Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) dchard


dchard
veterán

Üdv!

Szóval a problémám a következő:
Van egy ATi Readeon 9100pro (128MB@128bit DDR) Sapphire video karim.
Szűz XP telepítés után elkezdtem a driverek telepítését szépen egyessével.
Minden jól ment egészen addig, amíg a legfrissebb stabil ATi drivert fel nem raktam.
Azóta majd 30-40 másodpercig tart (néha tovább) a windows Shutdown, úgy hogy a HDD alig alig sercen egyet-kettőt.
A probléma korábban is jelen volt, de csak most jöttem rá, hogy az ATi drivere okozza.
(a konfigom részletei a nevem alatt).

A vicc az, hogy nemrégiben jártam egy barátomnál, nála is hasonló a helyzet:
Neki nem P4-e, hanem a legújabb Cerka szériából van egy 2.6-osa aszem egy 9200-es Radeonnal. Amíg a windows alapértelmezett driver volt fönn, addig kb. 5 sec. volt a shutdown, de amint felraktuk a legfrissebb stable ATi drivert, nála is kb a 8szorosára nőtt a leállási idő.

Nem tudja valaki, hogy mi ennek az oka/megoldása??
Előre is köszi!
Dchard

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#2) Trak válasza dchard (#1) üzenetére


Trak
addikt

Ezekhez a régebbi kártryákhoz nem mindíg a legújabb driverek a legjobbak. Próbálkozzatok meg a régebbiekkel.

''Mielőtt megszólalsz, gondold végig, szebb-e, mint a csend, amit megtörsz vele...''

(#3) dchard válasza Trak (#2) üzenetére


dchard
veterán

Üdv!
Lehet, hogy meg kéne próbálnom a gyári CD-n lévő drivert?

Egyébként hangsúlyozom, hogy a probléma, tehát a lassú XP leállás nem újkeletű, csak most szembeötlő volt, hogy pont azután lassult ekkorát miután az ATi drivere felkerült.

Egyébként az első üzenetemben írt bartánál gyári CD-ről tettem föl a drivert (net híján) és ott is ekkora lassulás volt.

Mással nem történt ilyen?

Szerintem nem teljesen normális, hogy egy 3Ghz-es gép 40 másodperc alatt kapcsoljon ki, miközben a BOOT idő fele ennyi sincs.

Nincs valakinek valami ötlete?
Még megpróbálom a régi drivert, de nem fűzök nagy reményeket...
Köszi minden infót!
Dchard

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#4) Sanya válasza dchard (#3) üzenetére


Sanya
nagyúr

esetleg egy omega driver?

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#5) mobal válasza dchard (#1) üzenetére


mobal
MODERÁTOR

ikszpé mindíg is lassú volt leállásban mert a microsoftos fiuk a gyors bootra gyúrtak. ez kb. olyan ,hogy amig 98 alatt nincsen ethernetkártya driver addig 10 mp alatt feláll vele viszon van 30-35mp is.

"Ott szimatol a sarkadban vasfogait csattogtatva, minden egyes hétköznapod: kirúzsozott medvecsapda."

(#6) Trak válasza dchard (#3) üzenetére


Trak
addikt

Akkor egy kis registry buherálást javaslok:


''A Windows XP leállításának ideje hosszúra nyúlhat, ha a programok kilövése előtt hosszú a várakozási idő. Ennek az értékét két kulcs határozza meg a regisztrációs adatbázisban, az egyik a HungAppTimeout, a másik a WaitToKillAppTimeout. Ez a két kulcs a Windowsból való kilépésnél történő programleállításoknál is szerepet játszik. A start menü futtatás ablakába írjuk be a regedit szót, hogy elindítsuk a regisztrációs adatbázis szerkesztőt. Keressük meg a bal oldali fastruktúrában a HKEY_CURRENT_USER/Control panel/Desktop könyvtárat, itt található a két kulcs. Értékük ezredmásodpercben van megadva. A HungAppTimeout alapértéke 5000, vagyis 5 másodperc, a WaitToKillAppTimeout alapértéke 20.000, vagyis 20 másodperc. Szabadon módosíthatjuk az értékeket kisebb számokra, hogy ne legyen akkora a várakozási idő. Figyeljünk oda, hogy a HungAppTimeout értéke legyen az alacsonyabb szám''

Forrás: root.hu


''Mielőtt megszólalsz, gondold végig, szebb-e, mint a csend, amit megtörsz vele...''

(#7) dchard válasza Trak (#6) üzenetére


dchard
veterán

Üdv!
Teljesen hatástalan a problémámra:

1. Korábban már próbáltam: semmi hatás.

2. Ez a módszer akkor jön jól, ha a háttérben futó progik valamelyike lassan állna le. Ez a módszer akkor jó, ha a leállás 1. fázisában lassú a rendszer. Tehát amíg a desktop el nem tűnik és ki nem írja , hogy saving settings... stb.
Egészen eddig(tehát amíg ki nem írja hogy Windows is shutting down), kb. 3-4 másodperc alatt eljut. Innentől a HDD lámpa szinte inaktív, látszólag csak áll a masina. Ez a szakasz kb. 20-30 másodpercig tart.
Utána a HDD lámpa világít kb. 5 sec-ig, és leáll.
Na ez mitől lehet??

Egyébként az előtted szólónak:
Értem a dolgot, de az nem létezik, hogy egy gép az ATi Catalyst nélkül leáll 3-4 sec. alatt, vele meg 30-40 sec. alatt.

Várok még ötleteket.
Köszi!
Dchard

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#8) Trak válasza dchard (#7) üzenetére


Trak
addikt

Érdekes.

''Mielőtt megszólalsz, gondold végig, szebb-e, mint a csend, amit megtörsz vele...''

(#9) Neck válasza dchard (#1) üzenetére


Neck
veterán

Ne a Catalyst Control Centert rakd fel, hanem az ATI Control Panelt.
CCC lassú.

Üdv: Neck

An α beta user... "A pokol szerintem egy végtelen IKEA áruház, az örökkévalóságig bolyonganak a kárhozott lelkek a Boysenbar alátétek és az Almaröd tükrök közt"

(#10) dchard


dchard
veterán

Üdv!
Na rájöttem már hol a hiba:
A lapozófile ürítése kikapcsoláskor funkció be volt kapcsolva.
Ennek a kikapcsolásával 13 sec-re tudtam szűkíteni a teljes leállási folyamatot.
Még így is van egy 3-4 sec-es idle a kikapcsoláskor, de mégsem 30 sec.
Átnéztem az Event log-okat is, de ott csak az indulási ciklusban van két hiba, ez a leállást nem befolyásolja.


A kettővel ezelőttinek:
Fogalmam sincs, hogy mi van nálam fönt, most éppen a legfrissebb Omega drivert használom, eddig pedig az utolsó stabil Catalyst-et.

Köszi mindenkinek a segítséget.

Üdv:
Dchard

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#11) dchard válasza dchard (#10) üzenetére


dchard
veterán

Bár még mindig nem értem, hogy a barátomnál mitől nőtt a leállási idő az 5szörösére a driver telepítéssel. De majd megnézem nála is ezt a dolgot.

Üdv:
Dchard

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#12) dchard


dchard
veterán

Még annyit hadd tegyek hozzá, hogy a www.tweakxp.com leírásai (nem a programja) alapján sikerült a Windows Xp-n leállási idejét nemegész 9 másodpercre csökkenteni.
Meg vagyok elégedve :C

Egyébként sok hasznos optimalizációs leírás van rajta, és rengeteg klasszikus probléma megoldása (lásd: lassú tallózás helyi hálón stb.).

Üdv:
Dchard

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.