Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  ASUS Padfone S

Hozzászólások

(#1) Shade45


Shade45
senior tag

Üdv!

Mivel sehol nem találtam ezzel a készülékkel foglalkozó fórumot, így gondoltam nyitok neki egyet. Gondolom a T-Mobilnak hála, az elkövetkezendő hetekben megfog szaporodni a tulajdonosok tábora!

Jöhetnek a tapasztalatok, tesztek, észrevételek, hibák, vagy bármi ami a készülékkel kapcsolatban az eszetekbe jut!!!

(#2) lafaty80 válasza Shade45 (#1) üzenetére


lafaty80
őstag

Eddig sok tapasztalat van ahogy látom, meg tulaj is :D

Na mindegy, már a padfone / padfone 2 / padfone infinity-vel is szemezgettem, de ez most még érdekesebb lesz. Már maga a telefon megéri a mostani kombó árát, ha hw alapján nézem, bár szerintem csak beugró ár.

Ha sikerülne jó áron a mostani nexus 5-től megválnom, ebben gondolkodnék.

Cuccaim: https://kit.co/lafaty

(#3) General Salee


General Salee
tag

Sziasztok!

Tegnap vettem a T-nél. Örömmel jelenthetem, hogy gyárilag független. Először nem akarta inicializálni a SIM kártyámat, de az utolsó FW felrakása után megjavult.

(#4) Shade45 válasza General Salee (#3) üzenetére


Shade45
senior tag

Akku teljesítményéről tudnál majd pár szót írni, néhány nap használat után?

Szemezgetek én is a készülékkel, de kevés vásárlói tapasztalat miatt egyelőre még nem mertem megvenni!

(#5) lafaty80 válasza General Salee (#3) üzenetére


lafaty80
őstag

Gratula.

Majd érdekelne pár dolog engem is:
- a telefon milyen hatást kelt, elsőre a régebbi padfone2 után kicsit furcsa volt a kinézete.
- akkor ebben melyik snapdragon van végülis is? 800 v. 801
- fényképezője milyen? Bár ehhez kellene viszonyítási alap...
- melyik most rá a legfrisebb OS verzió? 4.2 v 4.3 v 4.4 v 5.0? :)

Köszke.

Cuccaim: https://kit.co/lafaty

(#6) lafaty80 válasza lafaty80 (#5) üzenetére


lafaty80
őstag

Most nézegetek róla videókat, elég vastagnak hat a telefon, vagy csak én látom annak? :D

Cuccaim: https://kit.co/lafaty

(#7) PPeter68


PPeter68
csendes tag

Szevasztok!
én lassan 2 hete birtoklok egy ilyen jószágot.PF500KL
sok kérdés volt - próbálok válaszolni:
Engem is régóta foglalkoztatott ez a kombó megoldás - de a HW mindig problémás volt.
Most végre a legújabb snapdragon801 van benne.
A többi androidos gyártó csúcskészülékeivel (majdnem) azonos HW.
Az ár is ~ azonos, és xtra - van egy 9" tábla is hozzá.
Nagyon még nem volt időm terhelésnek kitenni - az majd munka közben fog kiderülni, hogy mit bír.
Ez viszont csak január közepével kezdődik.
Így az akkuk kapacitásáról a következőket tudom írni:
a telefon átlagos használat mellett (na most itt jön, hogy kinek mi az átlagos) nekem biztosan 1(!) nap.
Ekkor leküzdöm 50% alá.
A tábla egyszer volt feltöltve amióta nálam van. Néha a levelek miatt használom - de ez még nem az igazi nyúzás.
A SW-k állandóan frissülnek (KK 4.4.2) - és ígéret van Lollipop-ra áprilisban
http://www.gsmarena.com/asus_android_50_update_roadmap_leaks_all_zenfones_on_board-news-10055.php
A telefon valahol a Samsung S4 - S5 közé pozicionálnám.
ez mind esztétikára -, mind működésre értem.
A táblának nincs saját "agya" - de még is van valami - mert a tábla nézetet újra kell szabni.
Így figyelni kell, mert a táblán történő ikonrendezések (és még nem jöttem rá mi minden) nem a telefonon tárolódik.Ez még lehet jó ...de kezdetben értetlenkedtem.

Most én kérdezek:
Valamikor azt olvastam, hogy a tábla képes tölteni a telefont...ez igaz?

(#8) Shade45 válasza PPeter68 (#7) üzenetére


Shade45
senior tag

Töltés:
Elvileg igen, töltenie kellene a telefont, már csak azért is mert saját akkumulátorral rendelkezik (a tábla rész).

Más a tapasztalatod?

Olyat esetleg eltudok képzelni, hogy a hálózati töltőhöz képest lassabban tölti a telefont, és emiatt nem túl látványos az akkumulátor szintjének az emelkedése. Ezt a legegyszerűbben úgy tudnád megnézni, hogy amikor tudod, hogy nem lesz használatban egy-két órán keresztül, akkor dokkolod a telefont, majd utána ellenőrzöd az aksit!

(#9) General Salee válasza lafaty80 (#5) üzenetére


General Salee
tag

Én Sony Z1 Compact -ról váltottam.

Első benyomások:

Anyaghasználat: Hááát érdekes. A fémhatású műanyag díszcsík számomra kissé gagyi benyomást kelt. A hátlap kifejezetten kellemes tapintású, ellenben a zsíros kéz lenyomatot hagy rajta, emiatt egy idő után kissé "koszos" érzetet kelt. (Itt megjegyezném, hogy a leszedhető hátlap ellenére az akksi szerintem nem cserélhető)

Design: Szerintem a telefon és a Dokkoló is meglehetősen vastag, már-már SZTK stílusú keretet kapott. Emiatt sokkal nagyobbnak tűnik mint amilyen valójában, nem segít rajta az se, hogy a telefon és emiatt a dokkoló is, meglehetősen vastag és nehéz. A dokkolót telefonnal együtt egy kézben tartani elég nehéz emiatt. A pozitívum a dologban, hogy a vastagabb keret miatt, könnyebb megmarkolni és tartani a dokkolót annélkül, hogy összetapizná az embör a kijelzőt.

Kijelző: Egy szóval: Gyönyörű. Kicsit bővebben: A feleségemnek LG G2-e van. Számomra az az "etalon". Az érzés kicsivel pozitívabb, ami a fényerőt és az olvashatóságot illeti. Ez igaz mind a telefonra, mind a tabletre.

Sebesség: Szerintem ezen a szinten, már nincs sok különbség a többi versenyzőhöz képest. Sőt meg merem kockáztatni, hogy a Note 4-en és az S5-ön kívül nem sok telefon gyorsabb nála. Bár ez szubjektív. Érzésre hozza a hasonló CPU-val szerelt Z1C szintjét, pedig annak "csak" 1280*720 képpontos kijelzője van. Akadással, csak az origi szoftverrel találkoztam, de az SW upgrade megoldotta.

Hang: Dokkolóval nagyon állat. Nem is gondoltam volna, hogy a sztereó hangszóró ennyit tesz hozzá az élményhez. Telefonnal, átlag feletti. Tiszta, hangos. A hangszóró a telefon hátlapján van, úgyhogy zsebbe rakva halkul...

Akku: 1 nap után nem nyilatkoznék, pláne, hogy még nem "laktam" be a készüléket, de... Azt hiszem kifogtam egy gyári hibás darabot. Ma konkrétan 1/2 nap alatt csumára merült a telefon. Átlagos használat mellett. Még csekkolom az akksi használatot ha töltőhöz juttatom a telefont. Meglássuk.

Egyenlőre ennyi.

Összességében nem bántam meg a cserét (az akku probléma lehet az én hibám is), az idő majd eldönti jó választás volt-e. Mindenesetre mókolás szempontjából biztos nem a legjobb alany , mert ahogy elnézem nagyon gyér a felhozatal az xda-developers oldalon a témában...

Zs.

(#10) lafaty80 válasza General Salee (#9) üzenetére


lafaty80
őstag

Köszi,

Majd még a fényképező rész érdekelne :)

Cuccaim: https://kit.co/lafaty

(#11) PPeter68 válasza lafaty80 (#10) üzenetére


PPeter68
csendes tag

Fotózás:
Én egy Sony S -ről váltottam. Az akkor (>2 éve)a Sony zászlóshajója volt.
Szintén 13mp kamera - de én utáltam...
Fókuszáláskor tökéletes képet az exponáláskor mindig elrontotta.
Ebben is egy 13 mp hátoldali kamera van - de több nagyság rendel jobb képeket készít.
Itt nem törnék pálcát - mert azóta eltelt >2 év - és a fejlesztések nem álltak meg.
Így az volna az igazságos, ha egy mai versenytárssal tudnám (de nem tudom) összemérni.
Szerintem a liga tagjai lehetnének Samsung S5, LG G3, ipone 6 ? (az apple gyengébb hw-ből is - 8mp - jót készít)
Az minden esetre sokat elárul, hogy UHD (4K!) videóra képes - bár ezt sem tudom tesztelni...

Tábla:

A valóban 9" táblára 10" bugyit kell venni - ahogy Írtátok - a keret miatt.
A vastag keretbe bujtatott kétoldali hangszórónak kell a hely.
De nekem azért is bejön, mert van egy Samsung táblám, aminek - iparági trendnek megfelelően - vékony kerete van. Csak úgy tudom fogni, hogy a hüvelyk ujjam ráfog a kijelzőre - mely azt a legrosszabb pillanatban érzékeli.
Többször léptem ki (akaratom ellenére) mentés nélkül alkalmazásokból.

A telefon oldalán szál csiszolt "műanyagot" én acélnak vélem - de lehet, hogy csak gyenge az anyagismeretem...
A kijelző magában is kifogástalan - de ezt még feldobja a gyors indítás között található "olvasási mód" bekapcsolása.

Akkumulátorok:

az első feltöltés után én is azt tapasztaltam a telefonnál, hogy gyorsan merül...aztán ez normalizálódott.
Ma azt is tudni vélem, hogy miért.
A WiFi... ha az be van kapcsolva akkor fogy az aksi - mindegy hogy milyen a jelszint.
Mivel az első napokban állandóan ment (folyamatos frissítések - megszokott appok letöltése).
Azt is észrevettem, ha éjszakára bekapcsolva hagyom a wifi-t 20÷25% ponttal esik a töltöttség.
Ha ki van kapcsolva akkor ez ~2% pont.

Most megnéztem a tábla+telefon töltöttséget:

A táblába dugott telefont együtt 100%-ig (mindkettőt) töltöttem.
Használatkor (már töltő nélkül) tábla és a telefon is merül (persze nem azonos ütemben)
Ennek oka (talán) hogy a tábla csak azokat a funkciókat látja el energiával amiket át tud venni (pl:kijelző)
de (pl.:) nem képes a wifi-re - így az továbbra is a telefon aksiját meríti.

(#12) Csarlee


Csarlee
tag

Sziasztok!

Én is szemezek a Padfone S-el, jelenleg egy Padfone 2-öm van. Nekem nagyon bejön ez a telefon+tablet hardver! Sajnos, a PF2-öt a KitKat frissítéssel elb@szta az ASUS, a 4.1-es eredeti szofttal volt a legjobb. Ezért is váltanék illetve az enyémet használtan vettem, az akksik (a telóban és a tabletben) eléggé ki vannak már purcanva a csere meg drága...

Csarlee

(#13) General Salee válasza Csarlee (#12) üzenetére


General Salee
tag

Vedd meg. Nem fogod megbánni.

(#14) lafaty80


lafaty80
őstag

Érdekes ebben a tesztben (és még sok másik képen a neten is) a keret sötét, nem a megszokott "ezüstös".

Ez jobban tetszene nekem, de gondolom olyan mint a T-s weboldalon.

[ Szerkesztve ]

Cuccaim: https://kit.co/lafaty

(#15) General Salee válasza lafaty80 (#14) üzenetére


General Salee
tag

A t-s telefonoknak ezüst a kijelzőkeretük. És igen. Ez bizony műanyag. Lehet látni abból, hogy a négy sarkán, a lekerekített rész közepén, van egy-egy függőleges csík. Ez az öntőszerszám nyoma lesz.

(#16) General Salee válasza PPeter68 (#11) üzenetére


General Salee
tag

Az ASUS beállítások között van olyan, hogy hogyan viselkedjen a station, ha beledugod a telefont. Alapestben, ha dokolsz, akkor egyszerre merül a station és a telfon is. De megadhatsz olyat is, mint pölö én, hogy a telefont töltse, ha dokkolt. Ilyenkor a telefon töltődik, de a station merül.

(#17) PPeter68 válasza General Salee (#16) üzenetére


PPeter68
csendes tag

Megtaláltam a függőleges csíkokat - valóban arról lehet szó, hogy krómozták a műanyagot.
Ha nem kopik le, akkor el tudom fogadni.
Megkerestem a tábla beállításai között a töltés mód választást.
Csak az a gond, hogy töltés üzemben nem lehet a táblát használni.
A tábla bekapcsolásakor visszavált "intelligens" módba...

(#18) PPeter68


PPeter68
csendes tag

Még valami - működik a telefon vezeték nélküli töltése.
Csak azért írom, mert a leírásban én nem emlékszem utalásra

(#19) lmano válasza PPeter68 (#18) üzenetére


lmano
tag

Volt utalás rá, hogy működik pedig. De kipróbáltam tablettel együtt már nem működik. A telefon töltődik, de nagyon nehezen, a tablet rész nem töltődik.

(#20) GangBAng^


GangBAng^
tag

Én holnap teszek szert egy ilyen gépezetre. Nexus 4 -emet és Galaxy Tab S10.5 gépemet cserélem le. Kíváncsi vagyok már nagyon.

GangBAng^

(#21) rim411 válasza GangBAng^ (#20) üzenetére


rim411
csendes tag

..és hol vásárolsz, ha nem titok?

(#22) partyanimal


partyanimal
csendes tag

Sziasztok! Az én fantáziámat is nagyon izgatja ez a kütyü. Azt szeretném megkérdezni,hogy milyen tartozékok vannak hozzá ugyanis az asus honlapján az található,hogy jár hozzá vezetéknélküli töltő és tok is. Ha valaki tudna feldobni képeket esetleg videót azt nagyon megköszönném. Jelenleg egy S2-t használok ezt váltaná a ketyere,csak tartok tőle kicsit a kevés tapasztalat miatt. Számomra az lenne fontos,hogy ha már ennyi pénzt rászánok akkor gyors legyen, ne akadjon és jó fotókat lehessen vele csinálni. Valaki esetleg megírhatná,hogy hol találok róla mélyrehatóbb tesztet.

[ Szerkesztve ]

(#23) GangBAng^ válasza rim411 (#21) üzenetére


GangBAng^
tag

magánszemélytől :)

GangBAng^

(#24) rim411


rim411
csendes tag

Az akksi beépített? Csere csak szervízben?

(#25) GangBAng^


GangBAng^
tag

Megvan a gép, hú nagyon pozitívan csalódtam :) nagyon jó anyag minőség, állatul szól a tablet hangszórója, semmi lagg, baromi jó képeket készít.

GangBAng^

(#26) GangBAng^


GangBAng^
tag

Ha valaki szeretné rootolni: [link]
Tökéletesen működik, csak telepíteni kell a SuperSU és a Busyboxot.

GangBAng^

(#27) Pikkolo^^


Pikkolo^^
addikt

Az akkumulátor átlagos, azaz 1 nap. A kijelző szivattyúzza az energiát.

(#28) GangBAng^ válasza rim411 (#24) üzenetére


GangBAng^
tag

igen

GangBAng^

(#29) GangBAng^


GangBAng^
tag

a skypot probáltátok már? A másik fél alig hall ha tablet módban hívom.

GangBAng^

(#30) rim411


rim411
csendes tag

Nagy a csend. Mindenki elégedett a telóval, vagy..? A rózsaszínnél nem is lehet rendelni. A tulajok nem dicsekednek?

(#31) GangBAng^


GangBAng^
tag

720p 60fps, nagyon smooth :)

GangBAng^

(#32) General Salee válasza rim411 (#30) üzenetére


General Salee
tag

Van egy eladó, ha gondolod... :)

Nekem "nem jött be" a koncepció. Szép, gyors, stabil, de valahogy nem fogott meg.

(#33) rim411 válasza General Salee (#32) üzenetére


rim411
csendes tag

Kösz, de részletre venném szolgáltatónál.

(#34) Nyick


Nyick
tag

Sziasztok, maradt egy ILYEN vezeték nélküli töltőm, ha valakit érdekel. Tabbal eggyüt nem tölt, csak a telefont, de azt atom stabilan.

(#35) GangBAng^


GangBAng^
tag

ebay.com on nektek sem jelenítí meg a képeket a böngésző?

GangBAng^

(#36) Nyick válasza GangBAng^ (#35) üzenetére


Nyick
tag

Nálad van a hiba!

(#37) GangBAng^ válasza Nyick (#36) üzenetére


GangBAng^
tag

hm, lehet holnap tolok egy factory resetet. skype nalatok jol mukodik? dokkolva pl nem hall a masik fel.

GangBAng^

(#38) hardi50 válasza General Salee (#15) üzenetére


hardi50
csendes tag

Az érdekes mert én leejtettem és behopadt nem tört.

BlackberryQ10

(#39) GangBAng^ válasza hardi50 (#38) üzenetére


GangBAng^
tag

az enyém is behorpadt és le is jött róla a festék (fekete szín rejtőzik az ezüst alatt)
ui: a skypot senki nem használja? :-P

[ Szerkesztve ]

GangBAng^

(#40) hardi50 válasza GangBAng^ (#39) üzenetére


hardi50
csendes tag

Én felraktam de meg nem használtam.

BlackberryQ10

(#41) GangBAng^ válasza hardi50 (#40) üzenetére


GangBAng^
tag

Írtam az asusnak:
Tisztelt Ügyfelünk!

Köszönjük visszajelzését.

A készülék "station" részén nem található mikrofon, így az Ön által elvártak szerint nem fogja tudni használni a skype applikációt.

Az esetlegesen okozott kellemetlenségekért elnézését kérjük.

Tisztelettel,

ASUS Magyarország Ügyfélszolgálat

ASUS Magyarország Kft.

GangBAng^

(#42) Nyick válasza GangBAng^ (#41) üzenetére


Nyick
tag

A skype-nél a hangteszt funkció tökéletesen szól dokkolva is nálam, még ha nagyon halkan beszélek is.

(#43) GangBAng^ válasza Nyick (#42) üzenetére


GangBAng^
tag

dokkolva?

GangBAng^

(#44) Nyick válasza GangBAng^ (#43) üzenetére


Nyick
tag

Igen, dokkolva. A telefon tetején is van mikrofon, egy kicsi lyuk, dokkolva is látszik.
Kicsi lyuk

[ Szerkesztve ]

(#45) GangBAng^ válasza Nyick (#44) üzenetére


GangBAng^
tag

Azt eddig nem próbáltam. Most letöröltem a skypot és tablet módban installáltam. A teszt működik nálam is, na majd este előben is tesztelem.

GangBAng^

(#46) Nyick


Nyick
tag

most frissült az asus launcher. Valami brutálisan látványos lett :DD
Hátha valakinek új, lehet felfelé is húzni a kezdőképet!

[ Szerkesztve ]

(#47) Xpod


Xpod
addikt

Sziasztok!

Tegnap végre megérkezett a kütyü. Nagyon tetszik, már jócskán be is laktam. :)

1 érdekes problémám viszont van.
Felraktam a Ghost Commandert, és ezzel sajnos nem tudok az SD kártyára másolni semmit. Nincs hozzá jogom ezt az üzenetet kapom. A teló saját file kezelőjével gond nélkül tudok rá másolni anyagokat. Nekem fontos lenne a Ghost commander is. Van valakinek ötlete mi lehet a gond? A belső memóriára tudok másolni commanderrel is.

Tegnap éjfélkor húztam le a töltőről, most 70%-os az akku. Éjszaka be volt rajta kapcsolva a wifi, engedélyezve volt a modem, és az alap beállításon volt az akku kímélés (van egy kímélőbb opciós is). Háttérben futott a Skype, Viber, BBM, és a Gmail szinkron. (HTC Legendről váltottam amit 4,5 éve használok, az ennyi idő alatt 50%-ra is lement, kevesebb háttérfolyamattól.)

Most kezdődjék a tánc! - mondta a papagáj és berepült a ventilátorba.

(#48) Pikkolo^^ válasza Xpod (#47) üzenetére


Pikkolo^^
addikt

Majd rájössz, hogy nagyon gyenge az akku :)

(#49) Xpod válasza Pikkolo^^ (#48) üzenetére


Xpod
addikt

Köszi, de ezzel úgy érzem együtt tudok élni.

Most kezdődjék a tánc! - mondta a papagáj és berepült a ventilátorba.

(#50) Xpod válasza Xpod (#49) üzenetére


Xpod
addikt

Szombaton kipróbáltam a headset-et, amit adtak hozzá. Utcán sétáltam és közben telefonáltam. Én jól hallottam a párom, de ő nem igazán hallotta amit én beszélek.

Néhány érdekesség:
- mikor először bekapcsoltam és netre kötöttem, azonnal kiírta, hogy van frissebb oprendszer, de az asus programokra nem írta ki, hogy van frissebb, sőt google playben sem jelezte, hogy van frissítés (pedig szinte mindhez volt)
- hadset használata esetén nem csak a headseten szól a csengőhang, hanem a telefonion is. (korábban a HTC-nél ez nem így volt)
- az ébresztő hangja nekem túl hangos még a leghalkabb fokozaton is
- folyamatos 3G használattal (csak internet böngészés, semmi video) kb 2,5-3 óra alatt le lehet nullázni a teljesen feltöltött akkut
- a Ghost Commnander problémám a készülék rootolásával elmúlt.

[ Szerkesztve ]

Most kezdődjék a tánc! - mondta a papagáj és berepült a ventilátorba.

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  ASUS Padfone S
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.