Hirdetés

2024. május 27., hétfő

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#701) #67688960 válasza marcias (#700) üzenetére


#67688960
törölt tag

Fura hogy xp-n jó, vistán meg nem.
Az ACPI-t tedd át 3-ra, és próbáld ki S3 only módban is, autón a vista dönti el hogy melyiket használja, hátha ott a gond.
Milyen módokban próbáltad, nativ ide, achi?
Úgy nézted-e, hogy egy-egy pár csatin csak egy dolog van.
Úgy tudom, hogy egy párból az első boot-olható, tehát a csak a piros színú sata1,3 jóhet szóba a rendszervinyónak és a dvd-nek.
De én mindíg ahci-ben használtam.
Szóval én így csinálnám sata1boot hdd, sata3 dvd. telepítés aztán próba, ha jó(annak kellene lennie) másik vinyó rádug pl. a sata4-re.
Ha nem jó a sata2-n se, akkor, és amúgy is jobban jársz a jmicron e-sata csatival azon megy a smart, és a hot-swap is(ahci-ben persze). Nekem azon volt a másik sata vinyóm, csak kell neki egy átalakító kábel, mert más a dugó.
Esetleg hogy nehogy a bios pillanatnyi elmezavara játszon be, az csinál cmos-cleat, bár nem hiszem hogy kéne, de sose lehet tudni.

[ Szerkesztve ]

(#702) #67688960 válasza marcias (#700) üzenetére


#67688960
törölt tag

Közben eszembe jutott, hogy múltkor találkoztam elösször sata-dvdrw-vel és meg is gyült vele a baj. Ha jó emlékszem az is xp-n jó volt, de vistán nem. Rossz helyre volt dugva a dvd és átállítottam ahci-re és jó lett. Szóval a dvd-t sata3-ra tedd ahci-ben úgy tuti jó lesz. A bibi hogy ha nem úgy telepítetted, akkor át kell állítani, ha esetleg nem menne újra kell húzni a vistát(ne felejtsd el elötte a drivert rátenni pen-re vagy floppy-ra mert oda kell adni neki).

[ Szerkesztve ]

(#703) marcias válasza #67688960 (#702) üzenetére


marcias
őstag

Na ezeket megpróbálgatom, majd még jelentkezem! És köszi a gyors reagálást! :R

Még Vistánál próbálkoztam a kábelek cserélgetésével, az nem segített, sajnos. Egyébként AHCI-ben próbáltam elindítani a gépet, ami azt eredményezte, hogy megjelent a DOS-ban egy szöveg vmi ATI technologies, alatta a 3 meghajtó, 2 HDD meg a DVD fehéren villogott. Utána ez eltűnt, maradt egy villogó kurzor, és semmi tovább, látszólag meghalt. :F

Ja, és az előzőre válaszolva: ami a fura, hogyha leveszem a DVD csatornáján lévő HDD-ről a DMA mód engedélyezését, akkor a DVD megkapja helyette... szóval úgy nézem, az egy csatornán való 2 DMA móddal nem bír. És igen, ha csak két eszköz van, akkor tökéletes.

[ Szerkesztve ]

Steam: marcias88

(#704) marcias válasza marcias (#703) üzenetére


marcias
őstag

Ja, és ezt az AHCI átállítást megjátszottam, de mivel a betöltésig sem jut el, ezért természetesen nem használt.

Szóval most az körvonalazódik bennem, hogy a következőt kell, hogy csináljam:
- felteszem pendrivera a drivert (itt pontosan milyen driverre is van szükség?)
- a boot HDD-t ráteszem SATA1-re, a DVD-t SATA3-ra, a másik HDD-t lehúzom
- BIOS-ban átállítom AHCI módra (BIOS-ban mást nem kell állítani?)
- win lemez bedug, telepítés, partíciós résznél driver megadása a pendriveról
- telepítés ...

Valahogy így? Mert megutóbb már az gyanús volt, hogy lassan települ a win, valszeg már ott sem a megfelelő módban futott a szemétje...

Steam: marcias88

(#705) #67688960 válasza marcias (#704) üzenetére


#67688960
törölt tag

Pontosan!
A RAID Driver kell(ugyan azt használja)
és el kell indítani a telepítőt hogy kicsomagolja a magát a C-re, a telepítős ablaknál lépj ki belőle, aztán a C:\ATI\Packages\Drivers\SBDrv\SB6xx\RAID\LH-mappa tartalma kell neked egy pen-re.
Az alaplapi lemezen is kell lenni egy régi verziónak már mappában valahol, de ha lehet inkább az újat tedd fel. El is küldhetem az új drivert, ha kell, nekem itt van a C-n.
A biosban még amit érdemes átállítani az ahci-n kívül az az ACPI 3-ra. Meg újra átgondolva a suspend módot hagyd auto-n, és talán amíg nem kell a jmicronos sata addig azt kapcsold ki.

[ Szerkesztve ]

(#706) marcias válasza #67688960 (#705) üzenetére


marcias
őstag

Úgy tűnik elég összetett a probléma. Megpróbáltam újratelepíteni a rendszert ACHI módban, sajnos ez nem sikerült, úgyanaz a probléma jött elő, mint korábban. Megjelent a scanning for drives rész, majd megjelenik a merevlemez, azzal látszólag nincs problémája, majd fehéren villogva megjelenik a dvd. Ezt követően fekete képernyő, és végtelenségig tűnő ideig nem történik semmi, csak egy kurzor villog. Megpróbáltam olyan felállásban, hogy a két vinyót hagytam meg. Akkor egyik sem villogott, a windows viszont nem töltött be, bár megpróbálta legalább, ezt betudtam annak, hogy más módba kapcsoltam a vinyókat. Ha a 2 HDD + a DVD is benne volt, ugyanúgy villogott a DVD, és fekete képernyő következett.
Ilyenkor mi lehet a probléma? Ugyanis a windowsig látszólag el sem jut a dolog. Hiába állítottam be hogy bootoljon a wines DVD-ről, vagy a lemezről, nem történt semmi. A BIOS-ban is mindent úgy állítottam be, ahogy megbeszéltük.
Elképzelhető lenne, hogy a DVD íróm nem támogatja az ACHI módot? Frissítsek firmware-t rajta? Mert elég új típus, szóval csodálkoznék, ha ez lenne a probléma... Viszont ha nem ez, akkor mi? Nyilván a BIOS-ban lehet a galiba hiszen a windows-ig el sem jut a dolog. Lehet hogy az alaplapi BIOS nem támogatja az ACHI módot? Nagyon nem értem ezt... :F Eddig meg, pont mivel XP-vel futott (igaz IDE-legacy módban), pont a Vistára gyanakodtam, viszont ez...

Steam: marcias88

(#707) #67688960 válasza marcias (#706) üzenetére


#67688960
törölt tag

Milyen márka a dvd? Én pio-t val találkoztam csak eddig.
Csinál bios frissítést, vagy egy cmos-cleart mindenképp.
Ha már kipróbált kábelt adtál neki akkor az kilőve.
Állítsd át a vistát akkor nem kell telepíteni, úgy gyorsabb próbálgatni.
Firmware frissítést lehet, hogy nem mindegy hogy hogy csinálod, nézz meg mit ír a gyártó.
Nem hinném hogy nem jó ahci-ben hiszen az az igazi sata mód.
Hallottam hogy vannak gondok a sata dvd-kkel, de úgy emlékszem inkább natí- ide-ben, de pontosan gondolom márkafüggő is. Mivel nekem nincs nem is foglalkoztam még vele kivéve egy esetet, az meg egy sb700-as chipes lap volt pio dvdrw-vel.
Esetleg próbáld meg raid-ben is, a megbeszélt felállásban.
Az is lehet hogy nem jó a dvdrw-d.

[ Szerkesztve ]

(#708) marcias válasza #67688960 (#707) üzenetére


marcias
őstag

NEC-Optiarc. Megcsináltam a frissítést közben, 1.00-ról 1.03-ra. Gondolom ártani nem árthat, de sajnos továbbra sem jó. Gondolnám hogy rossz a DVD, csakhogy pont ez okból 1x már cserélve lett, akkor azt hittem emiatt lassú, de az újjal (evvel) is ugyanolyan, szóval ez kilőve.
Kábelt is cseréltem még régebben, de gondolom, ha hardveres gond lenne az XP-nél is előjönne, ott pedig jó volt. XP alatt alapból IDE-emulációra volt állítva, így azt használtam, gond nélkül.
Még egy BIOS-frissítést fogok csinálni, bár egyszer már frissítettem, 2007 végén.

Kicsit tanácstalan vagyok, hogyha a BIOS update sem segít, akkor mitévő legyek. Nem nagyon szeretek meghátrálni, de akkor vegyek egy átalakítót, és kössem be kívülről a DVD-t eSATÁ-ról? Vagy van más ötleted?

Végülis sakk-mattot adott a gépem, mert az AHCI egyáltalán nem megy (vagy csak a 2 HDD-vel, és akkor ott vagyok ahol a part szakad), sem az IDE-mód, mert ott meg PIO4-ben van a DVD...

Azt kéne valahogyan megtudnom, hogy mit jelent pontosan az a tünet, amikor az AHCI check disks résznél villog...lehet, hogy akkor előrébb jutnék

[ Szerkesztve ]

Steam: marcias88

(#709) #67688960 válasza marcias (#708) üzenetére


#67688960
törölt tag

Tedd fel az sp1-et ha nincs fent, és a legújabb win installert, és újra a drivert, mert valami sata dvd gondra kiadtak valami gyorsjavítást valamikor.
Póbáld ki a legacy ide-t is.
Lehet hogy a sb600-as chippel van gond, ezért kéne a bios up. Én pl. mindig raid-módban telepítettem a vistát, aztán átettem át ahci-re, mert volt amelyik vista vacakolt vele(32bit asszem a magyar 32-es, nem emlékszem)
Vagy az átalakító kábelt, a jmicron-al sose volt gondom.

[ Szerkesztve ]

(#710) marcias válasza #67688960 (#709) üzenetére


marcias
őstag

Ez most windows 7, ami elvileg stabilabb a Vistánál. Legutóbb amikor Vistával próbálkoztam az SP1-es volt. RAID-ben megpróbálom, meg megnézem a bios update-t.

Steam: marcias88

(#711) marcias válasza #67688960 (#709) üzenetére


marcias
őstag

Na, végre siker koronázta a fáradalmaimat! Kis ügyeskedéssel, RAID-ben sikerült feltelepíteni a rendszert, minden működik, faszásan. Köszönöm a segítséget! :R

Steam: marcias88

(#712) cudar07


cudar07
senior tag

sziasztok
örülök hogy vannak akik próbálkoznak VIST Ameg WIN7
én most ismerkedek vista

A PC PROB II nem akar működni!
tudnátok segíteni?
telepíteni sem engedi ULTIMATE 64bit van!

előre is kösz :R

ezt a RAID meg AHCI vagymit esetleg részletesebben ís leírhatnád!
nagyon megköszönném :)
THX! :R

(#713) rayoliviero válasza cudar07 (#712) üzenetére


rayoliviero
veterán

Sziasztok.

Ilyen lapom van es az a problemam, hogy a videokartyam passziv hutesu es nem fer el a proci szinten jo nagy hutoje miatt. Csak a pcie 2- es helyre tudom betenni a kartyat, mert ott van hely. Ennek van valani hatranya, igy is ugyanolyan gyors lesz a videokartyam? Koszonom valaszotokaz.

(#714) spln


spln
tag

Hali!

(#712) cudar07:
XP kompatibilitási módban kell telepíteni meg futtatni is Vista-n.
Win7-tel nekem simán is ment.

(#713) Gazsi00:
Nincs vele semmi gond, teljesítményben egyenértékű a két slot (vagyis én nem tapasztaltam különbséget), egy darabig hasonló okból én is használtam úgy.

Bocs, hogy csak most, de már nincs meg a lapom és így ritkán nézek ide.

"Danger! Avoid death!"

(#715) rayoliviero válasza spln (#714) üzenetére


rayoliviero
veterán

szia.

Köszönöm szépen válaszod.

(#716) MrCsiT


MrCsiT
addikt

Sziasztok,

1106-os BIOS mellett a Phenom II X2 550-re azt látom Vista alatt, hogy "AMD Processor modell unknown 3.1 Ghz" és ami meglepett, hogy a 3Dmark05 (azért futtattam, mert átjárhatóságot biztosít a régebbi vid.kártyás/gépes eredményeimhez :) ) az L3 cache méretére 24kb-t ír :F
..everest-ben látszik, hogy 6 MB, de lehet, hogy a lap mégsem kezeli tökéletesen az "unknown" procimat :F

Szerintetek?

Mr.CsiT

"Nekem a "link" egy hivatkozás legyen, ne egy ember ?!" - by Mr.CsiT

(#717) doctor.87


doctor.87
csendes tag

Hello. MÁr majdnem 2 éve van egy Asus M2R32-MVP tipusu alaplapom. Eddig semmi bajom nemvolt vele. De most már le szeretném cserélni a processzort. Jelenleg x2 4000+ van benne, de egy 7850+ BE-t szándékoznék venni. Viszont úgy olvastam az asus oldalán, hogy csak Beta bios frissitéssel fogja kezelni a lap ezt a procit. Emellett amerikai oldalak fórumain olvastam, hogy ezzel a procival nemfog müködni az esetleges Overclock, mert valoszinü hogy szeretném emelni az orajelet a cpu-n egy idö után.... Esetleg vkinek van ezzel kapcsolatos tapasztalata? Valóban nem fog müködni ez a dolog? De nem szivesen vennék ujabb AM2+-os alaplapot, ha nem muszáj, mert a jelenlegi lapommal teljesen megvagyok elégedve, csak ez az egy problémám van most vele... :F
Üdv: Csaba

(#718) cudar07


cudar07
senior tag

egy kis teszt

[link]

(#719) .:Richie:.


.:Richie:.
tag

Hali, hol találok ehhez a laphoz drivereket?
Lassan másolodnak a fájlok 2 vinyó között és remélném, hogy egy friss driverrel megoldódna ez a problémám.

Nem google-s találatokat kérnék (mert abból nekem is van), hanem konkrét linkeket.
köszönöm

(#720) cudar07 válasza .:Richie:. (#719) üzenetére


cudar07
senior tag

[link]

Download
válaszd ki az OP rendszert!
ennyi :K

(#721) Errant


Errant
csendes tag

Sziasztok!

Ez azt az alaplapot használom már egy ideje, de nálam csinál egy most már nagyon dolgot.
A problémám az lenne, hogy ha bármilyen letöltés megy FTP, torrent, böngésző, vagy bármi!!! egy idő után meghall a hálózati kapcsolat. oly annyira, hogy a routert se érem el se böngészővel, se ping paranccsal.

Vagy hosszabb használat után elkezd szaggatni a hang, rá két percre, már semmilyen hangot nem tok kicsikarni a gépből. Ezután szintén elszáll a hálózat.

Egy ideig együtt tudtam élni ezzel a hibával, de most már nagyon idegesít, és szeretnék megoldást találni rá!

Kérem szépen segítségeteket!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.