Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#151) lukylac


lukylac
csendes tag

Sziasztok!

Én is csatlakoznék a fan club-hoz, nekem egy Chieftec 410-212 (12cm venti) PPFC-s táp van a gépemben, és eddig meg vagyok elégedve vele. Konkrétan azért vettem mert a 3.0 GHz-es Prescott fölött nem árt ha egy nagy venti fújja (szívja) ki a levegőt, hangja szinte semmi, a ház szellőzése is jó, hogy kivágtam a rendszerhűtő helyén lévő apró lyukas lemezt... Én csak ajánlani tudom, stabil a feszültsége.

Ha már egyszer épíłtkezik...

(#152) Ender Wiggin


Ender Wiggin
csendes tag

Sziasztok!

Én is csatlakoznék a fan clubhoz, bár negatív tapasztalataim is vannak.
Az utóbbi 3 hónapban 3 db Chiefte ATX-410-212 táp halt el nálam.
Úgy tűnik, hogy nem a legjobban sikerült sorozat :(((
Mivel élettartam garival vettem, mindig kicserélték szó nélkül,
de azt hiszem, hogy legközelebb már másik típusú chieftec tápot
fogok venni, pl egy CT420-at,mert az otthonigépemben az dorombol
már több mint egy éve hibátlanul. :D

[Szerkesztve]

So be it!

(#153) lukylac válasza Ender Wiggin (#152) üzenetére


lukylac
csendes tag

3db 410-es Chieftec táp három hónap alatt? :) nem rossz! szerintem ott már valami nagyon gyanus. :Y vagy jól kifogtad... nekem egy 360-as single fan-os van (nem sokáig, mert eladtam) és ez a 410-es. Remélem nem kell igénybe vennem a garit.

Ha már egyszer épíłtkezik...

(#154) Toness


Toness
őstag

Az lenne a kérdés hogy egy Chieftec UNI BA-02 házikóba be lehet-e szerelni Aerocool Gatewatch előlapi panelt. Az a probléma hogy nincs meg még egyik sem csak tervbe véve és nem vagyok biztos benne mert ebben a házban ha jól tudom akkor az 5,25''-os helyeken nincsenek csavarlyukak ami kéne ehez.

'' A hítpájpos hómméd mennyire müxik kingül? '' by M0Dair

(#155) Amigo78 válasza Toness (#154) üzenetére


Amigo78
senior tag

és szted a cd/dvd hogy lesz belerakva?

(#156) Toness válasza Amigo78 (#155) üzenetére


Toness
őstag

Azt be is kell csavarozni? ezt nem tudtam, mondom még nincs meg a ház, csak a képeken úgy láttam mintha csak valami patenttal lennének rögzítve. Viszont azért parázok mert ha megnézted ezt az előlapi panelt akkor láthatod hogy nagyon keveés az a rész amit a házba benyúlik.
itt van róla pár kép, az egyiken a csavarozhatósága: Bővebben: link
bocs ha idegesítelek vele benneteket csak jobb előtte utánajárni a dolgoknak mint miután megvettem :B

'' A hítpájpos hómméd mennyire müxik kingül? '' by M0Dair

(#157) tomcsi23 válasza Toness (#156) üzenetére


tomcsi23
veterán

A képek alapján én nem igazán tudtam kivenni, hogy mekkora is az a cucc.
Nyílván, valahogy be lehet csavarozni alapesetben. A chieftec háznál egy picit könnyítve van azzal, hogy a csavar helyeire ''pöcök'' alakú csavarokat kell becsavarni (egy cdrw esetében 4-et), amik a sinbe belemenő csúszkák lesznek. Tehát, ezek segítségével lehet betolni, teljesen merőlegesen, amit a végén a patent rögzít.
Ha olyan túl rövid az a cucc, akkor más esetben (másik ház) sem biztos, hogy be lehet szerelni.

szerk: megnéztem a honlapján, szerintem, elég necces. De szerintem, mivel a háznál mindkét oldalról hozzá lehet férni, más féle csavarokkal lehet rögzíteni simán.

[Szerkesztve]

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#158) Toness válasza tomcsi23 (#157) üzenetére


Toness
őstag

Köcc hogy utánanéztél, megpróbálkozok majd a beszerelésével, csaknem olyan balgák az aerocool tervezői hogy egy CHIEFTEC házba ne lehessen belerakni a remekművüket (csak ebben bízhatok :O)

'' A hítpájpos hómméd mennyire müxik kingül? '' by M0Dair

(#159) tomcsi23 válasza Toness (#158) üzenetére


tomcsi23
veterán

Legdurvább esetben furni kell két lyukat. Nem nagy szám.
Azért valamennyire tartaniuk kell a szabvány méreteket/lyukakat. ;)

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#160) e.vid válasza Toness (#158) üzenetére


e.vid
senior tag

Ahogy ki lehet venni a képek alapján ez két 5.25'' helyet foglal el. Rögzíteni biztos, hogy nem fogod tudni a ''pöcök'' alakú csavarokkal mert azok hátul akadnak meg, ez a szabályzó pedig rövidebb. Nekem ilyen házam van. Itt nem a rögzítés a nagy kérdés mert legrosszabb esetben fúrsz pár lukat, ez megoldható. Ami fontosabb az az, hogy mennyire áll ki a poti mert lehet, hogy az ajtónak lesz útban (nem tudod becsukni). Én egy ZalmanZM-MFC1-es szabályzót használok, ami úgy fért be, hogy a síktol egy kicsit beljebb
került és az ajtó belső felét is kicsit meg kellett faragni. Ezen a képen jól látszik :
Bővebben: link Azért sok sikert :D

[Szerkesztve]

'' Ne félj a tökéletességtől! Úgysem éred el sohasem.'' - by Dali

(#161) gerlaip


gerlaip
addikt

Nekem egy ventimoddolt 360w-os dualfanom van. Így már terhelés alatt is halk (drágább ventikre cseréltem az eredeti hangosakat)
Viszont óvatosságra intenék mindenkit, unokatesóm (Gege71 - IC7 topicban találkozhattok vele elég sűrűn) 420-as Chieftec-je karácsony előtt döglött meg. Nem csinált semmi kárt, csak szépen csendben elhalálozott. Először a Radeonjának adott kevés feszt, majd meghalt...:(

lámavakond

(#162) Toness válasza e.vid (#160) üzenetére


Toness
őstag

A potméterrel nem lesz gond mert nincs rajta csak 1 alig kiálló hangerőszabályző, a többi pedig gomb ami rajta van és kb 1-2mm-t emelkedhetnek ki a előlapból. Én is azon szurkolok hogy összejöjjön mert az elég sz@r lenne ha szépen megveszem az új házat + az előlapi panelt jó sok pénzért és nem tudom a kettőt összepasszintani. Akkor aztán ideges lennék :) kösz a tapasztalatokat

'' A hítpájpos hómméd mennyire müxik kingül? '' by M0Dair

(#163) pv006


pv006
csendes tag

Hi!
egy ct 420-as tápot akarok venni, de a nagyker azt állítja, hogy csak 24 pines csati van rajta, én meg 20 pinesbe akarom használni, a honlapszerint szétszedhető a csati. tudom használni 20 pinesbe?
üdv

(#164) Joe_Black7


Joe_Black7
tag

Huhh, ez a téma az, ami nekem kell. NEm vágja itt valaki, hogy hogy lehetne hozzájutni egy Chieftec DT-6000-es előlapi panelhez? Plíz, ha van ötlet vagy vmi hasonló osszátok meg velem. (1 eset kizárható: nem megyek érte Chieftec-ék gyárába :D)

(#165) Dilikutya válasza pv006 (#163) üzenetére


Dilikutya
félisten

Igen.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#166) d.i.s.t.


d.i.s.t.
tag

Behalt az1 év 4 hónapos chieftec hpc-360-202 tápom,még anno a kékhalban vettem,de ott csak 1 év garit adtak rá.(úgy tudom élettartam garis,nem tudom ott miért így árulták)Felhívtam őket,mondták,hogy vigyem be,megnézik.Szerintetek mi lesz a dologból,esetleg csere,vagy,ha javítható kifizetteti a szervízdíjat,esetleg,ha javíthatatlan kuka?

(#167) Dilikutya válasza d.i.s.t. (#166) üzenetére


Dilikutya
félisten

Az élettartam garancia a gyártóra vonatkozik. A kiskerek csak 1 év garit adnak rá, így nekik olcsóbb. Ha javítható, akkor a szervízdíjra számítanod kell majd. Csere viszont a boltban biztos, hogy nem lesz. Ha magyarországi forgalmazóval kéne felvenned a kapcsolatot, hátha ott többet tudnak tenni érted. Bár szerintem ők is el fognak hajtani, hogy fordulj a gyártóhoz.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#168) Lui76 válasza pv006 (#163) üzenetére


Lui76
őstag

Most vettem én is egy ilyent...
Vettem hozzá egy átalakítót .Később gondolom úgy is szükség lesz az eredeti 24pinesére...
Biztos át lehet kötni megfelelő odafigyeléssel.

www.kezmuveskeramia.hu

(#169) pv006


pv006
csendes tag

Megvettem a 420-ast, nagyon király, ráadásul jó áron volt, de nem tudom használni, mert 24 tűs, és nincs átalakító hozzá, úgyhogy most rohangálok átalakító után.

(#170) Zoty@ válasza pv006 (#169) üzenetére


Zoty@
tag

Szia! Nekem ez van :TÁPEGYSÉG ATX12V 2.0 360W CHIEFTEC DUAL-FAN Ez is 24 tűs volt, de én is vettem átalakítót hozzá!!!
Én is Fun vagyok!!! :DD:DD:DD

Texas HoldEm for ever!

(#171) gLes


gLes
őstag

Most vettem (300W Macron helyett):

Chieftec 360W

Everest szerint:

CPU mag 1.47 V
CPU aux 1.76 V
+3.3 V 3.38 V
+5 V 5.03 V
+12 V 11.98 V
-12 V -11.62 V
-5 V -5.00 V


CPU P4 2GHz Northwood

Az előző tápot azért cseréltem le, mert a winyó elkezdett újraindulgatni már bootolásnál, szal a Windoze be sem jött :( Ezzel eddig minden rendben. :)

Sztetek nem kevés az a -11.62 a -12V-nak, vagy onnan veszi el azt amit a többinek ad többletbe vagy nemtom? :F

(#172) gLes


gLes
őstag

UP :DD

(#173) makimiki


makimiki
tag

Sziasztok.
Asazem csatlakozom a klubhoz,
Nem is olyan rég kb. 1 hónapja vásároltam 1 Chieftec Dragon midi házat, most eladtam és vettem helyette 1 Chieftec LCX-03B-B-A-t.Nagyon ott vannak :)
A tápom is Chieftec 420w-os, aktív pfc, dupla venti stb., örök garival vettem. :)
Táppal csak 1 bajom van hogy nagyon ingadozik a 12v, kb 5-9% mínuszban.

#Keepfightingmichael

(#174) tomcsi23 válasza gLes (#171) üzenetére


tomcsi23
veterán

Az alaplapi mérő is elmérhet - mint, ahogy szokott is.
Az értékekkel nincsen semmi probléma, a -12V-ot szinte nem használja semmi. :B

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#175) gLes válasza tomcsi23 (#174) üzenetére


gLes
őstag

:Y:C

(#176) Joe_Black7


Joe_Black7
tag

Hmm...Lehet, hogy az a baj, hogy nem mondtam, hogy én is csíftec tulaj vagyok, és ezért nem voltatok eddig segítőkészek:D Tényleg SENKI nem tudja, hogy hol lehetne hozzájutni a fentebb említett előlapi paelhez?

(#177) Trak válasza Joe_Black7 (#176) üzenetére


Trak
addikt

Én segítettem volna szíversen, de nem tudok. És szerintem nem sokan tudnának.
Azt tudom javasolni, hogy próbálj meg megkérni vlakit, hogy kérdezze meg a Kelly-Tech nevü nagykernél a dolgot, ők nagy Chieftec forgalmazók. Vagy vlakivel hozatni kell Ausztriából, nálunk nem nagyon kapni ezeket a dolgokat. Ha mégis találsz, akkor szólj nekünk is:)

''Mielőtt megszólalsz, gondold végig, szebb-e, mint a csend, amit megtörsz vele...''

(#178) Joe_Black7 válasza Trak (#177) üzenetére


Joe_Black7
tag

Óhh, midjárt jobb :D Kelly-tech árlistán úgy tudom nincs, de lehet, hogy rájuk uszítok egy ismerőst, hátha lehetne rendelni :D

(#179) csika


csika
tag

Nah talán ez lesz az én fórumom.
A héten megjelent az egyik cég sulinetes árlistájában a Chieftech ... Ez csak elírás vagy lesz több is. 3 db midi házról van szó, mikor nekem nagytorony kéne ...

A DT-6000-es ventiszabályzót árulják kis hazánkban? S ha igen akkor hol és mennyiért?

[Szerkesztve]

Magyarok! Férfiak és asszonyok! Hallgassátok csika vezért!

(#180) Trak válasza csika (#179) üzenetére


Trak
addikt

Melyik cég is ez?

''Mielőtt megszólalsz, gondold végig, szebb-e, mint a csend, amit megtörsz vele...''

(#181) csika válasza Trak (#180) üzenetére


csika
tag

Ez nem reklám helyek
Bővebben: link

Ide beírod hogy ''Chieftec'' ...

[Szerkesztve]

Magyarok! Férfiak és asszonyok! Hallgassátok csika vezért!

(#182) :AMF:


:AMF:
senior tag

Üdv!

Tagságit igényelnék:)

- LBX02-B-B-SL
- 360-302DF

(#183) xtmod


xtmod
senior tag

na akkó mán én is: :D chieftec ''da-01wd-fpd'' dragon nagy torony. mit mondjak, szerelhetőség, szellőzés, kinézet (fekete) szempontjából ég és föld a különbség a régi házam és e között. legszívesebben soha nem cserélném le, de nem sokára jönnek ezek a btx-es szarok. azért kitartok ameddig lehet. :D

[Szerkesztve]

(#184) e.vid válasza csika (#181) üzenetére


e.vid
senior tag

Táppal vagy anélkül adják mert táp nélkül picit sok.

'' Ne félj a tökéletességtől! Úgysem éred el sohasem.'' - by Dali

(#185) Trak válasza e.vid (#184) üzenetére


Trak
addikt

Valószínű táp nélkül. De nem olyan sok az, hiszen ez sulinet...

''Mielőtt megszólalsz, gondold végig, szebb-e, mint a csend, amit megtörsz vele...''

(#186) Lockstock válasza Trak (#185) üzenetére


Lockstock
aktív tag

Na figyuzzatok:

A Mistralban van Chieftec Uni Miditorony Sulinetben !!! 15500 HUF

A netes gépemhez gyorsan be is ruháztam egybe, sajnos gyorsan... :B
A házzal minden rendben, igaz kerekeket már nem kaptam hozzá.

Annyi történt, hogy elhatároztam a nagy gépemhez megveszem a Bravo nagytornyot, nem az UNI-t hanem mégis a Bravo-t, a tápot meg elpasszolom belőle.

Rápörögtem a méreteire, tulajdonságok stb. na ez pöpec lesz. Aztán megláttam, hogy a Mistralban van Sulinetben miditorony. Gondoltam ez meg megteszi akkor a netes géphez.

Milyen jó, nagy gép Bravo nagytorony, netes gép Uni miditorony :DD

Hazahoztam, összeszereltem, és rakom be a helyére... Na ekkor ezt mutogattam magamnak:

[kép][kép][kép][kép]

Ugyanis, a ház magasságra éppenhogy befért az asztalba, viszont előre kilóg vagy 15 centit. Nagyon hülyén néz ki [kép]

Most csináltathatok egy új számítógépasztalt!

A tanulság: mielőtt házat vásárolsz:[kép]

- - - - - -

(#187) tomcsi23 válasza Lockstock (#186) üzenetére


tomcsi23
veterán

Hát, szerencse, hogy én időben megnéztem.
Különben most én csinálnám: [kép]

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#188) Lockstock válasza tomcsi23 (#187) üzenetére


Lockstock
aktív tag

:DDD

- - - - - -

(#189) Lockstock válasza Lockstock (#188) üzenetére


Lockstock
aktív tag

Tényleg erről van már valami magyarországi info???

Bővebben: link

Engem nagyon érdekelne, ez végre talán kiválthatná a ViPower meg a hasonló béna sz*rokat!

Ilyenekre vagyok kiváncsi: hol, mennyi, és a többi részlet, akár útmutató is. Az oldalon elég szegényes a leírás :(

- - - - - -

(#190) ArmanD.


ArmanD.
őstag

Belépnék szívesen ha még meglenne a Dragonom, de így max csak egy tiszteletkört tudok tenni a topicban ;) Csemegézzetek!!
Bővebben: link

Öreg vagyok már bohócnak!

(#191) Trak válasza Lockstock (#186) üzenetére


Trak
addikt

Ha miditorony, akkor az nem Uni... (hacsak nem BX-02-es, mert akkor vedd tárgytalannak, amit írok. De olyat még nem láttam a Mistralban, csak CX eseket.) A midihez nem is járhat kerék, még opcionálisan sem.

Tényleg nagyon kapkodhattál, ha arra sem volt időd, hogy 1 perc alatt megmérd az asztalod:)

[Szerkesztve]

''Mielőtt megszólalsz, gondold végig, szebb-e, mint a csend, amit megtörsz vele...''

(#192) Lockstock válasza Trak (#191) üzenetére


Lockstock
aktív tag

De biztos, hogy Uni, ez a típusa: MIDI CHIEFTEC LBX-02B-B-SL (LONG) ;]

A kerekek nekem nem fontosak, de opcionálisan azért lehet kérni hozzájuk kereket. ;]

Bal lábbal keltem fel. ;]

Az viszont igaz, hogy kapkodtam, a magasságára emlékeztem, így azt tudtam hogy befér, viszont a 'L' betűt nem vettem számításba. :B

Sebaj úgysem tetszett annyira ez az asztal, megérett a cserére. ;]




Szerk: VIVA LA RESISTANCE

[Szerkesztve]

- - - - - -

(#193) tomcsi23 válasza tomcsi23 (#150) üzenetére


tomcsi23
veterán

Up, valaki erre valamit?

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#194) perempe


perempe
addikt

Van egy duplaventis 360-as tápom. Codegen házba szerelve szvsz eltérő fordulatszámmal működik. Segítene-e neki 1 halk venti, ami kifelé fúj? (A házban 1 venti már van a HDD-k mellett, ami 5V-on megy. Cooler: GT Igloo 4360 halkítva - 2500rpm -> 1700rpm.)

* Brahms: 4. szimfónia *

(#195) makimiki


makimiki
tag

szia

Szerintem két táp között annyi a különbség, hogy az egyik 20, míg a másik 24 pines .

(Mind 2 volt már a kezeim között)

#Keepfightingmichael

(#196) maestro_z válasza perempe (#194) üzenetére


maestro_z
tag

Ha én ezt a klubban egyszer elmesélem ...
... hogy nekem egy CT 420-asom van szintén dupla ventis, nagyon király! Előtte egy 400W-os codegen volt (12cm), de az sokkal hangosabb volt. Én még beraktam a házba egy 8 cm-es Zalman ventit (F1) amihez adtak egy előtétellenállást amit ha beiktatok a fordulat 3000-ről 1700-re csökken. Viszont a gyári 56 ohm-os ellenállást kicseréltem egy 100 ohmosra, a venti fordulata most 1450 körül van és a gép nem sokkal hangosabb mint előtte.
Csak arra kell figyelni az ellenállás vásárlásakor hogy min 2W de inkább 5W-os legyen.

'' Én már régen gyémánt voltam amikor téged még csak csiszoltak!''

(#197) makimiki válasza makimiki (#195) üzenetére


makimiki
tag

Asszem a 195. hsz. a 193.-ra vonatkozik

bocsi:B

#Keepfightingmichael

(#198) tomcsi23 válasza makimiki (#195) üzenetére


tomcsi23
veterán

Szia!

Oké, köszi. Igazából, azt találtam furcsának, hogy teljesítményileg a 12V 18A-hoz van még egy 15A-es ág is. Ez azonban megtévesztő, de a honlapos specifikáció alapján max. 18A-t tud leadni 12V-on összesen. Tehát, gondolom, ezen osztozik a 15A/18A ág. Ha a csatlakozókon kívül nincs semmi különbség, akkor ez érthető is - csak a laikus szemnek megtévesztő.

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#199) lacus23


lacus23
tag

HI Srácok
most olvastam el ezt a topicot.. ugyan is most lettem Chieftek tulajdonos:C
ugy döntötem hogy veszek 1 normális tápot

végül is :
SHIEFTEC HPC-420-302 DF REV: ATX 2.0
szóval nyugtasatok meg vagy hülyézetek le , hogy ezt a tápot vette meg
ugyan is olyan sokfélét olvas itt az ember.
véleményetek????

[Szerkesztve]

A remény hal meg utoljára!

(#200) makimiki válasza lacus23 (#199) üzenetére


makimiki
tag

Szia

Jó tápot vettél, főleg ha élettartam garis.

#Keepfightingmichael

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.