Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Catalyst 3.2 probléma (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) baluka


baluka
tag

Sziasztok!
Szóval az lenne a gáz, hogy kb. egy hete raktam fel a 3.2-es Catalystot a ManLi ATI Radeon 8500 64 MB 250/250-hez, és azóta napi rendszerességgel állítódik át a dátum a BIOS-ban 1999 március 1-ére. Szinte biztos vagyok benne, hogy a Catalyst szarakodik, mert eddig mindig frissítettem a drivert az éppen aktuális Catalyst-al /egészen a 3.1-ig/ és az égvilágon semmi probléma nem jelentkezett, csakis a 3.2-es csinálja a problémákat.
Sőt, az igazat megmondva úgy vettem észre, hogy a legstabilabb és a leggyorsabb a gép eddig a ManLi által a kártyához csomagolt CD-n található driverrel volt, a Catalystok -legalábbis vizuális benyomás alapján, mert 3DMarkot nem szoktam futtatni- nem túlzottan javítottak a vizuális élményen, éppen ellenkezőleg, a 3.1-esnél ugyanazokkal a beállításoknál elkezdett szaggatni a kép pl. a GP4 alatt.
Végtére is -hogy a mondandóm végére érjek - szerintetek mi lehet a bibi, lehet, hogy csak a beállításoknál kellett volna egy kicsit eljátszadoznom és kész a cucc?!
Előre is köszi a hozzászólásokat!
A konfigom: ECS K7S5A; AMD Athlon Thunderbird 1600 XP+@1398Mhz; ManLi ATI Radeon 8500 64 MB 250/250 Mhz; 512 SDRAM CL2 Apacer; Maxtor 40 GB 7200 rpm 2 MB cache; Windows XP prof; DirectX 8.1; a BIOS gyári, nem frissítettem.

(#2) J.J. András válasza baluka (#1) üzenetére


J.J. András
őstag

esküszöm, nálam is csak szarabb lett a gép grafikus teljesítménye az újabb(3.1-3.2) Catalyst driverekkel!
eleddig mondjuk Nvidia-s VGAim voltak,és hozzászoktam,hogy egy újabb driverrel, csak jobb lesz max, de semmiképpen nem romlik a VGAm teljesítménye!
csőváz

'' ...Client Estwood bekaphatja, hóóó....''

(#3) baluka


baluka
tag

Annyit még hozzá kell tennem, hogy a fentebb leírt jelenség nem azonos az ECS ezen típusú alaplapjára jellemző BIOS-problémával, mert itt nincs szó checksum error-ról / lásd Nagy ECS K7S5A topik ill. A BIOS elfelejt mindent topik/, valamint csak a dátum állítódik el, a CPU-ra vonatkozó beállítások maradnak a régiben.
Na hali.

(#4) baluka válasza J.J. András (#2) üzenetére


baluka
tag

Hát igen, erről beszélek...
Amúgy milyen kártyáról van szó? Főleg az érdekelne, hogy BBA vagy PBA, és az esetleges részletek / core, memória/.
Köszi!

(#5) Alan válasza J.J. András (#2) üzenetére


Alan
aktív tag

Nekem pont ellentétesek a tapasztalataim. TNT, TNT2, GeForce 2 MX kártyáknál mindig volt egy ''optimális'' Detonator, az utána jövők folyamatosan egyre rosszabbak voltak, néha nem is működtek, ''néha'' csak lassabb lett a kártya. És a régi drivereket visszatéve mindig visszajavult a teljesítmény.

(#6) ArchElf


ArchElf
addikt

Sebesség - Minőség

Ismeritek ezt a két fogalmat?
Egy idő után az egyiket csak a másik rovására lehet növelni (általában nem is arányosan).

AE

Csinálok egy adag popcornt, és leülök fórumozni --- Ízlések és pofonok - kinek miből jutott --- Az igazi beköpőlégy [http://is.gd/cJvlC2]

(#7) Alan válasza ArchElf (#6) üzenetére


Alan
aktív tag

:(((

Nálam sajnos a minőség semmit sem javult, miközben a sebesség és a stabilitás romlott. Erről beszéltem.

Nyilván arról van szó, hogy az új drivereket az új kártyákra készítik fel elsősorban és a régiekre egyre kevésbé. Érthető hozzáállás, ha nem is a legjobb.

(#8) Joz76


Joz76
tag

Többen szídják a 3.2-t, de a Freelancer lassulását orvosolja :DDD

Joz

Joz

(#9) GeorgeTerror


GeorgeTerror
senior tag

Nálam nem változott semmi, csak gyorsabb lett minden (sapphire 8500le)

Kérek mindenkit, olyan e-mail címet írjon az adati közé, amit valóban használ

(#10) Zsiba


Zsiba
senior tag

Én is a Catalyst 3.2-vel nyomulok a Built by ATI 8500LE-vel és nekem bejött. Fagyás sehol és még frankón gyorsult is, ami meglepett, hogy mark03-ban is!!! Olyat meg még nem hallottam, hogy egy videókártya drivere, átállítja az alaplap BIOS-ában a dátumot...

''One Ring to rule them all...''

(#11) GeorgeTerror válasza Zsiba (#10) üzenetére


GeorgeTerror
senior tag

engem is meglepett: 3dmark03: ~ 1000-1200 (előtte 910-950)
3dmark2001-ben pedig elértem a 9000 pontot (persze ezt megfelelő húzással :) )

Kérek mindenkit, olyan e-mail címet írjon az adati közé, amit valóban használ

(#12) Zsiba válasza GeorgeTerror (#11) üzenetére


Zsiba
senior tag

Nekem is ugyanez a jelenség, de játékokban is javulást tapasztaltam! Húzás nélkül nekem is kb. 1200 pont 03-ban és 8200 01-ben. Morrowind sem szaggatt olyan gyakran :)

''One Ring to rule them all...''

(#13) GaGu


GaGu
csendes tag

Sziasztok! Én is most szeretném feltenni a 3.2 verziót, és több kérdésem is lenne:
- Az ATI honlapján az áll, hogy az új driver telepítése előtt le kell szedni a régit. Ez így igaz? Ha leszedem a régit, de még nincs fent az új, akkor azért lesz kép a monitoron?
- A 3.2 magát installálja, v. kell vmi. ''hókuszpókusz''?
- Melyiket érdemes előbb felrakni, a 3.2 drivert v. a directx 9-es verziót?
Egyébként örülnék minden egyéb driver-installálási javaslatnak! Köszönöm!

(#14) Zsiba válasza GaGu (#13) üzenetére


Zsiba
senior tag

Távirati stílusban:

1. Nem kell leszedni.
2. setupot elindítod és települ
3. tök mindegy

:)

''One Ring to rule them all...''

(#15) GaGu válasza Zsiba (#14) üzenetére


GaGu
csendes tag

Ezer köszönet! Most fogom megcsinálni, remélem sikerül...

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Catalyst 3.2 probléma (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.