Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Encian


Encian
tag

Sziasztok !

Van valakinek tapasztalata Törökbálinti (23-as körzet) internet szolgáltatóról Externet (Dóczi Ronorma kft. a helyi képviselő) ADSL hozzáférésről?
Jelenleg Axelero Otthon csomagom van havi 10900.- bruttó pénzért. A hűségszerződésem már lejárt. A körzetünkben elérhető a fent említett cég 512 Othon csomagja 7490.-Ft-os bruttó áron.
Aki rendelkezik ilyennel kérem írja le a tapasztalatait megbízhatóság, sebesség tekintetében. Köszönettel: Encian

(#2) caleb


caleb
aktív tag

Hali!

Szerintem várj egy kicsit,és válaszd a tvnetwork-öt.
Most építették ki a hálózatot, és lassan talán rá is lehet kötni a modemet.

Az élet jó a világ nem!!!

(#3) atosz


atosz
őstag

En torokbalinti vagyok, es jelenleg nagyon morcos. Nekem is szinten mar lejart huseges Axelerom volt, es atpartolnek az Externethez. A kabel sztem draga lesz, ahogy en olvastam, es ki tudja mikor keszul el rendesen az egesz halozat. :(
Tehat a valtasrol. Tobb mint ket hete felhivtam az Externetet, hogy mit tegyek, hogyha atszeretnek menni hozzajuk, es megkerdeztem azt is, góhogy van e lehetoseg kozel azonnali valtasra, mert ugye a modem a MATAVe, es ha logikusan gondolkozunk, akkor ha lemondom, kijonnek leszerelni, es utana kijonnek folszerelni ujbol a modemet... Erre mondta nekem az Externetes urge, hogy van egy szolgaltatasvalasi lehetoseguk, amit ''nekem'' talaltak ki. Ez esetben ok elintezik a MATAVval, hogy ne legyen le-fol szereles, es amint megszunik a jelenlegi szolgaltatasom, csak bekell telefonalni hozzajuk, adnak felhnevet, jelszot es kesz.
A gond mar az Axelero lemondasaval kezdodott, mert elfaxoltam nekik a lemondasi kerelmem, aminek az atfutasi ideje max 8 nap. A 9. nap utan felhivom oket, hogy meg mindig el a szolgaltatas... Ok meg nem talaltak a faxot, igy en hiaba vartam. Ellett meg 2X faxolva, ami utan fel is lettek hivva, de ezeket sem talaltak... Mondtak, kuldjem a lemondast emailben. Elkuldom, ket nap utan, tegnaptol le is lottek az Axelerot. Felhivom Externetet, hogy akkor azon nyomban adjak a megigert felhasznalonevemet. :) Kozli, hogy majd reggel 8 utan tudnak ezzel foglalkozni, na jo mondom, nem halok bele. Ma reggel hivom oket, a pali meg hablatyolt ossze-vissza, hogy majd jovohet kozepe tajekan erdeklodjek! :Y Majdnem elkuldtem a jo Q annyaba... Kisse most felment bennem a pumpa, mert nem tudom mit csinaljak...sot mar hallottam olyanrol is, hogy lehet nagyon rab@sztam, mert hiaba igerte meg nekem az Externet a gyors szolgaltatovaltast, elkepzelheto, hogy a menet megis az lesz, hogy kijonnek leszerelik a modemet, majd vissza...ami cirka egy - masfel honap... Ha igy lesz, akkor nagy balhet csapok, csak meg nem tudom kinel...

(#4) fantamas


fantamas
csendes tag

Hali!

Én ugyan nem Törökbálinton lakom, de én is a két szolgáltató között váltottam, az 1 éves hűségnyilatkozatom már lejárt.
December elején faxon küldtem el a lemondó nyilatkozatot az Axeleronak, szépen kivártam a 8 napot, majd telefonon érdeklődtem. Természetesen a faxnak nyoma sem volt, pedig hogy könnyebb legyen megkeresni percre pontosan megmondtam, mikor lett elküldve. Aztán a telefonos hölgyike javaslatára elküldtem még egyszer, de most már nem vártam napokat, hanem kb. 10 perc múltán érdeklődtem. Hosszas keresgélés után, de szerencsére megtalálták a faxot. Egy másik hölgyike közölte, hogy nem kell várnom megint 8 napot, hanem akár most rögtön meg tudja szüntetni a hozzáférésemet. Ennek talán jobban örültem, mint annak idején, mikor bekötötték. :DD Azért, hogy ne legyen minden szép és jó, elmondta, hogy a Matáv mindenképpen le fogja szerelni a modemet, aztán majd egy új szerződéskötés esetén megint beköti. Ezt a dolgot nem igazán értettem, de hát ez van.
Azt tudtam, hogy a különböző adsl akciók december 20.-ig tartanak, ezért pár nap várakozás után felhívtam az Externetet. Az 1. kérdésük az volt, hogy pontosan hol lakom, mert meg kell nézniük, hogy az adott területen létesíthető-e adsl kapcsolat. Nagyon érdekesnek találtam a válaszukat, mert azt mondták nem alkalmas a telefonvonalam az adsl-re. Mondtam is nekik, hogy pedig én pár nappal ezelőtt még javában Axeleros adsl előfizető voltam. Erre azt válaszolták, akkor akár már ma tudok majd megint netezni, nem kell leszerelni, majd ismét felszerelni a modemet. :C És így is lett... online megrendeltem náluk a szolgáltatást, egy újbóli telefon, és meg is kaptam a belépéshez szükséges adatokat.
Szóval most már Externetes vagyok. :D
Egyébként megint felmentek az árak, mert nekem a dec.20-a előtt kötött Otthon 1024 havi 8900Ft-ba fog kerülni, míg ua. a csomag most 11900Ft.

(#5) atosz válasza fantamas (#4) üzenetére


atosz
őstag

A story akkor hasonlo az enyemhez kisebb elteresekkel. En meg azelott megkotottem az uj szerzodest, mielott lemondtam volna az Axelerost. Direkt utanaerdeklodtem, hogy ugye nem fogjak leszerelni a modemet, es egybol hasznalhatom az uj szolgaltatast...valasz igen volt. Ill nem is en kerdeztem, hanem o mondta magatol. Erre fol, most meg nem tudjak mi a tokom van?
De nekem van egy gyanum, hogy nem tiltottak ki a modememet a MATAVosok, igy elviekben mennie kene szerintem uj felhnevvel/jelszoval. Ezt este lecsekkolom. Nem tudjatok hol van ez a tesztadsles oldal, illetve ahhoz jelszo/felhnev? Regebben volt ilyen azt tudom.

(#6) fantamas


fantamas
csendes tag

Szerintem azt elég egyszerű letesztelni, hogy be van-e még kötve a modemed! Nézd csak meg a ledeket, ha mindegyik zölden világít, akkor még él a kapcsolatod. Ekkor csak egy érvényes felhasználónév + jelszó kell.

(#7) szepi79 válasza fantamas (#4) üzenetére


szepi79
őstag

Lakossági adsl-t telefonon keresztül is le lehet mondani...

''Ne menj sebesülten vadászni, mer' lehet, hogy lelegelnek az őzek'' by elmoraan(r) a ''Nők, nőügyek'' topikban

(#8) atosz válasza szepi79 (#7) üzenetére


atosz
őstag

Nem lehet, vagy legalabbis nem minden szolgaltatonal.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.