Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Nyomtatók, szkennerek  »  Chdk firmware ( digic ii ) (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) DiVaD


DiVaD
senior tag

Erre az érdekes Canon firmware-ről a napokban hallottam elöször. Akkor is egy S2-es vagy S3-as eladási topicban.
Ahogy néztem, illetve olvasgattam kicsit szoftveresen feltuningolja a gépünket. :)

Egy kis infó róla:
[link]
[kép]

Ha esetleg valaki már kipróbálta vagy már régóta alkalmazza azt kérném, hogy ossza meg tapasztalatait. :R

Viszont írták és tapasztaltam, hogy a CANON gépek a kártyát nem drive-ként látják, hanem csak simán progival lelehet szedni róla a műveket és kész. Ma kipróbáltam kubuntu alatt, és lehet, hogy mégse kell külön mem. olvasó, mert rendesen látta. :B

szerk: a kereső nem talált ilyen témát, ha mégis lenne, akkor sorry :R

[Szerkesztve]

(#2) kutyuska válasza DiVaD (#1) üzenetére


kutyuska
aktív tag

Az S3IS illetve az A610/620...... topikokban nézz körül!

" Babra munka, de megéri! "

(#3) DiVaD válasza kutyuska (#2) üzenetére


DiVaD
senior tag

Köszönöm. :R

Találtam is egy kész linket. :))
[link]
Viszont van egy kis gond... :( wiki-n meg csomó helyen említik, hogy rálehet pakolni A530ra is. De kész csomagot rá nem találtam. Erre kéne nekem megoldás. :U


[Szerkesztve]

(#4) Dare2Live válasza DiVaD (#3) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

anno A610enén használtam egy rövid ideig hackelt FWt a RAW miatt.
Azmég nagyon fapados volt de végülis müködött.

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#5) firewolf


firewolf
tag

Hogyan lehet magyarítani a programot? Mer a neten megtaláltam hozzá a magyar nyelvi fájl szövegét, de nem tudom, hogy milyen kiterjesztés kell neki. Simán dll, vagy mi?

(#6) firewolf válasza firewolf (#5) üzenetére


firewolf
tag

Na a meg tudtam csinálni a magyarosítást. Állítólag tud olyat h mozgásra csinál 1 képet v h összekötöm a számítógéppel és a szgépről tudok fényképezni a géppel. Ezeket hogyan?

Köszi előre is!

(#7) ottkar válasza firewolf (#6) üzenetére


ottkar
addikt

A számítógépről nem lehet egy gépnek vezérlést adni csak ha a PC-re van telepítve egy remote controll program amit a gép fogadni is tud.

(#8) firewolf válasza ottkar (#7) üzenetére


firewolf
tag

Ezzel webkameraként is lehet használni? Amit kaptam a géphez cd-n az tud ilyet igaz?

A másik, ami nagyon érdekelne, az a mozgásérzékelős script. Ezt honnan és hogyan?:D

(#9) mimi_bacsi


mimi_bacsi
tag

CHDK-t EOS 20D-hez is lehet használni? (jó lenne....) :R :R

(#10) Macilaci457 válasza firewolf (#8) üzenetére


Macilaci457
őstag

Webkameraként nem tudod használni.
A géphez adott program remote fotózásra való, mást nem tud.
A mozgásérzékelős scriptet megtalálod a CHDK oldalán, csak el kell olvasni. Ajánlott megismerni kicsit a dolgot amúgy is, ha már használni szeretnéd.
Röviden annyit, hogy a scriptet a megfelelő könyvtárba egy fájlba elmented a memóriakártyára, és a script futtatásánál elindítod, megfelelően paraméterezni kell a scriptet, erről a saját oldalán van magyarázat.

Én tegnap próbáltam ki villámfotózásra. Tényleg elég gyors. Majdnem minden 2. képen ott volt egy villám, és egy akkorát is elkapott, ami betöltötte a lencsét! Állati. Mondjuk a gép kissé felforrósodott a művelet közben, kint hagytam vagy egy órára.

(#11) Macilaci457 válasza mimi_bacsi (#9) üzenetére


Macilaci457
őstag

CHDK weboldalán felsorolják a használható géptípusokat. PowerShot gépekről van szó, nem az EOS sorozatról. A fejlesztőknek nem is telne olyasmire.

Útvonal

Fórumok  »  Nyomtatók, szkennerek  »  Chdk firmware ( digic ii ) (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.