Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  Asus p4p8x vs 800fsb (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) shteer


shteer
titán

Tehát a kérdésem: ASUS P4P8X bírja e a 800as fsb-t és hogy?

A lap dobozán és leírásában 'Overclock' mód van írva 800as fsbre és 400as ramra.

Mit kell hova állítani és jár-e valamiféle kockázattal?

[Szerkesztve]

..szerintem jónak tűnik

(#2) wings válasza shteer (#1) üzenetére


wings
csendes tag

P4P800? Ez a lap alapból 800-as FSB-t tud és támogat. A 400 DDR-t is támogatja, alapból tudja, de lehet manuálisan is 400-ra állítani.

... (Vonaton) Fogadjunk, hogy megnyalom a következő oszlopot! ...

(#3) barko


barko
csendes tag

A címben említett alaplapnak bírnia kell a 800-at vagy csak elméleti lehetőség, és vevő csábítgató?A támogatott procik között fel vannak sorolva a 800-asok.Azért kellene mert az enyém nem bírja és nem tudom érdemes-e reklamálnom(garancia), vagy nyugodjak meg hogy ráfaragtam.

[Szerkesztve]

(#4) tkesy válasza barko (#3) üzenetére


tkesy
őstag

Még az 1000 is tudja, nemhogy a 800-at....:))

''között fel vannak sorolva a 800-asok'' --> tehát van egy P4''C''-d, ami 200 MHz FSB vel rendelkezik, és nem megy 200 FSB-n:F
pl.: P4C 2.6 GHz (13*200)

>>>> The Truth Is Out There - I Want To Believe <<<<

(#5) barko válasza tkesy (#4) üzenetére


barko
csendes tag

Igen, meg se nyikkant egy 2,4C-vel amit most akartam venni.Eddig csak egy 1,5-ös Will. volt benne.

(#6) tkesy válasza barko (#5) üzenetére


tkesy
őstag

Na szóval egy kicsit benéztem, mert azt hittem a P4P800 sorozatra gondoltál, (meg a topicnyitó is):B, de megnéztem az Asus honlapján, hogy végül is mit tud ez a P4P8X.

1. a 800 FSB-t tényleg csak tuning szinten támogatja....alapból....
2. itt te is le tudod ellenőrizni a támogatott procik listáját: [L]http://www.asus.com.tw/support/cpusupport/cpusupport.aspx[/L], de van egy jó hírem: a 2.4C az 1006 bios-tól fölfele felismeri a lap... :)
A mostani procival* frissíted a BIOS-t aztán jöhet a csere...:))
3. Bios: [L]http://www.asus.com.tw/support/download/item.aspx?ModelName=P4P8X&Type=All[/L] 1017-es a legfrissebb..

*szvsz az nem Will., mert:
- azoknak 423 lába volt és nem 478 (mondjuk átalakító van)
- a Will.-eket legjobb tudomásom szerint az i850 támogatta utoljára, se a i850E, se a i845, se az i865/875 nem....

>>>> The Truth Is Out There - I Want To Believe <<<<

(#7) barko válasza tkesy (#6) üzenetére


barko
csendes tag

Nem teljesen jól írtam, hogy nem volt benne más proci, mert 2 napig nálam volt az öcsém új celeronja (d), ahhoz kellett a biost frissíteni (1016).Azt megpróbáltam kicsit tuningolni, de nem ment 175fsb fölé. Már akkor úgy gondoltam, hogy nem a proci miatt. A memtest 180-nál folyamatosan hibát jelzett.Utána próbáltuk bele a2,4c-t.

(#8) tkesy válasza barko (#7) üzenetére


tkesy
őstag

a 2.4C meg, + se nyikkant....

Hát akkor nme marad más, mint hogy eredeti BIOS-t vissza, + te is a boltba a lappal, és mondod hogy:
a.) te szeretnél használni benne egy 2.4C-t, de ahhoz Bios-t kell frissíteni, --> csinálják meg ők, és ha már ott van, nézzék meg: megy-e egy ilyen procival...,
b.) mondod, hogy Bios frissítés után mennie kellene, de nme megy, nézzék meg, legyenek oly kedvesek..

Az a.) és b.) variáció ugye attól függ, hogy milyen viszonyban vagy a boltosokkal...

Ha náluk se megy, akkor marad a lapcsere... vagy lemondasz a 2.4C-ről...;] :P

De mivel már hivatalosan (is) belerakható 800-as proci, nem szabad annyiban hagyni a dolgot....

>>>> The Truth Is Out There - I Want To Believe <<<<

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  Asus p4p8x vs 800fsb (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.