Hirdetés

2024. május 7., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Chello hülyéskedik - help! (téma lezárva)

Hozzászólások

(#101) ImPoOsToR


ImPoOsToR
csendes tag

10 giga? Ne bazz.. én ebbe a 15 be is alig férek bele! Most sok időm van itthon tehát writeolgatok ide egy kis NBA Live ozás közben!

Szeretnék egy új gépet mert ez szar, de álmaim eléréséhez még várni kell!

(#102) tsello


tsello
aktív tag

anulu

Te UPCnél dolgozol. Melyik város?

A gyilkosság a kritika szélsőséges formája

(#103) LordX válasza kolja (#91) üzenetére


LordX
veterán

Csak 1 csomag van, amin van egy 15Gb-s korlát.

Ma kaptunk egy levelet tűlük, hogy:
Adatforgalom a jóhiszemű felhasználás mellett... blabla... A többség védelme érdekében ezért ezen ügyfeleink internetkapcsolatát.. blabla.. a szokásosnál lasabb sávra tereljük

1. Szélessávú internet?
2. ADSL szolgáltatók hogy-hogy képesek kiszolgálni 15Gb-s forgalom felett is a többi felhasználót?

Mit is jelent 15GB mennyiségű adatforgalom?
...blabla...
- 23 db CD tartalmával (kicsit előbb: az oldalak és a filmek(!) letöltése csak másodpercekig tart)
- blabla...
- ...egy átlagos merevlemez teljes kapacitásának többszörösével egyenértékű


MIVAAANNN??? Most van a gépemben 160Gb tárhely, ha jól számolom, a 15 giga ennek 0,09375-szöröse!!! A mai vinyók átlagmérete 40 giga (még igen durván alulbecsülve is, inkább 80 az a 40), ami még mingig 2,66x nagyobb, mint az a 15 giga!

Meg még azt bírtam, hogy a net egyszer csak elmegy, és 3 nappal később kapok egy e-mailt, ''hogy köszönjük türelmét, az átállást/bővítést,mittoménmit befejeztük'' Nem tudták volna előre megmondani (nem a meghirdetett időpontban volt ugyanis..)?!?

Jah, az átállás óta böngészéskor a linkek kb 20%-ára kattintás után kijön, hogy nem érhető el a kiszolgáló, refreshre pedig betölti. Csináltam még egy traceroute-ot a www.origo.hu-ig, és az első ugrás (router?) potom 1500msec idejű volt...

Nah, köszönöm, ebből nem kell, főleg, hogy van olcsóbbért korlátozatlan, garantált sávszélességű és garantált pingű ADSL...

(#104) guess.who válasza tsello (#68) üzenetére


guess.who
senior tag

Azért picit gondolkodhatnál, mielőtt ilyet leírsz...
Ha igaz lenne az ''X. gigabájt, de úgysem használják ki'' akkor az egész korlátozásnak nem lenne semmi értelme (más szóval: lehetne korlát nélküli), hiszen éppen azért vezették be, mert ''túl sok'' felhasználó használta jóval többet, mint 15 Gb -ergo ha senki nem forgalmaz 6-8 giga fölött (ami önmagában is marhaság), akkor nem lenne túlterhelt a háló. Ééééted?

(Megjegyzem: ha a Ferrari gyártana például egy 1000 lóerős sportautót, de a kocsit szoftverből lekorlátozná 50 km/h-ra, mert szerintük túl hamar elkopna a motor nagyobb sebességen -akkor valószínűleg a kutya sem venné meg, s mindenkinek ócska Trabantja, mert 50-nel azzal is tud száguldani... Márpedig gordonkáék nagyjából egy ócska analóg trabantmodem szintjére degradálják az egész szolgáltatást a büntetővonalasdival... Soroljatok nekem ADSL szolgáltatókat, megyek szerződést kötni.)

(#105) Superman


Superman
nagyúr

Tényleg jó lenne ADSL szolgáltatókat felsorolni, olyanokat is, akik Miskolcon működnek. Engem csak az tart vissza, hogy el kell köteleznem magam x évre, ha nem akarok fizetni egy halom pénzt.

(#106) LordX válasza guess.who (#104) üzenetére


LordX
veterán

[L]internetszolgaltato.lap.hu[/L]

(#107) LordX válasza LordX (#106) üzenetére


LordX
veterán

Most ez miért nem volt jó neki?

[L]http://internetszolgaltato.lap.hu[/L]

(#108) Superman


Superman
nagyúr

Pl: Enternet:

Komfort csomag
512/128 Kbit/s Határozatlan idejű szerződés 17.740 Ft + ÁFA = 22175
Akció 9.480 Ft + ÁFA = 11850

Ez egy kicsit drága, ha nem kötelezem el magam és kit érdekel a korlát a chellonál? Engem is zavar, de sosem lépem túl a korlátot.

(#109) Superman


Superman
nagyúr

Az egyéni VIP csomag meg egyenesen röhej, mert 27000 forint az előfizetési díja 2 éves elkötelezettség mellett.

(#110) Superman


Superman
nagyúr

TVNET esetén:

17 250 Ft +ÁFA kötelezettség nélkül (határozatlan időre)
13 500 Ft +ÁFA 1 éves szerződéssel
10 400 Ft +ÁFA 2 éves szerződéssel

Azt hiszem, bár terveztem egy időben a váltást, még maradok a chellonál.

(#111) LordX


LordX
veterán

Akit érdekel: Én végignyálaztam az összes Nagykanizsán elérhető netszolgáltató honlapját (enyhe képzavar :) ), és csináltam egy Excell táblát. Nem csak Nagykanizsán használható a tábla, egy-kettő nem érhető el csak máshol, és egy-kettő van, ami meg itt nem érhető el, de mondjuk nálad (aki olvassa ezt) igen.

[L]http://members.chello.hu/lord_x/Net.xls[/L]

De nekem OK a 3 év szerződés is (azért is jó, mert az összes szerződésben bent van, hogy határozott idejű esetén évente max egyszer, max az infláció mértékében emelkedetnek az árak), ezért csak 3 évesek vannak benne (illetve az, amelyik a legolcsóbb konstrukciót adja)

Az ilyen Fix IP, DNS, meg még mittoménmi extra szolgáltatás nincsenek benne.

(#112) LordX válasza Superman (#110) üzenetére


LordX
veterán

Miért a legdrágábbakat kell előhoznod? nézd meg a táblázatot, amit linkeltem...

(#113) guess.who válasza Superman (#105) üzenetére


guess.who
senior tag

Nekem normál állapotban nem lenne gond a ''hűségszerződés'' (gordonkáéknál indulás óta előfizető vagyok -bár akkor még bőven Broadband néven ment), csak nem szeretnék büntetést fizetni, ha elköltözöm a lejárta előtt... 1 vagy 2 éves szerződés nélkül viszont piszok drága az ADSL... Ismerősöméknek egy Szinvaparkos üzletben Ent*rnetes ADSL van jó fél éve, igen tisztességes, jó színvonalú, igényes szolgáltatás, ahol előre szólnak, ha 1-2 órás leállás lesz, s ezerszer elnézést kérnek, utólag is, ha valami gond van -ráadásul bármikor fel lehet őket hívni, és utána is néznek a problémának... Júpíszínél ilyesmi soha nem volt...

Egyébként ADSLt majdnem egész Miskolc területén lehet kérni, egyedül a külső városrészek (Pereces, talán Szirma, Tapolca) esnek ki a szórásból -ezt egyébként az Ax*lero honlapjának jobb oldalán levő városlistánál meg tudod nézni (ha még nem tetted volna). :)

(#114) Superman válasza guess.who (#113) üzenetére


Superman
nagyúr

Miért tervbe vetted, hogy elköltözöl? :) Akkor tényleg elég húzós lenne, mert ha jól tudom időarányosan kell fizetni azokra a hónapokra, amelyeket nem vettél igénybe.

(#115) Superman válasza LordX (#112) üzenetére


Superman
nagyúr

Megnéztem a többit is, nagyrészt, de ott sem olyan olcsó. Pl. a Datanetnél még bekötési díjat is kérnek és 10000 körüli a havidíj 25% - os áfával.

(#116) JC


JC
tag

Én nem voltam a hétvégén itthon (Debrecen). A chellón nem vettem észre semmi változást. Eddig is dinamikus IP címem volt. Jelszót nem kér az Explorer belépéskor.
Viszont a hétvége óta nem tudok se e-mailt írni, se fogadni.
Az alábbi hibaüzenetet kapom az Outlook Expresstól.

The host 'mail.chello.hu' could not be found. Please verify that you have entered the server name correctly. Account: 'pop.chello.hu', Server: 'mail.chello.hu', Protocol: SMTP, Port: 25, Secure(SSL): No, Socket Error: 11001, Error Number: 0x800CCC0D

The host 'pop.chello.hu' could not be found. Please verify that you have entered the server name correctly. Account: 'pop.chello.hu', Server: 'pop.chello.hu', Protocol: POP3, Port: 110, Secure(SSL): No, Socket Error: 11001, Error Number: 0x800CCC0D

Nem tudjátok miért nem mükszik? Köze lehet-e a UPC ténykedésének az eredménye?

(#117) szabka


szabka
tag

Remélem be áll ez a chello és ez a 10g csak remisztgetes. ADSL viszont nekem dragabb lenne mivel ahoz a telefont is fizetni kell es minimal csomagra nem teszik ra. nem sok a kulombseg es lehet merlegelni kell de ha nincs vonalas telefon annak a bekotesi dija + az ADSL meg 1-2 év aláirasa lehet hogy meg mindig a chello mellet szol. Bar szamomra legnagyobb elonyet fix ip elvesztette bizom benne hogy a fent irtak csak dárkítás. Ha tenyleg igy gondoljak akkor viszont dontok

(#118) guess.who válasza Superman (#114) üzenetére


guess.who
senior tag

Sajnos tervben van, ezért vagyok nehéz helyzetben... A gordonka szivatását meguntam, ADSL meg nem hiszem, hogy lesz, így viszont nem merek hűségszerződést aláírni... Egyébként a fenti ismerős szerint csak a bekötési díjat kell ''büntetésként'' kifizetni, ami annyira nem húzós -de azért ennek utána kellene nézni... En*ernet oldalán viszont egy mukk sincs erről, gondolom, csak személyesen mesélik el, hogy mit csinálnak az ex-ügyfeleikkel... ;]

(#119) szabka válasza JC (#116) üzenetére


szabka
tag

dinamikus volt az ip d eddig is csak mindig ugyan azt kaptad (dhcp mac) en most neztem nekem mukodik bar ma is megkellet csinalni az ipconfig /renew et kb oránként de ez is változo és szokott segiteni. emailnal meg a felhasznaloinevnel volt valtozas de errol kuldek infot

(#120) guess.who válasza JC (#116) üzenetére


guess.who
senior tag

Nekem működik rendesen a pop és a mail is...

Egyébként vicces: továbbra is statikus, kézzel beállított IPt használok, hétvégén volt egy csere, amikor kiosztottak egy újat nekem automatikusan, de azóta is minden megy rendben... :)

(#121) Superman válasza guess.who (#118) üzenetére


Superman
nagyúr

Másik város, vagy városon belül költözöl? Mert nem mindegy. Valamelyik szolgáltatónál (talán Datanet?) át lehet helyeztetni bizonyos összegért a szolgáltatást (lehet, hogy másoknál is).

(#122) guess.who válasza Superman (#121) üzenetére


guess.who
senior tag

Ha sikerül, akkor falu... :D
Az áthelyeztetés más tészta, egyébként nem is értem, hogy egy költözésnél ha az adott szolgáltató nem tud az új címemen szolgáltatni, akkor miért én fizessek büntetést? A hűségszerződésben az is benne van, hogy két évig köteles vagyok ugyanott lakni?! És ha teszem fel ledózerolják közben a házam?! ;]

(#123) Superman válasza guess.who (#122) üzenetére


Superman
nagyúr

Off

Falu?? Én meg kacérkodom a Pestre költözéssel? Na nee... :DD :DD

(#124) JC válasza szabka (#119) üzenetére


JC
tag

A ipconfig/renew-et futtatva az alábbi üzenetet kapom:
Hiba történt a kapcsolat megújításakor: Nem lehet kapcsolatba lépni a DHCP kiszolgálóval. A kérelem túllépte a megengedett időt.
Akkor most mi van?
Az e-maillel kapcsolatba milyen változás van, mert én nem emlékszem mi volt vagy egyáltalán volt-e szó a levélben. A levelet már kidobtam. A billétámon lévő címre küldhetsz e-mailt is, ott egy freemail cím van ami működik.

(#125) LordX válasza guess.who (#118) üzenetére


LordX
veterán

Sok szolgáltatónak elég, ha a ''hűség'' ideje alatt tűle veszel netet, akár modemeset is, így ne félj attól, hogy ha kiköltözöl olyan helyre, ahol nincs ADSL, akkor jól megszivatnak..

(#126) guess.who válasza LordX (#125) üzenetére


guess.who
senior tag

Ez érdekes -csak hát ADSL (kábel) után átülni valami analóg modemes szutyokba... Áhhh... :)

Superman: Tényleg off, de tényleg falu. :) Onnan jöttem, mennék is vissza kézzel-lábbal -csak hát a zárak nem éppen alacsonyak, alig érem fel őket... :(

(#127) Superman válasza guess.who (#126) üzenetére


Superman
nagyúr

Tulajdonképpen igazad van, csak ha borsodi faluba költözöl, akkor számolni kell azzal is, hogy mit fogsz dolgozni. És egyáltalán lesz -e munkád ott...És akkor már nem a net lesz az egyedüli gond...

Hiszed vagy sem én is elmennék egy jó csendes helyre, ahol embert csak kétszer látnék egy hónapban...

(#128) szabka válasza JC (#124) üzenetére


szabka
tag

hu biztos hogy dhcp re van allitva a halokartya tcpipéje? nemtudom mi van nekem ma mar 254234625672 kellet resetelni a modemet is es ezutan mindig osszejot. raadasul dns serverrel is van valami mert nem mindig erek el oldalakat de sima ipre ping viszont megy

(#129) zorco


zorco
csendes tag

a baj ott kezdődött, hogy a sok okos kitalálta, hogy az ip-t ne a kartya (mac address alapján) kapja... a dhcp kiosztja, ami max a kábelmodemig jut el, de a kartyahoz mar nem, legalabbis linuksz alatt nem

akkor mi is a baj?

meghogy a dhcp a bugzik! az is... meg a halozatfelujitas ugy ahogy van...

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Chello hülyéskedik - help! (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.