Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) breetai válasza Trak (#50) üzenetére


breetai
aktív tag

Szerintem 2025 Ft plust megér az élettart. garancia! Szerintem. :D
Bravo nem tudom miben rosszabb. Bár a véleményem az, hogy nem létezik, hogy 2 műanyagbütyök olyan fixen tartsa a vinyót, mint 4 vagy 6 csavar!?
De szerintem ez egy meddő vita! Ha neked a Bravo, nekem meg a Dragon a tuti, akkor úgyis azt használjuk/ajánljuk/stb. majd! Így eggyezzünk ki döntetlenben!? :C Majd az idő vagy téged, vagy engem igazól. :DDD
(Értsd: Tökéletes lessz évek múlva is! Letörik mert elfárad a műanyagbütyök; ill. elkopik a ki-be teszegetés közben, azt lötyögni fog....)

[Szerkesztve]

"Értem én, mert értem, hogy gőzgép. De mitől megy!?" XBL: Breetai HUN

(#52) Trak válasza breetai (#51) üzenetére


Trak
addikt

Szerintem Te nem jól képzeled el ezt a műanyag sínt. 1 sín megy ugye egy oldalra, van rajta 2 olyan csavar, ami a winyón lévő 2 csavarhelyre simán bemegy, és fixen bennemarad. Másik sín a másik oldalra ugyanígy. Ezt az egészet utána simán be lehet tolni az előre kialakított helyekre. Hidd el, jobban megtartja, mint akár 8 csavar!
Nem reklámozni akarom a házat, hiszen nem kapok részesedést a Chieftectől (sajnos:D ), csak azért ajánlgatom, mert volt szerencsém kipróbálni mindkét modellt, és így látom, hogy nem ültek a babérjaikon a mérnökök:)
Nem akarlak én rábeszélni semmire, nagyon jó kis ház a Dragon:)
De ha esetleg meg akarsz nézni egy ilyet közelről, akkor fel tudom ajánlani, hogy nálam megnézheted. Csakhogy eloszlathassam a előítéleteidet;]

Az tény hogy ezek még újak, és nem lehet tudni vannak-e olyan tartósak, mint a Dragonok, de a minőség eddig legalább ugyanolyan jónak tűnik, mint a régi nagy elődőké.

''Mielőtt megszólalsz, gondold végig, szebb-e, mint a csend, amit megtörsz vele...''

(#53) breetai válasza Trak (#52) üzenetére


breetai
aktív tag

Vigyáz lehet, hogy szavadon foglak! :D Mert már komolyan érdekel ez a sín.

"Értem én, mert értem, hogy gőzgép. De mitől megy!?" XBL: Breetai HUN

(#54) Trak válasza breetai (#53) üzenetére


Trak
addikt

Állok elébe:) Tudtam én, hogy fel tudom kelteni az érdeklődésedet;]

''Mielőtt megszólalsz, gondold végig, szebb-e, mint a csend, amit megtörsz vele...''

(#55) Squirrel válasza breetai (#53) üzenetére


Squirrel
őstag

Merre lehet 17.5k-ért élettartam garival kapni? (gondolom bruttó)

(#56) duracell89


duracell89
senior tag

yeah!
mától boldog tulaja vok egy fekete Dragon nagytoronynak...
kiba***tt jó a cumo, legjobban a ventihelyek, és a ''TX'' teccik :)

(#57) neongorack


neongorack
senior tag

Ezennel csatlakoznék a club-hot merthogy:
Van egy Chieftech 360W-os dualfanos tápom.
És lesz egy Dragon nagytornyom kb. Dec 28-án
_George moderátor jóvoltából meg persze az én pénzemből:DDD
Szerintem a Chieftech egy megbízható márka.
Csak nehogy most füstöljön el a tápom mert akkor
idegbeteg leszek az fix:DD


Chieftech fan club zalaegerszegi tag vok.:))

(#58) duracell89 válasza neongorack (#57) üzenetére


duracell89
senior tag

az a szép moddolt ezüst _dzsordzstól? :)

(#59) jakobkacsa


jakobkacsa
senior tag

en is bejelentkezem a fanclubba

3 hete vagy hogy vettem a ratyi hazam helyere egy LBX-es Chieftecet
uszonyat jo haz
hatalmas, massziv, dog nehez (en is majd' beleszakadtam, mire hazacipeltem, pedig tap sem volt benne), jol szellozik, 9 es 12 cm-es ventik mennek bele (nalam ezek 12-es SilentBlade es ZM-F2)
elsore nem tetszett az 5,25-osok rogzitesi modja (bcsusztatos, es vegulis csak 1 kallantyu tartja), de amint kiprobaltam, nem volt tobbe kifogasom
nagyon nagy a hely, jol szerelheto, csak a kerek IDE kabeleim panaszkodnak, mert keresztbe allnak a HDDk, es nehezkesen fer el a mazzag (plane hogy szegeny IBM-em molexcsatija mar meg van nyuvasztva, ovatosan kell becsukni a haz oldalat)

es van egy kb. 1 eves egyventis 360W-os tapom is, egy szavam sem lehet ra, max az alaplap feszmerojere, ami konstans 13,27-nek meri a 12V-ot :U

egy szo mint szasz: nagyon jol erzik magukat az alkatreszek odabenn, a HDD-k homerseklete is leugrott 42-rol 28-30-ra :)

Dyslexia for cure found!

(#60) duracell89 válasza jakobkacsa (#59) üzenetére


duracell89
senior tag

üdv a klubban! 2 nap utan büszkén mondhatom, hogy: csiftek ruŁŁz :DDD

(#61) neongorack válasza duracell89 (#58) üzenetére


neongorack
senior tag

Aha de az nincs moddolva csak egy alapház!
De majd én moddolom!!!!!!!!!!:DD:DD:DD:DD

(#62) ToBeY


ToBeY
nagyúr

Hol lehet kapni Chieftec tápot magyaroszágon?Mert én tegnap 15 boltba telefonáltam sehol sem volt!

(#63) iwu


iwu
addikt

csif nagytornyom van, + van csif tápom is (1 évá már)...de kövezzetek +, a spanom eurocase háza jobban bejön (ahoz adtak porszűrőt is, moshatót, tényleg csavar nélkül szerelhető, és wan rajta f.w + usb kivezetés is)

de azé csif RulZ!

ajándék ló nem látja a fától a szódás a lovát...

(#64) neongorack válasza ToBeY (#62) üzenetére


neongorack
senior tag

Ha például nálunk Zegen bemész egy boltba, akkor biztos, hogy ott lesz,
vagy legalább is rendelésre tudnak hozni!
Én már csak tudom hisz nekem is csif tápom van!
kb. fél hónapja

(#65) Trak válasza iwu (#63) üzenetére


Trak
addikt

Gondolom Dragonod van... az egy több, mint 3 éves széria, persze hogy nincsenek benne újdonságok. De az új Chieftec házakban minden jó benne van:)

''Mielőtt megszólalsz, gondold végig, szebb-e, mint a csend, amit megtörsz vele...''

(#66) Magnat válasza ToBeY (#62) üzenetére


Magnat
veterán

Én itt vettem a 420-as duplaventist: Bővebben: link

Oktogonnál vannak 1ébként.

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#67) -=Ghost=- válasza Trak (#6) üzenetére


-=Ghost=-
őstag

hol vetted ezt a házat? volt benne táp is? és mennyi volt? kicsit ömlesztett? :U :C

(#68) Trak válasza -=Ghost=- (#67) üzenetére


Trak
addikt

Itt meg tudod venni:
Bővebben: link

360-as táp van benne, árat az oldalon megtalálod.
Nézz be ide:
Bővebben: link

''Mielőtt megszólalsz, gondold végig, szebb-e, mint a csend, amit megtörsz vele...''

(#69) iwu válasza Trak (#65) üzenetére


iwu
addikt

persze, az...
és az új dragonba már benne vannak ezek.
lehet kapni 3,5 helyre beilleszthetőt, de itthon sehol nem láttam, kintről + nincs kedvem behozatni, annyit nem ér.

ÜdW!

ajándék ló nem látja a fától a szódás a lovát...

(#70) breetai


breetai
aktív tag

Ha valaki nem talál valami Chieftec-cuccot Bp-n, csak dobjon mailt!!!! :D

"Értem én, mert értem, hogy gőzgép. De mitől megy!?" XBL: Breetai HUN

(#71) duracell89


duracell89
senior tag

na ma a fekete dragon toronyház mellé (vagyis bele) lett egy HPC-360-202 tápocskám :DDD

(#72) TeeJay


TeeJay
félisten

és akkor melyik az új széria?
amibe minden új benne van?

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#73) jakobkacsa válasza TeeJay (#72) üzenetére


jakobkacsa
senior tag

pl az uj BX sorozat
nekem ilyen van (LBX03BBB)
nagyon szep, nagy, kenyelmes es jo haz, csak porszurot nem adtak hozza (vagy lehet, hogy ''kiesett'', amikor kiszereltek belole a tapot:F - tap nelkul vettem ugyanis, de mivel csak tappal szallitjak, ezert a boltban kivettek a 360W-ost)

Dyslexia for cure found!

(#74) Mr.Skyline


Mr.Skyline
senior tag

Sziasztok megvettem ma 420W Chieftec tápom (HPC-420-302 DF)
mit nézzek meg először? amugy már most ezzel a táppal megy a gép, jól érezni a új termék szagot:DD
u.i.: aktív pfc és dual fan is van, van egy csati a sok kábel melett ami ugy néz ki mint egy renszerhűtő csatija! ez mire jó?

[Szerkesztve]

"Ami kocka azt gurítjuk, ami kerek azt visszük"

(#75) Trak válasza jakobkacsa (#73) üzenetére


Trak
addikt

Én táppal vettem a BA-01-emet, de abban sem volt porszűrő.
Biztos úgy gondolják, hogy kár a magyarokba az ilyen cucc:)

''Mielőtt megszólalsz, gondold végig, szebb-e, mint a csend, amit megtörsz vele...''

(#76) Mr.Skyline


Mr.Skyline
senior tag

valaki mondja már meg mi az a 3 luku vent kábel a tápból kifelé, mind a két ventije megy és ha nem muszáj nem dugom fel az alaplapra mert foglalt már mind a 2 fan helyem:U:F

"Ami kocka azt gurítjuk, ami kerek azt visszük"

(#77) strike-force válasza Mr.Skyline (#76) üzenetére


strike-force
őstag

azt a csatit rá tudod dugni az alaplapra és akkor Speedfan alatt látod, hogy mennyit pörög a táp hátsó ventije. de ha betelt a lapod akkor nem létszükséglet. :D

[Szerkesztve]

R7-5800X / 32GB / RTX3070 / POCO_F3 (8/256) / i12 64GB - Just realize it!

(#78) Magnat válasza Mr.Skyline (#76) üzenetére


Magnat
veterán

Jól mondja Strike-Force kolléga ... persze csak két eres a kábel, mert az áramot a tápból kapják a ventik :)
Azt mondjuk nem próbáltam ki, melyiket méri ... persze 1 fordulaton mennek, de ha lefogom vmelyiket, kiderülne.

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#79) Mr.Skyline válasza Magnat (#78) üzenetére


Mr.Skyline
senior tag

''de ha lefogom vmelyiket, kiderülne.''
lehet, hogy nem tenne vele jót:)
amugy akkor nem érdekel mert kicsit fontosabb a 2db 8cm-es házhűtő, legalábbis szerintem...

"Ami kocka azt gurítjuk, ami kerek azt visszük"

(#80) Trak válasza Mr.Skyline (#79) üzenetére


Trak
addikt

Nem lenne semmi baja, ha lefogná a ventit...

''Mielőtt megszólalsz, gondold végig, szebb-e, mint a csend, amit megtörsz vele...''

(#81) MikeMyers


MikeMyers
tag

Most készülök új házat+tápot venni venni, de a kettőre 30 nettónál többet nem tudok szánni. Vajon melyik lenne jobb választás:

Chieftec 420W, aktív PFC, dupla ventillátor -örök gari 15000 +
Aerocool X202 -táp nélkül 11600

vagy

Chieftech DRAGON 360W ház 28000

775-ös PIV, 2 vinyó, ati kártya lenne benne, és szeretném túl is hajtani. Vajon elég a csiftekes házban levő 360-as táp, vagy kell a nagyobb, és érjem be olcsóbb házzal?
Köszi

No pain - no game

(#82) Trak válasza MikeMyers (#81) üzenetére


Trak
addikt

Meglepődnél mi mindenre nem elég egy 360-as Chieftec táp:)
Elég lesz az is valószínűleg. De csináhatod azt is, hogy megveszed a Dragont, és eladod 9k-ért belőle a tápot, és megveszed a nagyobbat.

''Mielőtt megszólalsz, gondold végig, szebb-e, mint a csend, amit megtörsz vele...''

(#83) MikeMyers válasza Trak (#82) üzenetére


MikeMyers
tag

Köszi , akkor asszem az lesz.

No pain - no game

(#84) diver


diver
csendes tag

Csatlakozom a club-hoz. A tápom Chieftech ENH-0746G, 460W 12cm-es ventivel.
Tuti halk, mintha nem is lenne.

A típusszám betükombinációja gyanút ébresztett bennem, ezért megnéztem az ENHANCE weblapját. Onnét vigyorgott rám az én kis néma tápom, Enhance Invasion ENH-0746G néven.

Akkor most mi van? Mégse lehetek fan club tag? Hab a tortán, hogy Enhance felirattal 20 Euro-val kevesebbet kérnek érte. Hát ennyit szerintem nem ér egy fan club tagság. Már nem is akarok club tag lenni!

Szerintem jobban jár, ha mindenki az eredeti beszállító terméknevével cimkézett vasat veszi. Majd csatlakozik az Enhance -, vagy Sirtec -, vagy stb. fan clubbokhoz, és elsörözi elégedetten azt a sok 20 Euro-t.

(#85) TommyGun


TommyGun
őstag

CT420A illetve CT460A van valakinek ? Tapasztalat ? mit bír és mondjuk nem tudjátok hol a legolcsóbb a Chieftek táp BP-n :))
Azonnal veszek egyet olyan hatással volt rám a topic :D
Komolyan veszek :B

"Vannak, akik azt hiszik, a futball olyannyira fontos, hogy úgyszólván élet-halál kérdése. Mindig elszomorít, ha ilyen véleményt hallok. Biztosíthatok mindenkit: a futball sokkal, de sokkal fontosabb."

(#86) TommyGun


TommyGun
őstag

Illetve az ellne a kérdésem hogy mióta vettem új procit azóta 3D-ben fagyogat a gépem, Winben semmi baja meg CPU Burnel sem, csak ha játszok valamit, gondolom a tápom nem bírja a terhelést az vagy lefagyok vagy kibasz a winben at Ati vpu recovery hogy resetelte a VGAt....ezért tippelek a tápra, vga szerintem jó, 3 hónapos nem szoktam hűzni és ram borda is van rajta meg egy bazi nagy slotba csavarható 8 centis ami szívja el tőle a meleget így terhelés felett is 40 fokos a vpu....szal szvsz tápot kell vennem azt chieftek nem túl drága de jó neve van remélem teljesítményben is jó :)

találtam egy occsó helyet

Bővebben: link

ha tud valaki ennél olcsóbbat szóljon bátran ne tartsa magában :)

[Szerkesztve]

"Vannak, akik azt hiszik, a futball olyannyira fontos, hogy úgyszólván élet-halál kérdése. Mindig elszomorít, ha ilyen véleményt hallok. Biztosíthatok mindenkit: a futball sokkal, de sokkal fontosabb."

(#87) N_A_S


N_A_S
veterán

Sziasztok! Tegnap vettem egy Chieftec LCX-03B-B-AW OP (plexis házat). Benne Dual FAN-os CT 420as tp van :) A házba még egy darab rendszerhutot nem tettem, de így is nagyon meg vagyok elegedve a hutesevel. Ugy hul a proci mintha nem is lenne rajta az oldala (2800 @ 3500 - 50 fok, ugy h most csak egy 8 centis huto van a HT-101esen): Kérdésem az, hogy hány rendszer ventit lehet bele tenni mert az oldalon azt irjak h 5*9cm, meg 1*12cm. De szerintem csak 4db 9centiset lehet, mert a plexi oldalba nem 2 hanem 1 megy. Másik kérdés: mi az a ferrit gyűrű és mire jó? A ház elsőrészében (ajtajában) van egy fekete szivacs lapka. Attol ien jo hideg a haz eleje, vagy csupan a fem teszi?

[Szerkesztve]

https://tinyurl.com/phnas

(#88) brummer


brummer
tag

Milyen ez a 11.000 Bruttóért kapható BG sorozat?

Van valakinek tapasztalata?

Miért ilyen olcsó?

Télleg chieftec?

Bővebben: link

(#89) AceTom


AceTom
aktív tag

Nem tudjátok véletlenül, hogy mit jelent tápnál az, ha elkezd sípolni amint áramot kap? A táp valszeg behalt, szerencsére garis ( pont LAN elején halt be... :((( még jó, hogy egy 230-assal elment a gép 3napot :U ) és ki lesz cserélve, de érdekelne, hogy valaki tudja-e mi a baj. A gép nem indul, nem lehet semmit sem csinálni, áramot nem enged a géphez ha minden igaz, és mondom, simán csak sípol valamilyen magasabb frekvencián.

(#90) TeeJay válasza N_A_S (#87) üzenetére


TeeJay
félisten

a ferrit gyűrű azt hiszem zavarszűréshez nagyon jó
rátekered a kis vezetékekre ami a ház elejéből megy az alaplapra és akkor nem fogja zavarni semmi se a gépet

legalább is én úgy tudom zavarszűrészre van:DD

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#91) Trak válasza N_A_S (#87) üzenetére


Trak
addikt

Inkább a fém teszi, mint a szivacs:) A szivacs ez egy porszűrő. Megakadályozza, hogy a por bemenjen a házba.

''Mielőtt megszólalsz, gondold végig, szebb-e, mint a csend, amit megtörsz vele...''

(#92) _cirmos_


_cirmos_
őstag

üdv mindenki!

keresek rossz dt350-et, illetve csak a ''háza'' kéne, mert alakítgatnék rajta, de a sajátot egyben hagynám a gar miatt. előre is thx!

(#93) TeeJay


TeeJay
félisten

Chieftec-esek
mondjatok már egy normális chieftec oldalt ahol képekkel meg mindennel lehet látni ezeket a házakat
www.chieftec.de
de ez annyira nem túl bőbeszédű sajna

magyar oldal nincs ilyen?

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#94) Trak válasza TeeJay (#93) üzenetére


Trak
addikt

Magyar nincs... csak 2 oldal van:
Bővebben: link
Bővebben: link

''Mielőtt megszólalsz, gondold végig, szebb-e, mint a csend, amit megtörsz vele...''

(#95) szatocs


szatocs
őstag

Örülnék, ha vki segítene.A konfigurációm: amd 2600+ tbred, 120 GB maxtor, ASUS A7N8X-X, 1536 (512+512+512) MB DDR (PC3200 - 400 Mhz), Mercury TV Tuner kártya, Vantec VA 7040 procihűtő, és egy Inno3D Geforce Fx 5200 - 128 Mb. Na most én azt olvastam, hogy a chieftec táp ( 360w ) nagyon hangos(Dual Fan), és most ezért nem merek ilyet venni. A másik problémám az , hogy nem tom, hogy ha vennék egy GeCube x800 xt PE kártyát, akkor menne- e ezen a tápon, mert úgy olvastam néhány fórumban( helyi), hogy nem ment a videokártya a táp miatt.Jah, és még valami. Mit jelent az , hogy 24 tűs, ez miben más mint a többi:F
Jah , és mi az a PFC, ha vki tudja azt is , hogy minek a rövidítése, vagy ha csak azt , hogy mit jelent....

=== Szatocs ===

(#96) salgado


salgado
tag

az élien comp-ban néztem ki ezt:''dx-01bd-u'' tipusú midi dragont
csak most ebben vannak ventillátorok is ,vagy csak a táp?:F

(#97) _cirmos_


_cirmos_
őstag

az normális hogy a DT350-esem (12cm-es) nem a tápról szívja, hanem arra fújja a levegőt?

(#98) Trak válasza _cirmos_ (#97) üzenetére


Trak
addikt

_cirmos_ : igen.

Salgado: Elvileg nincs benne venti, de már láttam olyat amiben volt 1 v. 2.
Valószínűleg nincs, de a legegyszerűbb ha megkérdezed az adott boltban, hogy a kinézett példányban van-e.

[Szerkesztve]

''Mielőtt megszólalsz, gondold végig, szebb-e, mint a csend, amit megtörsz vele...''

(#99) TeeJay válasza salgado (#96) üzenetére


TeeJay
félisten

nézd meg a mistralba is mert ott is jók vannak
nekem pl nagyon tetszik a long verzió
de a torony se kutya kerekekkel:DD

ha lesz pézem tuti ilyet veszek

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#100) süti5


süti5
őstag

Kinéztem egy 410 Wattos chieftecet, 12 centis ventivel. Sehol sem találom, hogy ezek mennyire hangosak? Állítható a venti vagy automata?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.