Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#401) szatocs


szatocs
őstag

Nem tudja valaki, hogy mennyi a Chieftec 420W - os Dual fanos tápnak a tényleges teljesítménye ?

=== Szatocs ===

(#402) szatocs


szatocs
őstag

UP!

=== Szatocs ===

(#403) e.vid válasza szatocs (#402) üzenetére


e.vid
senior tag

Talán itt Bővebben: link

'' Ne félj a tökéletességtől! Úgysem éred el sohasem.'' - by Dali

(#404) Trak válasza Kelly (#386) üzenetére


Trak
addikt

Ez nem ilyen egyszerű...
Az az 500-1000 ft spórolás először is nem annyi volt, hanem jóval több, másodszor pedig arról nem én tehetek, hogy 1 boltban volt élettartam garival 460-as táp, a többiben 1 ével, 5-6 k val olcsóbban...
Nekem épp akkor kellett, máshol nem volt, így maradt ez. Ahogy ismerem a boltot, nem Szlovákiás áfacsalásos úton szerezték.
Nem sajnáltam volna azt az 500-1000 ft-ot érte, de nem működött a dolog.

Másik nagykerben gyári szám alapján utána tudnak nézni pl, hogy kinek mikor adták el az adott terméket, így érvényesíthető a garancia a kiskernél lévő garipapír nélkül is.
Így gondoltam pl. a segítséget az érvényesítésben.
Ha nem, hát nem.

''Mielőtt megszólalsz, gondold végig, szebb-e, mint a csend, amit megtörsz vele...''

(#405) TommyGun


TommyGun
őstag

Nyah megvettem LBX02BBB :D

Bazzeg ez egy isten....kurva jó a belseje és annyira letisztult forma hogy naggyon kira...
lehet bele 5db 90mm-es fant rakni meg 1db 120-ast....ahogy néztem az árakat csak a coolerek annyiba kerülnek mint maga a ház...főleg ha olyat akarok ami nem pörög 2000rpm felett....röhejek ezek a cooler árak....

"Vannak, akik azt hiszik, a futball olyannyira fontos, hogy úgyszólván élet-halál kérdése. Mindig elszomorít, ha ilyen véleményt hallok. Biztosíthatok mindenkit: a futball sokkal, de sokkal fontosabb."

(#406) Lockstock válasza TommyGun (#405) üzenetére


Lockstock
aktív tag

Erről a SATA Backplane-ről tud valkai valamit?

Lehet egyáltalán nálunk kapni... vagy nem?

Bővebben: link

- - - - - -

(#407) Lockstock válasza Lockstock (#406) üzenetére


Lockstock
aktív tag

Vagy esetleg a Chieftec kártyaolvasóról árat?

Márkahűség :DD

Bővebben: link

- - - - - -

(#408) Neck


Neck
veterán

A kettő közt mi a különbség?
Az hogy az egyik 20 tűs a másik 24 tűs?
a Lapom 24 tűs.
Melyiket vegyem?


Bővebben: link
24tűs elvileg

Bővebben: link
20 tűs elvileg

A 24 tűs stabilabb feszt ad a lapnak?
Pls help.


[Szerkesztve]

An α beta user... "A pokol szerintem egy végtelen IKEA áruház, az örökkévalóságig bolyonganak a kárhozott lelkek a Boysenbar alátétek és az Almaröd tükrök közt"

(#409) MUŁĐER válasza Neck (#408) üzenetére


MUŁĐER
addikt

24 tűs újabb, BTX ready (elvileg..), ha az alaplapod 24 tűs mindenképp 24 tűs tápot vegyél

Robotika törvényei: 3. A robot megvédi magát halálos fegyverzettel, mert egy robot rohadt drága.

(#410) Neck válasza MUŁĐER (#409) üzenetére


Neck
veterán

Moddoltam közben a HSZt, pls válaszolj mégeccer, te is moddoltan mondjuk, mert így megtod nézni :D
MOD:
Egyébként GA-K8NXP SLI-be kell, ez ha jól hazudok akkor 24tűs.

[Szerkesztve]

An α beta user... "A pokol szerintem egy végtelen IKEA áruház, az örökkévalóságig bolyonganak a kárhozott lelkek a Boysenbar alátétek és az Almaröd tükrök közt"

(#411) Kelly válasza Lockstock (#406) üzenetére


Kelly
csendes tag

Kb 1 hónap múlva lesz ilyen itthon is, ára olyan 19+ÁFA körül kiskerben!

(#412) MUŁĐER válasza Neck (#410) üzenetére


MUŁĐER
addikt

ez hülyeség hogy stabilabb feszt ad:U a 24 tűset vegyed

Robotika törvényei: 3. A robot megvédi magát halálos fegyverzettel, mert egy robot rohadt drága.

(#413) Lockstock válasza Kelly (#411) üzenetére


Lockstock
aktív tag

Nem egy olcsó dolog! 19+ÁFA a három vagy a négyhelyes???

Tudnál róla bővebb infót mondani?

Szerk: És a kártyaolvasóval mi a helyzet ? Ára, meg ilyenek :D

[Szerkesztve]

- - - - - -

(#414) laxius_


laxius_
tag

Szerintetek Chieftec BA-02B-B-B- ebbe a hazba belefér egy full lenght pci kartya?
Mert szerintem pont nem... és erre lennék kivancsi. 31cm hely van benne es allitolag a kartya 35 cm hosszu

dolgozni csak pontosan, szépen...

(#415) Neck válasza laxius_ (#414) üzenetére


Neck
veterán

Miez? 100éves hangkari, vagy faxmodem?

An α beta user... "A pokol szerintem egy végtelen IKEA áruház, az örökkévalóságig bolyonganak a kárhozott lelkek a Boysenbar alátétek és az Almaröd tükrök közt"

(#416) Trak válasza laxius_ (#414) üzenetére


Trak
addikt

Engem is érdekelne, hogy milyen kártya ez...
A 6800-asom, -ami jóval hosszabb, mint a 9800 prom volt - majdnem kétszer beférne a házba, nem tudom milyen kártya lehet olyan nagy:)

Amúgy az én BA-01-esembe éppen beférne a 35 centis kártya.

''Mielőtt megszólalsz, gondold végig, szebb-e, mint a csend, amit megtörsz vele...''

(#417) e.vid válasza Trak (#416) üzenetére


e.vid
senior tag

Van ilyen nagy kártya pl: a Pinnacle Pro-One digitalizáló kártya. Bővebben: link

'' Ne félj a tökéletességtől! Úgysem éred el sohasem.'' - by Dali

(#418) Trak válasza e.vid (#417) üzenetére


Trak
addikt

Én elhiszem, nem vontam kétségbe, csak kíváncsi voltam:)
Mostmár tudom melyik az.

''Mielőtt megszólalsz, gondold végig, szebb-e, mint a csend, amit megtörsz vele...''

(#419) csika


csika
tag

Szeretnénk venne egy BA-01BBSL házikót.
Ezt adják táp nélkül is? Tápocska már csíftek ...

Magyarok! Férfiak és asszonyok! Hallgassátok csika vezért!

(#420) Trak válasza csika (#419) üzenetére


Trak
addikt

BA-02-t lehet venni táp nélkül a Mustárban, BA-01 et kiskerben csak az Alienben láttam, de ott meg csak táppal van. Kelly-től kérdezd meg , ha Ő nem tudja, akkor senki sem:)

''Mielőtt megszólalsz, gondold végig, szebb-e, mint a csend, amit megtörsz vele...''

(#421) Neck válasza Trak (#416) üzenetére


Neck
veterán

Jaja, énis így vagyok a 3D1-el :D

An α beta user... "A pokol szerintem egy végtelen IKEA áruház, az örökkévalóságig bolyonganak a kárhozott lelkek a Boysenbar alátétek és az Almaröd tükrök közt"

(#422) laxius_


laxius_
tag

Nem, ez egy scsi Raid kártya.

Köszi a választ... akkor nem megy bele ugye?

dolgozni csak pontosan, szépen...

(#423) csika válasza Trak (#420) üzenetére


csika
tag

Kelly: tőled kérdezem. :)
Lord árlistájában is láttam 26E-rért táppal.

[Szerkesztve]

Magyarok! Férfiak és asszonyok! Hallgassátok csika vezért!

(#424) Trak válasza csika (#423) üzenetére


Trak
addikt

26-ért nagyon jó ár. Vedd meg, és add el belőle a tápot. Én is így csináltam.

''Mielőtt megszólalsz, gondold végig, szebb-e, mint a csend, amit megtörsz vele...''

(#425) csika válasza Trak (#424) üzenetére


csika
tag

jah, lehet az lesz belőle ...

Magyarok! Férfiak és asszonyok! Hallgassátok csika vezért!

(#426) csigi


csigi
addikt

Sziasztok!
Van nékem egy LCX házam. A jobb oldalán elöl van egy lila keret a 3db 9,2-es ventinek. De a legfelsőbe nem fér bele egy normális venti a vastagsága miatt (üti a nagymeghajtók tartó vasát). Mindenkinél így van? Ki hogyan oldotta meg?
Köszi!

nofene

(#427) TommyGun


TommyGun
őstag

Szasztok...a Chifetec 8-9-12 centis ventikkle van valakinek tapasztalata ? mistralba lehet kapni gondoltam ilyet veszek a Chietec házikómba :) márkahűség :C

Igazából a 9 és a 12 centisek érdekelnek mert egész jó áruk van...

HŰTŐ, 9CM-ES CHIEFTEC AF-0925S 1.400 1.750
HŰTŐ, 12CM-ES CHIEFTEC AF-1225S 1.800 2.250

Szal nem rosszak....

A 12 centis 1650rpm (28dba) a 9 centisek meg 2200rpm (25dba) zajt adnak...
Szerintetek ez mennyire hangos ? Megéri inkább 3k-s Papsot venni :F

"Vannak, akik azt hiszik, a futball olyannyira fontos, hogy úgyszólván élet-halál kérdése. Mindig elszomorít, ha ilyen véleményt hallok. Biztosíthatok mindenkit: a futball sokkal, de sokkal fontosabb."

(#428) eziskamu


eziskamu
addikt

Most vettem egy 360 wattos hpc-360-202-es példányt aminek a ventiérzékelőjét bármelyik venticsatira is kötöm 0 rpm-et jelez mind a speedfan mind a biosz (Abit nf7 v2). Egyik haverom azt mondta, hogy lehet, hogy túl alacsony fordulatszámon forognak a ventik, amit nem tud már érzékelni a lap (amúgy forognak, megnéztem, de tényleg nem valami gyorsan). Tényleg ez lenne a helyzet? Amúgy melyik ventit figyelné, a hátlapit vagy az alján lévőt?

(#429) Trak válasza TommyGun (#427) üzenetére


Trak
addikt

Kinek mi a hangos...
Nekem hangos lenne, mert 19 db a leghangosabb dolog a gépemben.
De másnak a 30 db-es hűtés is megszokott dolog.
Ezt Neked magadnak kell letesztelned. Halgass meg egy-egy 20-25-30db-en múködő hűtőt, és meglátod Neked melyik ami még elfogadható.

Látom Zalman 7000B-d van, az le van halkítva, vagy maxon megy?
A vid kártyán gyári hűtés van?

''Mielőtt megszólalsz, gondold végig, szebb-e, mint a csend, amit megtörsz vele...''

(#430) tomcsi23 válasza eziskamu (#428) üzenetére


tomcsi23
veterán

Egy másik ventivel megnézhetnéd, hogy meddig érzékeli a lap - szépen, fokozatosan lefogva lassítva megtudhatod, hol van az alsó határ neki. Persze, figyelni kell rá, hogy a művelet ne okozzon túlmelegedést. Én AN7-ben megnéztem, még 100 rpm alatt is érzékelte - szerintem min 4-500-ról (de inkább feljebb) indulhat a táp ventije, ami asszem a hátsó, kifele fújó venti fordulata, mivel az alsó fix.
Ha tényleg nem bírja az alacsony fordulatot, egy frissebb bios segíthet.
Egyebet nem tudok elmondani.

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#431) eziskamu válasza tomcsi23 (#430) üzenetére


eziskamu
addikt

Úgy 1400 rpm a határ.
Ja amúgy ennél a tápnál mennyire normális egy kis nagyon magas sípoló hang (mint a régebbi tv-knél)?

[Szerkesztve]

(#432) eziskamu válasza eziskamu (#431) üzenetére


eziskamu
addikt

Na most végre sikerült ventiadatokat kapnom a speedfan-tól, tehát jó. Amúgy rá kellett még kötni 2 winyót, a spéci házi erősítőmet (2*22W 12V), valamint az atitoolt és a primetesztet is nyomattam, valamint másoltam egyszerre két cd-ről. Ja és ment a winamp. Így fél órán belül már mutatta is az 1350-es rpm-et.

(#433) szatocs


szatocs
őstag

A Chieftec 420W - os Dual Fan - os táp helyett nagyon ajánlgattak nekem egy Coolinket, mert azt mondja, hogy a Chieftec hangos. Most ez tényleg így van, jobb a Coolink, vagy nem is jobb?

Mondjuk az is igaz, hogy jó helyen kérdezem:U

=== Szatocs ===

(#434) e.vid válasza szatocs (#433) üzenetére


e.vid
senior tag

Coolink tápom nem volt még, így nem tudom, hogy mekkora a hangja. A 420-as dual ventis chieftec-nek, szvsz nem vészes a hangja.

'' Ne félj a tökéletességtől! Úgysem éred el sohasem.'' - by Dali

(#435) Trak válasza szatocs (#433) üzenetére


Trak
addikt

Jobbnak nem jobb a Coolink, max a 12 centis ventis Coolink esetleg halkabb, mint a két 8 centis ventivel ellátott Chieftec.
De ezeket nem is érdemes hangban összehasonlítani, hasonlítsd a 12 centis Chieftechez.

''Mielőtt megszólalsz, gondold végig, szebb-e, mint a csend, amit megtörsz vele...''

(#436) szatocs


szatocs
őstag

Nem tudja valaki, hogy hány dB - es a Chieftec 2x8cm - es ventivel?

=== Szatocs ===

(#437) braunz


braunz
tag

Hello!
Kinéztem egy házat :Chieftec LBX-02B-B-SL
csak azt nem tudom milyen tápot vegyek hozzá....
Szivem szerint 360-ast vennék de lehet hogy később kevés lesz?
Mennyivel nagyobb vajon a tényleges fogyasztása egy 400/420-as tápnak?

(#438) Trak válasza braunz (#437) üzenetére


Trak
addikt

A fogyasztása annyi a tápnak, amennyit a rákötött cuccok fogyasztanak...
Ha a konfigod 300W-ot fogyaszt, akkor teljesen mind1, hogy 360W-as, vagy 420-as táp van benne, a fogyasztása akkor is 300W lesz.

Ha tudsz olcsón, akkor vegyél 420-ast.

''Mielőtt megszólalsz, gondold végig, szebb-e, mint a csend, amit megtörsz vele...''

(#439) Dephnull


Dephnull
tag

Üdvözletem !

Chieftec - Mátrix Big Tower házzal rendelkezem amit sikerült is telepakolni.
Revoltec házvantiket vettem bele (2000 RPM/25.40 CFM/21dBa) amivel nincs is baj. Aelőlap mögött lévő 3 db venti gyönyörűen végzi a dolgát, alig hallani valamit. DE! Ha a hátlara szerelek akár 1 db ventit is a müanyag keretbe, olyan hangos lesz a gép mint egy TU-154es:Y. Kérdésem a következő: MIÉRT ???, MI A MEGOLDÁS ???
Előre is köszi.

God Save The Chieftec...

(#440) Trak válasza Dephnull (#439) üzenetére


Trak
addikt

Lehet, hogy a hátsó műanyag keret rossz, törött, egyéb.
Ha van üres kerteed, akkor próbáld azt hátra rakni, vagy keret nélkül berakni a ventit. Vagy csavarral, vagy direkt rezgéscsillapító műanyag izével:)
Tts-nél lehet pl kapni. Itt egy kép:

Bővebben: link

''Mielőtt megszólalsz, gondold végig, szebb-e, mint a csend, amit megtörsz vele...''

(#441) Dephnull


Dephnull
tag

Próbáltam már másik kerettel is, egyik sem törött mivel január végén vettem a házat. Egyszerűen nem értem miért ilyen hangos. Lehet hogy a ház erősíti fel, mert lent elég nagy a tér mivel ''rendet raktam''. Mi a véleményed róla ?

God Save The Chieftec...

(#442) Trak válasza Dephnull (#441) üzenetére


Trak
addikt

Stabilan áll maga a ház? Egyenes az asztal, parkette, padló amin áll?
Lehet, hogy a házban nincs meghúzva rendesen minden csavar, passz...
Halgatózz, és próbáld meghallani mi zörög, és akkor könnyebb lesz tenni ellene.

''Mielőtt megszólalsz, gondold végig, szebb-e, mint a csend, amit megtörsz vele...''

(#443) Dephnull


Dephnull
tag

A ház stabilan áll. Panelban lakom, a ház alatt padlószőnyeg van. A csavarok tutik, mivel mikor hazahoztam a házat első dolgom volt teljesen szétszedni majd pedig összerakni, csak hogy lássam a felépítését. Hallgatóztam ezerrel, már vagy 2 hete ezzel játszom de abban a pillanatban hogy lekötöm visszaáll minden a megszokottba. Mégvalami: az alaplapra van kötve az északi-híd mellett található 3 pines csatira. JA! és nem zörög semmi hanem mélyen búg mintha macska dorombolna. Ha nincs benne hátul venti akkor csak a levegő susogását lehet hallani, ahogy fúj befelé az elűlső 3 venti.
Látod, ezt nem értem elöl három db venti van ami fúj befelé és semmi búgás, csak a susogás (elhanyagolhatóan). Hátra teszek 1 db ventit és búg a házam............
Kész beszarás...........

God Save The Chieftec...

(#444) Trak válasza Dephnull (#443) üzenetére


Trak
addikt

Hátra is ugyanolyan ventit raksz, mint amilyenek elöl vannak?
Próbáld meg, hogy az eddig hátra tett ventit előre rakod, az egyik elsőt pedig hátra.
Amúgy a padlószőnyeg nem a legstabilabb, de nem hiszem, hogy itt ez lenne a gond.

''Mielőtt megszólalsz, gondold végig, szebb-e, mint a csend, amit megtörsz vele...''

(#445) Dephnull


Dephnull
tag

Elöl 3 db Revoltec van
Méret: 80x80x25
Fordulat: 2000 RPM
Légszállítás: 25,40 CFM
Zaj: 21 dBa
Típus: csúszócsapágy
Szín: piros
Három hete elmentem venni még két ugyanilyet hátulra, de akkor sajna nem volt nekik raktáron csak 1 db. Teljesen egyforma ventiket akarok az ház kinézete miatt. Gondoltam arra is hogy talán a táp búg mert nem bírja, de korábban már volt hátulra bekötve 2 kenti, azok erősebbek is voltak és ott csak a susogást hallottam, de azt HANGOSAN !!! Lehet hogy az a baja, hogy a beszkára van kötve. Nemtom.................

God Save The Chieftec...

(#446) braunz válasza Trak (#438) üzenetére


braunz
tag

Kösz az infót nézegettem tápokat is:Chieftec ATX-410-212

/ ATX 12V 2.0 / 410 W / 12 cm ventillátor ez 11240Ft. lenne

De nem tudom jó-e ez egyáltalán....Tápból milyet érdemes?
Valaki irta,hogy a chieftec tápok elég hangosak...?!?
Vagy a kisebb:Chieftec HPC-360-302-DF

/ ATX 12V 2.0 / 360 W / két ventillátor
Ez 8.7E
Mi az amit figyelni kell?



(#447) e.vid válasza braunz (#446) üzenetére


e.vid
senior tag

A Chieftec 410-es 12cm-es ventivel nem biztos, hogy jó választás, van belölle egy széria ami hajlamos a meghibásodásra. A 360-as vagy a 420-as dual ventis nem rossz választás.
Ha teheted vásárlásnál hanyagold a mustárt, ha garanciális probléma lenne, velük egy picit nehezen boldogulnál.

'' Ne félj a tökéletességtől! Úgysem éred el sohasem.'' - by Dali

(#448) Dephnull


Dephnull
tag

Hy

A Chieftec tépukból a 360 W os 1 ventiset vagy a 420 W 2 ventiset tudom ajánlani.
Ha valami akkor ezek a tápok bírják a terhelést.

God Save The Chieftec...

(#449) Dephnull


Dephnull
tag

Trak kollégának üzenem: rájöttem mi búg a házban.
Soha nem találnád ki:DD.
Ha nálam be van kapcsolva a gép az ajtaja mindig nyitva van. Most volt szerencsém nem kinyitni és láss csodát: a gép nem búg. Rájöttem hogy ha az ajtó nyitva van akkor a két tartópöckön egyszerűen berezonál>>>búg.
Ki kell még vágnom a hátsó ventinyílások rácsát is mivel süvítő hangja van a kifelé áramló levegőnek. Igaz a Chieftec próbálta minél ''szellősebbre'' operálni a rácsot, de ha menet közbe ráteszem a kezem (ezzel útját állva a kifelé áramló levegőne) az egész hátsó hűtés elnémul.
Besz@rok..........két hete keresem a gépben a búgó alkatrészt.

[Szerkesztve]

God Save The Chieftec...

(#450) Trak válasza Dephnull (#449) üzenetére


Trak
addikt

Nem rossz:)
Ilyen ajtóval még nem találkoztam, pedig volt 3 féle ajtós Chieftec házam.
Kifogtál egy ilyet.
Örülök, hogy megvan a ''tettes'':)

''Mielőtt megszólalsz, gondold végig, szebb-e, mint a csend, amit megtörsz vele...''

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.