Hirdetés

2024. május 6., hétfő

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) erdeya


erdeya
senior tag

Üdv!

Olyan gond van egy ideje barátnőmék gépével, hogy bekapcsolás után 15-30 másodpercig búgó hangot hallani, ami aztán halkulni kezd, majd megszűnik.

Amolyan kávédaráló effekt.

Emlékszem, a fősulin volt egy hasonló gép, de az az indítás után jó 5-10 percig csinált ilyet, aztán abbahagyta.

Kérdés: Mi búg? A táp ventillátora, a procié, vagy a vinyó maga?

Következmények? Teendők?

Köszi a segítséget előre is!

[Szerkesztve]

Szombaton megyek bólingozni! /// Utálom, hogy mindig elkapnak amikor a falra firk____ - Graffiti

(#2) b.bone válasza erdeya (#1) üzenetére


b.bone
senior tag

akármelyik venti lehet rossz. szétszed, kiderít, csere

"guilty until proven innocent" - Artisjus

(#3) Trak válasza erdeya (#1) üzenetére


Trak
addikt

Hűtő lesz az. Azaz a ventillátor. Procihűtőjé, de valószínűbb, hogy a vid.kártya ventije.
Teendő: gép szétszed, kiporol, esetleg a ventibe egy kis vd40 fecskendezés.

''Mielőtt megszólalsz, gondold végig, szebb-e, mint a csend, amit megtörsz vele...''

(#4) erdeya


erdeya
senior tag

de miért hagyja abba egy idő után?

Szombaton megyek bólingozni! /// Utálom, hogy mindig elkapnak amikor a falra firk____ - Graffiti

(#5) steve@prhw válasza erdeya (#1) üzenetére


steve@prhw
őstag

ühüm, tipikus ventigond... ilyen darálós hangot a tápventik szoktak adni (munkahelyi tapasztalat), ha hirtelen nem tudod cserélni, esetleg alaplapra forrasztott (szintén tapasztalat), és nincs kedved forrasztgatni, akkor
venti kiszed - matrica felhajt - gumikupak leszed - műszerolaj / WD40 / fehérzsír /... adagol - venti megmozgat - visszarak - kész (néhány hónapig OK)

(Persze lehet más venti is, kiderítésére egyenként le szoktam fogni őket...a műszerolaj más ventiknek sem árt, ha kitakarítok egy gépet, ált. szoktam adagolni minden ventinek...)

''Egy bármilyen Annál jobb hogy új és Fényképezős!'' by Rolabola

(#6) DigitXT válasza erdeya (#1) üzenetére


DigitXT
félisten

Kérdés: Mi búg? A táp ventillátora, a procié, vagy a vinyó maga?
Erre csak egy megoldás van: nézd meg!:))) Fülelj oda, hogy mi búg, stb. Azt meg, hogy milyen ventinek milyen hangja van ''kézrátétellel'' ellenőrziheteted: lefogod a prociventit: megszűnt a búgás? Stb. (Jó, a táp, az más kérdés, de szerintem meghallod. Vicces ez a kérdés...:))) )

Amúgy anno nekem is volt ilyen gondom, még a P200MMX-szel...:) Ott a tápventi volt a ludas + a prociventi, de ezt nem hitték el nekem a szakik, igaz, akkor még nem voltam vmi guru, de azért a fülem a helyén volt. Aztán lett procivenit csere is.

Következmények? Teendők?
Valszeg venticsere... Ja, amúgy a VGA-venit is tud érdekes dolgokat csinálni, nekem is ez volt pl. szeptemberben: garis csere, egy hét múlva újra kezdte... Meguntam a mászkálást, és a gariztatást: vettem rá egy VGASilencert...:D

(#7) Trak válasza erdeya (#4) üzenetére


Trak
addikt

Mert ''bejáratódott'' a venti:) Tipikus ventillátor hiba.

''Mielőtt megszólalsz, gondold végig, szebb-e, mint a csend, amit megtörsz vele...''

(#8) Blackmate válasza erdeya (#4) üzenetére


Blackmate
senior tag

Mert ''bejaratodik''. Mint a kocsi motorja. Valoban gep szetszed, füllel lokalizal. Venti kiszed, megolajoz, visszarak, 2-3 honapra (gephasznalat gyakorisagatöl erössen függ) nincs ilyen problem.

[Szerkesztve]

(#9) erdeya


erdeya
senior tag

vinyó kizárt??

Szombaton megyek bólingozni! /// Utálom, hogy mindig elkapnak amikor a falra firk____ - Graffiti

(#10) Blackmate válasza erdeya (#9) üzenetére


Blackmate
senior tag

Azt hiszem azt könnyen eszrevenned: rencer leall, nem indul a gep. Most gyors voltam :D

(#11) steve@prhw válasza erdeya (#9) üzenetére


steve@prhw
őstag

Valószínűleg igen... Nem szokott olyan hangos lenni, és nem szokta abbahagyni... (kivételek természetesen vannak..)

Hajrá, tapizd azokat a kis édes ventiket!

''Egy bármilyen Annál jobb hogy új és Fényképezős!'' by Rolabola

(#12) b.bone válasza erdeya (#9) üzenetére


b.bone
senior tag

én kimerném zárni. ugyanis ez nagyon tipikus.

és olyan vinyót még nem láttam ami csak egy pár percig zúgott volna. (és utána sokáig működött még :) )

"guilty until proven innocent" - Artisjus

(#13) erdeya


erdeya
senior tag

tápventi olajozása elég húzós ügy nem?

Kivenni a tápot, szétszedni, szétszedni a ventit, aztán vissza...

Ha nem a vinyó, akkor nem gáz. 10mp búgás belefér. Majd ha ez is ilyen perceseket csinál, akkor meg vihetik szervizbe...

Szombaton megyek bólingozni! /// Utálom, hogy mindig elkapnak amikor a falra firk____ - Graffiti

(#14) steve@prhw válasza erdeya (#13) üzenetére


steve@prhw
őstag

kb. 5 perc... Mondjuk kicsi házban szívás, de én minden gépnél el szoktam követni, amit tisztítok (a tápot is illik kipucolni, szétszedve egyszerűbb, onnantól meg 4 csavar)... Ha már nincs gari, nem gond, csavarozgatni meg megintcsak nem nagy kihívás... Persze áramtalanítás nem árt (sőt..)!

''Egy bármilyen Annál jobb hogy új és Fényképezős!'' by Rolabola

(#15) erdeya válasza steve@prhw (#14) üzenetére


erdeya
senior tag

Na jó, de mi van ha a tápot nem lehet csak úgy szétszedni, mert nem csavarozott változat?

Persze ezt majd meg kell vizsgálni közelebbről.

Azért titkon reménykedem, hogy a videokari a ludas, azt mégiscsak könnyebb tapogatni...

Köszi mindenkinek, azért megnyugtattatok hogy nem a vinyó...

Szombaton megyek bólingozni! /// Utálom, hogy mindig elkapnak amikor a falra firk____ - Graffiti

(#16) b.bone válasza erdeya (#15) üzenetére


b.bone
senior tag

amit ember összerakott, szét is szed.
tuti csavaros. nem kel hozzá semmilyen végzettség. kínai dokkmunkások szerelik az összeset nagyüzembe. pár csavar és kész.

amugy meg. én nem reménykednék, hogy a vidkari az. arra tuti nehezebb hűtőt szerezni. mert ilyen jó drága zalman & co. féle cuccokat lehet mindenhol venni. de olyat ami eredetileg van rajta... (nekem így lett zalmanom)
8cm-es ventit meg árulnak minden pc-s boltban.

"guilty until proven innocent" - Artisjus

(#17) steve@prhw válasza erdeya (#15) üzenetére


steve@prhw
őstag

Olyannal még nem találkoztam, de azt is összerakták valahogy, gondolom, nincs egybeöntve.... (az enyém pl. olyan, hogy a tetjén van három csavar, meg az alján, süllyesztve még plusz 2 fogja, először kicsit vakaróztam, de megtaláltam őket :D )

''Egy bármilyen Annál jobb hogy új és Fényképezős!'' by Rolabola

(#18) Yaye válasza erdeya (#13) üzenetére


Yaye
őstag

Nincs benne semmi húzós. Ezeknél a kikopott csúszócsapágyaknál az olajozás is csak ideig-óráig segít. Akkor már inkább zsír. De leginkább szvsz tenni kell rá magasról, és kicserélni amikor már nem akarja abbahagyni.

Hogyne lehetne már szétszedni azt a tápot, egy vacak bádogdoboz négy csavarral, két mozdulat. Szoruljon már beléd egy kis kreativitás, ember, nálatok villanykörtecseréhez is szakembert hívtok? :DDD

[Szerkesztve]

(#19) Flashy válasza Yaye (#18) üzenetére


Flashy
veterán

hát lehet a következő már az lesz hogy ''felkapcsolom a villanyt, de nem ég, mi lehet???'' :D

(#20) Yaye válasza Flashy (#19) üzenetére


Yaye
őstag

Baze micsoda kérdés, hát kevés a házban táp, vegyél egy legalább 300 kilowattosat de ha a konyhában is van TV akkor a 400 is megfontolandó.

Na jó, OFF off, szvsz zárható, nem?

(#21) erdeya válasza Yaye (#18) üzenetére


erdeya
senior tag

Láttam én már forrasztott tápot... na mindegy.

Amúgy tényleg zárható.

Szombaton megyek bólingozni! /// Utálom, hogy mindig elkapnak amikor a falra firk____ - Graffiti

(#22) @aMoRF


@aMoRF
tag

Van egy igen gyors de radikális mód a gép zajszintjének csökentésére...
Kell hozzá egy fecskendő tele vizzel és működés közben a ventibe belezutyintani a vizet.... Tuti siker!
Ezek után uj alaplap, memó, VGA, táp... és nem zörög továb a gép... :D

A cél szentesíti az eszközt, de csak úgy, ha elérik.

(#23) @aMoRF


@aMoRF
tag

Ehez az ötletet haver macskája adta... ami/aki menet közben ugy döntött megjelöli a gépet, mint fontos teritorium pontot a lakásban....
És még csak baja sem lett.... :D (a macskának....közvetlenül:) )

A cél szentesíti az eszközt, de csak úgy, ha elérik.

(#24) erdeya válasza @aMoRF (#22) üzenetére


erdeya
senior tag

no comment

Szombaton megyek bólingozni! /// Utálom, hogy mindig elkapnak amikor a falra firk____ - Graffiti

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.