Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#69) thomasvold válasza flyer12 (#67) üzenetére


thomasvold
őstag

Teljesen felesleges 1600 Mhz-től nagyobb RAM-okat venni. Játékok és a rendes használat mellett soha nem fogod észrevenni a különbséget az 1600 Mhz és a 2400 Mhz-es RAM-ok között. Akkor van csak "értelme" ha benchmark programokat futtatsz és nézegetni akarod az értékeket,aminek ugye semmi gyakorlati haszna nincs. A másik pedig,hogy a proci memória vezérlője hivatalosan 1600 Mhz-ig támogatja a RAM-okat. Vehetsz gyorsabb RAM-okat, de gyakorlati haszna nincs átlagos felhasználás mellett,mint írtam fentebb. A harmadik dolog pedig az,hogy vigyázzatok a RAM feszültségeivel,mert hivatalosan az Intel ajánlása Ivy-nál 1,5 V plusz/mínusz 0,07 V, tehát max. 1,57 V adható neki hivatalosan. E fölött már hosszú távú használat során károsodik a processzor memória vezérlője. Én azt javaslom,hogy lődd be a RAM-odat 1,5 V-ra (max 1,57 V-ra) és állítsd hozzá a Mhz-et. Szvsz be tudod állítani e feszültségek mellett simán 1866 Mhz-re is a RAM-odat, már az is bőven sok. Teljesen felesleges volt 2400 Mhz-es RAM-okat venni. Szerintem nem az alaplapod a hibás, hanem a 2400 Mhz már túl sok és lehet az 1,65 V sem tetszik már a rendszernek. Elvileg kellene mennie, de ahhoz már elég mélyen bele kell mászni a manuális beállításokba,nem elég az,hogy 1,65 V-on megy a RAM, hozzá kell kell igazítani a VTT (memóriavezérlő) feszültségét is. E kettő között a feszültség különbsége viszont nem lehet 0,5 V-nál nagyobb. Én óvatos emberke vagyok, óva intelek a memória 1,65 V-on való használatától. Pláne,hogy gyakorlati haszna szinte a nullával egyenlő.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.