- f(x)=exp(x): A laposföld elmebaj: Vissza a jövőbe!
- sziku69: Fűzzük össze a szavakat :)
- bitpork: Phautós tali a Balcsinál 2025 Augusztus 2 napján (szombat)
- Luck Dragon: Asszociációs játék. :)
- sziku69: Szólánc.
- Magga: PLEX: multimédia az egész lakásban
- Rap, Hip-hop 90'
- D1Rect: Nagy "hülyétkapokazapróktól" topik
- gban: Ingyen kellene, de tegnapra
- Elektromos rásegítésű kerékpárok
Hirdetés
Talpon vagyunk, köszönjük a sok biztatást! Ha segíteni szeretnél, boldogan ajánljuk Előfizetéseinket!
Új hozzászólás Aktív témák
-
Toggyuri1
csendes tag
válasz
Panthera #1013 üzenetére
Köszönöm szépen! ... érdekes területbe botlottam ezzel. Nem nagyon jutok előre, de sebaj... szerintem marad az a verzió, hogy a gyári eltávolítás után futtatnunk egy parancssort .bat-ban, ami kitakarítja a szemetet. Nem olyan elegáns megoldás így két lépcsőben, de a célt el lehet érni vele.
Köszi -
Hege1234
addikt
-
Hege1234
addikt
válasz
Panthera #1018 üzenetére
ezt a játékidőt nem nagyon értem
merge annyit tesz hogy összefűzi az mp3 fájlokat és mivel bitráta meg ...stb azonos
kódolás nélkül csinálja meg kb 5mp alatt
ha át kellene kódolnia vagy konvertálnia akkor lenne
minimum 2 perc is kb a 10 fájl de inkább több
a fájl hossza meg kb 30 perces lett -
-
Toggyuri1
csendes tag
válasz
Panthera #1009 üzenetére
Igen. Arra gondolsz, hogy ezt a (linkelt) programot indítsam el felügyelet nélküli módban (ha lehet valahogy) a batch fájlban? Ehez viszont minden program mellé telepíteni kellene ezt is..Bár megoldható. A vezérlőpultot is meg tudom nyitni (appwiz.cpl) csak nem tudok választani a telepített programok közül felügyelet nélkül.
Egy adott programot kellene több gépre feltenni és levenni néha. Ezért kell egyszerűsíteni, hogy az átlag felhasználó is használni tudja. Sok hasonló programot használtunk és ez a batch módszer mindig bevált, csak ebben az esetben szívás a változó könyvtárnevek miatt. És persze, ha más a felhasználói profil akkor is gond. A helyzet az, hogy konkrétan tudom hol van a setup.exe fájl amit futtatni kell, csak mivel mindig más lesz egy mappa neve az adott útvonal végén, így nem tudok abban a mappában lévő exe-re hivatkozni. Egy rejtett elérési útvonalon van, gondolom nem véletlenül, de tudom hogy hol és mindig ott:"C:Program Files\InstallShield Installation Information\{2463D018-F61E-4B5C-A3C9-A158D080ED12}\setup.exe"
Az utolsó könyvtárnév mindig más a zárójelek között. A zárójelek mindig ott vannak. Próbáltam helyettesítő karaktereket adni a zárójelek közé, de valamiért nem ok.Tulajdonképp ez lenne az igazi megoldás, hogy helyettesítem a karaktereket a mappa nevének megadásakor: {2463D018-F61E-4B5C-A3C9-A158D080ED12} erre: {...........) . Mindig egy ilyen mappa van ezen a rejtett útvonalon, úgyhogy semmi akadálya nem lenne a módszernek, És ha több ugyanilyen zárójeles mappanév lenne az sem baj, mert valamelyikben megtalálom ami kell. Szóval, hogyan tudom helyettesíteni az adott karaktereket a mappa nevében? (*.?... vagy valami más módszer)
Köszi!
-
Toggyuri1
csendes tag
válasz
Panthera #1007 üzenetére
Köszönöm!
Az a fontos, hogy a .bat (vagy.cmd) fájl indítsa el az adott szoftver gyári telepítőjét és azután törölgesse a hátramaradt dolgokat. Erre a batch fájlra mutató parancsikont a Start menü adott programhoz tartozó (Program Data.... Start Menü... ) mappájába helyezném. Ezzel a parancsikonnal indulna a gyári eltávolítás és utána a többi parancs. Tehát valahogyan el kellene indítani abban a változó nevű mappában megbújó setup.exe fájlt és ha lefutott az eltávolítás, a batch fájlban leírt további parancsok is végrehajtódjanak. Ezzel a paranccsal (appwiz.cpl) elindul a vezérlőpult és innen hogyan indítsam az adott programhoz tartozó eltávolítást a parancssorból? Ha elérési útvonalhoz kapcsolva adom meg ezt (appwiz.cpl) akkor " a rendszer nem találja a megadott elérési utat". Mivel kezdődjön a parancssor, hogy elinduljon a program eltávolítási párbeszédablaka?
-
cigam
titán
válasz
Panthera #357 üzenetére
Nem 1xübb a move parancs? (Merthogy az is lemásolja, és ha sikerült, akkor törli az eredeti helyéről.
+Hibakezelés errorlevel-el:Move ide oda
IF (%ERRORLEVEL% == 0) goto OK
else goto HIBA
:OK
echo.%Date% >>c:\naplo.txt
echo.%Time% >>c:\naplo.txt
echo."Sikeres mozgatás" >>c:\naplo.txt
goto:vege
:HIBA
echo.%Date% >>c:\naplo.txt
echo.%Time% >>c:\naplo.txt
echo."Sikertelen mozgatás" >>c:\naplo.txt
goto:vege:vege
Új hozzászólás Aktív témák
- billentyűzetek - kiárusítás - Logitech, Corsair, ASUS
- GYÖNYÖRŰ iPhone 12 mini 64GB Black -1 ÉV GARANCIA - Kártyafüggetlen, MS2954
- Windows, Office licencek kedvező áron, egyenesen a Microsoft-tól - Automata kézbesítés utalással is!
- Asus ROG X13 Flow 2in1 Touch WUXGA 120Hz Ryzen9 5900HS 16GB 1TB SSD Nvidia RTX 3050Ti Win11 Garancia
- BESZÁMÍTÁS! MSI B150M i5 7400 16GB DDR4 250GB SSD 500GB HDD GTX 1060 3GB BitFenix NOVA MESH 400W
Állásajánlatok
Cég: FOTC
Város: Budapest