Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) RobZX


RobZX
újonc

Sziasztok!

Ahogy nézem, sehol nincs olyan fórum, ahol a fent említett összes típushoz tartozó dolgokat ki, illetve megbeszélnék. Mivel a típusok kisebb nagyobb mértékben hasonló technikával működnek, ezért hasznos lehet ha egy helyen meg tudjuk vitatni az ezzel kapcsolatos kérdéseket. Véleményem szerint még elég sok példány fut a típusokból a hazai utakon és van még kérdés biztos velük kapcsolatban. :)

(#2) kalmanchris válasza RobZX (#1) üzenetére


kalmanchris
tag

Volt Xsara 1 coupe-m 1.8, aztán X2 coupe 1.6, most picasso 1.8
Apósnak pedig xantiája ;)

(#3) RobZX válasza kalmanchris (#2) üzenetére


RobZX
újonc

A Xsarán is gondolkodtam, de végül ZX lett belőle. Ahhoz képest, hogy 26 éves autó lesz, minden komolyabb gond nélkül veszi a km-eket. És nagyon még szembejönni sem láttam.☺

(#4) kalmanchris válasza RobZX (#3) üzenetére


kalmanchris
tag

Nem egy elterjedt típus, viszont stílusos kívül-belül. Persze hogy hiba nélkül falja a km-eket, hisz francia ;)

(#5) RobZX


RobZX
újonc

Rögtön fel is teszem az első műszaki jellegű kérdést, hátha jár erre valami hozzáértő. Normális, hogy a levegőszűrőben és az injektor tetején olaj van? Gondolom kartergáz lesz, de akkor is...1.4i KDY motor.

(#6) kalmanchris válasza RobZX (#5) üzenetére


kalmanchris
tag

Igen kartergáz, a szívócsőbe van visszavezetve, de az injektor tetejét nem értem.

(#7) RobZX válasza kalmanchris (#6) üzenetére


RobZX
újonc

Gondolom a piros nyíllal jelölt a kartercső. Gondolkodtam egy lecsapatóban... hátha.

(#8) kalmanchris válasza RobZX (#7) üzenetére


kalmanchris
tag

Igen, az lesz az.

(#9) janos666


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Tus esetleg valaki megbízható helyről bontott HDY (1997-2000) (komplett)motort? Köszi!

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.