Hirdetés

2024. június 24., hétfő

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#36401) FireKeeper


FireKeeper
nagyúr

pff az assassin's creed 3 valami kiábrándítóan fut az AMD-s konfigomon. most először komolyan elgondolkodtam egy intel+NV konfigon... ötletek?

steam, GOG, uPlay: @petermadach || HotS: PeterMadach#2675 || Xperia 10 V || Ultrawide & SFF masterrace || Unofficial and unpaid VXE R1 shill

(#36402) Ł-IceRocK-Ł válasza FireKeeper (#36401) üzenetére


Ł-IceRocK-Ł
addikt

intel plusz valami jófajta radeon

"lol, rock, te egy kib*szott médium vagy. mit médium, HARD " by FireKeeper

(#36403) FireKeeper válasza Ł-IceRocK-Ł (#36402) üzenetére


FireKeeper
nagyúr

a fő baj nem a procival hanem a VGA-val van.

de ez csak pillanatnyi fellángolás, meg amúgy sincs most pénzem gépfejlesztésre.

meg az amúgy is igazából a fejlesztők hibája. oké, az NV pénzelte őket, de azért könyörgöm, legalább valamennyire megcsinálhatták volna az optimalizálást a másik oldalra is. amúgy azt is simán elképzelhetőnek tartom, hogy valami láthatatlan effekttel mesterségesen növelték a gépigényt. lásd crysis2, lásd maffia2

[ Szerkesztve ]

steam, GOG, uPlay: @petermadach || HotS: PeterMadach#2675 || Xperia 10 V || Ultrawide & SFF masterrace || Unofficial and unpaid VXE R1 shill

(#36404) ittakary válasza FireKeeper (#36401) üzenetére


ittakary
nagyúr

4850 nem mai kártya azért ne várj csodát tőle

(#36405) pckownz válasza ittakary (#36404) üzenetére


pckownz
senior tag

Azért abba a 4850-be elég szuflának kell lennie egy AC-hez... :)

(#36406) F34R válasza FireKeeper (#36403) üzenetére


F34R
nagyúr

ezen lehetne vitatkozni, mikor az Amd csinalja ezt . akkor probalja mar kisakkozni az ember hogy megis milyen konfiggal tolja. (egyebkent is kozephazban van ez a genyvazas egy csucs intellel + nv 680 nem lenne gondod eggyik oldalrol sem [marmint jatek] )

lesz vagy mar van hozza ugy is valami patch ami majd javit esetleg.(masik drivert hiaba mondok mert atraktak a legacy-ba oket )
talan ha kicsit huznal az mag orajelen ugyis AC huto van rajta es hoz par fps-t.

Ezeket erdemes atnyalazni es lesz hozza viszonyitasi alapod
[link]
[link]

(#36407) westcoastog


westcoastog
veterán

Nekem is szarul fut, pedig a grafikája nem indokolná ezt a gépigényt, azért egy 7770-nek is illene elvinnie normális sebességgel, az ubisoft kijev elég trehány volt a portolás terén.
Bár ha nem nézem az fps-t akkor eljátszok vele vígan, van ahol egész jól megy.
Na meg hogy az nv pénzelt egy kicsit az megint gusztustalan, azért vegyek nv kártyát mert a cég úgy íratja meg a játékokat hogy a másik oldal szopjon?

[ Szerkesztve ]

(#36408) - = Zk = - válasza Varoz (#36400) üzenetére


- = Zk = -
félisten

hát nagyon remélem, hoyg odáig nem fajul el a dolog.
ott is hagyom...

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#36409) Varoz válasza - = Zk = - (#36408) üzenetére


Varoz
őstag

:DDD

hTC Quietly Brilliant // „Nem értek egyet azzal, hogy a szerénység fontos erény. A logikus elme mindent olyannak kell hogy lásson, amilyen. És ha lebecsüli magát, éppúgy eltér az igazságtól, mintha eltúlozta volna.” (OO=[][]=OO)

(#36410) #19617792 válasza FireKeeper (#36401) üzenetére


#19617792
törölt tag

i5-2400/2500K, meg GTX560Ti/448 ;]

(#36411) ittakary válasza #19617792 (#36410) üzenetére


ittakary
nagyúr

jó hát ez így kapásból 80ezer

(#36412) - = Zk = - válasza ittakary (#36411) üzenetére


- = Zk = -
félisten

örl annyira pénzes, hogy ők szarják.. de azt hittem, ezt eddig is tudtad :DDD

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#36413) #19617792 válasza ittakary (#36411) üzenetére


#19617792
törölt tag

visszaforgatja a jelenlegi konfig részeit és máris kevesebb. plusz egyszeri beruházás, mert ezzel több évig lazán el lehet lenni.

Zk: te beszélsz? HAF, 8magos proci, meg ilyenek? :P

[ Szerkesztve ]

(#36414) westcoastog válasza #19617792 (#36410) üzenetére


westcoastog
veterán

Szerintem optimalizálni kéne a játékokat nem pedig i7-es csúcskonfigokat vetetniük az emberekkel. :U

(#36415) - = Zk = - válasza #19617792 (#36413) üzenetére


- = Zk = -
félisten

őőő... én megdolgozok érte. :P
van, hogy a lelkemet is eladom. mint pl most a procinál :C

de mint tudjuk, a lapot vettem közel 3 hónapja, a procit most.. szal a ram esedékes jövőre ... szal én sehol nem vagyok hozzád/tok képest :))

[ Szerkesztve ]

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#36416) Varoz válasza - = Zk = - (#36412) üzenetére


Varoz
őstag

LoL XD

hTC Quietly Brilliant // „Nem értek egyet azzal, hogy a szerénység fontos erény. A logikus elme mindent olyannak kell hogy lásson, amilyen. És ha lebecsüli magát, éppúgy eltér az igazságtól, mintha eltúlozta volna.” (OO=[][]=OO)

(#36417) ittakary válasza westcoastog (#36414) üzenetére


ittakary
nagyúr

ez tény

(#36418) #19617792 válasza westcoastog (#36414) üzenetére


#19617792
törölt tag

azt várhatod, játék készítőknek nem érdeke. megfelelő optimalizálás nagyon sok erőforrást emészt fel (lazán megduplázhatja/triplázhatja az eddigi költségeket), a kiadó meg ugye sürget. ma a nagy kiadóktól "hibátlan" munkát nem lehet és nem is szabad elvárni, mert már vagy nem képesek rá (muhaha), de inkább tojnak bele. indie fejlesztőknek, kisebb cégeknek, moddereknek érdekes módon sikerül ez is. :P

[ Szerkesztve ]

(#36419) westcoastog válasza #19617792 (#36418) üzenetére


westcoastog
veterán

Utóbbi 1-2 évre visszatekintve már-már divat lett úgy kiadni egy játékot hogy tiszta bug, mégis kitudja mióta fejlesztik, nem tudom mit sírnak a költségeken mikor úgyis visszahozza a fejlesztés árát egy AAA cím.

(#36420) #19617792 válasza - = Zk = - (#36415) üzenetére


#19617792
törölt tag

én is vazze, mikor van (diák)munka. :P

(#36419) westcoastog: kifogásokat keresnek csak. meg a profitra hajtanak. ha meg tudják, hogy akármilyen is a játék (lásd CoD, NFS), megveszik, akkor minek feccöljenek bele több energiát? ez már régen nem az igazán epic jó játékokról szól.

[ Szerkesztve ]

(#36421) - = Zk = - válasza #19617792 (#36420) üzenetére


- = Zk = -
félisten

ótepéldakép :))

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#36422) westcoastog válasza #19617792 (#36420) üzenetére


westcoastog
veterán

Azon is gondolkodám hogy veszek pc mellé olcsón egy x360-at aztán ami problémásabb arra megszerezni, például a gears of war 2-3-al is piszkosul akarok játszani.

(#36423) ittakary válasza westcoastog (#36422) üzenetére


ittakary
nagyúr

Én nem csak gondolkozok. Lehet már idén meglesz.

(#36424) #19617792 válasza ittakary (#36423) üzenetére


#19617792
törölt tag

egy időben én is gondolkodtam rajta. de már egyre több játék köt a PC-hez, Skyrim + modok (Dragonborn DLC-vel együtt akarom majd megvenni), Tekkit (alap Minecraftot se ártana megvenni), meg majd a GW2. legutóbbi fogja leginkább betenni a kaput a konzol_legyen_nekem_is dolognak.

[ Szerkesztve ]

(#36425) westcoastog válasza ittakary (#36423) üzenetére


westcoastog
veterán

Én sem gondolkodnék ha pénzem lenne rá. :D

(#36426) westcoastog


westcoastog
veterán

Jó hogy leszedtem ezt a filmet, folyamatosan váltogat a teljes képernyő és 16:9 között, egy rész teljes képernyő, egy rész fekete csíkkal alul felül....
Mintha két kiadásból lenne összeollózva.
Most nézem imax és nem imax képekből van összedobva. Fasza.

[ Szerkesztve ]

(#36427) Varoz válasza westcoastog (#36426) üzenetére


Varoz
őstag

:DDD

hTC Quietly Brilliant // „Nem értek egyet azzal, hogy a szerénység fontos erény. A logikus elme mindent olyannak kell hogy lásson, amilyen. És ha lebecsüli magát, éppúgy eltér az igazságtól, mintha eltúlozta volna.” (OO=[][]=OO)

(#36428) FireKeeper válasza #19617792 (#36410) üzenetére


FireKeeper
nagyúr

nem hangzik rosszul, de azért ennyim nincs rá. lap+ram+cpu+vga alsó hangon lenne 100k, az én félkonfigomért (lap+ram+cpu+vga) meg max 40-45-öt kérhetnék. a különbözet meg sajna nincs meg.

sajnos FM2-ből sem úsznám meg olcsóbban, meg akkor úgy nagyon nem is lennék előbb teljesítményben.

a konzollal nekem leginkább a kontroller a problémám, van olyanom PC-re is, de nem nagyon megy vele az irányítás, bill+egérrel jobb vagyok, plusz nekem is vannak PC-only kevenceim (főleg stratégiák + STO), ráadásul LCD TV-m sincs konzolhoz.

[ Szerkesztve ]

steam, GOG, uPlay: @petermadach || HotS: PeterMadach#2675 || Xperia 10 V || Ultrawide & SFF masterrace || Unofficial and unpaid VXE R1 shill

(#36429) FireKeeper válasza FireKeeper (#36428) üzenetére


FireKeeper
nagyúr

pff lol
ez a játékmotor úgy szar, ahogy van. kösz ubi hogy elbasztad a kedvenc játéksorozatomat :C :(

steam, GOG, uPlay: @petermadach || HotS: PeterMadach#2675 || Xperia 10 V || Ultrawide & SFF masterrace || Unofficial and unpaid VXE R1 shill

(#36430) westcoastog válasza FireKeeper (#36429) üzenetére


westcoastog
veterán

intel+nv bepénzelt rendesen ahogy nézem, csak azért sem fogok ilyen kombót venni, nem támogatom a faszságukat. :(((
Ja és játékot sem fogok többe ELŐrendelni, majd szépen megvárom a megjelenést és az első véleményeket.

[ Szerkesztve ]

(#36431) FireKeeper válasza westcoastog (#36430) üzenetére


FireKeeper
nagyúr

igazából csak az nv pénzelt be, az full AMD konfigok alatti visszaesésnek az az oka, hogy az AMD procik (mind a K10 alapúak, mind a bulldozeresek) gyengébbek egy szálon, az AC3 pedig valamiért, valamit csak egy szálon számít (valószínűleg az AI-t), ezért azokon a helyeken, ahol sok az NPC (jellemzően városok) brutál mód belassul (1 szál atomra van terhelve a többi meg szinte pihen).
érthetetlen, hogy ezt 2012 végén egy AAA cím motorja hogy engedheti meg magának.

[ Szerkesztve ]

steam, GOG, uPlay: @petermadach || HotS: PeterMadach#2675 || Xperia 10 V || Ultrawide & SFF masterrace || Unofficial and unpaid VXE R1 shill

(#36432) F34R válasza FireKeeper (#36428) üzenetére


F34R
nagyúr

En ezt mondtam , ezert nem is veszek gepet jatekra mert nem erdekel tobbet.
en is alaphangon ennyit szamoltam, aki jatszani akar az fizesse is meg az a kor mar regen nincs hogy lofutty gepigennyel elmentek a jatekok . A nyalcsorgatos grafika a lenyeg (es melle betesznek pofatlanul tesszalaciot a marketing bullshitjukbe)

(#36429) FireKeeper

valahogy megolte az amd vonalat :DDD nahd de a pirosaktol is lattunk mar ijet en nem lepodok meg.

(#36430) westcoastog

nem feltetlenul csak ok a ludas matyik, ezt mindenki tudja hogy normalisan csak ezzel a parositassal mennek a legjobban a jatekok evek ota.
tobbet er ha dobod fel aprora igy legalabb a penzed megterul.

(#36433) ittakary válasza FireKeeper (#36429) üzenetére


ittakary
nagyúr

AZ IGEN!!!! AZTAPICSA!!

(#36434) FireKeeper válasza F34R (#36432) üzenetére


FireKeeper
nagyúr

ezt mindenki tudja hogy normalisan csak ezzel a parositassal mennek a legjobban a jatekok evek ota
ez közkeletű tévedés. igaz néhány játékra, de közel nem az összesre, sőt, most már a játékok többségére sem (több fejlesztőt pénzel az AMD mint az NV). kb HD4000 széria óta AMD-től jönnek a jobb ár/teljesítmény arányú kártyák, és talán most a legkülönbözőbb a két cég kártyáinak felépítése (GCN vs Kepler). vannak olyan játékok, ahol ugyanez a nevetséges teljesítménykülönbség fordítva áll fenn, pl dirt showdown vagy az új hitman. csak míg ott még meg lehet magyarázni a különbséget, itt az AC3-nál nem nagyon...

[ Szerkesztve ]

steam, GOG, uPlay: @petermadach || HotS: PeterMadach#2675 || Xperia 10 V || Ultrawide & SFF masterrace || Unofficial and unpaid VXE R1 shill

(#36435) #19617792 válasza westcoastog (#36430) üzenetére


#19617792
törölt tag

AMD is ugyanezt csinálja, legfeljebb nem ennyire. ennyi erővel AMD-t se vegyél, ott a VIA. ;]

(#36431) FireKeeper: mondom, nem érdekük, hogy sok erőforrást belerakjanak, ha a "szart" is megveszik sokan. de ez se meglepő. érdekes módon ez "sok" éve még nem volt jellemző...

(#36432) F34R: eléggé probléma, hogy csak a grafika a lényeg. köszönhetően a játékgyártóknak és köszönhető a hülye játékosoknak.

[ Szerkesztve ]

(#36436) westcoastog válasza F34R (#36432) üzenetére


westcoastog
veterán

Hogyne most vettem a gépet nem rég majd adom el megint és veszek másikat ráfizetés nélkül nem? :)

(#36437) FireKeeper válasza #19617792 (#36435) üzenetére


FireKeeper
nagyúr

igen, az AMD-nél is vannak ilyen projektek, főleg pont az általam elített dirt showdownban lejt nekik nagyon durván a pálya. de azért ott sem arról van szó, hogy a másik oldalon játszhatatlan a játék. csupán arról, hogyha felraksz egy effektet, akkor nagyon durván belassulnak az nv-k.

sajnos ez van, pedig eddig az ubival nem volt bajom, három, nekem nagyon kedves sorozatot is ők csináltak (AC, PoP, Anno) de hát sajnos látni kell hogy ők is csak egy kurva cég akik profitot lesnek. de ennek ellenére is, ez ciki.

Sci healer/support karakternek 2k zenért jó vétel az atrox? :D akció van, lehet megvenném a sci-mnek. meg még mondták a D'Kyr-t is, de az atrox valamiért jobban tetszik.

[ Szerkesztve ]

steam, GOG, uPlay: @petermadach || HotS: PeterMadach#2675 || Xperia 10 V || Ultrawide & SFF masterrace || Unofficial and unpaid VXE R1 shill

(#36438) #19617792 válasza FireKeeper (#36437) üzenetére


#19617792
törölt tag

az Ubi már korábban is produkált érdekes dolgokat, a DRM kapcsán. ők nem tudnak normális DRM-et írni. :DDD

sci-nek Atrox? nagyon süti, ilyen egyhelyben ülős, peteket kiküldős, távolról supportolásra kiváló. science hajó miatt előre kell nézni a kül. debuffok miatt és lehet rá dual cannonokat rakni, így érdemes is. 2xDC plusz Beam Bank, illetve hátra 2x Turret plusz egy Beam Array (ha oldalra kerülnek az enemyk, akkor is tudsz debuffolni). egész komoly damage hozható össze. fightereknek adv. Stalker fighterek, ha már nagycica, legyen kiscica is. :DDD ha van Quad Cannonod, akkor QC+DC+Beam Bank, ujujuj. :DDD

(#36439) #19617792 válasza #19617792 (#36438) üzenetére


#19617792
törölt tag

a másik, a Bethesda meg nem tud stabil játékot írni. nincs olyan Bethesda game, ami ne crashelne véletlenszerűen. :DDD

(#36440) - = Zk = -


- = Zk = -
félisten

nah, megyek. csajozok egyet...
sejtem mi a vége, de csak rmélem, hoyg örörk szerelem. igaz, ezt már közel 8 éve remélem. vele kapcsoaltban xD

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#36441) Varoz válasza - = Zk = - (#36440) üzenetére


Varoz
őstag

Jajajj.. :DD

hTC Quietly Brilliant // „Nem értek egyet azzal, hogy a szerénység fontos erény. A logikus elme mindent olyannak kell hogy lásson, amilyen. És ha lebecsüli magát, éppúgy eltér az igazságtól, mintha eltúlozta volna.” (OO=[][]=OO)

(#36442) FireKeeper válasza #19617792 (#36438) üzenetére


FireKeeper
nagyúr

leginkább healer, csak másodsorban support/debuff. leginkább a boff kiosztása tetszik. igazából az érdekel, megér-e 2k zent.

steam, GOG, uPlay: @petermadach || HotS: PeterMadach#2675 || Xperia 10 V || Ultrawide & SFF masterrace || Unofficial and unpaid VXE R1 shill

(#36443) pckownz


pckownz
senior tag

Na... Holnap este prog leadás, szóval még 1 kör CoD aztán mehet reggelig a Code... :DDD :W

(#36444) Pttypang válasza #19617792 (#36420) üzenetére


Pttypang
veterán

Azt ne mondjad nekem, hogy nicns diákmunka.. maximum olyan, ami neked nem tetszik.. de ha kell a pénz, akkor bármilyen munkát elvégzel..

Everybody lies.

(#36445) #19617792 válasza Pttypang (#36444) üzenetére


#19617792
törölt tag

ofc van diákmunka dögivel, de elég ergya órarendem van, így nem igazán lehet hetente elég órát dolgozni, hogy "értelmes" pénzt lássak belőle. így erre a félévre parkolópályán van a dolog. köv. félév jobb lesz ebből a szempontból és valami egyszerűbb munka jó lenne majd. irodai, IT-s, mondjuk ilyesmi.

[ Szerkesztve ]

(#36446) - = Zk = - válasza Varoz (#36441) üzenetére


- = Zk = -
félisten

:N semmi extra

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#36447) Pttypang válasza #19617792 (#36445) üzenetére


Pttypang
veterán

Ja, azt hittem fizikai munkákban is gondolkodsz :)

Everybody lies.

(#36448) F34R válasza FireKeeper (#36434) üzenetére


F34R
nagyúr

A kartyara igaz lehet , de a CPU-val evek ota nem tudnak lepest tartani es sajnos a bizar valosag.

#36436) westcoastog

En az AC-ra gondoltam.

(#36437) FireKeeper

lassul a faszt , csakis a kozepkategorias kartyakon ahol a nV nem tudott ertelmeset felmutatni a 560ti-n kivul , ez alatt nem is erdemes venni toluk semmit. visszaterve az AC3r-a ha van valakinel elfekvo gtx460 azzal sztem meg vess ra egy pillantast.

(#36439) EarL 007

Borderlands toluk van ? mert akkor a masodik resszel megint NV oldalra hajtsak a vevoket.
Elofordult ugyan ez a farkas hiba mint most az AC-nel.

(#36447) Crytec210

abba csak a butak gondolkoznak :DDD Earl keruli az ilyen dolgokat amiben a gockabol golyobissa avandzsalodik ;]

[ Szerkesztve ]

(#36449) westcoastog válasza F34R (#36448) üzenetére


westcoastog
veterán

Dehogy adom el. :N

(#36450) FireKeeper válasza F34R (#36448) üzenetére


FireKeeper
nagyúr

lassul a faszt? :) pakolj fel a dirt showdown-ban advanced lighting effektet, és nézd meg hogy kezdenek el szenvedni az új nv-k :)

steam, GOG, uPlay: @petermadach || HotS: PeterMadach#2675 || Xperia 10 V || Ultrawide & SFF masterrace || Unofficial and unpaid VXE R1 shill

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.