Hirdetés

2024. június 26., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Azonnali kérdések órája Archívum XVI. (téma lezárva)

Hozzászólások

(#9901) jpisti


jpisti
senior tag

Sk8erPéter-t ne bántsátok mert legutóbb pontosan Ő kapott azért mert feltett egy kérdést amiben nem volt biztos...
Péter nek meg annyit, hogy egy 2db szben megoldott akár "gyermeteg" kérdés miatt nem illik guglit emlegetni (a te esetedben sem volt jogos, pedig az még nem is gagyi kérdés volt) pláne akkor ha te is hasonló válaszokat kaptál (ok-ok te drasztikusabban megkaptad, de meg is vdted magadat ;] )

A vok és a vagyok között pontosan egy "agy" a különbség!

(#9902) jpisti válasza Genius007 (#9893) üzenetére


jpisti
senior tag

Tökre komolyan gondoltam mert az XP-nek nincs alap Win98 témája ez csak a Win98-nak van... a milenium óta minden "Klasszikus Windows" nevű megjelenítési téma asztalfelülete kék előtte meg zöld volt.
Bocsánat de azt hittem, hogy az "Ezután egy pillanatra átvált a Windows Téma az alap Win98-ra," mondat kulcs infókat tartalmaz (miért is írtad volna így ha nem...) és én erre reagáltam. Az Hogy GENERIC HOST PROCESS hiba van-e Win98 alatt arról fogalmam sincs de írtam is, hogy "passzolom".

[ Szerkesztve ]

A vok és a vagyok között pontosan egy "agy" a különbség!

(#9903) Sk8erPeter válasza jpisti (#9901) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

jpisti, köszönöm a megértést.
rii: bocs, azt hiszem, már jogosan vagyok egy kissé frusztrált a sok cs*szegetés és okostojás miatt, hogy Google a barátod, meg hogy hsz-gyűjtögető vagyok, stb. (lásd virkir...) Ezért már én is átvettem az okoskodó stílust... :DDD (Ha már velem szemben ilyenek az emberkék, egy idő után rám is hatást gyakorolnak, sajnos... :O) Szóval bocs rii, nem akartalak bántani. Remélem elnézed nekem, hogy beszóltam, csak mostanában kicsit idegbeteg a hangulat itt a PH!-n. :(
Én is pont azért fordultam a problémázásommal a "humanoid" egyénekhez, mert úgy gondoltam, hogy talán ők okosabbat tudnak mondani annál, mint amit én magamtól találtam.
Szóval sorry. :R :R

Sk8erPeter

(#9904) jpisti válasza Sk8erPeter (#9903) üzenetére


jpisti
senior tag

Nincs mit megköszönni.
De nagy igazság, hogy egy "humanoid" néha okosbb mint egy "droid" de szinte mindíg taplóbb is tiszt. a kiv.-nek

A vok és a vagyok között pontosan egy "agy" a különbség!

(#9905) rii válasza Sk8erPeter (#9903) üzenetére


rii
nagyúr

no'problémó

,-)

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#9906) jpisti


jpisti
senior tag

:DDD Ezt már szeretem mikor szinte neki lehet dőlni a szeretetnek és a toleranciának. :DDD

[ Szerkesztve ]

A vok és a vagyok között pontosan egy "agy" a különbség!

(#9907) greatchaos válasza jpisti (#9906) üzenetére


greatchaos
addikt

de miért kellett hozzá, hogy akkor most béküljetek, meg ne vagdaljatok egymáshoz semmit? - miért nem lehetett egyből úgy kérés nélkül???

(#9908) Sk8erPeter válasza greatchaos (#9907) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Itt tulajdonképpen jpistinek semmi köze nem volt a konfliktusokhoz, ő volt a békítő szándékú angyalka, aki mindkét felet jól elküldte a fenébe, igaza volt, és így teremtett békét. :DDD A gond virkirrel volt, aki kicsit túlzásba vitte az oltogatást és feszültségkeltést. Én meg ezt nem nagyon tolerálom.
De most már világbéke van, maradjon is így... :DD És vissza a PH!-hoz!!! :R
U.i.: egyébként greatchaos, teljes mértékben igazad van. :R Ha már OFF, miért cserélted le az avatarodat?

[ Szerkesztve ]

Sk8erPeter

(#9909) greatchaos válasza Sk8erPeter (#9908) üzenetére


greatchaos
addikt

(#9857) - ezt nem olvastad akkor még tegnap, vagy ma hajnalban...

egyéni avatar, Yoda már öreg volt, és utolérte a halál

(#9910) icons válasza icons (#9836) üzenetére


icons
addikt

Vki? Plz heeeellp meeee.

(#9911) greatchaos válasza icons (#9910) üzenetére


greatchaos
addikt

nincs vééetlen túlhangosítva, vagy esetleg közelében e hangszóró, ami miatt recseg vagy sípol. (mikrofonerősítés a hangkártyán be van kapcsolva?)

(#9912) icons válasza greatchaos (#9911) üzenetére


icons
addikt

Nem, elvileg semmi se lett elállítva. Nemnem, headset, és a hang is oda megy ki, tehát nem halladszódik ki.
Tudtom szerint az se, de most ránéztem, és néhány dolgot átállítottam, hátha... Elvileg holnap kapok egy mikrofont, úgyh lesz lehetőségem kipróbálni. Azért thx!

(#9913) hyperspace


hyperspace
őstag

hi all

tud valaki gx700-as notira olyan vga drivert, amiben van olyan opcio, hogy powermizer? koszi :))

ha azt mondom neked van igazad, nekem van igazam... :)

(#9914) ToBeY


ToBeY
nagyúr

Hello
Van egy pendrive-om (32MB) és azt szeretném kérdezni mire kell ezt formázni FAT NTFS?
Biost akarok frissiteni vele az alaplapon. Szóval fontos lenne hogy ne legyen gixer :U

[ Szerkesztve ]

(#9915) #96302336 válasza ToBeY (#9914) üzenetére


#96302336
törölt tag

FAT-ra mindenképpen.
AzNTFS nem látszik DOS alatt.

[ Szerkesztve ]

(#9916) pigatt válasza Qru (#9866) üzenetére


pigatt
őstag

Úgy néz ki a biztonsági frissítések megoldották!!! De han em akkor addog +0,1V-ot!

i9 / 4080 / 32"

(#9917) Pulsar


Pulsar
veterán

Van valami olyan progi, amivel a biost tudom írni nvídia vidkarikra, de wines?

(#9918) Picco válasza Pulsar (#9917) üzenetére


Picco
addikt

igen, Google. :U

Nvidia Bios Writer

**Escape from Tarkov EOD account elado!** It's gotta feel so good to moo as a cow. Probably feels really good to moo

(#9919) #96302336 válasza Picco (#9918) üzenetére


#96302336
törölt tag

Nem nyert. Nincs. Illetve van, de gyártóspecifikus. Pl. az EVGA kártyákhoz van. Nvidia oldalon legalább is még nem találtam Win alatti általános flash programot.

(#9920) petakpa1


petakpa1
őstag

Frissen telepített windows xp nem ismeri fel az isa-s hálózati kártyámat (DLink De-220T). A hardver eszközök között nem jelenik meg, ha hardver hozzáadásával rákeresek, akkor sem érzékeli. Win98 alatt még ment!

Valami ötlet?

"... Feltalálom a hidegfúziót oszt reszeltek az amcsiknak...":)))

(#9921) Picco válasza #96302336 (#9919) üzenetére


Picco
addikt

az mar lehet h gyartospecifikus...arrol gozom sincs :DDD

**Escape from Tarkov EOD account elado!** It's gotta feel so good to moo as a cow. Probably feels really good to moo

(#9922) virkir válasza petakpa1 (#9920) üzenetére


virkir
veterán

Bukó ha nem jelenik meg az eszközkezelőben mert a [Support] azt írja, hogy automatikusan fel kell ismernie.
Esetleg ezt megpróbálhatod.

[ Szerkesztve ]

"Nekem papírom van róla, hogy értek hozzá" by Glenda

(#9923) Picco válasza petakpa1 (#9920) üzenetére


Picco
addikt

milyen gep az amin van ISA es az xp mukodik rajta emberien? :Y

**Escape from Tarkov EOD account elado!** It's gotta feel so good to moo as a cow. Probably feels really good to moo

(#9924) dobi válasza Picco (#9923) üzenetére


dobi
aktív tag

Simán lehet egy P3 vagy akár valami SD-s P4 is esetleg még SD-s amd :) jó kis cuccok voltak! Mármint az ISA-sok! Ha megindult akkor nem nagyon szart be! :R :R :R

(#9925) dobi válasza petakpa1 (#9920) üzenetére


dobi
aktív tag

BIOS-ba valami direkt IRQ-t hozzárendelni? Esetleg...

(#9926) petakpa1 válasza virkir (#9922) üzenetére


petakpa1
őstag

pont ez a baj, hogy nem jelenik meg:(

"... Feltalálom a hidegfúziót oszt reszeltek az amcsiknak...":)))

(#9927) petakpa1 válasza Picco (#9923) üzenetére


petakpa1
őstag

nagyon meg fogsz lepődni: P1-es! Legalábbos az alaplap:) (Asus TX97-E)
A proci K6-2/500 + 256 MB SD

"... Feltalálom a hidegfúziót oszt reszeltek az amcsiknak...":)))

(#9928) petakpa1 válasza dobi (#9925) üzenetére


petakpa1
őstag

Holnap szétnézek ott is.

Köszi,
P

"... Feltalálom a hidegfúziót oszt reszeltek az amcsiknak...":)))

(#9929) Picco válasza petakpa1 (#9927) üzenetére


Picco
addikt

p1 edo-rammal megy tudtommal, k6-2 meg asszem mar p3....de lehet h csak p2

**Escape from Tarkov EOD account elado!** It's gotta feel so good to moo as a cow. Probably feels really good to moo

(#9930) petakpa1 válasza Picco (#9929) üzenetére


petakpa1
őstag

TX chipset már kezelt SD ramot is. Ezen speciel SD és EDO foglalatok is vannak, de volt olyan cerzió is (talán TX97-L) amin már csak SD.

Igen a K6-2 valahol a P2-P3 között van.

Amúgy az alaplap több mint tíz éves, és pöpecül megy. A procit valamikor 2000-ben szerváltam bele, a memó meg nemrég lett 256-ra növelve épp az XP miatt. Amúgy max épp enyit kezel.

"... Feltalálom a hidegfúziót oszt reszeltek az amcsiknak...":)))

(#9931) Pulsar válasza #96302336 (#9919) üzenetére


Pulsar
veterán

ok, köszi, akkor marad a bootolós pendrive... :R

(#9932) #96302336 válasza petakpa1 (#9930) üzenetére


#96302336
törölt tag

Mivel az ISA még 16 bites, és DOS alaú kommunkiációt használ, és az XP már nem támogat DOS-t nem fog menni. Marad a Win9x. De egy K6-2-re xp-t dobni, már megbocsáss, de marhaság. Ezek a régi holmik nem XP-re kitalált cuccok.

(#9933) Pulsar


Pulsar
veterán

Tudtok olyan routert, amire egyszerre legalább 20 gép tud csatlakozni?

(#9934) Gabás válasza Pulsar (#9933) üzenetére


Gabás
addikt

(#9935) #54715584


#54715584
törölt tag

sziasztok,

wmplayer 11 nem jatsza le a dvd-ket
nem szoktam codecpackot felrakni, nem is szeretnek
regebben 32 bites xp es vista alatt mukodott, most 64 bites xp alatt nem megy...
otletek?

(#9936) Qru válasza #54715584 (#9935) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Codecpackot tegyél fel. Esetleg másik lejátszóprogi hátha ismeri. Mediaplayer classic pl...

#nincsbennetarcsi

(#9937) greatchaos válasza #54715584 (#9935) üzenetére


greatchaos
addikt

kicsi, gyors, mediaplayer is van benne: klcodec285f

(#9938) Pulsar válasza Gabás (#9934) üzenetére


Pulsar
veterán

nem így gondoltam, ahnem amire legalább 20 wifi-s tud csatlakozni!
Bocs, én írtam el! :R

(#9939) Picco válasza Pulsar (#9938) üzenetére


Picco
addikt

atlagos wifirouterre is tud csatlakozni annyi ha jol tudom :)

**Escape from Tarkov EOD account elado!** It's gotta feel so good to moo as a cow. Probably feels really good to moo

(#9940) Sk8erPeter válasza #54715584 (#9935) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

monstre: Miért nem használod inkább a VLC Playert? Minden sz*rt lejátszik, és mindezt kodek nélkül. Én se szeretem a sok szemetelős kodeket, ezért használom ezt a progit. Viszonylag könnyen kezelhető, és nem foglal nagy helyet sem (nálam kb. 31 MB). Ja, és ingyenes. :K

greatchaos: :R. Most már érdekel, egyéni avatart csak magasabb rangúak (pl. PH! addikt) használhatnak? :F

[ Szerkesztve ]

Sk8erPeter

(#9941) Qru válasza Sk8erPeter (#9940) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Őstag-ok is kaphatnak, de van pár kirtérium. Van külön topikja...

mod: "az egyéni arckép 600 regisztralt nap es őstag rang felett sem automatikus, ez nem egy szolgáltatás, ami jár, csupán a régi tagoknak szeretnénk ezzel kedveskedni;"

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#9942) Pulsar válasza Picco (#9939) üzenetére


Pulsar
veterán

hát nem... csak annyit tud, amennyi SSID-je van!

(#9943) Sk8erPeter válasza Qru (#9941) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Wow, köszi. :R

Sk8erPeter

(#9944) Hörpi


Hörpi
tag

Sziasztok!

Fel tudna világosítani valaki a következő témában...?:
SCSI winchestereket RAID-el szoktak összefűzni? (ha igen akkor lehetnek különböző méretűek is?)
Ez hogy működik?

Normális vagyok; megmondták a hangok a fejemben...

(#9945) Qru válasza Sk8erPeter (#9943) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Napok szerint meg van csak őstag cím kell. :)

#nincsbennetarcsi

(#9946) Hosssszu válasza #96302336 (#9932) üzenetére


Hosssszu
őstag

"Mivel az ISA még 16 bites, és DOS alaú kommunkiációt használ, és az XP már nem támogat DOS-t nem fog menni." Haha!!! Már megbocsáss, de ez így hülyeség!
Én használtam xp alatt ISA-slots modemet (igen, betárcsázós internet volt :DDD ), és simán működött! Csak persze meg kellett neki mutatni, hogy hol keresse(irq/port).
"De egy K6-2-re xp-t dobni, már megbocsáss, de marhaság." Meg ez is hasonló kategória!
Én is használtam xp-t egy ilyesmi gépen (csak abba 300-as proci volt), és simán gyorsabb volt mint a 9x!

Egyébként hogy a témához is hozzászóljak!
petakpa1: Igen, nézd meg hogy milyen irq-t/dma-t akar használni a kártyta (mondjuk egy dos-os tesztprogiban, vagy manual), és biosban oszt ki azokat az erőforrásokat a "legacy isa"-nak!
Bővebben is leírom, ha kéred!

[ Szerkesztve ]

(#9947) REDeath


REDeath
őstag

hi
beállítotam egy új hátteret az asztalon, aztán eltel pár perc és egyszercsak pikpakk eltünt, és akármit álíltok szép kék az egész asztal, ikonok maradtak. érdekes. asztal tulajdonságainál is azt mutatja hogy van háttér :) ilyet látto valaki? most azért nem rebootolok, de szerintem az megkéne oldja, csak akoris érdekes

szerk: felhasználóváltás,kejelntkezés után visszajött :)

[ Szerkesztve ]

Kodály mondta volt: "Legyen a zene mindenkié". en inkabb neki hiszek, mint az ASVAnak

(#9948) spyduck


spyduck
nagyúr

Sziasztok!

Friss windowsra szeretném felrakni az msn-t de nem engedi! Mit kell csinálni?
Ezt a linket dobja ki nekem: [link]

(#9949) virkir válasza #96302336 (#9932) üzenetére


virkir
veterán

Ez ebben a formában így nem igaz azt is mondhatnám, hogy marhaság.
Az Sb16-os hangkártyámat az xp gond nélkül felismerte telepítette és ha jól emlékszem a hálókártyám is ISA-s volt még a BH6-os alaplapomban.
Lásd Hosssszu hsz-ét

[ Szerkesztve ]

"Nekem papírom van róla, hogy értek hozzá" by Glenda

(#9950) ML320 válasza spyduck (#9948) üzenetére


ML320
aktív tag

Frissíteni :D
Installer, vagy valamelyik összetevőd nem felel meg az MSN igényeinek.

Ember tervez, Isten perverz...

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Azonnali kérdések órája Archívum XVI. (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.