Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PROHARDVER! interaktív  »  chello (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) jordan


jordan
csendes tag

Sziasztok!
Szeretnék segítséget kérni! Előkívánok fizetni a chellora(kábelnet), de azt mondják csak egy gépemet köthetem migy az internethez. Az lenne a kérdésem meglehet-e oldani, hogy a hálózatban összekötött gépeken meglehet-e osztani a netet?!Ha valaki tud valamit segíteni, kérem tegye!
Köszi!

mj

(#2) Ambrosius válasza jordan (#1) üzenetére


Ambrosius
tag

Tudtommal kell egy + gép(p166) mondjuk linuxxal, ami a belső szerver lesz és mindig megy és erre lesz rákötve a többi gép.
Pontosabban én sem tudom, de érdekelne, mert így pl. adsl is megosztható.

(#3) bz


bz
tag

Ha van eszed, így teszel, éspedig azért, mert egy tűzfalat teszel a belső háló elé.

(#4) Ambrosius válasza bz (#3) üzenetére


Ambrosius
tag

Ja igen, így látszólag egy IP címed van kifelé. De szerintem meg lehet oldani, hogy nem kell egy plusz gép, hanem egy izmossabb gépbe kell belerakni a cuccot, csak ilyenkor ha a másik akar netelni, ahhoz a te gépednek is be kell kapcsolva lennie.

(#5) jordan


jordan
csendes tag

A linuxos gép adott, tehát megtudom csinálni, csak azt nem tudom ez ellen nem-e tesznek e biztonsági intézkedéseket....

mj

(#6) Ambrosius válasza jordan (#5) üzenetére


Ambrosius
tag

Ahogy tudom, pl ADSL-nél nincs fix ip címed és ha fél óráig nem netezel, akkor lekapcsol/vagy minden fél órában lekapcsol de utánna újból kapcsolódnod kell. Hogy ez mennyiben zavaró, azt nem tudom.
A chellonál van fix ipcímed?

(#7) jordan


jordan
csendes tag

Nincs fix ip címed....

mj

(#8) Ambrosius válasza jordan (#7) üzenetére


Ambrosius
tag

A fél óra túlzás volt, a datanet 24 óránként bontja a kapcsolatot. Ilyenkor a letöltés gondolom nem szakad meg, csak egy pillanatra, nem?

(#9) Superman


Superman
nagyúr

Nekem Chellom van, de az túlzás, hogy nincs fix IP cím. Nem változik minden gépbekapcsoláskor a kábelhálózat nem így működik. Időről - időre változtatják az igaz, de ez féléves időszakot is jelenthet. Ráadásul a szerver üzemeltetés erősen tiltott, ezért ha valakinek minimum 18 - 24 óráig be van kapcsolva a gépe, akkor automatikusan új IP címet kap, mert szerver - gyanús lesz.
Na most, ami az ADSL - t illeti, nekem ezzel egy nagy bajom van: voltam én is modemes, meg ISDN - en keresztül is neteztem és ezért nem negyon hiszek a MatávNetnek, bocsánat, most Axelero lett belőle. Engem az érdekelne, hogy a fix havidíjon felül mennyit kell fizetni még TELEFONDÍJAt, vagyis a percdíj érdekelne, mert azt nem hiszem, hogy ezt elengedi a Matáv. Ráadásul már mások is árulják az ADSL - t, de az ugyanúgy a MAtáv telefonvonalát használja, a szolgáltatónak csak ahozzáférésért fizetsz. Néztem a TVnet árait. Ha nem kötelezed el magad 2 évre, ami őrültség, mert a gatyádat is ráfizeted, ha meggondoltad magad és még ki sem léphetsz a buliból, mert rögtön beperelnek, akkor majdnem 18 ezer forintot kell fizetni havonta hozáférési díjat!!! Ez nekem nagyon sok! Lehet, hogy sokaknak nem, de szerintem ez ma Magyarországon még csak a cégeknek éri meg, és nem az ottthoni felhasználóknak. Bőven elég a Chello letöltési sebessége, ráadául külföldön az ADSL is jóval olcsóbb, mint itthon. Szóval engem, mint mondtam az érdekelne, hogy mi van a telefondíjjal? Mert ez a 18 rúgó akkor lehet akár 58 ezer is!!

(#10) guest


guest
veterán

Ha chellos vagy honnan szedsz ilyen baromsagokat, hogy 18-24 ora utan IP cimet valtanak? nekem most 25 nap 12oraja nincs kikapcsolva a gepem. Erdekes modon nem valtozott az IP...
Az ADSL pedig nem olyan mint a dial-up. Nem beszedsavon hasznalja a vonalat, hanem joval a beszedtartomany felett. _nincs_ percdij.
De a netmegosztassal vigyazni kell, mert azert letilthatnak. Ugyanis a maszkolast akarhogy csinalod is, lehet latni. Eppen ezert en proxy-t ajanlok (squid pl). Vannak megszoritasai, de nem tiltanak le legalabb. Es WINel nem erdemes szarakodni, mindenkeppen vmi emberi linux kell.

prohardver vendég

(#11) Superman


Superman
nagyúr

Én viszont azt nem udom, hogy te hogy vagy Chellos, ha nem változtatták meg az IP - det? Lehet, hogy Broadband, lehet, hogy nem tudod megkülönböztetni a kettőt. A Chello szabályzatában egyébként ez benne van. Lehet, hogy szerencséd van, mert szervert csak bérelt vonalon keresztül lehet üzemeltetni. Ha még ennyit sem tudsz, akkor kár neked szervert üzemeltetni, mert nagyon ráfaragsz egyszer.

(#12) BoGár


BoGár
tag

Superman: Ha nem tudsz valamit, akkor ne vitatkozz! Sok minden benne van a szabályzatban, ami valójában nem úgy van. Az is benne van, hogy 15 GB az adatkorlát, utána lekorlátoznak egy 64 K-s vonalra. De ez sem igaz! Nézd meg az adatforgalmad a www.broadband.hu oldalon. Ott mindenkinek kiírja az előfizetés típusát is!
Nekem is sokszor megy több napon keresztül, de nem változott az IP címem Chellonál.

Megosztás. Erre van egy nagyon jól bevált megoldás: kábelrouter. Úgy viselkedik kifelé, mintha a hálókártyád lenne, nem lehet felderíteni. Befelé pedig egy TCP/IP alapú belső hálózatot csinál. Ja és belső hardveres tűzfala van!

Üdv: BoGár

A pénz beszél! Azt mondja: pá!

(#13) Adi válasza Superman (#11) üzenetére


Adi
senior tag

Superman, ne írogass hülyeségeket az ADSL-ről, ha nem ismered. Nincsen rajta telefonszámla és elég csak kicsit körülnézni az ADSL-es ISP-knél és láthatod, hogy időarányos díj is csak az Enternetnél van az egyik csomagjukban.

Az ADSL-nek semmi köze nincsen a telefonhálózati szolgáltatásokhoz azon túl, hogy fizikailag egy dróton megy vele, de a végponton kap egy splittert és onnét már az is külön jön: telefon (ami lehet ISDN is) + Ethernet a gép(ek)nek.

ldm start-reconf primary

(#14) laja


laja
tag

Superman, neked halvány lila fogalmad sincs arról, hogy mi az az ADSL. SEMMILYEN ADSL-nél nincs percdij, csak egy fix havidij, ami független attól, hogy egész hónapban a neten lógsz, vagy be se kapcsolod a géped. Mint azt fentebb irták, a telefonnal csak maga a drót közös, a forgalomhoz semmi köze. (Nekem fél éve Matáv ADSL-em van, és elégedett vagyok vele. Állandó 45-48 kb/s letöltési sebesség.)

Abit IC7, P4 3,8 Ghz-en, 1 GB DDR466, x800 pro XT PE-re moddolva (580/477 Mhz), két vinyó, Enermax 460 W-os táp, 17 collos Iiyama LCD, vízhűtött proci és videokártya

(#15) Superman


Superman
nagyúr

Azt hiszem azt írtam, hogy kíváncsi vagyok a dologra.Nem azt, hogy pontosan tudom a tényeket. Ezért kérdeztem. Nem hiszem, hogy ezért ilyen hangnemben kellene válaszolni, bár kultúrát és intelligenciát nem lehet tanulni. És nem szoktam valakit hülyének nevezni, ha nem tudja a C++ programozás alapjait, amiben én vagyok profi.
Egyébként meg akkor inkább a Chello, mert nekem semmi esetre sem érné meg 48Kb/sec - os letöltési sebességért ennyi pénzt fizetni. A Chello ennél gyorsabb.
Más: utánanéztem a dolognak és bizonyos földrajzi helyeken a Chello statikus IP címet használ, valahol meg dinamikusat.

(#16) guest válasza Superman (#15) üzenetére


guest
veterán

"Más: utánanéztem a dolognak és bizonyos földrajzi helyeken a Chello statikus IP címet használ, valahol meg dinamikusat."

bazz. hol neztel Te utana? a chello *mindenhol* dinamikus IPt hasznal. nagy a lease expire time, ezert gyakorlatilag soha nem valtozik, csak ha atalakitjak a rendszert. nemreg volt bovites, akkor sokaknak valtozott. Chello sem tud sokkal tobbet 48K-nal. 55 korul szokott jonni max.

prohardver vendég

(#17) Dive


Dive
csendes tag

Jól írja Superman, az Enternet-nél van olyan csomag is (ADSL Mindenkinek), ahol 2 forintos percdíj van, de max. 6000 forint lehet a fix 4 ezres havidíjon felül. Szerintem ennél jobb ajánlat az Egyéni ADSL csomag (Enternet), havi 7+fáért. Én épp most fogom megrendelni, bár már indul itt is a chello, a lakótelepen veszélyes lesz estefelé használni, ha mindenki rajta lóg... Főleg, hogy UPC-nek még csak 100 megabites vonala van a BIX-en, szinte az összes többi szolgáltatónak 1 Giga + 100 mega backup (Axelero, Datanet, Enternet...)

A megosztásról: szerintem a Sygate-tel gond nélkül és kényelmesen meg lehet osztani két gépen a hálót, azt a szolgáltató nem látja gondolom, meg több ADSL-ajánlatban is azt olvastam, hogy csak a háztartáson kívüli megosztás nem engedélyezett.

FIX(?) IP: a barátnőmnél a chello 1 hónapja nem váltott IP-t.

(#18) guest


guest
veterán

Hahó!
Nálunk több mint 1 éve chello van és proxy progival megosztva a többieknek. Szóval még senki nem jött rá, akarom mondani a chello 1 árva szót sem szólt, Na! Az IP cím változásáról meg nézzétek meg az idevágo DHCP szerver beállítást. Na jó, elárulom Nektek (jó pap holtig tanul) hogy be lehet állítani mennyi időnként adjon IP címet, ha nem jelentkezel be a hálóba. (TCP/IP tanfolyam by MS)
Ráadásul mindig egyforma a Chello sebessége, 45-55 K között, tök függetlenül attól hány óra van és hányan vannak rajta "estefele". Ez csak attól a helytől függ, ahonnan letöltessz! Ez nem Matáv vonal! ADSL??? Nem ismerem, tehát no comment.
Viszont a Chello jó és stabil. Egyetlen hátránya a havi díj kissé magas volta.
Nyuszi

prohardver vendég

(#19) guest


guest
veterán

Superman, jezusom hogy te mekkora lamer vagy. jatszod itt az agyad a c++al amikor a alapveto fogalmakkal nem vagy tisztaban.
Es akarmennyire is elkeserit, nem broadband-es vagyok, hanem chellos.
Mast nem mondok, mert azt hiszem a tobbiek mar elmondtak....

prohardver vendég

(#20) Dive válasza guest (#18) üzenetére


Dive
csendes tag

Hali,
őszintén szólva nagyon irigyellek ha 1 éve tényleg 50K-val töltesz... :-) A DHCP-hez nem értek, ehhez no comment.
Viszont több barátom tapasztalata (igaz, nem mindenki chello-s, az egyik pl. a 16. ker.-ben MATÁV kábelneten nyomul) hogy a kábelnet sebessége függ az időponttól, tudom ennek a letöltési helyhez is köze van. Tehát sokan este ki sem tudják használni a chellot, mert alig vánszorog. Amúgy katt ide!
http://goliat.c3.hu/mrtg/bix-upc.html
Itt tisztán látszik a chello (erős) leterheltsége. Főleg az alsó, éves grafikonra hívom fel a figyelmet. Ezzel valamit kéne kezdenie a chello-nak.
Amúgy eszembe jutott valami, de lehet hogy hülyeséget írok: egy chello-nál dolgozó valaki azt mondta nekem, 200 fős node-ok (csomópontok) vannak, és ha jól emléxem a kábel sávszélességéből erre a célra 8 egész valamennyi Mbit használható fel (ez van előfizetőnként lekorlátozva max 512kbit-re), ha tehát mind a 200 előfizető netezik, 40kbit-re csökken az egy vonal sávszélessége. Ha nem jól írom ezt, ne fikázzatok légyszi, inkább javítson ki valaki! Főleg lakótelepen lakók számoltak be ilyen csökkenésről.
Az ADSL tényleg nem oszlik meg mások közt, tehát a 384+64kbit-et csak én használom(nám) max. akkor esik le ha a letöltési hely túlterhelt.
Ajánlom az Index idevágó fórumait, sok chello-s sír hogy soxor használhatatlan, Guest te mázlista vagy :-) (Vagy Chello-protekciós :-))))))

Várom a véleményeket!

(#21) guest


guest
veterán

A chelloval nekem 1 bajom van: nem olcsó.
A 11. ker.-ből chellozom, napi több órát, de, du, este. Pár hete voltak vele bajok (néha pár óráig nem tudtam rá felmászni), de ezek megszűntek.
A letöltés soha nem ment 48k alá és gyakran 54k-s. Én szeretem. Amit nem szeretek, az a gépem teljesítménye...

ADSL: ismerősöm Kőbányán most fizet elő a Datanetnél. 1 év, vmi 6000 Ft belépési díj + 4000 Ft kártya, aztán csak a 6900 Ft-os havidíj. Nem ez a legolcsóbb?

prohardver vendég

(#22) guest


guest
veterán

En sem vettem eszre semmifele lassulast sem este sem maskor, sot meg nem is hallottam ilyesmirol, hogy lelassulna. Majd meglatjuk, remelem igy is marad :)

prohardver vendég

(#23) BoGár válasza Dive (#20) üzenetére


BoGár
tag

Én egy lakótelepen élek, és nem messze (Az út másik oldalán 200 m-re tölem) lakik az egyik haverom szintén lakótelepen. Mindkettőnek szépen megy a Chello 50-55-tel.

A pénz beszél! Azt mondja: pá!

(#24) szesa


szesa
senior tag

a matav-kabel(axe) most ujitott be
512/128as vonalat adnak.
letotlesek 50-60/15-20k. a pingekre sem panaszkodnak.

-

(#25) P306 válasza guest (#18) üzenetére


P306
csendes tag

Nyuszi, Nyuszi ! Nem ártott volna el is menni arra TCP/IP tanfolyamra, amit reklámozol :) ).
Más: fogadjunk, hogy ismered az ADSL-t. Megsúgom (jó pap holtig tanul): ua. mint a chello vagy a broadband. Mármint technikailag. A már meglévő rézalapú adathordozó közegen (telefonvonal, kábeltévé) megvalósított PPP kapcsolat a szolgáltatóval.
Egyébként egy proxy-val mindkettőn (chello, ADSL) lehet több gépet használni (technikailag). Hogy jogilag mit lehet, azt mindenkinek a szerződése tartalmazza. Az ADSL egyébként 24 óránként fizikailag bontja a kapcsolatot. Ilyenkor azonnal lehet újrakapcsolódni. Eddig még az esetek 70%-ában visszakaptam ugyanazt az IP címet. A letöltés ilyenkor megszakad, de ha valamilyen download manager-t használ az ember, akkor nem lehet gond.

P306

We are the Borg. Existence as you know it is over. We will add your biological and technological distinctiveness to our own. Resistance is futile.

(#26) Hacked_3908


Hacked_3908
csendes tag

Sziasztok !!

Meg kellene osztanom a chellot 4 gep kozott. A routert megvettem (Planet 10/100 XRT-401 B), szerintem meg tudja csinalni. De az a baj, hogy allandoan azt irja, ki hogy WAN STATUS: DISCONNECTED. Nem latja a kabelmodemet, nem is vilagit a WAN LED. Valaki csak megcsinalta mar, hogy kell?? Kerlek, segitsetek, surgos lenne!!!!!!!!!!
zsidomax@fenyszoft.hu

A november 24-én történt hackertámadás miatt elvesztek az adataim...

(#27) CsendPenge válasza Hacked_3908 (#26) üzenetére


CsendPenge
őstag

Routert bekonfigoltad már? Azzal kellene kezdeni, de okosan, mert én is megszívattam magam (hálókarinak lazán beállítottam a 100Mb full duplexet, miközben a dsl modem 10Mb half duplex porttal rendelkezik=>milyen portja van a kábelmodemnek?) Na meg valahol be kellene adni a felh. nevet, meg a jelszót. És a kábel jó? (lehet, hogy crosslink/fordítós kábel kell)

Remember the Linux, that's like a wigwam: no Windows, no Gates, just Apache inside. Two minutes of thinking can save hours of unnecessary work.

Útvonal

Fórumok  »  PROHARDVER! interaktív  »  chello (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.