Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#27651) varmi2 válasza _DiEGO_ (#27649) üzenetére


varmi2
nagyúr

Azt s "spéci fehér pasztát" flux-nak hívják. Másnevén folyasztószer, ez biztosijta a megfelelő megfelelő forrasztást.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#27652) ozzzy21


ozzzy21
csendes tag

Sziasztok lefrissítettem a videó kártya drivert és nem jó akárhányszor újra rakom mindíg azt írja hogy nem megfelelően lett telepítve.Tudtok nekem segíteni ebben?

(#27653) F_Zolee válasza ozzzy21 (#27652) üzenetére


F_Zolee
veterán

Ez a lefrissítés mit jelent? Rendesen uninstalláltad az előzőt? Most melyiket tetted fel?

(#27654) ozzzy21


ozzzy21
csendes tag

Mármost csináltam mindent :D De amit a kártyához kaptam azzal sem jó :(

(#27655) ozzzy21


ozzzy21
csendes tag

Hogy tudom letörölni minden összetevőjével együtt a drivert?

(#27656) F_Zolee válasza ozzzy21 (#27655) üzenetére


F_Zolee
veterán

Programok hozzáadása és eltávolítása.

(#27657) ozzzy21


ozzzy21
csendes tag

azokra dll fájlokra gondoltam amik maradnak

(#27658) F_Zolee válasza ozzzy21 (#27657) üzenetére


F_Zolee
veterán

Arra driver cleaner van de csak nagyobb galibát csinál.

(#27659) RetepNyaraB válasza ozzzy21 (#27657) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

a dll-ek nem kavarnak be sehova. Valami randan összeakadt ott a rendszerben. Szedj le egy TuneUp Utilities trialt es probald futtatni. Driver sweeper es tarsait nagyon nem ajanlom, csak zür van velük.

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#27660) kalman87


kalman87
csendes tag

Sziasztok,
lenne egy problémám, nem tudtam melyik topikba lenne célszerű írni.
Az egész probléma azóta van, hogy egyes alkatrészek ki lettek cserélve a gépemen. Namost a videókártyám és a tápon kivül minden cserélve lett. rgy 8 magos Fx 8350-re és 16 giga ramra. és egy asus m5a97 evo pro2-re, videókártya Ati HD 6790 1 gb gddr5 256 bit.
A probléma a következő 3 játéknál jelentkezik, battlefield 3, medal of honor, bad company 2. Amikor feltelepítem őket tökéletesen mennek, max beállításon. A probléma azután következik, hogy mondjuk másnap újra elinditom a játékot, és szaggatnak, de nem kicsit, hanem olyannyira, mintha egy 128 mb-os videókártyával probálnám elinditani őket.
Megjegyzem minden újratelepítésnél tökéletesen működnek, viszont másodszori nekifutásnak nem akarnak működni.
Valaki találkozott már ilyen problémával, esetleg valakinek van valami ötlete ezzel kapcsolatban?
Ja és semmi beállítást nem állítok át, se nem frissítek.

(#27661) F_Zolee válasza kalman87 (#27660) üzenetére


F_Zolee
veterán

Ez már win gond is lehet. Táp az milyen amúgy? Esetleg próbáld meg, hogy kiveszel ramot belőle. 8gb-al teszteld. Vírusírtó milyen van fent?
Melyik catalyst van fent?

[ Szerkesztve ]

(#27662) winhate


winhate
őstag

Gondoltam megtorom a csendet.

Nekem meg mindig megvan a 6850 -em :)

http://pouet.net/prod.php?which=5633

(#27663) F_Zolee válasza winhate (#27662) üzenetére


F_Zolee
veterán

Szint úgy. Ezt a kártyát igazából 7950-es szintűre lenne érdemes lecserélni.

(#27664) winhate válasza F_Zolee (#27663) üzenetére


winhate
őstag

elotte agp 3850 volt Ezt nem mostanaban cserelem le ;-)

http://pouet.net/prod.php?which=5633

(#27665) Out


Out
addikt

Én pár napja lettem 6850-es tulaj és a 13.12-es AMD driverrel nincs is semmi gond. Viszont ha nagyobbat teszek fel, pl. a 14.4-est, ami a gyártó weboldalán is megtalálható, akkor jönnek a kékhalálok. Másnál is ez a helyzet? Van jobb driver a 13.12 és a 14.4 között?

Commodore Plus/4 --- Személyi számítógép beépített profi szoftverrel

(#27666) F_Zolee válasza Out (#27665) üzenetére


F_Zolee
veterán

Én ezeket olvasván meg sem próbáltam újabbat. Na meg javarészt nem ehhez a szériához jön az újítás így értelmetlen frissebbet feltenni. Főleg most amíg ilyen gázos...

(#27667) Out válasza F_Zolee (#27666) üzenetére


Out
addikt

Köszi, ha ez a legjobb driver, akkor nincs több kérdés.

Commodore Plus/4 --- Személyi számítógép beépített profi szoftverrel

(#27668) eldiablo válasza Out (#27665) üzenetére


eldiablo
addikt
LOGOUT blog

Én a 14.4-el használtam és hibátlan volt.

(#27669) Teodor52 válasza F_Zolee (#27588) üzenetére


Teodor52
senior tag

Szia!

Ne haragudj a késői hozzászólásomért elég sokáig nem voltam gépközelben!

Igen automata vezérlésen van,így akkor megnyugodtam.

zozyk: Azt hiszem akkor majd a közeljövőben hozzálátok!

Köszönöm szépen nektek a segítséget és még egyszer elnézést a késői válaszomért!

[ Szerkesztve ]

(#27670) Out válasza eldiablo (#27668) üzenetére


Out
addikt

Közelítek már a 14.4 felé. Tegnap sikeresen felment a 13.12c driver a SapphireTech weboldaláról, amiben 14.1-es CCC van. Teszteltem pár órát, de kékhalál még nem volt :)

Commodore Plus/4 --- Személyi számítógép beépített profi szoftverrel

(#27671) _DiEGO_


_DiEGO_
őstag

HD6790 Sapphire - elsőre felment ... semmi gondunk ezzel a driverrel Win7 Pro X64

(#27672) F_Zolee válasza _DiEGO_ (#27671) üzenetére


F_Zolee
veterán

Sokaknak nem a telepítés a gond hanem használat közbeni fagyások.

(#27673) _DiEGO_ válasza F_Zolee (#27672) üzenetére


_DiEGO_
őstag

Mint látható - játék alatt tettem / loptam a képet :K az ég világon semmi gond nincs :R :R :R kopkopkop

Alaplap : ASROCK 880G Extreme3 Phenom II X4 prockóval 2x4GB DDR3 1600MHz memó
jövő héten jön bele egy Kingmax 60GB SSD ;)

[ Szerkesztve ]

(#27674) _DiEGO_


_DiEGO_
őstag

Ez a kiválasztott SSD : [KINGMAX SMP32 60GB]
13K Hu Ft-ért ... :R

[ Szerkesztve ]

(#27675) F_Zolee válasza _DiEGO_ (#27674) üzenetére


F_Zolee
veterán

SSD már nálam itt van de majd még rá kell vennem magam az újratelepítés fáradalmaira. -.- :)

(#27676) _DiEGO_ válasza F_Zolee (#27675) üzenetére


_DiEGO_
őstag

:D akkor nem csak én vagyok ezzel így :)) ... az a drága idő , na abból nincs sosem elég - pedig nem tartana sokáig , csak ...

(#27677) F_Zolee válasza _DiEGO_ (#27676) üzenetére


F_Zolee
veterán

Elvileg úgy is meg lehetne oldani, hogy ghostolni a c-t csak annyira mégsem lenne jó, mert plusz meghajtóval borul a betürend aztán mégse lenne jó minden...
Amúgy jah a win telepítés max 20 perc ha van de a többi "szar" viszi el az időt. :)

(#27678) jozsef8


jozsef8
aktív tag

Hali! Segítséget szeretnék kérni! Lenne egy referencia HD6850 kártyám. Eddig tökéletesn ment vele minden. Most pár napja csíkozódások jönnek fel a képernyőn. Gondoltam a legújabb driver lehetett. Csökkentett módba mikor indítottam sosem lépett fel a csíkozódás. A csíkozódás 6-7 vízszintes 1-1,5 cm-es csíkokból állt (azok is vékony csíkokból álltak össze holnap rakok fel képet). Ezután kifagy a rendszer, és újraindul. Ez csak a driver telepítések után lépett fel. Ugye letöröltem a legújabb drivert, ezután a 13.9-es drivert feltelepítettem. Azzal is ugyanez volt a probléma. De a driver telepítés előtt, (újraraktam a gépet is) ilyen probléma nem volt. Mikor a gép indul semmi csíkozódás nincs, csak driver telepítés után és az üdvözlőképernyő bejövetele után vagy fél percig megy a gép, kap egy kék képet (nem blue screen csak egy full kék kép bejön) és leáll a gép (újraindul). Valaki találkozott már hasonló problémával? A kártya nem nagyon volt kihasználva csak max 60-70 százalékon meg max vagy 60 fokra ment fel. A hiba okát még nem találtam meg, holnap alaposan is áttanulmányozom az esetet. Addig esetleg nem lenne valakinek ötlete a problémára? Köszönöm!

(#27679) F_Zolee válasza jozsef8 (#27678) üzenetére


F_Zolee
veterán

A csíkozódás általában memória hibára utal. Javításra szorulna, már ha találsz olyan embert rá. Ha másik gépen is ilyen vagy win újratelepítés után akkor hibás már a vga.

(#27680) sklopp


sklopp
őstag

Ha valaki gerjedne egy Asus 6870-re, a hirdetéseknél talál egy hibátlant olcsón. Áttértem 7870-re.

(#27681) Out válasza Out (#27670) üzenetére


Out
addikt

A 13.12c tegnap este lekerült a gépről, mert ha rákötöttem a másik DVI portra a TV-t, akkor időnként lefagyott a kép pár másodpercre, aztán ment minden tovább, mintha mi se történt volna. Elég zavaró volt. Nem biztos, hogy driver hiba, de visszatértem a 13.12-re és azzal is megpróbálom a két kijelzőt ma este.

Commodore Plus/4 --- Személyi számítógép beépített profi szoftverrel

(#27682) Blaze71


Blaze71
őstag

Sziasztok!

Rég jártam már a fórumban. Sajnos adódott egy problémám. Eddig nem volt gondom a gépekkel itthon, de a napokban átalakítottam az egyiket, tegnap pedig a fiam gépét szerettem volna újra telepíteni. A Win7 telepítése után minden rendben van, a gépek szépen indulnak. Viszont ahogy felteszem a CCC-t, a gép kéri az újraindítást, majd a Windows logónál lefagy... Amíg nem telepítettem újra, minden működött rendesen. A saját gépemben alaplapot is cseréltem, de a fiam gépét érintetlenül hagytam. A CCC 14.4-es verziót próbáltam, régebbit nem találok a neten. 13.x nem jó, mert az egyik játék kéri a minimum 14.1-et. Várom az ötleteket!

Köszönöm!

DualBios, DualCore, DualChannel, mindenem Dual, csak az Everestem Trial. :D

(#27683) winhate válasza Blaze71 (#27682) üzenetére


winhate
őstag

Nálam 13.12 van fennt minden jol muxik vele.
Gigabyte OC 1gb 6850 -el.

http://pouet.net/prod.php?which=5633

(#27684) F_Zolee válasza Blaze71 (#27682) üzenetére


F_Zolee
veterán

Ezek az újabb driverek sok hibát is hoznak. Ha simán rákeresel a verziószámra találni bármilyen régebbi verziót is. A 13.12 a legjobb még ehhez. De ha 14.1 kell akkor keress azt. Bár ahogy nézem az meg béta csak.

(#27685) Blaze71 válasza Blaze71 (#27682) üzenetére


Blaze71
őstag

Köszönöm a segítséget, megoldódott a probléma! Mivel a játék a 14.1-et kéri, ezért vagy az, vagy újabbat kellett telepíteni. A megoldás az lett a végén, hogy egyedi telepítést választottam és kivettem a CCC-t. Így a driver települt, de a CCC és a .Net 4.5 nem. Minden működik, minden rendben! Hallelujah! :C

DualBios, DualCore, DualChannel, mindenem Dual, csak az Everestem Trial. :D

(#27686) cNpowa


cNpowa
tag

Üdv! Adott egy XFX HD 6870(Accelero Twin Turbo Pro hűtővel),Asrock H77 Pro4/MVP, Intel i5-2400 3.10Ghz, 8Gb RAM, FSP AU-500. Kérdésem a következő.Mennyire lehet ezt a kártyát,erre a konfigra feljebb húzni.Mivel még sose csináltam ilyet,kérlek titeket így kezeljétek a kérdésem.

Előre is köszönöm! :R

"Hiába, öregember nem gyorsvonat..." Die Hard 3

(#27687) F_Zolee válasza cNpowa (#27686) üzenetére


F_Zolee
veterán

A 6870-es gpus kártyákon már sokat nem lehet húzni mivel ki vannak centizve kb. Ha 10%-ot tudsz húzni akkor már jó vagy.

(#27688) Darkbalder


Darkbalder
újonc

Üdvözletem!
Az után érdeklődöm hogy mi lehet a problémája a videókártyámnak, illetve hogy lehet-e vele kezdeni még valamit vagy dobhatom ki?
Szóval ugyebár egy ASUS HD 6870 OC videókártyáról beszélünk. Épp most lett 3 éves a kártya (1 hete járt le a garancia) és már régebb is csinált olyat hogy csak úgy játék közben megállt majd 10-12 mp után visszajött hogy újraindult. Ezzel még annyira nem is törődtem de a minap játék közben elkezdte átdarabolni a képernyőt (ez alatt azt értem hogy a képernyő szélei amik szabályozták a kurzor pozícionálását azok szétestek így jobbra húzva az egeret át tudtam menni bal oldalra.és ugyanez fentre is attól függően hogyan esett szét, mivel ez változó volt.).Gondoltam valami softwares hiba és a gép újraindítás után jó lesz. Hát nem lett... .Ismét feldarabolva a képernyőt de csak játék közben de onnantól kezdve már az asztal is olyan volt. Ez még a 13.1es verziónál jött elő így tehát úgy gondoltam ráférne egy driver frissítés így felkerült a 14.4. Bár a probléma nem oldódott meg de újabb hiba sem jött. Aztán kb 3. újrainditás után (nem egymás után hanem szimpla használat.) a windows nem tudott elindulni, annyira hogy ezen csak az újratelepítés segített (így lettem win7-ből win 8.1-es felhasználó). És most win 8.1-es felületen amikor telepíteném a drivert akkor ugyebár kb telepítés felénél át kéne mennie a videókártyámnak az optimális monitorméretekre (1680x1050) de ehelyett kapok egy fekete képernyőt majd nem történik semmi. Ez 13.1-es és 14.4-es verziónál is bekövetkezik. Így tehát a videókártyám úgymond "használhatatlanná" vált mivel dirver nélkül kb semmit nem ér (ha jól emlékszem akkor 1280x800 a max febontás amit úgy képes leadni). Így tehát az integrált videókártyámmal használom jelenleg a gépet ami egy NVIDIA GEForce 7025/ NVIDIA nForce 630a. Bár nem vagyok jártas NVIDIA-ban de gondolom mondanom sem kell hogy ez a vidókártya játékra nem alkalmas! Szóval akkor van még remény vagy dobhatom ki a videókrátyát (anno 52k volt tehát sajnálnám kidobni)?

(#27689) F_Zolee válasza Darkbalder (#27688) üzenetére


F_Zolee
veterán

Ezekkel az újabb driverekkel csak a gond van. Első körben a 13.12-t próbáld ki vele, hogy működik-e rendesen.
Vagy, mint írták előbb, hogy egyéni telepítésnél kivették a CCC-t és akkor jó lett de ez a 14.x-es driverre vonatkozott. 13.12-nél újabb nem kell ez alá amúgy.

[ Szerkesztve ]

(#27690) Darkbalder


Darkbalder
újonc

Bocsánat a késői válaszadásért!
Megpróbáltam amit javasoltál és CCC nélkül tettem fel. Elértem azt hogy amikor bejön a windows akkor kapok egy teljesen fekete képernyőt. De ha CCC-vel teszem fel akkor meg olyan mintha nem is raktam volna fel, telepítés közben megkapom a fekete képernyőmet majd újrainditás után lesz CCC-m de a videókártya még mindig nem jó és a CCC is eléggé szegényes skálát mutat (ha jól emlékszem 4 fül a kb. 8-9 helyett).

(#27691) F_Zolee válasza Darkbalder (#27690) üzenetére


F_Zolee
veterán

Úgy tűnik, hogy a 14.x-es verziót próbáltad. A 13.12-est is nézted?

(#27692) winhate válasza Darkbalder (#27690) üzenetére


winhate
őstag

13.12

http://pouet.net/prod.php?which=5633

(#27693) #00983040


#00983040
törölt tag

Nekem a HD6790 -re simán felment az új 147RC3 és kopkopkop , eddig minden rendben ... kérésre tehetek be képet , hogy fenn van , mert van mindig kételkedő ember :U és mutatom is ha szükséges :R

Jah , oprencerem : Win7 Prof X64 , 8Gb rammal .

[ Szerkesztve ]

(#27694) Darkbalder


Darkbalder
újonc

Igen 13.12-vel történt ez.

(#27695) F_Zolee válasza Darkbalder (#27694) üzenetére


F_Zolee
veterán

Pedig az újabb drivereknél lesz már kevesebb fül. Akkor lehet ott maradt az újabb és már körülményes a régit letörölni. Uninstalláltad előtte rendesen a 14.x-est?

(#27696) Out


Out
addikt

Tegnap felraktam az AMD oldaláról a 14.8-as WHQL drivert a Sapphire HD 6850-re és nem tapasztaltam eddig azokat a hibákat, amik előjöttek a 14.x-ekkel. Teszteltem Sony Vegasban és DX9-es játékban is a drivert, mindenhol rendesen működött. Alvó állapotba belépett azonnal és reggel egy gombnyomásra fel is ébredt. Egy dolog van ami talán aggasztó lehet, hogy terhelés alatt a kari 75 fokra is felmelegedett az Overdrive bekapcsolása mellett. Ma este letesztelem Overdrive nélkül is.

Commodore Plus/4 --- Személyi számítógép beépített profi szoftverrel

(#27697) F_Zolee válasza Out (#27696) üzenetére


F_Zolee
veterán

Melegedés a ház szellőztetésétől is függ.

(#27698) Out válasza F_Zolee (#27697) üzenetére


Out
addikt

Igaz, és nem írtam le, hogy előtte 60 fok körüli hőmérséklete volt a kartyának terhelés alatt a 13.12-vel. Hogy Overdrive-val vagy anélkül már nem tudom, de majd a tesztek kiderítik :)

Commodore Plus/4 --- Személyi számítógép beépített profi szoftverrel

(#27699) F_Zolee válasza Out (#27698) üzenetére


F_Zolee
veterán

Nekem jól szellőző házban, manuális venti szabályozással 60fok max(930-ra húzva) bf3-ba ami azért izzasztja...
Igaz nem furmark de az már túlzás.

[ Szerkesztve ]

(#27700) Out válasza F_Zolee (#27699) üzenetére


Out
addikt

Őszintén bevallom én nem merem manuális állítgatni a ventit, hogy hány %-on üzemeljen, ezért csak bekapcsoltam az Overdrive-t és hagytam alapon a beállításokat. Honnan lehet azt megtudni, hogy hány %-on menjen a venti terhelés mellett? Ha jól emlékszem az alapbeállítás 50%-on hajtja.

Commodore Plus/4 --- Személyi számítógép beépített profi szoftverrel

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.