Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Killberk


Killberk
aktív tag

Hi!

Lenti linken megnézhetitek a házam. Kívülről nem olyan látványos, de nekem így tetszik. Ráadásul, ha ez nem is látszik, elég sok munka volt vele.
Ami csinálva lett rajt: felső és hátsó ventilyukak kifúrása, majd váz festése feketére. Ez utóbbit autófényező csinálta, mert nekem nem lett volna hely (szabadba nem tudtam volna, mert télen lett csinálva). Floppy olvasó és CD-rom festése feketére (bűzlött a lakás rendesen. :D ). Mobilracket is lefestettem, de ez valamiért itt-ott lepatogzott, így kicseréltem gyárilag feketére. Floppy és IDE kábel ''hengeresítése''. Ledek kicserélése pirosra (floppy, ház, mobil rack). Gumitalpak felragasztása. Kábelek eltüntetése (ez is sok időt vett igénybe). Videókártya hűtésének cseréje: socket370-es hütő ráaplikálása, amit egy socket370-es Intel hütő hüt, potméterrel leszabályozva a ''zéró'' zajszint érdekében. Előlapot egy haverom csinálta meg, aki géppel kitudta vágni a vitt mintát (gyárilag tükrős előlapra lett ráragasztva fekete matrica).
Asszem más munka nem volt rajt. :U

Ventikkel azért nincs tele, mert a csendesség nekem lényegesebb. A melegebb napokon se volt 50 fokos a procim, a zárt házban játék közben (P4 1.8A@2.4A GHz, Zalman 7000 AlCu 1400rpm). Idle állapotban meg 33-36 fokos a proci. Igaz, egy 12 centis ventillátorral ellátott Coolink táp szívja el róla a meleget. A ''home made'' hűtéssel a videókártya (Radeon 9600Pro 420/680) is lényegesen hüvősebb (kézrátétel alapján ;) ). Az egész 15 kg, szal nem az az ideális lan-parti gép. :))

Nah, sok szöveg után, itt a link:
Bővebben: link

[Szerkesztve]

http://killberk.deviantart.com/gallery

(#2) Karex válasza Killberk (#1) üzenetére


Karex
senior tag

Szép. Főleg a szellős belső látványa, igényes kábel-elrejtés.

Jót röhögtem, amikor megláttam a videókártya-hűtúventi rögzítését, mert még nekem is megmaradt fiatal gyermekkoromból ez a fajta orosz legó készlet. ;)

(#3) LLKobe


LLKobe
veterán

Hát haver......ez király lett!
Láttam már pár modot errefelé, de messze ez a legszebb eddig.
(Mondjuk ebben szerepe lehet annak is, hogy ezen nem volt túl sok igazi ''kézimunka''. PL: profi fényezö,stb...)
De ettöl függetlenül nagyon szép lett!
Nem bírom a túl csicsás szarrávilágított házakat, ez a mega egyszerüségével gyönyörű!!
Elismerésem! Szerintem nyugodtan megírhatnád a radikalmodra!
Bővebben: link
Mégegyszer gratula!!! :))

Through the darkness of future past, the magician longs to see one chance out between two worlds... Fire walk with me!

(#4) Jim Tonic válasza Karex (#2) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Ha jól emléxem, csehszlovák volt. Nekem megvolt az 1-2-3-6. :)

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#5) V_Zoli válasza Killberk (#1) üzenetére


V_Zoli
tag

Szép :C :C :C

Mivel burkoltad be a tápkábeleket?

''Teljes gázt húzok, ameddig csak lehet és ha fékezni kell, akkor az életemért fékezek, mert vége az útnak.''

(#6) andorpapa válasza Killberk (#1) üzenetére


andorpapa
őstag

Jó összhatás, igényes munka. Gratula.

COOLNESS! - somebody ssssstop me!

(#7) amegt


amegt
aktív tag

szintén csak gratulálni tudok. Jó esztétikai érzékkel rendelkezel.

(#8) Obi-1 válasza Killberk (#1) üzenetére


Obi-1
őstag

Nekem is ilyen házam van. ;] Viszont a szellőzés miatt nem ártana neki egy befele fúvó venti az előlap mögött, nem gondolod?

Az előlap nagyon jópofa lett, hogy meghagytad az alap tükrös hatást!

Only a Sith deals in absolutes.

(#9) Obi-1


Obi-1
őstag

Megnéztem még 1*. Az oldalsó panelen a szellőző-nyílásokat mivel csináltad? Az enyémen nincsenek ilyen lyukak. A fönti szellőzőrácsot teljesen kivágtad?

Only a Sith deals in absolutes.

(#10) Killberk


Killberk
aktív tag

Köszönöm az elismeréseket, örülök, hogy Nektek is tetszik. :B

Karex: megnéztem jobban a fémépítőkészletet. Narancssárga dobozban van, felírat csak ennyi: construction 01, 02, 03, 04. A dobozokról nem derül ki hogy hol gyártották, de az egyikben van egy kézikönyv, ami szerint Deutschen Demokratischen Republik termék lehet. ;]
Egyébként nagyon hasznos cucc, már máshova is használtam belőle alkatrészeket. :))

ll-kobe: köszi, hogy említetted radikalmodot, elküldőm majd oda is.

V_Zoli: kábeleket műanyag spirálcsővel tekertem be. Ami jó benne, hogy elég merev, ezért van tartása. Elektronikai boltban sikerült beszereznem.

Obi-1: az oldallapon a lyukak gyáriak. Fent, ott vágtam ki a szellőzőlyukakat, ahova a ventit lehetne rögziteni, csak képeken ez nem látszik, mert ugye erre még rájön a fedőlap. Eredetileg azért vágtam ki ott egy kört, hogy a venti jobban tudja kifújni a levegőt, illetve hogy ne legyen olyan zajos. Végülis venti nem lett oda, de így mindenkép jobban néz ki, illetve a meleg levegő is jobban tud kiáramlani rajta.
Amikor még nem motivált annyira a zajszint, akkor terveztem előre egy befúvó ventit, de aztán végülis nem lett. Nehéz lett volna megoldani, hogy hol szívja be a sok friss levegőt (előlapot nem akartam kivágni), meg arra gondoltam, hogy így még jobban porosodna, ami fekete házaknál elég komoly hátrány.

ui: az oldalnézeti képen valamennyire lehet azért látni a kör alakú kivágást. Persze csak akkora kör lett kivágva, hogy a ventitartó lyukak azért megmaradjanak.

[Szerkesztve]

http://killberk.deviantart.com/gallery

(#11) Obi-1 válasza Killberk (#10) üzenetére


Obi-1
őstag

Akkor gyárilag perforált oldallappal is árulják :)) Nekem nincsenek rajta lyukak.

Az új festéssel sokkal jobban néz ki, főleg a fröccsöntött műanyag előlap.

Only a Sith deals in absolutes.

(#12) Killberk válasza Obi-1 (#11) üzenetére


Killberk
aktív tag

Mielött megvettem volna a házat, jó sok típust megnéztem neten. Én úgy emlékszem, hogy konkrétan ez a típus mindenhol lyukacsos bal oldallappal volt. Nem szívesen mondok ilyet, de elképzelhető az is, hogy ahol vetted, elötte kicserélték, mert mondjuk valaki ismerős mindkét oldalra akart szellőzőnyílást. Persze lehet hogy nem így volt, de ahogy néztem Codegen házakat, ott mindig lyukacsos a bal oldallap.

A félreértések elkerülés végett: a fém oldallapok és a műanyag előlap gyárilag festett fekete. Csak a belső váz lett festve matt feketére, mert az alapba sima fémszínű volt.

[Szerkesztve]

http://killberk.deviantart.com/gallery

(#13) Karex válasza Killberk (#10) üzenetére


Karex
senior tag

Na de ha mondom, hogy ruszkiii! :))

A doboz fedele:
Bővebben: link

Útmutató fedlapja, és az első oldal:
Bővebben: link

A minőséget/beállítást nézzétek el nekem, valamint azt is, hogy én sem tudom, mi van ráírva. (a lényeg, hogy sikerült megtalálni, és máris érdekes ötleteket adott) ;)

(#14) Jim Tonic válasza Karex (#13) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Én nem erre gondoltam, bár ebből is volt egy. Ebben volt a csnegő, meg a többi, nem?
Én arra csehszlovák építőszettre gondoltam, amiben fémből lehetett lego-zni csavarokkal meg lyukas idomokkal.

szerk: Killberkkel egyről beszélünk, ezek szerint német volt. :)

[Szerkesztve]

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#15) Karex válasza Jim Tonic (#14) üzenetére


Karex
senior tag

Áljjunk meg. Én is erről beszélek. Valószínű, hogy az én készletem amolyan orosz koppintása az eredeti német találmánynak. Csavarok, anyák, lyukas idomok, (csörlők, kerekek, propeller :D): ez nekem is van benne.

(#16) Obi-1 válasza Killberk (#12) üzenetére


Obi-1
őstag

A gyári fekete festés maradt a külsőn? Lakkozást se tettél rá? A kép alapján pedig azt hittem, az is autó-fényezett.

Az enyémen nincs baloldalt szellőző, de végülis elég mindegy. Sosem hittem , hogy sok levegő megy be ezeken a helyeken.

Only a Sith deals in absolutes.

(#17) _bs_


_bs_
tag

szép. elismerésem. visszafogott de épp ezért néz ki nagyon izlésesen.
-a készletre meg az van ráirva oroszul h ''Iskolások készlete. az 1-3 osztályokban tanulók részére'' és szerintem a szovjet verzió volt elöbb, a csehek koppintották a nagy testvérről-

(#18) Obi-1 válasza _bs_ (#17) üzenetére


Obi-1
őstag

No offense, de a régi szovjet-barát mentalitás és nosztalgia kitörni készül :C

Only a Sith deals in absolutes.

(#19) Karex válasza Obi-1 (#18) üzenetére


Karex
senior tag

Ha a köz úgy óhajtja, scannelhetek még pár oldalt. :))

(#20) 666


666
tag

inkább a modról beszéljünk sztem, minthogy kalasnyikovékról tárgyaltok :)

a mod q*va sirály, már csak fekete alaplap, fekete hűtő meg fekete fekete kellett volna. congrats!

egyébként a nyílásokat mivel vágtad?

http://www.shocktogon.com // Counter-Strike szerverhoszting // ez egy reklám volt

(#21) Cos válasza Killberk (#12) üzenetére


Cos
senior tag

Az enyémen sincsenek oldalt lyukak! :O Így aztán most az egész egy nagy lukká vált a nyárra! :DDD:U ...mert hogy levettem! :D

Egyébként nagyon tuti! Gratula! Bár a koponya nélkül jobban bejönne! De hát ez szubjektív :D

[Szerkesztve]

Brr Brr

(#22) Killberk


Killberk
aktív tag

Obi-1: az oldallapok és az előlap abszolút a gyári, semmi lakk vagy ilyesmi. Ez a ház fehér illetve fekete színben kapható. Most találtam neten olyan képet ahol szintén nem voltak lyukak, szal akkor mégse a boltos gonosz összeeskűvésének az áldozata lettél. ;]

666: a kivágásokkal volt némi szenvedés. :U :))
A hátsó és felső szellőzőnél elöszőr elektromos hobbi vágókoronggal nagyjából kivágtam a szellőzőlyukak szélénél (8-10 korong eltörött, nem erre voltak kiképezve :) ). A felsőnél utána fúróba fogott köszörűkővel lett megcsinálva szépen a kör, majd némi csiszolás és kész. A hátsó szellőzőnél viszont kézireszelővel kellett lecsiszolnom a kiálló csonkokat. Ez nehezebben ment mint gondoltam. Ennek reszelését és csiszolását a nagy zaj miatt, egy garázsba csináltam meg tél közepén, de valahogy mégse fáztam. ;)
Eredeti hátsó szellőző: Bővebben: link

Cos: valami mintát mindenkép szerettem volna az elejére. Koponya mellett még esélyes volt egy gyerekrajz-szerű ördög, de végül ez lett. Punisher nekem mindig bejött nagyon. Q3-hoz még skint is csináltam belőle. :))

http://killberk.deviantart.com/gallery

(#23) csudri


csudri
őstag

Nagyon f@sz@ lett! A maga egyszerűségével üt a legjobban!

A Punisher emblémát honnan sikerült letölteni? Én is ezt szeretném majd plexibe gravíroztatni (csak még nincs kész a házam oldala! :O).

[Szerkesztve]

(#24) Killberk válasza csudri (#23) üzenetére


Killberk
aktív tag

Bővebben: link
;] :))

http://killberk.deviantart.com/gallery

(#25) LukE


LukE
veterán

telleg szep lett, nekem foleg a matt fekete aprosagok tetszenek <-pci slotokat es a kivezeteseket takaro lemezek, rackek, meg szinte minden fekete.

(jaja, johet a radikalmodra:) )

''Firefoxot hasznaljanak csak a gyavak. Az Explorer az igazi ferfiak bongeszoje! Veszely, kaland, nyitottsag!'' ιQι

(#26) gozso


gozso
senior tag

gratula!
tényleg szép lett!

fél vese eladó..., szivárványhártya ugyanitt

(#27) csudri válasza Killberk (#10) üzenetére


csudri
őstag

A műanyag spirálcsövet mennnyiért dobták utánad? És vajon Obi/Praktiker/Baumax valamelyikében kapható-e?

(#28) Obi-1 válasza Killberk (#22) üzenetére


Obi-1
őstag

Az enyém is gyári fekete. De kicsit karcos is a befelé néző lap, úgyhogy ráférne egy kis polír, meg csónaklakk.

Only a Sith deals in absolutes.

(#29) Obi-1


Obi-1
őstag

Egy Punisher képregényből vett rajz jól mutatna a ház oldalára festve, nem gondolod?

Only a Sith deals in absolutes.

(#30) xedos


xedos
addikt

Egyszerű és nagyon szép!
Bár mód nem túl sok van rajta :)
Azért gratulálok!!!

(#31) Killberk


Killberk
aktív tag

Csudri: spirálcsővet sok keresés után egyetlen helyen tudtam venni, ez egy kisebb elektronikai bolt volt (vidéki vagyok). Méteres darabokban lehetett kapni, és átmérőtől függően 250-500 forint volt darabja.

Obi-1: Az oldalára később talán még lesz valami Punisheres kép vagy csak egy koponya, de most nem bántom. Ha lesz valami, akkor az tükörhatású matricából lesz felragasztva, hogy paszoljon az összhatáshoz.

http://killberk.deviantart.com/gallery

(#32) EG0


EG0
aktív tag

És milyen matricát tettél a tükrös előlap elé? Mert nekem ebben a házban alapból csak a tükrös előlap nem tetszik :)

(#33) Killberk válasza EG0 (#32) üzenetére


Killberk
aktív tag

Sima mattfekete matricát. Ívben van. Reklámgrafikával dolgozó cégeknél biztos tudnak neked adni. Én is onnan szereztem. :)

http://killberk.deviantart.com/gallery

(#34) dokesz007 válasza Killberk (#31) üzenetére


dokesz007
aktív tag

Hát először nézve nem tetszett, de aztán megnéztem még 1X és még 1X és minnél többet néztem annál több részletett vettem észre és egyre jobban tetszett, szóval gratula télleg szépre sikerült....Különöse nekem is az tetszett h nem olyan mint egy kínai karácsonyfa, szerintem EXTRA vagy KURIÓZUM a mai világban...Na nyáladzás után kérdés: a ház tetejét hogyan csináltad meg rácsot????Én is szeretnék dobni a tetejére de valami ilyen szépet mint ami a tiéden van....

---C.2.A. Dokesz007 ---I'm the power---SAJTOLOK---

(#35) al_age válasza dokesz007 (#34) üzenetére


al_age
senior tag

szerintem az is gyárilag olyan, nekem is hasonló felépítésű házam van:)

A fekete lyukak olyan helyek, ahol Isten nullával osztott. 8 hobbit = 1 hobbyte?

(#36) al_age válasza dokesz007 (#34) üzenetére


al_age
senior tag

Killberk: gratula:)

a venti helyeken nincs venti, vagy csak a kép miatt szedted le őket?

[Szerkesztve]

A fekete lyukak olyan helyek, ahol Isten nullával osztott. 8 hobbit = 1 hobbyte?

(#37) dokesz007 válasza al_age (#36) üzenetére


dokesz007
aktív tag

nem tudjátok h mit tegyek a házikó tetejével, vágassam ki vízzel köralakban?De nekem ilyen szép rácsos kell mint ezen a házon van....:Y:C

---C.2.A. Dokesz007 ---I'm the power---SAJTOLOK---

(#38) al_age válasza dokesz007 (#37) üzenetére


al_age
senior tag

vegyél codegen házat!:)
én 11ért vettem 420 wattos táppal, azt el tudod adni rossz esetben is 3kért

A fekete lyukak olyan helyek, ahol Isten nullával osztott. 8 hobbit = 1 hobbyte?

(#39) dokesz007 válasza al_age (#38) üzenetére


dokesz007
aktív tag

aerocoolengine-t veszek hamarosan, annak kéne majd a tetejét kibarkácsolni, most van codegenházam, jó is szép is de az aerocoolban elöl hátul 12cm megy és az jobban csábít....teszek egy próbát:DD

---C.2.A. Dokesz007 ---I'm the power---SAJTOLOK---

(#40) al_age válasza dokesz007 (#39) üzenetére


al_age
senior tag

hát igen az asszem engem is csábítana:))
vizes vágás tudtommal elég drága, de ha van rá pénzed akkor csináltass rá egy szép kört és vegyél mondjuk a tetejére egy lézervágott rácsot:
Bővebben: link
erről az oldalról TTS tud rendelni bármit, őt eléred itt:
Bővebben: link

A fekete lyukak olyan helyek, ahol Isten nullával osztott. 8 hobbit = 1 hobbyte?

(#41) dokesz007 válasza al_age (#40) üzenetére


dokesz007
aktív tag

THX bár én inkább szolid rácsot veszek valsz, nyitottam témát aerocool ház ügyében plz írj véleményt nincs kedvem szarért pénzt adni, minden vélemény érdekel, egy 12 cm kör kivágása max 700-800 pénz, legalábbis valamelyik fórumos csináltatott és neki 700 kijött több kör, h mekkora nem írta....Voldem kft.-nál

---C.2.A. Dokesz007 ---I'm the power---SAJTOLOK---

(#42) Killberk


Killberk
aktív tag

dokesz007: a tetején a rácsos kivágás gyári. Szvsz nem is igen lehet ilyen sürű mintát normálisan otthon kivágni.

al_age: eredetileg akartam ventit, de nem tudtam extra halk, fekete 8 centis ventit venni kultúrált áron. De így se olyan rosszak a hőmérsékletek a házban. Illetve azóta upgradeltem egy 9800Pro-ra, erre azért kéne valami jobb hűtés, mert ez azért melegszik rendesen.

http://killberk.deviantart.com/gallery

(#43) dokesz007 válasza Killberk (#42) üzenetére


dokesz007
aktív tag

Nekem most zalman 8 cm van bent hátul szív mint a porszívó nem volt 1k, bár nekem kilopták valsz az ellenállást belőle, amit azóta is ígérnek a boltban...ÉS 3000 is szerintem csendes, inkább szélzaja van, az is azért mert luggatott a hátlap és nem kivágott....:O

---C.2.A. Dokesz007 ---I'm the power---SAJTOLOK---

(#44) EG0 válasza Killberk (#33) üzenetére


EG0
aktív tag

Mivel/hol vágattad ki a fóliából a mintát? Azt ne mondd, hogy ollóval..
Nincs valami ötleted, hogyan/hol lehetne kivágni a hátsó venti szellőzőrácsait? A te megoldásod azért durván hangzik (reszelgetni fél napig kézzel..)

(#45) Killberk válasza EG0 (#44) üzenetére


Killberk
aktív tag

A mintát haverom vágta ki, egy spéci géppel (reklámgrafikus cégnél dolgozik). Én csak odadtam neki a mintát Corel-ba, gép meg megcsinálta. Ha ügyes kezed van, és kevésbé aprólékos minta kell, akkor esetleg megpróbálhatod szikével kivágni.
Valami műhelybe, ahol van fémmegmunkálás biztos kivágják neked, de ha magad csinálod, akkor is megvan kb. 2-3 óra alatt (vagy picit több). Azt hittem, hogy ha a nagyját kivágom koronggal, akkor a szélét hamar lereszelem majd, de alaposan tévedtem. Ez utóbbi jóval tovább tartott.

http://killberk.deviantart.com/gallery

(#46) EG0 válasza Killberk (#45) üzenetére


EG0
aktív tag

Ez a spéci gépes móka amúgy mennyibe kerülne?
Fólia is akkor onnan van, ugye?
Fém-műhelyt tudsz ajánlani lehetőleg metróvonalon?

(#47) Killberk válasza EG0 (#46) üzenetére


Killberk
aktív tag

Szerintem fóliával együtt 1000-1500 forintért megcsinálják, feltéve, hogy már vektorgrafikus mintát viszel oda, és nem nekik kell azt megcsinálni. Persze lehet, hogy többet kérnek, de akkor inkább menj el máshova, mert ez tényleg nem egy nagy munka nekik, szal ne hagyd hogy lehúzzanak. Jah, kérd meg öket, hogy ők ragasszák fel, mert gyakorlat nélkül szvsz nem lesz olyan szép (hólyagosan megy fel rá a matrica).
Műhelyt sajnos nem tudok ajánlani, mert nem BP-i vagyok.

http://killberk.deviantart.com/gallery

(#48) EG0 válasza Killberk (#47) üzenetére


EG0
aktív tag

Köszi a tanácsokat!

Ha valakinek van jó pesti címe (különösen 13. ker-ben), akkor szóljon!

(#49) perempe


perempe
addikt

Mennyibe kerül a telefonzsinórra emlékeztető módon tekeredő IDE-kábel?

* Brahms: 4. szimfónia *

(#50) Killberk válasza perempe (#49) üzenetére


Killberk
aktív tag

31-es hozzászólás. ;]

''spirálcsővet sok keresés után egyetlen helyen tudtam venni, ez egy kisebb elektronikai bolt volt (vidéki vagyok). Méteres darabokban lehetett kapni, és átmérőtől függően 250-500 forint volt darabja.''

ui: házilag hengeresített kábel, amire spirálcsővet tekertem.

http://killberk.deviantart.com/gallery

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.