Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Bootvis

Hozzászólások

(#1) bbazsy


bbazsy
őstag

Hi ! (Rákerestem, nem talált semmit Bootvis -re :U )

Szóval ennek a programnak egy olyan verzióját, vagy hasonló programot keresek, ami kezeli ha a system winyo SATA -n van..
Jó a progi, sokat segít, de mióta SATA -n van system winyom, azota lefagy / nem bootol be rendesen, stbstbstb...
Elég régi van, nem tud valaki segítséget, esetleg valamit be kell állítani, vagy ?
Én nem tudok már sokat csinálni vele...

thx


..

(#2) moonman válasza bbazsy (#1) üzenetére


moonman
titán

mit akarsz te bootvis-al?

(#3) bbazsy válasza moonman (#2) üzenetére


bbazsy
őstag

xp betöltését gyorsítani

..

(#4) moonman válasza bbazsy (#3) üzenetére


moonman
titán

rossz irányba gondolkodsz. látogass el ide és itt keress rá a bootvis kifejezésre: Bővebben: link

(#5) bbazsy válasza moonman (#4) üzenetére


bbazsy
őstag

Hmmm.. érdekes..

X-COM -nak elhiszem (:C) de sokszor használtam, egyszer se lett belőle gond, sőőőt, lényeges javulás...

De így már más.

thx

..

(#6) moonman válasza bbazsy (#5) üzenetére


moonman
titán

elküldöm, ha nagyon akarod, bár én nem érzékeltem gyorsulást.

(#7) bbazsy válasza moonman (#6) üzenetére


bbazsy
őstag

megvan, de SATA winyoval nem ment.

de ha neked megy, jöhet egy link, vagy mail akár. thx

..

(#8) moonman válasza bbazsy (#7) üzenetére


moonman
titán

link nincs, mail ment, sata-val semmi gondja. (nálam)

(#9) bbazsy válasza moonman (#8) üzenetére


bbazsy
őstag

köszi, estefele kipróba.

..

(#10) MarKoo


MarKoo
őstag

Kezdem az elején. Fogtam a keresőt és beírtam hogy Bootvis. Láttam, hogy ennek a topicnak az EKG-ja kiegyenesedett, ezért fogtam a defibrillátort, töltés 200-ra és ezennel újraélesztettem. ;]

Szóval az lenne a kérdésem, hogy hogyan kell használni a programot. Mármint odáig eljutottam, hogy File -> New -> Next Boot + Drivers Trace, újraindult a gép és kaptam pár ''grafikont''. Rákattintottam az Optimize system-re ami a Trace menüpont alatt van újraindult a gép, de semmi gyorsulást nem tapasztaltam. Azthiszem valamit rosszul csináltam. Úgyhogy légyszíves segítsetek!

(#11) moonman válasza MarKoo (#10) üzenetére


moonman
titán

mindent jól csináltál, csak épp nem gyorsításra való :D

anyám, hányszor kell még elmesélni...?

(#12) Flashy válasza MarKoo (#10) üzenetére


Flashy
veterán

a microsoft (és X-Com) nem ajánlja a bootvis használatát, mert az XP saját maga elvégzi azokat a feladatokat amikre a bootvis megpróbálja erőszakosan rávenni. a bootvis nem herripotter hogy tapsolsz egyet és gyors lesz az XP...

(#13) Viktor77


Viktor77
titán

De nem is értem. Mit számít az, hogy hányszor fut le a csík bootkor? Olyan sürgős mihamarabb belépni? Másodpercekről van szó.

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#14) moonman válasza Flashy (#12) üzenetére


moonman
titán

nem próbálja az semmire rávenni, mivel nem optimizer hanem visualizer, a nevében is benne van.

(#15) MarKoo válasza Flashy (#12) üzenetére


MarKoo
őstag

Az oké, de nekem aki ajánlotta, annál 10 mp-s gyorsulás volt. Amúgy kicsit ''nonszensz'', hogy 3.4 Ghz-en a kurva WinXP-nél 1:23 a bootidő. (1 perc 23 mp). Jah és 11* megy végig a csík. :O

(#16) gLes válasza MarKoo (#15) üzenetére


gLes
őstag

Mit nevezel bootidőnek? Amíg végigfutnak a csíkok? ;]

(#17) moonman válasza MarKoo (#15) üzenetére


moonman
titán

gondolom ölég sok cucc van telepítve/használatban így prefetch-nek van mit töltögetnie. esetleg vírus/spyware akasztja meg, 1 perc azért elég sok.

(#18) Viktor77 válasza MarKoo (#15) üzenetére


Viktor77
titán

11x? Nekem 3x.

Msconfignál kivetted a fölöslegesen elinduló progikat?

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#19) MarKoo válasza moonman (#17) üzenetére


MarKoo
őstag

Igen elég sok cucc. Nincsen vírus meg ilyenek, tudom hogyan kell védekezni. :DD Igen 1 perc nagyon sok.

(#20) Flashy válasza MarKoo (#19) üzenetére


Flashy
veterán

én 16 órája kivártam egyszer nagy nehezen azt a 2 percet és ennyi. nem kell állandóan bootolgatni és kész :D majd reggel kivárom megint, valahogy elütöm azt az időt majd...

(#21) MarKoo válasza Viktor77 (#18) üzenetére


MarKoo
őstag

Jó hogy mondod... Amúgy ahogy ''öregedik'' úgy lassul picikét. Sok minden van rajta sokat megy, meg van egy pár cucc is rajta. :)

(#22) moonman válasza MarKoo (#21) üzenetére


moonman
titán

tiltsd le a pagefile-t, reboot, defrag, defrag -b c:, reboot, pagefile vissza.

(#23) MarKoo válasza moonman (#22) üzenetére


MarKoo
őstag

ICQ-n kereslek. ;)

(#24) Zotya84 válasza MarKoo (#15) üzenetére


Zotya84
őstag

--Offtopic--

Én most egy ideje 2,4 athlon xp-vel nyomulok, és ennél (1:23) jelentősen gyorsabb a boot időm. A hosszának lehet egy nagyon egyszerű oka: van neted? ADSL vagy kábel? Bootkor a modem be van kapcsolva? (Router esetében nem lényeg) Mert nekem is jó 15-20 mp-vel meghosszabbította a bootfolyamatot, h a modemmel is létre kell hozza a kapcsolatot, és az odadja neki a kártya egyik IP-címét DHCPvel (bár az ugyanaz mindig). De attól függetlenül sok időt vesz ez a folyamat igénybe. Bár az én csíkom csak 3-4szer szalad végig, nekem az üdvözlőképernyő tart sokáig - pont az online modem miatt.


--Ontopic--

Keresek a bootvisnek egy régebbi verzióját, mert az új a seagate hddimmel b*szik együttműködni, egyszerűen azt mondja nincs a rendszerben hdd, míg a régivel tökéletesen ment. Sőt, azzal még valamennyit (10-15 mp-t) tudtam gyorsítani - stabil működés mellett - a bootfolyamaton ami még egy 1,3as duron volt - de az új már azon a lapon sem ismerte fel a hddket.

Ha vki tud valamit erről plz írjon. THX

Mi ez a hülyeség? Nokiánál ütésállóságot nem fejszével kellene tesztelni, hanem elkezded ütni egy 3310-zel... - L3zl13

(#25) MarKoo válasza Zotya84 (#24) üzenetére


MarKoo
őstag

Nah. Chellom van és megy a modem. A net meg van osztva egy routeren keresztül. Főbb programok: ICQ, MSN, Kerio Personal Firewall, NOD32, Logitech Setpoint

(#26) b14 válasza MarKoo (#25) üzenetére


b14
senior tag

Totál off: Milyen router?

''...de a konfigjából kiindulva, nem hiszem, hogy 40 éves családos ember lenne...'' -- by Slax

(#27) MarKoo válasza b14 (#26) üzenetére


MarKoo
őstag

D-LINK, bár most egy D-LINK switch van bennt. :U

(#28) MarKoo válasza Viktor77 (#18) üzenetére


MarKoo
őstag

Hallgattam rád és kivettem pár fölöslegesen induló progit. Írjam be hogy mik indulnak most? Mivel a helyzet változatlan 11* pördül végig a csík. Időm van, de csak bizgeréli az idegeim. :B

Szerk.: Töredezettségmentesítve most volt a winyóm kb. 2 hete.

[Szerkesztve]

(#29) MarKoo


MarKoo
őstag

Nah moonman valami 5let? :F

(#30) moonman


moonman
titán

11 nemsok, nekem is kb annyi.

(#31) ballington


ballington
addikt

Nekem akkor lett gyorsabb kb 30%-al, amikor még nem volt SP az xp-n.

De sp2 mellett már tényleg nem sokat ér.

Aki a tökfőzeléket kapor nélkül eszi, az más aljas dolgokra is képes.

(#32) MarKoo válasza moonman (#30) üzenetére


MarKoo
őstag

Akkor azt hiszem be kell törődnöm. Egy kérdésem lenne. Találkoztatok már olyan hibajelenséggel hogy néha kifagy egy alkalmazás, csak azért mert mondjuk a Downloads mappában jobb egérgombbal rákattolok egy filere. Tölt és kifagy és akkor bármire jobb egéggombbal kattintok, az az ablak kifagy. :(

(#33) moonman válasza MarKoo (#32) üzenetére


moonman
titán

Bővebben: link hátha valami szemét került a menübe.

(#34) kíváncsi válasza moonman (#33) üzenetére


kíváncsi
senior tag

Én egyszer raktam fel többet nem állt fel az xp :)

moonman hogy tudtál nevet változtatni? hova tűnt a két ||? :)

''Jobb lábon meghalni, mint térdre kényszerítve élni!''

(#35) moonman válasza kíváncsi (#34) üzenetére


moonman
titán

mit raktál fel egyszer? :)

Parci karácsonyi ajándéka :))

(#36) JaniS


JaniS
senior tag

Nevezett témában Bővebben: link
Startup Faster, mindenki saját felelősségére próbálgassa.
(Ez arra való, amire a BootVis-t akartad használni.)

JaniS

(#37) moonman válasza JaniS (#36) üzenetére


moonman
titán

hát ez aztán nagy szám, ilyenért pénzt kérni. egyszerű startup karbantartó, mindezt kézzel is meg lehet oldani, ott az msconfig. a ''Save Time''-ról meg hablatyol, semmi konkrét leírás, hogy mit is csinál, bár van róla elképzelésem.

(#38) JaniS válasza moonman (#37) üzenetére


JaniS
senior tag

Én egyedül ezzel találkoztam ebben a témában. Lehet nem olvastam el figyelmesen, de nem tudja időzíteni a registry-ből automatikusan induló progikat? Mintha arról hablatyoltak volna, hogy a sok egyszerre induló task vonja el az erőforrásokat...

JaniS

[Szerkesztve]

(#39) moonman válasza JaniS (#38) üzenetére


moonman
titán

hát amennyit ezzel nyerni tud. egy lassú gépre nem kell 70 féle programot telepíteni, a gyors gépnek meg tökmindegy. amúgy erre van kitalálva a prefetch.

(#40) MarKoo válasza moonman (#33) üzenetére


MarKoo
őstag

Nincsen semmi mocsok a gépemen. Spybot stb. semmit nem talál. Vagyis hazudok, mert a Spybot mindig 5 dolgot talál, de törlöm is. Ad-aware semmi lényegeset, vírust az kapok de mindent megfognak. Azt hiszem a tűzfal a vírusírtó meg egyéb dolgok. Van rá időm, csak irigykedik az ember ha valakinél látja hogy 3* végigmegy és kész. :P

Szerk.: Most olvasgatom a leírást amit adtál. Köszi szépen azthiszem átrágom rajta magam, csak angolul ''ilyen szinten'' még nem tudok, plussz nincs rá időm most fordítgatni no meg a lustaság. De valószínű, hogy amint befejeztem a karaokees dolgom meg csinálok minitesztet akkor végigcsinálom ha lesz lelkierőm. ;]

[Szerkesztve]

(#41) moonman válasza MarKoo (#40) üzenetére


moonman
titán

a spybot 5 találata bug. javítás: Bővebben: link

nem vírusra meg ilyesmire gondoltam, hanem szétszállt bugos alkalmazásra, esetleg uninstallt program-mardványokra, amik meghülyítik a context menüt.

(#42) MarKoo válasza moonman (#41) üzenetére


MarKoo
őstag

Köszönöm a segítőkészségedet. :) Ez az uninstall maradvány előfordulhatott mivel elég sok programra van szükségem és van olyan amit csak egy alkalom erejéig rakok fel majd leszedek.

(#43) Nimda


Nimda
addikt

Nekem bevált a bootvis.Jelentös gyorsulást értem el a használatával.Másfél csik,(a bluetooth miatt,egyébként nincs meg egy egész!)és hopppp!:))Korábban jóval lassabban állt fel a rendszer!Egyébként nem mindegy hogy elötte defragmentálunk,vagy sem!És amig dolgozik,nem szabad az egérhez sem hozzányúlni!Az viszont tény hogy esetenként rengeteg progi indul a winfossal(ami akadályozza a gyors indulást),de ezt viszont más úton kell eltávolitani,a bootvis erre nem képes!

(#44) MarKoo válasza Nimda (#43) üzenetére


MarKoo
őstag

Leshotolhatom hogy nálam mennyi progi van és mi indul. ;] Lehet meg kellene próbálni tűzfal, vírusírtó meg egyéb dolgok nélkül az indítást!

(#45) moonman


moonman
titán

persze, nyírjuk ki a védelmet attól leszünk gyorsak

(#46) MarKoo válasza moonman (#45) üzenetére


MarKoo
őstag

Héhé, ácsi. Én azt írtam kipróbálom, nem azt hogy úgy is hagyom. Csak engem érdekel hogy mi lehet a gond. És azért kérem a tanácsotokat mert tanulni sose késő és nem is szégyen. :U

Szerk.: Ugyanis semmi tippen nincsen. Vagyis van, de már jobban nem tudom leszűkíteni a probléma források körét. Újrarakni tuti nem fogom még pár hónapig, mert volt egy időszak amikor 2 havonta raktam újra, de picit meguntam. :U

[Szerkesztve]

(#47) Nimda válasza MarKoo (#44) üzenetére


Nimda
addikt

Pontosan milyen prokig indulnak nálad betöltéskor?Az msconfig-ban meg tudod nézni.Ha ide bekopizod,megmondom mi a felesleges!Bár ahhoz inkább látnom kéne élöben,igy kockázatos!Sajnos elég körülményes a winfos ''turbózása''!Nálam pl.a filekezelés is gyorsult,anélkül hogy a rendszermagot áthelyeztem volna a fizikai memóriába.De szerintem ezt a trükköt mindenki ismeri.

(#48) MarKoo válasza Nimda (#47) üzenetére


MarKoo
őstag

Ezek indulnak:


Legalul van még egy Adobe Gamma Loader, de onnan is ki van szedve a pipa. :U

(#49) moonman válasza Nimda (#47) üzenetére


moonman
titán

''a rendszermagot áthelyeztem volna a fizikai memóriába''

wasmakogsz? szép lenne, ha nem memóriában lenne...

(#50) moonman válasza MarKoo (#48) üzenetére


moonman
titán

updreg törölhető - creative register reminder
PSDrvCheck az valami pinaccle cucc
dumprep fogalmam sincs mitől indul automatikusan, nem kéne
a többi egyértelmű

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Bootvis
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.