Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#27701) F_Zolee válasza Out (#27700) üzenetére


F_Zolee
veterán

MSI AB-ben szépen követheted a grafikonon, hogy miként változik a venti sebessége terhelésnél. Gyárilag kicsit alul van szabályozva. Nekem alapon 21%-on megy de már jó ideje manuálisan tolom így nem rémlik már mettől meddig milyen tartományba megy de kevesebb, mint lehetne az tuti. 52% van állítva nekem 40foktól és így marad 60fokon max...Hangja se vészes így.

(#27702) Out válasza F_Zolee (#27701) üzenetére


Out
addikt

Köszi, meglesem majd otthon, mert ha csak tényleg ennyi gondom lesz, hogy magasabb a hőmérséklet, akkor egy kis ventisebességnöveléssel lehet orvosolni tudnom. Lehet csak a szemem káprázott, de mintha a Risen szebb lenne a 14.8-al, mint volt a 13.12-vel :P

[ Szerkesztve ]

Commodore Plus/4 --- Személyi számítógép beépített profi szoftverrel

(#27703) F_Zolee válasza Out (#27702) üzenetére


F_Zolee
veterán

Én nem mertem még feltenni 13.12-nél újabbat a sok gond miatt amit olvastam, na meg nem ehhez készültek a javítások...

(#27704) Out válasza F_Zolee (#27703) üzenetére


Out
addikt

Ez az, hogy elvileg a 13.12 utáni drivereknek már nincs semmi hatásuk a HD 6xxx széria kártyáira és a Sapphire weboldalán mégis ott van a 14.4-es driver a 6850-es kártyánál, ami nálam nem is működött rendesen. 13.12-el csak annyi gondom volt mostanában, hogy van amikor kiírja, hogy a videókártya illesztőprogramja leállt és nem válaszol, majd újraindul és folytathatom tovább a munkát a gépen. Ritkán, de előfordul.

[ Szerkesztve ]

Commodore Plus/4 --- Személyi számítógép beépített profi szoftverrel

(#27705) F_Zolee válasza Out (#27704) üzenetére


F_Zolee
veterán

Nálam sosem volt még ilyen. Nem tudom mit ronthattam el évek óta. :F ;]

(#27706) Out válasza F_Zolee (#27705) üzenetére


Out
addikt

Ott rontod el, hogy nem frissíted a 13.12-őt :D

Tegnap miután hazaértem és felébresztettem a gépet, dobott egy kékhalált a szokásos DPC_WATCHDOG_VIOLATION hibaüzenettel (14.8). És mindezt úgy, hogy az Overdrive nem volt engedélyezve, mert azt teszteltem utoljára, hogy mennyire melegszik a kártya. Szóval, Overdrive-al folyik tovább a tesztelés....

Commodore Plus/4 --- Személyi számítógép beépített profi szoftverrel

(#27709) Tatinho válasza gpatrik (#27565) üzenetére


Tatinho
tag

Sziasztok
Most készülök venni egy Asus HD6850 DC/2DIS 1GB GDDR5 VGA-t.
1db 6tűs táp csati van csak rajta és olvastam hogy ez korábban másoknak problémát okozott és Blacj screent dobált, ezért az asus adott ki egy rev2-es változatot amin már 2 db táp csati van.
A kérdés hogy merjem-e meg venni?
SOS-ba nagyon fontos lenne a válasz
Előre is köszönöm!

(#27710) F_Zolee válasza Tatinho (#27709) üzenetére


F_Zolee
veterán

Ha eddig is hibátlanul üzemelt akkor nem kell aggódni.

(#27711) Logan83 válasza Tatinho (#27709) üzenetére


Logan83
csendes tag

Szia, nekem volt mid a kettő változat de a rev.2 most ment vissza gariba.
Úgyhogy csak bátran.

Szerintem.......

(#27712) Tatinho válasza Logan83 (#27711) üzenetére


Tatinho
tag

Köszönöm a gyors válaszokat!

Egyébként mi a véleményetek az említett kariról? Mai jatékokkal hogy boldogul?
4GB Corsair vengeance 1600mhz
Meg FX4130 egy sabertooth 990fx lapban lesznek a társai

[ Szerkesztve ]

(#27713) F_Zolee válasza Tatinho (#27712) üzenetére


F_Zolee
veterán

Attól függ milyen címről van szó. Van amit high beállítással visz de van aminél medium a max ha fps is kell.
Mai világban meg 8gb ram kellene még. :)

(#27714) Tatinho válasza F_Zolee (#27713) üzenetére


Tatinho
tag

Ajh tudom sajnos hogy kéne az a 8giga :(((
Tervbe is van véve, de úgy döntöttem egyenlőre hogy elsőnek még egy ssd-re ruházok be.

(#27715) Tatinho


Tatinho
tag

És mennyire tuningolhatò ez az asus kártya? Érdemes egyáltalán foglalkozni vele, hoz annyit a konyhára?
Ha igen akkor elég a ccc-ben felhúzni vagy vmi specko program ajánlott?
Olvastam valamit hogy van aki biost is cserélt, ez miben segített?
Valamint azt megtudjatok mondani hogy pontosan miben különbözik az én asusom a v2 től? A dupla tàpcsatlakozást leszámítva.
Bocsi a sok kérdésért :)

(#27716) F_Zolee válasza Tatinho (#27715) üzenetére


F_Zolee
veterán

Tuning az típus függő. ASUS-t nem tudom mennyire húzható de alapban a 6850-es széria a Gigát leszámítva jól tuingolható. MSI Afterburner segítségedre lesz. Ma már ajánlott húzni, mert alapon nem biztos elegendő.
CCC-ben nem érdemes húzni, mert ott alig enged.

(#27717) Tatinho válasza F_Zolee (#27716) üzenetére


Tatinho
tag

Köszi! :R Majd írok mik a fejlemények, hogy haladok

(#27718) Tatinho


Tatinho
tag

Jelenleg fesz emelés nélkül 900/1100-on használom, tovább még nem teszteltem, de szerencsére semmi extra melegedés eddig.

(#27719) F_Zolee válasza Tatinho (#27718) üzenetére


F_Zolee
veterán

Kb 950MHzet bírhat a gpu feszemelés nélkül. Mondjuk a felett meg már túl sokat amúgyse lehetne profitálni belőle, mert több fesz kell és annyit már nem ér.

(#27720) Out


Out
addikt

Tegnap felraktam a TriXX-et, a Sapphire tweak progiját, mert kíváncsi voltam rá, hogy azzal hangosabb vagy halkabb-e a venti miközben dolgozik a GPU. Halkabbnak tűnt, viszont a Setting menübe nem tudok belépni, mert rögtön kiakad a program, Windows 8.1 U1 alatt és Sapphire HD 6850-es karival. Másnak valami tapasztalat ezügyben?

Commodore Plus/4 --- Személyi számítógép beépített profi szoftverrel

(#27721) F_Zolee válasza Out (#27720) üzenetére


F_Zolee
veterán

Én alapban nem használom, mert nekem állandóan a teljes feszt adja a kártyának 2D-ben is.
MSI AB-t jobban lehet testre szabni...

(#27722) Out válasza F_Zolee (#27721) üzenetére


Out
addikt

Hoppá, na ezt nem néztem meg, pedig szokott futni a GPU-Z a háttérben. Köszi, hogy felhívtad rá a figyelmet, megfogom nézni.

Commodore Plus/4 --- Személyi számítógép beépített profi szoftverrel

(#27723) Tatinho válasza Out (#27722) üzenetére


Tatinho
tag

Én az Asus féle Smart Doctort próbáltam felrakni hogy kipróbáljam a Voltage Tweak-et.
De feltelepülés után olyan hibával áll le hogy Nincs információja a grafikus kártyáról... :F
Egyenlőre csak a CCC-vel tuningoltam.
MSI AB-t honnan érdemes leszedni? Eddig mind vírusos volt amit találtam

(#27724) F_Zolee válasza Tatinho (#27723) üzenetére


F_Zolee
veterán

Talán a saját oldaluk nem elég megbízható? :F

(#27725) Logan83 válasza Tatinho (#27723) üzenetére


Logan83
csendes tag

Szia. amíg a Gamer OSD nincs telepítve, nem is fog rendesen működni.

Szerintem.......

(#27726) Tatinho válasza Logan83 (#27725) üzenetére


Tatinho
tag

Szia
Erre az AMD Gaming Evolved program-ra gondolsz esetleg?

F-Zolee: Megvan :))

[ Szerkesztve ]

(#27727) Logan83 válasza Tatinho (#27726) üzenetére


Logan83
csendes tag

Szia, nem arra gondolok hanem amit az asus honlapjáról lehet letölteni két segédprogram közül a
GamerOSD névre hallgatót.
[link]
Ajánlott a driver után ezt telepíteni és csak utána az egyéb spec. dolgokat. (ha jól értem.)

Szerintem.......

(#27728) Tatinho válasza Logan83 (#27727) üzenetére


Tatinho
tag

Köszi a tippet.
Kipróbáltam de újra ez a hiba üzenet fogad a smart doctor-tól:
"Can not find graphics information." :F

(#27729) F_Zolee válasza Tatinho (#27728) üzenetére


F_Zolee
veterán

Szerintem hagyd. Jó az MSI AB is. Majdnem 1-1ben ugyanaz csak más skinnel.

(#27730) Out válasza Tatinho (#27728) üzenetére


Out
addikt

Olyat olvastam, hogy a Smart Doctor előtt az Asus videódriverét kell felrakni, majd arra a Doctort és ha úgy működik, akkor már mehet fel az AMD driver is.

Commodore Plus/4 --- Személyi számítógép beépített profi szoftverrel

(#27731) Wolverine válasza Darkbalder (#27688) üzenetére


Wolverine
félisten

Tudom, hogy régi a komment, de ugyanígy jártam :) VTX3D 6850, kb. 3 éves; a kép szétesett, illetve már boot közben is artifactol. Úgy véltem, hogy szegény RAM-ok közül szállt el valamelyik és azért ilyen a kép. Mit javasoltok pótlásként? (úgy nézem, hogy az R7 260-as széria tudja ezt a teljesítményt, illetve egy kicsit jobbat)

szerk: azt elfelejtettem említeni, hogy a 14.4-es drivert használtam és nem tapasztaltam problémákat.

[ Szerkesztve ]

"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice." (Wolverine) / "Hello, I'm the Doctor. Basically... run." (a 11. Doktor)

(#27732) Tatinho válasza Wolverine (#27731) üzenetére


Tatinho
tag

Amennyire én vissza olvasgattam ezt a topikot ha jól emlékszem a 7870 került szóba többször is mint új alternatíva.

(#27733) F_Zolee válasza Wolverine (#27731) üzenetére


F_Zolee
veterán

Ha jó helyről veszed akkor jó a 270 is. 270x-ért nem feltétlen éri meg a pénzt a több Mhz amit kézzel is be tudsz lőni...

(#27734) zozyk


zozyk
addikt

Egy 6850-et mire lenne előrelépés lecserélni?
R7 250/260/260x/265?
Most ezek férnek bele a keretbe,de ha nem előrelépés akkor hagyom.... :-)

(#27735) F_Zolee válasza zozyk (#27734) üzenetére


F_Zolee
veterán

Ezekből kb egyikre se lenne értelme. Kicsit tuningold 900MHz fölé és jó lesz az még. 270 alatt nem sok értelme van váltani.

(#27736) zozyk válasza F_Zolee (#27735) üzenetére


zozyk
addikt

Teszteket olvasva nekem is ez jött le,csak kellett a megerősítés... :-)
Köszi

(#27737) F_Zolee válasza zozyk (#27736) üzenetére


F_Zolee
veterán

Ha igazi előrelépés kell akkor gyűjts rendesen és 50k-ért 7950-et is vehetsz ami jobb azért. :)

(#27738) ollie válasza F_Zolee (#27737) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

A 7950 mennyivel fogyaszt többet a 6850-nél?

***

(#27739) F_Zolee válasza ollie (#27738) üzenetére


F_Zolee
veterán

Elvileg 70W körül lehet a többlet(terhelve) de teljesítményben jóval jobb. De gondolom ezzel nem mondtam újat. :)

[ Szerkesztve ]

(#27740) Out


Out
addikt

Eldöntöttem, hogy csinálok egy videót arról, hogyan kell feltelepíteni rendesen az AMD új driverét, hogy működjön rendesen. Pont kapóra jött a 14.9 WHQL driver, ami a tökéletesen működő 14.8-at váltotta volna le nálam. Mondanom sem kell, hogy nagy FAIL lett az egész. A 14.9 WHQL driver telepítés végén lett egy fail a logban (a telepítést megismételtem háromszor, persze driver uninstall után), de nem foglalkoztam vele. Gép újraindítás után a CCC állandóan leállt és utána nem volt hajlandó többet elindulni így nem tudtam beállítani semmit a driverben (pl, képernyőméret igazítása a TV-re). Szóval ez a 14.9 WHQL nálad csődöt mondott. Visszaraktam a 14.8-at, azóta is minden tökéletes. Pedig azt hittem, hogy végre fejlődés lesz és nem hanyatlás :D

[ Szerkesztve ]

Commodore Plus/4 --- Személyi számítógép beépített profi szoftverrel

(#27741) F_Zolee válasza Out (#27740) üzenetére


F_Zolee
veterán

Mondjuk olyan vga-ra feltenni amit már kb nem is támogatnak...plusz hozadéka, hogy manapság elszálltak megbízhatóság téren a driver készítők valamitől.
Én még elvagyok a 13.12-vel. :)

(#27742) Tatinho válasza F_Zolee (#27741) üzenetére


Tatinho
tag

Engem szintetikus tesztek erdekelnènek hogy az újabb driverek akár a 13.12 óta, okoznak e %osan bármi gyógyulást.

(#27743) Out válasza F_Zolee (#27741) üzenetére


Out
addikt

Ismét jöttem tapasztalatot megosztani :D
Tegnap felraktam a 14.9.1Beta drivert és a 14.8-hoz hasonlóan ez megint rendesen működik.
Komolyan mondom ez már vicc. Nincs egy 14.x-es WHQL driver, ami működne rendesen, ami nem WHQL az működik. Most akkor ez mi? A WHQL minősítés ront el mindent? Mert akkor lehet, hogy nem is AMD hiba van, hanem a Microsoft ront el valamit, nem?

Tudom 13.12, haggyá' vele :D

Commodore Plus/4 --- Személyi számítógép beépített profi szoftverrel

(#27744) F_Zolee válasza Out (#27743) üzenetére


F_Zolee
veterán

Itt egyértelműen driver szinten van gond. És bármi javulást vettél észre a 13.12-höz képest? ;]

(#27745) Out válasza F_Zolee (#27744) üzenetére


Out
addikt

Még nem próbáltam ki játékban és Sony Vegasban, de az hogy telepítés utáni ujraindításkor nem kaptam kékhalált és hogy a Firefox nem omlott össze böngészés közben már egy jó kiindulópont :) Kétlem, hogy lenne bármilyen javulás, de nem is ez a célom, csupán csak egy működő 14.x-es WHQL drivert szeretnék. És amig a HD 6000-es sorozat ott van a támogatott kártyák listáján, szerintem joggal várhatom el, hogy működjön rendesen az új driver és ne a 13.12-est kelljen használnom.

Commodore Plus/4 --- Személyi számítógép beépített profi szoftverrel

(#27746) Out


Out
addikt

Kiderült, hogy miért nem jó nekem a 13.12-es driver és miért kell mindenképpen 14.x. Úgy gondoltam, hogy megnézem mennyivel lenne gyorsabb vagy jobb a 13.12, ezért leszedtem a 14.9.1beta-t és felraktam a 13.12-t. A videokártyára van kötve a monitor és a TV is, mert van hogy a TV-n nézek videót vagy videót vágok és kell hozzá a hang is. A 13.12-vel nem lesz aktív az AMD audio output amikor átváltok a TV-re. Szóval, itt elbukott nálam a 13.12. Visszaraktam a 14.9.1beta-t és abban egyből működik a dolog. Lehet, hogy működne a 14.4-el is, de nincs kedvem most kísérletezgetni meg a kék halálokkal bajlódni :)

Commodore Plus/4 --- Személyi számítógép beépített profi szoftverrel

(#27747) jambiyya válasza Out (#27740) üzenetére


jambiyya
őstag

Nálam is bakker!
Zaklatott egy ideig, hogy talált új drivert, és telepíteni. Egy idő után meguntam és ráhagytam. Na azóta mást se látok, mint hogy a host appliation működése leállt...és persze a tökéletesne működő HDMI->TV filmnézés is a múlté...grrr :(
Most szépen legyalulom ezt a szart és keresek régenni SW-t.

(#27748) Sanyi19


Sanyi19
őstag

Sziasztok, valaki aki használ VTX3D 6850-et, tudnak küldeni egy bios-t?

“Az élet nagy titka az, hogy nincs nagy titok. Bármi legyen is a célod, elérheted, ha hajlandó vagy érte tenni.” (Oprah Winfrey)

(#27749) F_Zolee válasza Sanyi19 (#27748) üzenetére


F_Zolee
veterán

(#27750) Sanyi19 válasza F_Zolee (#27749) üzenetére


Sanyi19
őstag

:R

“Az élet nagy titka az, hogy nincs nagy titok. Bármi legyen is a célod, elérheted, ha hajlandó vagy érte tenni.” (Oprah Winfrey)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.