Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#27301) mezis válasza moha bácsi (#27300) üzenetére


mezis
nagyúr

Érthető. Az ember szeret a sorok között olvasni. :D

mezis

(#27302) mezis


mezis
nagyúr

Jó reggelt BéCSé !
(Jé, ez majdnem Wien lett. :U)

Vót mán?:

(Nem a piálás, a KÉP ! :D

[ Szerkesztve ]

mezis

(#27303) Pacák


Pacák
senior tag

Döglődik a 10+ éves Orion crt tv. Hét és nyolc évesen már szervizeltettük, az utolsó alkalom óta inkább egy külső PC 2.1 hangfallal van hang, mert akkor vállalhatatlan lett a sajátja, de jóóó az a család szerint. Az asszonyt nem lehetett rávenni a hétvégén a cserére, pedig már nagyokat pislog/kattog a kadsugárcső. :D Én többet nem adok pénzt ennek a sz@rnak a javíttatására. UPC box mellé kéne valami vállalható. Még abban is benne vagyok, hogy MindigTV lesz helyette, de a t-home-ot nem fogom beengedni, pedig itt van a házban.

Nagyon ajánlgatták a Samsung 32h5000-et, de láttam a képét és menekülőre fogtam. Szóba jöhet még az LG 32LB5610, ennek látta valaki a képét TV adással? Vagy gyűjtögessünk még? :DDD A mostani kínai Philipseknek bűn ronda a képe, de azt is nagyon el akarták adni nekünk, de nem hagytam magam rábeszélni. :)
32 colos tévéket nézegetek, mert nem fogom átszabni a szekrénysort és kezd tele lenni ezzel is a hócipőm... ;] A vége az lesz, hogy lemondom a tv-t a fenébe, ha nem találok egy értelmes képű led tv-t.

Nuclear launch detected

(#27304) PindurAnna válasza Pacák (#27303) üzenetére


PindurAnna
Közösségépítő

Nekünk volt LG és Samsung tv is 3D-s. De alig vártam hogy elpasszoljam az Lg-t. Sokkal rosszabb minőségű volt mint a samsung. Samsungnál a beállításra nagyon oda kell figyelni. Most van d meg h sorozat is, én azt nagyon tudom ajánlani.

Galaxy S9+;Lenovo yoga 500;Gigabyte H77-DS3HPentium 840 4GB DDR3-1066, 4820GB+10000GB HDD;27"Lg W2753;TP-LINK WDL4300 router;SAMSUNG ML-1520,Epson Stylus OFFICE BX300F,Samsung Note 10.1, S7 edge

(#27305) LógaGéza válasza Pacák (#27303) üzenetére


LógaGéza
addikt

Olyan jó képe, mint annak az Orion CRT-nek volt, úgyse lesz egyiknek se :U ;]

Amúgy nem tudom min jön a UPC, de ha DVB-C / DVB-S, akkor a boxot is száműzheted, de gondolom már megtaláltad az ide passzoló topikot :)

[ Szerkesztve ]

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#27306) Pacák válasza LógaGéza (#27305) üzenetére


Pacák
senior tag

Megtaláltam, hogyne. Pont a DVB-C box száműzésén gondolkodom, de azon is, hogy a UPC-t is száműzöm. A netjük maradhat még, de kezdem unni a szaporodó kábeles önreklámozó csatornáikat és a csomagomból távozó értelmes adókat kezdem hiányolni. Az elmúlt évben a társasház kicseréltette a központi antennát is olyanra, amivel bejön a DVB-T jel, innentől csak egy lépés kirúgni őket. Ha nagyon pattognak, akkor a netet is felmondom.

Nuclear launch detected

(#27307) Pacák válasza PindurAnna (#27304) üzenetére


Pacák
senior tag

Annyit azért már én is tudok, hogy LG és LG, Sony R széria és Sony W széria között is elég nagy lehet a különbség, ezért kérdeztem itt is rá a tapasztalatokra. A keresőt tudom használni és kimazsoláztam a témában az infókat, csak a száraz ajánlások mellett kíváncsi voltam a személyes tapasztalatokra is. :)

Nuclear launch detected

(#27308) Stylewars_kp válasza Devid_81 (#27265) üzenetére


Stylewars_kp
senior tag

Ez egy Samsunk S6 ájfón! :)

(#27309) LógaGéza válasza Pacák (#27306) üzenetére


LógaGéza
addikt

Nekünk így van tavaly óta, lemondtuk a TV-t, net maradt, és MindigTV Alap csomag, 17 csatorna, mielőtt lejár, nézelődök OLX-en/Vaterán feltöltőkártya iránt, most is 13ezer volt az 1 éves kártya, és ennyiből megvan oldva a TVzés.

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#27310) tááo


tááo
csendes tag

Idősebb moci rajongóknak kikerekedhet a szeme. :Y :K

"Ha faragsz még egy ilyen rímet, fogad funkcióját átveszi az ínyed" (L'art pour l'art)

(#27311) mezis válasza Pacák (#27307) üzenetére


mezis
nagyúr

Én évekkel ezelőtt a Samsung 5-ös szériájából vettem egy 37"-osat (LED TV). A család tökéletesen elégedett vele, én meg úgysem nézem. :D
A menüje "ázsiai". (Fene érti mi a logikáját, ha egyáltalán van olyan nekije. Keress, kutass, lehet, hogy valahol ráakadsz.)
Okos lenne a TV, de aki internetre vágyik, az keressen magának egy PC-t, okos telefont.

A hangja a repedt fazék és a Sokol rádió között valahol, de melyik laposnak nem olyan ? Volt egy 2.1-es PC-s hangfal szettem, összedrótoztam őket. A lakásba érkező koax-ba egy Galvanic Isolator becsavarásával a búgást is sikerült kivédeni (földhurok), így megúsztam az optikai bemenetes erősítőt is.

[ Szerkesztve ]

mezis

(#27312) Devid_81


Devid_81
nagyúr

Szerelmes lettem :K

...

(#27313) M_o_g_y_i válasza Devid_81 (#27312) üzenetére


M_o_g_y_i
őstag

Má megint? :DDD ;]

4db szép állapotú 4x100 6.5x15 ET35 acélfelni eladó!!! - Olyan nincs, hogy valami nem sörnyitó!

(#27314) Devid_81 válasza M_o_g_y_i (#27313) üzenetére


Devid_81
nagyúr

Ma a belvarosban meloztam...jajjjj egesz nap szerelmes voltam... :DDD

...

(#27315) mezis válasza Devid_81 (#27312) üzenetére


mezis
nagyúr

Gyereket is terveztek ? :DDD ;]

mezis

(#27316) Digger válasza tááo (#27310) üzenetére


Digger
senior tag

Nekem az első saját mocim egy Riga 4 volt. Aztán egy 125-ös MZ. Rengeteget bütyköltem őket! Mindent megcsináltam rajtuk. Amikor kipróbáltam egy T5 Pancsit, eszméletlen élmény volt! Ahogy az húzott! Próbáltam még 125-ös Danúviát, 250-es Jawat, Verhovinát, Komárt. Az álmom egy 350-es Jawa volt! Utoljára körülbelül 86-ban motoroztam! :(

(#27317) Devid_81 válasza mezis (#27315) üzenetére


Devid_81
nagyúr

Egy parnak terveztem ma ;] :D

...

(#27318) mezis válasza Devid_81 (#27317) üzenetére


mezis
nagyúr

Igen, neked már mindegy, hogy milyen kromoszómát hordoz ? :DDD ;]

mezis

(#27319) Devid_81 válasza mezis (#27318) üzenetére


Devid_81
nagyúr

Annyira azert nem, csak a jofajta kormoszomakkal foglalkozom :)

...

(#27320) Pacák


Pacák
senior tag

Mindenki dolgozik... :DDD

Nuclear launch detected

(#27322) Digger válasza moha bácsi (#27321) üzenetére


Digger
senior tag

A Riga user guide-ban azt írták, hogy 20 kilométerenként pihentetni kell! :)

Eszméletlen sokat javítottam én is a mocikat! Emlékszem egy alkalomra, hogy egy garázsban teljesen szét volt kapva a Riga blokk, mert fúrattam a hengert és túlméretes dugókészletet vettem hozzá. Jön a haver és elhűlt, hogy "te ezzel akarsz holnap Mezőtúrra menni"? (Gerláról) A válasz: hát persze! És elmentem vele, baj nélkül!

Egy másik történet: 125-ös MZ. Finomhangolom a megszakítási időt és a hézagméretet. Ez úgy történt, hogy a dekli levéve, pici span, majd próba. Időnkét a gyertya ki, tolómérővel mérve a felső holtpont előtt a megszakítást állít, aztán megint próba. És ez így megy sok-sok próbával, míg egyszer amikor leszállok, hogy odaguggoljak mellé, valahogy rajta maradt a gyújtás. A csavarhúzóval megemelve a megszakítót iszonyú nagy durranás és szó szerint seggre ültem! A henger úgy állt meg, hogy elég nagy nyomás komprimálódott és az akkus gyújtás nyomja a szikrát és valami elképesztően nagyot szólt! :Y

(#27323) TeeBee73 válasza Pacák (#27303) üzenetére


TeeBee73
addikt

Ugyanilyen LG-t akarnak venni anyámék a 7végén. Úgy is nekem kell beüzemelni, majd írok az eredményekről. (Szvsz., 65k-ért nem várok sokat.)

"4Z 1N73LL1G3NC14 4 V4L70Z45H0Z V4L0 4LK4LM4ZK0D45 K3P3553G3" -573PH3N H4WK1NG

(#27324) Geby válasza TeeBee73 (#27323) üzenetére


Geby
tag

A közelemben egy LG 42LB650V van. Hát a menüje az csili villi, viszont nem raktak alá procit rendesen így retek lassú. Bekapcsolás után 10-20 másodperc mire másik forrást tudsz választani, addig csak megy a pörgő-forgó-animáció. Nincs channel list gomb csak valami Guide gomb, ami megint csak retek lassan hozza be a dolgokat. A csilli-villi dolgokra helyezték a hangsúlyt, csak épp idegesítően lassú lett ettől.....
Eddig Samsungok voltak a közelemben, azokban talán fele ennyire lehetett elmélyülni a menükben, de legalább aránylag pörgős volt a cucc.
Itt van valami videó, de ez biztos valami drága modellről van. [link]

(#27325) Pacák válasza TeeBee73 (#27323) üzenetére


Pacák
senior tag

Nézegettem a közeli Médiamarktban a képét. Még vacillálok. Mondjuk be tudták lőni értelmesen, nem volt annyira túlszaturált képe, mint a 2013-as LG-k. Nincs benne webes funkció, csak az alap TV-s dolgokat tudja kiszolgálni, de nekünk nem is kell több.

Azt néztem, hogy az M1 stúdiós képe valami retek szar volt minden TV-n. A vízválasztó valami filmsorozat volt, ami a Jakupcsek beszélgetős műsora után volt. Ott a Sony 32W706-nak, meg ennek volt értelmes képe. A futottak még a Panasonic TX-32A300E volt a VA panel ellenére, cserébe lassúcska a gyors mozgásoknál, de a kontraszt szebb. A hasonló kategóriás Samsungok képe nekem majdnem LG, de valamiért zavart engem a képe. Valamit hiányolok belőle.

Inkább eljöttem és alszom rá egyet.

Nuclear launch detected

(#27326) Morris válasza Geby (#27324) üzenetére


Morris
veterán

Az LB széria mind egy kalap retek. Pont ezek miatt. Borzalmasan lassú a menü. Ráadásul a legtöbb panel erősen felhős, nagymértékű bevilágítással. :(

A sony VA panelje sokkal jobb otthoni használatra. Nagyobb a kontrasztja mint az IPS-nek, viszont a betekintési szög egy kicsit kisebb. Mondjuk én ezt itthon annyira nem tapasztalom

[ Szerkesztve ]

(#27327) benoce válasza Morris (#27326) üzenetére


benoce
tag

Sony VA panel, ezzel óvatosan, mert igen csak meglepő a Sony (vagy bármely TV gyártó) panel felhasználása. Napi szinten látom miket barkácsolnak.

Sony (2014 modell) - pld. a R4xx széria S-PVA Samsung, W605B széria UV2A Sharp, vagy S-PVA Samsung, 42W82x széria A-MVA AUO, 50W82x széria A-MVA+PSA AUO panelok, vagy a X8505B széria IPS LG panelok.

LG sem különb a félreértések elkerülése végett, Innolux (IPS), AUO (A-MVA), SHARP (MVA), ez mind vegyesen belehányva, a saját IPS mellett.

LB széria védelmében, a menüvezérlés vagy platform - Netcast az olcsó belépő modellek, ezt faragták évek óta eddig, és az LB630 felfelé pedig megjelent a WebOs, ez sajnos küzd némi gyerekbetegségekkel, frissítik.

S igen 2 db LG tv használok.

(#27328) Morris válasza benoce (#27327) üzenetére


Morris
veterán

Igazad van, pontosítok. Nekem 50W805 van. Erre gondoltam konkrétan. Vagyis erről beszéltem. Tapasztalat csak a fenti és egy LG 47LB650V készülékről van. A kettő közül számomra egyértelműen a sony a jobb.

[ Szerkesztve ]

(#27329) Pacák válasza benoce (#27327) üzenetére


Pacák
senior tag

A kánya rúgja meg! Mindjárt úgy felmérgelem magamat, hogy nem veszek tévét. Akkor azért volt ennyire különböző a sok 32-es LG képe, egymás mellett! :DDD Odaát a "Milyen TV-t vegyek?" topikban meg éppen virtuális késre mennek a népek egymással, közben teljesen értelmetlenül fikázzák egyik, vagy másik márkát, ha a gyártó úgy váltogatja a panelt, ahogyan a francia nők alsóneműt... :N

Nuclear launch detected

(#27330) benoce válasza Pacák (#27329) üzenetére


benoce
tag

nincsenek csodák tv gyártásban, sok ember be le sem gondol, hogy kerül egy belépő "márkás" 32" vagy 40" annyiba - amennyi. Költségtakarékosság, és a profit mocskos nagy úr.....

Vásárlás, nézz szét a műszaki boltokban, ha energiád van tölts le demókat és kérd meg az eladókat, hogy megnézhesd, üzletekben kéretik a demó módot kikapcsoltatni, mert gyártók a saját felvett és a tv-hez optimalizált műsort szeretik nyomatni, ellenben mikor hazaviszed majd lesz döbbenet, némelyik kábel szolgáltató mit hív HD csomagnak. Plusz ha valamelyik ismerősöd vett, a vásárolni kívánt tv-t, akkor kérd meg, hogy megnézhesd nála, mert a fényviszonyok teljesen másak egy üzletben (igen azzal is lehet szórakozni), mint az otthoni "természetes" környezetben.

(#27331) mezis válasza Pacák (#27329) üzenetére


mezis
nagyúr

Én az Eizo tesztprogramját szoktam használni. TV vásárláshoz készítenék kb negyed órás full HD-s "filmet" DVD-re (PEN drive-ra), azt kérném lejátszani a boltban. Van még ezen kívül egy nagyon jó tesztkép, ha megtalálom, linkelem azt is.

Felvételhez meg ha nincs jobb, akkor az oCam.

mezis

(#27332) mezis válasza Pacák (#27329) üzenetére


mezis
nagyúr

Még egy burosch cégtől töltöttem le a két csajos tesztképet, amikor még ingyen voltak a csajok. Beállításhoz jó volt, a bőr színén lehetett ellenőrizni. Ha kéred, előkeresem és átküldöm priviben.

mezis

(#27333) Devid_81 válasza benoce (#27327) üzenetére


Devid_81
nagyúr

TV-ben nem tudom milyen a VA-AMVA akarmi, de monitorban, eleg jol sikerul nekik neha neha eltalalni.
Nekem a monitorom AMVA+ a mai napig meg meg allok gyonyorkodni a szineiben...a fekete fekete, nem odahanyt foltos szurke mint az IPS-nel, vagy csak szimplan mindenhol qrwa szurke es vakito mint a TN.

Ezenkivul:

The.Hobbit.The.Battle.of.the.Five.Armies.2014.1080p.BluRay.x264-SPARKS

...

(#27335) mezis válasza moha bácsi (#27334) üzenetére


mezis
nagyúr

Nem jót hívtál, Neked reluxád van ! Nem is nagyon tudja, mit kezdjen vele! :D

[ Szerkesztve ]

mezis

(#27336) Devid_81 válasza moha bácsi (#27334) üzenetére


Devid_81
nagyúr

Az a baj ezekkel, hogy magamon tapasztalom, hogy mar megint "visszataertem"
Es szivem szerint minden nap linkelnek 5 milliot...de megint bajban leszek/leszunk :DDD
Vagy egyszer elunk?Carjuk le? :D ;]

...

(#27337) Devid_81


Devid_81
nagyúr

:DDD

...

(#27338) Tybee21


Tybee21
aktív tag

Egy kis klasszikus zene péntek estére! :))

A pénzért az ember bármire képes, még akár dolgozni is!!! <<<<<<<<<|>>>>>>>>> " - Félig vegetáriánus vagyok. Sohasem eszem húst, miközben alszok! " =)

(#27339) mezis válasza Devid_81 (#27336) üzenetére


mezis
nagyúr

Szerezzetek orvosi gazolást arról, hogy nektek naponta 3 x 1-et be kell tenni. :DD

mezis

(#27340) Devid_81 válasza Tybee21 (#27338) üzenetére


Devid_81
nagyúr

Imadom a klasszikus zenet, Kinaival :DDD ;]

...

(#27341) Devid_81 válasza mezis (#27339) üzenetére


Devid_81
nagyúr

Napi 3x1-et irt fel nekem az orvos ;]

...

(#27343) Devid_81 válasza moha bácsi (#27342) üzenetére


Devid_81
nagyúr

Nem szabad homarosodni :N

...

(#27344) TeeBee73 válasza Devid_81 (#27336) üzenetére


TeeBee73
addikt

"Az a baj ezekkel, hogy magamon tapasztalom, hogy mar megint "visszataertem"
Es szivem szerint minden nap linkelnek 5 milliot...de megint bajban leszek/leszunk :DDD
Vagy egyszer elunk?Carjuk le? :D ;]"

Egyszer tanulnál már meg magyarul... ;] :P :DDD

"4Z 1N73LL1G3NC14 4 V4L70Z45H0Z V4L0 4LK4LM4ZK0D45 K3P3553G3" -573PH3N H4WK1NG

(#27345) SipiBcs válasza moha bácsi (#27342) üzenetére


SipiBcs
őstag

Már hiányoltunk a topicból :D

A pics... nincs E a mondatban! :D

"Ha választanod kéne a barátnőd és az ötöslottó között, te milyen kocsit vennél?"

(#27346) Digger


Digger
senior tag

Na ha már szakmai - vagy nem, azért itt is megkérdezem!
Mi a szarra találták ki az un. NFC tag-ot?
Azt tudom, hogy van ilyen antenna a telómban, meg a hozzá való vas is. A Sony fülesemet ezzel párosítottam hozzá. Na nem azért, hogy BT-n nem lehetett volna, csak ki akartam flancból próbálni, hogy műkszik-e! Szóval pár százasért lehet kapni valami nfc tagot, ami egy kis lógattyú, bizgentyű, de nem tudom, hogy mire találták ki! Valami rfid szerű bizgentyű lenne? Továbbgondolva a dolgot tippelek olyanra, hogy egy ilyen vackot a telefonhoz biggyesztve lehet feloldani a képernyőzárat? Nem nagyon találtam a neten infót róla!

(#27347) LógaGéza válasza Digger (#27346) üzenetére


LógaGéza
addikt

Én pl Taskerrel párosítottam össze. Vettem egy párat eBayről, eddig csak egyet raktam fel kocsiba. Ha beűlök, beledobom a tartóba, ott észreveszi a chipet, kikapcsolja a WiFit, bekapcsolja a GPSt, a mobilnetet és a BT-t, csatlakozik a fejegységhez, és Hangosra rakja a profilt, és elindítja a Car Dashdroidot.

Tervezék még otthon az ajtóra is rakni egyet, amit úgy beállítani, ha elhúzom előtte, akkor lekapcsolja a mobilnetet, felkapcsolja a WiFit, profilt Otthonira állítja. Melóban egy alap beléptetőrendszert akarunk NFC chippekkel, és olvasóval csinálni. Többek közt az NFC technológián alapszik a telefonos PayPass is.
Ergo van benne lehetőség, csak kreatívan kell használni :)

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#27348) Digger válasza LógaGéza (#27347) üzenetére


Digger
senior tag

Köszi! :K

(#27349) Devid_81 válasza TeeBee73 (#27344) üzenetére


Devid_81
nagyúr

Egyre tobb p.nat linkelunk, ez voot a lenyeg ;]

...

(#27350) PindurAnna


PindurAnna
Közösségépítő

:U

Galaxy S9+;Lenovo yoga 500;Gigabyte H77-DS3HPentium 840 4GB DDR3-1066, 4820GB+10000GB HDD;27"Lg W2753;TP-LINK WDL4300 router;SAMSUNG ML-1520,Epson Stylus OFFICE BX300F,Samsung Note 10.1, S7 edge

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.