Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  Atom klub

Hozzászólások

(#701) duffbeer válasza nyunyu (#696) üzenetére


duffbeer
őstag

Akkor viszont marad a GCLF2.
Mindenképpen Gigabitre van szükségem. A lakásban az összes gép egy gigabit switch-en van, ami csatlakozik a routerre. Magyarul egyedül pont a NAS a szűk keresztmetszet.

Egyébként az integrált LAN miben különbözik? Az is PCI nem? Mitől lenne gyorsabb?

(#702) Vladi válasza nyunyu (#699) üzenetére


Vladi
nagyúr

+1 FreeDos. Már akartam említeni korábban is.
Mivel aktív open soruce projekt, így szerintem gond esetén a készítővel is tudsz egyeztetni!

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#703) gere válasza duffbeer (#692) üzenetére


gere
tag

Köszi a megadott helyen én is helyben veszem:)

Sokszor a drága olcsóbb...

(#704) duffbeer válasza gere (#703) üzenetére


duffbeer
őstag

Ja hogy Te is pécsi vagy... akkor meg van oldva...:)

(#705) nyunyu válasza duffbeer (#701) üzenetére


nyunyu
félisten

GCLF-en levo RTL8101, es a GCLF2-on levo gigabites RTL8111-is a PCI-E-re csatlakozik belul, igy teljesen mas driver kellett hozzajuk DOS ala, mint a jo oreg PCI-s RTL8139-hez, hiaba kompatibilisek vele...

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#706) Jesu


Jesu
csendes tag

Nem nagyon haladok a saját ház projectel.

Közben tettem egy próbát húzás terén.
1800-on döcögés nélkül nyomja a Transformers 720p-s videót, ami még a Sempron 3000+-os gépemen is beállt (van egy jelenet, amikor az elején a helikopter átalakul és elkezd lövöldözni... na az mindenhol beszaggatott eddig nekem. Főleg amikor berobban a torony üvege)

Szóval 720p kipipálva az egymagossal is!

Persze CoreAVC, MPCHC.
Tovább nem húztam, a célt ezzel elértem.
Kéne vennem már egy jó LCD TV-t. HD ready elég. Vagy 22-24-es monitort ami full HD-s.
Nem tudtok itt Pécsen vmi jó forrást? Látom vagyunk páran. Max 100-120E-et tudok rászánni. Kéne, mert nálam egy HelloHD cucc is 1 hónapra, de kipróbálni se tudom TV nélkül :(
Ad kölcsön vki? :D

[ Szerkesztve ]

(#707) Jesu válasza Jesu (#706) üzenetére


Jesu
csendes tag

Megnéztem ezt az boltot, amt írtatok. Nemsokára jön egy BenQ monitor 22-24 colosban, ami full HD-s (1920*1080/16:9-es arányú). Eddig ok, tudta ezt már más is előbb, de az ára:

22"-os: 38E Bruttó!

Igaz sima TN-es panel, de ennyiért szerintem nagyon megéri. Főleg, hogy most nemigen tudok erre költeni, viszont már rettentő gáz ami van.

Egy olcsó atomos rendszernek igen jó megjelenítő lehet.
Ismeri esetleg vki?

[ Szerkesztve ]

(#708) DBob


DBob
őstag

Azt mondjátok meg nekem, hol lehet kapni most kétmagos inteles lapot. Jó lenne úgy kb egy hónapon belül birtokba venni, és két db kéne.

(#709) bocsika válasza Jesu (#707) üzenetére


bocsika
aktív tag

Hali
Én sem haladok a megfelelően olcsó :) ház megtalálásával.
20E alatt nem tudtam kihozni, csak valami nagyobb házzal.
Max. egy 20*10-20*30 mm (szé*ma*mé) -es tartományban gondolkodok.
Néztem már hogy van- valamilyen fémdoboz (valami villanyszerelős vagy ilyesmi cégnél) de csak jóval kisebbet vagy nagyobbat találta.
Használt cuccok között is kerestem de főleg csak ATX es méretben találtam.:D
Nincs valakinek tippje hogy hol nézzem még meg.

(#710) nyunyu válasza bocsika (#709) üzenetére


nyunyu
félisten

D201GLY topikba linkeltem regebben egy muszerdobozt a Lomexbol, az nem jo?

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#711) nyunyu


nyunyu
félisten

Faxomat ebbe a Vias terminalba.

10 percre otthagyom a DOS-t, ulnek ele vissza, erre csak ugy kifagyott a PS/2 portja :Y
Numlockot lehet ki/be kapcsolni, de se a billzet, se a kartyaolvaso nem csinal semmit.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#712) duffbeer válasza Jesu (#706) üzenetére


duffbeer
őstag

Nekem ilyenem van. Anno még több mint a duplájáért vettem.:D A Benq monitort az Infolexben nézted? Szerintem jó áron van. Én most vettem csajomnak egy 20"-os ASUS VW202t 40ért, ami nem full HDs. Csak ugye nőbű van, aztán "ez teccik és kész".:)

Egyébként hogyan húztad az Atomot? Én most nem tudom megnézni a BIOSát, mert nincs rákötve monitor, de nem emlékszem, hogy lenne benne ilyen opció, azért kérdem.

(#713) duffbeer válasza nyunyu (#705) üzenetére


duffbeer
őstag

Köszi a felhomyályosítást, de most hogy mondod, tényleg. A Gigabit Lan kártyák is PCIE-esek.

(#714) duffbeer válasza DBob (#708) üzenetére


duffbeer
őstag

Webshopokban nézted?

(#715) DBob válasza duffbeer (#714) üzenetére


DBob
őstag

1. már nem hoznak (?????)
2. volt hogy visszamondták a rendelést
3. adjuk le a rendelést....és majd lesz valami

Ezt a három variácót hallottam eddig... nem túl biztató

(#716) nyunyu válasza DBob (#708) üzenetére


nyunyu
félisten

Azt mondjátok meg nekem, hol lehet kapni most kétmagos inteles lapot

Eleg eselytelennek tunik, ugyanis egyik nagykerben sincs, de meg az egymagosat sem latom...

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#717) duffbeer


duffbeer
őstag

#715, #716:
F@SZA... Akkor én hol veszek jövő hónapban? Megint külföldről kell? Fakk. Remélem pár hét múlva orvoslódik...

(#718) Jesu válasza nyunyu (#716) üzenetére


Jesu
csendes tag

Egymagos Gigabyte volt ma az infolexben.
Dual nincs az orszagban jelenleg. Szerintuk.

Nekem is Gigabyte van, ezt okos Biosal szerelik. Meg progi is van hozza, amivel elesben is lehet allitani az FSB-t.

(#719) duffbeer válasza Jesu (#718) üzenetére


duffbeer
őstag

Igen az Infolex elég Gigabyte centrikus. Viszont kicsit drágának tartom a lapot. Az igaz, hogy a Gigabyte összegyúrta az intel egymagos lapját a kétmagos néhány poitív tulajdonságával, de akkor is sok. Ezért már tényleg kétmagos verziót kapok gigabit lannal és Svideoval.

(#720) Billu válasza Jesu (#718) üzenetére


Billu
aktív tag

Viszont húzva is gyengébb mint a két magos Intel, de legalább többet fogyaszt. ;] [link]

[ Szerkesztve ]

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=billu

(#721) duffbeer válasza Billu (#720) üzenetére


duffbeer
őstag

BAZZ'... Pont most akartam linkelni ezt a tesztet.

(#722) nyunyu


nyunyu
félisten

Hmm, Ramirisban is van GC230D, viszont tenyleg annyiba faj, mint a GCLF2 az Inteles nagykereknel.

Foxconn Atomjait viszont nem latom a forgalmazok listajan.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#723) nyunyu


nyunyu
félisten

Aztaqrva, letezik, hogy 16+afa lenne a DG45FC a CHS-nel???
Mashol 20-22+fa.

Mas kerdes, hogy nincs raktaron :DDD

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#724) nyunyu válasza duffbeer (#719) üzenetére


nyunyu
félisten

Viszont kicsit drágának tartom a lapot. Az igaz, hogy a Gigabyte összegyúrta az intel egymagos lapját a kétmagos néhány poitív tulajdonságával, de akkor is sok. Ezért már tényleg kétmagos verziót kapok gigabit lannal és Svideoval.

Nekem meg KAPHATO alaplap kell, nem olyan, amire 3 hetet varunk, aztan mese habbal. :(

Teljesitmeny meg nem erdekel, mert DOS alatt a ketmagos is ugyanolyan lassu, mint az egymagos. :DDD

Intellel ugy nez ki rendesen befurodtunk a docogos elerhetoseg miatt, sebaj, legkozelebb kiprobaljuk a GC230D-t, azt most hirtelen 2 pesti nagykerben is kapnek, 1 helyett 3 ev garival.
Raadasul az Intel garijat a hajamra kenhetem, ha gyarilag selejt a lap, es masnap mar nem tudjak cserelni, mert elfogyott...

Fonokom persze mindig projekt elott 2-3 nappal szol, hogy kell x gep, holnapra...

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#725) duffbeer válasza nyunyu (#724) üzenetére


duffbeer
őstag

Hát igen. Nálad más a helyzet. Én saját felhasználás miatt ráérek várni. Főleg úgy, hogy nincs rá szükségem, egyszerűen csak upgrade-elni akarok.

[ Szerkesztve ]

(#726) Jesu válasza Billu (#720) üzenetére


Jesu
csendes tag

Ez így van, de legalább ez itt figyel már az asztalon. Nekem bőven elég most ez is.
Ez csak kellemes bónusz, hogy ha meg akarok nézni vele egy 720p-t, akkor picit meghúzom és minden ok. Alapban meg 1400-on megy. Mindenre elég. Sőt, ha felkerül rá a házvezérlés, akkor elég az 1200 is+CF.

Inkább arra lennék kíváncsi, hogy az x264-es 1080p végülis megy vagy sem a dualon? Ha megy, akkor meddig? (10-12mbit?) Mert ha nem megy rajta tökéletessen, akkor totál semmi értelme azt venni. Számomra ez a tesztekből nem igazán derült ki, de legalábbis az, hogy döcög szinte mind.

(#727) DarkByte válasza Jesu (#726) üzenetére


DarkByte
addikt

Ezt láttad már? [link] 1080p rip -ekkel 10Mbit környékéig úgy tűnik nincs gond. Én azt sajnálom hogy az 1080i DVB-T adást már nem bírta el az itteni teszt szerint, így nem építhető vele számomra teljes értékű HTPC. :(

(#728) Jesu válasza DarkByte (#727) üzenetére


Jesu
csendes tag

Hát igen. Ez a probléma. Pedig nagyon sok adás jön holdról 1080i-ben. 1080p szinte nincs is. :O

(#729) DarkByte válasza Jesu (#728) üzenetére


DarkByte
addikt

Egyébként megkértem a videó készítőjét hogy az m1 -es HD mintával is készítsen egy review -t. Azt írta nekem pár órája hogy a jövő héten jön meg neki a végleges ház és tápegység és utánna szíves örömest megcsinálja. Amint elérhető lesz linkelem. :)

(#730) Jesu


Jesu
csendes tag

ÁÁ, ezen a monitoron nincs HDMI bemenet! :W
1 hónap múlva jön, amin van. Hogy lesz nekem hétfőre HDTV kompatibilis kijelzőm? :((
Így sehogy..

(#731) solarix45


solarix45
senior tag

Sikerült vkinek a tv kimeneten teljes képernyős Overlay-t belőni? A videókártya beállításainál kipipáltam, hogy teljes képernyős, a Media Player Classic-ban biállítottam, hogy Overlay (meg mással is próbálkoztam), de csak nem akart összejönni.
Vagy Intelnél nincs ilyen? Azt hiszem, ATi-kkal használtam úgy, hogy mikor Overlay módban elindítottam egy filmlejátszást, akkor a TV-n csak az látszódott teljes méretben, a monitoron nem kellett full screenre tenni.

(#732) nyunyu válasza solarix45 (#731) üzenetére


nyunyu
félisten

Intelen NINCS ilyen.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#733) solarix45 válasza nyunyu (#732) üzenetére


solarix45
senior tag

Ez az egy mondat sok szenvedéstől megkímélt volna :). Akkor meg miért van "full screen" kapcsoló? :U

(#734) nLali


nLali
senior tag

Nem tudom, hogy érdekel-e valakit : Gyönyörűen megy a Full HD a GCLF lappal. Természetesen a HD filelmet tobábbra se szereti a proci :))

(#735) nyunyu válasza solarix45 (#733) üzenetére


nyunyu
félisten

#593-at tetszett olvasni?

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#736) shabbarulez


shabbarulez
őstag

Nocsak. [link] [link]

Nem gondoltam volna hogy lesz majd valaha ilyen mini-ITX-es Atom combo. A MID-hez készült Z500-as Atom chipből és a hozzá való US15W chipsetből is csinálni fog egy cég miniITX-es megoldást. Mondjuk HTPC-t ebből sem igazán lehet építeni, hiába van a chipsetben hardwares HD dekódolás, mert a megjelenítő képessége erősen korlátozott. Gondolom itt is bejátszik az hogy Intel nem akar házon belüli riválist a saját HTPC platformjának.

[ Szerkesztve ]

(#737) quby válasza shabbarulez (#736) üzenetére


quby
őstag

ÁÁÁ... Erre várok!! :C nekem router+nas+torrentre kell 7/24-ben menne passzivan! Remélem 20W alatt elketyeg 1 noti vinyóval, és emberi áron beszerezhetö lesz.....

A legügyesebb állat az ürge, hiszen búzával teli pofazacskóval is képes repülni, miközben egy bagolyt egyensúlyoz a hátán.

(#738) DarkByte válasza shabbarulez (#736) üzenetére


DarkByte
addikt

a megjelenítő képessége erősen korlátozott
Ez hol is nyílvánul meg? :F

Ha jól látom erre már nem kell semmilyen borda a Z500 -as chip miatt (legalább is most vagy a miniPCI -ba rakott kártya vagy a DIMM foglalatba rakott memória belóg a proci fölé.

[ Szerkesztve ]

(#739) juliabrilke válasza quby (#737) üzenetére


juliabrilke
addikt

A Kontron arról híres, hogy emberi áron adja a dolgait! :B

Egyébként jó cuccaik vannak, de sajnos csillagászati összegekért. :(

(#740) DarkByte


DarkByte
addikt

A rend kedvéért akkor őt is berakom ide.

Kontron KTUS15/mITX - 1.1

* Intel® Atom™ processzor 1.1 GHz BGA
* Intel® US15 beágyazott Chipset
* FSB 400
* 1x DDR2 200 tűs DIMM
* 2x PCI-Express 1x
* 2x SDIO
* LCD csatalakoztatási lehetőség a lapon, LVDS
* Alaplapi grafikus memória 256MB -ig
* CRT, DVI (opcionális)
* 1x 10/100/1000 Mbps Ethernet
* 8x USB 2.0, 2x RS232C
* 1x ATA100 IDE Controller
* Compact Flash foglalat a lapon
* High definition audio
* Méret: 170 x 170 mm (6.7" x 6.7")

___________________________________________________________________________
Rájöttem egyébként miért is nem jó ez HTPC -nek. Adatlapja alapján csak MPEG2 -t tud hardveresen dekódolni, másrészt a CRT/DVI kimenet felbontása 1280x1024 -ben van maximalizálva. (tehát max. 720p van natívban) Ja és látszik hogy még "reggel" van, a CPU fölé nem lóghat be semmi mert ott van mellette egy jó kis kondenzátor erdő.

[ Szerkesztve ]

(#741) solarix45 válasza nyunyu (#735) üzenetére


solarix45
senior tag

Most már igen.

Én amúgy a Médiamárktban vettem egy S-video - RCA átalakítót. Ez ilyen merev cucc, nem kábeles, kb 3cm hosszú. Elég drága volt, talán közel 2k, viszont ez volt az egyetlen átalakító, amivel a másik gépem TV-tunere színesben tudott felvenni. Ez van nekem az Atomra kötve, meg egy 7m-es nagyon gyenge minőségű kábel, TV-n egy RCA - SCART átalakító, és szép színesben megy a kép.

(#742) solarix45 válasza DarkByte (#740) üzenetére


solarix45
senior tag

SDIO? Most lehet, hogy keverem valamivel, de az nem a PDA-kon használt SD foglalat mindenféle ketyerékhez (wifi, bt stb)? A két PCI-E csatlakozó elrendezése elég érdekes :)

(#743) nyunyu válasza solarix45 (#742) üzenetére


nyunyu
félisten

De.

Multkor egy SDIO vonalkodolvasot butykoltem PDAhoz. :)

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#744) shabbarulez válasza DarkByte (#740) üzenetére


shabbarulez
őstag

Nem hiszem hogy a chipsetbe integrált powervr dekóder egység képességeit külön szabályoznák, az pedig bírja akár a HD H.264-et is. Intel System Controller Hub -- SGX535(Intel GMA500) + VXD370 [link] Inkább a megjelenítő felbontásának korlátja az ami nem teszi HTPC-re alkalmassá, ahogy azt az előző hsz.-ben is írtam.

(#745) quby válasza juliabrilke (#739) üzenetére


quby
őstag

Nem ismerem ezt a márkát, de 1 kicsit elkeseritettél :O nembaj, ha kell, várok még ugyis lesz bizti inteltöl is lap, csak még várni kell. Router-t fájlszervert akarok csinéálni belöle, ezért kell rá gigalan + 1 szabad pci a wifinek, és notivinyóstul együtt ne egyen többet 20w-nál. az összes sallangot kikapcsolnám a BIOS-ban (hang usb, soros párhuzamos blablabla aminek minimális energiaigénye lehet és nincs rá szükség)

[ Szerkesztve ]

A legügyesebb állat az ürge, hiszen búzával teli pofazacskóval is képes repülni, miközben egy bagolyt egyensúlyoz a hátán.

(#746) juliabrilke válasza quby (#745) üzenetére


juliabrilke
addikt

IBASE, KONTRON, COMMEL. Ezek foglalkoznak ilyen lapokkal főleg (persze más cégek is vannak)
Szwerintem is jobban jársz, ha az intel vagy más ilyen cég megoldására vársz.

(#747) shabbarulez válasza quby (#745) üzenetére


shabbarulez
őstag

Szerintem neked jobb választás a netbook chipsettel és procival szerelt miniITX kialakítás, mint pl. ez [link] Azok olcsóbbak lehetnek mint ez a MID-ből származtatott, bár még mindig jóval drágábbak mint a low cost nettop chipset és Atom procival készülő példányok. GE port ahogy nézem ezon is akad, akár kettő is. A fogyasztása pedig ennek a combonak sem vészes 20-25W körül van, pl. ebben az Asus cuccban is ez a netbook chipset+cpu combo van: [link]

Az Intel szerintem nem nagyon fog eltérni a saját maga által felállított üzletpolitikán. miniITX-es kiszerelést szerintem csak a nettop chipset+cpu párosból fognak csinálni, tőlük nem tartom valószínűnek hogy megjelennek olyan dekstop alaplap kialakításokkal amit elsődlegesen nem oda szántak.

(#748) quby válasza shabbarulez (#747) üzenetére


quby
őstag

Igen, az asus cuccát már néztem! de az kicsit drága ráadásul kifizetek 1 xp home-ot ami szerintem a létezö legroszabb választás nekem + van itthon minden egyéb hardver ram+hdd+wifi.... :( Ellenben az MSI lapja sokkal szemrevalóbb.... ;]

A legügyesebb állat az ürge, hiszen búzával teli pofazacskóval is képes repülni, miközben egy bagolyt egyensúlyoz a hátán.

(#749) sazabi


sazabi
aktív tag

hi all
ha valakit konkrétan érdekelne a D945GCLF2 téma, csináltam neki egy topicot..
élménybeszámolókat szívesen olvasnék a lapról, ha valaki ráérne írni pár sort ;)
aztán pár napon belül már remélhetőleg lesznek saját élmények :))

(#750) nyunyu


nyunyu
félisten

Faxomat mar az Atomba.

Amit eddig mukodonek hittem Morex 2799+D945GCLF kombo sem 100%-as.
8 gepes ugyfel panaszkodik, hogy allandoan tulmelegszik es kifagynak.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  Atom klub
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.