Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) joe69


joe69
senior tag

Engem nem érdekelne a leendő házam kinézete, csak kicsit tartok a Codegen táptól, a boltba nagyon leszólták, egyik haverom viszont rákötött 3 vinyót azt úgy is műxik(P4 2.6).Az én gépem AMD lesz, merjek alárakni egy Codegen házat??

(#2) jerry311 válasza joe69 (#1) üzenetére


jerry311
nagyúr

Codegen házat tehetsz alá, nem az a lényeg :))
Viszont a codegen tápokkal vigyázni kell, főleg a 300W vagy kisebb teljesíményeknél vannak gondok. 400-asok állítólag már jók.

(#3) joe69


joe69
senior tag

Persze 300W a minimum, de Codegenből egy 350W-os nem árt igaz?

(#4) Sir John


Sir John
tag

Nem tudom miért szólja le mindenk a Codegen tápokat!
Ha nem egy csúcsbrutál géped lesz akkor simán jó egy 300W -os (Ráadásul elég csendes is)
Én már több ilyet is használtam és nem volt egyikkel sem semmi gondom (Lekopogom :-))

De jegyezd meg jól, míg a Föld kerek, mindig lesznek jumperek ...

(#5) neduddgi


neduddgi
aktív tag

A Codagen házak szépek, van rendesen súlyuk, mivel van bennük anyag, a táp azonban ''olyan'' alsókategóriás teteje. Azt érdemes kicserélni, hacsak nem valami igen kis géped van. Pl: szolíd proci, nem P4, hanem celeron, nem barton, hanem xp, max 512 ram, 1 hdd, 1 cd. Azt elviszi, de még akkor is egy esetleges áramkimaradásos fesz-ingadozás hazavághatja az alaplapot, és akkor az magával ránthat mást is. Jobb egy kicsit már az Azona, és nem megfizethetetlen de már igen jó a Chieftec táp. Erre kell kicserélni, a ház az maradhat. Különben nézd meg a táp oldalán, a 400-as táp névleges tulajdonságai ugyanazok, mint a 300-asé. Persze ott van a figyelmeztetés is, hogy ama un névleges áramokat ''egyidejűleg'' nem tudja kiadni.

1. A Pénz nem boldogít, csak amit veszel rajta; 2. A Pénz nem boldogít, csak ha van belőle elég; 3. A pénz nem boldogít, a hiánya pedig pláne nem.

(#6) Alvin_ti4200 válasza neduddgi (#5) üzenetére


Alvin_ti4200
félisten

Szerinted van különbség teljesítményfelvételben egy XP és egy Barton (ami ugyanúgy XP) között?:U

(#7) aga


aga
tag

A Codegen házak egész normálisan néznek ki, viszont a belső kialakításuk (különösen 10000 Ft alatt) hagy némi kívánnivalót maga után. Különösen a fémek sorlyás, éles széle zavaró. Bár általában nem kell egy gép belsejében sokat matatni, már az otthoni Azona házam is kategóriával jobb.
A tápok viszont szerintem nem a legideálisabbak nagyobb gép esetén. Láttam már több Codegen tápot, és nem egy egész forró levegőt fújt ki, pedig szinte az összes gép 1,7-es cerka volt, szinte minden alaplapra integrálva. Viszont ha valaki a tápot lecseréli, szerintem semmi gond velük.

A világon 10 féle ember létezik. Aki ismeri a kettes számrendszert, és aki nem.

(#8) TexT-BoY


TexT-BoY
addikt

A codegen tápal csak a baj van!!!!!!!


ADD EL!

nekem az alaplaba(abit be-6) , hangkártyába(SB!Live) , Vgaba(TNT2) került a dolog.

egyszerüen szarok a Codegen tápok!
Az hogy egy celeron procit nem bir el az tulzás!


Viszont a házam jo:DD

HAAAAAKUNA BATATA "Mert ha nekem szar, neked jó, tipikus ember morál..."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.