Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Pala


Pala
veterán

3200+ Bartonra ajánljatok nekem valami hűtőt (konkrét márka / modell), lehetőleg minél halkabb legyen, de nem tudok sokat szánni rá, max 6000 Ft-ot!

(#2) antikomcsi válasza Pala (#1) üzenetére


antikomcsi
veterán
LOGOUT blog (1)

Hali!

Ha halkat szeretnél akkor:

GlacialTech Silent Breeze III AMD 3200+ (19dB) - 5 ÉV GARANCI 4280 Ft +fa

Ha olyat, hogy húzni is tudd:

GlacialTech 2520 Pro hűtő AMD 3,2Ghz (33dB) - 5 ÉV GARANCIA! 4600 Ft +fa

Ha pedig ennél olcsóbbat, akkor például valami nagy titánt rézmaggal, fordulatszámszabályzóval, ez ha kell halk, ha kell hangos, de jól húzható a proci!

(#3) Pala válasza antikomcsi (#2) üzenetére


Pala
veterán

húzásra nem gondoltam, de az azért fontos, hogy max terhelésnél alapfrekin alaposan lehűtse, szal ne legyen gond..

Ja és még vmi:
sosem volt amd-m, komolyan kérdem, hogy lehet erre az apró magra felkenni a hővezető pasztát, egyáltalán mennyi kell belőle???? Mert az előző Tualatin Celeronom magját egy fémburok takarta és annak elég nagy volt a felülete, de ez, vh....:)

(#4) antikomcsi válasza Pala (#1) üzenetére


antikomcsi
veterán
LOGOUT blog (1)

A titánbol pl:
TTC-D5tb/g/cu35/sc

(#5) Pala válasza antikomcsi (#4) üzenetére


Pala
veterán

köszi

(#6) wiziloo válasza Pala (#3) üzenetére


wiziloo
tag

Nem kell rá sok.A mag közepére nyomsz egy picit, és pl.: egy fogpiszkálóval egyenletesen szétkened rajta.A glacialtecs silent breeze III-t én is ajánlom neked!

(#7) Pala válasza wiziloo (#6) üzenetére


Pala
veterán

ahamm, rendben.....a proci sarkainál ez a 4 fekete korong a hűtőt támasztja?

(#8) antikomcsi válasza Pala (#3) üzenetére


antikomcsi
veterán
LOGOUT blog (1)

Ha nincs más ezköz az újjad is megteszi. Csak kevés kell, de azt szép egyenletesen eloszlatod rajta, lehetőleg egyforma vastagságban, ami egy vékony réteget jelent. Ha ezüstös pasztát használt, jobban vigyázz, nehogy összezárj véletlen valamit a tokozáson az ujjaddal! A hűtőt ha felé rakod oldalra ne mozgasd, mert akkor csak kened a hűvezetőt!

Lényeg, ne túl sokat, és egyenletesen. Kis dombocskák ne legyenek. :)

(#9) Pala


Pala
veterán

remélem egy 300W-os Enermax tápegyés elbír egy ilyen Bartont, egy vinyóval, egy DVD-ROM-mal és egy CD-íróval

(#10) antikomcsi válasza Pala (#7) üzenetére


antikomcsi
veterán
LOGOUT blog (1)

Igen, egyféle távtartó.

(#11) antikomcsi válasza Pala (#9) üzenetére


antikomcsi
veterán
LOGOUT blog (1)

Bőven!
Ha nem raksz mellé egy 6800 Ultrát :DD

(#12) Pala válasza antikomcsi (#8) üzenetére


Pala
veterán

ok, köszi, ez kimerítő volt....csak azzal nehéz vigyázni, hogy a hűtő felrakása közben ne csúszkáljon oldalra. amúgy meg maradok a sima pasztánál, az is megteszi, az ezüstös nemtom mennyivel vezeti jobban a hőt, de az áramot biztosan:)

(#13) Apophis válasza Pala (#9) üzenetére


Apophis
őstag

Az Enermax, ne viccelj! Kétszer annyit elbírna, Istenes egy táp. Megjegyzem, attól még, hogy egy tápra rá van írva valami, az nam feltétlenül va úgy, pl.:egy 400W-os Azona vagy Codegen (ehhh...) táp is valójában kb 250-300-as Enermaxnak felel meg.

...a lamb in a lion’s presence, no recourse beyond obeisance, no hope beyond prayer.

(#14) Pala válasza antikomcsi (#11) üzenetére


Pala
veterán

csak egy Radeon 8500 LE-t...remélem az 1300 Cerka után rendesen meghúzza majd ez a proci

(#15) Pala válasza Apophis (#13) üzenetére


Pala
veterán

igen, erről tudok, mondjuk 17000 volt ez a táp, duplaventis, extrahalk, szóval rossz nem lehet, de ha még egy + vinyó bekerül, akkor sincs gond?

(#16) Apophis válasza Pala (#15) üzenetére


Apophis
őstag

Kétlem, az én szar Azona 400W-ommal sincs baj, van 2 winyóm 1 DVDíró, CD olvasó, 1.80V-on a proci, a VGA-n is + fesz, ugyhogy nem hinném, hogy baj lehetne.

...a lamb in a lion’s presence, no recourse beyond obeisance, no hope beyond prayer.

(#17) antikomcsi válasza Pala (#15) üzenetére


antikomcsi
veterán
LOGOUT blog (1)

Vinni fogja! Emiatt ne aggódj.

(#18) Pala válasza Apophis (#16) üzenetére


Pala
veterán

oks, de azért az Azona nem szar szvsz.
És ha netán mégis érdekel a tuning, akkor 166-os vagy 200-as FSB-jű Bartont érdemes venni?

legalábbis úgy tudom 3200+-osból mindkettő kapható

[Szerkesztve]

(#19) Pala


Pala
veterán

mindent köszönök, ezek az infók főleg azért kellettek, mert sosem volt amd-m, boltban nem akarom összerakatni, mert nagyon lecsapolnak érte.
Csak az én agyamban még a régi thunderbirdos idők élnek, amikor ha rosszul rakod fel a hűtőt, vagy egy pillanatra bedöglik, akkor felforr a proci...bár én NForce2-es Asus A7N8X-X-et akarok venni, és ha minden igaz, ezen van egy C.O.P. nevű eszköz, ami ledurrantja a gépet, ha túlmelegszik a proc

meg a lesarkazástól is picit paráztam

[Szerkesztve]

(#20) Apophis válasza Pala (#18) üzenetére


Apophis
őstag

Ezt nem tom, de sztem vedd a 200-ast, azzal jobban tudod a RAM-ot is húzni a magasabb FSB miatt(úgy tudom, a 3200+ mind dividerlockos). De fogalmam sincs, meddig lehet hajtani egy 3200+-t.

...a lamb in a lion’s presence, no recourse beyond obeisance, no hope beyond prayer.

(#21) ronaldo válasza Pala (#18) üzenetére


ronaldo
őstag

333-ast :D

(#22) antikomcsi válasza Pala (#18) üzenetére


antikomcsi
veterán
LOGOUT blog (1)

Eddig úgy tudtam, hogy 3200+ból csak 200-as van. De ha nem, akkor a 200-ast, mert húzás nélkül ott vagy, mint más procinál húzva.

(#23) Pala válasza Apophis (#20) üzenetére


Pala
veterán

a tuning csak esetleges, mert egyelőre ez még szvsz mindig felsőkategória alja, szóval nincs hova agyonhúzni, bár az fix, hogy alapteljesítményben a 200-as gyorsabb

(#24) antikomcsi válasza Pala (#19) üzenetére


antikomcsi
veterán
LOGOUT blog (1)

Az x-x a ''buta'' lap, ugye ezt tudod?

(#25) Pala válasza antikomcsi (#24) üzenetére


Pala
veterán

ez alatt mit értesz egészen pontosan?

(#26) Pala válasza antikomcsi (#24) üzenetére


Pala
veterán

különben meg egyik ismerősömnek ilyen van és ami nekem kell az van rajta: integrált LAN kártya.....és Asus, szóval a minőség/stabilitás valamelyest biztosított, olcsó, nForce2-es, gyors, nekem több nem kell

(#27) antikomcsi válasza Pala (#23) üzenetére


antikomcsi
veterán
LOGOUT blog (1)

Sajnos, ez már a középkategória teteje. Az viszont igaz, hogy a procid bőven elég a maga 2.2GHz-ével, és ha húznád is akkor sem érnél el vele semmit a videokártya miatt! Egyenlőre nem kell húznod!
Abit lapban esetleg nem gondolkodsz? Egy nf7-el nagyszerű páros lenne.

(#28) Pala válasza antikomcsi (#27) üzenetére


Pala
veterán

jézus, na ezaz amire nem tudok mit mondani.....sokaknak vannak gondjai az abittal, mások meg istenítik...igazából nemtom érdemes-e
NF7-ből milyen változatok vannak?

(#29) antikomcsi válasza Pala (#25) üzenetére


antikomcsi
veterán
LOGOUT blog (1)

Azért, hogy olcsóbban adhassanak egy lapot, általában az alapverziót butítják, mint a vga-knál például. Olcsóbb alkatrészek, kevesebb szolgáltatás, mondjuk soundstrom, sata, firewire, stb. lemarad, és szegényesebb biosfunkciók!
Ha a kiválasztott lap az igényeidnek megfelel, akkor ezekkel nem kell foglalkoznod.

(#30) Pala válasza antikomcsi (#29) üzenetére


Pala
veterán

megfelel, és érdekes módon soundstorm is van rajta (bár ez nem izgat, mert Audigym van), azt viszont nem tudom, hogy ezzel az X-X-es lappal tuningolni lehet-e, de igazából, ahogy mondtad, egyelőre nem sok értelme van.....most néztem, a sima A7N8X is csak nettó 3000-el kerül többe (az X-X nettó 12000), gondolom ez az alapverzió....meg vannak itt deluxe-ok nettó 22 körül.....feltűnően olcsók az nf2-es lapok, bár ez biztos azért van, mert már kiforrott cuccok

(#31) wiziloo válasza Pala (#25) üzenetére


wiziloo
tag

Tudom h semmi közöm hozzá, de miért nem athlon 64-et veszel?Ugyanennyi pénzből már kijönne egy athlon64 2800+ és hozzá egy faintos kis decka...:)

(#32) antikomcsi válasza Pala (#28) üzenetére


antikomcsi
veterán
LOGOUT blog (1)

Mire van szükséged?
Ha csak sima 5.1, és dual chanel ddr400 gyárilag támogatott 400-as FSB, optikai kimenet, soft menü akkor egy sima NF7 v2.0 bőven elég.

Azt tapasztaltam, hogy aki szídta a lapot tuning gurunak hitte magát, és még csak egy ram időzítés beállításával sem volt tisztában, persze, hogy fagy a lap.
Nekem jelenleg 2 NF7-S-em van soha semmi gond. (biztos mázlista vagyok:) )

(#33) Pala válasza wiziloo (#31) üzenetére


Pala
veterán

akkor javasolj vmit!!!!!!
mert természetesen ha kijön, akkor A64 lesz!!!!
De nem hiába akarok Bartont, ugyanis szvsz nem jönne ki:
12000-ért néztem alaplapot (Asus A7N8X-X, nekem megfelel)
30000 a 3200-os Barton

na most ha te nettó 42-ből össze tudsz hozni jó minőségű, időtálló lappal egy A64-es rendszert, azt kíváncsian várom, mert természetesen akkor az jobb vétel

(#34) antikomcsi válasza wiziloo (#31) üzenetére


antikomcsi
veterán
LOGOUT blog (1)

Szerintem azért nem ezt veszi, mert már itt vannak az üzletekben a 90-es amd-k s939 tokozással, a hozzá való lapokkal, viszont ebből 3000+ a legkisebb, és akkor már új vga is kell! S754-et venni úgyanúgy nem éri már meg, viszont drágább.
Ez csak az én véleményem!

(#35) Pala válasza antikomcsi (#32) üzenetére


Pala
veterán

konkrétan ami mindenképpen kell:
integrált LAN
dual channel ddr400
stabilitás /minőség, ez nekem nagyon fontos
ja és USB 2.0, de ezt talán már le sem kell írnom.

ez meg úgy vettem észre hogy a nagy márkák butított lapjain mind megvan

(#36) Pala válasza antikomcsi (#34) üzenetére


Pala
veterán

ja ezzel az A64 tokozással se vagyok teljesen tisztába, a kettő közül az egyik halálra van ítélve állítólag, de melyik is?

Ja és persze új VGA-t nem akarok venni, az R8500 teljesítménye még egyelőre elég

(#37) Apophis válasza Pala (#36) üzenetére


Apophis
őstag

A 754.

...a lamb in a lion’s presence, no recourse beyond obeisance, no hope beyond prayer.

(#38) wiziloo válasza Pala (#33) üzenetére


wiziloo
tag

AMD Athlon 64 2800+ processzor Dobozos 24240 Ft
Asus K8N AMD 64 nForce3 DDR 400 alaplap 18200 Ft

Ezek nettó árak az Aq*a-ban!

[Szerkesztve]

(#39) Pala válasza wiziloo (#38) üzenetére


Pala
veterán

A Via K8T800 Pro gyorsabb mint az NForce 3, nem?

(#40) Apophis válasza Pala (#39) üzenetére


Apophis
őstag

Sokkal jobb tuningra, az NForce szolgáltatásokban nyújt többet.

...a lamb in a lion’s presence, no recourse beyond obeisance, no hope beyond prayer.

(#41) Pala válasza wiziloo (#38) üzenetére


Pala
veterán

és ez ráadásul S754-es

(#42) antikomcsi válasza wiziloo (#38) üzenetére


antikomcsi
veterán
LOGOUT blog (1)

Dehát Ő dualt akar! :)

(#43) antikomcsi válasza antikomcsi (#42) üzenetére


antikomcsi
veterán
LOGOUT blog (1)

Nem gyorsabb, és s754-ben nincs dual.

(#44) Pala


Pala
veterán

inkább maradok a Bartonnál, úgyis megszoktam már, hogy egyszerre kell cserélnem lap+proc+memó hármast, mint ahogy most is:) és majd következőre is az lesz, igazán A64-es kombóra nincs elég keret, de ott a lap valszeg időtállóbb lenne


[Szerkesztve]

(#45) antikomcsi válasza antikomcsi (#43) üzenetére


antikomcsi
veterán
LOGOUT blog (1)

A mérges kollegának igaza van! :DD Ha mégis rádtukmálnak egy s754-et (ne hagyd magad:) ) Akkor csak nforce3 250Gb chipsettel.

(#46) Pala válasza antikomcsi (#45) üzenetére


Pala
veterán

mondjuk ''rájöttem'', hogy tulajdonképpen vehetek én S754-es lapot......hiszen ha barton veszek SocketA-s lappal, akkor tuti, hogy az egészet cserélni kell majd a következő fejlesztéskor...de ha S754-eset, akkor is, szóval akkor már az A64 talán jobb

(#47) antikomcsi válasza antikomcsi (#45) üzenetére


antikomcsi
veterán
LOGOUT blog (1)

Jövő év első felében már tele lesz az ország nforce4-es lapokkal az asus már hivatalosan is kiadta a8n lapját, abit an8 még várat magára, a procik annyiba kerülnek, mint a s754-ek, csak fejletteb a gyártástechnológiájuk, pár hónapon belül tovább esik az áruk,a 6600GT-t már most lehet netto 33-35-ért kapni, ha lejebb megy beszerzel mégegyet, mehet bele egy sli-s lapba, és majdnem megdupláztad a teljesítményt!

(#48) antikomcsi válasza Pala (#46) üzenetére


antikomcsi
veterán
LOGOUT blog (1)

Igen, ígyis-úgyis cserélni kell, csak nem mindegy, hogy mennyi pénzt ''dobsz ki az ablakon''! ...........SZERINTEM....................

(#49) antikomcsi


antikomcsi
veterán
LOGOUT blog (1)

Jaaa. Mi is a topic cím? :))

(#50) Apophis válasza antikomcsi (#47) üzenetére


Apophis
őstag

És azokban a lapokban lesz 2 PCI-E port?

...a lamb in a lion’s presence, no recourse beyond obeisance, no hope beyond prayer.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.