Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Chello megosztás (téma lezárva)

Hozzászólások

(#151) Chieftec válasza vepe (#150) üzenetére


Chieftec
őstag

Routerrel menni fog.

(#152) vepe válasza Chieftec (#151) üzenetére


vepe
senior tag

valami típust tudsz ajánlani, vagy teljesen mind1 neki?

(#153) Chieftec válasza vepe (#152) üzenetére


Chieftec
őstag

Itt is ervenyes, hogy legolcsobbat nem erdemes megvenni, mert ugy gagyi ahogy van. Altalaban itt van sok topic a kulonbozo routerekrol. Olvasgasd at oket es valassz ami neked tetszik. Ha nem sikerul akkor ajanlhatok is vmit.

(#154) vepe válasza Chieftec (#153) üzenetére


vepe
senior tag

ok..köszi a tanácsot...

(#155) egy_senki


egy_senki
csendes tag

Hello.

tudnátok olyan routert mondani, ami nem csak papiron, hanem tapasztalat, hogy viszi a 10 és 20 Mbit(a 10-es lenne a fontosabb) es chello netet fagyások+restartok nélkül?

köszönöm.

(#156) othyem


othyem
csendes tag

Hali!
Segítség kéne. Van egy smc 7004vwbr routerem és képtelen vagyok ele a netet megosztani. Próbáltam az itt leírt összes lehetséges megoldást (mac cím klónozás, modem ki/be kapcsol) és még így se. A prov.chello.hu-n pedig nem tudom a mac címet megváltoztatni, valakinek van valmi tippje?

(#157) Sulla2 válasza rdi (#1) üzenetére


Sulla2
csendes tag

Hello,

Nos, a szolgáltató konkrétan azt tudja észlelni, hogy a modemére egy router-eszközt csatlakoztatsz (vagy bármilyen más, nem számgép jellegű eszközt, pl. switch-et), vagy egy számítógép van-e a túloldalán. Ha az utóbbi a helyzet, akkor onnantól egy alap hálózatelemzés kiköhögi, hogy egy gépre kell-e kiosztani a dolgokat, vagy a belső hálózaton még át kell-e fordítgatnia ilyen olyan belső IP-címre a kérést, avagy sem. Mindkét esetben 1-2 percet vesz igénybe az ellenőrzés. Elméletileg nem szólnak érte. Gyakorlatilag MAC-címet megváltoztatni elvileg illegális dolog...egyes szolgáltatók szerint. Amúgy ez az előbbi cucc, mint minden más, magyar sajátosság, sehol máshol nem szólnak érte külföldön. (kb. mint az üres cd-k, dvd-kért jogdíjat fizetni...)

A lényeg, hogy a routered beállított MAC-címe egyezzen meg a számgéped hálókártyájának MAC-címével, amit először beregisztrálsz a Chellóhoz. Megjegyzem, hogy nem mindegyik router tud ilyesmit, azonban már egy ideje alap-tartozék ez a dolog benne.

Sulla - DoD fun

(#158) othyem


othyem
csendes tag

Nos ez már megtörtént ezzel próbálkoztam az elején a router mac címét átírtam a hálókártya mac címére

(#159) Sulla2 válasza othyem (#158) üzenetére


Sulla2
csendes tag

Javaslok egy Edimax-os routert ADSL-hez vagy kábel-es nethez. Nekem eddig ez a legjobb, amit csak találtam, 18 Mbites externetes vonalam van ADSL, illetve egy Chellon is teszteltem már. Igaz ez csak vezetékes, amit én használok, de ebből az Edimax-ból létezik WLAN-os is. Piaci ára cca. 12 ezer a vezetékesnek, és 18-25 ezer a WLAN-os változatnak, Pesten ez még olcsóbb sztem 1-2 ezer forinttal.

Sulla - DoD fun

(#160) Sulla2 válasza othyem (#156) üzenetére


Sulla2
csendes tag

SMC: ablak kinyit, smc-s router kidob... a legjobb választás...
Én már a sokadikat nyúztam szét, megbízhatatlan gagyi minőségű vacak...
US Robotics, Linksys (ebből kizárólag a Cisco-s új modellek), Edimax..ezek a jó márkák! A többivel csak nyüglődés lesz az egész. Ha végképp ragaszkodsz az smc-hez, akkor próbálj stabil firmware-t keresni hozzá valahogy. Kmben én az enyéimmel próbáltam stabilat szerezni, még rosszabb lett, pedig konkrétan ahhoz a márkához, ahhoz a reg-számhoz töltöttem, ami a dobozán volt írva...szal SMC az utsó a sorban, amit mégegyszer valaha vennék...

Sulla - DoD fun

(#161) othyem


othyem
csendes tag

A másik firmwaret még megpróbálom de egyre jobban gyanakszom én is a routerre. 15e-nél nem akarok többet kiadni rá, a Zyxel, Dlink-ről mi a vélemény? Konkrétan melyik típús a legjobb választás, wireless-es kéne.

(#162) CsCsigusz válasza Sulla2 (#160) üzenetére


CsCsigusz
tag

Edimax-ra pontosan mit javasolnál?
Nekem Chello-m van és szeretném 2nél több gép között megosztani itthon.
Előre is köszi :)

(#163) Sulla2 válasza CsCsigusz (#162) üzenetére


Sulla2
csendes tag

BR-6104KP
BR-6104K
ezek közül bármelyik Edimax termék megfelelő, otthonra 2-gépnél többre, ez 4 gépet támogat, ha többet akarsz, vegyél pluszban egy switch-et. Cca. 10-12ezerből kijön mindkét változat, WLAN-nélküliek.

WLAN-osra:
BR-6304Wg
BR-6204Wg

Sulla - DoD fun

(#164) CsCsigusz


CsCsigusz
tag

Hello!

Most azzal van bajom, hogy van 2 gép amit még nem routerrel hanem sima hálózatba akarok kötni és úgy megosztani a Chello-t.
Egyik egy laptop, Windows XP Pro Corp. SP2-vel, másik dettó ugyanez az op. rendszer csak asztali gépen.
A ''szerveren'' (asztali gép) van 2 kapcsolat, egy a Chello ugye, egy meg az a hálózat ami összekötné a 2 gépet.
Az a gondom, hogy én már akármit is csinálok, beállítom megosztásra a Chello-t és min2 gépnél a másik kapcsolatra azt írja, hogy korlátozott, vagy nincs kapcsolat, folyton ilyen 169-el kezdődő IP-t vág be meg 255.255.0.0 subnet maszkot ha IP automatikus kérésére teszem.
Próbáltam kézzel beállítani, úgy meg nem látták egymást :F
Mit tegyek? :(

[Szerkesztve]

[Szerkesztve]

(#165) Sulla2 válasza CsCsigusz (#164) üzenetére


Sulla2
csendes tag

Hello,

2 gép közötti ad-hoc kapcsolatot csak crosslink-kábellel lehet létesíteni, valószínűleg neked egyenes kábeled van, ami képtelen erre. A crosslink kábel lényege, hogy a ki és bemenő jelnél az egyik gépen normál, a másikon pedig fordítva érkezik, így tudnak kommunikálni, hogy melyik kábelt hova dugod, teljesen mindegy.

Ha ez megvan és sikerült beszerezni a kábelt, akkor a windows asszem autómatikusan beállítja az internet megosztást, de fix ip-t is beállíthatsz neki: a főgépnek legyen 192.168.1.1 a másiknak 192.168.1.2

Sulla - DoD fun

(#166) Gyusz


Gyusz
őstag

Valakinek nincs véletlenül Zyxel Prestige 334-hez konfigurációs fájlja elmentve, amivel sikerült chellot megosztani? Tegnap sikerült ugyan már az internet megosztás, de a lakótársam kihúzta a modemet, meg talán valamit sikerült is elállítania, és azóta képtelen vagyok a tegnapi sikert megismételni.

(#167) CsCsigusz válasza Sulla2 (#165) üzenetére


CsCsigusz
tag

Ilyen telefonkábelszerű vacakságom van, kábel :DDD
De az a fura, hogy apám notiját ha összekötöm a géppel, akkor simán működik és nem ír semmit :F
Nah akkor lehet beszerzek egy ilyen kábelt. Bemegyek a boltba és megmondom hogy Crosslink kábelt kérek nem fog hülyén nézni rám senki? Vagy ma már csak ilyeneket lehet kapni?

(#168) Sulla2 válasza CsCsigusz (#167) üzenetére


Sulla2
csendes tag

Nem, ha értelmes a boltos, fogja tudni, hogy miről van szó.
Mondjad, hogy 2 gép közé kell, és nem routerhoz! 2 féle kábel van UTP-s kábelből, az egyik az egyenes, a másik a crosslink, vagy kereszt-csatolt, de a crosslink az elterjedtebb elnevezése. Ja és főleg mond, hogy UTP-s kábel kell.

-Kitérő-

Ha megkérdezik, hogy és mégis milyen fajta kellene a crosslink-esből, UTP-s kábel fajtából is van 5 féle, CAT1-től CAT5-ig, a legoptimálisabb a CAT5-ös, de erről 100 eladóból ha 1 tudja, hogy miről van szó. Rá van nyomtatva a kábelra, legalábbis az újabbakra. Ez hatodrendű dolog, általában ez az egyféle van a boltokban, a CAT5-ös.

Sulla - DoD fun

(#169) Sulla2 válasza Gyusz (#166) üzenetére


Sulla2
csendes tag

Helló,

Alapbeállítások: 192.168.1.1 Jelszó:1234
Internet Explorerből kell behozni a fennti címet beírva (192.168.1.1) utána kéri a jelszót.
Ha közben már megváltoztatta a lakótársad, akkor azt kell beírni.

A routeren be kell kapcsolni a DHCP-t, hogy a dinamikusan kiosztásra kerülő IP-címeket a LAN-on belül kezelni tudja. Meg szokta kérdezni, hogy melyik legyen a kezdő IP-cím és hogy hány felhasználót kívánsz kiszolgálni. Itt kell még megadni a DNS-t, ami két IP cím, és a szolgáltatótól lehet mindkettőt beszerezni, pl. Chellónál: DNS1: 213.46.246.51 DNS2:213.46.246.52. Ha a routerben beállításra kerül a DNS, akkor elvileg a kliensgépeken semmiféle további beállításokra nincs szükség.

Van még egy problem: amikor a modemre kapcsolod a géped, közvetlenül, akkor ha van Internet, egyes szolgáltatók beazonosítják a LAN-kártyád fizikai címét, ez a MAC-adress, vagy MAC-cím. A routernak pedig szintén van egy eltérő, amit az okosabb routereknél (ma már mind ilyen) be lehet ugyanarra állítani, mint a LAN-kártyád MAC-címe. Ezt a spoofing MAC-adress, vagy WAC-MAC change alatt lehet megtalálni általában. A LAN kártyád MAC-címét lekérdezni: Start menü - futtatás, beírod, hogy cmd és entert ütsz. Utána beírod ,hogy ipconfig/all és ott lesz, hogy fizikai cím. Alatta kiírja a LAN-kártyád jelenlegi beállításait is. Akkor jó, ha azt írja, hogy DHCP engedélyezve.

A WAN-beállításai:
ADSL esetén:
PPPoE -t kell kiválasztani: itt elvileg kér egy nevet és egy jelszót, amit be kell írni, minden mást automatikusra kell állítani, az esetleges alapértékek jól vannak beírva. DNS-t a fenntiekhez hasonlóan kell beállítani.

Kábel-es Internet, pl. chello:
IP-címet automatikusan kapja meg, dinamikus minden esetben - ha chello-ról van szó, kábel neteknél igen ritka a fix ip cím. A MAC-cím másoláson és a DNS-beíráson kívűl semmit nem kell beállítani.

Egyéb net:
szolgáltató útmutatásait kell követni. 2 féle változat van: vagy fix ip-t kapsz a szolgáltatótól, vagy dinamikusan osztja ki, esetleg ADSL-hez hasonlóan be kell írni jelszót, felhasználónevet.

Gépbeállítások:
Dinamikus IP cím kiosztás mindegyik gépen.

Ez minden routerra érvényes, a beállítások nevei esetlegesen típusonként eltérőek, de nagyjából és némi angol tudással rá lehet jönni, mi mit takar.

Sulla - DoD fun

(#170) Gyusz válasza Sulla2 (#169) üzenetére


Gyusz
őstag

Huh, köszi a részletes leírást, de az a poén az egészben, hogy elvileg minden stimmel, de mégsem működik a dolog. Csak azt nem értem, ha egyszer sikerült mindent jól beállítanom, akkor másodjára mi a probléma? Na mindegy, majd még próbálkozom, legközelebb viszont rögtön lementem magamnak a beállításokat és a logot is.

(#171) Gyusz válasza Gyusz (#170) üzenetére


Gyusz
őstag

Firmware frissítés céljából letöltöttem a megfelelő fájlokat, benne volt egy gyári beállítás is. Betöltöttem, és a megfelelő részeket kitöltve sikerült ismét életet lehelni az internetbe. Tudtam, hogy nem lehetek ennyire béna...

(#172) Sulla2 válasza Gyusz (#171) üzenetére


Sulla2
csendes tag

Ez az átka a SOHO, vagyis belépő szintű routereknek, hogy nem mindig azt csinálják, amit szeretnél.

Sulla - DoD fun

(#173) Elydan


Elydan
aktív tag

Sziasztok!

Problémám akadt a UPc NetGear WPN824 router telepítésekor . Addig jutottam,hogy a telepítési útmutató szerint megastam a passphrase-t. Utána rámentem a maintance menüpontra,de kért felhasználónevet és jelszót.
Na már most akármit ütök be,nem fogadja el. Már kb minden variációt kibróbáltam.

Amikor maintenance/set password-re léptem,akkor nem ajánlotta fel,hogy változtassam meg a jelszót,hanem helyette kérte már a felhasználónevet és jelszót.

Mit ronthattam el?

pls segítsetek,ha tudtok

(utána beírtam azonosítónak: 192.168.1.1 jelszónak: 1234 ez se működött..ez vhol olvastam,hogy próbáljam meg)

Nekem asztali gépem van,lakótársamnak meg másik szobában van asztalija,és ahhoz kellene a wifi. De vhogy nem akarja engedni a telepítést :W

[Szerkesztve]

(#174) HXY válasza Elydan (#173) üzenetére


HXY
addikt

A hozzá adott CD-t felejtsd el, tapasztalataim szerint nem jó semmire se.

Böngészővel a 192.168.1.1 címen tudod konfigolni.

Csak állítsd be a DHCP-t, és mentsd el.
Utána áramtalanítsd a modemet, routert.

Regisztráld az új MAC címet a chellonál.

Megint áramtalanítás.

És már megy is a net.

Ha nem akarsz ''ingyenélőket'' akkor állíts be WPA2 titkosítást a wifire.

(#175) Sickboy25


Sickboy25
addikt

Sziasztok!

Következő kérdésem lenne váltok upc chellora, de nem tom úgy működike mint a telefon vonalon érkező és az a dilemmám ,hogy wlan routeren én befogom tudni állítani a kapcsolatot?

mert laptopon is mennie kéne!!

Köszi

‎"Az élet olyan, mint az ásás. Néha hátráltat egy- két gyökér, de annak jól odab*szol ásóval, azt’ haladsz tovább!"X360 gamertag: sickboyhun

(#176) bobbafet


bobbafet
csendes tag

Üdv! Gigabyte GN-BR01G wifi router-rel szerintetek meg tudok osztani egy egy gépre szóló chello-t? Ha nem akarom értesíteni a szolgáltatót, akkor csak MAC cím cserével megy a dolog? Bocs a lámázásért, abszolút newcomer vagyok, próbáltam utánaolvasni, de a fórum hosszú, az élet pedig rövid.

(#177) Oryati


Oryati
csendes tag

Sziasztok!
Chellot szeretnék megosztani switch-el (ha lehet 1általán), a kábelezésen kívül fogalmam sincs, hogy mit kell a másik gépen állítani. Addig jutottam, hogy azon a gépen van net amelyiken eddig is volt, de a másik gépen semmi. :(

(#178) BTO válasza Oryati (#177) üzenetére


BTO
őstag

routerral !azzal lehet +osztani.
nekem SMC barricade ruterom van jól müxik,max fél évente kell ujrainditani.

semmi sem tökéletes

(#179) BTO válasza Sickboy25 (#175) üzenetére


BTO
őstag

Lan bemenetü az jó csak tudja felvenni a DHCP-vel kiosztott IP-t.

semmi sem tökéletes

(#180) BTO válasza bobbafet (#176) üzenetére


BTO
őstag

routerbe ,ClonMacadraes és nem kell értesitened senkit vagy ujra regisztrálod a szolgáltatást az ügyféladatösszefoglaló lapon tanáható felhasználónév + jelszóval az oldalon, alultanáhato Prov.chello-s oldalon.

semmi sem tökéletes

(#181) BTO válasza bobbafet (#176) üzenetére


BTO
őstag

ja ha +változtadtad a chellos Email jelszót akko az kő.

semmi sem tökéletes

(#182) Blue@X


Blue@X
senior tag

Hy.
Chellos netet szeretnék megosztani routerrel, de amikor elinditom a rendszert(Vista) nincs net.
Viszont ha bemegyek a routerem konfigurációjába és nyomok egy renew-t a WAN beállításoknál, akkor utána már van net. Ilyenkor csak a DNS Server címe szokott változni(DNS Server: 213.46.246.54 , 213.46.246.53 előtte meg DNS Server: 213.46.246.51 , 213.46.246.52)
XP alatt meg nyomnok kell neki egy javítást(Hálózati beállításoknál) és jó lesz.
Mi lehet a megoldás?

(#183) BTO válasza Blue@X (#182) üzenetére


BTO
őstag

valszinü a ruter nem veszi fel az IP-t
dinamikusra van állitva ip kérés a router beállitásaiba???ja és a DNS is???

semmi sem tökéletes

(#184) Blue@X válasza BTO (#183) üzenetére


Blue@X
senior tag

Már megoldottam a problémát, de azért köszi szépen...

(#185) skulll


skulll
tag

ilyen routerrel meglehet osztani a chellot?
router
Mert nem szeretnék sokat költeni routerre, és ez olcsó:)

ui.: vagy még van ez: Repotec RP-IP2105 4p Router

[ Szerkesztve ]

(#186) Blue@X válasza skulll (#185) üzenetére


Blue@X
senior tag

Meglehet osztani vele a netet.

(#187) skulll válasza Blue@X (#186) üzenetére


skulll
tag

és könnyű beállítgatni, meg minden? nekem csak annyira kell hogy két gépre kell rávinni a netet, mert most cask egyiken van.

(#188) Blue@X válasza skulll (#187) üzenetére


Blue@X
senior tag

Szerintem ha html-s felületen lehet beállítani, akkor nem nehéz, de ha szoftver adnak hozzá akkor sem.
Chellos esetén csak a dinamikus ip-re kell odafigyelni, és kész is.(meg dhcp-re)

(#189) skulll válasza Blue@X (#188) üzenetére


skulll
tag

hu ez kicsit kinaiul hangzott, tudtommal fix ip-je van a chellonak.

[ Szerkesztve ]

(#190) BTO válasza skulll (#189) üzenetére


BTO
őstag

Tévedés! a chellonál dinamikus IP van csak ritkán változik,max a fejállomás ujrainditásánál.

semmi sem tökéletes

(#191) skulll válasza BTO (#190) üzenetére


skulll
tag

BTO neked nem ilyen routered van?
router.
Mert ha igen, akkor le tudnád írni hogy hogy kell bekötni 2 gépre, kicsit kezdő vagyok, nagyából tom hogy mi micsoda, csak routerrel még nem foglalkoztam.
Előre is köszi! :R

(#192) BTO válasza skulll (#191) üzenetére


BTO
őstag

privibe most válaszoltam. ;]

semmi sem tökéletes

(#193) BTO válasza skulll (#191) üzenetére


BTO
őstag

a Wan ba vagy mibe a modem router közé a kábel ,1-4 + gépet kell kötni rá ha jól emléxem, 1nes lan kábel kell.

semmi sem tökéletes

(#194) BTO válasza skulll (#191) üzenetére


BTO
őstag

egyébként a ruter a másik szobába a lányoméba van.azé vagyok kissé bizonytalan a csatlakozások elnevezésében. :U

semmi sem tökéletes

(#195) skulll válasza BTO (#194) üzenetére


skulll
tag

aha, értem, kössz, írtam PM-et :)

(#196) skulll


skulll
tag

Most találtam egy topicot speciel erre a routerre kifejleszve, 1800 oldalnál járnak, lehet beleolvasgatok:)

(#197) BTO válasza skulll (#196) üzenetére


BTO
őstag

nem lesz károdra, csak ne hogy belebonyolodj. :K

semmi sem tökéletes

(#198) skulll válasza BTO (#197) üzenetére


skulll
tag

pedig már kezdekXD Van itt annyi rövidítés meg beállítás hogy nem tom hogy megéri-e XD
Pedig öcsémnek is kéne már a net.

(#199) BTO válasza skulll (#198) üzenetére


BTO
őstag

ne menj be az erdőbe ! nyugi ! vedd meg ha az általam mondottak nem jönnek be akkor csemegézz az erdőböl. :DD :))

semmi sem tökéletes

(#200) CsCsigusz


CsCsigusz
tag

Na nekem sikerült a megosztás, kábelesen (nem wifi) egy US Robotics routerrel ami már nem egy mai csírke, de eddig nonstop ment, és 1x nem szakadt - kb 2 hónapja megy :P . Elviekben a router tud wifi-t is, de én amikor kipróbáltam, egyrészt vacak volt a jel pedig kb 15 méterre vagyok a routertől, másrészt egy csomó oldalra azt írta hogy nem megjeleníthető :Y
De kábelesen rendesen megy, semmi gáz nincsen. ;)

[ Szerkesztve ]

(#201) DeFranco


DeFranco
nagyúr

Sziasztok!

Egy router MAC címét is regisztrálhatom, vagy köteles vagyok hálókártyát megadni? Meg tudják különböztetni? (úgy tudom, nem jó, ha 2 azonos MAC cím van a hálózaton, márpedig ha a meglévő hálókártyáét klónozom rá, az lesz. Ha tévedek javítsatok ki :) )

[ Szerkesztve ]

(#202) shev7 válasza DeFranco (#201) üzenetére


shev7
veterán

mivel nem ugyanazon a halozaton lesznek nincs problema.

''Gee, Brain, what do you want to do tonight?'' ''The same thing we do every night, Pinky: Try to take over the world!''

(#203) DeFranco válasza shev7 (#202) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Most nagyon hülyén nézek ki a fejemből... nem baj, majd csak megtanulom ezt is...

van A gép: MACa
van B gép: MACb
van a router: MACr

ezek vannak a hálózaton.

klónozás után: MACa; MACb; MACa (A;B;router)

Vagy a klónozás csak kifelé játszik, és amúgy az említett 3 egység meg összekacsint, hogy tudjuk ám, hogy nemis...

-e?

és köszönöm!

(#204) shev7 válasza DeFranco (#203) üzenetére


shev7
veterán

a routernek van egy mac cime kifele a szolgaltato fele megy egy mac cime befele a te halozatod fele. A ket egyezo maccim nem lesz egy halozatban.

''Gee, Brain, what do you want to do tonight?'' ''The same thing we do every night, Pinky: Try to take over the world!''

(#205) DeFranco válasza shev7 (#204) üzenetére


DeFranco
nagyúr

máris okosabb lettem egy fokkal. köszi!

(#206) woodpaul


woodpaul
őstag

Sziasztok!

Sokat okosodtam eme topic bogarászása közben.
Így valószínű azért nem tudtam megosztani egy Canyon routerrel a Chellot, mert nem állítottam be a DNS címet...

Azonban felmerül még egy kérdés:
az akadály lehet-e, hogy alapesetben a Kábel modem a géphez egy USB-ben végződő UTP kábellal van rákötve? Szerintem nem, de azért várnék megerősítést egy profitól!

Köszönöm!

Androidő

(#207) woodpaul


woodpaul
őstag

UP, fontos lenne!

Androidő

(#208) Sulla2 válasza woodpaul (#206) üzenetére


Sulla2
csendes tag

Célszerű a gépen is beállítani a DNS-eket, mert esetleg a router néha elfelejtheti kiosztani autómatikusan: én manuálisan állítgatom be, ezzel is eggyel kevesebb dologgal kell a routernak foglalkoznia (néhány gépes, otthoni hálózatról lévén szó, ha Chellót osztogatsz meg). Ez az automatikus DNS-kiosztás egyes SOHO-routernél okozhat gondot (belépő kategóriás), ahol például ha leterheled mindenfélével, IP, MAC-címszűrés, portforwarding, stb. akkor egyes típusok megzakkannak. Gond még a router melegedése néhol, mert egyes típusok szintén begajdulnak tőle. Persze ezek az olcsóbbik változatok, a kb. 10.000 HUF körüli termékek.

Elvileg nem okozhat problémát az USB-ben végződő "UTP" kábel. De gondolom, itt mindkét vége USB-csatlakozóban végződik, mert olyanról még nem hallottam, hogy a modemtől USB-n jön, és bemegy a hálókártyába a gépnél. Amúgy szerintem az nem UTP kábel, hanem egy sima USB, amit pl. az újabb nyomtatók is használnak, próbáld ki vele ha van, ugyanúgy fog vele működni. Ha nem, akkor ez egy új fejlesztés és akkor én tévedtem. :) Esetleg nem működik a kábel, de azt egy multiméterrel ki lehet mérni, hogy van-e benne szakadás.

Remélem tudtam segíteni vmit.

Sulla - DoD fun

(#209) woodpaul válasza Sulla2 (#208) üzenetére


woodpaul
őstag

Persze, sokat segít minden egyes hozzászólásod, köszönöm! :R

Ez egy nagyon olcsó router, vmi ilyesmi, de rendelkezik MAC cím klónozási opcióval. Mondjuk elég gáz, hogy lekérem a chellos gép hálókártyájának MAC címét, beállítom a klónozást, majd amikor összedugom a routert a kábelmodemmel, már más MAC címet ad be (bár ez lehet, csak akkor van, ha újra rányomok a MAC klónozás gombra, nem emlékszem).

Hétvégén újra próbálkozom (nem az enyém a rendszer), remélem, sikerül. A routeres tűzfalat is bekapcsoltam (aztán elfelejtettem kikapcsolni), lehet, ez a baj...

Androidő

(#210) woodpaul válasza Sulla2 (#208) üzenetére


woodpaul
őstag

No igen, elfelejtettem a kábelről írni:
Annyira nem vagyok kezdő hálózati dolgokban, kiépítettem pár kisebbet, szóval meg tudom különböztetni az UTP-t az USB-től. :)

Amúgy tényleg különös, még én sem láttam ilyet. Az egyik fele UTP, a másik USB, én is néztem, amikor a kábelmodemből vezetve azt figyeltem, hogy hova fut be a gépen a kábel, mivel nem láttam rajta RJ-45 csatit (vagy ha igen, hát nem volt benne semmi). USB-s hálókártya, van ilyen?

Androidő

(#211) shev7 válasza woodpaul (#210) üzenetére


shev7
veterán

a chellos modemben is gyakorlatilag egy usb-s halokartya van.

''Gee, Brain, what do you want to do tonight?'' ''The same thing we do every night, Pinky: Try to take over the world!''

(#212) Sulla2 válasza woodpaul (#210) üzenetére


Sulla2
csendes tag

A Windows újabb verziói már kezelik az USB-n keresztüli hálózatot, gyakorlatilag csak egy USB 2.0 kompatibilis port kell hozzá, külön hálókártyára nincs szükség.

Egy kicsit off:
Nemrég találkoztam olyan Ipv6-os hálózattal, amit csak a Vista ismert fel automatikusan:
RJ45-ös végű kábel jön a hálózati kártyába, de a kábel használatához szükség van ADSL-szerű felhasználó-azonosításra, és jelszóra. Anélkül megköszöni a részvételt és korlátozott hálózatnak ismeri fel. A "telepítő munkatársak" régi gépre nem voltak hajlandóak "felrakni".

Sulla - DoD fun

(#213) woodpaul válasza Sulla2 (#212) üzenetére


woodpaul
őstag

Szeretném megköszönni Neked a hozzászólásaidat, és különösen azt, hogy kihangsúlyzotad, hogy a számítógépeken is érdemes beállítani a DNS addresst! :R

Ugyanis mindent beállítottam, ahogy kell, de nem ment a net megosztás. Aztán eszembe jutott, amit olvastam Tőled, és gondoltam, egy próbát megér. Beírtam az IP-ket és lám, rögtön jó lett minden! :)

Szóval, örök hála! :C

Androidő

(#214) tomjankins


tomjankins
csendes tag

Sziasztok!

Segítségeteket kérném. Van egy chellom, KTI routerem és két számítógép. Több mint egy héttel ez előtt bekötötték a netet, természetesen router nélkül az én gépemre regisztrálva. Ez után bekötöttem a routert (olvastam ezt topicot és sok hasznosat találtam) és a router MAC címét használva tökéletsen müködött minden 1 hétig, majd 2 nappal ez előtt megszakatt a net, azt hittem a szolgáltatóval lehet valami de kiderült hogy nem, minden megnéztem majd a modem áramtalanításával ismét lett net, de ez a dolog kb óránként előjött. Probáltam a "Clone MAC Address" is de ugyanaz, nem tudom mit csináljak, nem nagyon értem hogy egy hétig müködött tökéletesen és most miért nem. :(
Nagyon megköszönném ha tudnátok segíteni.

Tom Jankins

(#215) Sulla2 válasza tomjankins (#214) üzenetére


Sulla2
csendes tag

Szeva!

Igazából most hírtelen arra tudok gondolni, hogy a routeren be kellene állítani mondjuk egy DHCP-t, hogy az ossza ki az IP-címet automatikusan, amellé meg a DNS1-et, DNS2-t, és a DNS3-at is, így már lehet hogy nem lesz probléma. A gépeden meg mindent állíts automatikusra. Ha így nem megy, akkor próbáld meg a gépeden a routerhez állítani egy DHCP nélküli fix ip címet, ami legyen mondjuk ha a router 192.168.1.1-en van akkor az 192.168.1.2, ha a router pl. 192.168.2.1 akkor a 2.2-t , és így tovább, a DNS-címeket próbáld meg beállítani hozzá a gépeden, vagy tedd autómatikusra, ha sikerült a routeren beállítani és úgy működik. Néha a SOHO-routerek elfelejtik a DNS-t lekérdezni automatikusan a szolgáltatótól, vagy nem működik rendesen az automata lekérdezés és be kell állítani manuálisan. Egyébként minden más szolgáltatás - szerintem és elvileg működik, ha megfigyeled, csak a webböngésződön nem jönnek be a dolgok, pl. ftp, levelezés, ssh, ilyesmi stb.stb.

Remélem tudtam segíteni.
Üdv: Sulla

Sulla - DoD fun

(#216) mope


mope
tag

Sziasztok

Adott egy Netgear Wireless ADSL Modem Router DG834GB (1dsl port, 4 lan port) amin eddig ADSL volt. Most váltok chellora.
Lehet, hogy hülyeséget kérdezek, de a upc-s utp kábelt hova dugjam hogy a routerrel képes legyek két gép felé vinni a netet?

Még nem történt meg a chellora váltás, csak gondoltam már most érdeklődöm, mert ahogy hallom valakinek van ilyen WAN/DSL konverter kábelje amiről én sosem hallottam :D

Vagy csak 1xűen úgy néz ki, hogy a router lan bemenetébe kötöm a upc-t és a másik két gépet, és mókulok a mac címmel? :F

üdv, mope

[ Szerkesztve ]

Mondtam is Tóninak „grat az új repülődhöz” Ő csak annyit mondott: „hát nem az enyém, de azért köz”

(#217) Pitbullcsiga


Pitbullcsiga
csendes tag

Sziasztok!
Valaki meg tudná mondani, hogy ezzel a routerrel [link] meg lehet osztani chello-t és ha igen hogyan? Én próbálgattam már mindent rajta de nem akar menni.

(#218) pista999


pista999
csendes tag

Hello.

tököm ki van.

Most rendeltünk 10 megás chellot az albiba, és próbáljuk megosztani egy wifi routerrel.

Szinte mindent megpróbáltam már, amit olvastam neten.

Természetesen átírtam a wan mac-at a regelt gép ethernet mac-jére.

Dns ip-ket is állítgattam, sőt újra is indítottam a modemet úgy, hogy a router volt rajta.

semmi.

A legszebb az volt, mikor fél percig működött és utánna megkukult.

Illetve senki nem tud nekem olyan létező ip-t mondani, amit ne tudnék megpingelni a router mögül.

S.O.S.

(#219) Intruder2k5 válasza rdi (#1) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Ezt a kérdést inkább itt tedd fel!

http://itcafe.hu/tema/upc_magyarorszag_kft/friss.html

A topiknyitás szabályairól bővebben az alapelvek III. 12/3 pontjában olvashatsz!

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Chello megosztás (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.