Hirdetés

2024. május 24., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#151) Cynicelectro válasza noorbertt (#150) üzenetére


Cynicelectro
aktív tag

Köszön. Informatikusként első hallásra elég elveteműlt dolognak tűnik Windowsról váltani, de remélem nem az ördögtől való.

(#152) plejik


plejik
addikt

Sziaztok!

Ez a Chrome OS virtualizálható, vagy hogyan lehet ehhez hozzá jutni? Kipróbálás szintjén megnézném mit tud. :) De nem találok semmi értelemset a neten, aztán lehet én keresek rosszul .. :U

[Apple Watch Series 7][iPhone 14 Pro][MacBook Pro M1 pro 14" 2021][PlayStation 5 Digital Edition][XBOX Series X][LG CX3 OLED]

(#153) kismokesz


kismokesz
tag

hello adott egy hp 635-ös gép elég régi kb 6 év körülre saccolom. olyan kérdésem lenne hogy tudnám rá felrakni a chrome os-t? nem a cloud ready-re meg a chromium-ra gondolok.

(#154) kismokesz válasza kismokesz (#153) üzenetére


kismokesz
tag

Illetve anyi hogy mielott elindulna a telepito becsikozodik a kelernyo. Erre valami tipp?

(#155) AiRLAC


AiRLAC
addikt

Sziasztok,

most találtam rá a topicra, van a családban 2db Asus CN60 Chromebox (8GB-ra bővítve), illetve 2db Acer Chromebook 14 (cb3-431-c6ud, 14" Full HD IPS matt, Intel Celeron N3160, 4GB RAM, 32GB eMMC, Intel HD Graphics, Google Chrome OS), ha valaki tapasztalatokra kíváncsi :)

[ Szerkesztve ]

"After successfully ignoring Google, FAQ's, the board search and leaving a undecipherable post in the wrong sub-forum don't expect an intelligent reply."

(#156) gproject


gproject
aktív tag

Na vegre, az acer c910re is megjott a playstore. :C
Fel is raktam gyorsan a terrariumot, a tvgo-t, es kiprobaltam par jatekot.
Nem rossz, de nem tokeletes meg. A lineage 2 revolutiont hiaba allitottam max grafikara, valamiert eleg pixeles maradt. Illetve amikor ki akartam rakni teljes kepernyobe, bezarodott(neha). Touchscreen hianyaban egerrel tudtam iranyitani, de az nem volt pontos. Egy picit mindig lentebb kellett kattintanom, mint ahova szerettem volna.
Jah igen, letoltott apk-t csak developer modban lehet telepiteni.

Tenyleg elkezdhetnek mar oket arulni itthon! Bosszanto, hogy csak kulfoldrol lehet beszerezni oket, vagy ha nagyon ritkan valahol megis felbukka egy, akkor horror aron.
Pedig tobbet ernek, mint a windowsos gepek kb. 130-150ezerig. Arrol nem beszelve, hogy kezelesuk pofon egyszeru.
Par napja atjott sogornom, hogy elfelejtette a windowsos gepen(pc) a jelszot, helyre kellene hozni. Kutakodtam a neten, de en nem talaltam ra mas megoldast, csak azt, hogy ujra kell rakni a windowst. Na mar most, senkinek a csaladban es isnerosoknel nincs windows, nincs dvd iro, es ha le is tudnam valahonnan tolteni valamelyik os-t, a leanyzo soha nem tudna telepiteni maganak pendriverol(meg dvdrol se). Nekem sincs idom elmenni hozzajuk, a gepe egy regi pc, nagy hazzal, nagy monitorral, elhozni se tudjuk. Na mindegy...a lenyeg, amire ki akarok lyukadni, hogy ilyen problemak chromebookkal elose fordulnak. Amiota anyam es apam is azt hasznal, egyszer nem szoltak meg, hogy segitseg kell nekik, mert valami elbaszodott es nem tudjak megoldani.
Marpedig itthon rengeteg ember nem ert a pckhez, meg annyira se, hogy alap problemakat megoldjanak. Akkor miert is nem kezdik el ezeket a gepeket arulni, illetve a szakportalok miert nem irnak roluk(tobbet)? Terjesszek az infot, tudniuk kellene az embereknek, hogy ilyen is van! Nem kelle sokakanak szemvednie a szaros windows-zal.

[ Szerkesztve ]

(realme x50 pro, <[ ultrasone 480i 580i 820 ]>)

(#157) erahurka


erahurka
félisten

Sziasztok!

Pár kérdésem lenne a Chromebookokkal kapcsolatban:
1. Itthon kapni ilyesmit? Nem nagyon találok infót róla. Külföldről kellene esetleg rendelni?
2. Rendesen fut minden Androidos applikáció rajtuk?
3. Windowshoz hasonlóan ablakban futtatható egymás mellett több app is? Pl. a háttérben megy egy youtube, elöl egy böngésző vagy szövegszerkesztő, ilyesmikre gondolok.

Elsőre szerintem ennyi, köszi előre is! :R

(#158) Pítőr válasza erahurka (#157) üzenetére


Pítőr
aktív tag

Szia.

Látom nem nagyon pörög a topik.

1, nem nagyon lehet kapni, amit lehet, azt is drágán. Én azt javaslom, hogy angol, vagy német ebayről érdemes rendelni, valamilyen csomag továbbító céggel továbbutaztatva Magyarországra (nem nagyon jellemző, hogy Magyarországra postáznak az eladók, de előfordul), valamint a jofogáson lehet találni többet...

2, pontosan nem tudom, hogy mindegyiken minden fut, ami nekem van azon minden futott rendesen.

3, itt is minden ugyan úgy megy, átméretezhető, háttérben fut, több ablak, stb...

Nekem egy ideje chromebookom van, nem is szándékozom visszamenni windowsra (magán gép), cégesen windows van, szóval, ha valamit nem tudok megoldani chromebookon, akkor azt windowson megoldom (valószínű chromebookon is meg lehet oldani, de még nem jöttem rá, hogy hogyan).

[ Szerkesztve ]

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=P%EDt%F5r

(#159) MasterDeeJay

Beújítottam kíváncsiságból egy Dell Chromebook 11-esre, ez még a régi iskolás verzió. (N2840, 4Gb, 16Gb)
Eddigi véleményem:
Maga a géppel semmi gond nincs, leszámítva a kijelzőt mert nagyon fakóak a színek, viszont a fényerejével nincs gond. A gépet nem kapcsoltam még le, mindig alvóból indul pár másodperc alatt. Megnéztem a belét is, teljesen átlagos netbook, venti nincs de ugye a proci annyira kicsi hogy nem is kell neki. A billentyűzete valami isteni jó, nagyon eltalálták, meg totál netezésre termett gombokkal. Akksiidő is kellemes. Talán a touchpad amit szokni kell, mert nem szeretem ha egyben van az egér gombal a touchpad része. Ára igen borsos volt 27eFt volt maga a chromebook jó állapotú de 12eFt volt a posta és vám egyben hozzá. Szerintem reális új ára olyan 70-80eFt lenne, itthon horror árat kérnek el érte.
A szoftvere nekem igencsak újdonság, kimondottan csak netezésre kerestem netbookot és tele volt a tököm a windossal.
Pont arra jó amire kitalálták Internetezni, nem kell szívni vírusölővel meg karbantartókkal meg amúgy a windowssal. Lefrissült a legfrissebb verzióra szóval szoftveres támogatása is még él pedig nem új gép. Sebességre meg vagyok vele elégedve, messze gyorsabb mint a hardverileg többször gyorsabb windwosos netbookok. Ezen típus alapból nem tud androidos progikat futtatni de nem nagy érvágás, ha tudna akkor teleraknám szeméttel, így legalább csak az van rajta ami kell.

[ Szerkesztve ]

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#160) Destr4ct


Destr4ct
aktív tag

Sziasztok!

Chromebook vételén gondolkodom. Az aktuális itthoni kínálatból egy i3-mal szerelt Acer Chromebook 14-et néztem ki, ami igazából a "for work" címkével jelzett típus. Ez tűnik a legoptimálisabb vételnek. A legnagyobb félelmem, hogy a 4GB RAM kevés lesz. A kínálatból az egyik HP-ben van csak 8GB, de az már szignifikánsan drágább.
Még az nem tiszta számomra, hogy ezeknek rendesen magyar kiosztású, lokalizált billentyűzete van-e. Erről nem bírtam meggyőző bizonyítékot fellelni.
Az egyetlen webshop oldalán, ahol lehet kapni, az van kiírva, hogy magyar. De hát azt is odaírták, hogy oprendszer nélkül...

What can change the nature of a man?

(#161) Pítőr válasza Destr4ct (#160) üzenetére


Pítőr
aktív tag

Szia.

Mi a célod a laptoppal, milyen munkára használnád?

A billentyűzettel kapcsolatban szerintem nincs magyar feliratos, csak angol, német, talán francia, a lényeg az, hogy az usa billentyűzeten nincs hosszú i, azt alt i+j vel tudod elhozni, a többi ország billentyűzeti megfelelnek a magyar kiosztásnak!

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=P%EDt%F5r

(#162) Destr4ct válasza Pítőr (#161) üzenetére


Destr4ct
aktív tag

Inkább csak szabadidős felhasználásra szánnám. Internetezés, videónézés, multimédiafogyasztás.
A hardveres és szoftveres lehetőségekhez képest egyszerű játékok. Linuxos programok futtatása Termux-szal, vagy amivel és ahogyan sikerül.
Ha valami komoly dolgot kell csinálni, akkor arra ott van az i7-es asztali gépem. Ezt a laptopot aránylag ritkábban használnám, többnyire utazáskor. Ezért gondoltam, hogy jó lenne valami kisebb, könnyebb gép. De ebben az árkategóriában nem nagyon akad olyan, aminek fullHD IPS kijelzője is lenne + a világító billentyűzet is ritka.
Ez a kinézett gép egyébként: [link]

[ Szerkesztve ]

What can change the nature of a man?

(#163) Pítőr válasza Destr4ct (#162) üzenetére


Pítőr
aktív tag

Nekem is egy kis utazós laposra volt igényem, de én úgy gondolkodtam, hogy legyen érintőkijelzős, és tabletbe hajthatós, cserébe kicsit gyengébb a hardver, nincs világítós billentyűzet. Én inkább az acer R13-at ajánlom neked!

Német amazon, angol amazon

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=P%EDt%F5r

(#164) Destr4ct válasza Pítőr (#163) üzenetére


Destr4ct
aktív tag

Köszönöm az ajánlást, de én preferálnám az erősebb hardvert, és a világító billentyűzetet. Illetve ARM architektúrájú processzorral sem szeretném esetlegesen korlátozni a lehetőségeimet.

Egy másik webshopban felleltem az Acer Chromebook 14 for work i5-tel és 8GB-tal szerelt változatát, de már sajnos épp kifutott, nem rendelhető. Így marad az előzőleg linkelt és elérhető i3-as és 4GB-os változat.

A bolttól ezt írták a billentyűzetről:
"nemzetközi billentyűzettel rendelkezik, ami annyit tesz, hogy a magyar karakterek mellett megtalálhatóak az angol és legfeljebb még egy harmadik közép-európai ország karakterei."
Nem tudom, hogy ez hogyan nézhet ki...

Majd lehet, hogy írok a gépről beszámolót, ha meglesz.

What can change the nature of a man?

(#165) gproject válasza Destr4ct (#164) üzenetére


gproject
aktív tag

Elkuldened a bolt linkjet privatban?

(realme x50 pro, <[ ultrasone 480i 580i 820 ]>)

(#166) gproject


gproject
aktív tag

Chrome OS and Chromebooks at Google I/O

(realme x50 pro, <[ ultrasone 480i 580i 820 ]>)

(#167) gusthy


gusthy
veterán

Sziasztok!

Sikerült beszereznem egy Acer R11-et, annak is a legújabb változatát N3160-as procival és 64GB háttértárral, borzasztóan tetszik. Teljesítményben látszik, hogy mennyivel hatékonyabb a ChromeOS, mint egy Windows, normál használatban kb az i5-ös laptopom szintjét hozza.

(#168) Sofokles válasza gusthy (#167) üzenetére


Sofokles
tag

Milyen a billentyűzete? Én is szeretnék nagyon Chromebookot, de nekem fontos a magyar billentyűzet.

(#169) gproject válasza Sofokles (#168) üzenetére


gproject
aktív tag

itt tobbnel is irjak, hogy magyar billentyuzettel, bar vannak ketsegeim.
A kiosztas amugy atallithato magyarra es ilyennel megoldhato, hogy ugy is nezzen ki.

Ez pedig a hp 14 g5 videoja. Igaz a shopban nem 8/64-est van, mint a videoban, de legalabb erintokepernyos.

Nekem is lassan be kell ujitanom egyet, mert a hp mar nagyon regi es ocska, az acer r15 meg kepernyo hibas(feher foltok vilagitanak rajta) lett. :(

[ Szerkesztve ]

(realme x50 pro, <[ ultrasone 480i 580i 820 ]>)

(#170) fuze


fuze
őstag

Sziasztok!

Feltettem anyukám gépére egy Neverware Chromium OS disztrót (Elvileg annyi a különbség, hogy nem kell driverekkel szarakodni. És tényleg!) Van a gépben egy 1 TB HDD, viszont nem tudok rajta törölni semmit. Pl ki szerettem volna dobni a windows szemetét, meg a letöltések mappában egy-két dolgot, azonban nem megy... hibát ír ki. Ez mitől lehet? External drive-ként ismeri fel amúgy.

Másrészt azt hogyan tudom megcsinálni, hogy az ezen található fotókat szinkronizálja drive-ba úgy, hogy a drive-ban csak a tömörített kép marad, a gépen meg az eredeti. Ahogy windows-on működik.

Próbálom elhagyni a Windowst, mert csak a baj van vele... de nem olyan egyszerű sajna :)

adms.hu | UI Designer

(#171) gproject válasza fuze (#170) üzenetére


gproject
aktív tag

ugyan chromebookot hasznalok, de ezekhez a chromiumos dolgokhoz nem ertek. a lanyom hp stream laptopjara se tudtam felvarazsolni. pusztan a paraszti logikammal es par informacio morzsaval a birtokomban ugy gondolom, a chromium os nem kezeli a windowsos dolgokat. nem tud mit kezdeni azokkal a fileokkal sem, amiket torolni szeretnel, mert valoszinu a windows levedte oket
talan eloszor le kellett volna mentened azokat a dolgokat, amik kellenek, azutan formatalni a hdd-t, es telepiteni a chromiumot
talan jon majd egy okosabb user es megmondja a frankot :)
sok szerencset

anyukad gepe szerepel egyebkent a tamogatott keszulekek listajan?

[ Szerkesztve ]

(realme x50 pro, <[ ultrasone 480i 580i 820 ]>)

(#172) fuze válasza gproject (#171) üzenetére


fuze
őstag

Nem, de ez egy asztali és minden kifogástalanul működik rajta. A baj az lesz, hogy ez nem rendeltetészszerű használat, a chromebook, chrome os, nem erre lett kitalálva. Talán ha formáznám jó lenne, de túl nagy az adat nem tudom áttenni.
A drive-os dolog meg főleg...

Viszont nagymamámnak fel fogom tenni és ott jó is lesz. Mindene drive-ban van és csak böngészőt, word-excel kombót használ. Ezeken kívül a windows csak a bajt okozza folyton.

Meglepően kevés infó van ezekről a neten, pedig a chrome OS - bár elég buta - pont ezt tartom az előnyének.

[ Szerkesztve ]

adms.hu | UI Designer

(#173) gproject


gproject
aktív tag

egy ujabb masinat(acer 14) van szerencsem kiprobalni, es meg kell mondjam, nevetseges aron(kb 50k huf) lehet hozzajutni igen minosegi elmenyhez. sajnos nem itthon
oke hasznalt gep, de ez mit sem von le az elmenybol(ezen a vonalon nem ugy amortizalodnak a dolgok, mint a windowsos szegmensben). gyonyoru a haz, es a kepernyo is
varok meg hozza egy egeret, es aztan letesztelem hogyan boldogul teljesitmeny igenyesebb programokkal, jatekokkal

(realme x50 pro, <[ ultrasone 480i 580i 820 ]>)

(#174) gproject válasza gproject (#173) üzenetére


gproject
aktív tag

hat...ezt se jatekra fogom hasznalni :)
lineage 2 revolutionnel meggyulik a baja. megyeget, de meg se kozeliti azt ahogyan a shield tv futtatni tudja

kozben megjott egy uj update, uj firmwarevel
valtozott par dolog, leginkabb az interface
es bekerult a beta szintu linux tamogatas

(realme x50 pro, <[ ultrasone 480i 580i 820 ]>)

(#175) Berci1975 válasza gproject (#174) üzenetére


Berci1975
csendes tag

Nyomtató ppd fájl segítségével történő telepítésnél vannak gondjaim. Valaki jártas ebben?

(#176) gproject válasza Berci1975 (#175) üzenetére


gproject
aktív tag

regebben(mar legalabb 2eve) probaltam rakotni nyomtatot, de akkor csak cloud tamogatassal rendelkezo, halozati nyomtatot lehetett hasznalni. nem tudom azota valtozott e

(realme x50 pro, <[ ultrasone 480i 580i 820 ]>)

(#177) Berci1975 válasza gproject (#176) üzenetére


Berci1975
csendes tag

Az én nyomtatóm cloud képes!
Xerox WorkCentre 3025
A típus viszont nem szerepel a legördülő listában, azért szerettem volna ppd-vel.

(#178) #16820480


#16820480
törölt tag

Sziasztok!

Anyukámnak nézelődök otthoni használatú tabletet a lassan haldokló ipad 4 helyére, és mivel 1-2 appot kivéve böngészőből használ szinte mindent, így felmerült, hogy esetleg egy Chromebook tab is lehetne az utód. Amire használja az Gmail, FB, meg böngészés, illetve 1-2 egyszerűbb játék (Mahjongg, Bejeweled, stb).
Nagyjából 100 ezerért lenne 2018-as alap ipad, de láttam, hogy van Acer Chromebook Tab is ilyen árban (illetve Asus CT100 elvileg, bár sehol nem kapni). Lenne valami előnye ilyen használatra a Chromebooknak? Illetve tudná hozni azt a gördülékeny működést és üzemidőt?

A cél az volna, hogy, hogy a következő 5-6 évre le legyen tudva nagyjából a tablet vásárlás, mivel ezt is kb ennyi ideje használja.

Köszi :R

(#179) gproject válasza #16820480 (#178) üzenetére


gproject
aktív tag

vedd az ipadet
a chrome os cuccoknak, csak a windowsos gepekkel szemben lehet bizonyos esetekben elonye
chrome os tablet vs ipad, semmi nem szol elobbi mellett. csak olyanok vennek, mint en, aki a googlehoz kotott es irtozik az appletol

(realme x50 pro, <[ ultrasone 480i 580i 820 ]>)

(#180) #16820480 válasza gproject (#179) üzenetére


#16820480
törölt tag

Köszi :R

(#181) snooze


snooze
veterán

Sziasztok!
Chrome os-t szeretném telepiteni majd egy msi u100ra..letöltöm a os zipet egy másik gépen win alatt,majd kicsomagolom,és a leirásban megfelelö programmal kiirom usb pendrive-re,de mikor megakarom nézni mi van rajta nem látja a gép a pendrivet..mi lehet a baj,mit rontottam el?rossz programmal irtam ki?ti mit használtok a kiirásra?

[ Szerkesztve ]

GO Gunners!!!

(#182) #85289728


#85289728
törölt tag

Sziasztok!

Szeretnék egy olcsóbb, de azért még jól használható Chromebookot venni. Fontos lenne a HDMI-kimenet, hogy tudjak filmeket lejátszani a tévémen. Már ha egyáltalán tud ilyet a Chromebook. Tudnátok ajánlani típust?

A segítségeteket előre is köszönöm!

(#183) Generik


Generik
csendes tag

Sziasztk.

Van egy Acer Chromebook 13
CB5-311 laptopom.
És az istenért nem tudok rá telepíteni os-t
elakadok mikor a gmail fiokot kér
vagy azt irja nemlehet vagy hogy
Ups nem sikerült .
És itt megállt a világ
Telepít valaki Ilyen oprendszert?

(#184) gproject válasza #85289728 (#182) üzenetére


gproject
aktív tag

tudtommal mindegyiknek van hdmi kimenete. nekem mar az 5-6eves, olcso hp modelleknek is volt
teljesitmenyben nincs sok kulonbseg arkategorian belul, megis nyilvan a tobb rammal szerelt a javasolt. ezen felul preferencia kerdese, kinek mi kell(az extrak: erintokepernyo, full hd, tablet mod, i cpuk) es mi eri meg neki

@Generik

Nem ertem. Miert kell a chromebookodra OS-t telepiteni? Gmail fiokkal en meg sosem akadtam el, a ups nem tudom mit jelent.

Egy kis 2019-es chromebook(uk, szoval eu piac. sok mas cikk tele van chromebook us only geppel) ajanlas:
https://www.expertreviews.co.uk/chromebooks/1404238/best-chromebook-uk-chrome-os

[ Szerkesztve ]

(realme x50 pro, <[ ultrasone 480i 580i 820 ]>)

(#185) gproject


gproject
aktív tag

a chromebookos play storeban vegre letrehoztak kompatibilis jatek listat:

(realme x50 pro, <[ ultrasone 480i 580i 820 ]>)

(#186) AiRLAC válasza Generik (#183) üzenetére


AiRLAC
addikt

Van internet kapcsolat?

"After successfully ignoring Google, FAQ's, the board search and leaving a undecipherable post in the wrong sub-forum don't expect an intelligent reply."

(#187) Tigerclaw


Tigerclaw
nagyúr

Ez a Chrome OS és a kompatibilis appok magyar nyelven is elérhetőek?

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#188) gproject válasza Tigerclaw (#187) üzenetére


gproject
aktív tag

Maga az OS tud magyarul, az appok meg ahogy a chrome aruhazban, vagy a play storeban elerhetoek.

(realme x50 pro, <[ ultrasone 480i 580i 820 ]>)

(#189) Tigerclaw válasza gproject (#188) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

Csak azon gondolkozok, hogy mennyire lenne jó egy ilyen gép informatikában járatlan felhasználó esetén, ahol egy windowsos gép folyamatosan csak belassul a frissítések a kért és nem kért alkalmazások telepítése, kártevők, vírusok, stb miatt. Szóval egy átlag magyar digitális analfabétának mennyire felelhet meg, akinek játékból elég a pasziánsz. Amúgy csak böngészés, levelezés, dokumentumon, táblázatok kezelése kell.

Amúgy Chromebookoknak nincs OLCSÓ "desktop" gép verziója, tehát valami minigép szerű megoldás.

[ Szerkesztve ]

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#190) AiRLAC válasza Tigerclaw (#189) üzenetére


AiRLAC
addikt

Feleségem ilyen, Chrome böngészés, Gmail, Google Docs, Facebook, Skype, Whatsapp (web).
Tökéletes neki, már vagy két éve használja, néha újraindítom mert ő nem szokta. Akkuidő 1+ nap.

"Amúgy Chromebookoknak nincs OLCSÓ "desktop" gép verziója, tehát valami minigép szerű megoldás."

Chromebox. Asus-nak van CN60 vagy CN62 néven talán ami volt nekem, sima DDR3L sodimm notebookmemóriával bővítettem 16GB-ra, tökéletes volt otthoni használatra.

[ Szerkesztve ]

"After successfully ignoring Google, FAQ's, the board search and leaving a undecipherable post in the wrong sub-forum don't expect an intelligent reply."

(#191) gproject


gproject
aktív tag

nalunk is azert kaptak az oregeim chromebookokat, mert a windows-zal tobb ev hasznalt utan se boldogultak. napi szinten hivtak, hogy valami nem stimmel, menjek es javitsam meg. meg a legegyszerubb dolgoknal is, amikor csak felrenyomtak valamit
a chromebookkal ez teljesen megszunt, olyan egyszeru, mint a szamologep.

en a chromeboxbol csak az asus chromebox 3-at ajanlanam, mert egyelore a megfizetheto arkategoriaban, csak arra a keszulekre van play store. erinto kepernyos monitort javasolnek hozza, hatha szukseg lesz ra az appokhoz

ezt a listat(play store kompatibilis keszulekek) jo lenne elrakni, talan a kezdo hszbe
[link]

(realme x50 pro, <[ ultrasone 480i 580i 820 ]>)

(#192) #30610944


#30610944
törölt tag

Egy gyors kerdes.
Sikerult feltenni a Firefox ESR-t linux appot a Pixelbook-omon de nem mukodik ha VPN aktiv. Semmit sem tolt be, viszont amint kinyomom franko.
Van erre valami beallitas, hogy mukodjun VPN alatt is?
Otlet?

(#193) Tigerclaw


Tigerclaw
nagyúr

Ez egész jó akciónak tűnik, de már csak 11 órán keresztül él:

[link]

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#194) Divinity


Divinity
őstag

Sziasztok!

Pixelbook-ot (vagy pixel slate-et) keresek magyarban vagy legalábbis normális ide szálíltással. Tudtok ajánlani?
Eddig ezt találtam legnormálisabbnak: [link]

return Mono.fromCompletionStage(client::resolve).map { it.sign }

(#195) sanchomuzax


sanchomuzax
aktív tag

A https://github.com/sebanc/brunch/ verziót próbálom feltenni, feléleszteni rammus-szal, de nem sikerül. USB-re telepítettem Mint-ről, de nem találja a rendszert bootoláskor. Az install.sh script szépen lefut. Próbáltam másik USB-re, ugyanarra, amin a Mint fut, mindegy volt.

Aztán kipróbáltam ezt a Play áruház nélkülit és ez simán fut. De ez meg nem áruházas, sajnos.

Mi lehet a gond, mit cseszek el?

Az nem világos, hogy a BIOS UEFI-ben kell maradjon, vagy sem? UEFI-ben nem is látja, csak a rendszer SSD-t a Windows-zal, a Chrome OS-t nem.

Egy Lenovo G50-80 (Intel Core i5-5200U CPU) a vas.

[ Szerkesztve ]

Google: Sancho blogja

(#196) Laurh


Laurh
aktív tag

Látom nagyon kihalt a topik, van itt még olyan tag aki mind a mai napig aktívan használja a chromebookot? Elméletileg a mai nap fog hozzám megérkezni a saját és lehet lenne majd pár kérdésem. :R

I ain't as good as I once was, but I am good once as I ever was.. http://bit.ly/1pxNjZA

(#197) Minerk


Minerk
újonc

Akad még olyan. :) Kérdezz nyugodtan. Alapvetően Facebook-on szoktam aktívabb lenni, de itt is szivesen válaszolok.

(#198) gproject válasza Laurh (#196) üzenetére


gproject
aktív tag

Mi is hasznaljuk, a csaladban meg mindig aktiv 6db. :)
Nem is fogumk visszaterni a sotet oldalra. :D

[ Szerkesztve ]

(realme x50 pro, <[ ultrasone 480i 580i 820 ]>)

(#199) Laurh


Laurh
aktív tag

Örülök, hogy van itt azért némi élet. :)

Időszakosan szoktam torrentezni itt van erre mód és lehetőség?
Amit néztem torrent kliens olyan kicsit mint ha félkarú lenne.

Illetve programok a play store-on kívűl léteznek erre az os-re?

I ain't as good as I once was, but I am good once as I ever was.. http://bit.ly/1pxNjZA

(#200) gproject válasza Laurh (#199) üzenetére


gproject
aktív tag

kb. 3 evente, ha 1x torrentre van szuksegem, akkor en a jstorrentet hasznalom a chrome aruhazbol

igen, telepithetok appok mashonnan is, de ahhoz fejlesztoi(developer) modba kell allitani a keszuleket. a mikentjet mar a google kereso is leirja
2 apro hatranya..
-minden keszulek ujraindulasnal lassabban bootol, mert bejon egy kepernyo ahol vagy billentyukombinaciot(ctrl+d) nyomsz, vagy varsz es sipol egyet
-nem tudsz olyan appot telepiteni, amit rootolt keszulekre nem lehet, pl. netflix vagy banki appok

(realme x50 pro, <[ ultrasone 480i 580i 820 ]>)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.