Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Chello megosztás (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) rdi


rdi
veterán

Elnézést, hogy újra indíok egy hasonló témát, de konkrét kérdésem az, hogy a routeres megosztáson kívül, simán Xp-én két hálókártyával, észlelheti-e a szolgáltató a megosztást ?

Fej! Tor! Potroh!

(#2) Polesz válasza rdi (#1) üzenetére


Polesz
addikt

Igen.

Elméletileg nincs különbség elmélet és gyakorlat között. Gyakorlatilag van.

(#3) Edem válasza rdi (#1) üzenetére


Edem
senior tag

Igen, de nem szólnak érte... eddigi tapasztalataim szerint. Egy barátom kb 3 éve osztja meg (amióta chello van Miskolcon), de még senki sem szólt neki, hogy ejnye-bejnye... és már nem is fog, mert múlt héten lemondta. :)

Mindenki nyomjon még egy ENTERt! Jó nagyot!

(#4) Prozac válasza Polesz (#2) üzenetére


Prozac
aktív tag

Hogyan tudja érzékelni?

''Fussatok bolondok...''

(#5) Edem válasza Prozac (#4) üzenetére


Edem
senior tag

A két gép közötti csomagokból látja.

Mindenki nyomjon még egy ENTERt! Jó nagyot!

(#6) Prozac válasza Edem (#5) üzenetére


Prozac
aktív tag

az miben különbözik két böngészőből indított csomagoktól?

Az IP az ugyanaz a MAC adress ugyanaz...

''Fussatok bolondok...''

(#7) Pötyi


Pötyi
őstag

Dehát hogy az istenbe látná, amikor a proxy pontosan azt csnálja, hogy a kliens felől érkező kérés IP csomag fejlécében átíraja a gateway géped címére, mintha attól érkezne?

QNX is cool!

(#8) salazol válasza Pötyi (#7) üzenetére


salazol
őstag

Kérdés: az eredeti MAC semmilyen formában nem marad benne a csomagokban?
Mármint a másodgép kártyájának címe?

(#9) Pötyi


Pötyi
őstag

Konkrétan akkor buksz le, ha vagy olyan hülye és Outlook-ot használsz a kliens gépen. Az Outlook a belső IP cimmel küldi el a levelet. Ha a kliens gép mondjuk 10.0.0.2, akkor ez egyértelműen látszik, hogy belső háló...

QNX is cool!

(#10) szepi79 válasza Edem (#3) üzenetére


szepi79
őstag

Észre tudja venni, de bizonyítani nem tudja. A technika, amit megosztásnál használsz, - a Port-forwarding- úgy dolgozik, hogy mikor a megosztó gép megállapodik a célgéppel, a portszám vmi magas szám lesz. (Ezt eltárolja szépen. Így tudja azonosítani, hogy amikor visszakap egy csomagot (ezzel a portszámmal), hogy az nem neki jött, hanem egy gépnek a megosztott hálón.
Szóval maximum azt látja, hogy sok csomagnak magas a portszáma, de ez még ugye nem bizonyít semmit...

Ha valamit rosszul írtam, javítsatok ki.

''Ne menj sebesülten vadászni, mer' lehet, hogy lelegelnek az őzek'' by elmoraan(r) a ''Nők, nőügyek'' topikban

(#11) szepi79 válasza salazol (#8) üzenetére


szepi79
őstag

Úgy tudom, hogy nem.

''Ne menj sebesülten vadászni, mer' lehet, hogy lelegelnek az őzek'' by elmoraan(r) a ''Nők, nőügyek'' topikban

(#12) salazol válasza Pötyi (#9) üzenetére


salazol
őstag

Oké, ha a MAC nem játszik, akkor mi ez a MAC clone funkció, amit a chello-sok miatt nyomatnak annyira a routerekbe.

(#13) TheVeryGuest


TheVeryGuest
senior tag

Meg kék nézni EtherReal-lel, szerintem csak IP címfordítás van, a MAC address marad.

“Perfection is attained not when there is nothing more to add, but when there is nothing more to remove” Antoine de Saint-Exupéry

(#14) Pötyi


Pötyi
őstag

Jah, windows net sharing... Ne is említsd egy napon egy proxyval... :D

QNX is cool!

(#15) Prozac válasza salazol (#12) üzenetére


Prozac
aktív tag

mert akkkor nem gépen kersztül mennek ki, hanem a routeren át..

''Fussatok bolondok...''

(#16) Pötyi válasza salazol (#12) üzenetére


Pötyi
őstag

Azér kellett, mert a kábeles szolgáltató a hálózati kártya fizikai címe - MAC Address - alapján azonosít Téged. Se belépési név, se jelszó. Szerencsére ez override-olható. Amikor te beteszel megosztási céllal egy DSL/Cable routert a géped és a kábelmodem közé, akkor a doboznak azt kell hazudnia a szolgáltató felé, hogy ő a géped hálózati kártyája... EZÉRT kell a MAC clone funkció...

QNX is cool!

(#17) salazol válasza Prozac (#15) üzenetére


salazol
őstag

Oké, csak a következők miatt játszottam a kötekedni próbáló ember szerepét.
Volt egy online fórum azt hiszem az origón, ahol állitólag az axelero embere a megosztás kérdésére azt válaszolta: ha akarnák, le tudnák buktatni a megosztó embereket, mert a kártyák cimeiből meg lehet állapitani, hányan vannak a tűzfal mögött. De nem fogják, mert nem foglalkozik vele a cég.
Sajnos nem voltam ott a fórumon, ezt én is már olvastam valahol utána.
Van ebben valami?

(#18) szepi79 válasza salazol (#17) üzenetére


szepi79
őstag

Szerintem csak be akar mindenkit paráztatni, hogy dádá lesz, ha mindenki megosztogat.

''Ne menj sebesülten vadászni, mer' lehet, hogy lelegelnek az őzek'' by elmoraan(r) a ''Nők, nőügyek'' topikban

(#19) Pötyi válasza salazol (#17) üzenetére


Pötyi
őstag

Messziről jött ember azt mondd, amit akar... :D

ahol állitólag az axelero embere

Na mindegy... Valaki elvetette a kétkedés magvát a felhasználók közt és úgy látszik, táptalajra hullott... Mondjuk olyan apróságokra kiváncsi lennék, hogy hogyan lát be az ÉN tűzfalam mögé...

Igen, van módszer a lebuktatásra, az IP csomagok fejléceinek vizsgálata. Én proxyt használok és nem aggodok, mert TUDOM, hogy nem látszik az átírt fejlécben az eredeti cím... Ti meg rodáztok ezerrel. Valaki meg röhög, hogy kétségek közt tart jó pár ezer előfizetőt és gyomorideget okoz nekik...

QNX is cool!

(#20) salazol válasza szepi79 (#18) üzenetére


salazol
őstag

Oké, nekem nem kell paráznom, mert benne van a szerződésben hogy háztartáson belül megoszthatom, csak kiváncsi voltam.

(#21) salazol válasza Pötyi (#19) üzenetére


salazol
őstag

Nekem inkább attól kell félnem, hogy a szerződés szerint nem lehetne szervert üzemeltetnem. Nálam pedig webszerver és mélszerver is megy. FTP még nem, ha kelleni fog, az is.

(#22) h4ndsp1k3n


h4ndsp1k3n
tag

A MAC-clone azért kell hogy ne proxyn legyen megosztva, hanem közvetlenül a routeren és így nem kell a servert bekapcsolni ahhoz h a másik gép mennyen. + nem kell szarakodni a beállításokkal sem. És ha egy routerre két lan-kártyát teszel MAC-clone nélkül, csak az egyikkel használhatod a chellot mert a MAC alapján azonosít h jogosult vagy-e a felhasználásra.

Ha a kacsa nem tud úszni nem a víz a hülye!

(#23) Pötyi


Pötyi
őstag

Szóval különbséget kéne már tenni két dolog közt:

1.) Megosztom a netet a lakásban a húgom gépe meg az apám laptokja részére

2.) Megosztom a netet a környéken és pénzt kérek érte - kvázi továbbadom ócsóé' - ezzel rontom a szolgáltató üzletét.

Azok, akik kereskedelmi céllal osztják azok betartanak azoknak, akik csak otthon osztanák a család számára...



Sajnos fizikailag ugyanolyan megosztás mindkettő. Az Axelerót, TVnetet kurvára nem izgatja a dolog, ugyanis a te pinged rovására megy, ha megosztod: csökken a rád jutó sávszélesség (Feltéve, ha nem Bandwidth Policy-val osztod. Erre mondjuk csak power user lesz képes, a 15 és fél éves Jancsika, aki a jó bizije miatt kapott egy 1700-es Celerongyos gépet, az biztos nem...) :D

QNX is cool!

(#24) szepi79 válasza salazol (#20) üzenetére


szepi79
őstag

Amíg otthon ISDN volt, én is megosztottam, de nem volt semmi gond (leszámítva, hogy a sávszélességet két gép foglalta le). De ha ezt meg tudnák/akarnák csinálni, akkor nyüzsögni a fórum az olyan topikoktól, hogy ''Velem jól kib@szott az Axelero, mer' észerevette a megosztást''.

Úgyhogy senkinek nem kell félnie.

''Ne menj sebesülten vadászni, mer' lehet, hogy lelegelnek az őzek'' by elmoraan(r) a ''Nők, nőügyek'' topikban

(#25) rdi


rdi
veterán

Köszönöm a hozzászólásokat, igaz engem csak a chello érdekelt. Természetesen lakáson belül akarom megosztani, úgyhogy nem is értem az egész problémát.
Proxinak mit tegyek fel ?

Fej! Tor! Potroh!

(#26) rdi


rdi
veterán

De, hogy miért a fáradt gőzbe tettem ezt a topicot ???

Fej! Tor! Potroh!

(#27) azzio


azzio
aktív tag

tökmindegy, háztartáson belül nem szólnak érte

(#28) Sopi


Sopi
senior tag

És ha 2 gépen akarom megosztani (egyenrangúak), akkor az lehetséges?

(#29) Sopi


Sopi
senior tag

Senki?

(#30) dr.Hakim


dr.Hakim
csendes tag

Érdekelne, hogy lehet routerrel két gép között megosztani a chello-t. Kérlek írjatok....

(#31) dr.Hakim


dr.Hakim
csendes tag

Érdekelne, hogy lehet routerrel két gép között megosztani a chello-t. Kérlek írjatok....

(#32) Tonyo válasza dr.Hakim (#31) üzenetére


Tonyo
őstag

ez engem is érdekelne!

(#33) csozsi válasza Tonyo (#32) üzenetére


csozsi
tag

1. Kaptál a Chellotól egy kábelmodemet, és egy hálókártyát.
Ezek regisztrálva vannak, tehát elvileg csak a regisztrált hálókártya MAC-addressével tudsz kapcsolódni.
2. Ez annyiban módosult, hogy a regisztrációs oldalon te magad is tudod változtatni, ha szükséges: pl elromlott, és kártyát cserélsz.
3. Megveszed a routert, ha lehet SMC, mert a Chello modemcseréi során kiderült, hogy jópár gyártó terméke nem működik a Motorola modemekkel.
4. A modemet és a pc-t összekötő kábelt a modem, és a router között használd ezentúl.
5. A routerből ''egyenes'' patch-kábelt cstlakoztass a pc-kbe.
6. Belépsz a router html felületére arról a gépről amelyikben a chello-s kártya van, jelszó védi.
(típusfüggő a dolog, van amelyik üres jelszóboxxal indul, illetve az alap ip-cím 192.168.0.1 vagy 192.168.1.1 esetleg 192.168.123.254 is lehet, mindenképpen az eszköz leírásában megtalálod.)
7. Beállítod a kapcsolat típusát: adsl-nél pppoe, chellonál dinamikus ip.
8. MAC-address klónozás: kiolvassa a chellos kártya adatait a router, magáévá teszi, és úgy csinál, mintha ő lenne a hálókártya.
9. olvasd el alaposan a router leírását, tűzfal és egyéb beállítások miatt.
Ha most látsz ilyet először, akkor minden módosítást írj fel, hogy emlékezz, mit csináltál, miért nem tudsz belépni a router konfigjába legközelebb.

''Ha már minden kisérleted csődöt mond, olvasd el a használati utasítást'' (Murphy)

(#34) Kolbee


Kolbee
tag

Szasztok!

Hogy tudom megosztani a Chellómat két gép között, router nélkül. Tehát: van a ''szerverem'', benne a chellós SMC hálókártya, meg egy alaplapi integrált hálókártya, és van a másik gépben egy akármilyen hálókártya. A két gépet gondolom összekötöm olyan ''nem tudom mi a neve'' kábellel (talán UTP?). A ''szerveremen XP, a másikon Win98SE lesz. Akkor mi is a teendő?
És ha már itt tartunk: milyen hálókártyát érdemes venni a másik gépbe?

(#35) fifi_addict válasza Kolbee (#34) üzenetére


fifi_addict
tag

Ezt kérdezném én is, merthogy eddig sokat próbálkoztam, és nem ment az összes tudás ellenére, amit innen kiolvastam... DHCP, Motorola SB5100 modem, és gyanakszom, hogy a chello tud valamit, ami miatt nem megy a szimpla netmegosztás XP Pro alatt... a két gép látta egymást, de a net nem ment az eddigi legsikeresebb kisérletekben :F.

[Szerkesztve]

...........................???

(#36) [Mike]


[Mike]
tag

Chellot rohadtul nem érdekli, hogy te osztod e a netet, mint ahogyan ezt korábban is olvashattad! Szal simán lehet osztani. Router nélkül is lehet osztani a netet (én is így csinálom kerreg a suffniban egy 233-as MMX XP Pro-val, egy Corega Switch-el és azzal a csoda Motorolla kábelmodemmel) Szal ha XP a server és Win98 a kliensel akkor kell az XP-vel csináltatnod egy kislemezt, amit nem is tom, hogy becéz valami ''Beállító lemez'' vagy hasonló. Szal egy ilyen lemez futtatása szükséges a Win98-as platfromon. Előtte pedig az XP-n a hálózati kapcsolatoknál meg kell osztani a netet használó kártyát (nálad az SMC-ugye) És láss csodát menni fog. Bár én preferálom az XP-t és elfut az minden gépen ha van benne minimum 1giga hely és 64mb memória sulim padlásáról még annó összeszedtem egy 100MHz-es PI-et és az megy a húgomnál XP-vel simán netezget, zenét hallgat...No mind1 a lényeg hogy kis beállítási gondod lehet, de ezzel amit írtam mennie kellene. Jah és az integrált hálókártyád TCP/IP beállításánál állítsd az IP-t 192.168.0.1-re maszk 255.255.255.0 a kliensgépen pedig add dinamikusra a címzést (IP autómatikus megállapítása) Remélem menni fog!:) Sok sikert!

Az élet nem nehéz, csak nincs fogása!

(#37) Ergil válasza Kolbee (#34) üzenetére


Ergil
aktív tag

Ha ket gepet akarsz osszekotni es nincs vmilyen kis hub-od vagy switch-ed, akkor egy ugynevezett cross kabelt kell venned. Altalaban piros szinnel jelzik.

Ha osszekototted oket, akkor be kell oket allitani ugy, hogy lassak egymast.

Ezek utan mar csak megosztod a Cehllos gepen a netet es kesz is.
Nekem W2K alatt csodalaotsan ment.

A legnagyobb hatranya, hogy a Chellot megoszto gepnek futnia kell, hogy a masikon is menjen a net.
Routernel ilyen gond nincs.

Az ott egy madár? Talán egy repülő?... Nem... ERGIL!!!

(#38) fifi_addict válasza Ergil (#37) üzenetére


fifi_addict
tag

Nekem továbbra se megy, de val. sikerült elállítanom valamit az XP-ben. A Hálózatvarázsló egy szolgáltatást nem tud elindítani, emiatt kiszáll. Nincs valakinek ötlete, hogy mit kéne visszaállítanom? Kézzel pedig csak egyírányű kapcsolat jön létre (az egyik gépen egy un. ''Bejövő kapcsolat'' ikon tünik fel, és csak az egyikről lehet a másikat elérni). XP Pro mind a kettő. Már tetszene egy normális LAN is, de az sincs... Baltát ide! XP recovery install már volt de nem sokat ért... az összes jelszavamat elvitte, meg az SP1-et, és az összes javítást.:((

...........................???

(#39) amargo válasza fifi_addict (#38) üzenetére


amargo
addikt

az XPben is van egy olyan fűl a hálózati ikonon, hogy net megosztása. arra katt és már meg is van. elvileg :)
vagy proxyn keresztűl és akkor még szabályozni is tudod.

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#40) Kolbee


Kolbee
tag

Elkezdtem játszadozni a hálózattal. Azt sikerült összehozni, hogy a két gép lássa egymást és a megosztott dokumentumokat. Az egyes gépbe megy a net egy SMC hálókártyán, és van egy alaplapi hálókártya. Az alaplapi hálókártyán csatlakozik az egyes gép (XP Prof.) a kettes géphez (WIN98SE). Mindkettőn fix IP van.
A netet viszont nem sikerül megosztani. Ha bepipálom a megosztást az SMC kártyánál, akkor kiírja, hogy: az egyes gép IP-jét fogja használni, és pár gép elveszítheti a kapcsolatot a géppel. Ha statikus IP-ket használok, használjak dinamikusakat.
Ha erre ok-ot nyomok, és beállítom a másik gépen a statikus IP-t akkor se a net, se a fájlmegosztás nem megy. Most akkor hogy is van ez?

(#41) fifi_addict válasza Kolbee (#40) üzenetére


fifi_addict
tag

szvsz győzött a Chello. Nekem se sikerült, igaz, nem is próbálkozom egy ideje (egy hete). A DHCP miatt valami gáz lehet, marad a router, abból is lehetőleg MAC-klónozós... Kiváncsi vagyok, van-e olyan mágus, aki mostanában megtette ezt, és muxik is neki. :O

...........................???

(#42) amargo válasza fifi_addict (#41) üzenetére


amargo
addikt

Linux alatt, kb 6sor a net megosztás.
Win alatt még nekem se sikerült... csak proxyn keresztül.

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#43) fifi_addict válasza amargo (#42) üzenetére


fifi_addict
tag

Van már Linux a gépen... ;] Reszkess, XP! Csak még - lámaként - nem bírtam begyűrni. A proxys meg nem megy szerintem, eccerűen nem engedi a másik MAC-address-t a hálóra a chello, mást nem tudok kitalálni... (a modemen van egy alternatív kapcsolódás USB-n keresztül, de ha a már bejelentkezett gép megy, még a provision oldal se jön be a chellonál). Eléggé tréfás...

...........................???

(#44) Pacák


Pacák
senior tag

Bővebben: link

Tessék elolvasni, különös tekintettel Tsibe #6 -os hozzászólására. :)

Nuclear launch detected

(#45) fifi_addict válasza Pacák (#44) üzenetére


fifi_addict
tag

Ok. De azért ott is voltak sikertelen próbák chellóval...:O A cross kábelen már az elején túljutottam, köszönhetően a lelkes fórumozóknak. De a #6 alapján majd próbálkozom, ha újra lesz erőm. Szerencsére csak alkalmilag kellene a megoldás.

...........................???

(#46) amargo válasza fifi_addict (#43) üzenetére


amargo
addikt

hogy ne engedné már?
hidd el, proxyn keresztűl meglehet osztani. sőt még rengeteg varriáció van..
most már csak azt nem értem milyen megosztás nem megy? ha van Linuxod és osztod a netet, akkor most hol a probléma? van egyszer a win a server mászor a linux? vagy én vagyok figyelemetlen és nem olvastam ez az elöző hozzá szólásaidat :)

szerk: ahá! rájöttem! kicsit tisztázzuk.. jön a kábel egy hálókareszbe, ezt ismeri a modem, aztán a gép osztja ki másik MACkre a kakaót. csak a csomagban lehet felfedezni, hogy honnan jött a kérés.. de ezzel nem igen foglalkoznak.. mert akár ezt is lehet maszkolni, de felesleges. a másik proxy server azért server, mert erről megy a net a kliens gép csak a server felé kér tehát, ha ez nem működik akkor rosszul konfiguráltál. a megosztás fült is kipróbáltam már egyszer, de ha jól emlékszem csak annyit kell a kliens gépen, hogy beállítod az IP a maskot az átjárót és a DNS servert(ez a name server miatt kell.). Linux alatt is így van csak nem sokkal másabb win alatt :F

[Szerkesztve]

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#47) fifi_addict válasza amargo (#46) üzenetére


fifi_addict
tag

szvsz a proxis nem megy szerintem, mert az tartalmazza a másik mac-cimet. a többit majd lebírkozom később, de most a másik gép sincs kéznél. Op rendszer három is van az otthoni gépen, de igazán csak az XP-t használom...:)). Irulok-pirulok is miatta. Elöször azért nem ment, mert egynehány szolgáltatást leállítottam az XP-n (valószínűleg). A ''varázsló'' hibaüzenettel leállt, más azzal simán osztotta a netjét. Na mindegy... később újra (egy hét pihenés cirka)

...........................???

(#48) Kolbee


Kolbee
tag

Öcsém, megcsináltam! De ne kérdezzétek, hogyan! Én sem tudom, csak tippem van. Mindent összeszenvedtem, úgy, ahogy le volt írva, de csak nem akart menni. Mindig pofázott az xp a statikus meg dinamikus ip-kről, amikor bepipáltam a netmegosztást. Ha leokoztam, se háló nem volt, se a varázsló nem futott le. Ekkor bebipultam, beírogattam az összes adatot kézzel az internetes hálókártya ip-címéhez. Így sikerült elbaszni a netet. Vissza se tudtam csinálni. Hálókártya eltávolít, majd újratelepít. A net még mindig nem jó. Nabaz, mondom, lefuttatom azt a varázslót. Erre nem megcsinálja, és elkészíti a lemezt, amit a másik gépbe átrakva bekonfigolta a netmegosztás, és működik az egész. Na erre adjatok nekem valami magyarázatot. Én egyedül arra tudok gondolni, hogy nem szabad bekonfigolni a netet, csak a két hálókártyát netmegosztásostul, mindenestül együtt.

(#49) Grass válasza Kolbee (#48) üzenetére


Grass
aktív tag

Dejó. szombaotn én is megcsináltam. azóta elbaszódott valahogy és most nem megy. hát nem tök jó?:(((

"Ne vedd készpénznek mások gondolatait" - Good Will Hunting

(#50) Tadeus11


Tadeus11
csendes tag

Kérdésem lenne!
Nekem simán megy hálókártyával a netmegosztás, és a chello az SMC kártyára jön be. Csak így tényleg a servernek mindíg be kell lennie kapcsolva, ha a kliens netezni akar.
Amit tudni szeretnék: Próbálta-e valaki, hogy az egyik gépbe az USB-t, a másikba a hálókártyás csatit használja? Mivel a gépen és neten keresztül dolgozom, most nem merek vele kísérletezni, mert hajtás van, s nincs időm macerálni napokat vele. Köszi!

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Chello megosztás (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.