Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Ricardo


Ricardo
félisten

Jól hangzik. Majd a teszteken bizonyíthat.

(#2) GreatL


GreatL
őstag

Most Victus+ van a 22-n rajta... gondolom majdnem ugyanezt majdnem ugyanígy tudja mert nincs rajta még egy apró karc sem.

Intel Core i9-9900K víz | 32 GB | GBT RTX 3080 Ti Gaming OC | 48" LG C1 TV | Samsung(.hu) Galaxy S22+ 256 Vodával | Voda Samsung Galaxy A54 | Pocketbook Inkpad 3 Pro

(#3) Medve8Bp


Medve8Bp
csendes tag

Nincsen nagyobb király vállalat a Corningnál.
Velünk vannak egy-két évtizede a mobilokon, minden évben előjönnek a legstrapabíróbb üveggel és minden évben valahogy egyre több a behálósodott elő- és hátlap a telefonokon. Nincs olyan ember a környezetemben - magamat is beleértve - akinek ne lenne betörve valamelyik oldal a telefonján. És senki nem kérdezi meg a Corningot, hogy gyerekek ez akkor most hogy van?
Értem, tok és kijelzővédő a válasz, de akkor miért fizetjük meg a telefon árában a Victus 2-t? Akkor miért nem újrafelhasznált öblítős dobozból van a telefon hátlapja, ha úgyis tokba kell tenni Corning Jánosék miatt?
Veszek egy telefont 600ezerért és ebben a döntésben benne van az is, hogy jó esetben van egy kultúrált designja, plusz fasza érzés hozzányúlni, minőségi anyagokból van összetéve. De azonnal be kell tennem egy tokba, ami vagy nullázza a design-t vagy esetleg átlátszó, ezesetben viszont nem lehet se bőr, se kevlár, se semmi, csak egy szilikonnak becézett műanyag szar. Végülis töklogikus az egész sztori.

(#4) #21221888


#21221888
törölt tag

Azért vicces, hogy 2012 óta minden évben jönnek a szokásos PR igérettel, hogy "a tavalyi is jó volt, de aztán idén megatuti lesz a generácio". És a megjelenés napján minden évben pont ugyanattól a keménységi skálafokozattol karcolodik, és mindig pont ugyanugy törik. Nem rosszak, régen se voltak azok, de minden évben ugyanazt a 70%os teljesítményt hozzák..

[ Szerkesztve ]

(#5) cosworth


cosworth
csendes tag

Az S22 Victus+ üvegén 2-3 hónap alatt több mikrokarc gyűlt össze, mint annó az S7-esemen 2 év alatt, ugyanolyan használat mellett.

Samsung Galaxy S22 (Samsung Galaxy S7)

(#6) HThomas válasza Medve8Bp (#3) üzenetére


HThomas
senior tag
LOGOUT blog (1)

Igazából régen is ez volt, a legtöbb amelyik nem volt tokban tört meg undorítóan kopott (legalább az most nincs a fém+üveg telókkal).

(#7) Ricardo válasza Medve8Bp (#3) üzenetére


Ricardo
félisten

"Nincs olyan ember a környezetemben - magamat is beleértve - akinek ne lenne betörve valamelyik oldal a telefonján. "

A környékeden mindenki dobálja a telefonjait?
Balesetek előfordulnak, de hogy mindenkinek le legyen valamilyen formában a telefonja picit erős.

(#8) Medve8Bp válasza Ricardo (#7) üzenetére


Medve8Bp
csendes tag

Nem dobáljuk, csak nem középsulis diákok vagyunk. Nekem például van 3 kiskorú gyermekem. De azt hiszem, hogy a mondanivalómnak nem az általad idézett rész a lényege és gondolom pontosan érted azt a jelenséget amit leírtam.

(#9) ujvendeg válasza Medve8Bp (#3) üzenetére


ujvendeg
tag

Kedves Medve8BP! Egy mégoly csendes, egykori mérnöknek is, aki jóideje felhagytam ezzel a szakmával, muszáj a szaktárshoz szólnom.
Azt írja ön, továbbá valamennyi ismerőse töri a telefonokat, ellenszer: nem üvegborítású telefont kellene önöknek használniuk. Ha egy ún. prémium-telefon - ami csupán egy közkeletű kifejezés, semmi egyéb - nem üveg elől-hátul: sikoltoznak, ha meg üveg, lám, a tulajdonosok nem tudnak bánni az ilyen készülékkel.
Annyiban igaza van, a Corning minden szezonra a legjobbat ígéri - de kérdem: a mobilgyártók a méregdrága telefonjaikról nem ezt szajkózzák újra és újra, most pl. Szent Grálként várnak egyesek a Samsung S23-as sorozatra, és nem családra. És az S24?? - vajon nem arról fog-e fél évig hadoválni a gyártó, hogy lepipálták az S23-at? És igaz lesz? No, látja!
Külön gratulálok, hogy ön és társasága megengedheti magának, hogy gyakorta vásároljon félmilliónál drágább telefont, megvehetik talán azt az egyetlen ipari terméket, ami a világ leggyorsabban avuló terméke. (Egy ujjamon meg tudnám számolni ezek közül, melyik egyedi és esztétikus dizájn. A dizájn egyébként nem képes sem kulturált lenni, sem ennek az ellenkezője, ez jelentéstani fából vaskarika.)
Végül: ordító - hogy finom legyek - információhiány, hogy a szilikon az műanyag ürülék. Nagyot téved. Egyes telefonokhoz nálunk is kapható (nem is egyféle) keménységű, hosszú évekig alaktartó, nem sárguló, biztonságosabb szilikon alapú anyagból készült átlátszó tok, ami megtartja a telefon egyediségét, és ötvenszer nagyobb védelmet ad néhány ún. ütésálló, színes toknál. De ha itthon nem kap - két hét alatt az EU-ból is rendelhet.

(#10) Medve8Bp válasza HThomas (#6) üzenetére


Medve8Bp
csendes tag

Egyet is értek meg nem is. Persze, régen is kopott és tört. De maga a kijelő méret, ezáltal az üvegszerű felület elhanyagolható méretű volt, másfelől azért simán voltak cserélhető előlapok, hátlapok a készülékeken. Most az egy másik kérdés, hogy anno fizettünk-e KSH mediánbér kétszeresét telefonért - talán nem.

(#11) SkyLine3000


SkyLine3000
addikt

Lehet az akármilyen bika üveg. Ha esik, akkor törik. Meg lehet nézni hirdfetési oldalakon, hogy hány póhálósra tört telefont árulnak. Ha nincs rajtuk tok és úgy esnek, akkor reszeltek. Törik a kijelző, törik a hátlap. Napi szinten szoktam böngészni a hirdetési oldalakat és csak pislogok, hogy mennyi töröttet árulnak.

(#12) HThomas válasza Medve8Bp (#10) üzenetére


HThomas
senior tag
LOGOUT blog (1)

Azért az igazán csúcs régen is drága volt, a középkategória meg ma sem annyira vészes (ettől a mostani hirtelen drágulástól tekintsünk el egy pillanatra, az nem a mobilgyártók hibája). Csúcskategóriában régen se nagyon volt divat a cserélhető előlap emlékeim szerint, bár biztos volt rá pár példa.
Engem ami inkább zavar az, hogy a csúcskategóriában belassult a fejlődés, de ennek ellenére az igazán hasznos funkciók meg valahogy mégsem szivárognak le a középkategóriába. Lásd pl a vezetéknélküli töltést, vagy a vízállóságot, de akár ott vannak az S Ultrák jobb kamerái, amiket simán berakhatnának már a sima S+-ba is.

(#13) Ricardo válasza Medve8Bp (#8) üzenetére


Ricardo
félisten

Fiam 7 éves. Még nem tört kijelzőt.
Vigyáz a telefonjára.
A lényeget értem, a felháborodást nem. A reklámok, és a marketing soha nem fogja az arcodba tolni az adott termék gyengeségeit.
Ezeket a marketing lózungokat osztnai kell kettővel.
Nem csak telefon témában.
Azt sem hiszem el, amikor a mosópor reklámban kivesznek a gépból (milyen szépen kimosta felkiáltással) egy teljesen új, frissen vasalt fehér pólót/zoknit.
A ránctalanitó krémek reklámjaiban sem véletlenül szerepelnek tizen/huszon pár éves emberek, akiknek még véletlenül sincs egy redő az arcán.
Ez mindig is ilyen volt. Ezért sem értem hozzászólásod megszületésének okát.

[ Szerkesztve ]

(#14) Medve8Bp válasza ujvendeg (#9) üzenetére


Medve8Bp
csendes tag

Kedves Ujvendeg,

- nehéz nem üvegjellegű borítással telefont venni a flagshipek közül, főleg Apple és Samsung vonalon, mást nem vehetek a munkáltatóm miatt, de magam sem akarnék - ezeket a körülményeket nem tudhatta, de sebaj,
- marketing területen dolgozom, tisztában vagyok a vállalati ígéretekkel - pont emiatt hívtam fel a figyelmet a Corningra, ami még a vállalatok között is kiemelkedően arcpirító,
- egyetlen szóval sem említettem, hogy gyakorta vennék félmilliónál drágább telefont, jelenleg egy majdnem 4 éves Galaxy Note 10-em van, amit anno bőven félmillió alatt vettem - ezeket a megjegyzéseit a saját képzeletére alapozta, cinikusan gratulált is ahhoz amit elképzelt. Elképzelhető, hogy idén meg fogom venni az új Galaxy S23 család valamely tagját. Amikor 14 éves gyerekek hada szaladgál a legdrágább iPhone-okkal, akkor talán nem haragszik, ha 3 gyerekes családfőként, 20 éves folyamatos munkaviszonnyal megengedek magamnak egy új telefont. Ezzel én nem kérkedtem és hát végülis egy mobilos médiumon vagyunk, nem? Sajnálom, ha nem jött össze az élet és csak az irigység maradt, van ilyen.
- a szilikon tokot nem minőségében kérdőjelezem meg, hanem személy szerint én nem szeretem őket - a jobb minőségűeket sem - ezen túllépve pedig arra az ellentmondásra hívtam fel a figyelmet, hogy a rettentő drága telefon, rettentő fejlett Victus 2-jére végül rákerül egy 5-50ezer Ft értékű műanyag valami.

Remélem, hogy sikerült tisztázni minden olyan kérdést, ami félreérthető volt. Kívánok önnek sok sikert az életben. Üdv!

(#15) Medve8Bp válasza Ricardo (#13) üzenetére


Medve8Bp
csendes tag

A telefonokkal kapcsolatos legtöbb baj manapság az elő-hátlap törés. Ez az első ok és érv, ami miatt pl. biztosítást próbálnak mellé köttetni. Marketing területen vagyok, értem amit mondasz, csak valahogy a Corninggal kapcsolatban soha nem olvasok negatív hírt vagy kommentet - pedig indokolt lenne. Egyszerűen túl nagy a difi az ígéret és a valóság között. Lehet, hogy a mosópor nem annyira hatékony, mint a reklámban, de azért koszosabb sem lesz tőle a ruha. :D Tudom, a kijelzőt sem a Corning töri össze, hanem én, de azért ha megengeded én még véletlenül sem tudok tapsolni egy olyan hírnek, hogy a legújabb flagship a legeslegújabb Gorilla-t kapja meg. Annak örülnék, ha az lenne a hír, hogy xy gyártó szakított a Corninggal, mert nem volt az igazi és találtak jobb megoldást. És/vagy szarnak az egészre, 100 dollárral kevesebb a telefon és mindenképp tedd tokba.

(#16) Medve8Bp válasza HThomas (#12) üzenetére


Medve8Bp
csendes tag

jahm, mondom, alapvetően egyet értek, persze volt 1-2 kivétel, de nem is hallgattuk ennyit, hogy mennyire törhetetlen és karcolhatatlan a cucc, meghát amit írsz az pedig 100. Sőt tulajdonképpen, ha leszivárognának a dolgok, akkor nem is vennék flagasipet soha.

(#17) pusszycat


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

Felhívnám az Önök figyelmét, h a fórumon a Tegeződés a bevet szokás. Ez az avatarok kortalanságából adódik többnyire. Szíves elnézésüket kérem, h kitértem erre a kényes témára. :K

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat

(#18) petymeg válasza SkyLine3000 (#11) üzenetére


petymeg
addikt

Az tiszta sor, hogy törik. Na de hogy karcolódik is? Nekem S22 Ultrám van, fólia nélkül használtam, egy hónap után keletkezett rajta két elég mély de keskeny és rövid karc a szélén, az íves részen, körömmel ki lehet tapogatni. Zsebben hordtam de úgy, hogy nem volt mellette semmi olyam ami megkarcolhatta volna. Talány... Az elődjét a Note9-et évekig fólia nélkül használtam és csak kikapcsolt kijelzőnél látszódott pár kicsi mikrokarc, ha éppen úgy esett a fény meg direkt azt kerestem.

[ Szerkesztve ]

Mocskos idők, szeretned kéne, A jövő itt van és sose lesz vége! Mocskos idők a sarokba bújva! A jövő itt van, kezdjük újra!

(#19) jereti válasza Medve8Bp (#3) üzenetére


jereti
tag

Egyetértek veled. És épp ezért vettem S20 FE-t. Szeretnék prémium fogást, persze, de mivel muszáj tokba tenni, mert nekem is esett ki telefon a betonra, hiába próbáltam figyelni, megfelel a műanyag hátlap is. Elől meg ott a wishről 3-as csomagban vett üvegfólia. Nem tudok ennél jobb megoldást

[ Szerkesztve ]

(#20) #21221888


#21221888
törölt tag

Nem egy örök szabály, hogy karcállóság és a törésállóság fordítottan arányos? Magyarázná, miért karcolodnak az egyre erősebb üvegek.

(#21) Donki Hóte


Donki Hóte
veterán

Ezt írják a cikkben:

Gorilla Glass Victus 2-vel felvértezett telefonjainkra is ugyanúgy érdemes lesz vigyázni, mint az összes többire

A helyzet az, hogy sokkal-sokkal jobban kell vigyázni majd ezekre a telefonokra, mert

- ugyanúgy törnek, mint a gyengébb üveges verziók,
- viszont sokkal drágább lesz a kijelzőcsere, pont a hiper-szuper üveg miatt :(

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#22) Mustaros válasza Medve8Bp (#3) üzenetére


Mustaros
aktív tag

Legtöbb ember a céges telefonra nem vigyázik, mert majd kap másikat ha bármi történik vele..
Szerintem a legtöbb ember aki törött telefonnal közlekedik vagy nem tud rá vigyázni az egyszerűen igénytelen... nyilván egyéni vélemény.. :U

(#23) moleculez


moleculez
veterán

Az üveg az olyan hogy vagy kemény és merev akkor nem/nehezen karcolódik, viszont jobban törik, vagy rugalmasabb "puhább" akkor fordítva van. Na ezen a skálán lehet jatszani jobbra balra, és jönnek évről évre az újabb ígéretek🤷‍♂️ A fizikát meghágni még mindig nem lehet, amennyiben igen az nem üveg lesz, hanem vmi kompozit.

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#24) HThomas válasza Mustaros (#22) üzenetére


HThomas
senior tag
LOGOUT blog (1)

Amikor először volt full üveg, lekerekített kijelzős telefonom, az első nap sikerült ráejteni valamire és berepedt a kijelző. Másnap csere, benyeltem, ez van. Azóta x éve, tok nélkül hordva soha semmi baj nem volt, vigyázok rá. De szerintem sokan az első ilyen esetkor szembesülnek, hogy mennyi egy kijelző csere, és inkább használják tovább, mert sajnálják rá a pénzt.
Amúgy meg vannak olyan élethelyzetek, amikor az ember siet, kapkod, leterhelt, hibázik és nem tud figyelni a dolgaira, aztán olyankor jön mindig a baj...

(#25) MC Pite válasza Medve8Bp (#3) üzenetére


MC Pite
veterán

"Nincs olyan ember a környezetemben - magamat is beleértve - akinek ne lenne betörve valamelyik oldal a telefonján."
De akkor miért nem használtok tokot? Rendes tokot. Igen, eltakarja a telót részben.

Engem kurván zavar a törött telefon, a tok meg nem (főleg hogy átlátszók), sőt.

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#26) Mustaros válasza HThomas (#24) üzenetére


Mustaros
aktív tag

Nyilván.. de az évek során sikerült azt megfigyelnem, hogy van egy tábor / réget ezeknek az embereknek akik szarrátört telefonnal futkosnak és legtöbbször a gyártót szidják, mert hogy csak pár centit esett.

Amúgy a lekerekített kijelzős telefonok leginkább márketingre jók, hogy ilyet is tudunk gyártani.. de napi használatra full haszontalan.

(#27) moleculez


moleculez
veterán

"dehát kifizetem a prémium anyaghasználatot, de műanyag tokban kell tartani"
40+millás kocsinál pedig kifezetik a 250+ km/h végsebességet, ami pár autópálya szakaszt leszámítva mindehol illegalis🤷‍♂️

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#28) HThomas válasza MC Pite (#25) üzenetére


HThomas
senior tag
LOGOUT blog (1)

Más nevében nem tudok nyilatkozni, de szerintem csúnya egy ilyen átlátszó tok is, a telefon design lényege veszik el. Ráadásul a kijelzőt pont nem igazán védi továbbra sem. A sima fóliák rontják a használhatóságot és legfeljebb csak a karcoktól védenek... üvegfólia talán véd a leeséstől is és használható, de régebben a hajlított szélű kijelzőkre nem igazán volt (azt nem tudom mostanába vannak-e jók). Ha meg tízévente egyszer netán leesne és cserélni kell kijelzőt, vagy hátlapot, akkor nem fog a földhöz vágni a csere.
(Egyébként ha olyan helyre megyek, ahol por vagy mocsok van és muszáj lerakni a telefont, akkor én is rádobok egy tokot)

#26 Mustaros: igen, mondjuk azért az S6e vagy S7e amikor az elsők között megjelent a brutál lekerekítéssel, kurva jól nézett ki. Olyan ez, mint az optikai tuning a kocsin; értelme nem sok, de van akinek tetszik... könnyebben sérül és olyankor meg fizetni kell...

[ Szerkesztve ]

(#29) odani


odani
tag

Szerintem aki nem érti Medve8Bp eredeti felháborodását, az egyszerűen nem akarja érteni.
" Annak örülnék, ha az lenne a hír, hogy xy gyártó szakított a Corninggal, mert nem volt az igazi és találtak jobb megoldást. És/vagy szarnak az egészre, 100 dollárral kevesebb a telefon és mindenképp tedd tokba."
Maximálisan egyetértek. Annyi a különbség, hogy én már régóta szarok rá, hogy néznek ki a mobilok. Ami nem mindegy nekem, az éppen a tok, hiszen végsősoron az lesz maga a mobil. Teszek rá egy nekem tetsző, textiles tokot, üvegfóliával viszont nem vesződök (sokkal jobb nélküle a használat), elvárom, hogy ne karcolódjon a kijelző az évek alatt. Ja, hogy mégis lesznek mikrokarcok? Akkor beszoptam, na bumm. :DD

(#30) jereti válasza odani (#29) üzenetére


jereti
tag

Az üvegfóliát észre sem venni, használatbeli különbség nulla. Én évente kb 3--4-szer sajnos megreptetem a telefont, eddig mindig megvédte az üvegfólia. A mostanit és az előzőt is. Sosem mondanék le róla. Anno még a S7 kijelzőjét törtem be, tízezrekért cserélték. Akkor fogadtam meg, hogy na ezt többet nem, ha fillérekért kivédhető. Márpedig külföldi webshopokból 4000-ért jön 3 vagy 5 darab.

[ Szerkesztve ]

(#31) A Molyember válasza odani (#29) üzenetére


A Molyember
tag

Beallnek jereti melle, ha nem volna uvegfolia a mostani telefonomon akkor nem annak a sarkai tortek volna szarra, hanem a kijelzo. Hiaba van rajta olyan tok, ami kiemelkedik a kijelzobol, szart se vedett. Inkabb rakatok fel olcsobban egy masik foliat, mint kijelzocserere kuldjem aranyaron potencialiasan hetekre az eszkozt.

(#32) bwoay válasza Medve8Bp (#3) üzenetére


bwoay
nagyúr

én azt nem értem, hogy a Corning miért nem gyárt edzett üveg kijelzővédőt (nem vagyok hajlandó üvegfóliának hívni, mert az fából vaskarika).
aztán mindenki eldönthetné, hogy neki a karcállóság kell (Gorilla Glass 1-2, talán még a 3), vagy inkább a rugalmasság (összes többi).

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#33) janeszgol válasza bwoay (#32) üzenetére


janeszgol
félisten

A GG3 volt igazan karcallo. 2013, ha jol emlekszem. Galaxy Note 3.

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#34) MC Pite


MC Pite
veterán

Nem tudom milyen ... használnak egyesek, egy normális védőüveg semmit nem ront a mobil használati értékén, sőt jó kis oleofób üveg néha jobb mint a gyári.
Segít eloszlatni a nyomást ha kőre esik pl, illetve nem lesz (mikro)karcos a kijelző.
És de, a tok védi a kijelzőt is amíg síkra, vagy a teló sarkára esik. Minden másra ott a védőüveg.

Igaz, 10+5-10k egy Hybrid UltraClear és az üveg, de párhetente esik a telefonom (másik kezem sokszor teli, és kislányom is felkapja néha) és évente párszor túra/bringázás közben is repül. Igen, menet közben fotózok vele elég szokszor.

De kijelző csere rohadt drága, és nem mindig sikerül szépen :(

[ Szerkesztve ]

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#35) BusinessGuy válasza petymeg (#18) üzenetére


BusinessGuy
senior tag

A zsebekben mindig is lesz olyan ami karcolhat hisz az egyik legnagyobb por és koszfogó amibe te ki-be xsúsztatgatod a telefonod. Elég ha rosszkor rossz helyen van egy erősebb nagyobb porszem/homokszem.

(#36) Elit3Zotya válasza #21221888 (#4) üzenetére


Elit3Zotya
addikt

+1
A Victus meg konkrétan visszalépés az elődökhöz képest. Elég ránézni már attól karcos lesz.. :(((

Mi11 Ultra + HyperOS.

(#37) pusszycat válasza BusinessGuy (#35) üzenetére


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

Homokszem mit keres a zsebedben? :D Karcolodásra meg ott az üvegfólia problem solved.

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat

(#38) moleculez válasza pusszycat (#37) üzenetére


moleculez
veterán

minden zsebben van homkszem :DDD és minden hányásban van répa

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#39) Elit3Zotya válasza moleculez (#38) üzenetére


Elit3Zotya
addikt

Ha majd a homokszemet túltuják élni ezek az üvegek, akkor lesz elpőre lépés, addig reklámozhatják akármilyen erősnek, úgy is ugyan olyan marad. Pedig ennyi év/70-80% os :DDD erősödés után, már azt gondolná az ember, hogy csak sikerül.

Mi11 Ultra + HyperOS.

(#40) Polarstar


Polarstar
nagyúr

Mekkora királyság lenne már, ha egy nagyon drága, nagyon trendi csilimobilnak lenne mondjuk egy szupertitkos csak replastik hátlapos limited kiadása. :D minő véletlen, ez kicsivel még olcsóbb is lenne. De nagy szívás lenne a trendi macáknak. :D

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#41) Ossis


Ossis
csendes tag

Nem tudom én vagyok-e extra elővigyázatos, de soha egyetlen telómat/tabletemet/okoseszközömet sem ejtettem le. Szerintem minimális odadigyeléssel elkerülhető a legtöbb ilyen eset.

Asus Zenpad Z300M, Xiaomi Redmi Note 10S, Xiaomi Mi Band 6,, Lenovo Legion Y540

(#42) hegedus001 válasza moleculez (#23) üzenetére


hegedus001
aktív tag

Nekem az iStyle-ban raktak egy olyan üveg/műyanag kompozit fóliát ami egyébként nem törik és egészen karcálló is, maximálisan elégedett vagyok vele. :C

Eladó Ipad 9th 4 64 GB asztroszürke tab pencillel, állapota 10/10 és egy iPad Mini 6th Cellular 10/10 állapotban érdeklődni privátban.

(#43) DonToni


DonToni
aktív tag

"...az égiek jóindulata is beleszólhat" - igen, ez általában a 90% -a, ha leesik egy telefon.... :U

-Anti-

(#44) petymeg válasza BusinessGuy (#35) üzenetére


petymeg
addikt

Akkor csak pechem volt, hogy az S22-nél egy hónap alatt volt benne homokszem, ami megkarcolta, a Note9-nél meg 3 és fél év alatt se. :U
Vagy valóban a karcállóságot feláldozzák a törésállóságért. Rátettem aztán egy gyári samu fóliát, szerencsére az nem rontja a használhatóságot.

Mocskos idők, szeretned kéne, A jövő itt van és sose lesz vége! Mocskos idők a sarokba bújva! A jövő itt van, kezdjük újra!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.