pedig játékban 0-n van minden... + gyors korrigálásoknál nagyon látványosan laggol a kormány. Nincs meg az a direkt érzés mint mondjuk AC-ban, vagy egyéb normálisabb játékban.

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#118) snecy20 válasza Motion_Blur (#117) üzenetére


snecy20
veterán

Fóőleg a gyors irányváltásos kanyarokban jön ki nagyon hogy elhúz a kormány...

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#119) kozmy


kozmy
őstag

Ha jól tudom a játékon belűl a LINERITAST kell felfelé tolni hogy ne legyen annyira érzékeny

Privát üzenetre illik válaszolni :)

(#120) kozmy


kozmy
őstag

Ha meg a SATURACIOT tolod felfelé akkor annál érzékenyebb lessz a kormány.

Privát üzenetre illik válaszolni :)

(#121) bandika0626


bandika0626
senior tag

Üdv mindenkinek!

Kipróbáltam ezt a játékot de...
750TI-vel 1280*1024-en 4x TSAA-val ultrán 25fps-t ment úgy, hogy a gpu csak 50%-on tekert a Vram meg elfogyott. Pedig 2GB-s a kártya. Szerintem egy kicsit túl lőtték ezt a játékot.
Én xbox-os game-paddal nyomom de nem lehetne a játékon belül valahol az érzékenységen állítani, mert szőrnyű ahogy a kormány szitál.

AMD RYZEN R7 1700, Cooler Master MasterLiquid 240, MSI X370 SLI PLUS, Corsair 2x4GB DDR4 3600MHz,Asus dual 1060 3G , Gigabyte GTX 1060 3G , Coolermasters GX 450, WD Caviar black sata3 500GB, SSD samsung 830 64GB.

(#122) Csapoati válasza bandika0626 (#121) üzenetére


Csapoati
nagyúr

Az úgy hogy? Én is 1280x1024-ben játszom, minden maxon, de 25-re még csak le sem esett soha az fps, inkább átlag 40 körül van, pedig a procim gyengébb a tiednél, a VGA-m meg csak kb 10-15%-kal erősebb.

tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

(#123) bandika0626 válasza Csapoati (#122) üzenetére


bandika0626
senior tag

Milyen beállításokat használsz?

De a gpu-m csak 50% ment nem pörgette de viszont a 2GB Vram meg elfogyott.

AMD RYZEN R7 1700, Cooler Master MasterLiquid 240, MSI X370 SLI PLUS, Corsair 2x4GB DDR4 3600MHz,Asus dual 1060 3G , Gigabyte GTX 1060 3G , Coolermasters GX 450, WD Caviar black sata3 500GB, SSD samsung 830 64GB.

(#124) snecy20 válasza bandika0626 (#121) üzenetére


snecy20
veterán

Szűrőket és élsimítást sajna érdemes elfelejteni 2GB-os kártyán...

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#125) bandika0626 válasza snecy20 (#124) üzenetére


bandika0626
senior tag

Akkor maradok a 2014-nél. Ott minden fel volt csavarva és gond nélkül ment.
Most meg azt csinálta, hogy körönként 2x magától visszajátszott.
Holnap adok még neki egy esélyt de előtte windows-t is telepítek.

AMD RYZEN R7 1700, Cooler Master MasterLiquid 240, MSI X370 SLI PLUS, Corsair 2x4GB DDR4 3600MHz,Asus dual 1060 3G , Gigabyte GTX 1060 3G , Coolermasters GX 450, WD Caviar black sata3 500GB, SSD samsung 830 64GB.

(#126) snecy20 válasza bandika0626 (#125) üzenetére


snecy20
veterán

Ha csontra ugyanúgy beállítom a grafikát mint a 2014-est, akkor pont fele annyi frame rate-et kapok. És azért nem mindegy autós játéknál a sebességérzet terén hogy átlag 55-öt dob vagy átlag 110-et...

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#127) bandika0626 válasza snecy20 (#126) üzenetére


bandika0626
senior tag

Én most csináltam egy benchmarkot MAGAS és ULTRA beállításon az élsímítást meg az ati.... kikapcsoltam és szinte ugyanúgy 2GB ramot evett.
Ez az fps dolog meg egy vicc.

AMD RYZEN R7 1700, Cooler Master MasterLiquid 240, MSI X370 SLI PLUS, Corsair 2x4GB DDR4 3600MHz,Asus dual 1060 3G , Gigabyte GTX 1060 3G , Coolermasters GX 450, WD Caviar black sata3 500GB, SSD samsung 830 64GB.

(#128) Csapoati válasza bandika0626 (#123) üzenetére


Csapoati
nagyúr

Totál ultra minden (élsimításból nem emlékszem melyiket használom, amelyik jobban nézett ki), rajtnál teljes rajtrácson 40 fps, közvetlen utána 50, utána 60-70.

#126: 60 körül már szerintem mindegy, főleg hogy ez nem vérszimulátor. Nem érzek semmi lagot az irányításban, meg a grafikában sem, pici megakadásokat sem tapasztalok.

[ Szerkesztve ]

tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

(#129) bandika0626 válasza Csapoati (#128) üzenetére


bandika0626
senior tag

Én kicsit feljebb vettem a vga-t 1300/6000-re 4X TAA-ra meg minden ultran plusz vsync bekapcsolva tartja a 60-at.

AMD RYZEN R7 1700, Cooler Master MasterLiquid 240, MSI X370 SLI PLUS, Corsair 2x4GB DDR4 3600MHz,Asus dual 1060 3G , Gigabyte GTX 1060 3G , Coolermasters GX 450, WD Caviar black sata3 500GB, SSD samsung 830 64GB.

(#130) bandika0626


bandika0626
senior tag

Egyébként lehet valahol a játékvezérlő érzékenységét állítani?

AMD RYZEN R7 1700, Cooler Master MasterLiquid 240, MSI X370 SLI PLUS, Corsair 2x4GB DDR4 3600MHz,Asus dual 1060 3G , Gigabyte GTX 1060 3G , Coolermasters GX 450, WD Caviar black sata3 500GB, SSD samsung 830 64GB.

(#131) bucketb0b


bucketb0b
őstag

Az is megérne egy felvetést, hogy miért erőlteted a full grafot ha nincs fps? Kevesebb néha több, ráadásul felesleges a 154x élsimítás, mert annyival nem csúnyább a grafika sem alacsonyabb beállítás mellett. :F

(#132) Csapoati válasza bandika0626 (#129) üzenetére


Csapoati
nagyúr

Na az már mindjárt jobban hangzik. :) Lehet, hogy a durvább élsimítást nem bírta a VGA.

tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

(#133) bandika0626 válasza bucketb0b (#131) üzenetére


bandika0626
senior tag

Azt ki nem állhatom ha az élek recések.

Majd még meglátom mit lehet kihozni.

AMD RYZEN R7 1700, Cooler Master MasterLiquid 240, MSI X370 SLI PLUS, Corsair 2x4GB DDR4 3600MHz,Asus dual 1060 3G , Gigabyte GTX 1060 3G , Coolermasters GX 450, WD Caviar black sata3 500GB, SSD samsung 830 64GB.

(#134) bucketb0b válasza bandika0626 (#133) üzenetére


bucketb0b
őstag

Hát nem tudom.. én ha versenyzek pont nem azt nézem mennyire éles a kép főleg ha az az fps rovására megy :U

(#135) kozmy válasza bandika0626 (#130) üzenetére


kozmy
őstag

Nem lehet állítani érzékenységet kontrollernél.

Privát üzenetre illik válaszolni :)

(#136) Sutee89


Sutee89
aktív tag

Na, hétvégén sikerült kicsit próbálgatnom a játékot. Az aláírásomban szereplő konfigon FullHD-n, Ultra High beállítások mellett, FXAA-val 60-70 Fps (rajtnál beesik 50 alá is). DFGT kormánnyal játszom, Profilerben visszavettem a 360°-ra a kormányelfordulást, így szinkronban van a virtuális kormánnyal. Játékon belül az FFB-t felvettem 80%-ra. Assist nélkül vezetek, Expert AI-val. Szerintem egészen jól irányítható kormánnyal, kigyorsításoknál óvatosan kell a gázra lépni, kell a korán felváltás, fékezésnél hajlamosak blokkolni a kerekek, kell a progresszív fékhasználat. Szóval az irányítás nekem tetszik.
Az AI szerintem sokat fejlődött, egész ügyesen lehet kerék-kerék elleni csatákat vívni. Ferrarival kezdtem egy bajnokságot, Expert AI-val 4-5. helyet tudok elcsípni időmérőn, és küzdenem is kell ezekért a pozíciókért a versenyen. Szóval ebből a szempontból reális. Kínában 5 körön keresztül gyilkoltuk egymást Massa-val, megjegyzem végig teljesen szabályosan. Viszont a harmadik hely általában egy másodperccel gyorsabb nálam versenyen, az 5-6. pedig kettővel lassabb, így sajnos általában azért légüres térben körözgettem. Győzelemért az eddigi öt versenyből egyszer sem volt esélyem. Az AI elképesztően jó a kigyorsításokon, tapad, mint a barom, de a gumifogyással párhuzamosan azért lassul 4-5 tizedet a verseny alatt. Jól időzített kerékcserével lehet pozíciókat fogni. Egyébként tényleg kicsit agresszív az AI, ha nagy a sebességkülönbség, keményen beteszi magát féktávokon, ha te akarsz előzni, zárja a szöget, általában vissza kell venni a gázból, viszont, ha féktávon mellé érsz, akkor gyönyörűen el lehet fordulni kerék-kerék mellett. Megszokást igényel, de szerintem sokat fejlődött a játék e téren.
A setupok között én nem sok különbséget véltem felfedezni, mindegyikkel nagyjából ugyanazokat a köridőket hoztam, ami szomorú. Ugyanígy nem látom értelmét a benzinkeverék állításának, az sem hozott túl sokat a konyhára, viszont cserébe majdnem elfogyott verseny végére. A mérnök egyébként lelkiismeretesen, körönként tájékoztat a benzin szintjéről, meg a körülötted lévők köridejeiről.

Hard AI-val is próbálkoztam, így még Hamilton is kapott 1 másodpercet körönként, szóval a két nehézségi szint közé talán még elférne egy harmadik.

No, mindent egybevetve, nekem meglepő módon tetszik a játék. Olyan sok buggal nem is találkoztam, nekem eddig egyszer sem fagyott le például. Továbbra sem szimulátor, forradalmi fejlődésről pedig szó sincs, de az AI jobb lett. A közvetítésekre hajazó animációk pedig nekem kifejezetten bejönnek, bár azért öt-hat után unalmassá válnak. Online még nem próbáltam.

(#137) hermanyi


hermanyi
őstag

Nekem grafikával nincs bajom ilyen és kész. Ami viszont zavar és nem is kicsit az a kormány. Olyan mintha lenne holtjáték beállítva pedig nincs, és hirtelen korrigálásoknál késik a játék szóval laggol a kormány. :W. Maga az autó vezethetősége viszonylag tetszik. Persze csak asist offban, ha TC be van kapcsolva akkor viccc.

Aláírás (nem kötelező megadni - minden hozzászólásnál automatikusan az üzenet végéhez íródik)

(#138) snecy20 válasza hermanyi (#137) üzenetére


snecy20
veterán

Jaja, gyors kanyarkombinációkban nagyon kellemetlen hogy már rég jobbra kormányzom de még a balos irányváltásnál tart a játék... tizedmásodperceket késik néha ami rettenet sok....

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#139) kozmy


kozmy
őstag

Valaki írta itt korábban, hogy aki a steamon vásárolta a játékot és nem tetszik akkor a steam vissza fizeti a játék vétel árát, ha valóban így van akkor valaki priviben meg írná nekem, hogy ez valojában, hogy is működik? Köszi mindenkinek aki tud segíteni!

Privát üzenetre illik válaszolni :)

(#140) Csapoati válasza kozmy (#139) üzenetére


Csapoati
nagyúr

Elore csak annyit, hogy ha mar 2 oranal tobbet jatszottal vele, ugrott ez a lehetoseg.

tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

(#141) bucketb0b válasza kozmy (#139) üzenetére


bucketb0b
őstag

Bizonyos ideig a steamen belül, de csak ha ott vetted azt hiszem van ez az opció. Valami refund (refound nem tudom pontosan, de valami ilyet keress).

(#142) Steve1207


Steve1207
veterán

Egy jó hét alatt 3 patch, ha így haladnak még 1-2 hónap és mindenkinek megszüntetik a baját :D (remélem nem unják meg a javítások gyártását)

.

(#143) SityiSXT


SityiSXT
őstag

Már nem azért, de a Google első találata a refund steam kifejezésre: [link]

(#144) snecy20 válasza Steve1207 (#142) üzenetére


snecy20
veterán

DE amúgy javulgat a helyzet összemegítélésben. :)

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#145) #96349952 válasza snecy20 (#144) üzenetére


#96349952
törölt tag

Igen. Steam felhasználó értékelések (többnyire negatív):

Pozitív (339) Negatív (632)

Roppant megnyerő, de engem még mindig nem bíztat vásárlásra.

(#146) hermanyi válasza #96349952 (#145) üzenetére


hermanyi
őstag

Én jövőhónapban megveszem . Azt is tudom ,hogy kb 10-20 órát fogok vele össz vissz játszani de a virágbolti fizikája szerintem eddig a legjobb ebben a bugsorozatban .

Aláírás (nem kötelező megadni - minden hozzászólásnál automatikusan az üzenet végéhez íródik)

(#147) kozmy válasza Csapoati (#140) üzenetére


kozmy
őstag

Akkor nálam ugrott ez az opció mert több mint 2 órát nyomtam bele, akkor szívás. Köszönöm az infót.

Privát üzenetre illik válaszolni :)

(#148) bandika0626 válasza bucketb0b (#131) üzenetére


bandika0626
senior tag

Most kicsit ráértem álligatni ezt a játékot. A következőkre jutottam:
1280x1024@60 medium 16x SMAA
min:61,5
max:81
átlag:71.5fps Vram:1500MB használ.

Valóban most a kevesebb több! Azt ultrat is bírná a kártya mert 1300/6000-ig simán elmegy viszont Vram-ból 2800MB eszik. A gpu-z is kiakadt mikor játék közben futtattam és log fájt csináltam. Mikor feljebb ment a memória használat 2GB főlé értelmetlen bejegyzést csinált.

AMD RYZEN R7 1700, Cooler Master MasterLiquid 240, MSI X370 SLI PLUS, Corsair 2x4GB DDR4 3600MHz,Asus dual 1060 3G , Gigabyte GTX 1060 3G , Coolermasters GX 450, WD Caviar black sata3 500GB, SSD samsung 830 64GB.

(#149) Csapoati válasza bandika0626 (#148) üzenetére


Csapoati
nagyúr

Fura, mert az en 2 gigas kartyamon gond nelkul megy ultran. Az elsimitassal lehet meg gubanc, allitsd gyengebbre es ugy probalkozz.

El Nano: Elso nap meg 3x annyi negativ, mint pozitiv ertekeles volt, szoval javul az arany. Sokan meg nem valtoztatnak az irasukon akkor sem, ha az altaluk emlitett bugokat mar megoldottak.

[ Szerkesztve ]

tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

(#150) snecy20 válasza Csapoati (#149) üzenetére


snecy20
veterán

Villódzó textúrák végre egyáltalán nincsenek már. Engem az zavart nagyon.

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Codemasters F1 2015
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.