Hirdetés

2024. június 26., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Azonnali kérdések órája Archívum XVI. (téma lezárva)

Hozzászólások

(#9601) 04ahgy válasza chungee (#9590) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Eszközkezelőben kikeresed az eszközt, jobb klikk, tulajdonságok. Itt megkeresed a második fület, és kiveszed a pipát az írási gyorsítótárazás előtt!
És kész.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#9602) 04ahgy válasza 04ahgy (#9601) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Na, el MSN-eztem a mod-időmet: Van ott még egy választókapcsoló is: Optimalizálás teljesítményre, és optimalizálás gyors eltávolításra. Ez utóbbi fog neked kelleni!

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#9603) aXXon válasza poffsoft (#9561) üzenetére


aXXon
senior tag

Na igen, én is ezekre jutottam, ezek után fogalmaztam meg az elöző hszt, kivéve talán ezt a scsi dolgot, de miután nem akartam a scsról bootolni, ez ki is lőve, de legalább már ezt is tudom. Raid füzér nem volt, mert fentebb írtam, azért raktak csak bele egy raid kártyát, hogy még egy optikai eszközt bele tudjanak tenni :F Szóval amiket írtál gyakorlatilag mind megvolt, szóval pipa. God Vazzeg módszerével próbáltam helyre állítani a dolgot, sikertelenül. Beraktam luci 20gigás winyóját, raktam arra is egy wint, miközben nem volt benne a raid kártya és a winyón, meg egy cdírón kívül más eszköz nem volt a lapra kötve. Az xp felmászott, de a gép ERRŐL a winyóról sem bootol. Mivel ez már éjszaka volt és magam is kezdtem úgy gondolni, hogy ennek a trágya asrock lapnak lehet a hibája, hogy gebasz van és a gép tulaja hívott, hogy ma vigyük vissza gariba, ha azzal van a gond, lefeküdtem. Reggel fél8kor keltem, hogy biztos ami biztos le ne maradjak a Star Trekről ;] :DDD :DD majd a dupla epizód második felében nekiálltam összerakni, meg visszajumperelni a konfigot, hogy fél11re ott tudjunk lenni a Pchokinál, hogy majd a vakcsyyávó meg tudja nekünk magyarázni, hogy természetesen mi vagyunk a hülyék. Miután összeraktam bekapcsoltam, hogy lássam ugyanúgy fűztem e fel az IDE eszközöket, ahogyan voltak. Az egyetlen különbség az az volt, hogy a raid karinak a secondary csatornájára kötöttem a cd írót véletlen, mert nem emlékeztem melyikbe volt dugva. Fél órás várakozás után a raid kártyára, átdobott a rendszertöltő részbe, ahol a windows különösebb gond nélkül felállt. Na, gondoltam tutira benne maradt valamelyik optikai egységben egy win telepítő cd, bár nem írta ki, hogy bárhol keresett volna bármit és nem is pörgött egyik sem, bár valóban igazam volt. Kivettem a cédét és újraindítottam próbaképpen a gépet. A post képernyő után lefagyott. Ez gáz. újra próbálom cédével - megint még csak rá sem olvas, de az xp elindul. Hm... Cd kivesz, újraindít. Rendszer feláll. Felhívtam a tulajt, hogy valami történés van, mert most talán jó, de nem akarom elkiabálni, de a raid kártyát kivenném, mert vagy 60-90 másodperccel lassítja a rendszerindulást, mondjon le valamelyik optikai egységről.

Azóta elkezdtem felpakolni a drivereket és minden egyes driver után rányomtam, hogy igen, szeretném most újraindítani a gépet. Eddig mindig felállt, remélem így is marad. Remélem kálváriám a végéhez közeledik.

Mindenesetre köszönöm, hogy próbáltál segíteni, remélem egyszer tudom majd viszonozni ;)

Ha így lesz, akkor majd igérem figyelmesebben olvasom át a problémád leírását, mint ahogyan te tetted :P

"Van, amikor azt hiszed rosszabb már nem lehet. Erre két dolog mindig rácáfol: a Firefox és a magyar kormány ;)" - bartucc // ''Ember Te asztán nem kímélsz senkit, odab@szol a fílingnek!'' by Lev Andropov

(#9604) Lenry válasza greatchaos (#9594) üzenetére


Lenry
félisten

de jó az avatarod... :R

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#9605) Ferrarer válasza Pulsar (#9585) üzenetére


Ferrarer
tag

Hi
Letört az usb csatin belül található műanyag kis pöcök és erre kéne vmi.
Most nem akarok vele bíbelődni lefotózni, de sztem tudod melyik részről van szó.
Mennyibe kerülne a ragasztó?
thx

(#9606) rii


rii
nagyúr

hello!

tippeket szeretnék kérni, hogy mit nézzek meg holnap egy gépen.

a panasz: lassú.
mikor újrapaokoltam, akkor még egész jó volt
egy AMD-s 2000+ -os Fujitsu siemens gép
kb 512 mem rammal.
amire használja a havercsaj: msn, net
korlátozott user-t is tettem fel, de nem azt használják.

sztem valszeg lehet rajta némi spy is ...

mivel nem tudok kirohangálni minden nap a géphez, (22 km-re van tőlem) azért kérek itt tippeket, hogy a lehető egtöbb dologra figyeljek, és előre is nagyon köszi !!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :R

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#9607) Sátán44


Sátán44
addikt

Virtuális PC-n hogy kell engedélyeztetni a netet?Egyszer kapcsolódik, egyszer nem.Van mikor új IP kér le magának és nem az enyémet használja.

Kis bohóccal is lehet nagy cirkuszt csinálni... :-)

(#9608) Xirtam válasza rii (#9606) üzenetére


Xirtam
veterán

Hello elöször is nézd meg spy + vírusok + feladatkezelőben hogy mi menynit eszik lehet egy program meghülyült és az rágja a vasat vagy esetleg egy regedit clear! Szerintem! :C

(#9609) Egyfejű


Egyfejű
tag

Nekem egy 16 bites Dos-re lenne szükségem az XP alatt, hogy egy régi progit tudjak használni, ami egy COM porton kommunikál egy készülékkel.

Ehhez szeretném a segítségeteket kérni, mert ezt még eddig nem sikerült összehozni és csak úgy tudom használni, ha újraindítom a gépet és egy Win 98-at futtatok! :F

(#9610) Pulsar válasza Ferrarer (#9605) üzenetére


Pulsar
veterán

De ez melyik usb? Mert ha jól emlékszem van rajta jobb és ball oldalon is valmaint hátul is. Csak ugye a jobb oldali 2 egymás melleti, a ball oldali két egymás feletti csatik.
Kb 1 ezres. Max2. A mester utcába ha bemész a körút felöl, akkor balra a ásodik utca kb 25 méter és ott lesz ball oldalon egy kimondott ragasztós bolt!

(#9611) Norbiiii


Norbiiii
tag

Sziasztok vélemyényt szeretnék kérni 3 dvd irorol,melyiket érdemesebb megvenni! Melyikkel van kevesebb gond,hosszabb élettartamu kell mindenképp!
asus drw-1612bl
Pioneer 112DBK
nec ad 7170-a

Akinek van tapasztalata kérem irja meg! Ti melyiket vennétek és miért! Köszönöm.

(#9612) poffsoft válasza aXXon (#9603) üzenetére


poffsoft
addikt

:P
én csak próbálkoztam, sajnos nem értek hozzá....

Tudom, írtad már, de milyen raid kari van külön rajta, ami iígy mergkavarja
(és alapból az asrock nem szar)

[ Szerkesztve ]

(#9613) poffsoft válasza Egyfejű (#9609) üzenetére


poffsoft
addikt

lehet kijavítanak, de ez csak külön boot-ként fog menni, xp nélkül (bootolható cd-t egy sima dos-ból, cd support-tal, meg a cuccokkal a megoldás neked....)
szerintem.

[ Szerkesztve ]

(#9614) Picco


Picco
addikt

hi

valaki mondja mar meg hogy miert csinaljak a mostani filmek egy reszet annyira wide-ra h a 16:10-es monitoromon csak 1 csik az egesz, kb 16:5 aranyu...eskuszom nem ertem miert...

**Escape from Tarkov EOD account elado!** It's gotta feel so good to moo as a cow. Probably feels really good to moo

(#9615) Picco válasza Norbiiii (#9611) üzenetére


Picco
addikt

en pioneer-t vennek, bar mondja meg neked mas mert en baromira nem hasznalom a dvd-iromat, de egyik isminek az van es o heti kb 50 dvd-t ir, evek ota birja es heti 1et basz el kb....

**Escape from Tarkov EOD account elado!** It's gotta feel so good to moo as a cow. Probably feels really good to moo

(#9616) Norbiiii válasza Picco (#9615) üzenetére


Norbiiii
tag

Köszönöm a segitséged! Nekem volt pio meg samsung is(tökéletesek voltak),de asusrol és nec-ről semmit nem tudok. Ebből a 3-bol veszek meg egyet csak nem tudom melyik legyen!? :F
Ha valakinek van tapasztalata kérem ossza meg velem!

(#9617) lumpi79


lumpi79
csendes tag

Üdv! Segítséget szeretnék kérni a következő témában:
adott PDF fájl megnyitom akrobattal és nem tudom kinyomtatni.
Amikor leokézom a nyomtatást nem történik semmi. Tehát a nyomtatási dokumentum nem kerül át a nyomtató menedzserbe sem. Ha a pdf fájlt megnyitom más programban pl. Photoshop akkor nyomtatható. Illetve más programból is tökéletesen lehet nyomtatni.
Próbáltam másik readert feltenni akkor is ezt csinálja. Valakinek valami 5let? :F

(#9618) mezis válasza poffsoft (#9613) üzenetére


mezis
nagyúr

Syerintem sem fog menni XP alatt, ugyanis a portok hasznalata csak az XP-n keresztul lehetseges.

lehet kijavítanak, de ez csak külön boot-ként fog menni, xp nélkül (bootolható cd-t egy sima dos-ból, cd support-tal, meg a cuccokkal a megoldás neked....)

mezis

(#9619) poffsoft válasza Norbiiii (#9616) üzenetére


poffsoft
addikt

nec: olcsó, megbízható, talán kicsit frisebb mint a pio.
pio: olcsó, megbízható

Többi kerülendő.....

Saját, szubjektív vélemény. Én a NEC-et választanám.

[ Szerkesztve ]

(#9620) poffsoft válasza mezis (#9618) üzenetére


poffsoft
addikt

köszönöm.
Az a baj, hogy egyébként magáról az eszközröl nem tudunk semmit, de dos mód xp alatt nincs :R

[ Szerkesztve ]

(#9621) poffsoft válasza lumpi79 (#9617) üzenetére


poffsoft
addikt

a nyomtatód van kijelölve nyomtatóként az acrobatban, nem valami virtuális cucc véletlenül?

[ Szerkesztve ]

(#9622) Kötelező


Kötelező
senior tag

sziasztok!

Segitséget szeretnék.
Hol lehet rendelni ilyet? link
Vagy ehhez hasonlót, ami jó nagyot szol. :F :R

:(

(#9623) SzalaiG válasza Norbiiii (#9611) üzenetére


SzalaiG
addikt

Pio-t vegyél! Nekem már 2éve megy, pedig már több, mint ezer lemezt megírtam vele. :)

(#9624) Xirtam válasza poffsoft (#9619) üzenetére


Xirtam
veterán

én az LG és a Asus -al is megvagyok elégedve! :C

(#9625) Sk8erPeter válasza Sk8erPeter (#9579) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

1.) Valaki erre?

Magyar nyelvű XP-re fel lehet tenni valahogy (trükközéssel) a MUI-kat??

2.) Más: SATA-IDE átalakítóval szeretnék formattálni egy új SATA-merevlemezt egy régi gépen, amin még nincs SATA-port.
A Lemezkezelőben megjelent egy varázsló, mely a vinyót rögtön dinamikus lemezzé akarta alakítani. Apám ezt sajnos rögtön meg is tette, de most nem tudom visszaalakítani alaplemezzé, mert ilyen menüpontot nem találtam... Vagy így átalakítóval nem is lehet alaplemezként használni? :F :Y
Egyáltalán mi a különbség az alaplemez és a dinamikus lemez között?? :B
:R

[ Szerkesztve ]

Sk8erPeter

(#9626) aXXon válasza poffsoft (#9612) üzenetére


aXXon
senior tag

Nem írtam :D de nem is az kavarja meg, ezt viszont írtam :DD valami populáris vezértlő van rajta, azt hiszem SiL.

"Van, amikor azt hiszed rosszabb már nem lehet. Erre két dolog mindig rácáfol: a Firefox és a magyar kormány ;)" - bartucc // ''Ember Te asztán nem kímélsz senkit, odab@szol a fílingnek!'' by Lev Andropov

(#9627) ToBeY


ToBeY
nagyúr

Van egy pinnacle pctv stereo kártyám,és vista alatt (mután betölt a vista)elkezd sisteregni a hang.Mint mikor nincs adás a tv-be.De elinditom a tv néző progit (Dscaler) majd kikapcsolom és utánna minden szuper.Mi lehet vajon a gond?

(#9628) Picco válasza Picco (#9614) üzenetére


Picco
addikt

valaki erre tudja a valaszt? :B

**Escape from Tarkov EOD account elado!** It's gotta feel so good to moo as a cow. Probably feels really good to moo

(#9629) Gyusz


Gyusz
őstag

Tudom, hogy hülye kérdés, de apróhirdetéseknél miként lehet az árhoz a "megegyezés szerint" szöveget odatuszkolni?

(#9630) Thrawn válasza Gyusz (#9629) üzenetére


Thrawn
félisten

Ne adj meg árat.

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#9631) L|zsidoboz


L|zsidoboz
őstag

Windows XP-nél ha oldalra teszem a tálcát, és az eredeti szélességet kétszeresre állítom, az újraindításnál visszaáll eredeti szélességre.
Ezt valahogy ki lehet küszöbölni?

Good to be good, but better to be lucky.

(#9632) Gyusz válasza Thrawn (#9630) üzenetére


Gyusz
őstag

Ilyen egyszerű megoldást, ez jellemző rám :W Köszi!

(#9633) gti16v


gti16v
őstag

hell

Az a gondom,hogy a logitech mx1000 es egerem mindig elvesziti a jelet,és többszöri reset után van csak nagy nehezen van jel....kapcsolat...(tehát mozog a nyil...)

http://www.kephost.com/view3.php?filename=a1_2014_2_20_al6xxx6fbd.jpg

(#9634) Sátán44


Sátán44
addikt

Keresem azt az oldalt,ahol a játékok gépigényei vannak és ha rámegyek valamelyik gamre,akkor megviszgálja,hogy futtatható e az én gépemen.

Kis bohóccal is lehet nagy cirkuszt csinálni... :-)

(#9635) celf válasza Sátán44 (#9634) üzenetére


celf
őstag

Udv!

Nemtalaltam nagyon specifikus topikot, ugyhogy felteszem itt a kerdesem.

Audiojelbe beszurodo elektronikus recseges, sipolas, kattogas forrasat hogyan lehet felderiteni.

tuladjdonkeppen szinteteljes hardvercserevel (uj alaplap, ram, optikai olvaso, vga, tap, haz, monitor) csak a proci meg a vincseszter maradt, kizarosos alapon a vinyora meg a cpu-ra terelodik a gyanu..
a zaj termeszeterol:
ez nem kulso mechanikus (tehat hutok altal keltette zaj. a zene mellett szol, az audiobol)
felerosodik, ha muveletet vegez a gep. eleg ha a cursort rangatom es mar zug. ha windows ablakot huzigalok meg hangosabb, zene vagy videolejatszanal mar zavaroan hangos. szoftveresen nem hangosodik a zaj a zenevel egyutt, viszont kivul a hangfalakon feltudom hangositani egyutt az egeszet.

tehat nem hiszem, hogy a vincseszter a ludas, az van hogy abszolut nem dolgozik, nem ? vincseszter eleve egy kurzor rangatasnal nem csinalhat semmit (mellesleg a vincseszter kabel is cserelve lett)
marad a proci.
szokott ilyet csnlani proci? vagy egyealtalan mi?
mar nagyon zavar :(

[ Szerkesztve ]

(#9636) Sátán44 válasza Sátán44 (#9634) üzenetére


Sátán44
addikt

Már tárgytalan.

Kis bohóccal is lehet nagy cirkuszt csinálni... :-)

(#9637) celf válasza celf (#9635) üzenetére


celf
őstag

na kicsit kusza lett, meg nem akrtam off-ba rakni, de remelem ertheto valamelest a problemam :)
help plz :(

(#9638) Ferrarer válasza Pulsar (#9610) üzenetére


Ferrarer
tag

A baloldalon lévő egymás feletti.
A Páva utcára gondolsz?
Az jó mert közel van az albimhoz.
Milyen ragasztót kérjek?
thx

(#9639) virkir válasza L|zsidoboz (#9631) üzenetére


virkir
veterán

Jobb gomb>Tálca zárolása?

"Nekem papírom van róla, hogy értek hozzá" by Glenda

(#9640) L|zsidoboz válasza virkir (#9639) üzenetére


L|zsidoboz
őstag

Elnézést, azt elfelejtettem mondani, hogyha zárolva van a tálca, akkor is ugyanez a helyzet.

Good to be good, but better to be lucky.

(#9641) R


R
aktív tag

Hi!
Save&Exit-elném a BIOS-t, de nem történik semmi, fekete képernyő, monitor stand-by,
resetet nem enged, csak kikapcs, aztán bekapcs, akkor persze: CMOS error.
Mi ilyenkor a megoldás?

(#9642) R válasza L|zsidoboz (#9631) üzenetére


R
aktív tag

hogy lehet oldalra tenni a tálcát?, én húzogatom, de nem nagyon sikerül (persze nem zárolom).

(#9643) R válasza R (#9641) üzenetére


R
aktív tag

egyébként a BIOS-ig se nagyon jutok, mert píp-píp :(
már mindent megmozgattam...ha kedve van boot, ha nem píp-píp egyenletesen.

(#9644) Picco válasza R (#9643) üzenetére


Picco
addikt

bios flash?

**Escape from Tarkov EOD account elado!** It's gotta feel so good to moo as a cow. Probably feels really good to moo

(#9645) L|zsidoboz válasza R (#9642) üzenetére


L|zsidoboz
őstag

Csak nyomva tartod a bal klikket egy üres részén, és kihúzod oldalra az egeret.

alaplaphoz: alaplapod manuáljában nincs benne, hogy melyik sípolás milyen hibára utal?

[ Szerkesztve ]

Good to be good, but better to be lucky.

(#9646) Zozzant válasza R (#9643) üzenetére


Zozzant
addikt

hányat sípol és milyet? rövid v. hosszú? és milyen bios-od van, AMI, PHOENIX ...?

https://logout.hu/bejegyzes/guga/az_utolso_kivansag.html

(#9647) Neoteric


Neoteric
addikt

szűz e8200-re kéne vmi hővezető paszta féleség.

meik a legjobb ien téren és hol tudnám beszerezni?

kösz

PSN: ne0teric_sAN

(#9648) Picco válasza Neoteric (#9647) üzenetére


Picco
addikt

talan az AC mx2, legalabbis arra eskusznek a nepeken nem hiszem h annyit szamit a paszta.
aprohirdetesek-hutesek kozott, asszem nem tul gyakori a boltokban

**Escape from Tarkov EOD account elado!** It's gotta feel so good to moo as a cow. Probably feels really good to moo

(#9649) Thrawn válasza Picco (#9648) üzenetére


Thrawn
félisten

Nálam 5-6 fokot javított ugyanolyan körülmények között a sima fehér pasztával szemben :K

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#9650) Neoteric


Neoteric
addikt

thx :R

PSN: ne0teric_sAN

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Azonnali kérdések órája Archívum XVI. (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.