Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2) ponti_ak válasza ponti_ak (#1) üzenetére


ponti_ak
addikt

Üdv, népek!

Ebben a topikban lehet jelentkezni a hamarosan megtartandó Bu-DAP-esti találkozóra.

A találka lényege, hogy...
1. Jól érezzük magunkat !

Ez a legfőbb alapelv ! Aki ezt nem tudja vállalni, az inkább ne jöjjön..

2. Megismerjük egymás hordozható danolóját mp3-tól mp6-ig.
Lehet a kedvenced Meizu, iPod, Trekstor vagy Cowon, iRiver, Samsung, Sony vagy Philips, Telstar vagy Sandisk, ez mindegy.
Jöhet mindenki, aki érdeklődik a digitális hangtechnika és a hordozható zenelejátszók = Digital Audio Player-ek iránt.
Sőt! Az is velünk tarthat, aki (még) nem /rendszeres/ DAP-használó, de szeretne azzá válni, és/vagy pl. a(z élete) párja miatt kénytelen 'elszenvedni' a kütyü-vonzalmat (édes-hármas.. :DDD), stb... Majd 'megfertőzzük', jól. De ha nem, az se baj. :)

3. Mint tudjuk, egy jó DAP mit sem ér megfelelő "füles" nélkül..
Ezútal NEM a Micimackóból!... ezért a hallószerveinket naponta stimuláló hangkeltőket se hagyjátok otthon. Arról nem beszélve, hogy a nézegetés mellett hallgatni (1. arany.. :D 2.) még jobb ezeket a miniatűr-, vagy éppen nagyobbacska (pl a 'féltégla, őskövület' X5, igaz, vili..? :D stb..) technikai csodákat.

4. Ismerkedés, beszélgetés, és megintcsak jó hangulat!

További pontos részletek, szabályok nemsokára, addig is:

A) Jelentkezzetek bátran, igyekszünk mindenkire tekintettel lenni
(Szinte biztos hogy nem fog 100%-ig sikerülni, de törekszünk rá!!)

Jelentkezés módja: írj ide, ebbe a topikba

Az összejövetel pontos helyének kiértesítése: a résztvevőknek privát ph! üzenetben MAJD, ha kitaláltuk, mikor/hol legyen pontosan... Szerintem. Nem titkos, és nem vagyok paranoid, de azért ez mégiscsak egy zárt közösség, stb..

B) Bármilyen budapesti belvárosi lokálra vonatkozó információt szívesen fogadok/dunk!
Előnyben részesített hely(ek), amelyek kb. ilyen kondíciókkal bír(nak):
- hangulatos, nem füstös, 6-8 fős asztalokkal,
- viszonylag nyugis, ahol lehet normálisan beszélgetni (is),
- meg persze lehet inni sört / (forralt) bort / teát, ki-mit,
- mindezt megfizethető áron... ..öö..neeem, a Gresham Palota NEM az..! :DDD

Az sem árt, ha nem 'néznek ki' minket a DAP-kockulás miatt.
Én kb. csak a Szilvakék Paradocsom nevű helyet tudom javasolni a belváros környékén, de pl. a Gödör is ott van, csak azt nem ismerem. Meg még vagy 3 éve voltam egy Dózsa Gy. úti Don Pepében Ph! talin, az is tök jó volt, csak a hely egy kicsit kiesik, nem belvárosi..

Időpont: jövő(ben valamelyik) kedd este 6-tól, pl ?? :F

Írjatok, gyertek. Addig is jó zenézést,
Sziasztok: ponti

[ Módosította: Thrawn ]

(#3) vili13 válasza ponti_ak (#1) üzenetére


vili13
őstag

Nekem jó lesz a valamelyik kedd este 6.
Sajnos nincs friss tapasztalatom a számításba jövő helyek kedd esti háttérzajszintjét illetően, de előbb-utóbb csak találunk valamit.

(#4) ponti_ak válasza vili13 (#3) üzenetére


ponti_ak
addikt

Gratulálok, máris fent vagy a listán, elsőként..!

OFF: öö.. bocs, megkérdezhetem, hogy milyen kütyü(ke)t hozol? Úgy tudom, van neked valami Sanyi iksz-tíz-hatvan.. Az pl. működik még..? ;] :D

[ Szerkesztve ]

(#5) Falconer


Falconer
aktív tag

Én is jelentkeznék:

Jövő kedd az olyan 50% h jó lesz, vizsgától függnek a dolgok. De jövő csüt. tuti jó.

Cucc:
SE W960
Senn CX500, mellé esetleg CX300-II

(#6) ponti_ak válasza Falconer (#5) üzenetére


ponti_ak
addikt

Oké, akkor immáron hárman vagyunk / leszünk. :)

A jövő hét (kedd) nincs kizérva, de elég közel van, ezért korántsem biztos,
de legkésőbb az utána következő héten szerintem biztos hogy megtartjuk.

ponti

(#7) celf


celf
őstag

udv-udv, checking in.

kedd jo lesz szerintem is.
godor is jo otlet, foleg mivel 30 metterre van tolem, majd megkerdezem az ismiket van-e hatter zaj napkozben. de lehet csak leugrom es megnezem magam.
remelem keso delutan, este 6 korul meg qss van. ez ugye nem art majd a zavartalan hallgatozashoz.

valakinek amugy kene hoznia egy notit is, hogy ugyanazokat a zeneket lehessen kiprobalni.

amit tuti hozok:
Sony S639 16GB
es a Sennheiser IE8

amit keresre el tudok hozni:
egy Metro.Fi asszem 130, es egy 220. a 130-asnak textil kabele van. ha esetleg valaki kivancsi lenne milyen reszelos kabelzajt tud az kelteni akkor be my guest..

nagyjabol ennyi.

(#8) adnoctum18


adnoctum18
senior tag

Mennék, valamikor februárban, előbb nemigen.
Amit tudok vinni:
Iriver U10
Samu u2z
Iaudio M3
Iriver Ifp (valamelyik kicsi nem vágom fejből)
Rio Karma

Fej-fülhallgatók
CX400
PX 100
...ha nagyon jók lesztek talán az AKG 242-t is.

Egyelőre ennyi, aki most megy annak jó szórakozást, ha később is lesz ilyen összeröffenés akkor szóljatok mindenképp!
üdv!
adnoctum

---"I am not mad. I am interested in freedom. Good Luck, J. Morrison."---

(#9) Falconer válasza celf (#7) üzenetére


Falconer
aktív tag

Szerintem előtte állitsunk össze egy 10-20as track listát, és azt mindenki maga be birja szerezni ugyis.

(#10) ponti_ak válasza celf (#7) üzenetére


ponti_ak
addikt

Hehe, akkor már egyből lehetne akár nálatok is... Mekkora a kecó..? :D

Notit vállalom, csumára töltött tartalék akksival / vagy töltővel / és egy plusz 4-es USB-HUB-bal, persze... : o D

Én is gondoltam rá, hogy legyen track-list, de a notival gyorsan megoldható ez.
Öö, Artusjus-os nincs köztetek, ugye? :D ..bár én amúgy is csak biztonsági másolatokat hallgatok, mint mindenki.. :)

(#11) Solicidium


Solicidium
aktív tag

Üdv a fedélzeten mindenkinek. Én úgy igyekszem szervezni az életem, hogy akármikor is lesz, ott tudjak lenni, tehát számíthattok rám.
Gödör szerintem elég jó hely, ha épp nincs rendezvény. Esetleg a Kertész utcai (48.) Szimpla (nem Szimpla-kert!), ott vannak eldugottabb zugok és pl. tegnap is kevesen voltak.
Amit vinni tudok: cx300, cx95, ie8, fiio e3, pa2v2, u3 és ha nagyon muszáj, notit emu 0202-vel, ami elég szerintem az iem-eknek.
Ponti_ak-nak külön köszönet a topic megnyitásáért.
Apropó, bwoay-ról tudunk valamit?

[ Szerkesztve ]

(#12) ponti_ak válasza Solicidium (#11) üzenetére


ponti_ak
addikt

Ponti_ak-nak külön köszönet a topic megnyitásáért. Nem volt nagy meló. :)
Apropó, bwoay-ról tudunk valamit? Dolgozik egész héten, meg hétvégén is. Néha benéz, főleg esténként. Győrben lakik, de mostanság mindenfelé jár-kel (munka miatt).

Maj'szól, hogy jön-e... (..remélem, hogy nem... :P Viccvót. Gyere ám! :D )

(#13) ponti_ak válasza adnoctum18 (#8) üzenetére


ponti_ak
addikt

Vájá, még lehet hogy csak február lesz ebből (nem szeretném, de ki tudja..)
Köszi hogy benéztél! Írok ha meglesz a végső idő/hely(zet)
/ ui: M3L lesz az, inkább, nem..?! :D /

@Solicidium: köszi a hely-tippeket (is). :R

(#14) sgergi


sgergi
veterán

Sziasztok!

Érdekelne a dolog, de egyáltalán nem biztos, hogy ráérek, nagyban függ az időponttól, ezért nem ígérek semmit. Ha megyek, akkor tudok vinni egy 5. generációs iPod Classic-ot, és esetleg egy Sony E436-ot is tudok vinni.

(#15) bwoay


bwoay
nagyúr

én AKAROK ilyen pólót!!!
meg matricákat is AKAROK!

[ Szerkesztve ]

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#16) vili13 válasza bwoay (#15) üzenetére


vili13
őstag

Ha lebegnek ilyenek a lelki szemeid előtt, azt kéne valami szabványos képformátumba konvertálni (ehhez szvsz eleve csak a moderátoroknak van jogosultsága), aztán eljuttatni bárkihez, aki olcsón kivitelezi...

Mit gondoltok, érdemes volna-e az elmaradozó, ám régi nagy neveket is értesíteni, mint pl. <Adamsky>, rumos14, Macilaci457, és mások, akik hirtelen nem jutnak eszembe? Esetleg wmarci is jól jönne. :D Meg rakal. :DDD

(#17) bwoay válasza vili13 (#16) üzenetére


bwoay
nagyúr

azon nem múlik, bár nekem nincs meg a kellő művészi vénám.
de amúgy miért kellene ehhez bármiféle jogosultság?

a régiek mind itt vannak, aktívan fórumoznak, csak más topicokban, szerintem mindenképpen érdemes lenne őket értesíteni.

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#18) vili13 válasza bwoay (#17) üzenetére


vili13
őstag

Ha ilyeneket akarsz így elsőként, akkor nyilván vannak az igényeidhez passzoló valamiféle előzetes vizuális elképzeléseid, némi látens művészi véna sem kizárható a háttérben. Moderátornak meg azért kell lenni hozzá, nehogy továbbadd a dolgot, hogy aztán hasogathasd a szőrszálakat! :)

A felsoroltakból az első hármat értesítettem, a továbbiakat más felelősségére bízom. ;]

[ Szerkesztve ]

(#19) Porcupain


Porcupain
aktív tag

Miért nem hétvégén, vagy pénteken rendezitek?

velem érdemes üzletelni: http://goo.gl/xqTM9

(#20) celf


celf
őstag

tenyleg, egyebkent en is elfelejtttem megkoszonni ponti_aknak, hogy intezkedett topiknyitasugyileg.

ha osszegyult a tarsasag es nem tetszik a hely, nagy a fust, vagy a hangzavar teszemazt, akkor felvonulhatunk a keroba vegulis. bar szerintem nem lesz ra szukseg. kulonbenis most el van durranva az erosito egyik fele es utalnam a gondolatat, hogy nem tudjuk kirobalni hangfalakon is a hangot. nem mintha olyan uberjo szett lenne az.... de azert poenkodni nem rossz.
talan addigra meg helyre tudom pofoztatni az erolkodot...
vegulis ha februarrol van szo, akkor van ra esely.
es akkor tolhatnank egy
TC Electronic Konnekt 24D VS Emu fight-ot is.
tegnap osszehasonlitottam a MacBook integralt DAC-jat a Konnekt-evel... hat, csunyan alulmaradt a Mac.

szoval ha erdekli az embereket a DAC osszehasonlitas akkor miert ne...
hu... de talan megkerhetnenk p_adam-et, hogy csatlakozzon o is es akkor lehet kapnank egy kis izelitot az elektrosztatikus fejhallgatokbol is ;]
de ez meg a jovo zeneje, es amugy is DAP + Headphones meetingrol volt szo.

de azert jelezzetek vissza, hogy ki, mit gondol.

(#21) Solicidium válasza celf (#20) üzenetére


Solicidium
aktív tag

A hordozható ampokat pl. én mindenféleképpen szívesen látnám a találkozó keretei közt.

(#22) ponti_ak válasza vili13 (#16) üzenetére


ponti_ak
addikt

Ez nekem is eszembe jutott. Köszi, hogy szóltál a "régieknek". :)

Póló is LEHET, HA valaki megszervezi. :)

@bwoay, ezt vehetem igennek? :D

@Porcupain: személyes okokból nem ok a 7vége.
A hétvégéim általában előre foglaltak (családi, baráti összejövetelek, kirándulás, egyéb programok stb). Másrészt bejárós vagyok, így egyszerűbb meló után rászánnom egy estét, hétköznap. A péntek is jó lehet, amúgy, s akkor kezdhetünk kicsit előbb is (mert pl. este 10 után már csak elég bajosan tudok hazajutni...)

@celf: köszi! :) Én nyitott vagyok bármire, de első körben valóban a DAP+füles kombó meg a közös sörözés (értsd: ismerkedés, eszmecsere) lenne a cél. Nem akarunk zavarni, meg egy nyilvános helyen csak fesztelenebb az emberfia (..eleinte...aztán később ez már nem gond.. :D)

@Solicidium: AMP is jöhet, persze! HeadAmp, meg Corda Move / Pico mintha lenne valakinek... :U ..de jöhetne pl. egy RSA Hornet is, szívesen kipróbálnám.. :)

[ Szerkesztve ]

(#23) Porcupain válasza ponti_ak (#22) üzenetére


Porcupain
aktív tag

A péntek már csak azért is jobb, mert másnap, általában nincsen meló.

Mondjuk én nem tudnék sokkal hozzájárulni a dologhoz. Mert csak sony s638F-m van, gyári fülessel, és egy sennheiser MXL51 füles, és egy rossz samsung yp-t7, bár működni működik, csak zenét nem lehet rá tenni. :D

Ha nagyon megeröltetném magam, még bele férne egy philips sa1922, mint elretentő példa:)

Amúgy jó ez a bu-dap-est név, kitalálta ki?

velem érdemes üzletelni: http://goo.gl/xqTM9

(#24) bwoay válasza ponti_ak (#22) üzenetére


bwoay
nagyúr

igen, AKAROK pólót meg matricát.

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#25) adnoctum18 válasza ponti_ak (#13) üzenetére


adnoctum18
senior tag

M3 Lö valóban, de ne akasszál ki Tibor, hasogatod a szőrszálat!:D

napirajz függő lettem, elnézést!:D

[ Szerkesztve ]

---"I am not mad. I am interested in freedom. Good Luck, J. Morrison."---

(#26) bwoay válasza adnoctum18 (#25) üzenetére


bwoay
nagyúr

csak precíz a jóember, meg még mindig a fekete hátlapos M3-am fotóinak hatása alatt áll :)

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#27) adnoctum18 válasza bwoay (#26) üzenetére


adnoctum18
senior tag

Lehet rajta hátlapot cserélni, vagy valami extrém hómméd festés? :Y

---"I am not mad. I am interested in freedom. Good Luck, J. Morrison."---

(#28) bwoay válasza adnoctum18 (#27) üzenetére


bwoay
nagyúr

ugyanaz a hátlap, ami az X5-ön is van

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#29) Solicidium válasza ponti_ak (#22) üzenetére


Solicidium
aktív tag

Hát nekem nem tetszett az RSA hornet, túl harsány, túlzó már minden azon. Szerintem a stúdióban nem úgy álmodták meg, ahogy az visszaadja. Igazából brutális, aláírom, de szerintem túlon túl is, az ára is... Esfrostot még értesítem, hátha van kedve jönni, mert neki is tetszett anno az ötlet. Hátha még megvan neki az RSA-ja, meg a SuperFi 5-je

(#30) ponti_ak válasza Porcupain (#23) üzenetére


ponti_ak
addikt

Köszi, a nevet én ötlöttem ki, csak úgy beugrott... :B

@Solicidium: jókor mondod, hogy ilyeneket tudsz! Vonszold már el a srácot, vagy csak az AMP-ot, az mindegy.. :))

(#31) Solicidium válasza ponti_ak (#30) üzenetére


Solicidium
aktív tag

Ő izé. Nem hornetje van, hanem tomahawkja, közben eszembe jutott, hogy rosszul írtam. Szólok neki, ha ha még így is megfelel a dolog :DDD :P

(#32) ponti_ak válasza Solicidium (#31) üzenetére


ponti_ak
addikt

Persze, ha tudsz.. úgysem HD600-ast akarunk rákötni, inkább -többnyire- IEM-eket..
(A Tomahawk-.kal szemeztem anno, még írtam is Ray-nek, de kiábrándított, nem adta féláron.. :D Még úgy is kiba... sok lett volna amúgy.. :) )

(#33) ponti_ak


ponti_ak
addikt

Up! :DDD

bwoay mester továbbfejlesztette a nevet, a hivatalos mostantól EZ (lenne):

buDAPest. 2.010

okolás: a kötöjeleket kiszedtem, az est után kell egy pont, és akkor azt jelenti, hogy established, a 201.0 meg nem az igazi firmware verziónak, így én a 2 után tettem a pontot.

Riszpekt, bari! :R

És:

MEKKORA! :C

(#34) Blindness


Blindness
csendes tag

Sziasztok!

Lehet csatlakoznék, aznapi kedvemtől azért függővé teszem. :U Lejátszó 120GB-os iPod Classic. (Illetve van még egy iPhone, aminek nem ez az elsődleges elrendeltsége; meg valahol van egy Rockbox-olt Sandisk Sansa e270 is, bár nem hiszem, hogy ez különösebben bárkit is érdekelne :) ). Amik talán érdekesebb azok a Sennheiser IE6 és IE7 fülesek.

LOD kábelt (iPod-osat) nem tud hozni valaki?

[ Szerkesztve ]

Confusion will be my epitaph...

(#35) celf válasza Blindness (#34) üzenetére


celf
őstag

IE6 IE7 mindnekepp jo lenne... ha az IE7 jobban tetszik meg el talalom adni az IE8-at talan.... who knows. :)
lod kabelt meg hgmmm sztem esfrostol szamithatunk ra csak. vagy esetleg a valaki osszeforraszt egyet gyorsan. en ezekhez kuka vagyok mondjuk.

(#36) ponti_ak


ponti_ak
addikt

Logo terv v1.0:

.
..
...

...
..
.

Logo created with: http://www.cooltext.com

[ Szerkesztve ]

(#37) bwoay válasza ponti_ak (#36) üzenetére


bwoay
nagyúr

a betűtípus teljesen jó szerintem, a designt meg feleslegesnek tartom.
én raknék egy space-t az est. után, és sima fekete betűkkel kinyomnám,
mindenféle effekt nélkül. illetve aláhúznám egy enyhén tekergő kábellel, aminek a végén 3.5-ös jack van :)

[ Szerkesztve ]

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#38) ponti_ak válasza bwoay (#37) üzenetére


ponti_ak
addikt

Jó. Sok sikert hozzá.. :D cooltext-en nincs külön DAP-freak kategória, bocsi... :(
/ a space-t kihagyta a nyomorult, nemtom mér', design nem lesz, ok... /

(#39) Porcupain válasza ponti_ak (#38) üzenetére


Porcupain
aktív tag

Én megcsinálom a logot, ha kell. Elmondjátok, hogy mit képzeltek, és csinálok valamit. Persze csak ha nincs más segítség:)

velem érdemes üzletelni: http://goo.gl/xqTM9

(#40) ponti_ak válasza Porcupain (#39) üzenetére


ponti_ak
addikt

Kettővel lejjebb bwoay kb. leírta. :) A felirat kicsit feldíszítve szerintem is jó.
De ki lehet találni mást is, csak a lényeg, hogy kellően egyszerű legyen (pl matrica/póló nyomáshoz), de ugyanakkor kifejező, és kötődjön a támához (magyar - DAPh!, stb... )

(#41) bwoay válasza ponti_ak (#40) üzenetére


bwoay
nagyúr

rendesen leragadtam a cool texten az írógép betűtípusoknál, szerintem nagyon passzolnak a felirathoz. ha sima fekete a betű, és a DAP kap egy keretet, hogy inverz legyen, akkor gyakorlatilag meg is van. mármint részemről.

Porcupain:
hát szerintem elkéne a segítséged, mert mi csak itt maszatolunk.
meg nagyon úgy néz ki, hogy nekem határozott elképzeléseim vannak, amiket nemigen tudok megvalósítani (a fenti egy vázlat, kb így képzelem, de nem is akarom túlbonyolítani), ponti meg gyanúsan hallgat, és minden módosításomra rábólint.

[ Szerkesztve ]

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#42) Porcupain


Porcupain
aktív tag

Ilyenre gondoltatok?

Bocsi, nem láttam,hogy közbe Te is csináltál.:)

[ Szerkesztve ]

velem érdemes üzletelni: http://goo.gl/xqTM9

(#43) Porcupain


Porcupain
aktív tag

Én most go kaja, de privátban is smúzolhatunk a logó tervekről.

velem érdemes üzletelni: http://goo.gl/xqTM9

(#44) bwoay


bwoay
nagyúr

némi köszörülés, és Porcupaintől lenyúlt ötlet után:

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#45) Porcupain válasza bwoay (#44) üzenetére


Porcupain
aktív tag

Nincs abba semmi lenyúlás. Nekem a Te verziód is tetszik ,és ezt én is tudom tovább finomítani, de ezen már sokan nem kell finomítani.

velem érdemes üzletelni: http://goo.gl/xqTM9

(#46) bwoay válasza Porcupain (#45) üzenetére


bwoay
nagyúr

arra gondoltam, hogy majd megszavaztatjuk, de nagyon úgy néz ki, hogy lényegében hármunkon kívül mindenkit hidegen hagy a logo téma :D bezzeg amikor majd lesznek menő matricák meg feromonnal átitatott pólók... meg céges Maserati buDAPest rendszámmal.

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#47) Porcupain válasza bwoay (#46) üzenetére


Porcupain
aktív tag

A nagy mellű hostesseket ne hagyd ki! Ők fogják kínálgatni a sőrt, illetve magukat:D

Majd megjön ponti_ak és majd ő is ír valami ötletet.

velem érdemes üzletelni: http://goo.gl/xqTM9

(#48) Solicidium


Solicidium
aktív tag

Vaazz, logok, mi lesz még itt :Y . Várjuk szponzorok jelentkezését is, akik elárasztanak kipróbálandó cuccokkal :))
Egyébként nekem tetszenek a logok. Igazából ezzel csak azt akarom jelezni, hogy jó látni, hogy ilyen lelkesen készül a csapat az ívöntre.

(#49) vili13 válasza bwoay (#44) üzenetére


vili13
őstag

szvsz akkor már így is lehetne:

(#50) adnoctum18 válasza vili13 (#49) üzenetére


adnoctum18
senior tag

Nice!:D :C :K

Jó látni, hogy ennyire lelkesedtek a dologért.:)

---"I am not mad. I am interested in freedom. Good Luck, J. Morrison."---

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.