Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  Atom klub

Hozzászólások

(#5001) Laca 012 válasza quby (#4999) üzenetére


Laca 012
őstag

Nem szűnt meg, csak meg kell csinálnod.. Hozd létre, aztán aktiválod a beállításait:
dpkg-reconfigure -phigh xserver-xorg
Majd újraindítod a gdm-et...
/etc/init.d/gdm restart
és akkor életbe is lépnek a beállítások.. :K

Persze, egész nap az 5000.-re vártam.. :DD :C
Azért stílusos nem?? ;]

[ Szerkesztve ]

(#5002) GerykO válasza Laca 012 (#4998) üzenetére


GerykO
aktív tag

Nem vagyok egy linux guru, de ugye 7 asztalra tudsz bejelentkezni. Ha kijelzőnként más ablakra jelentkezel be, akkor is van ez az akadás a firefoxnál?

Válaszolj a privátra!!! Elég annyi is, hogy szarok rá(d)...

(#5003) Laca 012 válasza GerykO (#5002) üzenetére


Laca 012
őstag

Sajnos én sem vagyok nagy linuxguru. Azt nem is tudom, hogy hogyan lehet a többi 6 felületre ablakkezelőt telepíteni.. Alapesetben ugyanis a másik 6 felület karakteres... :F

(#5004) llacee. válasza Laca 012 (#5000) üzenetére


llacee.
tag

Laca:ez a wiretec cucc pont passzol a 44pin-es dugóra a lapon, vagy normál idé-s és kell még átalakító közé?

(#5005) llacee.


llacee.
tag

Nem a témába vág csak említem,hogy én meg hetek óta keresem a megoldást arra,hogy hogyan tudnáma szoft raid1-emet alvóra tenni megadott idő után.

A rendszer egy pendriveról fut (ubuntu srv 10.04 ) + 1x1TB WD green az adattár.

A hdparm md0 raidet nem spindown-ol, külön külön meg nem jó leállítani,mert szét esik a tükör.

Nem tetszik,hogy állandóan járnak, kéne egy kis spórolás.

(#5006) Laca 012 válasza llacee. (#5005) üzenetére


Laca 012
őstag

A wiretek is normál 44tűs..

A Raid1-el én is szívok, bár nálam még nem is üzemel...
Ha telepítésnél raid1 -et állítok be, akkor eleve telepítés közben behozza, hogy postfixet akar telepíteni és állítsam be milyen levelezőkiszolgálót használok, másrészt (és ez a nagyobbik probléma) telepítés után apt-get update - apt-get upgrade hibát jelez.. :W

apt-get upgrade
Csomaglisták olvasása... Kész
Függőségi fa építése
Állapot adatok olvasása... Kész
0 frissített, 0 újonnan telepített, 0 eltávolítandó és 0 nem frissített.
4 nincs teljesen telepítve/eltávolítva.
E művelet után további 0B lemez-területetet használok fel.
Folytatni akarod [Y/n]? y
Beállítás: linux-image-2.6.32-24-generic-pae (2.6.32-24.43) ...
Running depmod.
update-initramfs: Generating /boot/initrd.img-2.6.32-24-generic-pae
Not updating initrd symbolic links since we are being updated/reinstalled
(2.6.32-24.39 was configured last, according to dpkg)
Not updating image symbolic links since we are being updated/reinstalled
(2.6.32-24.39 was configured last, according to dpkg)
Running postinst hook script /usr/sbin/update-grub.
Generating grub.cfg ...
/usr/sbin/grub-probe: error: no such partition.
User postinst hook script [/usr/sbin/update-grub] exited with value 1
dpkg: hibás feldolgozás: linux-image-2.6.32-24-generic-pae (--configure):
installed post-installation script alfolyamat 1 hibakóddal kilépett
Beállítás: linux-image-2.6.32-25-generic-pae (2.6.32-25.45) ...
Running depmod.
update-initramfs: Generating /boot/initrd.img-2.6.32-25-generic-pae
Running postinst hook script /usr/sbin/update-grub.
Generating grub.cfg ...
/usr/sbin/grub-probe: error: no such partition.
User postinst hook script [/usr/sbin/update-grub] exited with value 1
dpkg: hibás feldolgozás: linux-image-2.6.32-25-generic-pae (--configure):
installed post-installation script alfolyamat 1 hibakóddal kilépett
dpkg: függőségi gondok miatt nem beállítható e csomag: linux-image-generic-pae:
linux-image-generic-pae függőségek: linux-image-2.6.32-25-generic-pae; ám:
linux-image-2.6.32-25-generic-pae csomag még beállítatlan.
dpkg: hibás feldolgozás: linux-image-generic-pae (--configure):
függőségi hibák - e csomag beállítatlan maradt
dpkg: függőségi gondok miatt nem beállítható e csomag: linux-generic-pae:
linux-generic-pae függőségek: linux-image-generic-pae (= 2.6.32.25.27); ám:
linux-image-generic-pae csomag még beállítatlan.
dpkg: hibás feldolgozás: linux-generic-pae (--configure):
függőségi hibák - e csomag beállítatlan maradt
No apport report written because the error message indicates its a followup error from a previous failure.
No apport report written because MaxReports is reached already
Hibák történtek a feldolgozáskor:
linux-image-2.6.32-24-generic-pae
linux-image-2.6.32-25-generic-pae
linux-image-generic-pae
linux-generic-pae
E: Sub-process /usr/bin/dpkg returned an error code (1)

Nem tudom miért csinálja ezt.. :F

Ha csak simán raid nélkül telepítek semmi baja nincs...
Ha végre működne,én is játszanék a leállítgatással, mert utána én is be szeretném állítani..

(#5007) llacee. válasza Laca 012 (#5006) üzenetére


llacee.
tag

Igen levelezőt be kell állítani, pl az mdadm-nek, hogy tudjon küldeni mail-t ha bedöglik a raid.

A rendszered is a raiden van?

Nekem úgy van megcsinálva, hogy a gyökér a temp és swap külön "partición" csatolási ponton a pendrive-on a raid1 pedig egy raid1 nevű csatolási ponton a gyökérben,de ezek már csak a nagy vinyók összefűzve.

Amikor a raidre akartam tenni a rendszert azt hiszem nekem is volt valami bajom,mert tervben volt a pendrive elhagyása,mivel,ha a rendszer is a raiden van akkor is le lehet kapcsolni a vinyókat.

(#5008) GerykO válasza llacee. (#5005) üzenetére


GerykO
aktív tag

Annyi helyen olvastam, hogy pendrivra telepítik a op-rendszert. Gondolom egyszer a fogyasztás miatt sem rossz, meg ugye hangja se nagyon van. De a pendrive nem lasabb, mint a merevlemez? Pláne ugye USB2.0 480Mb-s sebessége 60MB/s az elméleti max, ami reálisan 30MB/s átlagban. Illetve MS termékekkel is ugyanúgy megoldható-e? Illetve, ha nem tudja az alaplap az usb-ről bootolást, akkor megoldható-e egy olyan trükkel, hogy vinyón figyel a boot-loader, és az irányítja át pendrivera a bootfolyamatot?

Válaszolj a privátra!!! Elég annyi is, hogy szarok rá(d)...

(#5009) llacee. válasza GerykO (#5008) üzenetére


llacee.
tag

Az ubuntu szerver a ~14MB/s írási sebességű pendrive-omról nem kb 20-30sec alatt teljesen él.

Reálisan egy átlagos hdd sem ír nagyon 70MB/s-nél gyorsabban,de már az is jó eredmény,ha ennyit elér nagy fileokkal sok cache-el.

Sok a marketing mindenki dobálózik számokkal,de azért a realitást kell figyelni.

Birom, hogy több 10e többet ad valaki egy usb 3.0-ás alaplapért,és vesz rá egy 2,5"-os külső hdd-t,ami ugyan 3.0-ás,de akkor sem lesz gyorsabb,mert nem az interface a szűk keresztmetszet.

Ha nem tud bootolni usb-ről ( azért már az utóbbi 5-6évben szinte minden lap ilyen ), akkor vannak sata-usb, ide-usb konverter cuccok, hátha.

Nekem egyrészt a maximális hely kihasználás volt a cél ezért még az os-t sem tettem a raidre, másrészt nekem is gondjaim voltak a telepítéssel ezért került pendrive-ra.

Sok helyen olvastam, hogy a sok irás-olvasás hamar hazavágja a pendriveokat ilyen használatkor,de az ms-nél is alkalmazásba van speedboos-tnak tehát csak bírja egy darabig :)

(#5010) Laca 012 válasza llacee. (#5007) üzenetére


Laca 012
őstag

Igen, minden raid-en van, csak a /boot nem. Az külön van az elején egy 128MB-os fizikai partíción.. az napi tükrözéssel kerülne át a másik HDD-re.

Van a második fizikai partíción Raid1-ben 2GB Swap,

A Harmadikon meg szintén Raid1-ben 3db logikai:
10GB / (root)
2GB /var
400GB /home

A maradék üres tartaléknak, ha menet közben bővíteni kellene valamelyiket.

Szerintem igazán így van értelme. Ha csak az adataim lennének Raid-en, akkor hogyan futna tovább a rendszer?? Így meg akár menet közben működik a hot swap és még a rossz hdd-t is ki tudnám elvileg cserélni! (mint a nagyok :) )
De ha óvatosabb vagyok és nem dugdosok bekapcsolt gépnél hdd-t, akkor is azonnal újra tudom indítani az egész rendszert a legutolsó beállításokkal minden gond nélkül a jó hdd-ről, aztán csak tükrözöm, ha kicserélték, vagy megvettem az újat..

(#5011) Laca 012 válasza GerykO (#5008) üzenetére


Laca 012
őstag

Nekem is van egy nyers rendszerem egy 4GB-os pendrive-on, ami most csak a router beállításokat tudja, meg grafikus felületet. Ha valami oknál fogva összeomlana a rendszer, akkor legyen amit bedugok és van net a gépeken.
Annyit viszont elmondhatok, hogy a telepítés hdd-re 15-16 perc, pendrive-ra 25-30perc. Tehát tényleg lassabb, nem is kicsit. :K
Amikor viszont a rendszert használom róla, nem igazán érzek különbséget, bár mint írtam nincs rajta szinte semmi aminél jelentősége lenne. Ha tennék rá egy webkiszolgálót, vagy netán egy rTorrentet (is), lehet érezném.. A pendrive egyébként Kingston DT-100 4GB !

(#5012) GerykO válasza Laca 012 (#5011) üzenetére


GerykO
aktív tag

Mondjuk telepíteni, csak egyszer kell rá, olvasásban meg azért gyorsabb a pendrive. A swap, ha jól értem, akkor a vinyóról megy nem a pendrive-ról.
És a ready boostrol tudnátok valamit mondani nekem röviden?

Válaszolj a privátra!!! Elég annyi is, hogy szarok rá(d)...

(#5013) Laca 012 válasza GerykO (#5012) üzenetére


Laca 012
őstag

2 rendszerről beszélek.

Az egyiknél minden a 2db 500GB-os notebook hdd-ről megy, úgy, hogy a boot időzített szinkronizálással megy , a swap és a többi pedig 2db Raid1 partícióról, ahogy leírtam..
Illetve még nem működik sajnos az említett probléma miatt, de így lesz..

A "biztonsági rendszer" van pendrive-on, swap-el mindennel. ha összeomlana a vinyókon levő rendszer, mivel a routeremet eladtam, így tudok gyorsan routert indítani. Bedugom, aztán boot.. :C

Egyébként eddig 1bit swap-et sem használt amióta a 2GB RAM benne van! :N

De a WL500gP V1 routeremen ami 128MB-ra lett bővítve, azon sem használta, pedig annál a pendrive-on volt az éles rendszer és a swap, a hdd-n pedig az adatok. (Több mint 2 évig)

Vagyis ez sem teljesen igaz, mert pl a weblapok a statisztika, az SQL adatbázis...stb. azok a pendrive-ról mentek és csak az rTorrentel letöltött adatállományok voltak a hdd-n.
Így ha nem seedelt, akkor leállt a hdd és a weblapokért, egy forgalmi adat frissítéséért, vagy egy dyndns szinkronizációért nem kellett felpörgetnie.. Minden futott szépen a pendrive-ról. :K

[ Szerkesztve ]

(#5014) llacee. válasza Laca 012 (#5013) üzenetére


llacee.
tag

Routolásra van külön csomag, mit használsz?

Nekem egy Linksys WRT320N van,amire feldobtam egy linuxot és így már kielégít a tudása, így megtartottam.

A router konfigban beállítottam WOL-t és így nem megy otthona a szerver csak, ha kell valami akkor felélesztem távolról leszedem,amit akarok aztán shutdown :)

(#5015) Laca 012 válasza llacee. (#5014) üzenetére


Laca 012
őstag

dnsmasq tökéletesen végzi a dolgát.. :K
Nálad mi az a külön csomag ami ezt végzi?

A WRT320N-re gondolom "custom firmware"-t dobtál, mivel eleve gyárilag is linux fut rajta, mint ahogy nekem is az futott a wl500gP-n, csak én kicsit hardverileg is rágyúrtam... (Az #1 Hsz-ben minden benne van ;] )
Ezért volt lassabb sebességgel, de majdnem mindenre képes amire most a Router/NAS/Szerver.. :C

Viszont nekünk ezek szerint nem azonosak a céljaink a gépeinkel, ezért 2féleképpen gondolkodunk ezekről. :U

Én mivel ezt a routeremet akartam kiváltani az atomos konfiggal, ezért nem is opció, hogy leállítgassam. :N

Mivel a weblapomat is szeretném ha non-stop el lehetne érni illetve az rTorrent is seedeljen amikor csak tud, ez nem megoldható, max a hdd-k leállítása.

A volt routeremhez képest nem fogyaszt 10W-tal többet még a 7"-os kijelzővel sem, amire elvileg a héten megjön a touch panel is. :C

Szeretném, ha bármikor odalépek és rátapintok, akkor lássam, ki járt az ftp-n, hányan nézték meg a weblapomat, mennyit seedeltem...stb. (persze ez csak az én igényem, másnak lehet haszontalan)

De pl. az osztálytársaimmal ide töltjük fel a jegyzeteinket, ezt is el kell érni folyamatosan.

Emellett pl. nyomtatószerverként is üzemel és pl. a WRT320N sajnos erre sem alkalmas az USB hiánya miatt.
(jó, gondolom neked nem is szükséges, de nálunk 2db laptop van wifin használva és sem kábelt nem dugdosnék szívesen, sem arra nem várnék, míg feléled a szerver.

Aztán egy ilyen sima routernek a rejtett antennácskái miatt sosem lesz olyan térereje (és így sávszélessége sem), mint egy Atherosos kártyának a 3db 8dBi -s antennákkal, és nekem a Wifi is az elsődleges szempontok között szerepelt! Így a routertől 5-10m-re is 18-20másodperc alatt áttol egy 400MB-os tesztfájlt, ami 150-180mbit/s sebességet jelent!
(persze van aki a kábelre esküszik..)
Ezért döntöttem úgy , hogy mindenes gépet építek és nem egy nas-t meg egy routert használok külön. (ami mellesleg egy routernyivel többet is fogyasztana)

Gondolom így már megértesz.

(#5016) GerykO válasza Laca 012 (#5015) üzenetére


GerykO
aktív tag

Végre aki olyat tervez mint én. Csak én annyival egészíteném ki, hogy a nappaliban lenne, és fullhd tartalmakat is vinnie kéne, no meg time-shiftes tv nézésre. Ehhez is elég egy atom "ereje"?

Válaszolj a privátra!!! Elég annyi is, hogy szarok rá(d)...

(#5017) duffbeer válasza GerykO (#5016) üzenetére


duffbeer
őstag

Szerintem nem elég. A HD tartalom lejátszása még OK egy ION lappal, de a timeshift necces. Egyszerre kellene rögzíteni és lejátszani. SD tartalomnál még talán, bár nem hiszem. Talán ha semmi egyéb dolga nem lenne a gépnek.

(#5018) Laca 012 válasza GerykO (#5016) üzenetére


Laca 012
őstag

(Nálam is a nappaliban van! :DD )
A 2 funkció viszont sajnos üti egymást! A gsejt ami kis fogyasztású (HDD-k nélkül 12-14W), alapban gyenge ehhez.
Lehetne hozzá tenni egy Broadcom miniPCIe-hd gyorsító kártyát, akkor viszont a wifit nem tudod mibe rakni.. Agyaltam én is ezen. :K
Még 1 megoldás lehetett volna, ha az említett broadcom kártya megy a foglalatba, PCI-ba Wifi és a második hálókártya vagy kiesik, vagy egy USB-s kártyával pótolom. De ez már nagyon megerőszakolása a dolgoknak szerintem.. Meg nem tudom ettől még pl a youtube-os flash-ra jó lett volna-e...

Szóval az ember vagy non-stop üzemre használ egy ilyen gépet, vagy időszakonként nagyobb teljesítményre.. Teherautóból sosem lesz sportkocsi és fordítva sem :N

(#5019) duffbeer válasza Laca 012 (#5018) üzenetére


duffbeer
őstag

Ejj, pedig most tervezzük egy IFA leültetését... :D

Na jó ez sz*r volt.:)

[ Szerkesztve ]

(#5020) Laca 012 válasza duffbeer (#5019) üzenetére


Laca 012
őstag

Volt egy mustang GT-m, csak IFA kerekeket raktam rá , meg vonóhorgot, de hengerfejes lett.. :DDD
Ez még.....abb! :)

[ Szerkesztve ]

(#5021) llacee. válasza Laca 012 (#5015) üzenetére


llacee.
tag

A céljaink azonosak csak a körülmények nem :)

Én is mindenesnek kezdtem építgetni a gépet CSAK még nem hordott a hátán a föld olyan konfigot,ami ha NAS-ként is használom teljesen csendes.

A házunk méreteiből fakadóan csak egy szobában tudom eltenni és itt a feleségem azonnal meghallja,hogy megy egy gép folyamatosan :D:D:D

Szóval általános routolásra megmaradt a router és minden másra az Atom,de éjjelre ki "kell" kapcsolnom..

Így munkából rámegyek a routerre onnan felélesztem a gépet és mehet is a seed,vagy ftp, AMP.

Plusz funkciója a gépnek,hogy 90GB-nyi képem és 130GB zeném van,valamint rengeteg doksi,amiket ép eszűen nem lehet kiirni lemezre viszont nem árt,ha nem tűnik el.Másrész van egy nagy asztali gépem (kb 2 hónapja be sem kapcsoltam) egy Asrock ION 330Pro "kis gépem" mindennapi használatra és egy notebookom.Megőrültem, hogy szétszórva vannak a cuccok mindenhol és sosem az a gép van bekapcsolva,amin érdekelne valami.

Így hálózati driveként mindenhol fel van mappelve a szerver és mindenki ugyan ott bármelyik gépről eléri a zenéket, képeket, meg amit akar.

Ami zavar a jelenlegi állásban az két dolog.

Nagy a ház ( csinálok képet )

A két WD Green állandóan random kiad egy olyan hangot,mintha egy pillanatra visszahúzná a fejet a start helyre és vissza.Ezek a "csattogások" mindíg felbosszantanak és elhatározom átépítem 2.5"-osra,de 500GB kevés jelenleg,ha a torrentezni is akarom használni a gépet az ennél nagyobb drive-ok, meg nagyon drágák.

Fogyasztásban annyival több a gép,mintha négy note hdd lenne benne..

Röviden ennyi :D

(#5022) duffbeer válasza llacee. (#5021) üzenetére


duffbeer
őstag

A GSEJT-nek zéró hangja van. Nincs rossz fülem, de egyáltalán nem lehet hallani. A Venti hőmérsékletfüggőre van állítva, talán ha forog 700-at, a 2.5"-os HDD meg gyakorlatilag néma. A nappali sarkában van. Az akvárium szivattyúja jóval hangosabb.

Szóval nálad is az asszony a főnök...:) Hiába... mi fiúk nem játszhatunk kedvünk szerint... :D

(#5023) Laca 012 válasza llacee. (#5021) üzenetére


Laca 012
őstag

Nem akarlak elkeseríteni, de a WL500-nál nekem be volt állítva a hdd leállítása használaton kívül. A HDD: 2,5-es WD 3200BEVT, vagyis ugyan az a széria mint most az 500GB-osaim csak 320-as. Az is ha nem volt aktív forgalom, 5mp után csattant akkorát "mint az állat"! Először amikor hallottam, azt hittem, most szakadtak le a fejek és cserélhetem ki, de ezek valami mágneses úton rántják ki a fejeket lemezen kívülre a parkolópályára, és kezdem azt hinni, hogy a forgás leállítása helyett.. Ugyanis a lemez ettől függetlenül pörgött akár 24 órát is használaton kívül... Ez a 2db 500GB-os csak akkor csinálja a csattanást, ha kikapcsolom a gépet, viszont itt még nem állítgattam semmi leállítást.
A másik, hogy a 320-as és a 2db 500-as is suhog mint állat (nekem zavaró és szobán belül mindenhol hallom) és csak akkor mondható "némának", ha a felső króm színű borító lemezt amin a címke van lefogom. :O Mostanság pl az alsón egy nehezebb radír van, a felsőn meg egy félbevágott 478-as gyári intel borda. Ezek már lefogják annyira, hogy már csak kb 1m-ről hallom, hogy suhog... Később veszek hővezető szivacsot és ráfogatok valami alu bordát ami akkora felületű mint a hdd.. :U

(#5024) Laca 012 válasza Laca 012 (#5023) üzenetére


Laca 012
őstag

Lejárt a mod idő, de annyit még hozzá tennék, hogy a WL500-on először egy 60GB-os Fujitsu utána pedig egy egy 160GB-os Samsung volt mindegyik 2,5"-os és azok leálltak (ugyan abban a külső házban). Mind a 2 cserénél 60 ->160 és 160->320 csak megformáztam a hdd-t és átmásoltam az adatokat. Mivel a rendszer és a swap a flash-ből és a pendrive-ról futott beállítást nem változtattam. Azt viszont nem akarom elhinni, hogy nem lehet leállítani, hisz ha bármelyiket beteszem a MyBook Home -ba, akkor ott leáll.. (Bár lehet az a tápot szünteti meg?? :F Csak nem! :U )

[ Szerkesztve ]

(#5025) GerykO válasza duffbeer (#5017) üzenetére


GerykO
aktív tag

OK! És ha a time-shiftet nem nézzük, de tuner vegyen fel időzítve, (mivel elég kevés a HD adás jelenleg szerintem talán menne), emellett torrentet kezelje, NAS-ként funkcionáljon. Ez ugye eddig ok, és ha emellé bejönne egy HD-ready lejátszás? Igazából egy HD-ready tv-t kapna jelenleg, szal a Full-HD csak az időtállóság miatt kellett volna.
Laca 012:
Én mondjuk ION1-ben gondolkodom, ahol is a gpu leveszi a proci terhéről a videólejátszást. Ebben a verzióban is kevés lenne?
Másik kérdés, LAN-t használnám WAN portnak, és n-es WIFI-n osztanám tovább a netet, ugye megvalósítható? 1asztali, meg 1 lapos csatlakozna rá, később még 1 lapos. Illetve ha két rácsatlakozó gép csak egymásközt másolna inkább váltsak ad-hoc kapcsolatra?
Eleddig senki nem tudott válaszolni az ilyen jellegű kérdéseimre :F

Illetve egy nm10-es d525ös atom elboldogulna-e ezekkel a feladatokkal? Gondolok itt arra, hogy a ddr3, a plusz órajel, a kicsit javított proci mennyi pluszt hoz a konyhára?

[ Szerkesztve ]

Válaszolj a privátra!!! Elég annyi is, hogy szarok rá(d)...

(#5026) Laca 012 válasza GerykO (#5025) üzenetére


Laca 012
őstag

Ion nem rossz, olvastam már itt is, hogy nézegetnek vele fullHD -t, de a fogyasztása ~2x akkora mint a gsejt-nek. Nálam non-stop üzemben lényeges volt, hogy max pár Watt-al egyen többetmint egy normális router. Ha nálad ez nem szempont, akkor végülis alkalmas lehet a feladatra. Nekem nem volt ilyenem, tehát csak azt tudom amit más írt..

LAN-t használnám WAN portnak, és n-es WIFI-n osztanám tovább a netet, ugye megvalósítható?

Tökéletesen elég, ha nem kell vezetékes belső háló és akkor még bridge sem kell. (nem mintha nehéz lenne beállítani)

2gép között is elég gyors az átvitel szerintem, kb úgy számolhatod, mintha kábelen 10/100 -ban lenne összekötve. persze ehhez kell az is, hogy a gépekbe 300Mbit/s -os n-es wifi legyen!
Mert mi is beleestünk abba a hibába, hogy megvettük a párom laptopját (Asus K50IJ-SX003L), agyon böngésztem a netet mire intel T4200 CPU-val 4GB ram-mal 250GB-os HDD-vel és n-es wifivel megtaláltam azt a verziót ami jónak tűnt, (volt amiben csak 3GB RAM volt, volt amiben AMD proci, volt amiben csak 160GB és volt amiben csak g-s wifi), és még jó árban is legyen..

Aztán amikor összeállt az atom, akkor néztem, hogy csak 150Mbit/s névleges sebességen csatlakozik... :Y Számomra akkor derült ki, hogy a kártyája bár atheros és bár n-es, de fele olyan sebességű mint amit az atomos routerbe is és a saját laptopomba is raktam.
Ráadásul fele akkora méretű, úgyhogy cserélni sem tudom.. :W

Bár végül is 2 gép közötti adatátvitelnél lehet pont eloszlik ketté a szerver sebessége is, akkor viszont lehet csak a szerver és gép közötti átvitelben látnád kárát.. :U

Annyit tutira mondhatok, hogy bármelyik n-es router sebességét tudja ami MIMO 3x3 n-es! Tehát amit wifin jelenleg el lehet érni AP-ként azt tudja.. :K

Illetve egy nm10-es d525ös atom elboldogulna-e ezekkel a feladatokkal? Gondolok itt arra, hogy a ddr3, a plusz órajel, a kicsit javított proci mennyi pluszt hoz a konyhára?

Szerintem annyit nem hoz mint az ion, viszont fogyasztásban +10W-ot visz a gsejthez képest.. ION meg még többet...

(#5027) GerykO válasza Laca 012 (#5026) üzenetére


GerykO
aktív tag

Számomra nem egyértelmű, hogy ezen a lapon is van-e mini pci-e csati, vagy csak a nagytesóján?
Illetve milyen wifi van a nagyobbikon alapból? Az ára elég barátságtalan. De ha a külső táp is benne van az árban, meg a távirányítót is számolom, akkor már nem is olyan rossz. A gsejt a hd ready filmeket viszi int vga-val?
Vagy ez a kis zotac lenne a tuti? Mennyi lenne ebbe egy 3 antennás mini pci-e csatis wifi?

[ Szerkesztve ]

Válaszolj a privátra!!! Elég annyi is, hogy szarok rá(d)...

(#5028) Honkydoo


Honkydoo
őstag

Sziasztok!

Huh, már nagyon régen jártam itt. :B
És sajnos ki is estem a dolgokból.. Ezért kérném a segítségeteket.
Tudnátok nekem mondani olyan atom lapokat (vagy kész számítógépeket) amik most is kaphatók, és passzívak.
Emlékszem hogy volt ilyen ionosban is... Meg volt valami intel chipsetes is... Rémlik még a gsejt bár az lehet pont nem passzív..

Azért kérem a ti segítségeteket, mert ti biztos teljesebb listát tudok adni, mint amit én találnék.

Köszönettel,
Ádám
:R :R :C

"Légy olyan, mint bárki más, tégy olyat, mint senki más."

(#5029) Laca 012 válasza GerykO (#5027) üzenetére


Laca 012
őstag

Sajnos csak a "nagytesón" van és abba is csak "half" méretű kártya megy bele. (amit adnak hozzá az is.)

Wifi kártyája a hozzá letölthető driver nevéből ítélve Atheros chipsetes, de valószínűleg pont a 150Mbit/s névleges sebességű.

A gsejt a hd filmeket csak broadcom gyorsító kártyával viszi!

Zotac-ban csak az a negatív, hogy az a mini ventillátor visít rajta, holott egy nagy passzív borda is lehűthetné...

3antennás wifi itthon pl. ennyi.. Vagy ebay...

(#5030) Laca 012 válasza Honkydoo (#5028) üzenetére


Laca 012
őstag

Gsejt még mindíg a legkisebb fogyasztású és passzív..
Ha gyenge, akkor az előző hsz-ben pont linkelte GerykO az újabbakat, persze kicsit nagyobb fogyasztásúak, de erősebbek! :K

(#5031) GerykO válasza Laca 012 (#5029) üzenetére


GerykO
aktív tag

Kössz! :R

Ugyanis a zotacot azért vetettem el, mert sehol nem találtam minipci-e w-lant. (hűtést megoldom, maratok rá valami jó kis réz bordát)
Már csak két dolog amiben nem sikerült értelmes alternatívát találnom. 2/4 GB memória menjen-e bele, illetve megérzem-e a sebességet a 667/800MHz közt? (ha logikusan gondolkodom, akkor az igp miatt, a gyorsabb a nyerő)
Tv-tunerben sem találtam még olyat, ami jó lenne. Ami fontos dvb-t/s, illetve vigye az analógót, és az sem lenne baj, ha duál-hybrid lenne. Találtam már ilyet, de egy nagyon pici távirányítót tettek mellé. Nem ártana, ha tudnám a gépet is kicsit noszogatni a hadonászó ezközzel.
No meg persze, az oprendszeren is sok múlik. Linux vagy Win7? Még P3/Athlon volt a géppark amikor fősulin linuxoztam utoljára, gondolom linux-ból is van 64bites. Meg sokan emlegették az xbmc-t is, mint célszoftvert. Erről valaki tud még infóval szolgálni?

[ Szerkesztve ]

Válaszolj a privátra!!! Elég annyi is, hogy szarok rá(d)...

(#5032) Honkydoo válasza Laca 012 (#5030) üzenetére


Honkydoo
őstag

Köszi! :)

Esetleg ebből, vagy ebből nem lehet kapni itthon?

Mert a típusra rákeresve a google nem ad ki semmit...

"Légy olyan, mint bárki más, tégy olyat, mint senki más."

(#5033) llacee. válasza GerykO (#5025) üzenetére


llacee.
tag

Nekem ez a mindenes gépem mostanában és a normál asztalit be sem kapcsolom.

Asrock Ion

Minden működik rajta gyorsan,full HD,E-Sata,Gbit, hásodik hdd lehetőség..

(#5034) llacee. válasza Laca 012 (#5023) üzenetére


llacee.
tag

Akkor azt hiszem nem cserélek 2,5"-ra,ha mindenki csattanós...

Még az acousic mangment-et próbálom ki, hátha azzal elérek valamit.

--------------------------------------------

Torrent szervernek mit használtok,ami webesen elérhető ?

(#5035) Laca 012 válasza llacee. (#5033) üzenetére


Laca 012
őstag

A youtube-on tudod nézni vele az 1080p-s flash videókat akadás nélkül??

Torrent kliensnek már a WL500gP-n is az rTorrentet használtam ruTorrent webes felülettel.
Totálisan hasonlít a uTorrentre, és megbízhatóan működik.. :K

(#5036) Honkydoo válasza Laca 012 (#5030) üzenetére


Honkydoo
őstag

Üdv, újra!

Azóta találtam egy ilyet is: INTEL D510MO

Köszi még egyszer az útbaigazítást, most már lesz miből válogatnom! :R :C :)

Üdv,
Ádám

"Légy olyan, mint bárki más, tégy olyat, mint senki más."

(#5037) llacee. válasza Laca 012 (#5035) üzenetére


llacee.
tag

Ezeket most megnéztem és nem akadt :
1

2

(#5038) GerykO válasza Honkydoo (#5032) üzenetére


GerykO
aktív tag

Azokból nem találtam, viszont ebből van, és ebből is!

Válaszolj a privátra!!! Elég annyi is, hogy szarok rá(d)...

(#5039) GerykO válasza llacee. (#5033) üzenetére


GerykO
aktív tag

Az nem rossz! Akkor az alap már nem nagyon kétes, viszont az építés örömét nem hagynám ki! Tehát magam építeném. Zotacnak vagy egy-két jó lapja, még culv-s mini-ITX lapjuk is van, persze itthon nem kapható. Asrock-nak nincs olyan lapja ami kielégítené az elvárásaim, illetve az ASUS meg drága... Valamelyik nap unatkoztam, és egy itthon talált m-ATX-s P3asból csináltam muternak netezős gépet, találtam egy borosüveg tartó dobozt, és abba költözött bele. A mostani gépem, pedig a HIFI állványba lett beépítve.

Válaszolj a privátra!!! Elég annyi is, hogy szarok rá(d)...

(#5040) llacee. válasza GerykO (#5039) üzenetére


llacee.
tag

Kicsit vársz,akkor valószínüleg karácsonyra kijönnek az ION2--es lapok.

Ill.,ha olyan itx lapot választasz,amin van pci-e akkor még egyszerűbb és biztosabb a dolgod.

Egy kis olvasni való

[ Szerkesztve ]

(#5041) Honkydoo válasza GerykO (#5038) üzenetére


Honkydoo
őstag

Igen, rémlett régről hogy van ez a két lap, de a típusukra már nem emlékeztem.
Köszönöm neked is! :)

Üdv,
Ádám

"Légy olyan, mint bárki más, tégy olyat, mint senki más."

(#5042) quby válasza llacee. (#5005) üzenetére


quby
őstag

Már egyszer sikerült leállitsak raid-ben lévő vinyókat. Ha a hdparm-hoz a -s kapcsolót hsználod (ami a spindown time set) akkor meg kell nézni hogy mi a beállitott APM level (asszem advanced power management). Ezt a -B kapcsolóval lehet talán állitani ugyanugy 255-ig értékkel, ugy hogy 0-128-ig és 129-256 ig ugyanaz minden, csak asszem ha 129-256 van beállitva akkor semmiképp nem áll le. Teljesen függetlenül attól hogy mit állitottál be a -s vagy -S kapcsolókkal... man hdparm-ban benn van de nekem nagyon sokáig elkerülte a figyelmem.

(#5025) GerykO

Én egyszer próbáltam mythbuntuval felvenni HD-s műsort. Már nem emléxem pontosan a tuner tipusára. USB-s volt az tuti (talán avermedia). A lap at3iont-i volt. nem tudom mi volt kevés, de szar lett :) Szétesett a kép, elcsúszott a hang (már amikor volt). Az usb keresztmetszet elvileg nem kevés mert a műsor max 5-8Mbit/s volt. Nem töltöttem ezzel sem napokat (nem szokásom) De sem elsöre, sem másodikra nem jött össze. :( Szerintem a proci volt kevés.

[ Szerkesztve ]

A legügyesebb állat az ürge, hiszen búzával teli pofazacskóval is képes repülni, miközben egy bagolyt egyensúlyoz a hátán.

(#5043) llacee. válasza quby (#5042) üzenetére


llacee.
tag

A raid leállításával kapcsolatban olvasgattam külföldi fórumokat és ott megy a vita, hogy nem lehet leállítani a soft raidet,mert vagy mindíg használatban van a sync miatt vagy super block kezelés miatt.

Nekem is hibára fut ,ha a hdparm-al a /dev/md0 -t szeretném leállítani külön külön /dev/sda1 -sdb1 nem szernecsés ,mert szétesik a tömb.

Az APM-et megnézem, köszi!

(#5044) GerykO válasza quby (#5042) üzenetére


GerykO
aktív tag

Az fincsi, mert a dvb-t adás mpeg4 formátumban érkezik, ha abban a formátumban rögzited, is ilyen agyhalott? Igazából mindenképp belső tuner lesz. Kivőlre csak bill+egér, pendrive, külső vinyók, meg ilyesmik kerülnek. Gyerekbiztosnak kell lennie.
Visont ebben az esetben akkor culv-s miniITX lesz a zotactól, csak nem tudom honnan szerzem be. Egy su2300-as kétmagos cerka is kb annyit fogyaszt mint egy 330as atom, és ha jól emlékszem noti tesztekből, akkor állva hagyja az atom-ot.

Másnak személyes tapasztalata, és hd rögzités ion+atom párossal?

llacee:
Nem akarok ion2-es lapot, mert az ion kettő nem más mint egy nm10-es lapon az x1pci-e-be biggyesztett nvidia videókari. Ha meg kapásból be van tömve a bővítőhely ahova a tunernak kell mennie, és még wifi is kell nekem, akkor azokat hova teszem? :F
Amúgy már egy ideje kerülgetem ezt a forró kását, csak még nem nagyon találtam olyan lapot ami minden igényemet kielégítené.

[ Szerkesztve ]

Válaszolj a privátra!!! Elég annyi is, hogy szarok rá(d)...

(#5045) duffbeer válasza GerykO (#5044) üzenetére


duffbeer
őstag

Mint írtam régebben,az atom szerintem kevés ehhez.
Én néha rögzítek egy GSEJT-el videót, egyszerűen webkameráról 640*480-as felbonással kb 2Mbit/s-el Windows movie makerrel WMV-be. Az is eléggé fogja. HD tartalom meg főleg foghatja. Arra már szerintem a kétmagos is kevés. A rögzítésnél meg nem számít, hogy ION.

(#5046) potyo válasza duffbeer (#5045) üzenetére


potyo
csendes tag

MPEG4 rögzítésénél szerintem nem túl sok dolga van a processzornak, mert csak a bejövő streamet kell folyamatosan mentenie a lemezre. Nem kell neki valós időben tömörítenie, csak ami jön be a kártyáról, azt küldi tovább a lemezre.

(#5047) GerykO válasza potyo (#5046) üzenetére


GerykO
aktív tag

Igazából erre akartam rákérdezni, de akkor ezek szerint jól sejtettem. :R Utána meg a konvertálásba meg már be tud segíteni a gpu. :C
Apropó, nem tudom win alatt próbáltátok-e már a konfigokat, vagy linux alá van-e megfelelője a speed-fan proginak. :U Ugyanis a fogyasztás visszaszorítás érdekében ezzel rá lehet bírni az órajelkapuzásra. Jelenlegi K7-es sempronomat is ez a proci kapuzza, fsb-ben 66MHz-nál nagyobb módosítás esetén fagyást eredményez. Az atom fsb-je mennyi is? Csak hogy kalkulálni tudjak kb hány MHz-t jelentene a 66 MHz-s fsb állítás. (most 195/145 között váltakozik, ez 12es szorzó esetében2350/1750MHz terhelés függvényében, persze meg még egy rmclock is ami pedit a halt utasításokat küldözgeti, így sikerült egész jó kis energiamenedzsmentet kreálni, pedig hivatalosan ennek a procinak nincs ;] )

Válaszolj a privátra!!! Elég annyi is, hogy szarok rá(d)...

(#5048) GerykO válasza potyo (#5046) üzenetére


GerykO
aktív tag

Igazából erre akartam rákérdezni, de akkor ezek szerint jól sejtettem. :R Utána meg a konvertálásba meg már be tud segíteni a gpu. :C
Apropó, nem tudom win alatt próbáltátok-e már a konfigokat, vagy linux alá van-e megfelelője a speed-fan proginak. :U Ugyanis a fogyasztás visszaszorítás érdekében ezzel rá lehet bírni az órajelkapuzásra. Jelenlegi K7-es sempronomat is ez a proci kapuzza, fsb-ben 66MHz-nál nagyobb módosítás esetén fagyást eredményez. Az atom fsb-je mennyi is? Csak hogy kalkulálni tudjak kb hány MHz-t jelentene a 66 MHz-s fsb állítás. (most 195/145 között váltakozik, ez 12es szorzó esetében2350/1750MHz terhelés függvényében, persze meg még egy rmclock is ami pedit a halt utasításokat küldözgeti, így sikerült egész jó kis energiamenedzsmentet kreálni, pedig hivatalosan ennek a procinak nincs ;] )

Válaszolj a privátra!!! Elég annyi is, hogy szarok rá(d)...

(#5049) potyo válasza GerykO (#5047) üzenetére


potyo
csendes tag

Én az alapján írtam ezt, hogy a műholdról jövő, skystar 2 kártyával vett adás lementése sem jelent érezhető processzorterhelést (Athlon XP 1800+ 2GHz-re húzva). Ha megy a program és csak nézem az adást, akkor nálam 10-15% között használja a processzort. Ha közben elindítom a rögzítést, akkor is 10-15% között változik. Ha viszont átváltom megjelenítés nélküli módba, akkor a processzorterhelés leesik nullára, viszont a lementett fájl szépen ott van, vagyis ha nincs szükség konvertálásra, akkor a stream mentése gyakorlatilag nem jelent terhelést. Gondolom a sokkal modernebb Atom proci eleve nagyobb teljesítményt nyújt, mint amit ez a talán már 10 éves architektúra tud, így a konvertálás nélküli mentését még egy FullHD adásnak sem tartom problémának akár egy N270 számára sem. Persze azért az kérdés, hogy hogyan jön be a stream, mert ugye PCI buszról ott van a DMA is, lemez felé szintén, simán elképzelhető, hogy a processzor nemis szól bele. Viszont pl. ha USB-n jön be az adat, akkor ott már a processzornak is lesz feladata vele.

(#5050) duffbeer válasza potyo (#5049) üzenetére


duffbeer
őstag

Akkor működhet. Mindenesetre maradnak kétségeim. Főleg ahogy írtad USB-n keresztül. Ha az USB-s DVB-t adapteremmel nézek TV-t azért az megemeli a proci használatot.
Sajnos a GSEJT-en nem tudom kipróbálni...

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  Atom klub
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.