Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Ballagás utáni help! (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) Bencom


Bencom
senior tag

A cím alatt azt értem, hogy most végeztem ki az álltalánost, nagyon utáltam, meg engem is a tanárok, és most, hogy gimibe megyek(Arany János, nyiregyháza, nulladik, nyelvi előkészítő), érdekelne, hogy mivel lehet biztosan megnyerni a tanárokat?:F
Mellesleg mindenki azt mondja, hogy élete legjobb éveit a gimiben töltötte, és hogy nagyon szerette.
Akinek van ezzel kapcsolatban tapasztalata, vagy valami hasonló, a hozzászólását ide szívesen várom.:)

Üdv!

nincs MSN-em már ez is baj:(((

(#2) Loretto


Loretto
veterán

na még 1 totyik. nyalj be csontig.max az oszt társaid nem szeretnek.amugy ma már szerintem nincsenek előitéletek a tanárokban, a tudást nem lehet megkérdőjelezni max próbára tenni.

Soirée...

(#3) Bencom válasza Loretto (#2) üzenetére


Bencom
senior tag

A tudásommal nincs baj, legfeljebb a szorgalmammal, de ha lejönnél abba a suliba, ahol én jártam, eldobnád az agyadat!

nincs MSN-em már ez is baj:(((

(#4) #16741888 válasza Bencom (#1) üzenetére


#16741888
törölt tag

Hát ez mondjuk szerintem nagyon változó hogy ki milyen éveket töltött a gimiben! Engem pl. nem kedveltek a tanárok mert nem voltam stréber meg nyálgép!
Ha első évben sokat dolgozol(jelentkezel) és az eredményeid is ezt tükrözik akkor utána nem lesz problémád mert belőttek 4esre vagy 5ösre és utána csak erre fognak emlékezni! Én első évben nem tudtam úgy tanulni egészségügyi okok miatt 2es 3as voltam(pedig az általánosba 4.8) és utána 1szerűen nem tudtam kitörni ebből! Ezt a jelenséget skatulyarendszernek hívják és a világon mindenhol működik szerintem nem csak a DNGben!:) Egyébként én is most végeztem, csak én a gimiben!

(#5) #16741888 válasza Loretto (#2) üzenetére


#16741888
törölt tag

''na még 1 totyik. nyalj be csontig.max az oszt társaid nem szeretnek''
Hát igen ez teljesen így van!

''nincsenek előitéletek a tanárokban'' Őszintén irigyellek hogy te ezt nem tapasztaltad meg!:(

(#6) Gambit válasza #16741888 (#4) üzenetére


Gambit
őstag

Ez teljesen így van, tanúsíthatom! Amúgy szerintem legjobb megjátszani, hogy az adott tanár tárgya érdekel a legjobban, csakis olyan irányba akarsz továbbtanulni, meg ilyesmi. Órai aktivitás nagyon fontos, házik mindig kész legyenek, szal legyen az ember stréber, és kész! :P

''Akár hiszed, hogy meg tudsz csinálni valamit, akár nem, mindenképpen igazad van.'' - Henry Ford

(#7) Loretto válasza #16741888 (#5) üzenetére


Loretto
veterán

régen volt de sztem ma már nem jellemző.bár bnőm most fog érettségizni ő mindig mondja hogy igy+ugy.én igaz 2000-érettségiztem de nem igen tapasztaltam.

Soirée...

(#8) Tithian válasza Gambit (#6) üzenetére


Tithian
őstag

Illetve ha a tanár valamiért eldöntené, hogy te nem vagy szimpi, készülj mindig, legyenek kész a házi feladataid időben, ne tudjon beléd kötni.
Nyelvtanár esetén nyelvvizsga megszerzésével lehet véget vetni a tanár ellenszenvének. Ha már nem jársz órára, nem fog szivatni :)

</örök nyugalom> Mottó: "Te nem vagy én, ezért ..."

(#9) Bencom


Bencom
senior tag

Ezek szerint egy rugóra jár az agyunk...
Én is ezekre gondoltam hirtelen, de ez a megerősítés jól esett...

Egyébként az osztályfőnököm a világ legnagyobb.................-ja(tekintettel a moderátorokra:) )
Mindíg a lányoknak volt ''igaza'', fiú nem lehetett ötöös matekból, csak lány, nekünk kapásból, és gondolkodás nélkül bevésett egy szaktanárit, lányoknak a tanár leqrvázásáért sem!

Szóval Loroeetó, nem tom, te hol tanulsz, de én szívesen mennék(Mentem volna), oda...:DDD

nincs MSN-em már ez is baj:(((

(#10) Gambit válasza Tithian (#8) üzenetére


Gambit
őstag

Így úsztam meg a francia bukást... :P

Amúgy, ha eldöntötte, hogy nem vagy szimpi, akkor már régen rossz. Főleg az olyan tárgyakból, amik nem egzakt tudományra épülnek. Pl. ugyanarra az irodalom esszére, vagy verselemzésre lehet 5-öst is adni, meg 2-est is, csak a tanár dönti el. Matekból nehezebb szivatni a népet, mert ha kijött az eredmény, akkor max. 1-2 pontot lehet levonni olyan hülyeségekért, hogy ''lemaradt az ellenőrzés...'' :(((

''Akár hiszed, hogy meg tudsz csinálni valamit, akár nem, mindenképpen igazad van.'' - Henry Ford

(#11) #16741888 válasza Loretto (#7) üzenetére


#16741888
törölt tag

Nagyon jó neked mondok egy példát:
2.ban pár hetet korházban voltam nem tudtam normálisan pótolni jöttek a szar jegyek a biosztanár úgy megvágott félévkor hogy csak zörög; 3 jegyre felelet nélkül 1.6ra!
Utána szerenecsére tudtam tanulni felküzdöttem megam 2esre. 3adik sima volt! 4.ben újra szarul voltam első félévben bement hozzá mutterom fogadóórán azt monta neki hogy nem fog megvágni tanuljam azt ami kell a továbbtanuláshoz ha szarul álok feleltetni fog! hát mondom ez király megint 1.6ra álltam könyörögtem neki hogy feleltessen nem feletettet mert azt monta hogy nem lenne fair a többiekkel! Másnap a kedvenc stréber tanítványának egy mély dekoltázsra meg egy szép mosolyra beírt 1 ötöst hogy meglegyen a 4ese! NO COMMENT
És az a szomorú hogy nem kamuzok hanem így is történt!

(#12) parandroid válasza Gambit (#6) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

csak nehogy visszafelé süljön el a dolog. ha látják, hogy nagyon érdekel, akkor járhatsz majd minden tárgyból szakkörbe, meg felvételi előkészítőbe, meg tarthatsz egy rakás kiselőadást. na, az is szopás. mondjuk engem annak idején tényleg érdekelt szinte minden.

a topicra válaszolva: legjobb, ha letisztázod magadban, hogy valójában mi is érdekel, ott 100 %-on kell teljesíteni, mindenhol máshol pedig annyit, amennyit muszály, de azt stabilan. nem könnyű tudom, de fenntartom a mindig is hangoztatott véleményemet: ha valaki nem ökörködi végog az órákat, hanem odafigyel (néha nehéz, tudom... :(), akkor a házi feladatok elvégzése után gyakorlatilag már nincs is szüksége otthoni tanulásra. néhány kivétel mindig lesz (nálam pl fizika, kémia voltak ilyenek), ott meg 2-3x még átolvasod az anyagot és tudni fogod. tuti módszer. jó eredményed lesz, nem kell du megszakadni a tanulásban (a délelőttöd már úgyis el van cseszve :D), és a tanárok is imádni fognak, mert odafigyelsz... :D

ja, azt elfelejtettem leírni, hogy bár nem tanítok, van pedagógus-diplomám, nem csak a levegőbe beszélek. :D

[Szerkesztve]

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#13) Bencom válasza Tithian (#8) üzenetére


Bencom
senior tag

Ismered Tisza Misit?
Tai boxoló, haverom:)... na ő így járt!
Kipécézték maguknak a tanárok, aztán egyszer egy húzós év vége előtt beállított a nevelőibe műkönnyekkel, és eljátszotta, hogy megbánt mindent( de hogy mit:F), és hogy ezen túl pályázik a tanárok segnyalója címre.
Azóta már nem ott tanul, de ha a volt tanárai meglátják, hangosan és előre köszönnek neki, pedíg ő változatlanul utálja őket.
ÁLARC AZ EGÉSZ!- mondta egy másik haverom, és közben majd kiütötte a szemem a kezével, annyira mutogatta mire gondol..:DDD

nincs MSN-em már ez is baj:(((

(#14) #16741888 válasza Gambit (#10) üzenetére


#16741888
törölt tag

Jajam ez így van ''ha eldöntötte, hogy nem vagy szimpi, akkor már régen rossz''. Hányszor volt olyan hogy a padtársam rólam másolta és ő 4est én meg 2est kaptam!:((

(#15) _Volkovy_


_Volkovy_
nagyúr

Ehh.
Osztálytársakkal legyél jóban,a tanárokkal annyira foglalkozz hogy épp ne húzzanak meg,amúgy meg relax.
Én ezt csinálom gimiben,elég jól elvagyok :D

(#16) Bencom válasza parandroid (#12) üzenetére


Bencom
senior tag

Köszönöm!
Na látod, ennek hasznát veszem!

Mellesleg mi van azzal az első év elei kirándulással?Vagy csak etetnek?:F

nincs MSN-em már ez is baj:(((

(#17) Gambit válasza parandroid (#12) üzenetére


Gambit
őstag

Jó, hát nem kell túlzásba vinni... :D Amúgy ilyesmi szakkörök max. egy-két tárgyból vannak, és kihúzhatod magad alóla, ha azt mondod, hogy neked akkor a halálos beteg nagymamádat kell tisztába tenned. :B Nekem haverom azt játszotta el gimiben 12. év végén, hogy mindegyik tanárnak beadta, hogy az adott tárgyból mindenképpen 5-ös kell neki, mert csak akkor veszik fel. Simán meg is kapta, mert szerették a tanárok. Így kell ezt! :)

''Akár hiszed, hogy meg tudsz csinálni valamit, akár nem, mindenképpen igazad van.'' - Henry Ford

(#18) Bencom válasza _Volkovy_ (#15) üzenetére


Bencom
senior tag

:)

nincs MSN-em már ez is baj:(((

(#19) #16741888 válasza _Volkovy_ (#15) üzenetére


#16741888
törölt tag

Igen ez a közösségi életedre nagyon jó hatással van!:D Viszont ha tovább akarsz tanulni akkor nem biztos hogy jó; a legjobb szerintem ha megtalálod az összhangot!

[Szerkesztve]

(#20) Bencom válasza Gambit (#17) üzenetére


Bencom
senior tag

Azért a nagymamás sztori durva!...

Mod:ekkorákat én nem tudnék hazudni...:)
De akinek megy, annak hajrá!:))

[Szerkesztve]

nincs MSN-em már ez is baj:(((

(#21) Bencom válasza #16741888 (#19) üzenetére


Bencom
senior tag

Pumpi!
Miért olyan átkozottul kihalt a Crohnos topic?
Fel kéne kicsit dobni!

Mod: sorry:ez off!

[Szerkesztve]

nincs MSN-em már ez is baj:(((

(#22) Gambit válasza #16741888 (#14) üzenetére


Gambit
őstag

Nálunk a fizikatanár skatulyázott olyan szinten, hogy már csak röhögni lehetett rajta. Pl. egy srác, aki 4-esre volt belőve, tökéletesen felelt, mert tudta, hogy mikor fog, és miből. Erre olyan szöveggel írta be neki a 4-est, hogy ''kicsit bizonytalan volt...'' :U

''Akár hiszed, hogy meg tudsz csinálni valamit, akár nem, mindenképpen igazad van.'' - Henry Ford

(#23) #16741888 válasza Bencom (#21) üzenetére


#16741888
törölt tag

Jó!:DD

(#24) Bencom válasza Gambit (#22) üzenetére


Bencom
senior tag

Hát na, ez már szar ügy...
Nálunk egy lány a semmire azért kapott ötöst(!), mert elsírta magát a tanár előtt, hogy :Elfelejetetehem:O...

nincs MSN-em már ez is baj:(((

(#25) #16741888 válasza Bencom (#24) üzenetére


#16741888
törölt tag

Ez még 8.dikban elmegy de 4.ben?!!:(((

(#26) Bencom válasza #16741888 (#25) üzenetére


Bencom
senior tag

8.-ra értettem...
De szerintem ez itt is elég dúrva...

nincs MSN-em már ez is baj:(((

(#27) Gambit válasza #16741888 (#11) üzenetére


Gambit
őstag

Nálunk a föcitanár volt ennyire abberált! Ha egy csaj jól kirakta a lökhárítóit, sima 5-ös volt... Jó, mondjuk, ezzel nekünk is jót tett, de azért mégiscsak diszkriminálva voltunk!

''Akár hiszed, hogy meg tudsz csinálni valamit, akár nem, mindenképpen igazad van.'' - Henry Ford

(#28) Bencom válasza Gambit (#27) üzenetére


Bencom
senior tag

Na ja, és hol a nők által követelt egyenlőség?
Előnyben vannak!
Ha én kiraknám a melleimet kiröhögnének...:)

nincs MSN-em már ez is baj:(((

(#29) Gambit válasza Bencom (#28) üzenetére


Gambit
őstag

Van némi esélye, hogy meleg a tanár... :D

''Akár hiszed, hogy meg tudsz csinálni valamit, akár nem, mindenképpen igazad van.'' - Henry Ford

(#30) Loretto válasza _Volkovy_ (#15) üzenetére


Loretto
veterán

ne rombold szegény ambicióit.és ha nagy tervei vannak?
amugy bnőmnek +nektek is azt mondom csak abból tanuljatok ami kell a felvételihez.

Soirée...

(#31) Bencom válasza Gambit (#29) üzenetére


Bencom
senior tag

LOL!:)

MOD:Bár akkor sem éppen arra lenne kíváncsi...:)
Tovább menne...:)

[Szerkesztve]

nincs MSN-em már ez is baj:(((

(#32) Bencom


Bencom
senior tag

Az előzőt elcsesztem:U...
Nna itt vagyok megint, csak le kellett lépnem egy kicsit, de úgy látom, azóta áll a forgalom...

nincs MSN-em már ez is baj:(((

(#33) Bencom


Bencom
senior tag

No, ahogy elmentem elment mindenki?

UP!

nincs MSN-em már ez is baj:(((

(#34) Gambit válasza Bencom (#33) üzenetére


Gambit
őstag

Gondolom focit néznek...

''Akár hiszed, hogy meg tudsz csinálni valamit, akár nem, mindenképpen igazad van.'' - Henry Ford

(#35) Bencom válasza Gambit (#34) üzenetére


Bencom
senior tag

Tényleg!
Most van a Holland-Svéd meccs, de épp félidő van...

HAJRÁ HOLLANDOK!!!!!

nincs MSN-em már ez is baj:(((

(#36)



addikt

Én is most végeztem a gimit, nem gáz csak rá kell jönni, hogy működik, meg ki kell ismerni a tanárokat, ennyi. Én másodikig tanultam mint az állat, de semmi eredménye nem volt, aztán meg taktikát váltottam, utsó két évben semmit nem tanultam csak kiismrtem a tanárok rigolyáit és azt mondtam nekik amit elvárnak, függetlenül attól mi van a tankönyben (pl MIÉP-es töritanárnak, minden dogában felhozni Trianont, meg '56-ot elmondod, hogy az első milyen rossz ellenben a második micsoda hősies dolog volt, akkor is ha éppen a II. Világháborúból írsz dogát és megvan az ötösöd így tovább) és nulla tanulással jobb volt az átlagom mint azelőtt, amikor széttatanultam az agyam, én leginkább ezt tanultuk a gimiben, dumálni a semmiről, de azt már nagyon jól tudok...:)
Nekünk szerencsénk volt, elég jó osztály(bár az igaz, hogy tökéletes osztály nincs), de főleg a végére azért elég jól összejött, de ez általában így van, általánosban is nyolcadikra jött össze az osztály, itt meg pláne, szalagavató, bankettek, érettségi meg minden jól összehozza, én szerettem a gimit.

''Annyira vagyunk egészségesek, amennyire a gondolataink humánusak.''

(#37) Bencom válasza (#36) üzenetére


Bencom
senior tag

Köszi!

Akkor szerinted gáz, ha egy spéci ''kiváncsifüzetet'' nyomsz a tanár orra alá?:F
Vagy mik a módszerek?:F
Kiváncsian várom!!!
Előre is THX!

UI:Gambit! Szerinted már javulok?
Na milyen???

nincs MSN-em már ez is baj:(((

(#38) Gambit válasza Bencom (#37) üzenetére


Gambit
őstag

Igen, a fejlődés egyértelműen megfigyelhető, de az UP-okról még mindig nem szoktál le... Szerintem, ha fel akarsz hozni egy topicot, próbálj meg valami arra érdemes hsz-t kreálni. Ha nem sikerül, akkor felesleges felhoznod a topicot, utána sem sokat fogsz tudni hozzátenni. Persze ez csak az én véleményem.

Szerk: Most meg a Javítsuk a Prohardvert! topicban offolsz, ráadásul az én feltételezésemmel... :(((

[Szerkesztve]

''Akár hiszed, hogy meg tudsz csinálni valamit, akár nem, mindenképpen igazad van.'' - Henry Ford

(#39) Bencom válasza Gambit (#38) üzenetére


Bencom
senior tag

Köszi!
Megfogadom...Van valami ötlet?
Ja igen... várom a hozzászólásokat(ez egy segélykérő topic[mint az összes többi:O])...:)):)

Mod: Tes?:F
Mod2: Ja, bocs...:B

[Szerkesztve]

[Szerkesztve]

nincs MSN-em már ez is baj:(((

(#40) Tibi98 válasza Gambit (#22) üzenetére


Tibi98
tag

Nálunk általánosban volt egy csaj, a biosztanerő kedvence. Na neki volt olyan felelete, hogy epp csak megmukkant, a tanár a szájába rágott mindent, amikor meg rosszat mondott, a tanár kijavítottta, és a csaj csak annyit mondott: Ja tényleg, én is azt akartam mondani! Mire a tanár: Persze, tudom én, biztos csak nyelvbotlás volt. Bezzeg amikor a haverom felelt! Épp csak bakizott egyet, a tanár meg nekiesett, hogy: Így akarsz te 5-ös lenni, hogy nem is tanulsz semmit!:Y

(#41) Bencom válasza Tibi98 (#40) üzenetére


Bencom
senior tag

Nna!
Te is idetaláltál!:)
Cső!
Kár, hogy pont most kell mennem...Hazajöttek Anették, és a lebukás esete forog fennt...:)

nincs MSN-em már ez is baj:(((

(#42) Gambit válasza Tibi98 (#40) üzenetére


Gambit
őstag

Igen, tipikus eset... :( Nem is tudom, hogy életemben találkoztam-e már tényleg objektív tanárral. Lehet, hogy nem is létezik, legalábbis az általánosban, meg a gimiben. Mert az egyetemen már a kutya sem ismeri a diákokat, ott könnyebb objektívnak maradni.

''Akár hiszed, hogy meg tudsz csinálni valamit, akár nem, mindenképpen igazad van.'' - Henry Ford

(#43) Bencom válasza Gambit (#38) üzenetére


Bencom
senior tag

A Te feltevésedet erősítettem meg...
Ha még nem késő, kijavítom:DDD!

nincs MSN-em már ez is baj:(((

(#44) Drizzt válasza Bencom (#1) üzenetére


Drizzt
nagyúr

Én 1általán nem kedveltem gimis éveimet, főleg az utolsót, pedig kijutott belőle 8 is. Amúgy az Arany elég hülye környéken van, én az Eötvösbe jártam. Biztos módszer nincs, de én mindig mindenkivel jóban voltam, de ez nálam mindenkivel így van, a nem tanárok közül is...

I am having fun staying poor.

(#45) Bencom válasza Drizzt (#44) üzenetére


Bencom
senior tag

Aha, hát ez természet függvénye, na meg a kinézeten is múli...Engem hívtak már szőke ördögnek is(innen az arckép választása...):)

nincs MSN-em már ez is baj:(((

(#46) Bencom válasza Tibi98 (#40) üzenetére


Bencom
senior tag

Na Tibi, fel is adtad...:O...

nincs MSN-em már ez is baj:(((

(#47) Bencom válasza Drizzt (#44) üzenetére


Bencom
senior tag

Állat az aláírás(LOL), nekem naggyon tetszik!

De ez persze nem ide tartozik, csak az előző hsz-en már nem tudtam módosítani...:)

Mod: Úgy látszik elkezdődött a második félidő...:)

[Szerkesztve]

nincs MSN-em már ez is baj:(((

(#48) Drizzt válasza Bencom (#45) üzenetére


Drizzt
nagyúr

Hát, nekem meg: Nézd már azt a viilamosmérnököt. - felkiáltás a leggyakoribb, amikor valaki meglát az utcán...

I am having fun staying poor.

(#49) válasza Bencom (#37) üzenetére



addikt

Tuti módszer(csakúgy, mint akármi másra) erre sincs, bele kell jönni, majd ráérzel.
A gimi teljesen más mint az általános iskola, az osztályközösség is sokkal inkább összetartó, érettebb(leglaábbis nálunk...). Meg a tanárok hozzáállása, emlékeszem általánosban ha hármast kaptam már tragédiának számított, de gimiben ha kapsz egy karót sincs semmi, egyszerűen benne van, simán lehetsz tóle még ötös is, igazából olyan mint az élet, nem attól függ, hogy mennyit tudsz, hanem hogy azt hogy tudod előadni. Most érettségiztem tudnék erről mesélni...:D Ezt kell megtanulni, erre mondjuk rászánhatod az első két éved(az úgysem számít bele a továbbtanulásba), aztán hátradőlhetsz.:)

''Annyira vagyunk egészségesek, amennyire a gondolataink humánusak.''

(#50) Bencom válasza Drizzt (#48) üzenetére


Bencom
senior tag

:)LOL:)

nincs MSN-em már ez is baj:(((

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Ballagás utáni help! (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.