Hirdetés

2024. május 13., hétfő

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) baluka


baluka
tag

Hello!
Mostanában tervezem az adataimnál szereplő konfigom felújítását AM2-es platformra (tehát alaplap, proci és ram csere esedékes), az eddigi tanakodásaim során az ATI Xpress 3200 + SB600 chipset mellett döntöttem.
A piacon jelenleg az MSI K9A Platinum és az ASUS M2R32-MVP modellek kaphatók ezzel a lapkakészlettel. Az MSI-ről viszonylag sok infót sikerült összegyűjtenem, viszont az ASUS-ról jóval kevesebbet, MO-n szinte alig forgalmazzák, igaz egy eléggé részletes tesztet találtam [link] , persze jobban örülnék a fórumtársak gyakorlati tapasztalatainak. Ami mindenképp furcsa a lapon, az az elrendezés - a memóriafoglalatok a táp alá kerültek, a proci pedig eltolódott a lap közepe tájára, nem tudom ez mennyire jelenthet problémát a passzív hűtésű rendszerem szempontjából.
Kérésem tehát, hogy akinek ilyen lapja van, ne kíméljen, ossza meg benyomásait a lappal kapcsolatban.
Köszi!

(#2) Mackósajt válasza baluka (#1) üzenetére


Mackósajt
senior tag

Nem hiszem, hogy sok embernek lenne ilyen. A tapasztalatokra még várni kell.
Nálam esélyes lenne ez az alaplap, ha most vennék új konfigot, de nem is tudtam, hogy már lehet kapni Magyarországon. Hol?

(#3) fLeSs


fLeSs
nagyúr

most tesztelek egy m2r32-mvp-t.
sztem ez a legjobb am2-es lap amivel eddig találkoztam... :D

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#4) fLeSs válasza baluka (#1) üzenetére


fLeSs
nagyúr

én 400 fsb-t értem el vele.

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#5) baluka válasza fLeSs (#4) üzenetére


baluka
tag

Szuper, végre valaki gyak.tapasztalatokkal is rendelkezik, remélem minél előbb megosztod velünk ezeket :C. Mire alapozod, hogy ez a legjobb am2-es lap eddig?!

(#6) fLeSs válasza baluka (#5) üzenetére


fLeSs
nagyúr

minden rajta van ami kellhet és még tuningra is tökéletes.
igaz találkoztam egy bug-gal, de ezt gondolom egy BIOS-frissítéssel ki lehet javítani.

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#7) twollah válasza fLeSs (#6) üzenetére


twollah
nagyúr

Mi az a bug?

Kiterhetnel ra.

(#8) fLeSs válasza twollah (#7) üzenetére


fLeSs
nagyúr

a cikkben kitérek rá,

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#9) twollah válasza fLeSs (#8) üzenetére


twollah
nagyúr

De ize-bize vagy.

Felizgatsz minket, es itt hagysz azzal a felkialtassal, hogy majd a cikkben.

Vmi hintet azert pottyinthetnel.

(#10) fLeSs válasza twollah (#9) üzenetére


fLeSs
nagyúr

úgysem lehet kapni a lapot úgyhogy tökmind1. :D
meg még a cikk megjelenése előtt ki akarom próbálni új BIOS-szal is a lapot hátha megjavult.

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#11) twollah válasza fLeSs (#10) üzenetére


twollah
nagyúr

IMHO akkor ezzel kellett volna kezdeni par hozzaszolassal elobb.

A szokasos CORSAIR XMS2 Twin2X 800Mhzs memoriaval tesztelted?

(#12) fLeSs válasza twollah (#11) üzenetére


fLeSs
nagyúr

azzal.

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#13) twollah válasza fLeSs (#12) üzenetére


twollah
nagyúr

Rulz.

Ha gepet veszek nagy valoszinuseg szerint ilyen ramokra fogom ''elszorni'' a penzem.

(#14) fLeSs válasza twollah (#13) üzenetére


fLeSs
nagyúr

mint mondtam nem fogunk más rammal tesztelni, mert nem ram és nem alaplap+ram kompatibilitási tesztet csinálunk.
képzeld, lesz nemsokára 2-3 965p chipsetes alaplapteszt is, amiben összesen kb. 20 alaplap lesz benne, azokat meg 8500-as corsair-ekkel tesztelem. :P
rúlz.

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#15) twollah válasza fLeSs (#14) üzenetére


twollah
nagyúr

Azert ennyire nem kell elszallni.

Ugy konnyu, hogy a szponzor, vagy nem tudom ki hozzatok vag par highend ramot, hogy nesztek ezzel teszteljetek, es nem kell megvennetek azokat.

Sajnos egyszeru halandoknak akik nem nagykerbol, szponzoron keresztul, stb hanem a kiskereskedesben veszik a dolgaikat huzosak ezek az arak.

Persze ha sajat ramrol van szo amit kiskerben vettel jo penzert fizetesbol akkor nem szoltam, hanem respect.

Ahogy elneztem 259$ a Crosair XMS2 (Twin2x1024-8500) ara.
[link]

[Szerkesztve]

(#16) Fekete Fény


Fekete Fény
tag

Hello
Nem is hallotta erről a lapról.Viszonyitásként hol áll az M2N32-SLIDELUXE laphoz képest.Már csak azért mert az ismerősöm ilyet szeretne( M2N32-SLIDELUXE )de ha ez jobb nála ár/tuning/teljesitmény(M2R32-MVP) alapján akkor én is ezt ajánlom neki.
Melyik a jobb???


(#17) fLeSs válasza Fekete Fény (#16) üzenetére


fLeSs
nagyúr

hogy hogy hol áll hozzá képest?

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#18) Fekete Fény válasza fLeSs (#17) üzenetére


Fekete Fény
tag

Egyszerübben van jó,jobb és nagyon jó.Én nem ismerem ezt a alaplapot.De tudom ,hogy az enyém az(m2n32-slideluxe) drága de nagyon jó(tununung/teljesítmény).Ez az alaplap mennyibe fog kerülni kb. és a szokásos: jól húzható,jó teljesítményt nyújt...Csupán egy viszonyítást szeretnék tudni ezek fügvényében.(ráadásul hová sorlandó a alsó.,közép,felső kategóriásnak szánják).Te úgy is teszteled élőbe biztos leszűrtél pár dolgott: hibákat,előnyt a többi laphoz képest.Naggyából ezt szeretném tudni-

(#19) baluka válasza fLeSs (#10) üzenetére


baluka
tag

Igaz, hogy Mo-n nem, de azért a szomszédban igen [link], jómagam is itt veszem meg, ha úgy döntök - ez persze függ az általad beharangozott teszt eredményeitől is :F.

(#20) Hardtech válasza fLeSs (#3) üzenetére


Hardtech
tag

hello azt szeretnem kerdezni mivel te már teszteltel ilyen lapot szted rámegy egy
Zalman CNPS9700-LED Aero Flower hütö ?

(#21) Gyulus1990


Gyulus1990
csendes tag

Sziasztok!
Beújítottam egy ilyen lappal!!! Valakinek még ilyesmi? Véleményeket várok!

(#22) IRON STORM válasza Gyulus1990 (#21) üzenetére


IRON STORM
őstag

Nekem szerdán érkezik....
Ahogy látom nem soknak van ilyen lapja.

Csak a TDi!

(#23) Gyulus1990 válasza IRON STORM (#22) üzenetére


Gyulus1990
csendes tag

Remélem nálad is stimmel minden! Különben nekem nagyon tetszik, csak az a problémám, hogy a gép elég gyakran fagy... lehet hogy nem alaplap, de lehet hogy igen. Egyébként az új bios-sal sokkal jobb lett :)

(#24) IRON STORM válasza Gyulus1990 (#23) üzenetére


IRON STORM
őstag

Nem jött meg még..... :(
Fagyogat?
Milyen memóriákta tettél bele? és milyen procit?

Csak a TDi!

(#25) Gyulus1990 válasza IRON STORM (#24) üzenetére


Gyulus1990
csendes tag

Amd X2 4600+-os proci + 2Gb 667-es ram (sajna samsung), de ez csak ''kényszermegoldás'', mert nem volt 800-as, de a jövő héten lesz POI 800-as ramom:). Egyébként már minden fagyás eltűnt, átraktam az egyik ramot olyan helyre, ahová a leírás nem is tanácsolja, és csodák csodájára megszűnt minden gond :C
Úgyhogy minden stimmel, csak ajánlani tudom!!!

(#26) slett27


slett27
addikt

Ma beruháztam egy ilyen lapra, bátran ajánlom mindenkinek. Tuning eredményeim is lesznek egy Windsor X2 5200+-al, most 3250MHz-en járok ;], asszem még nincs vége. Legújabb BIOS-al kísérletezek. Egy darabif nem cserélek lapot. :) 300 FSB-t biztos viszi, de a végét is megnézem.

"Ismerősöm szerint az ő Logitech Z-623-as rendszere (bizonyos esetekben) jobban szól, mert felére feltekerve is adja a mélyet, szétveri a házat a gettób@szó számokban !" by Rasiel :DDD

(#27) Alvin_ti4200 válasza slett27 (#26) üzenetére


Alvin_ti4200
félisten

mekkora fesszel?:) Hőfok? Van egy 3600+om (szintén Brisbane), ami 2550-et megy kb. 1.2V-on (terhelésre 1.15V) és ki szeretném hajtani a belét nekije:D

(#28) Oliverda válasza slett27 (#26) üzenetére


Oliverda
félisten

:DD

mennyiért sikerült beszerezni?

[Szerkesztve]

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#29) slett27 válasza Alvin_ti4200 (#27) üzenetére


slett27
addikt

1.55V ;], 56C teljes terhelésen.

"Ismerősöm szerint az ő Logitech Z-623-as rendszere (bizonyos esetekben) jobban szól, mert felére feltekerve is adja a mélyet, szétveri a házat a gettób@szó számokban !" by Rasiel :DDD

(#30) slett27 válasza Oliverda (#28) üzenetére


slett27
addikt

27k.

"Ismerősöm szerint az ő Logitech Z-623-as rendszere (bizonyos esetekben) jobban szól, mert felére feltekerve is adja a mélyet, szétveri a házat a gettób@szó számokban !" by Rasiel :DDD

(#31) Gorneck válasza slett27 (#26) üzenetére


Gorneck
titán

Mondtam, hogy jó lap... ;)

Az ára elég húzós... :(

[Szerkesztve]

Gorneck#1239

(#32) slett27 válasza Gorneck (#31) üzenetére


slett27
addikt

Viszont azt tapasztaltam, hogy 2,3V-nál a GEIL elhullik, nem szereti a lap a magas RAM feszt, egyszerűen Windows bejön, de egyszerűen ORTHOS kilép, SuperPI Not convergent SQS vagy mi leáll, Cinebench kilép program szabálytalan művelettel, már kezdtem elveszteni a hitemet, mikor visszavettem a RAM-okat 2,1V-ra, na onnantól kezdve lett betonstabil. Érdekes.

Kár hogy nem lehet az X2-őket 4-4,5GHz-ig húzni. ;] De az alaperedmények így is jobbak mint a E6400-el. Persze van különbség (2,13GHz vs. 2,6GHz), de úgye a Core jóval újabb fejlesztés. Tuningban is simán jobb a Core, de ez a része most nem érdekel. :)

A lényeg hogy stabil, gyors a gép. No restart, no fagyi, no kékhal. Bár még a BF2 party-k hátravannak, majd akkor kiderül.

A másik, hogy az alaplapnak jó az elrendezése, a TT hűtő (ezúton is köszönet a hűtő kiválasztásában :R, végzi a dolgát) simán felment, az SMD alkatrészek pont elkerülik a H felfogatót.

Ami még nem tetszik, 3,2GHz-en 1,55V-on elég meleg már a TT hűtő is, ez normális remélem... :U

A lap vszínű jól mér, alap hőmérséklet terhelés nélkül 29-32C között ugrál C'n'Q nélkül.

Nem gyakran vehetik ezt a lapot, mert 2006.08 havi BIOS volt fent, hát egyből frissítettem. Elég rég ott lehetett a nagykernél... :)

[Szerkesztve]

"Ismerősöm szerint az ő Logitech Z-623-as rendszere (bizonyos esetekben) jobban szól, mert felére feltekerve is adja a mélyet, szétveri a házat a gettób@szó számokban !" by Rasiel :DDD

(#33) Oliverda válasza slett27 (#32) üzenetére


Oliverda
félisten

Lehet hogy a GEIL-ben van a hiba és nem a lapban. :U

3,2GHz-en 1,55V-on teljesen természetes hogy ennyire meleg. 100%-on így ehet vagy 140W-ot.

mod: alacsonyabb feszen nem megy 3,2-n? :U

[Szerkesztve]

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#34) slett27 válasza Oliverda (#33) üzenetére


slett27
addikt

Ajánlott RAM ? ADATA ? Kingston HyperX ?

A biztonság kedvéért adtam 1,55V-ot, kipróbálom este. Esetleg mennyit javasolsz ? 1,45V ?

"Ismerősöm szerint az ő Logitech Z-623-as rendszere (bizonyos esetekben) jobban szól, mert felére feltekerve is adja a mélyet, szétveri a házat a gettób@szó számokban !" by Rasiel :DDD

(#35) slett27 válasza Oliverda (#33) üzenetére


slett27
addikt

Amúgy mi az hogy északi híd van az ATI chipsetes alaplapon ? Lehet én vagyok fogalomzavarban, de a North Bridge az nem = a memvezérlővel ? Az pedig a prociban van. Akkor mit csinál a North Bridge ? :B

"Ismerősöm szerint az ő Logitech Z-623-as rendszere (bizonyos esetekben) jobban szól, mert felére feltekerve is adja a mélyet, szétveri a házat a gettób@szó számokban !" by Rasiel :DDD

(#36) Oliverda válasza slett27 (#34) üzenetére


Oliverda
félisten

A Micron chip-es RAMok a jók. A-Data -ból van jópár ilyen. Gianni árul is 43K körül 1066-os párt. Az tuti jó. ;)

Nekem 1.45V-on simán megy 3200-on, próbáld erre állítani először.

A másik kérdésedre a válasz: [link]

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#37) Gorneck válasza slett27 (#32) üzenetére


Gorneck
titán

''3,2GHz-en 1,55V'' Az elég sok...ahogy lentebb írja Oliverda még zabál is mellé...ez elég gáz...hőtermelés szempontjából és fogyasztás szempontjából is... :(

Gorneck#1239

(#38) dtss


dtss
tag

Hali nekem is ilyen alaplapom van. Eddig meg vagyok vele elégedve. :))

ASRock Z270 Fatal1ty Gaming K4, Intel Core i7-7700K, G.Skill DDR-4 16GB /3200 TridentZ RGB KIT, Sapphire R9 290X + Heatkiller gpu X3 blokk, Patriot Blast (SSD) 240GB, Antec Twelve Hundred, Corsair 850TXV2EU

(#39) slett27 válasza dtss (#38) üzenetére


slett27
addikt

5600+-nak ez a vége ami az aláírásodban van ?

"Ismerősöm szerint az ő Logitech Z-623-as rendszere (bizonyos esetekben) jobban szól, mert felére feltekerve is adja a mélyet, szétveri a házat a gettób@szó számokban !" by Rasiel :DDD

(#40) slett27 válasza Gorneck (#37) üzenetére


slett27
addikt

Jah, próbálom lejjebb.

"Ismerősöm szerint az ő Logitech Z-623-as rendszere (bizonyos esetekben) jobban szól, mert felére feltekerve is adja a mélyet, szétveri a házat a gettób@szó számokban !" by Rasiel :DDD

(#41) slett27 válasza Oliverda (#36) üzenetére


slett27
addikt

Az én GEIL-em akkor biztos nem azok. :DD Ezt honnan tudhatom meg ? Tesztprogi nem olvassa ki egyik sem a chip típusát.

Már látom, ez az amit az NVidia egy chippel old meg, ugye ?

[Szerkesztve]

"Ismerősöm szerint az ő Logitech Z-623-as rendszere (bizonyos esetekben) jobban szól, mert felére feltekerve is adja a mélyet, szétveri a házat a gettób@szó számokban !" by Rasiel :DDD

(#42) Gorneck válasza slett27 (#41) üzenetére


Gorneck
titán

Sehogy...max szétszeded, de akkor is esélyes a szitázott Geil felirat...vagy írsz nekik...

Gorneck#1239

(#43) slett27 válasza Gorneck (#42) üzenetére


slett27
addikt

:DDD

"Ismerősöm szerint az ő Logitech Z-623-as rendszere (bizonyos esetekben) jobban szól, mert felére feltekerve is adja a mélyet, szétveri a házat a gettób@szó számokban !" by Rasiel :DDD

(#44) Gorneck válasza slett27 (#43) üzenetére


Gorneck
titán

Kipróbálhatod az enyémmel... ;)

De sztem kezd vége lenni a procidnak...

Gorneck#1239

(#45) slett27 válasza Gorneck (#44) üzenetére


slett27
addikt

Az jó lenne az ! :) Jövő héten ?

"Ismerősöm szerint az ő Logitech Z-623-as rendszere (bizonyos esetekben) jobban szól, mert felére feltekerve is adja a mélyet, szétveri a házat a gettób@szó számokban !" by Rasiel :DDD

(#46) dtss válasza slett27 (#39) üzenetére


dtss
tag

Nem.
Még nem próbáltam komolyabb tuningot. Talán majd most hétvégén megnézem.
Ez a bioszban a 10%-os tuning, 15%-osnálmár gondok voltak az auto beállítással.

ASRock Z270 Fatal1ty Gaming K4, Intel Core i7-7700K, G.Skill DDR-4 16GB /3200 TridentZ RGB KIT, Sapphire R9 290X + Heatkiller gpu X3 blokk, Patriot Blast (SSD) 240GB, Antec Twelve Hundred, Corsair 850TXV2EU

(#47) slett27 válasza dtss (#46) üzenetére


slett27
addikt

Leírnád majd a pontos beállításokat a BIOS-ban ? Meddig jutottál miylen fesszel, milyen RAM időzítésekkel, stb...

"Ismerősöm szerint az ő Logitech Z-623-as rendszere (bizonyos esetekben) jobban szól, mert felére feltekerve is adja a mélyet, szétveri a házat a gettób@szó számokban !" by Rasiel :DDD

(#48) Gorneck válasza slett27 (#45) üzenetére


Gorneck
titán

Havernak még ennyit se megy a gépe (procitok egyezik)...aszhem adata ramja van neki is...

Gorneck#1239

(#49) slett27 válasza Gorneck (#48) üzenetére


slett27
addikt

Na ez nem jó hír, bár mit akarok, itt a technológia vége végül is.

"Ismerősöm szerint az ő Logitech Z-623-as rendszere (bizonyos esetekben) jobban szól, mert felére feltekerve is adja a mélyet, szétveri a házat a gettób@szó számokban !" by Rasiel :DDD

(#50) Oliverda válasza slett27 (#41) üzenetére


Oliverda
félisten

[link] :)

Nem, a 2x16-os megoldást az nVidia is 2 chip-pel oldotta meg. Ettől függetlenül az is fűt elég rendesen. Tapasztalom...sajnos.. :))

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.