Hirdetés

2024. május 21., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#3501) arpi6k válasza muxi-muxi (#3498) üzenetére


arpi6k
addikt

Annyira nem izgat. Elég jó kis kártya. DX10-ig elnyalókázom vele.:)

Intel & ATI

(#3502) SzlobiG válasza muxi-muxi (#3498) üzenetére


SzlobiG
félisten

Én örülök a legjobban neki.:D Xt-ért se sokkal többet ad 70K.

(#3503) x_o_n


x_o_n
veterán

felraktam pár napja az accelerox2-t ,totál pozitiv...a gép halk mintha nem is menne a venti,ha rákapcsol akkor sem lehet szinte semmit hallani...-12-15 c csökkent a hőmérséklete a karinak , terhelés alatt most annyi mint eddig a gyárival az idle.
mellesleg szegény kari is fellélegzik mert ez a batár nagy dög x2 pille könnyü...a gyári cooler félelmetesen szar,nehéz és a merevitő miatt görbül a kari nyákja..

(#3504) 04ahgy


04ahgy
nagyúr

Sziasztok!

Nekem is egy X1800XL van. A gyári hűtője egy fos! Alapbeállításain egy óra COD 2 után túlmelegszik a kártya, úgy hogy újra is pasztáztam NORMÁLISAN, fehér pasztával. Gyári állapotában 10-20 perc volt a ''szintideje'', amíg nem lépett ki.
Szeretnék rá egy jó hűtőt, de az accelero nem szimpatikus... Valami olyan kellene, ami kifele fúj... (Mint a Silencerek...) Mert a gépházam kicsi, és meleg, már három HDD és két ODD, tuningolt forró proci és RAM fűti. És nálam gyári hűtővel is elég meleg a kártya terhelés nélkül. (Tuningolni még nem is mertem, hiszen így is fagy. :Y ) Tudtok valami frankó hűtőt ajánlani?

Másik dolog: A 6.4-es Catalysttal semmi gondom, de a legújabb Omegával van: induláskor egy atinevxx.sys fájlt hiányol a rendszer. (Le szoktam mégsézni...) Ez miért felelős? Baj, ha nincs fenn? Én a VIVO-ra tudok gondolni...

Előre is köszi: HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#3505) Mr_Vercetti válasza 04ahgy (#3504) üzenetére


Mr_Vercetti
őstag

Véletlen nem Sapphire?

Úgy hallottam azok között volt jópár ami beszart, fagyogatott mint ahogy leírtad.

Nekem is volt Sapphire X1800XL-em, és gyár hűtővel, volt-mod-al 624/1250-en sem fagyott ki, igaz melegedett rendesen, de nem fagyott.

Lehet te is hibásat kaptál.

(#3506) 04ahgy válasza Mr_Vercetti (#3505) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Szia!

Éppenséggel Sapphire! Képzeld! :O :O
Most mi tévő legyek??? Egyébként Giannis a kártya, és tényleg azt csinálja, amit leírtál. De már az elsőt (ez már a második) három napon belül Gianni kicserélte. Ez valamivel az előzőnél stabilabb, de azért fagy. Gyári hűtéssel tűzforró egy kis játék után, alig bírja a kezem.

Köszi a válaszod egyébként. Még azért egy új hűtő csak lesz rajta, hátha az segít. Vagy mit javasolsz?

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#3507) Mr_Vercetti válasza 04ahgy (#3506) üzenetére


Mr_Vercetti
őstag

VF700CU vagy valami Primecooler, ami olyan mint a VF700 csak olcsóbb.

De hogy ha így fagy, sztem úgy is fog, és ebből is csere lesz :U

Majd kiderül.

Én vinném vissza gariztatni.

[Szerkesztve]

(#3508) 9800


9800
csendes tag

Üdv
előre is köszönöm a segítséget
a kérdés pedig az lenne hogy egy x1800xt hez elég lenne a thermaltake butterfly 480w-os tápom ami álítólag 18A ad a 12V-os ágra (tuningolni szeretném a vga-t)

(#3509) Mr_Vercetti válasza 9800 (#3508) üzenetére


Mr_Vercetti
őstag

elég hát

(#3510) hankpoke válasza 04ahgy (#3506) üzenetére


hankpoke
tag

Üdv!
Most felfestem az ördögöt a falra,de én is Sapphire 1800XL vettem Gianninál és nekem is gariztatás alatt van.Szintén fagyás,5 perc game után kockásra kifagy a gép,csak reset segít,azon kívül élsímítást nem szerette a kártya,ettől el se indultak a játékok,stb.
Valami ritka szar széria lehetett,neked is,nekem is sikerült belenyúlnunk...
Vidd vissza,ha kicserélik valszeg Gigabyte karit fogsz majd kapni.
Hankp

(#3511) arpi6k válasza hankpoke (#3510) üzenetére


arpi6k
addikt

Nagyon sokan beletenyereltek ilyen hibás kártyába. Sajnos...:(

Intel & ATI

(#3512) muxi-muxi válasza 04ahgy (#3504) üzenetére


muxi-muxi
senior tag

Benne vagy a lecsóban... Nekem is selejt volt az első (szintén Gianni), de második már hónapok óta megy. Mr. Vercetti kártyája is járt nálam, de nem ment a gépemben, érdekes módon nála viszont igen. Hűtésnek egy Primecoolert vettem, ami kialakításra nem olyan igényes mint a Zalman, de ugyanolyan könnyen szerelhető, és jó hatásfokú. A kártya mellett, minden helyet szabadíts fel, mert okádja a meleget. A gyári hűtő szerintem annyira nem szar, csak hangos, minimális tuningra az is alkalmas.

Mindegy, milyen gép, csak fagyjon...

(#3513) 04ahgy válasza muxi-muxi (#3512) üzenetére


04ahgy
nagyúr

A kártya tényleg okádja a meleget!!! négy foglalat szabad mellette!
Akkor kapcsolatba lépek Giannival.

Köszi a ''biztatásokat'', a tapasztalatok megosztását, és a segítséget! Mindenkinek!

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#3514) joshua7 válasza 9800 (#3508) üzenetére


joshua7
veterán

No para, az enyém csak 16A-t tud, mégis szakít a tuning is. ;)

Semper Fi

(#3515) 9800 válasza joshua7 (#3514) üzenetére


9800
csendes tag

ok
csak olv hogy volt akinek 500w-os bár kevésbé márkás tápja nem vitte
megilyedtem hogy vennem kell egy 600w-os enermaxot

(#3516) Lalaboy válasza joshua7 (#3514) üzenetére


Lalaboy
őstag

Egyetertek a velemenyeddel, de lenne hozzafuznivalom! A volt Thermaltake 500W-os tapom nem birta el az X1800XT huzasat, de nem azert mert csak 15A tudott a videokari fele adni, hanem azert mert a tuningolt ketmagosok rettentoen sokat fogyasztanak! Addig nincs is gond a 480W-os 16A-es tappal, amig benem lep egy 100W felett fogyaszto proci! Az egymagos procik eros tuning eseten sem fogyasztanak 80-90W-nal tobbet, marad a tapnak ereje a videokarit is kiszolgalni! De nekem a ketmagos X2-m 147W-ot fogyasztott, +a huzott X1800XT fogyasztasa mar terdrekenyszeritette a regi tapomat! Erdemes belekalkulalni a tapegyseg vasarlasaba a leendo fejlesztest is, mert ha netan az alaplapba bekerul egy ketmagos proci, mindjart bajok lesznek a tappal! A jobb tapokon feltuntetik a 12V-os ag fele a max. terhelhetoseget es a +3.3, +5V feloli terhelhetoseget W-ban!

(#3517) Boglya válasza 9800 (#3515) üzenetére


Boglya
senior tag

Nekem a 400 wattos Chieftec tápom simán vitte a gyárilag húzott x1800xt-t, húzott procival, 2 giga rammal, 2 vinyóval, dvd-íróval, hang és tvkártyával...

(#3518) 9800 válasza Boglya (#3517) üzenetére


9800
csendes tag

ok
csak ez már elég régi táp, meg van egykét dolog ami pluszba fogyaszt
bár amikor vettem elég jo kis táp volt (még most is tecc főleg ha viszi az új vga-t :C )

(#3519) Boglya válasza 9800 (#3518) üzenetére


Boglya
senior tag

Szerintem simán bírni fogja, én is csak azért veszek mindig nagyobbat, mert riogatnak, hogy nem lesz elég, Most is egy 500-as Coolink van bent, de a Chieftec-et jobban szerettem, ennek fura alapzaja van még akkor is, ha ki van kapcsolva a gép.

(#3520) 9800 válasza Boglya (#3519) üzenetére


9800
csendes tag

nekem ezzel a thermaltakkal nem volt semmi bajom csak féltem hogy kevés de mostmár biztos vagyok benne hogy elég meggyőztetek

ha minden igaz holnaptól tag vagyok énis

[Szerkesztve]

(#3521) joshua7 válasza Lalaboy (#3516) üzenetére


joshua7
veterán

Nincs dc procim, szóval nem tudok hozzáfűzni ehhez semmit. De logikus, amit mondasz.
Speciel én nem veszek dc procit, amíg a játékok kb 50%-ában nem adnak +50% teljesítménytöbbletet.. :)

Semper Fi

(#3522) joshua7 válasza 9800 (#3520) üzenetére


joshua7
veterán

Hehe. :B

Semper Fi

(#3523) arpi6k válasza joshua7 (#3521) üzenetére


arpi6k
addikt

Akkor valszeg soha nem lesz dc procid.:D

Intel & ATI

(#3524) Gaboman


Gaboman
nagyúr

Bocsi hogy most ide írom de lenne egy eladó Sapphire 1800XT 512MB-os VGA 1év Garival eladó ár 95000FT!!

Ha meghalsz te nem tudod hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz. Ugyanez a helyzet akkor is ha hülye vagy. ;-)

(#3525) Gaboman


Gaboman
nagyúr

Ha valakit érdekel telefonon keressen mert nem leszek elérhető a neten!
A számom az adataimnál van!

Ha meghalsz te nem tudod hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz. Ugyanez a helyzet akkor is ha hülye vagy. ;-)

(#3526) Boglya válasza Gaboman (#3524) üzenetére


Boglya
senior tag

Sajna 95 rugóért már nem hiszem h elkel :( , megy le az áruk mint állat. Azért sok sikert:).

(#3527) Gaboman válasza Boglya (#3526) üzenetére


Gaboman
nagyúr

Miért te mennyiért adnád el?

Ha meghalsz te nem tudod hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz. Ugyanez a helyzet akkor is ha hülye vagy. ;-)

(#3528) Gaboman


Gaboman
nagyúr

90E Ft-már jó nem?

Ha meghalsz te nem tudod hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz. Ugyanez a helyzet akkor is ha hülye vagy. ;-)

(#3529) joshua7 válasza Gaboman (#3528) üzenetére


joshua7
veterán

Írtam egy PÜ-t, h mennyiért megy mostanság. :(

Semper Fi

(#3530) Gaboman válasza joshua7 (#3529) üzenetére


Gaboman
nagyúr

Hát tudod akkor nekem tökéletes jó és megmarad mert hogy 75E-ért nem adom oda az biztos!

Ha meghalsz te nem tudod hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz. Ugyanez a helyzet akkor is ha hülye vagy. ;-)

(#3531) Boglya válasza Gaboman (#3530) üzenetére


Boglya
senior tag

Erről van szó:)! Egyébként érdemes olyan helyen hirdetni, ahol kevésbé hozzáértők is nézelődnek, mivel sok boltban 120ezerért árulják most is. Kérdés, hogy találsz-e valakit, aki megvesz egy közel 100 rugós vga-t anélkül, hogy jobban körülnézne.

(#3532) joshua7 válasza Boglya (#3531) üzenetére


joshua7
veterán

Fölraktam Aprónetre is, de senki sem érdeklődött.

Semper Fi

(#3533) arpi6k válasza Gaboman (#3530) üzenetére


arpi6k
addikt

Szerintem még 75k-nál is erősen kellene szenvedned mire elmegy...:(

Intel & ATI

(#3534) muxi-muxi


muxi-muxi
senior tag

Az X1800XL, GTO hűtéséről: Mögénéztem Ruby melleinek, leszedtem a borítólemezt és a következőt láttam. A hűtő tényleg heatpipeos kialakítású, de nagyon szerencsétlen megoldás. Két U alakú hőcső vezeti el a meleget, ezek oda vannak sajtolva a magot hűtő platform, és a valódi borda közé. A borda igen sűrű rézlemezes, hajtogatott megoldás (a teteje is el van hajtogatva, de alternatív ventilátor elhelyezésre - értsd: nem borda mellé, hanem RÁ- nehezen kivitelezhető, pedig a mérete egy 92-es fannak felel meg. Ezt azért mondom, mert a ráhelyezett légkavaró keltette légáram nem hatol be a bordák közé)) Majd ha lesz normális szilikonpasztám akkor feléapplikálok egyet, és megmonitorozom. Addig azonban inkább a rézvirágban bízom. Szinte hihetetlen, hogy a hőcsöves megoldást ennyire hatástalanra is lehet tervezni...

Mindegy, milyen gép, csak fagyjon...

(#3535) Boglya válasza arpi6k (#3533) üzenetére


Boglya
senior tag

De miért van ez így? a 7800gt-ket 60rugó körül hirdetik, ezt meg 75ért pedig azért elég nagy különbség van köztük.

(#3536) Boglya válasza muxi-muxi (#3534) üzenetére


Boglya
senior tag

Ha tudod hogyan működik a hőcsöves megoldás, akkor egyáltalán nem hihetetlen. Elég pontosan ki kell számítani a csövekben lévő cucc mennyiségét és a hőcsövek kialakítását.

(#3537) muxi-muxi


muxi-muxi
senior tag

Íme a balf@sz módra megoldott heat pipe: [kép]

Látható, hogy a tervezőknek eszükben sem volt, hogyan is kéne elhelyezni a hőcsöveket. A hőpipa nagyobbik része általában CSAK a hőleadó, és nem a hőfelvevő résszel kell, hogy kapcsolatban álljon. Itt viszont jól megfigyelhető, hogy mindkét bázissal azonos kapcsolatban van, így a hőcsrélő gáz visszahűlése nem megoldott. Ha rosszul okoskodom, nyugodtan kritizáljatok.

U.i.: a kép jogos szellemi tulajdonomat képezi :)

Mindegy, milyen gép, csak fagyjon...

(#3538) muxi-muxi válasza muxi-muxi (#3537) üzenetére


muxi-muxi
senior tag

jaj, el lett fuckva a link: [link]

Mindegy, milyen gép, csak fagyjon...

(#3539) 04ahgy válasza muxi-muxi (#3534) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Nézd meg jobban azt a ''hőcsövet''... :Y
Nekem X1800XL-em van, már többször pasztáztam, túlmelegszik. De ami rajta van, az még barátok közt sem hőcső... Nálam az a vége ugyanis, amelyik nem a lekerekített, az nyitott... Hőcső meg tudtommal csökkentett nyomású folyadékkal és gőzével van feltöltve...
Nézd meg azért Te is, lehet, hogy csak az én kártyámon selejtes a hűtő, de az U-csövek mindkét tagjának egyik vége nyitott...

UI: Én is egy erős ventit akartam merőlegesen felrakni, de az általad is említett hajtogatás ezen számításomat keresztülhúzta...

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#3540) 04ahgy válasza 04ahgy (#3539) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Nézzétek meg többen is - ha van módotok rá - a hőcső végét. Egyre inkább parázok, hogy az én kártyám a selejtes...

És igen, hőcsőnél elvileg az adja a működési nagy hatásfokot, ha a két vége közt nagy a hőmérsékletkülönbség...

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#3541) Gaboman


Gaboman
nagyúr

Megjöttem végre!
Most állt össze a gépem,sajna a procimat nem tudtam kicseréltetni Athlonra így maradt a Sempron.
A VGA az MSI helyett lett Sapphire!
Meg vettem egy jó Billentyüt meg egeret.

Ha meghalsz te nem tudod hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz. Ugyanez a helyzet akkor is ha hülye vagy. ;-)

(#3542) Gaboman


Gaboman
nagyúr

Skacok melyik tunningprogi is volt az amelyikkel meglehetett húzni az 1800XT 512-öt?
Mert az 550W-os tápnak bírni kellene most már a húzást!

Ha meghalsz te nem tudod hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz. Ugyanez a helyzet akkor is ha hülye vagy. ;-)

(#3543) joshua7 válasza Gaboman (#3542) üzenetére


joshua7
veterán

ATItool.
szerk: vagy Overclocker

[Szerkesztve]

Semper Fi

(#3544) Gaboman válasza joshua7 (#3543) üzenetére


Gaboman
nagyúr

Köszönöm!
De nem erre gondolok hanem valami nagyon egyszerű progi volt!

Ha meghalsz te nem tudod hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz. Ugyanez a helyzet akkor is ha hülye vagy. ;-)

(#3545) joshua7 válasza Gaboman (#3544) üzenetére


joshua7
veterán

Overclocker lesz az.

Semper Fi

(#3546) Gaboman válasza joshua7 (#3545) üzenetére


Gaboman
nagyúr

És azt honnan tudom leszedni?

Ha meghalsz te nem tudod hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz. Ugyanez a helyzet akkor is ha hülye vagy. ;-)

(#3547) joshua7 válasza Gaboman (#3546) üzenetére


joshua7
veterán

Google 1. találat:[link]
;)

Semper Fi

(#3548) Gaboman válasza joshua7 (#3547) üzenetére


Gaboman
nagyúr

Köszönöm!

Ha meghalsz te nem tudod hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz. Ugyanez a helyzet akkor is ha hülye vagy. ;-)

(#3549) muxi-muxi válasza 04ahgy (#3540) üzenetére


muxi-muxi
senior tag

Az enyémnek el van gyűrve a vége , szerintem nem lukas. Mindegy így is borzasztó a hatásfoka...

Mindegy, milyen gép, csak fagyjon...

(#3550) Gaboman


Gaboman
nagyúr

Azt hiszem a Sempron procim gyengécske egy kicsikét MAX 1900Mhz-ig lehet húzni!
A régi 2305-ön ment simán!
De a Sapphire sokkal halkabb mint az MSI-volt!

Ha meghalsz te nem tudod hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz. Ugyanez a helyzet akkor is ha hülye vagy. ;-)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.