Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Canon vagy hp

Hozzászólások

(#1) vod


vod
csendes tag

Nyomtatót és szkennert akarok venni .
Melyik a jobb márka , Canon vagy HP ?
Az is lényeges , hogy a mellékelt szoftver a szkennerhez
magyar nyelvű legyen.
Nyomtatni keveset fogok előreláthatólag . Melyiknek
olcsóbb a tintaköltsége ?

(#2) vod


vod
csendes tag

Senki?

(#3) B@lint válasza vod (#2) üzenetére


B@lint
csendes tag

A HP szerintem jobb!

Intel vs. AMD -> Intel

(#4) atuci válasza vod (#1) üzenetére


atuci
senior tag

A HP szerintem is jobb, de a Canonnak olcsóbb a nyomtatási költsége (úgy általában). Szkennert nem tudok ajánlani, mert nem igazán használok.
A szoftvert meg nézd meg a gyártók honlapján, de egyszerűbb ha felhívod őket, vagy írsz emailt a vevőszolgálatnak.

Basil Fawlty: ''Don't mention the war. I mentioned it once, but I think I got away with it. So it's all forgotten now and let's hear no more about it....''

(#5) DigitXT válasza vod (#1) üzenetére


DigitXT
félisten

Szkennerből lehet HP, barátnőmnek azt vettem: nagyon bejött.:D (Szoftver magyar, ha ez tényleg lényeges.) Nekem mondjuk Canon van itthon: az sem rossz, sőt.:D Viszont nyomtatóból egyértelműen Canon, a tintaköltség miatt. Megkockáztatom, hogy a minősége sem marad el, sőt...:)) Összességében viszont nem érdemes ennyire márka szerint kategorizálni, nézz meg teszteket, rögtön helyben is van egy pár, itt a PH!-n.:) Mindjárt keresek linket.:DDD Mondjuk kapásból van itt egy markáns vélemény egy fórumtárstől, nagyon tetszett (nekem is volt HP-m, de a Canon sokkal jobb, szerintem:D): Bővebben: link

Na, itt a háromrészes szkennerteszt sorban, lehet olvasgatni!:C
Bővebben: link
Bővebben: link
Bővebben: link

[Szerkesztve]

(#6) svédcsepp


svédcsepp
tag

Egy másik topik meg a HP felé ment el.
Most total bizonytalan vagyok (vagy mégse?):)
És ha bevesszük a harmadiknak a EPSONékat. A 6 patronos technológiájukkal?
tippek, tapasztalatokat nagyon várom.

Úgy szeretnék meghalni, mint a nagyapám: álmában, csendesen, gondtalanul, nem pedig ordítva, sikoltozva, pánikban, mint az utasai.

(#7) Pushy válasza svédcsepp (#6) üzenetére


Pushy
tag

Üdv!

Akkor most mégjobban megkavarlak! Canon 7 ill. 8 patronos technológiája?, esetleg az 1 pikoliteres technológiája.
Szkennerben is inkább a Canont javasolnám, már ellene szól, hogy a szoftvere nem magyar, viszont kiemelkedően egyszerű, mégis nagy tudású!

Pushy

(#8) Jam-Master J


Jam-Master J
aktív tag

POntosan melyik Canon szkennert javasoljátok?
Szkennervásárlás előtt állok énis...

J. - Annyit dolgozom, hogy az lassan már az ivás rovására megy...

(#9) svédcsepp válasza Pushy (#7) üzenetére


svédcsepp
tag

Ja igen és még valami nagyon fontos!
Van még az a chip ami nem engedi hogy utántöltsd a patronokat??

Úgy szeretnék meghalni, mint a nagyapám: álmában, csendesen, gondtalanul, nem pedig ordítva, sikoltozva, pánikban, mint az utasai.

(#10) svédcsepp válasza svédcsepp (#9) üzenetére


svédcsepp
tag

Ja most esik le ez csak az epsonoknal van!

Akkor esetleg valaki tudna ajánlani egy cannon multifunkciós gépet ami kb tud annyit mint egy HP1315 ? ami 35eFt sulinetben

Úgy szeretnék meghalni, mint a nagyapám: álmában, csendesen, gondtalanul, nem pedig ordítva, sikoltozva, pánikban, mint az utasai.

(#11) Segnior_Barthez


Segnior_Barthez
senior tag

Canon, Canon, és Canon.
Második (IP4000) nyomtatómat nyúzom, és az első is makulátlan volt. Gyors, hibátlan, és 5 patronnal csodálatos képeket nyomtat, bár kell hozzá jó alapanyag....
Magyar nyelv? A konyha-számtek, szerintem megy mindenknek.... Nem tudom, van-e vajon a Canonhoz magyar nyelvű szoft.

https://www.flickr.com/photos/57762354@N03/

(#12) Thunder78


Thunder78
senior tag

Nyomtatóbol mindenképp Canon-t vegyél ... van pár tintasugaras nálunk a cégben ... még a '98-ban vásárolt BJC-4300 is megy a mai napig (kb. 100.000 példány után). És nem látta szerelő, csak a patront kell benne cserélgetni.
Szerintem megbízható, a nyomtatási költsége alacsonynak mondható a kategóriájában.
Szkennerből szerintem mind1, hogy milyent veszel, otthoni alkalmazásban ugysem fogod kihasználni egyiket sem teljesen. Talán érdemesebb Canon-t, hogy egy márka legyen, így nincs gond a szoftverekkel sem.
Magyar nyelvű létezik szeirntem mindegyiknek. Ez nem nagyon lehet most már márkaválasztási szempont, mindkettőnek jó az ellátottsága.

''A víz a legerősebb ital. Egy egész hajót is elbír!''

(#13) svédcsepp válasza Segnior_Barthez (#11) üzenetére


svédcsepp
tag

és a belépőszintű nyomtatók IP 1000 IP 2000 ? Érdemes belépőszintet venni 13eFtért? A nyomtató beépített memoriája vajon mennyire számít? 384kb-16M ig szórodnak a kül tipusoknál.

Úgy szeretnék meghalni, mint a nagyapám: álmában, csendesen, gondtalanul, nem pedig ordítva, sikoltozva, pánikban, mint az utasai.

(#14) sened válasza svédcsepp (#10) üzenetére


sened
csendes tag

HI!

Én Canon SmartBase MP370-et vettem sulinetben, és megelégedetten használom.

Bővebben: link

(#15) Pushy válasza svédcsepp (#13) üzenetére


Pushy
tag

Üdv!

A nyomtató memóriája csak akkor számít, ha valamilyen lapleíró nyelvet beszél (PS, PCL).
Canon nyomtatók nem beszélik ezeket, a driver végzi el a raszterre bontást, azaz a processzor és rendszermemória méretétől függ az adatfeldolgozás sebessége. A mechanika fizikai határai inkább a kerékkötők.

Nem javaslom iP2000-es de inkább iP3000-es alatti nyomtatókat felnőtt embernek. Gyereknek lehet...

Pushy

(#16) svédcsepp válasza Pushy (#15) üzenetére


svédcsepp
tag

Köszi szépen
meg egy UP a topiknak

Úgy szeretnék meghalni, mint a nagyapám: álmában, csendesen, gondtalanul, nem pedig ordítva, sikoltozva, pánikban, mint az utasai.

(#17) svédcsepp válasza sened (#14) üzenetére


svédcsepp
tag

Igen énis egy ilyennel szemezgetek. illetve pár ezerrel van ennek az elödje az MCP 190.

Úgy szeretnék meghalni, mint a nagyapám: álmában, csendesen, gondtalanul, nem pedig ordítva, sikoltozva, pánikban, mint az utasai.

(#18) eri


eri
tag

Nézd meg a februári CP-t.

A hp minőségibben nyomtat, a cannon viszont egy kicsivel olcsóbb.

(_8(l) - The Simpsons

(#19) szatocs


szatocs
őstag

Nekem mindenem HP - szkenner, tintasugaras, lézer, fényképező. Teljesen meg vagyok mindegyikkel elégedve, szerintem a HP jobb.:))

=== Szatocs ===

(#20) svédcsepp válasza Pushy (#15) üzenetére


svédcsepp
tag

De ha ejtjük a az IP3000 allatiakat akkor már jóval drágábbak mint a Hp-k.
Persze pont ezért jelentheti hogy jobb minőségüek.

Mondjuk nekem nem gáz ha mondjuk egy éven belül meghalna vagy ilyesmi, akkor garin belül is vagyunk. Hisz elöbb utóbb ugyis lecseréli az ember a Hw-it. MAx az utód keresésel megy el kicsit több idő.

Úgy szeretnék meghalni, mint a nagyapám: álmában, csendesen, gondtalanul, nem pedig ordítva, sikoltozva, pánikban, mint az utasai.

(#21) Valakivagyok


Valakivagyok
csendes tag

Helló!

Ismeri valaki a Canin Pixma IP 5000 nyomtatót?
Engem a kép minősége érdekelne, hogy mennnyire jó.

(#22) Thunder78 válasza szatocs (#19) üzenetére


Thunder78
senior tag

''Nekem mindenem HP'' - ''szerintem a HP jobb''
Ha mindened HP, akkor honnan tudod, hogy a többi milyen? Nekem volt ilyen is, olyan is, szóval van összehasonlítási alapom, nemcsak a levegőbe beszélek. A Canon egy picivel jobb, persze aki komolyabb minőséget akar, ott is a zsebébe kell nyúlnia. Viszont később a fenntartás mindenképpen olcsóbb. És a mechanikája megbízhatóbb.
A '99-es HP-met évente vittem javíttatni (5 évig, aztán meguntam), közben a '98-ban vásárolt Canon a mai napig megy és nem volt még javítva. A HP nagyjából 50.000 nyomtatott oldal után mondta azt, hogy nem nyomtat tovább (javítása gazdaságtalan lett volna), a Canon meg már túlvan a 100.000 oldalon.
Azt hiszem elég egyértelmű a helyzet.

''A víz a legerősebb ital. Egy egész hajót is elbír!''

(#23) X-COM válasza Thunder78 (#22) üzenetére


X-COM
nagyúr

nekem is a canon-nal van jobb tapasztalatom, de nem értem mér
a hp-k belét is a canon gyártja, nekik adják a selejtes cumót,vagymi?

Blog:http://ikszkom.freeblog.hu RSS:http://ikszkom.freeblog.hu/rss.xml http://live.xbox.com/member/ikszkom

(#24) Thunder78 válasza Thunder78 (#22) üzenetére


Thunder78
senior tag

Viszont ha lézernyomtatóról van szó (színes), akkor a HP annyiból jobb, hogy megfizethetőbb ... ezen a fronton nem tudok nyilatkozni, mivel eddig csak két szines lézer HP volt a kezeim között és még egyik se múlt el egy éves, szóval komoly tapasztalat nincs.
Bár az 1500-as típus egy kicsit hangos ... csattogó hangot ad, amikor forgatja a tonereket, az 5550-es meg viszonylag csendes és gyors.
Más márkában is ugyanúgy meglehet ezek megfelelője, de egyenlőre ezeket nem ismerem, viszont a következő szines lézernyomi nem HP lesz. Fenntartási költségek miatt.

''A víz a legerősebb ital. Egy egész hajót is elbír!''

(#25) Thunder78 válasza X-COM (#23) üzenetére


Thunder78
senior tag

Nem egészen ... a HP nem gyárt magának ilyesmit. Legalábbis amióta Compaq :)
A fölösleges ágazatokat megszüntették, és inkább veszik mástól. Kicsit hasonlókat érzek abban is, ahogy nyomják le a lézernyomik árát, szerintem pár éven belül már nem nagyon lehet majd tintasugarast kapni, vagy a patronokhoz adják majd ajándékba ( az olcsóbb tipusoknál már szinte ez működik :) ).

''A víz a legerősebb ital. Egy egész hajót is elbír!''

(#26) Pushy válasza X-COM (#23) üzenetére


Pushy
tag

Ez a mondat a lézerekre igaz, és nem csak a belét. Ami HP, aza interfész áramkör.
A tintasugarasoknál ez nem igaz, az teljesen HP (azért olyan amilyen), kivéve egy-két típust, azt viszont egyazegyben vették át.

Pushy

(#27) svédcsepp válasza Pushy (#26) üzenetére


svédcsepp
tag

up

Úgy szeretnék meghalni, mint a nagyapám: álmában, csendesen, gondtalanul, nem pedig ordítva, sikoltozva, pánikban, mint az utasai.

(#28) Vangelis


Vangelis
nagyúr

Canont soha többé nem vennék:O:O

@@@@ https://armegoszto.hu/deals/new

(#29) Pushy válasza Vangelis (#28) üzenetére


Pushy
tag

Üdv!

Ezt fejtsd ki részletesebben, ha lehet. Egy rossz tapasztalat miatt nem biztos, hogy egy egész márkát el kell ásni.

Pushy

(#30) vitezlaca


vitezlaca
csendes tag

Hali.
Én a Canont részesíteném előnyben. Kiadványszerkesztéssel foglalkozom már több mint tíz éve. Otthon is és a munkahelyen is használok színes lézer és tintasugaras nyomtatókat. Jelenleg HP és Canon tintás nyomtatóm egyaránt van otthon egy MInolta és egy Lexmark lézer mellett. A Canon-nak szerintem jobb az önköltségi ára. (a HP-mba 10.000 felett van a színes tinta, a Canon-ba SZÍNENKÉNT 2200 Ft, az utángyártott 700 Ft). A munkahelyen két HP és egy Canon plotterrel dolgozom, van egy HP fotonyomtatónk is, amit nem nagyon használunk a drága tinta miatt, ezen kívül rendelkezünk még egy Ricoh és egy Canon színes A/3-as lézerrel. Ezeket az eszközöket pár éve használom, ezek tapasztalatában én otthonra Canont javaslom. Plotterben a HP is jó, de az nem otthoni kategória.
ui. a szkennerünk is Canon: CanoScan9950F és gyönyörűen szkenneli a fotókat és a diákat is.

(#31) svédcsepp válasza vitezlaca (#30) üzenetére


svédcsepp
tag

Milyen tipusu a HP-d amibe 10eFt a tinta? és a canon tipusa amelyikbe szinenként 2,2Eft?
Szerinted a HP jobb minőségben nyomtat csak drágábban?

Úgy szeretnék meghalni, mint a nagyapám: álmában, csendesen, gondtalanul, nem pedig ordítva, sikoltozva, pánikban, mint az utasai.

(#32) DigitXT válasza Vangelis (#28) üzenetére


DigitXT
félisten

Akkor valamit nagyon megszívhattál vele.:B Mit is? Én pl. csak Canont vennék.:D (Mármint a Canon VS. HP esetben.) Most látom, két hónapja is ilyetszóltam.:DDD Egy mod a január 20-i HSZ-emhez: azért a régi HP-m (600C), és a mostani Canonom (S530D) nem egy kategória.:B Igaz, hogy anno a HP vagy 80K volt, a Canon meg egy éve 40K, de aztóta egy picit fejlődött a technika, szóval tkp. nem szép dolog összehasonlítani 300dpi-t 1200-zal.:)) Ellenben azt egy másik topikban is leírtam, hogy piszokidegesítő volt, hogy a gyári - utángyártottat sosem használtam még: egyszer vettem, de egyáltalán nem működött, talán Tescos volt?;) - HP patronok közül random voltak jók, és rosszak: csíkoztak, mint atom.:( Mertugye egyben van a fejjel, és ha valamit valahol elcsesztek... Canonéknál meg a csak patrontcserélsz, ezért is olcsóbb, és tuti nem lesz rosszabb a minőség egy tintacsere után.:C

[Szerkesztve]

(#33) DigitXT válasza DigitXT (#32) üzenetére


DigitXT
félisten

Sokáig szerkesztettem, így végeredményt kaptam: ehh.:)) De azért csak kibogozható a ''meg a csak patrontcserélsz'' rész is, nem?;) Ez kész...:C

(#34) Gee-Bee válasza DigitXT (#33) üzenetére


Gee-Bee
tag

Olvasható hát, csak van benne pár félreértés:

1. Ha a HP patronod csíkoz, akkor a patron garanciális idején belül fogod és visszaviszed, garba kicserélik a tintát a fejjel együtt, gyakorlatilag felújítják a nyomtatód és még kapsz is hozzá ingyen festéket.
2. A külön tintacsere jól hangzik, de előbb-utóbb eljön a fejcsere ideje is. Közen meg minden tintacsere itán légtelenít a nyomtató, és pumpálja bele a szivacsba a festéket, amit olyan takarékosan megvettél.

�%-12345X

(#35) Pushy válasza Gee-Bee (#34) üzenetére


Pushy
tag

Üdv!

1. Szavatosság az, és nem mindenhol szeretik ha élsz vele...
A patronokra is jár (a Canonnál is), merthogy törvény írja elő... :C
Valóban nem örök életű a fej, de nyomtató élettartamra van tervezve, és ha betartod a használati utasítást, még többet is kibirhat :DD (itt elsősorban eredeti tinta használatára gondolok). És GARANCIA :Y jár rá, mivelhogy alkatrész és nem kellék...

2. HP kazetta csere után is kell fejtisztítani (illetve elvégzi automatice), merthogy ott is van/lehet levegő buborék, amikor felbontod. Ergo a szivacs(?) ott is tellik...

Pushy

(#36) Gee-Bee válasza Pushy (#35) üzenetére


Gee-Bee
tag

1: Nem szavatosság, hanem garancia, nem törvény által kötelezett, hanem önként vállalt, és nem igaz, hogy nem szeretik, mert se adminisztrációt, se kiadást nem jelent a kereskedőknek. Próbáld ki.

2. A patron igazítás <> légtelenítés. A légtelenítés azért kell, mert a fej és a tartály közé kerül a levegő. Ez egybeépített rendszernél nincs így. Tegyél be egy műanyag tartályt legközelebb és mérd meg, mennyit nyom ki. (Mi megcsináltuk) Ezért tenyérnyi a szivacs a HP-ban és megy végig a Canon alján. Sőt, a Canon nyomtatóknak van olyan üzenete, hogy a szivacs ''megtellt''. hmmm.

�%-12345X

(#37) tildy


tildy
nagyúr

Nekem nyomtató is , fényképező is canon. epsonom volt, beszáradt az egész, pedig csak két hétig nem hasznaltam, szerviz azt mondta, meheta kukaba. Ment is. De scannerben si csak canont vennék.Egyszerűen jó.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#38) kapcs-ford


kapcs-ford
őstag

Egy pont a HP javára!

Aláírás

(#39) svédcsepp válasza Gee-Bee (#36) üzenetére


svédcsepp
tag

Szerinted melyik ad élesebb szines képet vissza? ez csak felbontás kérdése lenne?
canon ip 2000 és HP 3650 v. 3747 v.3845 között vacilálok.

de lehet hogy multifunkciós is kellene akkor
canon mp370 és HP 1315 v. 1350

Úgy szeretnék meghalni, mint a nagyapám: álmában, csendesen, gondtalanul, nem pedig ordítva, sikoltozva, pánikban, mint az utasai.

(#40) Gee-Bee válasza svédcsepp (#39) üzenetére


Gee-Bee
tag

Az éles képhez szükséges felbontás mindegyikben megvan, de az adatlapon közölt felbontás az FM felbontás. Közben pedig a HP és a Canon is az AM felbontást növeli. FM=dpi, a pontok elhelyezésének frekvenciája, tiszta bináris nyomtatással, azaz az Amplitúdó 0 vagy 1. Az AM=színrétegzés, azaz kisebb, fix felbontás mellett, az egyes területekre hulló cseppek mennyiségét szabályozzák.

Szóval próbáld ki őket, és vedd figyelembe a kinézetet is (végülis ott fog rohadni az asztalodon). Egyfunkciósnál az ip2000 néz ki jól, multinál a psc-k. De ez már szubjektiv oldal.

�%-12345X

(#41) Pushy válasza Gee-Bee (#40) üzenetére


Pushy
tag

Öööö... én egy kicsit egyszerűbben fogalmaznék...

A vlhánydpi*másvlhánydpi értelmezése=fej fizikai felbontása*milyen érzetet tud kelteni szoftveres és hardveres trükkökkel.
Azaz a kissebbik szám a mérvadó, de arra lehet is építeni (Canonnál). És bizony, ahol ez a szám 2400, ott az 2400.

A színrétegzésnél azért kicsit bonyolultabb dologról van szó, mert itt a szomszédos pixelek figyelembe vételével alakítja ki a raszterre bontást, és a fej vezérlését, az ideális hatást megcélozva...

Pushy

(#42) musklyman


musklyman
csendes tag

Hali! Én is azoknak a véleményét osztom, akik a patron oldaláról közelítik meg a kérdést.
Nekem HP - m volt, de a közel 10000 Ft - os színes+fekete cserepatron ár meggyőzött, hogy rövid távon búcsút vegyek a nyomtatómtól és vegyek egy Canon IP 1000 - es nyomtatót. Ehhez lehet kapni utángyártott patront színes+fekete kb. 900Ft. Bővebben: link

_xYzZi`!

(#43) svédcsepp válasza musklyman (#42) üzenetére


svédcsepp
tag

Milyen tipusu HP-d volt? A szines nyomatokat osszehasonlítva (képzeletben) melyiknek volt élesebb képe?

Úgy szeretnék meghalni, mint a nagyapám: álmában, csendesen, gondtalanul, nem pedig ordítva, sikoltozva, pánikban, mint az utasai.

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Canon vagy hp
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.