Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Chello hülyéskedik - help! (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) sysID


sysID
csendes tag

Na most nagy szakzsenik segítségét kérném!
én már teljesen belezavarodtam

Szóval haverommal egy városban lakunk, mindkettőnknek Chello-ja van, de más kiszolgálón vagyunk. Neki szepemberben kötötték be a chellot, ami már a legelejétől sz*rakodott. Most hosszú lenne leírni az egészet, de a mostani tünetek a következők: (WinXp-t és Iexplorer 6.0-t használ)

Nincs semmilyen tűzfala, de nem tudom megpingelni. (100% loss) Megnéztem a VisualRoute-tal, de az se látja (not accepting ICMP packets)

Ő sem tud engem megpingelni, (nálam a tűzfal kikapcsolva). Mindeközben persze nyugottan chatelünk egymással AOL-on keresztül. (más ip-ket én is, ő is tud pingelni)

Valamiért mi ketten nem tudunk direktbe összekapcsolódni. Sem AOL-chaten keresztül, sem Direct Connect-en. De csak mi! Én és ő is bárki mással össze tud kapcsolódni.

Jáccani sem tudunk neten keresztül.


Azért még elmondom, hogy mióta ez megy legalább 4x lett a vincsije leformázva, vagy 5x lett a WinXP újratelepítve, 3 féle cd-ről, angol is magyar is. És minden egyes telepítés után ugyan azok a problémák jönnek elő.

Na de nem ilyen egyszerű a helyzet. Ezek a problémák, amiket leírtam, van amikor egy csapásra, minden beavatkozás nélkül eltűnnek!! Ilyenkor minden működik normálisan. (AOL direct connection, Direct Connect++, pingelés,)
Van amikor egy hónapig jó, van amikor egy csak egy napig. Aztán hirtelen megint kezdődik minden előről. Azóta megy a huzavona, hogy bekötötték neki.

Na most felhívtuk a UPC-t, bediktáltuk a kábelmodem alján lévő kódot, és kiderült, hogy az a modem nem is a haverom nevén van, hanem valaki másén.

Szóval szeritetek mivel lehet a probléma? Hálókártya, modem vagy esetleg központ?

köszi



LoL

(#2) reg1 válasza sysID (#1) üzenetére


reg1
tag

Szia!

SZVSZ a modem illetve a központtal lehet gubanc!Bár érdekes hogy csak néha jön elő a dolog,de lehet hogy a beregisztrált eszközök ''engedélyezése'' nem okés a központban....
Pl a beregisztrált modem,lan card azonosítóját a központ néha összekutyulja valakiével és ezért hol megy hol meg nem.......
Nekem eccer a központ kiadta egy 14. ker. -i Lan card IP-jét, nem is ment a net de érdekes volt......
Szal ennyit erről......

Két windowsos PC beszélget. - Te, tudtad, hogy mi kompatibilisek vagyunk? - Mi van?

(#3) sysID


sysID
csendes tag

Hello

Mi is erre gyanakszunk. A minap voltunk is bent a UPC-nél, de az természetesen szarik a dologra. :(( ''Nááááluk hiba????? Olyan niiiiiincs!!!!!!'' :((

LoL

(#4) telcom


telcom
tag

Sumákolnak a modemmel.

telcom

(#5) Lunatic válasza telcom (#4) üzenetére


Lunatic
aktív tag

Jaja, ez nálam is így volt. :(((

csak tudnám miért éri meg nekik?

Careful with that axe, Eugene! ...

(#6) sysID


sysID
csendes tag

Tegnap előtt kimentek a netes fazonok. (Én nem voltam ott) Mondta nekik a haverom a tüneteket, hogy nem tudom megpingelni, hogy nem tudunk összekapcsolódni, hogy állandóan szarakodik a net, stb. válasz: Nem jól pingelek! Azt is mondták, hogy valószínüleg a windóz szarakodik. A nagy vizsgálat, hogy megnézték, az internet beállításokat. És mindent rendben találtak. Ez kb 5 perc alatt játszódott le. Aztán pedig szépen elhúztak. Na nem baj legközelebb én is ott leszek és akkor jajj nekik, ha elsumákolják!! ;] Az a baj, hogy hülyének nézik az embert!

LoL

(#7) tsello


tsello
aktív tag

Melyik város ez?
Ugyi van egy fix ipd (ez sosem változik). Ezt kell beírni a pinghez, de az XP alatt alapból van tűzfal. (én olyan gépen próbáltam amelyiken Norton Personall Firewall volt XPn, XP tűzfal offon NPF off ping OK., NPF on (nagy biztosnág) XP tűzfal off és ping nem OK)
Beméréték a hálózatot? Lehet h túl erős jelet küld a modemed és ezért szarakodik (magas zajszint).
Próbáljátok ki az ftp csatlokáképpen. Az egyik hozzon létre egy ftpt (serv-U) és te tűzfalas gyerek csatlakozz hozzá. (elötte tiltsa le az XP tűzfalát mert az nem fog beendedni). Ha ez nem sikerül akkor erre hivatkozzatok.

A gyilkosság a kritika szélsőséges formája

(#8) sysID válasza tsello (#7) üzenetére


sysID
csendes tag

Köszi a segítséget! Azóta megoldódott a probléma. :)) A modem volt a ludas. Ez úgy derült ki, hogy csütörtökön a modem se szó se beszéd, felmondta a szolgálatot. Meg se nyikkant. A srác bevitte, ott megnézték és azt mondták, hogy hibás volt a tápja(?). Kapott egy új modemet, és azóta minden megjavult.

LoL

(#9) RAM


RAM
őstag

Halihó!

Tudtok olyan oldalt mondani, ahol lemérhetem a sávszélességet?

Most elvileg, átalakítanak, fejlesztenek, és baromi lassú a net.

Köcce!

Csak tisztán

(#10) Polesz válasza RAM (#9) üzenetére


Polesz
addikt

[L]http://www.enternet.hu/index.phtml?MENU_ID=8&ROVAT_ID=10[/L]

Elméletileg nincs különbség elmélet és gyakorlat között. Gyakorlatilag van.

(#11) RAM válasza Polesz (#10) üzenetére


RAM
őstag

szuper :U

''Az Ön sebessége: 50.89kbit/s''

Tudsz mondani mást is, csak h uaz az-e az eredmény.
Van vmi külföldi, csak nem tudom a címét.

Csak tisztán

(#12) Polesz válasza RAM (#11) üzenetére


Polesz
addikt

[L]http://home.datanet.hu/szolgaltatasok/adsl[/L]

Az oldal alja felé.

Elméletileg nincs különbség elmélet és gyakorlat között. Gyakorlatilag van.

(#13) RAM válasza Polesz (#12) üzenetére


RAM
őstag

29,62 kbit/sec :O

Csak tisztán

(#14) Polesz válasza RAM (#13) üzenetére


Polesz
addikt

Jobb mint a modem :(:(:(

Elméletileg nincs különbség elmélet és gyakorlat között. Gyakorlatilag van.

(#15) anulu


anulu
félisten

skacok! annyit kérnék, hogy legyetek türelemmel, azon vagyuk, hogy minden normálisan menjen.

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#16) rATdrAgOn válasza anulu (#15) üzenetére


rATdrAgOn
senior tag

Te UPC-nel melozol?! :)
Wooow!

Azert a message led igazan villoghatott volna 1-2 nappal a leallas elott, mert akkor mindig ranezek a chello.hu-ra es latom hogy mik a nagy bejelentesek... :/
Igy viszont kicsit morcos lettem, hogy tegnap ejjel 11-kor elhalkult minden, es meg most sem mukodik otthon... mashol mar megy, csak ujra kellett cimet kernem, de otthon meg mindig csak valami privat 10.x.x.x-es cimet kapok, raadasul nem ugyanolyat... remelem nem lesz megint olyan mizeria, hogy elszall a DHCP szerver adatbazisa, mert akkor hulyet kapok (ui, sok mindent kene csinalnom 7vegen).

A pC vajommi?! A kindoz vajommi?! A szittyozium.hu jó. Amigát használok, commodoreos (c)(r)(tm)-al. Meg nextgent. Meg bármit. :D

(#17) anulu válasza rATdrAgOn (#16) üzenetére


anulu
félisten

ott :)

A 10-es ip baj meg fog oldódni magától. Mi is reméljük, hogy gond nélkül meg fog oldódni, mert azzal nem csak Te, és a többi ügyfél szív, hanem mi is...
A villogtatás miatt meg ezúton is sorry, de az nem az én feladatom :)

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#18) aDamker


aDamker
aktív tag

Ehh 4 ev ota eloszor valtozott meg az ip-m.
Sirjak vagy nevessek???

(#19) Zsiba


Zsiba
senior tag

Nálam most ennyit mért a tesztprogram: 491.22kbit/s
Déltől van újra netem.

''One Ring to rule them all...''

(#20) RAM válasza Zsiba (#19) üzenetére


RAM
őstag

Hol lax?

Csak tisztán

(#21) Zsiba válasza RAM (#20) üzenetére


Zsiba
senior tag

Nyíregyháza :)

''One Ring to rule them all...''

(#22) csabika25


csabika25
aktív tag

Óh, egy benfentes.:D Nem ide illő kérdés, de hamárakkor... Ki van építve a Chello Dózsa györgy úton, az Ajtósi Dürer sor magasságában? Ha nem tudja rá senki a választ, akkor felhívom az ügyfélszolgálatot, de megkímélhetnétek tőle!:U

''Isten fut Windows alatt''

(#23) RAM válasza Zsiba (#21) üzenetére


RAM
őstag

Pesten sajna nem megy, csak tizedsebességgel! :O
Dél előtt.

Csak tisztán

(#24) szabka


szabka
tag

Üdv
Tud valaki jól müködő szoftvert vm dinamikus DNS t mert meg vagyok halva hogy móst már változik az IP-m. Eléggé be voltam erre álva

Tudja vk miért volt erre szükség? Vagy ami eddig alapba megvolt az most fizetős?

Üdv.

(#25) Polesz válasza szabka (#24) üzenetére


Polesz
addikt

[L]http://www.no-ip.com[/L]

Elméletileg nincs különbség elmélet és gyakorlat között. Gyakorlatilag van.

(#26) anulu válasza csabika25 (#22) üzenetére


anulu
félisten

Elméletileg igen.

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#27) RAM válasza anulu (#26) üzenetére


RAM
őstag

Nyíregyházán már jó, BP-en miért nem?
KB. mikor lesz szélessáv?

Csak tisztán

(#28) Polesz válasza RAM (#27) üzenetére


Polesz
addikt

Ha bővítés volt akkor nem lesz :DDD Bocs anulu nem tudtam kihagyni ;]

Elméletileg nincs különbség elmélet és gyakorlat között. Gyakorlatilag van.

(#29) szabka


szabka
tag

Hálókártya cserét továbbra is be kell jelenteni? MAC

(#30) anulu válasza RAM (#27) üzenetére


anulu
félisten

folyamatosan kapcsoljuk fel az előfizetőket. BP kb(!) 14:30-15:00

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#31) Rolesz válasza RAM (#27) üzenetére


Rolesz
tag

Miskolcon is szarakodik, eddig ma be se jött az internet,meg tegnap este se

AMD1800+@2000, Abit nf7-s, Asus G4ti4200 128mb 8x, 512 333ddr, 30 gb Maxtor, Asus 52x, Spire falconrock II (terhelés alatt 42 c), LG Flatron 17'' 700p

(#32) anulu válasza Polesz (#28) üzenetére


anulu
félisten

nem bővítés, rendszerátállítás :)

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#33) anulu válasza szabka (#29) üzenetére


anulu
félisten

nem. majd mindenki magának tudja megcsinálni.

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#34) csabika25


csabika25
aktív tag

Nem semmi. A Chello miatt most a PH szerkesztőségben sincs internet.:DD

''Isten fut Windows alatt''

(#35) szabka


szabka
tag

Na végre beállt. az összes lámpa villogot de most megy. Lehet csak azért mert úgy akarom érezni de mintha gyorsabb lenne. 62 vel jön most is.

(#36) Edem


Edem
senior tag

Miért ilyen lassú a netem? (XI ker)

Mindenki nyomjon még egy ENTERt! Jó nagyot!

(#37) Edem válasza anulu (#33) üzenetére


Edem
senior tag

Miért megy 6k-val a netem? Picit kevés havi 12000Ft-ért, nem?

A ******** a chello-ba. I((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((

Mindenki nyomjon még egy ENTERt! Jó nagyot!

(#38) Polesz válasza Edem (#37) üzenetére


Polesz
addikt

Dolgoznak rajta és türelmet kért, ha holnap este is ilyen lesz akkor hétfőn asztalborítás. Addig bírd ki. Mondjuk kicsit furcsa, hogy pont hétvégén csinálják ezeket, mert a legtöbb felhasználó ilyenkor van otthon. Vagy úgyis tudják, hogy problémák lesznek és az üzleti felhasználóktól félnek? :(

Elméletileg nincs különbség elmélet és gyakorlat között. Gyakorlatilag van.

(#39) Edem válasza Polesz (#38) üzenetére


Edem
senior tag

Jól van, bocs.

Nem lesz több ******* a chelloba. :(

Mindenki nyomjon még egy ENTERt! Jó nagyot!

(#40) Snowcat válasza Edem (#37) üzenetére


Snowcat
tag

Nincs szerencsed, erre (Gazdagret) minden megy mostmar jol, igaz du. 4 fele jott rendbe, mikor 12-re igertek, a legszebb az egeszbe, hogy mikor ketto fele hivtam a telefonos ugyfelszolgat a gepi hang kozolte, hogy 3ig mindehol lesz net, aztan negy elott mar 6ot mondott, most mar allitolag ejszaka a szoveg...

(#41) anulu válasza Polesz (#38) üzenetére


anulu
félisten

sajna nem rajtam/az ügyfélszolgálaton múlik, hogy mikor csinálják az átállást.

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#42) anulu válasza Edem (#37) üzenetére


anulu
félisten

őszintén megmondom, hogy lövésem nincs róla jelenleg, mivel itthon ülök piciny gépem előtt.

még mindíg lassú?

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#43) Lobonc


Lobonc
tag

Nekem is Chello (VIII.) itt nalunk is volt most karbantartas es a sebesseggel nekem eddig sem meg most sincs gondom 60-62Kb/s szal nekem jo 12k ert de itt nalunk a keruletben meg nincs sok elofizeto es igy ok-sab a net sztem legalabbis ez az oka a sebbessegenek! De elvesztettem a fix ip cimemet pedig mar ugy hozzamnot aaaaaaaaaa

(#44) Avicularia


Avicularia
veterán

Én is a 8 kerböl tolom több mint 1 éve és nem mindig volt ilyen a sebesség!
Volt idö mikor 300 kbit fölé sose ment :(

(#45) Edem válasza anulu (#42) üzenetére


Edem
senior tag

Nem tudom mikor jött rendbe, de most (hajnali 3) már repeszt. :)

Bocs, hogy téged címeztelek a hülye türelmetlen hozzászólásomnál. :U

Mindenki nyomjon még egy ENTERt! Jó nagyot!

(#46) anulu válasza Edem (#45) üzenetére


anulu
félisten

az hurrá, ha megy :)

semmi gáz :)

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#47) RAM válasza anulu (#30) üzenetére


RAM
őstag

~ 17h volt -23h-ig

ma +mostantól :((

Csak tisztán

(#48) RAM válasza rATdrAgOn (#16) üzenetére


RAM
őstag

Lehet, h elszállt?

Eddig 10.x.x.x volt!!!!!
Most akkor mi van?

Aug 1 00:00 - 6:00
Aug 1 22:00 - 12:00
Aug 8 22:00 -12:00
Ez 23:00-tól - 16:30 ig volt,
16:30 -23:00-ig ment,
10.x.x.x IP-t kaptam :(( (nem ment)
Most megy.

Most akkor mi van?

Csak tisztán

(#49) rATdrAgOn válasza RAM (#48) üzenetére


rATdrAgOn
senior tag

Jaja, nekem is ez volt tegnap este, meg ma reggel...
modemet kihuztam, ket percig vartam, visszadugtam, online-ra ment, aztan eldobtam az ip-cimet es kertem ujat... kaptam is egyet, total mast mint tegnap... remelem nem ez lesz az alapeset innentol, mert akkor kicsit morcos leszek :DDD)

A pC vajommi?! A kindoz vajommi?! A szittyozium.hu jó. Amigát használok, commodoreos (c)(r)(tm)-al. Meg nextgent. Meg bármit. :D

(#50) RAM válasza rATdrAgOn (#49) üzenetére


RAM
őstag

kértél ip címet és kaptál is,
ezt szószerint vegyem, v. hogy? :D

Csak tisztán

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Chello hülyéskedik - help! (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.