Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  Atom klub

Hozzászólások

(#851) johniee válasza DarkByte (#850) üzenetére


johniee
senior tag

Reméljük, hogy idővel lejjebb megy az áruk, illetve újabb típusok is megjelennek :)

"Nekem a paszta szenvedély" by Tesco-Zsömle =)

(#852) duffbeer


duffbeer
őstag

Akkor mégegyszer.:)
Próbálta már valaki, hogy az egymagos Intel lap 2+2-es hangártyája tud valami térhangzást, vagy csak sima sztereó?

(#853) nyunyu válasza DarkByte (#850) üzenetére


nyunyu
félisten

Megindult a D945GCLF2 ára felfelé.

Mivel egyaltalan nem lehet kapni, ha meg veletlenul szallit az Intel, akkor egybol befigyel az, hogy oktober legelejen meg 170 volt a $ arfolyama, most meg mar majdnem 200. :(

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#854) DarkByte válasza nyunyu (#853) üzenetére


DarkByte
addikt

Ha lehet hinni a webshop -ok adatainak (mármint hogy készleten van) akkor azért lehet venni csak időben le kell csapni rá. Pl. itt ma érkezett készlet az új árral. Sajnos tudom hogy a válság tesz be ennek is. Lehet várnom kellene, hátha megint el kezd mérséklődni az ára. Kár érte mert az őszi szünetben ezzel akartam bütykölni. :U

[ Szerkesztve ]

(#855) Billu válasza DarkByte (#854) üzenetére


Billu
aktív tag

Az általad linkelt oldal gari feltételeit is olvastad?

Az áruházunkban árusított termékek mindegyikére az átvételtől számítva 1 hét garanciát biztosítunk. A garanciális meghibásodásokat ez alatt az idő alatt kell bejelenteni nálunk majd 1 héten belül postán vagy futárral eljuttatni boltunkba. Áruházunkban azért tudunk alacsony árakkal számolni mert a garanciális próblémákat 1 hetes garancia idővel kezeljük.

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=billu

(#856) DarkByte válasza Billu (#855) üzenetére


DarkByte
addikt

Eddig nem, de ha vásárlásra került volna a sor részletesebben átnéztem volna a feltételeket. Egyenlőre csak a posta költség érdekelt, így is elég sokáig tart a google összes találatát átnézni, sajna argep.hu és hasonlók nem listázzák az összes lehetőséget. De így akkor ez a bolt felejtős, köszönöm a megfigyelést. Kíváncsi vagyok hogy ez a bolt így hogyan is működhet törvényesen, vagy lehet hogy az egy héten túli garanciális intézést már a gyártónál lehet érvényesíteni? :F

(#857) nyunyu válasza DarkByte (#856) üzenetére


nyunyu
félisten

vagy lehet hogy az egy héten túli garanciális intézést már a gyártónál lehet érvényesíteni?

Attol fugg, a bolt hogyan kerte a gyarbol.
Ha a bolt eleve gari nelkul olcsoert kerte, akkor a gyarto neked se fogja megadni az 1-2-3 evet.

Lasd WD vinyok, volt egy olcso nagyker, aki csak 1 evvel vette a gyarbol, igy ha utana doglott be, akkor IJ.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#858) spidersoft válasza nyunyu (#857) üzenetére


spidersoft
senior tag

Az enyémmel tegnap ért ide a futár, 18.845 lett a végösszeg, amit fizetnem kellett.

Annyi, hogy ez nem a dobozos változat, hanem olyan, hogy 10-esével van csomagolva, és abból kapsz egyet. Ekkor nem jár a gyönyörűszép kék doboz meg a Quick Reference Poster. Elvileg 3 év garival kaptam.

(#859) DarkByte válasza spidersoft (#858) üzenetére


DarkByte
addikt

És ezt hol is rendelted? A cuccokat amik járnak a laphoz (IDE/SATA kábel, hátlapi lemez) azok járnak azért hozzá ugye?

Mod: hohó, users.hu árlistán frissült a kiírás hogy van raktáron nekik és maradt a 18k -s ár. Lehet van remény? :) [link] Még jó hogy haverom Pesten tanul. :)

[ Szerkesztve ]

(#860) nyunyu válasza DarkByte (#859) üzenetére


nyunyu
félisten

Magyarorszagon lehet egyaltalan dobozos Intel GCLF/2-ot kapni?

OEMhez jar:
-zacskoban alaplap
-1 IDE kabel
-1 SATA kabel
-1 hatlap
-1 driver CD
-1 ontapados A5 lap a csatlakozokiosztasokkal
-1 Intel inside Atom matrica

(dobozos ha jol emlekszem 1 helyett 3 ev garis, viszont valami 3k-val kerulne tobbe, viszont meg sosem lattam raktaron...)

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#861) spidersoft válasza DarkByte (#859) üzenetére


spidersoft
senior tag

Én [innen] rendeltem, bár azóta már emelkedett az ára itt is. Amikor megrendeltem (múlt szombaton) még csak 17000 valamennyi volt. Alaplap ESD zacsiban, IO lemez, 1PATA és 1SATA kábel, driver volt a dobozban. Annyi, hogy nincs hozzá doboz, meg matricák. Meg nincs könyve, de azt lehet letölteni (egyébként dobozoshoz se biztos, hogy jár könyv).

Jah és 3 év gari van a honlapon írva, majd ha megjön a garipapír azon rajta lesz pontosan, addig inkább ezt nem is mondtam :)

[ Szerkesztve ]

(#862) duffbeer válasza nyunyu (#860) üzenetére


duffbeer
őstag

A zacsis is 3 év garis.

(#863) shabbarulez


shabbarulez
őstag

A tavaly őszi IDF-en bemutatott Moorestown koncepció MID úgy tűnik mostanra prototípussá érett és a holnaptól kezdődő Taipei IDF-en be fogják mutatni. Persze jővő ősznél előbb ebből sorozatgyártott termék aligha lesz.

A tavaly őszi koncepció video: [link]

Moorestown prototípus: [link]

(#864) shabbarulez


shabbarulez
őstag

Intel Demonstrates World's First Working 'Moorestown' Platform [link]

(#865) DBob válasza nyunyu (#860) üzenetére


DBob
őstag

bezzeg én nem kaptam egyik laphoz se Intel Atom inside matricát :\

(#866) nyunyu válasza DBob (#865) üzenetére


nyunyu
félisten

Elkepzelheto, hogy nagykerfuggo.

Utoljara JT-ben vett 2db-hoz nem adtak, elotte Asbisban mindig.
Igaz, akkor matricagyujto kollegara ugy kellett raszolnom, hogy hekas, nekem is maradjon a tizbol, aztan azota sem tudom, hova dugtam a megmaradt egyet.
Asztalomon nincs... :(

(Matricagyujto kollega multkor odasomfordal az asztalomhoz, jeee, milyen uj csavarhuzo, aztan vinne is el, hogy az milyen jo lesz neki, ugy kellett kitepnem a kezebol SAJAT penzen vett 1100Ft-s PH2 feju csavarhuzomat... Mert a cegnek csak 100Ft-s boltban vett PH1-esre tellik, azokkal meg nem lehet gepet szerelni.
Igaz, elotte 2 hettel nekem sikerult elhagynom az o 100Ft-s csavarhuzojat, mivel mast nem sikerult talalnom az irodaban, amikor ki kellett vonulnom ugyfelhez szerelni. De ahelyett kapott masikat.)

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#867) nyunyu


nyunyu
félisten

Lassan mar a teszteles alatt levo/projektjeimhez szukseges gepekert is kozelharcot kell vivnom, mert valamelyik sales kollega vagy a fonokom mindig mindent kiarusit, ami nincs odacsavarozva az asztalomhoz. :(

Ezert nincs Atomom mar 2 hete...

Utana meg anyazhatok, hogy nem tudok dolgozni.

(Mult heten a 22" wide LG monitoromat csortak el, mondvan kell kiallitani, en meg szenvedhettem egy 15" Samsunggal, amin meg az ikonokat sem talaltam. :O )

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#868) johniee válasza nyunyu (#867) üzenetére


johniee
senior tag

Ragaszd oda :DDD

"Nekem a paszta szenvedély" by Tesco-Zsömle =)

(#869) DarkByte


DarkByte
addikt

Valaki rá is csapott a users -ben lévőre deszkára. Szerencséje hogy nem vették még meg a laptopomat és így nincs pénzmag rá. :((

(#870) quby válasza nyunyu (#867) üzenetére


quby
őstag

Ezek anyira ismerös problémáák.... :D eccer a fönököm eladta a switch-et ami nyolc gépet látott el nettel....300 forint volt rajta a haszna.... Az ilyet sosem fogom megérteni...

[ Szerkesztve ]

A legügyesebb állat az ürge, hiszen búzával teli pofazacskóval is képes repülni, miközben egy bagolyt egyensúlyoz a hátán.

(#871) nyunyu válasza quby (#870) üzenetére


nyunyu
félisten

Tegnap delelott odajott a fonokom, hogy mit kene beszerezni a jovo heten telepitendo 5 rendszerhez, alig birtam lekormolni a listat, olyan hosszura sikeredett.
Arubeszerzo kollega meg velem anyazott, hogy delutan fel 3-ra vegeztem a bevasarlolistaval, igy osszesen 1 nagykerbe ert oda a hatbol. :DDD
Ugyhogy hetfon folyt kov, osszes kollega be lesz fogva legozni...

De mivel a tajvani ipariPC szallitmanyunk meg kesik, igy hetfon megint az en "dedelgetett" tesztpeldanyom fog aldozatul esni...

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#872) duffbeer


duffbeer
őstag

Teszt üzenet
Vazz ITcafen miért nem működnek a BB kódok?... :(((

[ Szerkesztve ]

(#873) beencee válasza duffbeer (#872) üzenetére


beencee
senior tag

Mert ott már talán elvárható, hogy ne bohóckodjunk ilyenekkel...

(#874) duffbeer válasza beencee (#873) üzenetére


duffbeer
őstag

Ja, hogy az az elit negyed...
Bocs, hogy élnek ilyen csírák mint én, akik örültek volna, ha másképp is tudnának linkelni...

[ Szerkesztve ]

(#875) DBob


DBob
őstag

svn mplayer + coreavc + atom330 + imax - the alps -> lag :\
720p közül semmi nem tudta megakasztani eddig...olyan 60% körül mozog a cucc. de az 1080p megeszi reggelire linux alól :\

(#876) DarkByte válasza DBob (#875) üzenetére


DarkByte
addikt

És Windows alatt mi a helyzet ugyanezzel a videóval?

(#877) DBob válasza DarkByte (#876) üzenetére


DBob
őstag

Sajnos nem tudom. Ezen a hdd-n nincs win...amint lesz még egy ilyen lap itthon, meg tudom próbálni. Vagy próbálja meg más.
Közben próbáltam más 1080p-vel. Semmi bíztató, pedig 100%-on pörgeti mind a négy magot. Kéne ide egy gma500, és gpu gyorsítást támogató coreavc...akkor menne mint.....atom ;)

(#878) DarkByte válasza DBob (#877) üzenetére


DarkByte
addikt

Kíváncsi lennék hogy akkor mi is a különbség a Te és a feljebb linkelt YouTube tesztet készítő ig33ku összeállítása között, mert ő azt tapasztalta hogy szinte minden 1080p folyékonyan lejátszható MPC + CoreAVC kombóval. Jó lenne végére járni a dolognak, azóta sokasodtak a DVB-T mintanyagok is, lenne mivel tesztelni. Sajnos én eddig nem tudtam D945GCLF2 -t venni mert senkit nem érdekel egyenlőre a laptop amit el akarok adni, de most hogy egyre drágább lesz minden a válság miatt azt hiszem amúgy is csúszna a vásárlás.

(#879) DBob válasza DarkByte (#878) üzenetére


DBob
őstag

Bár nem néztem azt a youtube videót, de valószínűsítem hogy nem linux alól nyomja. Ez a fő, és leginkább befolyásoló tényező. Erre jön még rá, hogy én speciálisan hívom meg a coreavc-t linux alól (mivel nincs natív portolása), ami megint csak visszavet kicsit a teljesítményből. Harmadik meg hogy az ilyen "hd természetfilme"nek a legdurvább a kódolása.

(#880) johniee


johniee
senior tag

Mik a tapasztalatok TV Tuner kártyával használva a D945GCLF(2)-t? :)

"Nekem a paszta szenvedély" by Tesco-Zsömle =)

(#881) nyunyu


nyunyu
félisten

Ha valaki Budarol akar barkacsolni ATX12V tapcsatit, akkor nem kell elmasznia a HQ-Videohoz vagy Lomexhez a XIII. keruletbe, hanem a XI. keruleti Mikronikaban is kaphato.
(mas kerdes, hogy ~60 pezo helyett ~120)

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#882) beencee válasza duffbeer (#874) üzenetére


beencee
senior tag

Bocs, majom voltam, összekevertem a smiley-kkal a BB-kódokat...

(#883) duffbeer válasza beencee (#882) üzenetére


duffbeer
őstag

Nemgáz.... Egyébként működik, csaj fütyi voltam.

[ Szerkesztve ]

(#884) Vladi válasza DBob (#879) üzenetére


Vladi
nagyúr

"én speciálisan hívom meg a coreavc-t linux alól"
Azt hogyan csinálod? Link?
Elvileg elkezdtek csinálni core-t Linuxra, de befulladt. Utánajárok.

Más:

Emberek! Hogy áll az atom dolog? Van már rendes chipsetes alaplap?

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#885) Vladi válasza Vladi (#884) üzenetére


Vladi
nagyúr

Meg is van: coreavc linuxra. Volt egy kis csetepaté, de megint üzemel. Viszont a projekt vezető felhagy a fejlesztéssel. :(

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#886) Alex91


Alex91
félisten

Mode Com FEEL 302 BookPC ház (mini-ITX)

Aki hazat keres...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#887) nyunyu válasza Alex91 (#886) üzenetére


nyunyu
félisten

Reszemrol nem nyert, mert se extra hutes nincs benne (nem is rakhato), de ami a legnagyobb bajom, bovitokartya sem. :O
Tobb kep

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#888) Alex91 válasza nyunyu (#887) üzenetére


Alex91
félisten

Tapot adnak hozza? Remelem, hogy jol ertettem, mert akkor annyira nem veszes az ara...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#889) johniee válasza Alex91 (#886) üzenetére


johniee
senior tag

Tetszetős, és még hálózati adapter is van hozzá :Y :C

[ Szerkesztve ]

"Nekem a paszta szenvedély" by Tesco-Zsömle =)

(#890) DBob válasza johniee (#889) üzenetére


DBob
őstag

Nekem is tetszik (eltekintve a fényes háztól, amin minden ujjlenyomat, kosz, és törlés meglátszik), csak sehol nem írják hozzá hogy van hozzá hálózati adapter. Idézek:
"Tápellátás: belső DC-DC konverter + külső AC220V/DC12V 8A-es adapter."

Azaz a tápellátás ilyen módon történik, és nem azt jelenti hogy mellékelik hozzá. Ennyi pénzért meg pláne nem.

(#891) Billu válasza DBob (#890) üzenetére


Billu
aktív tag

Mini-ITX szabványú alaplapokhoz készült ház, külső AC/DC adapterrel.

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=billu

(#892) DarkByte válasza DBob (#890) üzenetére


DarkByte
addikt

Egyáltalában nem lehetetlen, én boba6 -nál voltam bent múlthéten Szegeden az x86 -ban billentyűzetet venni és láttam hogy kint vannak neki azok a Foxconn mATX házikók amiket nézegettem korábban Atom -hoz. A lényeg hogy miniITX -re terelődött a téma és mondta hogy van egy ház amit tud hozatni táppal együtt 15k körül, csak nagyon ritkán lehet beszerezni. Többet nem kérdeztem mert most nem aktuális, de esetleg ha másnak felcsigáztam az érdeklődését, írjon neki (de aztán beszámolni milyen is az a ház).

[ Szerkesztve ]

(#893) nyunyu


nyunyu
félisten

Kollega most ment kozolni romkocsma ugyfellel, hogy az Atom konfig nem vizallo.

Rosszul fedtek be a pultot, aztan szarraazott az esoben... :O

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#894) nLali válasza nyunyu (#893) üzenetére


nLali
senior tag

Következő gépet zacskózzátok be :D

(#895) nyunyu válasza nLali (#894) üzenetére


nyunyu
félisten

Faxert ragaszkodtak az ipari programozhato billzet+Atom+TFT-hez, amikor ugyanannyiert kaptak volna a 12" vizallo tapikepernyos ipariPC-t, ami sokkal egyszerubben hasznalhato, raadasul sotetben is latja, milyen gombokat nyomogat rajta...

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#896) Alex91 válasza Alex91 (#886) üzenetére


Alex91
félisten

ModeCom FEEL 202 miniITX számítógép ház, külső tápos! fekete

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#897) New Age


New Age
csendes tag

Van vkinek ötlete hol lehetne venni egy MSI IM-945GSE lapot?
http://asia.msi.com.tw/index.php?func=proddesc&prod_no=1602&maincat_no=388

Próbálkoztam magyar MSI disztribeknél és még csak ötletük sem volt mikor várható náluk ha lesz egyátalán.

Gyakorlatilag kész a szerver konfigom (mini-box M300LCD, picopsu, 2x2.5HDD, 2GB DDR2) csak erre a lapra várok. :O

(#898) pegger válasza Alex91 (#896) üzenetére


pegger
csendes tag

Hello a kerdesem hogy tudsz-e arrol hogy ennek passziv tapja van? Illetve meg egy kerdes ami nem tartozik szorosan a postodhoz. Zalman northbridge coolert probalt mar valaki felszerellni a d945gclf2-re ? Meg senki nem tudta "elnemitani" az atomot?

[ Szerkesztve ]

(#899) beencee válasza New Age (#897) üzenetére


beencee
senior tag

:Y , ez nagyon remek cucc, ha jól látom, hogy 6 soros portja van, állítható feszültségű 9-es lábbal, Home Automation Server-nek kiváló.
Ha esetleg kapsz róla valami infót, engem is érdekelne...

(#900) tupacamaru válasza beencee (#899) üzenetére


tupacamaru
veterán

Én is erre várok, úgyhogy engem is érdekelne ez vagy ilyen chipsetű alaplap. :K

Hello, a nevem Inigo Montoya! Megölted apámat, készülj a halálra!!!................................................................... Merek annyit, amennyit férfi merhet; Aki többet mer, nem ember...............................

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  Atom klub
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.