Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  Atom klub

Hozzászólások

(#951) New Age válasza duffbeer (#950) üzenetére


New Age
csendes tag

Jah nekem is feltűnt. Érdekes megoldás.

(#953) tupacamaru válasza nyunyu (#946) üzenetére


tupacamaru
veterán

Miért nem lehet 100$ körül kihozni egy ilyen jó kis letöltőgép alaplapot?? Nem lenne rá kereslet? :F

Hello, a nevem Inigo Montoya! Megölted apámat, készülj a halálra!!!................................................................... Merek annyit, amennyit férfi merhet; Aki többet mer, nem ember...............................

(#954) quby válasza New Age (#949) üzenetére


quby
őstag

menyibe kerülhet egy ilyen? és mo-n be lehet szerezni? Azt irja van rajta mini pcie, de nem látom :(

A legügyesebb állat az ürge, hiszen búzával teli pofazacskóval is képes repülni, miközben egy bagolyt egyensúlyoz a hátán.

(#955) tupacamaru válasza quby (#954) üzenetére


tupacamaru
veterán

Pedig ott van az. :K Igaz hogy csak 1x-es. Ki is van írva, a PCI port mögött van közvetlenül (fekete színű). Az árát sejtheted. :U

[ Szerkesztve ]

Hello, a nevem Inigo Montoya! Megölted apámat, készülj a halálra!!!................................................................... Merek annyit, amennyit férfi merhet; Aki többet mer, nem ember...............................

(#956) duffbeer válasza New Age (#952) üzenetére


duffbeer
őstag

Na ez most megfogott.
Akkor hadd értelmezzem... A fekete molex és a mellette fekvő két pici fehér csati valójában táp kimenetek, és a P4 csati maga egy 12V-os DCin, vagy van egy 19V-os alternatíva Notebook töltőknek?? Ezek szerint maga a lap tartalmaz egy passzív tápot?

És tényleg! Ha jobban megnézem a P4 csati alatti régiót, azok a szürke szögletes induktivitások és körbe a power tranzisztorok erősen hajaznak a PicoPSUn találhatókra. Ezért nincs rajta ATX csati. Még extra tápot sem igényel, gyakorlatilag egy noti töltő elég neki, ráadásul 945GSE chipset. Ezekből kiindulva eddig ez a legjobban összerakott Atom lap, amit valaha láttam (legalábbis az én igényeimet kielégítendő). És még CF foglalat is van rajta. Hát ez qrvajó! :D

[ Szerkesztve ]

(#957) duffbeer válasza duffbeer (#956) üzenetére


duffbeer
őstag

Egyébként tényleg nem értem, hogy pl az Intel lapnak miért kell külön P4 tápcsati? Lejjebb írta valaki, hogy anélkül nem indul el... OK, de nincs elég hely a nyákon, hogy odavezessek nyomorult 12V-ot egy 4W-os procinak???? Mert 90, 130Watt körül már azt mondom megértem...

[ Szerkesztve ]

(#958) quby válasza tupacamaru (#955) üzenetére


quby
őstag

Az a PCIe 1x-es csati, de én a MINI PCIe-t keresem! az nem ugyanaz :F

A legügyesebb állat az ürge, hiszen búzával teli pofazacskóval is képes repülni, miközben egy bagolyt egyensúlyoz a hátán.

(#959) New Age válasza duffbeer (#956) üzenetére


New Age
csendes tag

Hát ez télleg frankó megoldás ez a direkt DC jack aljzat. MSI lap is tud ilyet :-)

Kíváncsi lennék az alaplapi DC-DC átalakító vagy egy picoPSU bírja jobban a terhelést.
365/24-ben megy nálam a szerver és perpill egyiksem bízom túlzottan. :P

----

Időközben megnéztem a manualt:
J2: HDD Power Connector (Output: Max. 2A)

Marad a picoPSU. :-)

[ Szerkesztve ]

(#960) tupacamaru válasza quby (#958) üzenetére


tupacamaru
veterán

Bakker, valahogy átsiklottam a mini fölött. :W SRY. :R

Egyébként lehet hogy a másik oldalán van a csati. VIA lapoknál már láttam olyat. :B

Most akkor ez a kütyü megy 19V-os adapterről is?? :F

[ Szerkesztve ]

Hello, a nevem Inigo Montoya! Megölted apámat, készülj a halálra!!!................................................................... Merek annyit, amennyit férfi merhet; Aki többet mer, nem ember...............................

(#961) duffbeer válasza tupacamaru (#960) üzenetére


duffbeer
őstag

Elvileg igen.

(#962) duffbeer válasza New Age (#959) üzenetére


duffbeer
őstag

Hát igen a Pico annyival jobb, hogy van X amperod 12V-on, amit úgy osztasz be ahogy akarsz. Viszont a 2 amper egy alap konfignak kb elég.
Másrészt a PicoPSUm május óta megy gond nélkül non-stop. Ja egyébként újra lehet kapni itt, de ahogy elnézem felháborítóan drága. A Pico olcsóbb, de az adapter 14k????? Azér' ne már... Kompletten vettem adapterrel 8k-ért anno. Igaz "válság" van...

[ Szerkesztve ]

(#963) quby válasza duffbeer (#962) üzenetére


quby
őstag

mikor volt az az anno??

A legügyesebb állat az ürge, hiszen búzával teli pofazacskóval is képes repülni, miközben egy bagolyt egyensúlyoz a hátán.

(#964) duffbeer válasza quby (#963) üzenetére


duffbeer
őstag

Április-május körül. Persze plusz posta. De még így is megérte. :)

(#965) gere válasza tupacamaru (#960) üzenetére


gere
tag

Vigyázzatok nem mindegyik picoPSU megy 12V-nál nagyobb adapterrel csak a WI jelzésüek, van amelyik 14-32V-ig müxik. Nálam jó hónapja megy egy 5000.- körüli 12V-os aapterrel semmi szürő csicsamicsa rajta.

Sokszor a drága olcsóbb...

(#966) duffbeer válasza gere (#965) üzenetére


duffbeer
őstag

Egyébként más színűek is a Különböző PicoPSUk.
És milyen adapterrel használod? Mert ha nem kapcsüzemű és nem használsz szűrőt, abból gondjaid lehetnek később. Persze, ha a nem "wide-range" Picod van.

(#967) christprhrdv


christprhrdv
tag

Sziasztok!

Van nekem egy desktop 945+atom lapom.. A kérdésem az lenne, ha leveszem a chip-ről a ventillátort és az esetleg túlmelegszik, akkor abból gond lesz, vagy mind a "nagyoknál" csak kikapcsol / lefagy a gép?

Úgy tervezem, mivel 50%-on megy auto beállítással a kis venti és így sem melegszik a chip (játékokat meg nem akarok futtatni rajt), a táp 12 cm-es ventillátora szívná el a meleget onnan... Csak ha épp nemvok otthon, ne olvadjon el a lap, mire hazaérek...

(#968) gere válasza duffbeer (#966) üzenetére


gere
tag

Azt írták róla, hogy kapcsolóüzemű, túlfesz. védett. Honnan lehet megtudni milyen?

Sokszor a drága olcsóbb...

(#969) gere


gere
tag

Ez a kütyü amit használok, de nincs a kábelén a szűrő link

Sokszor a drága olcsóbb...

(#970) Hoqspok válasza christprhrdv (#967) üzenetére


Hoqspok
tag

Szia !

Nekem 1 hétig ment D945GCLF2 dual Atom lap lehúzott ventilátor csatlakozóval teljesen paszívan, csak utorrent fut 0-24 órába és nincs semmi baj.
EVEREST 60 C. fokot mért
Azért aggódtam én is szeretem ellenőrizni a dolgokat és vettem egy ventillátor vezérlőt Computermod-nál Egész közeli( 5-8 C fok ) értékeket mér a hűtőbordára ragasztott érzékelő és a EVEREST által BIOS-ból olvasott.
Azóta sem megy az alaplapi venti, mert hangos csak egy 8cm ház szellőztető közvetlen az alaplapra fuj 1100-1200 Fordulatra leszabályzott levegőt és így 36-40 C a lap és a CPU

(#971) christprhrdv válasza Hoqspok (#970) üzenetére


christprhrdv
tag

Köszönet! :R

(#972) pegger válasza christprhrdv (#967) üzenetére


pegger
csendes tag

Ha megjön a borda amit rendeltem, megírom, meg dobok pár képet is róla.

(#973) quby válasza Hoqspok (#970) üzenetére


quby
őstag

A gclf2-t lehet valahogy downgrade-elni, vagy underclockolni, vagy mittomén hogy irjam, de gondolom értitek? :F

A legügyesebb állat az ürge, hiszen búzával teli pofazacskóval is képes repülni, miközben egy bagolyt egyensúlyoz a hátán.

(#974) Overlocker válasza quby (#973) üzenetére


Overlocker
veterán

Próbáld Setfsb-vel, sima GLFC-s verziós lapnál van clockgen, és az működik, egy próbát megér hátha megy azzal..

[ Szerkesztve ]

(#975) quby válasza Overlocker (#974) üzenetére


quby
őstag

Háát még nincs ilyen lapom csak akarok vennni! azért gyöjtöm az info-t. igazábol a lejjebb linkelt msi vagy ibase lap lenne nekem jó csak annyiért villát lehet venni a rózsadombon.. :DD

A legügyesebb állat az ürge, hiszen búzával teli pofazacskóval is képes repülni, miközben egy bagolyt egyensúlyoz a hátán.

(#976) Hakuoro válasza quby (#975) üzenetére


Hakuoro
aktív tag

Fesz csökkentés nélkül ér valamit a down-clock :F

(#977) Hoqspok válasza quby (#973) üzenetére


Hoqspok
tag

Szia !
Szerintem erre gondoltál,nekem ez még eszembe se jutott így is annyira kevés áramot eszik, nem gondoltam rá...
sajna nem tudom megnézni mert távoli asztalról lépek be ( gépet elő ásni TV alól, monitort bill. kellene rákötni lusta vok ) de remélem van itt a fórumon valaki szaki aki minden nap ezt csinálja és rá tud pillantani a Biosra.

(#978) duffbeer


duffbeer
őstag

Az a baj, hogy az Intel lapnál nem a CPU fogyaszt sokat, tehát az underclock-al a 4W-os prociból csinálunk 2Wattot. Akkor a gép már csak 30 Wattot fogy fogyasztani 32 helyett... Nem tudom, hogy megéri e. Ezenkívül az északi híd melegszik inkább, azzal viszont úgysem tudunk mit kezdeni.

[ Szerkesztve ]

(#979) tupacamaru válasza quby (#973) üzenetére


tupacamaru
veterán

Mit akarsz elérni a downclock-al?? Kisebb hőtermelést vagy kevesebb fogyasztást??

#978 duffbeer: Ezért kérdeztem én is, de te szépen felvázoltad hogy teljesen felesleges. :R

Ezért szeretnék én is 945GSE chipsetes alaplapot az Atom proci alá mert nekem teljesen mindegy a teljesítmény. Én azt szeretném ha minél kevesebbet fogyasztana, Csak a FlashFXP-t kellene hogy vigye egyedül. :B

[ Szerkesztve ]

Hello, a nevem Inigo Montoya! Megölted apámat, készülj a halálra!!!................................................................... Merek annyit, amennyit férfi merhet; Aki többet mer, nem ember...............................

(#980) duffbeer válasza gere (#969) üzenetére


duffbeer
őstag

Miért Te hogyan képzelsz el egy szűrőt?:) Ott van a madzag tövében egy nagy fekete tégla.:) Abban van a fesz szabályzás. Csak azért írtam, mert azt hittem valami "sima" 12V-os forrásról használod, ugyanis a 12V betápos PicoPSU nem módosítja a 12Vos ágat mint a többi. Tehát ha ebben az esetben szemetet adsz a Pico nak, akkor szemét megy a lapra is. De megnyugodhatsz tökéletes a linkelt táp...:)

(#981) gere válasza duffbeer (#980) üzenetére


gere
tag

Hát ez az. A képen ott van a madzagon a nevezd bárminek de a küldött tápon nincs, csak maga 220AC-12DC adapter made in china. A küldőnél rákérdeztem azt mondta a paraméterek stimmelnek. Megy szépen.

Sokszor a drága olcsóbb...

(#982) duffbeer válasza gere (#981) üzenetére


duffbeer
őstag

Ja Te arról a kis hengerről beszélsz? Az nem sok vizet zavar táp terén. Az egy egyszerű ferritmag a vezeték körül. Pl VGA kábeleknél látható a különbség, ha nincs ilyen a vezetéken, de itt nemigazán számít..

(#983) gere válasza duffbeer (#982) üzenetére


gere
tag

Megnyugtattál :R

Sokszor a drága olcsóbb...

(#984) quby válasza tupacamaru (#979) üzenetére


quby
őstag

Igen, valoban a fogyasztás csökentés miatt kérdeztem, de magkaptama a választ.. :U Mert nekem a 30w még mindig sok. Homeszervernek kéne 365/24-be passzivan és nem jol szellözö helyen lenne. várok még egy 945gs-re ami nem aranyáron van. Az MSI Wind-em kikapcsolt kijelzövel wifis letöltés közben eszik 11-13w-ot

A legügyesebb állat az ürge, hiszen búzával teli pofazacskóval is képes repülni, miközben egy bagolyt egyensúlyoz a hátán.

(#985) tupacamaru válasza quby (#984) üzenetére


tupacamaru
veterán

Az nagyon jó érték, de én sem akarok ennyit áldozni rá. Régebben gondolkoztam én is letöltő-laptopban. :B Az én P2-es gépem 40 Wattot eszik, összeraktam egy VIA 800-as gépet is mert azt hittem hogy az kevesebb lesz, hát nem lett kevesebb, kb ugyanannyi. :( Azért én 20-25k-tól többet nem adnék egy ilyen alaplapért. :U

[ Szerkesztve ]

Hello, a nevem Inigo Montoya! Megölted apámat, készülj a halálra!!!................................................................... Merek annyit, amennyit férfi merhet; Aki többet mer, nem ember...............................

(#986) quby válasza tupacamaru (#985) üzenetére


quby
őstag

én még anyit sem! ;] router is lenne ugyhogy kell két lan amiböl az egyik giga + kell wifi. az msi lapja naon jo lenne csak drága... :(

A legügyesebb állat az ürge, hiszen búzával teli pofazacskóval is képes repülni, miközben egy bagolyt egyensúlyoz a hátán.

(#987) duffbeer


duffbeer
őstag

30 watt-os fogyasztású készülék 365 napos folyamatos üzem mellett, 40 forintos kWh árak mellett kereken 10512Ft/év. Azért meg kell gondolni miért ad az ember tízezrekkel többet.

(#988) tupacamaru válasza duffbeer (#987) üzenetére


tupacamaru
veterán

Nem a villany árával való spórolás hajt. Csak a tudat. Meg már le kellene cserélni ezt az öregecske gépet is az asztal alól. :K Amúgy én csak 1x forintot fizetek az áramért. :B ;)

Hello, a nevem Inigo Montoya! Megölted apámat, készülj a halálra!!!................................................................... Merek annyit, amennyit férfi merhet; Aki többet mer, nem ember...............................

(#989) duffbeer válasza tupacamaru (#988) üzenetére


duffbeer
őstag

Én is így vagyok vele. Maga a tudat megnyugtat.:) De az áramfizetős részt nem értem.. :(

[ Szerkesztve ]

(#990) spidersoft


spidersoft
senior tag

(miért van az, hogy a (névlegesen) néma üzemű dolgok (pl. sima hűtőborda) 0dBA zajszintet adnak meg? 0dB az nem 0 hangnyomás, hanem egy adott szint... vagy ezeknek is van valami nagyon pici zajuk, azért írják így? gondolok itt pl. a heatpipe-ban való áramlások hangjára, vagy nemtom)

Mellesleg normálisan üzemel a GCLF2-m már egy jó ideje, most ez a főgépem, mert a másik jó eséllyel bedöglött (igazat megvallva nem esik jól próbálgatni, mert amire nekem kell (net (hírek, fórumok, online videostreamek), letöltés, stb) bőven elég ez is.

Már csak ezt a kis nyüszítő gonosztevőt kéne leberhelni a chipsetről, meg venni egy notiwinyót, ha lejjebb megy az usd és olcsóbb lesz valamivel a boltokban, és lehet készíteni a házat hozzá :)

(#991) duffbeer válasza spidersoft (#990) üzenetére


duffbeer
őstag

Szerintem egyezzünk meg abban, hogy a hozzászólásod "off-topic" részét észre sem vesszük. :)
A hőcsőnek nincs hangja. Vagy ha valakit a hőcsövekben zajló áramlás hangja zavar, az inkább pszichológust keressen fel ahelyett, hogy lecserélné a hűtést. :P
Egyébként azért írnak 0dB-t, mert nem akarják odaírni, hogy "...nincs hangja vazzeg...".

[ Szerkesztve ]

(#992) DBob válasza duffbeer (#991) üzenetére


DBob
őstag

Én hallom az elektronok vándorlását is...

(#993) duffbeer válasza DBob (#992) üzenetére


duffbeer
őstag

:)
És néha együtt jártok sörözni is nem?:)

[ Szerkesztve ]

(#994) Warter


Warter
őstag

Van egy GCLF2-m, szépen működik, viszont a itx-es házban lévő tápon eredetileg csak 20 tűs táp csati volt, na most a kérdésem az lenne, hogy elég neki a 20-as táp csati, vagy jobb a békesség és a stabilitás kedvéért érdemes konverterrel 24 tűs tápcsatit dugni a gépbe?

(#995) duffbeer válasza Warter (#994) üzenetére


duffbeer
őstag

Tök felesleges. A maradék 4 tűn 12V + GND megy. Abból meg kap eleget. Ha onnan indulok ki, hogy az asztalim is 24 tűt ígényel és még mindig csak 20-al üzemel 4 éve...

[ Szerkesztve ]

(#996) gere válasza duffbeer (#995) üzenetére


gere
tag

Teljesen igaz! Én vettem egy20/24-es átalakítót, de már nem használom, csak foglalta a helyet. Valahol olvastam az alaplap kézikönyvét 24 VAGY 20 tűs tápcsatit javall hozzá!
Az átalakító szép színes drótokkal karácsonyfára kerül. :K

Sokszor a drága olcsóbb...

(#997) gere válasza gere (#996) üzenetére


gere
tag

Megvan, itt a 34. oldalon.

Sokszor a drága olcsóbb...

(#998) tupacamaru válasza duffbeer (#989) üzenetére


tupacamaru
veterán

Erőműben dolgozok és tizenvalahány forintot fizetek egy KW/h-ért, nem pedig 40-et. :B ;)

[ Szerkesztve ]

Hello, a nevem Inigo Montoya! Megölted apámat, készülj a halálra!!!................................................................... Merek annyit, amennyit férfi merhet; Aki többet mer, nem ember...............................

(#999) duffbeer válasza tupacamaru (#998) üzenetére


duffbeer
őstag

Ja így könnyű...:)

(#1000) Warter válasza gere (#997) üzenetére


Warter
őstag

Köszi, közben én is megtaláltam, akkor kiszedem az átalakítót. :)

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  Atom klub
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.