Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) bbking


bbking
tag

Hali!
Na az van hogy van itten egy 2500-as barton 3200-ra húzva feszkóemelés nélkül. Megyeget szépen. Van egy APC Back-USP 350 is azért, mert itten sok a feszkóingadozás és kell. Az APC ugye szépen kattog (ingadozásnál a saját akkujáról egészíti ki az áramot) és valamikor csak úgy fogja magát a gép és egy ien kattanás után csak úgy újraindul. Kiemelem NEM MINDIG. Műkszik rendesen, dolozik a kicsi APC és egyik ilyen dolognál csak úgy katt... Aztán restart. A tápom COOLINK 450DX asszem (350W-os). A tápba is be van építve minden cucmák, ami megvédi, mindenfajta akármitől, ami rossz lehet néki...(má bocsi de a számítógéphez is síkhülye vagyok, nemhogy az áramhoz, vagy a feszültséghez)Na most ilyenkor mivan? Arra gondolok elsősorban, hogy még éppen eldöcög ezen a Vcore-on a proci és ha egy kicsit is lemegy a feszkó és nem elég gyorsan pótolja az APC, akkor talán... Hát nemtudom... Kérem segístsen valaki!! Mindenesetre visszaállítottam 1833MHzre a procit. Most betesztelem, hogy így is szarik e. (bocs minden csúny szóért, de kezdek nagyon idegbeteg lenni) :O

(#2) eziskamu


eziskamu
addikt

Nem jelzi az apc, hogy nincs-e tulterhelés alatt valami pittyegéssel vagy leddel, vagy esetleg szedd le a monitort az akkumlátorrol táplált vonalról,és ha van ilyenje dugd rá a csak villámvédett csatlakozójába. Nekem egy bestpower 250-esem van és a monitor nélkül elbírja az 1,3-as tualatinomat cdíró-val, dvd-vel, 2hdd-vel.

(#3) intelfan válasza bbking (#1) üzenetére


intelfan
aktív tag

Aktív vagy passzív PFC-t használ a tápod?

az összes magyar ISP tehet egy szivességet...

(#4) bbking


bbking
tag

Az van, hogy amikor alacsony a feszkó, akkor az APCn kigyullad a battery és kattan(egy pillanatra), hogy akkor most ő pótolja a saját akkujáról. Namost ha tulfesz van, akkor nemtom micsinál, gondolom nem engedi át, de azt már nem jelze, mert csak akor jelez, ha batteryről megy.

Jah a tápom aktív PFC-s, ezen kívűl még rövidzárvédelem is van rajta.

(#5) bbking


bbking
tag

Na mostmár akkor is szarozik, ha simán megy a proci... COOOOOOL!! :O

(#6) CharlieDrop válasza bbking (#5) üzenetére


CharlieDrop
veterán

Biztos, h az a baj, h tuningoltad a procit? nem lehet, h szimpla áramingadozásod van?

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#7) crab válasza bbking (#5) üzenetére


crab
senior tag

A monitort levetted róla?

(#8) bbking


bbking
tag

Hali!
Megvan mi a baj. Utánnaérdeklődtem és azt mondták, hogy annyi a helyzet hogy a 350-es APC nem tudja kiszolgálni a 350Wos tápomat. Az előző noname 300Wosat kitudta, vagy talán azt sem teljesen, de az nem szólt, hogy baja van, mert azon semmi beépített védelem nem volt. Szal vásárolhatok új APC-t. Nagyon jó... :((
Azért kösz mindenkinek...

(#9) petyax válasza bbking (#1) üzenetére


petyax
aktív tag

Szia!

Nekem ugyanez 2500+ @ 3200+. Alapfeszen is megy csak néha fogja magát és újraindul. Ha a VCORE-t 1,725-re rakom minden stabil. Legalábbis egy napig az volt, de prime95-ben hibázik. Ezért feltettem a VCORE-t 1,75 V-ra és így teljesen stabil.
Tehát szerintem mindenképpen emelj a VCORE-n és nézd a proci hőmérsékletét.
Nekem így 1,75V-on 38fok alapon, és max. 43 fok terhelve.

De a proci biztosan bírja 60-ig, így ha nem olyan jó a hűtésed az sem baj. 50-55 fok körül is OK.

(#10) jerry311 válasza bbking (#8) üzenetére


jerry311
nagyúr

azért ez érdekes, mert a tápod nem 350W-ot eszik, hanem csak annyit amennyit a gép fogyaszt + veszteségek. Ha ez nincs meg 350 VA mint amennyit a szünetmentes bír akkor bírnia kelene. esetleg ha még garis a szünetmentes akkor ell kéne vinni szervizbe, hátha valamit nem mér, vagy teljesít pontosan és emiatt később kapcsol mint kellene. Ezt vagy átvészeli a géped kikapcsolás nélkül vagy nem.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.