Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  Atom klub

Hozzászólások

(#651) tupacamaru válasza nyunyu (#646) üzenetére


tupacamaru
veterán

Én csak egy sima mezei felhasználó vagyok, nekem nincsenek ilyen speciális igényeim. :B :R

#648 Alex91: Mivel nem mezei lapról van szó lehet hogy nem lesz olyan baráti az ára, de hátha más gyártó is lát majd fantáziát benne és csinál nekünk egy jó, megfizethető lapot ebből a párosból. :K

[ Szerkesztve ]

Hello, a nevem Inigo Montoya! Megölted apámat, készülj a halálra!!!................................................................... Merek annyit, amennyit férfi merhet; Aki többet mer, nem ember...............................

(#652) nyunyu válasza johniee (#647) üzenetére


nyunyu
félisten

nyunyu: tesómnak is a PS2 billentyűzete USB-re alakítva nem ír hosszú íííí betűt ;] :DDD

Billzet erdekel a legkevesbe, mert az nem resze az ugyfelnek adott konfiguracionak. ;]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#653) Alex91 válasza tupacamaru (#651) üzenetére


Alex91
félisten

Ja, passziv hutes, egy mag, kis fogyasztas, SO-DIMM (van talonban RAM :) ), 2 db GB LAN, es ha meg egy SATA RAID is lenne rajta... Ja, es minel olcsobban :DD!

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#654) nyunyu válasza johniee (#643) üzenetére


nyunyu
félisten

Valaki nem tud ilyen nagy hűtőbordát szerezni a D945GCLF-emhez?

Bontobol keritesz egy P2-es procit, azon gyarilag nagyobb borda volt :)

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#655) duffbeer válasza nyunyu (#654) üzenetére


duffbeer
őstag

Jaja bontó!!
Annyira big bordát nem lehet rárakni az Intel lapra, mert nem furatokkal rögzítik, hanem ugye rugós kampókkal. Esetleg ez. Én két gépemben is ezt használom. De bontóban mint már írtam párszor én 100 forintért vettem egy relatív big passszív bordát.

(#656) pegger válasza duffbeer (#655) üzenetére


pegger
csendes tag

MIvel ez a Zalman Hűtő kiszélesedik ezért nem lehet belerakni a lapba. Emellett van még két passziv NB hűtője a Zalmannak de azokhoz meg nem jár leszorító kampó. Nemhiszem hogy nem lehet kapni sehol ilyen hűtőt.

[ Szerkesztve ]

(#657) solarix45


solarix45
senior tag

Írtam az Intel supportnak, hogy nem tudom belőni a videóchipet Win2k8 alatt, erre mondták, hogy hja, hát desktop chipset, nem támogatott a szerver OS. Mivel a Vista, meg a 2k8 driverek tök ugyan azok, hétszentség, hogy direkt tettek bele valami csavart a driverbe, hogy ne működjön rendesen, és vegyen az ember szerver alaplapot :S. F*sza...

(#658) duffbeer válasza pegger (#656) üzenetére


duffbeer
őstag

Szerintem rá lehet rakni a linkelt bordát, mert a kampókat arra forgatod amerre akarod. Hazamegyek kipróbálom. Esetleg a magassága lehet akadály néhány háznál.

[ Szerkesztve ]

(#659) bocsika


bocsika
aktív tag

Hali
Végigolvastam a fórumot, de még mindig nem tudom hogy jöhetnék ki a legolcsóbban.
Na. Szeretnék én is összerakni egy ilyen kicsi gépet. Van egy régebbi notebookom és a mellé lenne ez tároló, letöltő, adatmentő gép. Tehát monitor, billentyűzet és egér nélküli nas lenne de jó lenne ha dvdre tudnék vele menteni, mert az nincs a gépemben.
Van egy 250-es 3.5 vinyóm most is usb-s rackben de az sokáig egyhuzamban nem működtethetem mert megfő benne a vinyó.
Tudna valaki tippeket adni?
köszi

(#660) Alex91 válasza bocsika (#659) üzenetére


Alex91
félisten

En is gondolkodom, es ahogy szamolgatom, lehet, hogy egy gyari NAS-sal jobban jarnek. De mivel neked kellene a DVD iras is, ez nem jarhato ut. Itt van egy alap gep: [link]

Ebbe mar csak +memo, meg egy optikai kell, HDD.

IMHO ebbol egy atlagos letoltogepet viszonylag koltseghatekonyan meg lehet csinalni.

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#661) bocsika válasza Alex91 (#660) üzenetére


bocsika
aktív tag

Olcsón szeretnék kijönni.
Ha barbone-t vennék akkor [ezt] venném és tolnék bele valami olcsó box-os procit (8E FT) olcsó ramocskát (3E Ft) és valami olcsó dvd írót (4E Ft)és ott is lennék mint ennek az alapára, többszörös teljesítménnyel és bővíthetőségel.
Gondolkoztam még hogy veszek egy Dlink 323 (~32E FT) és a gépbe egy slim dvd-írót (8E Ft).
De nekem egy kis tündibündi kis halk izé kell amit lerakhatok a notebook mögé az asztalra vagy fel a polcra.
Ahogy láttom a ház+táp kiválasztás olcsól lesz a legnagyobb probléma.
Ne egyébb tipp nekem. :)

(#662) Alex91 válasza bocsika (#661) üzenetére


Alex91
félisten

EM-142

Es itt ezt tan meg is kapod: [link]

Ez kicsi haz, de ebbol se teszel ossze olcso gepet...
Intel D201GLY2A ez meg egy alaplap bele.

Az alap gepekkel meg a fogyasztas a gond...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#663) Alex91 válasza Alex91 (#662) üzenetére


Alex91
félisten

Bar nem tudom, hogy a 90 W-os tap mire eleg?

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#664) bocsika válasza Alex91 (#662) üzenetére


bocsika
aktív tag

Mivel végigolvastam a forumot ismerem Emko EM-142 valami ilyesmi kellene. méretei se rosszak. De valami retek drága. :O
Ez is tetszik [TRAGANT Case Mini-ITX Venus 669]
ez se rossz csak már egy mérettel feljebb van [Foxconn RS233] és nincs táp.
A Molex nek is vannak jó termékei.
De olcsó...?

Ezek alig esznek valamit még egy 60W-os táp is elég lenne neki.

(#665) duffbeer válasza bocsika (#664) üzenetére


duffbeer
őstag

Morex. A molex egy csati típus.
Egyébként van. Az én következő áldozatom egy Morex 3777. Mindenképpen külföldről rendelném. Jelenleg 110-120$ (most 17-20k) és van benne egy 80Wattos táp.

[ Szerkesztve ]

(#666) duffbeer válasza bocsika (#664) üzenetére


duffbeer
őstag

Esetleg még ez. És még aránylag szép is.

(#667) nLali válasza duffbeer (#666) üzenetére


nLali
senior tag

Szerintem egy darab deszka, fűrész, egy marék 3×30-as facsavar, Cseresznyeszínű vastaglazúr, aztán jónagyot :DDD
Nekem már készül a második fa kéróm. Elég szép is lehet akár, és költséghatékony :B

(#668) duffbeer válasza nLali (#667) üzenetére


duffbeer
őstag

Moncc valamit...:))

(#669) nLali válasza duffbeer (#668) üzenetére


nLali
senior tag

És nagyon szépen elnyeli a fa, a hangokat !

(#670) duffbeer válasza nLali (#669) üzenetére


duffbeer
őstag

Csak tűzveszélyes...:)

(#671) bocsika válasza nLali (#667) üzenetére


bocsika
aktív tag

Ha nagyon akarnám meg tudnám otthon csinálni a házat. Alu vagy akár acél lemezből is de lusta vagyok :DDD és akkor kell majd táp. Meg kapcsolók.
Engem a legolcsóbb slim cd-s 3,5 ös vinyós ház érdekel. ami minél kisebb. (mert vehetnél egy kínai vanhazoccson dobozkát és akkor uccu neki a fűrésszel, mondjuk amennyi anyag van azokban elég egy vajazókés) :DDD :DDD

(#672) duffbeer


duffbeer
őstag

Nemtudom ez volt e már...

[ Szerkesztve ]

(#673) nLali válasza duffbeer (#670) üzenetére


nLali
senior tag

Persze, az :) Kell bele tenni fém tálcát, és máris veszélytelen. tudnék én is csinálni, CNC-aprítóval dolgozok, de az akkor is csak fém marad. Fának jobb a hangszigetelése. Na, majd ha elkészül, akkor teszek fel képeket.

(#674) duffbeer válasza nLali (#673) üzenetére


duffbeer
őstag

Várjuk!:)
Ha én CNC gépen dolgoznék biztos valami extrém házat készítenék. A hangszigetelést meg belülről oldanám meg. Bár az minden csak nem költséghatékony.

(#675) pegger válasza duffbeer (#658) üzenetére


pegger
csendes tag

Elottem van a D945GCLF2 lap de nem nem hinnem hogy jo ra a Zalman. Kiszelesedik. Mindegy hogy forgatod vagy a RAM az akadaly vagy a proci hűtő borda. Tul kozel vannak es tul magasak is.

(#676) duffbeer válasza pegger (#675) üzenetére


duffbeer
őstag

Ja persze... a GCLF2 proci hűtője jóval magasabb. Az egymagosra rámegy.

(#677) johniee


johniee
senior tag

A D945GCLF hány fokig bírja ventilátor nélkül a gyári bordákkal? ;] Lekapcsolja magát ha már sok neki a Celziusz fok? :D :))

"Nekem a paszta szenvedély" by Tesco-Zsömle =)

(#678) nLali válasza johniee (#677) üzenetére


nLali
senior tag

Nekem már a win telepítő megfagyott félúton, amikor passziváltam a hűtést :((( Valami légmozgás kell neki, ha a gyári borda van rajta. Amúgy nem kapcsolta le magát, csak megállt.

(#679) szente válasza nLali (#678) üzenetére


szente
addikt

egyébként én leszedtem,róla a ventit,és nincs baja.igaz csak szét vannak terítve az alkatrészek az asztalon.nb borda 56 fokos,cpu borda pedig 48.másnál se megy venti nélkül?

(#680) nLali válasza szente (#679) üzenetére


nLali
senior tag

Egész hétvégén más gépekkel szívtam és pakolás közbe leesett, a hangkártyára tett, északihídnak támasztott venti. 2 film után vettem észre, hogy furán áll valami. Az volt a fura, hogy nem fújt a bordára, hanem szívott. Elég meleg volt, de bírta. A fent említett Zalman bordát próbálta már valaki, vagy csak tippelgettek? A lap vásárlása óta azzal a borával szemezgetek, de ha rá se megy, akkor nem veszem meg...( nincsen inkompatibilis foglalat, csak gyenge ember !! :DDD )

Szerk.: Nemtom mennyit számít, de a Szökést néztem és a Faun labirintusát :DDD :DDD :DDD

[ Szerkesztve ]

(#681) pegger válasza nLali (#680) üzenetére


pegger
csendes tag

En csak talalgatok. Vagyis hat elottem a lap es nagyon magasan kell kezdodni ahhoz a kiszelsedo resznek a bordan hogy le lehessen fogatni. 3-4 cmig nem szelesedhet ki mert nem ferne el.

(#682) nLali válasza pegger (#681) üzenetére


nLali
senior tag

Most csak telefonnal világítottam meg, de még mindig nem értem miért nem fér el...Ram van csak útba...De, azt meg lehetne annyival orvosolni,hogy zárok kicsit a lapátokon...Vagy felteszem fordítva. Felcsigáztok, szerintem veszek egyet...2 ezer Ft..ha nem jön össze, akkor mehet a borda az öcsém haldokló aktív hűtéses lapjára..

(#683) pegger válasza nLali (#682) üzenetére


pegger
csendes tag

Na ez engem is erdekelne. Ha ra tudtad szerelni utana ird mar le lecci milyen meleg a borda.

(#684) duffbeer válasza nLali (#682) üzenetére


duffbeer
őstag

Az egymagosra rámegy szerintem , de fél óra múlva megmondom.
2-ezer forint?? Hol veszed te ember??:) Olyan 1500 körül van. Legalábbis ahol én vettem.

(#685) duffbeer válasza duffbeer (#684) üzenetére


duffbeer
őstag

Probléma a következő:
Csodaszépen elfér az EGYMAGOS lapon, viszont a gyári kampók ehhez az alaplaphoz nem jók, ugyanis pont tükrözve kellenének. Meg lehetne oldani egy kis barkáccsal simán, de ez most nem opció.:) Másrészt magasabb a borda pár milliméterrel a gyárinál, ezért néhány szabvány házban nem fér el. Ezt azzal ki lehet küszöbölni, hogy kicsit elgörbítem a lapátokat, viszont akkor romlik a hatásfok.
Én otthon egy AMD 690G és egy nForce 4Ultra chipsetet hűtök ilyenekkel passzívan.

Kép1
Kép2
Kép3
Kép4

[ Szerkesztve ]

(#686) pegger válasza duffbeer (#685) üzenetére


pegger
csendes tag

A kétmagossal mi a helyzet?

(#687) duffbeer válasza pegger (#686) üzenetére


duffbeer
őstag

Mivel nekem egymagos van ezért passz. Ha kisebb bordát raksz a cpura akkor elfér. Viszont passzívan azt nem bírná.

(#688) shabbarulez


shabbarulez
őstag

The Battle of Low-Power Processors: Best Choice for a Nettop [link]

(#689) Billu válasza shabbarulez (#688) üzenetére


Billu
aktív tag

A VIA-nak megint fel lett adva a lecke.
Egy bitang jó chipset-et kell összeütnie, nagyon jó áron, ha fel akarja venni a versenyt.
Ja és minél előbb.

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=billu

(#690) gere válasza duffbeer (#685) üzenetére


gere
tag

Tudnál egy helyet adni ahol ilyen bordát árulna? Köszi a képeket is!

Sokszor a drága olcsóbb...

(#691) johniee válasza gere (#690) üzenetére


johniee
senior tag

Ezeken a helyeken árulnak: [link] (legalábbis amiket az argep talált) :)

[ Szerkesztve ]

"Nekem a paszta szenvedély" by Tesco-Zsömle =)

(#692) duffbeer válasza gere (#690) üzenetére


duffbeer
őstag

Igaz, én helyben vettem, postával már nem olcsó. Egyébként itt. Ha letöltöd az XLS-t keress rá erre: ZM-NBF47

(#693) duffbeer válasza shabbarulez (#688) üzenetére


duffbeer
őstag

Lehet megvárom az AMD új prociját... Eddig mindenképpen Atom 330, de kitudtja.:) Másrészt a linkelt tesztben apró baki: csak annyi különbséget említenek a két Intel lap között, hogy csak a magok száma és a hűtőborda mérete különbözik.

(#694) johniee válasza duffbeer (#693) üzenetére


johniee
senior tag

Nem elég jó a 330-as? :DDD Netezésre/MSN-ezésre kiváló a 230-as is :)
Gondolom te akkor teljesítmény/fogyasztásra akarsz gyúrni ;] :))

"Nekem a paszta szenvedély" by Tesco-Zsömle =)

(#695) duffbeer válasza johniee (#694) üzenetére


duffbeer
őstag

A szervernél fontos a hálózati sebesség / fogyasztás (teljesítményre elég a 230), ezért lenne jó a gigabit LAN, de lehet inkább veszek egy nagyobb házat és kap egy PCI-os GigabitLAN kártyát. A HTPCnél inkább fontos a méret / teljesítmény.

(#696) nyunyu válasza duffbeer (#695) üzenetére


nyunyu
félisten

PCI-s gigabit??? Viccelsz?

Alig lesz gyorsabb, mint az integralt 10/100-as LAN...

Egyebkent nekem itthon 100-as routeren keresztul stabilan masolt 9.5MB/sec-kel az asztali gepemrol a GCLF2.
(100Mbit=12.5MB/sec, ebbol lejon a TCP meg az IP fejlece, szoval ~10.6MB/sec az elmeleti maximum.)

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#697) nyunyu válasza Billu (#689) üzenetére


nyunyu
félisten

A VIA-nak megint fel lett adva a lecke.

Viaval tele van a hocipom.

Pont ma szoptam egy uj ipari PCvel, mert a szokasos Celeron650 ULV helyett most Via CX700+Eden 1000-et kuldott a gyarto.
Na, DOS kapasbol azzal nyitott, hogy himem.sys elszallt rajta mint a gyozelmi zaszlo. :W

Persze a marketingesek kuldtek mindenfele f@sza ppt-ket melle, hogy ennyivel jobb a CX700 integralt VGA-ja, mint a regin levo S3 Twister, meg annyival gyorsabb a CPU, csak kozben a Celeron650 FPU-ja ketszer korbefutja a haztombot, mire a masfelszerakkora orajelu Esther egyaltalan celba er...

Ja, meg a szokasos RS232 helyett RJ45-os kivezetesuek a soros portok, igaz adnak hozza adaptert, de ugy sem megy a Star matrixnyomtato rajta. :O

Ugyhogy egesz delutanom elment ra, hogy milyen DOS alatt milyen halozati protokollal birom ugy elinditani a rendszert, hogy ne fagyjon ki, amikor nyomtatni akarok. :W

Szokasos jogtiszta DR-DOS 7.02-onk persze nem mukodik, MS-DOS 6.22-ot viszont csak lopni lehet, licenszet venni nem. :(

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#698) DBob válasza nyunyu (#697) üzenetére


DBob
őstag

próbáld ki a freedost

(#699) nyunyu válasza DBob (#698) üzenetére


nyunyu
félisten

MS fele WfW kliens vajon mukodik alatta?

Vegre sikerult ma kisakkoznom egy mukodo TCP/IP-s beallitast DOS ala, ami 20KB-val kevesebb ramot zabal(*), mint az eddig hasznalt NetBEUI, igy mar nem szall el a program nyomtataskor :DDD

Holnap DR-DOS kap megegy eselyt (USB floppyba bootlemez be, sys c:, DR-DOS mappajat meg nem toroltem le, csak atneveztem.), ha azzal mukodik, akkor ugy marad, ha nem, akkor kiprobalom a FreeDOS-t.

*: 640KB should be enough for all...

Esetleg kulfoldi kollegakat nyaggatom, hogy adjak mar oda az altaluk hasznalt Novell fele TCP/IP klienst, mert az meg kevesebb RAMot fogyaszt.

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#700) shabbarulez


shabbarulez
őstag

Lassan közeledik a taiwani IDF [link], már csak 3 hét. Ahogy nézem ott elsősorban a mobil és beépülő technológiák lesznek terítéken. MID, netbook, wimax, beépülő rendszerek, ezek a fő előadás témák. Ezek pedig erősen az Atomhoz kötődnek. A következő generációs beépülő SoC-ek, amikből van két tucat fajtát fejlesztenek szintén Atom alapokra fognak kerülni. Ide igérték azt is hogy a következő generációs Atomról elárulnak majd pár dolgot.

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  Atom klub
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.