Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#27556) Digger válasza PindurAnna (#27552) üzenetére


Digger
senior tag

No még ilyet se hallottam, most viszont utánanéztem mi is ez a nyálkő!
Amúgy nekem is van kőbányám! Eszméletlen mennyiségű vesekövet szoktam üríteni! Eddig még mind műtét nélkül távozott, de volt amivel sokat szenvedtem! A legnagyobb mérete kb. 8 mm volt, babformájú, a kisebbik mérete úgy 4 mm.! Elakadt a vese és a húgyhólyag között. Mivel ott nem törhető, ezért visszatolták az uréterbe és befűztek egy un. malacfarkat, hogy ott tartsa. Ez egy olyan műanyag alkatrész aminek a két vége összeugrik gurigába. Feltolják egész a vesébe és az uréterben gombóc lesz belőle, hogy a kő ne induljon lefelé, a másik vége meg a húgyhólyagba lóg. Így kellett megvárnom a kőtörés napját. Aztán a nagy napon nem találták a követ, mégis elindult a malacfarok mellett! Altatásban vették ki a malacfarkat, de a kő maradt! Aztán azt mondta a doki, hogy várjunk, hátha kijön, mivel már eddig is extra méretűeket szültem! Közben ez a vesém leállt és hetekig nem működött. Közben persze melóztam! Aztán ez a kő is koppant! A 3-4 millimétereseket simán megszülöm, max egy kicsit sajog előtte.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.