Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) INNUENDO


INNUENDO
tag

Van egy CD-képfájlom. Hogy lehet DVD-re kiírni ?

Mds/Mdf fájl, tehát alkohollal kellene kiírni. Akárhányszor elkezdem az iratást, előjön egy ablak, amiben azt mondja tegyek be egy üres DVD-t, mellete oda van írva hogy jelenlegi állapot : üres DVD van a meghajtóban :(( :F
Na jó ennyit az alkoholról :U

Szóval kiírtam egy CD-re az alkohollal, azután NERO -val próbálkoztam, ''teljes lemez másolása'' -val. Azt írja ki hogy sajnos erre a médiára nem lehet átírni.

Egyébként DVD -ről DVD-re tök jól tudok írni mindkettővel.

Nos ? :F

(#2) Flashy válasza INNUENDO (#1) üzenetére


Flashy
veterán

a képfilet úgy nem lehet kiírni. bemountolod daemon tools-zal (vagy alcohol), aztán új dvd-t kezdesz és ráhúzod a fileokat.

(#3) Balinov válasza Flashy (#2) üzenetére


Balinov
félisten

vagy úgy,hogy kiirod sima DVD ként az iso-kat és dtoolsal onnét mountolod be.
én szoktam az ilyen dvd-re egy friss démoninstallert is pakolni..

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#4) L3zl13 válasza INNUENDO (#1) üzenetére


L3zl13
nagyúr

Hülye kérdés tudom, de miért jó az neked, ha pár szár megára elb@szol egy DVD lemezt, mikor egy CD-re is ráférne?

Vagy másolj több lemezképet fájlként adat DVD-re, vagy CD-ke írd a CD képeket...

Aki hülye, haljon meg!

(#5) Flashy válasza L3zl13 (#4) üzenetére


Flashy
veterán

kb ugyanannyiba kerül az üres dvd mint az üres cd :D amúgy én is az imageket szoktam kiírni fájlokként aztán használatkor daemon tools.

(#6) L3zl13 válasza Flashy (#5) üzenetére


L3zl13
nagyúr

Majdnem, de ettől függetlenül nem látom értelmét DVD lemezt használni, hogy egy CD tartalmát írjam csak rá...

Aki hülye, haljon meg!

(#7) INNUENDO válasza L3zl13 (#6) üzenetére


INNUENDO
tag

Azért akarom DVD-re írni mert a DVD-ről sokkal gyorsabb az adatátvitel mint a CD -ről. Ezt azért akakrom, mert elárulom hogy egy PS2 játékról van szó

(#8) INNUENDO válasza Flashy (#2) üzenetére


INNUENDO
tag

Elárulnád hogy mi aza mountolás ? :U

(#9) Flashy válasza INNUENDO (#7) üzenetére


Flashy
veterán

csak úgy lehet ahogy mondtam, bemountolod vagy kitömöríted aztán kiírod dvd-re. de hogy menni fog-e a játék azt nemtudom.

(#10) INNUENDO válasza Balinov (#3) üzenetére


INNUENDO
tag

Egy szót sem értek :((

Miaz hogy az iso-kat ?? Miaz hogy irjam ki sima DVD -ként ? Éppen az a lényeg hogy nem tudom kiírni :((
Egyébként is milyen DVD -ként lehet kiírni a ''sima'' -n kívül ??

(#11) Flashy válasza INNUENDO (#10) üzenetére


Flashy
veterán

pl egy játék (biztonsági másolata) 4 cd-ből áll, akkor mind a 4 cd-ből csinálok .iso-t, felírom a dvd-re ezt a 4 iso-t mint 4 darab file, és akkor úgy használom hogy beteszem a dvd-t és daemon tools-zal bemountolom. de mint kiderült, ez neked nem jó, mert mást akarsz. csak egy ötlet volt amíg nem tudtuk mire kell neked.

(#12) INNUENDO


INNUENDO
tag

Okay, thanx anyway.

Azt már egyszer kipróbáltam hogy kicsomagolom a képfájlt, és ''sima'' fájlhozzáadással írtam meg a DVD-t, de azt írta a konzol hogy ''disc cannot be played'' :O :(

(#13) Balinov válasza INNUENDO (#10) üzenetére


Balinov
félisten

az ISO file az olyan,mint az alcohol által csinált mdf, neró által gyártott nrg.
egy lemezképfájl,ami tartalmazza az eredeti cd sávjait,elméletileg bitről bitre.

mountolás: Daemon-toolsal betöltve az ISO filet gyakorlatilag egy virtuális cd/dvd meghajtót kapsz,ami az oprendszer számára úgy fog tűnni,mintha az eredeti lemezt helyezted volna a meghajtóba. pl. d-tools tudja emulálni a manapság elterjedt másolásvédelmeket.

Sima dvd-n azt értem,hogy pl. Nero-val normál, adat dvd-ként írod ki ,úgy hogy a dvd-n tallózva pl. lesz 4db 750MB-os file-od,meg 4xakármennyi kisebb file.

Ja, PS lemezek másolásához valszeg speckó program kell,bár el tudom képzelni (még sosem csináltam),hogy egy CloneCD is elboldogul a feladattal. erre ot a download.com programgyűjteménye,vagy a gugli.

a disc cannot be found az lehet attól is,hogy hidden attribútumú fájlokat nem másolt át,vagy a cd/dvd fat-ja (javítsatok ki,nembiztos,h. így hívják) nem egyezett meg a forráséval.

üdv és jó pörkölést
Balinov

[Szerkesztve]

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#14) L3zl13 válasza INNUENDO (#12) üzenetére


L3zl13
nagyúr

1. A CD-n lehetnek hang sávok meg egyébb, fájlként nem látszó tartalmak. ->
Ha vannak ilyenek akkor nem fog menni. Ha CD audió sáv van a lemezen, akkor azt nem is lehet szvsz DVD-re írni.
2. Image-ből meg nem nagyon fog menni, mert az magában foglalja a lemezformátumot is, és nem tudok olyan író progiról, ami ezt átkonvertálná. (Mert nincs sok értelme.)

Miért kell gyorsabbnak lennie? Akadozik? Akkor próbáld jó minőségű CD-re jófajta íróval kiírni...

Aki hülye, haljon meg!

(#15) Balinov válasza L3zl13 (#14) üzenetére


Balinov
félisten

Leslie, beletetted kis bogarat a fülembe,mi van akkor,ha audiocd-ként írom meg a dvd-t? pl. mp3-akat áthuzigálom néróval? vagy inkább maradjak a DVD Audio Creatornál?
Elnézést az OFF-ért.
Bali

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#16) L3zl13 válasza Balinov (#15) üzenetére


L3zl13
nagyúr

DVD lemezre nem tudod az Audió CD formátumot kiválasztani....

Aki hülye, haljon meg!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.